RIJNSTREEK DUINSTREEK Alphens woningbouw komt thans op volle toeren Over Vulpennen gesproken ZANDVLIET WOENSDAG 25 NOVEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT SERSTE BLAD PAGINA 3 TPEN AANZIEN VAN DE WONINGBOUW liggen de wensen, evenals in de_ beschouwing bij de begroting voor 1953 reeds werd uiteengezet, niet meer op het gebied van de financiering, doch op het terrein van de verdeling van hfit totaal beschikbare bouwvolume. Dat het college terzake het mogelijke probeerde, blijkt o.a. ook uit het feit, aldus berichten B. en W. van Alphen aan den Rijn, dat onlangs een bouwvolume voor 68 wo ningen extra aan deze gemeente werden toegewezen. Bij een onlangs gehouden bespreking met de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting is komen vast te staan, dat de verdeling van het voor eike provincie beschikbaar gestelde contingent, volkomen wordt overge laten aan de betreffende colleges van Ged. Staten. Mede i. v. m. het na derend tfjdstip, waarop alleen reeds ongeveer 80 woningen voor het per soneel van „De Baronie" beschikbaar zullen moeten zijn, houden B. en W. nun hoop gevestigd op een juist inzicht van genoemd college in de noden en behoeften van Alphen aan den Rijn. De aanstaande verdeling van het ajsm de Provincie Z.H. voor de jaren 1954 t/m 1D56 toegewezen contin gent wordt door het gemeentebestuur dan ook met de nodige aandacht ge volgd. Dat te Alphen aan den Rijn, wat de woningbouw betreft toch niet stilgezeten wordt, moge blijken o.m. uit het feit, dat sinds 1 Nov. 1952 28 woningen door particulieren zijn ge bouwd. Gememoreerd wordt de tot standkoming in Sept. 1.1. van de 66 étagewoningen van de gemeente aan de Pieter Florisstraat en de 44 grote woonverblijven van de R.K. Woning bouwvereniging „St. Joseph", welke aan de Karei Doormanstraat verrij zen en binnen enkele maanden even eens door de gelukkige huurders zullen kunnen worden betrokken. Het plan van de gemeente voor de bouw van 70 woningen door IJssel- stein's Aannemers- en bouwbedrijf „Gouda" N.V. te Gouda vindt geen doorgang, omdat de firma zich heeft teruggetrokken, maar inmiddels is met de „Nutsstichting" tot verbete ring van de volkshuisvesting" te Al phen aan den Rijn overeenstemming bereikt over de bouw van een gelijk aantal woningen, volgens ontwerp van het Rotterdams architectenbu reau Van Tijen en Maaskant, voor rekening van voornoemde woning bouwvereniging. Een ander project van deze Stich ting voor de bouw van 29 woningen in plan „West" is aanbesteed, even als het plan van de bouwvereniging „Alphens Belang" voor de bouw van 26 woningen aan de Tolstraat en van 6 woningen plus 4 winkelsaan de Pieter Floriszstraat (plan „West"). De goedkeuring op de gunning is in middels verkregen. Van dezelfde vereniging is een schetsplan voor het stichten van 21 z.g. premie-wo ningen aan de Javastraat en de Su- rinamestraat door de Provinciale Directie van Wederopbouw accoord bevonden en is de premie hiervoor aangevraagd. 27 Premie-woningen. Op verzoek van het college heeft de woningbouwver. „Eensgezind heid" een schetsplan doen ontwerpen voor de bouw van 27 premiewoningen aan de Albert Verweijstraat (type middenstandswoningen, in- plan „Na bij", Lage Zijde), welk plan even eens reeds door de Prov. Directie is beoordeeld en waaromtrent de pre mie-aanvraag wordt tegemoet ge zien. De woningbouwvereniging „Volks belang" is eveneens actief. Zij heeft een schetsplan voorbereid voor de bouw van 51 woningen aan de Ruys- daelstraat en omgeving (parallel- straat van de Hooftstraat, lage zijde). Ook deze plannen zijn beoordeeld en bevinden zich in vergevorderd sta dium. De jongste van de plaatselijke cor poraties op dit terrein, de R.K. Wo ningbouwvereniging „St. Joseph", legt een bijzondere activiteit aan de dag. Nauwelijks zijn haar eerste bouwobjecten, de 44 woningen aan de Witte de Wittstraat, voltooid, of ze heeft reeds een nieuw project van 32 woningen aan dezelfde straat in voorbereiding. Het ligt in de bedoe- lig hiermee begin volgend jaar reeds te starten. Tot slot zij vermeld, dat ook de gemeente zelf in activiteit niet ten achter blijft. Een aanvrage om steun uit 's Rijks kas voor de bouw van 48 étage-woningen aan de Pieter Flo riszstraat. aansluitend aan het com plex van de 66 etagewoningen, is reeds enkele maanden geleden bij de bevoegde instanties ingediend. Voorts is een plan voor 6 woningen, door de gemeente in Aarlanderveen te bouwen, in ontwerp door de Prov. Directie goedgekeurd. Voorts onderzoekt de gemeente de mogelijkheid voor het bevorderen van de bouw door particulieren met eventueel door haar te verstrekken financiële hulp in de vorm van ga ranties e.d. Gelet op de delen van de gemeen te waarin de genoemde bouwplan nen zullen worden uitgevoerd, moge tevens worden geconcludeerd, dat het gemeentebestuur goed op weg is tot vorming van een breder cen trum, in tegenstelling tot de in voor gaande tijden zo oneconomisch in de lengte gegroeide Alphen aan den Rijn. Het totaal aantal, in kort tijdsbe stek te bouwen woningen moge ook een lichtpuntje inhouden voor de rond 555 woningzoekenden per 1 Sept. 1.L (in 1952: 385). ALPHEN AAN OEN RIJN Raadsvergadering. De raad van Alphen zal op Maandagavond a.s. om 7.30 uur weer in openbare zitting bij eenkomen. Vermoedelijk zal de aanvulling van het Stichtingsbestuur van Avifauna er ontbreken nog twee personen in behandeling komen. BODEGRAVEN Kath. Amateurstoneel Deze groep jonge tonelisten gaven hum jaarlijkse uitvoering in het Paro chiehuis, waar de grote zaal slechts matig bezet was; ook al omdat er verschillende uitvoeringen ter plaatse gegeven werden. Het spel in 3 bedrijven „Mijnheer Pastoor" was het bekende gegeven van de al wij ze en algoede parochie-herder, die voorwerp wordt van roddel praat van een dorpskliek, maar ten slotte overwint en zich verblijden kan om de terugkeer van enkele afgedwaalde schapen. De hoofdrol len werden dragelijk ten tonele ge bracht, al werd er een enkele maal gehaperd in de dialoog. Het ver loofde paar deed het veelal voorko men, alsof er een lesje werd opge zegd. De bijrollen vooral van de koster en de kroegloper werden aannemelijk uitgebeeld. De grime was in goede handen, misschien met uitzondering van de bereisde zoon. De muzikale noot werd ver zorgd door de „Rhythme Kings" uit Woerden, die ook voor de mu ziek zorgden tijdens het gezellig samenzijn na afloop van het stuk. BOSKOOP Ruit ingedrukt De belangstel ling onder de jeugd voor St. Nico- laas, die in één der Boskoopse win kels receptie houdt, was gisteren zo groot, dat men vocht, om een plaatsje voor het raam te kunnen bemachtigen. Het gevolg was, dat de „lieve jeugd" zo duwde, dat één der voorsten finaal door de winkel ruit werd gedrongen. Gelukkig voor hem bleef het glas hangen en 'be kwam hij geen letsel. Binnenbrandje Dinsdagmiddag had men ten huize van de fam. L. aan de Badhuisweg, de was bij de kachel gehangen, omdat men deze droog wilde hebben. Het ongeüuk wilde echter,"%dat het goed te droog werd en in brand vloog, met het gevolg, dat ook het behang en het plafond neiging kregen om mee te doen. Snel werd de brandweer ont boden, doch, toen deze arriveerde, waren behulpzame handen er in geslaagd, het vuur met emmers water te blussen. HAZERSWOUDE Geboren: Wilhelmina Adriana Ali- da Maria, dr van S. Olierook en M. A. Stolwijk; Bastiaan Cornelis, zn van M. van de Velde en M. van Kla veren. Ondertrouwd: K. de Jongh 20 j. en J. Wierenga 21 j.; B. Jansen 33 j. en K. van der Keur 32 j. KOUDEKERK Film over Koudekerk Op 30 kerk in het verenigingsgebouw een kindervoorstelling in de middag en twee voorstellingen voor volwasse nen 's avonds geven van de in Juli j.l. opgenomen gemeentefilm. Daar dit een echte Koudekerkse familiefilm it, mag niemand deze bouw missen. LANGERAAR Feestavond K.A.B. In het win- terprogramma van de K.A.B. was naast de zakelijke en op ontwikkeling gebaseerde avonden, één avond inge ruimd waarop de leden alle ernst en zorgen konden vergeten. De zaal in het parochiehuis was geheel gevuld met K-A.B.-ers en hun familieleden, toen voorzitter P. Vroonhof het ope ningswoord sprak. Spr. was verheugd dat zovelen gekomen waren. Vooral de moeders uit de gezinnen, die al tijd thuis moeten blijven als de K. A.B.mannen voor het organisatie- werk opeist, waren zeer welkom. Van deze gelegenheid maakte de voorz. ook gebruik om allen aan te sporen j vooral de vaders en moeders om op I 4 Dec. a.s. aanwezig te zijn op de bijeenkomst van de K.A.B., waar rec tor Kraakman zal spreken over Ka tholieke gezinsgebruiken. Hierna trad Jac. v. Kollenburg voor het voetlicht als conferencier en zan ger van verschillende vrolijke liedjes. Zijn repertoire was veelzijdig en zelfs het Franse chanson ontbrak niet. Zeer geslaagd leek ons ook het laat ste nummer. Verder trad op de ac cordeon-virtuoos „The Marco". Ook deze vingervlugge artist kreeg de welverdiende bijvalsbetuigingen. Ook het optreden van de goochelaa^ jong leur en manipulator Liberto was zeer geslaagd. Geheel dit programma werd op de bekende manier aan elkaar gepraat door de conferencier van Kollenburg. Toen dit gezelschap het optreden beëindigd had, brachten leden van „Concordia" een klucht in twee be drijven ten tonele „Papa strijkt de vlag" was de titel van dit door Hen ri Lemor geschreven stuk. Een spel letje waarbij men hartelijk kon lachen om de manier Waarop aan va der Hagelslag werd geleerd dat hij voor zijn dochter geen man kan kie zen. Het werd met toewijding ge speeld en de aanwezigen vermaakten er zich best mee. De medewerkenden aan deze avond werden telkens be loond met een gul applaus. Dit jaar hebben de K-A.B.-ers hun feestavond wel gevierd met een rijk afwisselend programma. NIEUWVEEN Gouden echtpaar. Op 4 Decem ber a.s. hoopt het echtpaar A. van LeeuwenN. van Harten de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Door grote stuurmanskunst is het de brui degom gelukt zijn bootje in goede banen te lijder» en deze mijlpaal te bereiken. Uit dit huwelijk zijn vier kinderen geboren, allen zoons; er zijn 3 kleinkinderen. Bruid en bruidegom zijn beiden 77 jaar oud en zij hebben bijna hun gehele leven in Nieuwveen gewoond. Vroeger was „Ouwe Bram" zoals hij bij iedere Nieuwvener be kend staat als landarbeider werk zaam, doch 48 jaar geleden begon hij voor eigen risico een tuindersbe drijfje. Het is hem goed gegaan, want ondanks verschillende ups en downs is het gelukt zijn bedrijf uit te brei den tot veehoudersbedrijf, al is het dan in het begin maar met een paar koetjes. Verschillende jaren is hij ook nog houder geweest van de stier voor de arbeiderskoe, oftewel de bok van de Geitenfokvereniging met alle nare luchtjes daaraan verbonden. Bruid en bruidegom, die nog van een rusti ge oude dag kunnen spreken, genie ten beiden nog een goede gezondheid. Ziek zijn zij nimmer geweest. Het be drijf is inmiddels overgegaan aan een van de zoons. Beiden zijn nog tame lijk kras alleen de bruidegom is wat slecht ter been. Hier en daar nog een kwinkslag uitend en een grap verko pend, kan men Ouwe Bram nog da gelijks langs de weg aantreffen in gezelschap van zijn onmisbare wan delstok- De Bruidegom is 50 jaar lid en be stuurslid geweest van de Nieuwveen- se Werkliedenvereniging „Eigen Hulp". Ter gelegenheid van dit jubileum in Dec. 1952 werd hem een Konink lijke onderscheiding uitgereikt. Thans is hij nog erelid van deze vereniging. Het zal het bruidspaar op 4 Decem ber waarschijnlijk wel niet aan be langstelling ontbreken. ROELOF ARENDSVEEN Tafeltennis. Wegens het niet be schikbaar zijn van de zaal is er he denavond geen training. A.s. Zater dag 6 uur in Roelofarendsveen com petitie hoofdklasse „Treffers" Eind hoven. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Vrijdag te 14.30 uur. Op de agenda staat: Reclame Hondenbelas ting. Ontslag H. Bontebal als plv. brugwachter. Aansluiting bij de Na tionale Woningraad. Rekening-cou rantovereenkomst voor 1954 met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Verbetering electriciteüts- en waterleidingnet in de Boskade. Vaststelling der begrotingen voor 1954 van de gemeente en de gemeen tebedrijven. Vaststelling van het ver- menig vul digingscijf er voor de school geldheffing voor het jaar 19541955. Bouw van 3 arbeiderswoningen in de Dr. Lothlaan. ZOETER WO UDE LEIDERDORP Kath. Vrouwenbeweging. In het kader van het winterprogram hield de Kath. Vr. Beweging gisteravond in het parochiehuis een toneel- en muziekavond. De eigen toneelclub kwam goed voor de dag met een klucht in twee bedrijven getiteld: .„Neeltje Hooigras als Salomé". In dit stuk zien we hoe Neeltje Hooigras, een onervaren boerendochter, toneel wil gaan spelen en zich daarbij in de maling laat nemen door een drietal echte actrices. Dat daardoor komi sche situaties ontstaan, laat zich be grijpen. De volle zaal heeft ten volle genoten van dit kostelijk gegeven, mede door het vlotte spel der tone listen. Een verrassing was het optre den van het muziekgezelschap van deze avond, de Hawaii-band „Fata Morgana", die onder leiding van de heer C. Overmeer deze avond voor het eerst in het openbaar optrad in de parochie en buitengewoon in de smaak viel. Dit ensemble is een aan- 't veer Cv prrochic. Voor de aan vang sprak de presidente, mevr. v. Ve.^ea, een woord van welkom, in het bijzonder tot de afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen; de G.A. dankte aan het slot de aanwe zigen voor het gebodene. Een loterij met vele prijsjes bezorgde weer velen een aangename verrassing. KATWIJK AAN DEN RIJN Niet thuis. We menen er de aan dacht op te mogen vestigen dat de burgemeester z'n 30-jarige ambts periode zonder enig uiterlijk vertoon wenst te vieren. Dat zijn Edelachtba re dus voor huldeblijken of anders zins niet thuis is. NOORD WIJK Oranjevereniging. Gisteravond hield de O.V. Noordwijk-Binnen haar jaarvergadering onder presidium van dr. Kruyt haar jaarvergadering in café „Flora", waarvoor een goe de belangstelling bestond. In het jaar verslag van de secretaris werden ge memoreerd, de goed geslaagde kin derfeesten op Koninginne ver jaar dag, de grote sportmiddag op de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard en de kroningsfeesten in begin Sep tember, welke de kroon op het werk zetten. Dank werd gebracht aan B. en W. en de plaatselijke politie voor de ondervonden medewerking en aan de steeds actieve commissiele den voor de prefecte afwerking der spelen. Het jaarverslag van de penning meester gaf een totaal inkomsten van ƒ5868.31 en uitgaven ƒ4730." waardoor het saldo thsns bedraagt 1137.32. Bij monde van de heer C. Heemskerk werd verslag uitge bracht van het boekonderzoek, waar bij geconstateerd werd, dat alle be scheiden nauwkeurig in orde waren. Beide functionarissen werd onder applaus dank gebracht voor hun veelomvattende werkzaamheden. De verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren graaf van Limburg Stirum, Veenstra en De Jong had tot uitslag dat deze met algemeene stemmen werden herkozen. Na deze verkie zing deelde dr. Kruyt mede, dat de heer eraaf van Limburg Stirum zün herverkiezing wel aanneemt, doch niet meer als 1ste voorzitter kan fun geren. In het bestuur was deze kwes tie reeds besproken en besloten dat dr Kruyt de functie van 1ste voor zitter zal waarnemen en de heer graaf van Limbur» Stirum 2e voor zitter. De verdere funct'es in het be stuur blijven ongewijzigd, In de rondvraag kwam nog ter sorake een betere regeling voor de kinderfees ten en zo mogelijk meerdere mede werking van de nlaatseliike muz'ek- «ezelschaooen tiidens de feesten. Het bestuur deed de toezegging, een en ander nader te zullen overwegen. NOORDWTTKF^HOUT J.A.J.A. speelde „Moord in het klooster" Eén stampvolle zaal van hotel Van der Geest heeft ge noten van een heel apart toneelstuk getiteld „Moord in het klooster", een toneelbewerking door Jos Detony van het boek: „Murder in a Nonne- rv", van Eri^ Stephard, opgevoerd door de R.K. Toneelvereniging ,.J A.J.A." De gepleegde moord in een kapel van een klooster, tevens pensionaat voor meisjes, van welke moord de oude barones Sliema het slachtof fer is, wordt al in het begin van het toneelstuk door een pensionaire ont dekt. De 'rust in het klooster is zo als van zelf spreekt, de eerste dagen verstoord. In het laatste tafereel blijkt wie de moord heeft gepleegd en in de 11 voorafgaande taferelen hébben de toeschouwers allerlei gis singen kunnen maken en telkens weer aanwijzingen in een andere richting gekregen, zodat de ontkno ping voor velen een verrassing was. J.A.J.A. heeft met de keuze van dit stuk zich een zware taak op de schouders gelegd doch de 19 rollen werden allen zeer behoorlijk ge speeld Het grote aantal rollen maak te verschillende doublures nodig. Met zijn allen hebben de leden van J.A.J.A. onder de uitstekende leiding van de twee regisseurs die zelf ook een rol op zich hadden genomen, goed spel laten zien. De decors wa ren af, evenals de grime. Propaganda- en ouderavond K. A. J. De K.A.J. hield in café Van der Geest een zeer druk bezochte propaganda- tevens ouderavond. In zijn openingswoord dankte voorz. Van den Berg voor de grote belang stelling. Zonder deze belangstelling van buiten en voornamelijk van de ouders kan onze K.A.J. niet draaien. De mondharmonicaclub gaf hierna een nummertje ten beste. Vervol gens sprak kapelaan Mussert uit Noordwijk over de band van het ge zinsleven. In het begin van zijn cau serie wendde spreker zich tot de aanwezige ouders en werkte het pro bleem, dat sommige ouders opwer pen „We moeten het alleen doen" nader uit. Zijn conclusie was, dat dit nimmer het geval behoeft te zijn. Ouders, die denken het niet alleen af te kunnen, zullen altijd' nog raad en daad wat de opvoeding der kin deren betreft, kunnen inwinnen bij de priesters, onderwijzers en andere personen die daarvoor geschikt zijn. Ook wees kapelaan Mussert er op, dat er altijd voor de ouders nog een grote kracht is, n.l. het gebed. Ka pelaan Mussert sprak ook nog over de crisis in het gezag tegenwoordig, wat met zich meebrengt de crisis in bet huisgezin. De kinderen, vooral de ouderen moeten met eerbied en ontzag tegen hun ouders opzien en hun steun zijn. Wat de jeugdorgani saties betreft, aldus spreker, deze or ganisaties moeten niet de taak van de ouders overnemen, zoals wel eens gezegd of gedacht wordt, doch deze organisaties moeten hulp en steun aan het gezin verlenen. Spreker zei ten slotte dat de kinderen verplicht zijn mede te helpen om de sfeer in het gezin zo goed mogelijk te doen zijn. Hij wees eindelijk op de feest dagen, die nu gaan komen en die zo goed kunnen medehelpen om de ge- zindsband te versterken. De voorz. bedankte kapelaan Mus sert voor zijn woorden en hoopte dat deze vooral door de K_A.J.-ers ter harte zullen worden genomen. Hierna trad onder leiding van de heer Van Munsteren op de muziek- club van de K.A.J. bestaande uit guitaar- en mondharmonicaspelers en speelsters, accordeon en slag werk. We kunnen wel zeggen dat dit optreden een verrassing voor de aanwezigen was. Zoals wij vernamen oefenen deze jonge mensen het ge hele jaar door onder genoemde lei ding en hebben al aardig wat be reikt. In de loop van de avond ga ven de eigen leden van de K.A.J. nog enige toneelstukjes ten beste, vooral de voordracht „Dooie Gerrit" en „Corruptie" deden het goed. Pastoor Van der Waarden gaf nog blijk van belangstelling door gerui me tijd het programma te volgen. VOORHOUT OOGSTDANKDAG Als waardige inzet van deze eer ste officiële oogstdankdag werd in de parochieC crk een plechtige H. Mis opgedragen door de g.a. kape laan Schlattmann. Burgemeester dr. C. N. de Graaff en de heer C. P. Vergouwen met hun echtgenoten waren hierbij ook tegenwoordig. Na de H. Mis was er in café „Boerhaave" een gezamenlijk ont bijt. De heer J. P. Vester heette allen welkom. Speciaal rector J. G. A. v. d. Hoogte. In het kort liet spr. de bedrijfsuitkomsten van het af gelopen jaar de revue passeren en constateerde dat er rede was tot te vredenheid. Hierna nam rector v. d. Hoogte het woord, om te spreken over de 'betekenis van de oogstdankdag, over de standsorganisatie LTB en over de vakorganisatie KVÖB. Een bijeenkomst als vandaag noemde spreker goed, omdat wy niet naast elkaar maar met elkaar moeten le ven. De vraag, of de KVOB wel nuttig kan werken, werd uitvoerig beantwoord. 's Avonds verzamelden de leden zich met hun dames in café „Boer- have" voor een gezellige avond. Hierbij waren oolk aanwezig de besturen van andere standsorgani saties. Het werd 'n gezellige avond, verzorgd door het duo Kees Ver hulst en Jan van Zijp. Vanzelf was de komische noot het voornaamste, doch ook een ernstig lied ontbrak niet. Enige goocheltoeren en een spre kende pop hadden de volle aan dacht van een tevreden publiek, terwijl de „Zotteklap" de zaal deed schudden van het lachen. Tussen de bedrijven door sprak de heer Chr. v. d. Salrn een opwek kend woordje, om te proberen in het bezit te komen van een vaan del, waarna de g.a., kapelaan G. Schlattmann propaganda maakte voor de Lourdes-actie. Hij consta teerde, dat de jeugdorganisaties meer apostolische geest bezitten dan de ouderen. Dit is geen ver wijt, maar een door de jaren ge groeid feit. De jongeren zijn aa(n het sparen voor een Lourdesreis. Helpt hen. Een voor dit mooie doel gehouden collecte bracht 66,80 op. VOORHOUT Wit Gele Kruis. Voor de verga dering van het Wit Gele Kruis was als steeds maar weinig belangstel ling. De agenda was kort. Wegens verblijf in het buitenland van de voorzitter, hanteerde de heer J v. d. Aardweg de voorzittershamer. Hij richtte een speciaal woord van wel kom tot de wijkzuster zr v. d. Staak, die na een zeer lange ziekte nu weer present was. Het enige agendapunt, het aangaan van een hypotheek op het Wijkgebouw (ten bedrage van 13.000.vond geen tegenstand en werd z. h. st. aangenomen De penningm., de heer Groothuis, gaf nog een somber beeld van de precaire financiële toestand. Hij deelde mee, dat het plan bestaat, om heel vroeg in het voorjaar de jaar vergadering te houden. Niettegen staande de slechte kaspositie is het zeer noodzakelijk, dat elementaire verbeteringen aan het Wijkgebouw spoedig geschieden. Getracht zal worden om bij de gemeente een gro tere subsidie te krijgen. Ook andere bronnen van inkomsten zal men trachten aan te boren. De heer C P. Vergouwen vond het hoog tijd, dat het bestuur zich be raamt middelen te vinden om de in komsten groter te maken. Een ge zondere financiële positie is voor de toekomst een dwingende noodzaak. Tracht de hypotheek desnoods te verhogen en begin dan met een scho ne lei. Laatste Berichten DE SCHATGRAVERIJ. De Amerikaanse hoteleigenaar Wil liam Sneed, die bij de monding van de Suwannee in Florida een kist met Spaanse goud- en zilverstukken uit de achttiende eeuw ter waarde van 625.000 dollar zou hebben gevondev. heeft later meegedeeld, dat de vondht slechts enkele Spaanse geldstukken betrof. Volgens hem hadder» de jour nalisten zyn verklaring van de vondst verkeerd begrepen, doch de journa listen verklaren Sneeds mededelin gen getrouw te hebben weergegeven. Zoals meer wegen naar Rome leiden, zijn er ook meer winkels die vulpennen verkopen Maar waar komt het op aan bij de verkoop van vulpennen? Op jaren lange vakkennis, op de relaties met de goede fabrikanten en vooral op het vertrouwen van de klanten. WELNU: Zandvliet's Kantoorboekhan del levert sinds tientallen jaren de meest bekende en betrouwbare vulpenmerken, zoalsSheaffer, Parker, Waterman, Pelikan, Union, Swan, Osmia in vele uitvoe ringen. Wilt U enkele prijzen! ■J? Sheaffer Met het beroemde snorkel vulsysteem, vanaf f 55. Met vulpotlood leverbaar in prijzen tot f1465.— Parker Het wereldbekende merk reeds verkrijgbaar in prij zen vanaf f21, Af et vulpotlood vanaf f 35.— ■)kr Waterman In nieuwe uitvoeringen van- f14.50 Afet vulpotlood vanaf f 26.— Pelikan De pen geschikt voor elke hand (keuze uit 30 soorten) vanaf f 19.50 Union De vulpen met de schitte rende collectie in populaire prijs. Standaard Union v.a. f 2.75 Union Populair .f 7,50 Een vulpen koopt men niet iedere week en ook niet bij iedereen, maar wel bij De Vulpenzaalc Haarlemmerstr.11 7, Leiden (Advertentie) Marktberichten WOERDEN, 25 Nov. Kaas. Aan voer 95 partyen. Prijzen: 1ste soort 2.09—2.14, 2de soort 2.03—2.08, extra kwaliteit tot 2.43 per kg. Handel flauw. De gevierde zangeres Jo Vincent nam gisteravond met een concert in de Stadsgehoorzaal afscheid van Lei den. De zaai was stampvol muziek liefhebbers, die haar voor het laatst nog eens wilden horen. Onder de aan wezigen bevond zich ook burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot, die na afloop van het concert in de recep tiekamer een dronk uitbracht op de zangeres, zoa;s deze foto laat zien. (Foto: N. van der Horst).

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3