Begroting 1954 van Alphen aan den Rijn heeft tekort van f 315.000 (vorig jaar f 345.000) De bedrijven komen tesamen voor het eerst tot batig saldo Subsidies De Warmondse IJsclub huldigde vijf verdienstelijke jubilarissen Achttienkavels te Nieuwkoop heeft thans ook electriciteit DINSDAG 24 NOVEMBER 1953 DE I.E1USE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Verschenen is de gemeentebegro ting 1954 van Alphen a. d. Rijn. Sloot de begroting van 1953 met een na delig saldo van 345.000.die van 1954 geeft een tekort aan ad 315.000. Voor onvoorzien is geraamd ƒ25.435.36. De gew. d. geeft een to taal aan inkomsten aan van ƒ5.059.736.89 en aan uitgaven ƒ5.374.736.89. Totaal batige sloten bedragen ƒ1.498,060.77, nadelige slo ten 1.813,060.77. De kapitaaldienst vermeldt aan inkomsten totaal 21.739.067.08, aan uitg. 23.447.101.88 Tot. batige sloten ƒ13.682.936.93, to taal nadelige sloten 15.390.971,73. Het nadelig slot van de kapitaaldienst 1.708.034.80. De gew.d. geeft de volgende be langrijke uitgave te zien: openb. vei ligheid 307.021.25, algem. beheer 339.942.47, volksgezondh. 103.267.09 volkshuisvesting 103.267.09, volks huisvesting ƒ431.018.27, openb. wer ken 746.291.48, openb. g.l.o. 85.100.69, openb. u.l.o., uitg. ƒ27.618.31. bijz. g.l.o. 160.290.73; bijz. buitengew. l.o. ƒ34.037.88, bijz. voorb. l.o.f 21.320.nijerh. onderwijs 172.707.38, maatschappelijke steun en voorzorg ƒ505.183.60, econ. aange legenheden 43.829.86, belastingen 6.247.50. De begroting van de gasfabriek geeft een verlies aan van ƒ28.756.53. Totale uitgaven ƒ522.445.29; de kapi taaldienst sluit op 56.684.38. De begroting electriciteitsbedrijven geeft een winst aan ad 24.024.21 en sluit met een totaal ontvangsten ad 804.451.40. De kapitaaldienst sluit met ƒ68.827.89. De begroting van het waterleiding bedrijf geeft een winst aan van 5.805.en sluit met een totaal ont vangsten ad 139.504.65. De kapitaal dienst sluit met de totalen 25.553.28. Hieruit blijkt, dat de bedrijven voor het eerst tezamen met een batig slot van 1.072.68, zichzelf bedruipen. Werkprogramma. Uit het werkprogramma, dat B. en W. in de toelichting verstrekken blijkt, dat men in 1954 hoopt te be ginnen met de verbetering van de Pieter Doelmanstraat. Voor dit werk werd op de begroting 1953 reeds een bedrag van ƒ80.000.— uitgetrokken, welk bedrag echter bij wijziging weer is teruggenomen. Op de begroting 1954 staat hiervoor 90.000.Het op de begroting 1953 beschikbaar ge stelde crediet van ƒ240.000.voor doortrekking van de Prins Bernhard- laan in zuidelijke richting werd even eens van de begroting afgevoerd en werd voor 1954 memorie geraamd. Medegedeeld wordt dat de aanleg van het plantsoen rondom het vijver complex van Avifauna waarvoor 20.000.geraamd was voor het eer ste gedeelte, zal zo mogelijk nog in 1953 worden ter hand genomen en voor het tweede gedeelte, uit te voe ren in 1954, is nu een post opgeno men van ƒ25.000. Voor de uitbreiding van de straat verlichting, speciaal aanleg in nieuwe woonwijken, wordt een bedrag van 30.000.— geraamd. Tersprake wordt gebracht de aan leg van 'n nieuw zwembad nabij Avi fauna. Aan het op dit terrein deskun dig architectenbureau Wesselo te Buxsum is opdracht verleend tot het maken van een schetsontwerp. Gere kend wordt, dat met het uitvoeren van het plan in 1954 zal worden be gonnen. De kosten worden geraamd op ƒ300.000.—. Voor de voltooiing van de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie in plan West wordt nog weer een bedrag van 150.000 beschikbaar ge steld. De totale kosten zijn 750.000.Op de begr. 1953 werd reeds 600.000.uitgetrokken. Het polderwater ten westen van de provinciale weg wordt door de lo zing van rioolwater sterk verontrei nigd. Teneinde hieraan verbetering te brengen is het nodig, dat een pompgemaal tot stand komt in plan Oost, waarvan de kosten op 65.000.worden geraamd. In de inleidende beschouwing voor de begroting 1953 werd reeds ge waagd van de mogelijkheid om de dienst van gemeentewerken in de als gevolg van de stopzetting der gaspro ductie vrij komende ruimte, bij de water- en lichtbedrijven onder te brengen- Voor dit doe! wordt een be drag van 200.000.geraamd. Uit de begroting blijkt, dat de ver lichting der lokalen van de openb. scholen voor g.l.o. en u.l.a. aan de Oudshoornseweg zal verbeterd wor den. 2400.uitgetrokken. Wat de woningbouw "betreft blijkt het volgende: voor 158 woningen zijn de schetsplannen gereed, of de aan vrage ingediend als projecten van de verschillende bouwverenigingen, w.o. 32 van de R.K. woningbouwvereni ging St. Joseph te bouwen aan de Witte de Witstraat, in aansluiting op de 44 reeds in aanbouw zijnde wonin gen, en 44 flatwoningen, in aanslui ting op de 66 flatwoningen aan de Prins-Bernhardlaan, te bouwen door de gemeente. Wat het onderwijs betreft: voor huisvesting van de bijz. school voor v.g.l.o. is nog steeds geen definitieve regeling getroffen. Onderhandelingen met de eigenaresse van de school Ju- lianastraat (v.h. hoofd de heer Smits) omtrent overdracht aan de gemeen te zijn voor dit doel sinds geruime tijd gaande. De bouw van een gym nastieklokaal op het terrein van de openb. school aan de Javastraat zal, naar verwachting, in 1954 verwezen lijkt kunnen worden. De bouw van een nieuwe Chr. La gere landbouwschool kon bevorderd worden. Verwacht wordt dat het nieuwe schoolgebouw in 1954 in ge bruik genomen zal kunnen worden, in plan „Nabij" te bouwen door de fa. J. v. Wieringen. Het buitengew. l.o. zal in het ko mende begrotingsjaar ook de aan dacht van het gemeentebestuur vra gen. Momenteel worden onderhande lingen gevoerd om te komen tot de stichting van een R.K. school voor b.l.o., terwijl het bestuur van de Ko ningin Emmaschool (b.l.o.) plannen heeft tot uitbreiding. Op het tot stand komen van een handelsavondschool blijft de aandacht van het college gericht. De geraamde uitkeringen volgens de gedachte nieuwe financiële-ver- houdingsregeling, zoals deze is ver vat in het betreffende wetsontwerp, leveren, volgens d- begroting 1954, vergeleken bij de voor 1953 geraamde bedragen een voordeel op van 8600. Bij de raming van de uitkeringen uit het gemeentefonds is rekening gehouden met de nieuwe financiële- verhoudingsregeling. De resultaten zijn voor de gemeente Alphen a. d. Rijn wel zeer onbevredigend te noe men (voordeel slechts rond ƒ8600). Het is stellig de overtuiging van het college dat deze gemeente in staat behoort te worden gesteld haar taak naar behoren, zij het nochtans be scheiden, te vervullen, door een z.g. subjectieve uitkering, welke wordt bepaald met inachtneming van de vele bijzondere lasten, waarvoor de gemeente zich, mede in het kader van de industrialisatie, ziet geplaatst, waartoe het gemeentebestuur bereids tot de Minister van Binnenlandse Za ken het verzoek heeft gericht. Door inwilliging van dit verzoek hoopt Al- phen's gemeentebestuur de begroting 1954 sluitend te kunnen maken. De gewone dienst van de begroting voor 1953, die een tekort vertoonde van rond 345.000.is thans sluitend gemaakt, doordat werd beschika over een gedeelte van de ir dat jaar ont vangen restant-uitkering wegens on dernemingsbelasting en over nage noeg de gehele saldi-reserve. Een afdoende oplossing van de fi nanciële moeilijkheden van de ge meente, welke vooralsnog voor het komende jaar geen beter perspectie- ve ninhouden, zal niet anders ver kregen kunnen worden, aldus B. en W., dan door een betere, .en de ge- menten over de gehele linie meer be vredigende, regeling van de financiële verhouding tussen he4; ryk en de ge meenten. Wanneer de thans bij de volksver tegenwoordiging in behandeling zijn de nieuwe regeling voor Alphen a. d. Rijn zal resulteren in een hogere uit kering van rond 8600.dan is het in het licht van de eisen, welke deze gemeente in haar belangrijkste ont wikkelingsperiode noodzakelijkerwij ze stelt, duidelijk, dat deze regeling, indien ze op dit punt geen verbete ring voor de gemeenten ondergaat, de oplossing ook niet zal brengen, al dus B. en W. van Alphen a. d. Rijn. Op de gemeentebegroting 1954 van Alphen a. d. Rijn zijn de navolgen de bedragen als bydrage of subsidie e.d. uitgetrokken: de Kon. Ned. Tou- sistenbond A.N.W.B. ƒ50.de pl. ver. voor veilig verkeer 500; de Al- phense en Aarlanderveense afd. van de ver. E.H.B.O., elk 50; pl. comm. S.W.G. ƒ300; Ned. Ver. voor dieren bescherming 25; Ver. tot bestrijding van T.B.C. 7500 (niet hoger dan het werkelijk exploitatie-tekort)Het Wit Gele Kruis (Aarlanderveen) 1 ƒ400; id. Alphen a. d. Rijn ƒ1600; wijkverpl. Groene Kruis (Aarlander- veen) 450; Stichting „Kraamcen- 1 trum" 2000; gezondheids- en vacan- tiekolonies (alle richtingen) tesamen 1280; dé afdelingen Alphen a. <L Rijn en Aarlanderveen van het Groe- Kruis, respectievelijk ƒ450 en 100; „Alphens Zwembad" 2500; het gem. badhuis 8000; de pl. muziek- ver. „Arti", „Crescendo" en „Door Samenwerking Sterk" (Aarl'veen), elk 250; voor volksfeesten 1000 als subsidie van betreffende comité's of ver.; aan jeugdver, 1250; de Histo rische Ver. voor Alphen en omstre ken 1700; de Ver. Oud-Leiden 4; de Alph. Rijwielvierdaagse 500; de stichting „Het Dorpshuis" (Aarlan derveen) 1768.87voor ouden van dagen 150; interkerkelijke stichting „Gezinszorg" 5500; Stichting Kath. gezinszorg f 800; de „Proeftuin" Bos koop 50; De Vebo, Leiden 100: voor beroepskeuze-voorlichting 500. OP HET NIPPERTJE. Twee boerendochters van der A., wonende aan de Prins-Hendrikstraat te Alphen a. d. Rijn zijn Maandag morgen vroeg, toen zij van het mel ken huiswaarts keerden, aan een groot gevaar ontsnapt. Bij de over weg gekomen, bemerkten zij telaat de •naderende goederentrein uit de rich ting Boskoop. Zij konden zich, door snel door te trappen, met hun rijwie len nog net voorbij de trein breng, doch het melkwagentje, dat aan hun rijwiel bevestigd was, werd door de trein geheel vermorzeld. Ook het melkgereedschap ging verloren. e krantenbezorger en de juf frouw. De krantenbezorger C. v. B. is aan het Rietveldse pad, ver moedelijk door de duisternis misleid, in de aldaar lopende sloot gereden. Mej. H. S. uit Hazerswoude, die voor bij kwam, slaagde erin met veel moei te de drenkeling uit zijn benarde po sitie te bevrijden. NOORDEN ZEER GOEDE TONEELAVOND. Als je 'n beetje verwend bent met beroepstoneel, is een gang naar een uitvoering van een plaatselijke to neelvereniging wat zwaar en sta je wat sceptisch tegenover wat geboden zal worden. Maar Zondagavond heb ik toch eerlijk en heerlijk genoten van 't spel van op drie na mijn oud-leerlingen. De R.K. Gemengde Toneelvereniging „St. Caecilia" te Noorden gaf „Marjatta". Goed Mar- jatta, je hebt je rol tot 't einde met een goede climax gespeeld. Forger Tammero, moeilijk was je opdracht als oude boer, je hebt, en vooral op het einde 't beste gegeven. De bijrol len zouden iets beter verdeeld heb ben kunnen zijn. Zeker zou ik Samke te kort doen, als hij zo maar werd gepasseerd. Houding en spel was: Prima. „Domme Hannes", naar 'n sprookje van Andersen lag de spelers beter. Even was ik verbaasd om 't heerlijke tempo. In 't eerste bedrijf een pracht edelman met als uitblinker de land bouwer. In 't tweede bedrijf boeiden mij bijzonder de nar en de hofdame, die met het gezicht naar de zaal zat gekeerd. De prinses was een aller liefste verschijning wel is waar, maar er moet nog wat meer volume en romance in haar stem komen. De bijrollen werden leuk en pittig ge speeld. Een groot deel van het succes is zeer zeker te danken aan de regis seur, meester De Valk. Kleine tekortkomingen werden goed gemaakt door de schitterende decors door hem zelf ontworpen en ver vaardigd, zijn werkelijk rake grime en pittige contrasterende costume- ring. Regisseur, je hebt eer van je werk gehad. Bijna niets was te mer ken van 't in de omgeving zo bekende dialect met z'n voor 't toneel hinder lijke afwijkingen. Proficiat met je succes. Je hebt werkelijk een steentje bijgedragen om eens een groot, maar eerlijk gemeend woord te ge bruiken aan de culturele verhef fing van Noordens jongeren. Wegens overgrote belangstelling uit Noorden en omgeving voert St. Cae cilia beide stukken voor 't laatst op op 24 Nov. a.s. Bovenmeester. BODEGRAVEN Geb.: Adrianus Leonarctus P. M. z. v. H. v. VelzenVerroen; Jan Hen drik z. v. J. BroeckhaertBoer; Cor nells z. v. A. BootKastelein; Yvon ne Antoinette d. v. A. Smitde Groot; Edith d. v. C. v. Veldhuizende Rooij; Pieter z. v. J. den Oudsten v. Welzend. Getr.: Jan P. v. d. Berg, 25 j. en Margaretha Zaal, 23 j.; Willem Otto, 23 j. en Jacoba Uitenbogaard, 21 jaar. Gemeenteraad Zevenhoven Geheime zitting over woningbouw De raad van Zevenhoven kwam voor het eerst onder voorzitterschap van de pas geïnstalleerde nieuwe burgemeester, de heer J. A. Detmers, in spoedeisende zitting bijeen voor de behandeling van een korte agen da, waarvan de eventuele bouw van 2 nieuwe woningen in het dorp de hoofdschotel uitmaakte. Na opening der vergadering- ver welkomde de voorz de raadsleden in deze eerste vergadering na die, waarin de installatie plaats vond, en sprak de hoop uit, dat hierna nog vele bijeenkomsten zouden volgen, waarin onder wederzijdse verdraag zaamheid de belangen van de ge meente Zevenhoven in alle Opzich ten zouden worden behartigd. Bij de hierna af te werken agenda werd op de eerste plaats gestemd voor de benoeming van een nieuwe ambtenaar van de burgerlijke stand wegens vertrek van de heer Kam- menga. Gekozen werd de heer J. A. Detmers. Voor de behandeling van het twee de punt van de agenda: de bouw van 2 nieuwe woningen in het Dorp, werd op voorstel van de voorz. over gegaan in geheime zitting. Na her opening van de openbare vergade ring stelden B. en W. voor om voor de betreffende bouw te voteren als bouwkosten f 21448.en voor de grondkosten f 600.waartoe met algemene stemmen werd besloten. Wel was men echter van mening, dat hiervoor gezien de vrij scher pe inschrijving, waarvan de laagste nog boven deze som ligt deze wo ning-en wellicht niet zouden kunnen worden gebouwd, daar het ministe rie van Wederopbouw, enz., hier voor een bedrag van totaal 20262 geraamd heeft. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing van een zgn. Woonruim te-commissie, die per 1 September periodiek is afgetreden. Na de stem ming bleken de navolgende heren te zijn gekozen: W. de Boer sr., A. J. de Groot, J. Lauwers, C. Radema ker en L. van der Meer, zodat hier in zowel huurders als huiseigenaren zijn vertegenwoordigd. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het opknappen van het Noordse Buurter Voetpad, waarover reeds meerdere malen klachten wa ren binnengekomen. De Warmondse IJsclub hield gis teravond in hotel „De Zon" haar 63e jaarvergadering. Deze vergadering stond voor het belangrijkste deel in het teken van huldiging en afscheid van diverse bestuursleden. Alvorens hiertoe werd overgegaan, werd eerst het huishoudelijk gedeelte afgewerkt. Uit het verslag van de penn. bleek, dat de boeken konden worden afge sloten met een batig saldo van 1254.06, hetgeen voorsproot uit het feit, dat de laatste jaren noodgedwon gen de activiteiten niet groot kon den zijn door het ontbreken van een behoorlijke vorst-periode. In de nieu we kascommissie werden benoemd de heren R. Stijnman en P. de Vet ten, met als reserve de heer A. Scha ken bos. In zijn jaarverslag, stipte de secretaris, de heer H. v. d. Voet, het 60-jarig jubileum van de Z. H. Ijs bond en de Noordwijkse IJsclub aan, waarbij Warmond ook vertegenwoor digd was. Van de aftredende be stuursleden werden de heren L. v. Noort, Jac. Oudshoorn, C. v. d. Voort, M. Versluijs en H. v. d. Voet herko zen. Bedankt hadden als bestuurs lid de heren J. Uit den Boogaard W. S. v. Noort en P. Sikking. In deze vacatures werden bij acclamatie ge kozen de heren P. v. Leeuwen, J. v. Tongeren en J. v. Rijn. De contribu tie werd vastgesteld op wederom ƒ2,per jaar. De rondvraag leverde slechts enkele vragen op, die tot te vredenheid beantwoord konden wor den. Hierna kwam een agenda-punt aan de orde, dat op de convocatie met een vraagteken was aangekondigd. De secretaris nam hiervoor de leiding van voorzitter J. Uit den Boogaard over. Deze kondigde aan, dat er 5 bestuursleden waren, die dit jaar zilveren jubileum als bestuurslid vierden, nL de heren J. Uit den Boo gaard, P. M. Sikking, W. S. v. Noort, Jac. Oudshoorn en L. J. v. Noort. Voor de drie eerstgenoemden bete kende deze avond tevens een af scheid als bestuurslid. Nadat de echt genoten van de jubilarissen waren binnengeleid, hield de secretaris een uitvoerige rede, waarin hij een te- I rugblik wierp op de afgelopen 25 jaar en met diverse voorbeelden il lustreerde, hoeveel werk door de ju bilarissen in het belang van de ijs- sport verricht werd. Hij' stelde dan SASSENHEIM LUXE AUTO MAAKTE EEN SALTO Gistermiddag kwam een grote nieu we Ford '53 met een vaart van meer dan 100 km. de rijksweg over bij het spoorwegviaduct. De inzittenden, Amerikanen, niet bekend met de afrit naar Sassenheim, waren schijnbaar even de kluts kwijt en wisten niet beter te doen dan uit alle macht de voorrem te gebruiken. Het gevolg was dat de slee met inhoud over de kop sloeg en weer op z'n wieltjes te recht kwam. Wat bedeest kwamen de heren naar buiten, bekeken de niet erg gedeukte bovenkap en neus van de wagen en lieten het geval verder over aan een kraanwagen. De heren hadden spoedig een lift en reisden verder! Morgenmiddag hoog bezoek. Zoals te verwacnten, zal St. Nicolaas ook een bezoek aan Sassenheim bren gen. Om pl.m. 2 uur hoopt de hoge gast met z'n knechten aan de Oost haven te arriveren, waar hij door de burgemeester en vele anderen zal worden verwelkomd. Daarna zal hij in een open rijtuig door de gemeente trekken om vervolgens audiëntie te verlenen in het Verenigingsgebouw tot 5 uur. Ook a.s. Vrijdag 27, Maan dag 30 Nov., Woensdag 2 Dec. en Vrijdag 4 Dec. zal hij daar zitting houden van 3 tot 5 uur. Gisteravond om 8 uur werd door raad wel dankbaar zijn voor het ge- burgemeester M. P. v. d. Weyden de j nomen besluit. Speciaal stelde hij de electriciteit ten behoeve van de be- heer Verhaar in het midden van de woners van de Achttienkavels offi-1 bijeenkomst, als de man die de grote cieel ingeschakeld en hiermede was I strijder is geweest voor de totstand- een eind gekomen aan een periode koming van dit resutlaat. van vele jaren, tijdens welke men Ook de heer Stokhuizen feleciteer- op de zo onontbeerlijke stroom heeft de allen en vestigde de aandacht op moeten wachten. de naar verhouding abnormaal hoge kosten, naar gelang het betrekkelijk kleine aantal aansluitingen. In 1920 was Nieuwkoop reeds ge- electrificeerd, doch om financiële re- Hiervoor* iT'een* bedra"g mdenen m<>est de Achttienkavels het nog zonder stellen. Wel werden m 1925 hiervoor plannen gemaakt, maar daar bleef het bij. De heer Verhaar, die 30 jaar in de gemeenuteraad zitting had, heeft on verdroten gepleit vóór de electrifi- catie en het was hem daarom temeer een genoegen en bekroning op zijn werk, toen hij op de laatste raads vergadering mocht meemaken, dat de raad het voorstel om tot electri- ficatie over te gaan met algemene stemmen aannam. Ten huize van de heer Blijleven waren veel genodigden aanwezig, o.m. de burgemeester en de heer ir. t F. Stokhuizen, directeur van N.V. i „Lugdunum". Verder waren allen aanwezig, die bij de aanleg betrok ken zijn geweest, alsmede alle buurt bewoners. De burgemeester feliciteerde allen met het bereiken van dit heugelijke feit en noemde het een historische 1 dag! Dit afgelegen gebied vergt grote aansluitingskosten en men mag de Aan de heer Verhaar werd als dank voor zijn v erk een mooie leun stoel aangeboden, terwijl de heer Bergsma een boerenkaas kreeg. De heer Blijleven droeg hierna op rijm voor de geschiedenis van de tot standkoming van de electrifioatie. Hierna was men nog geruime tijd gezellig bijeen. De burgemeester gaat de aansluiting tot een feit maken. Geheel links de heer A. J. Verhaar. Voorts naast de burgemeester de gemeentesecretaris, de heer Oskam en de heer Bergsma, bedrijfsleider van „Lugdunum". Foto Ruiterman. Gem. Nijverheidsschool. Op de begrotingen van 1952 en 1953 zijn aamvankelyk credieten uit getrokken voor de bouw van een gem. nijverh.school voor meisjes, ten bedrage van in totaal 300.000.Bij de 41e wijziging van de begroting 1953 is dit bedrag tot ƒ200.000.te ruggebracht. De totale kosten worden op 500.000.geraamd, zodat voor 1954 300.000.wordt uitgetrokken. De plannen zijn ter goedkeuring bij de minister. Voor de aanleg van sportterreinen wordt voor het e.k. begrotingsplan nog met het uittrekken van een me- moriepost volstaan. Teneinde te kunnen voorzien in de huisvesting van verschillende klei nere industrieën is het gewenst de bouw van z.g. industrieflats te over wegen. (Wij herinneren eraan, dat deze zaak wel eerder aan de orde is geweest). BOSKOOP Brandend vuil. Tijdens het op halen van huisvuil door het perso neel van de Gemeentelijke Reini gingsdienst op Maandag in het Rij- neveld bemerkte de chauffeur, de heer W. D. van Es, dat er rookwol ken uit de wagen opstegen. Snel besloten reed hij de vuilnis wagen naar de opslagplaats en loste daar op een afzonderlijk gedeelte zijn brandende lading, waardoor er ger kon worden voorkomen. Vermoe delijk heeft zich in de geleegde vuil nisemmers as bevonden, hetwelk niet geheel was gedoofd. Verzocht wordt dan ook dergelijk gevaarlijk huisvuil niet meer in de emmers te doen vóór men zich er van overtuigd heeft dat het vuur is ge doofd. Met ingang van 1 Jan. 1954 is tot kassier bij de Coöp. Boerenleen bank benoemd de heer P. Grooten- dorst J.M.zn. HAZERSWOUDE Toneel. De R.K. toneelvereni ging „Ontwikkeling en Vreugd" gaf in de oude school haar eerste uit voering van dit seizoen. Opgevoerd werd de klucht „Houd de butler in de gaten". Daarna werd het drama tische spel „Do vluchtelinge" ten to nele gebracht. Het bandje „Los Ami- gos" zorgde voor de muziek. Er was veel belangstelling. Beloning. Do blokwachter G. J. Ram, bij de N.S. te Hazerswoude, had de directie voorgesteld, de sig nalering bij de op afstand bediende halve afsluitbomen van de spoor wegovergang onder Hazerswoude bij de Gemeneweg te verbeteren, waar door met zekerheid kan worden ge constateerd of de knipperlichtinstal latie is uitgeschakeld. Hij heeft voor dit voorstel een beloning ontvangen van 10. NÏEUWVEEN Geb.: André z. v. A. v. Leeuwen en C. v. Wijle. Getr.: H. A. de Fra ikrijker en H. M. Versluis; H. Laros en G. Singer- land. ook voor aan alle 5 het ere-lidmaat- schap te verlenen, waarmede de ver gadering met applaus instemde. Zich tot de jubilarissen afzonderlijk rich tend, belichtte hij gedetailleerd de taak, die zij ieder verricht hadden en als aandenken aan dit jubileum bood hij hen een herinnersmedaille aan, vervat in een standaard en voor stellende 2 schaatsende figuren. Ook de echtgenoten van de jubilarissen werden in de Huldiging betrokken en deze kregen ieder een bouquet bloemen aangeboden. Namens de Zuid-Hollandse Ijsbond sprak daar na de heer Stroombreed. Hij stipte hierbij aan, dat het Gewestelijk Be stuur met spijt vernomen had dat thans 3 bestuursleden van de War mondse vereniging heen gingen, waarvan steeds een grote steun en medewerking ondervonden was. Hun besluit moet echter gerespecteerd worden en hij hoopte dat de nieuwe, jongere bestuursleden het goede voorbeeld van hun voorgangers zou den volgen. Het was spreker een ge-f noegen om aan de jubilarissen te kunnen uitreiken het diploma van de Z.H. Ijsbond en hij spelde daarna de daarbij behorende medaille op. Tot slot wekte hij de vergadering op tot steun aan de mooie ijsport, een steun die vanuit Warmond steeds zo groot was geweest. Als laatste spreker nam de heer Biemond van de ijssclub uit De Kaag het woord, die de dank van die ijs- club in een geestige speech over bracht. Voorzitter Uit den Boogaard sprak in een treffend dankwoord de waar dering uit voor dit huldebetoon en afscheid. Hij deed een beroep op al len om krachtig mede te werken aan de groei en bloei der Warmondse Vereniging. Hiermede kwam het einde van de ze prettige vergadering, waarin 5 verdienstelijke functionarissen te recht eens goed in het zonnetje ge zet werden. Traditie-getrouw bleven de bezoekers hierna nog in gezellig samenzijn bijeen. Uitvoering „Warmonds Fanfare", „Warmonds Fanfarè" gaf gister avond haar eerste muziek- en to neel-uitvoering van het nieuwe sei zoen. In zijn openingswoord heette voorz. J. Ouwehand bijzonder wel kom de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder J. Dek ker, de oud-dirigent, de heer Bolder- dijk, de heer Th. de Vroomen, afge vaardigde van „St. Matthias" en de oud-voorzitter, de heer J. Bergman. Spreker stond daarna stil bij het be haalde succes op het concours te Loosdrecht, waar een le prijs gewon nen werd. Hierna onthulde de voor zitter, dat er ditmaal 2 jubilarissen in het midden waren, nl. de heren D. Roest en B. G. J. ter Beek, die dit jaar hun 25-jarig lidmaatschap vier den. Hij bood hen daarvoor de me daille van verdienste aan. Hierna nam wethouder Dekker het woord, die de gelukwensen van het gemeentebe stuur overbracht en verzekerde, dat het gemeentebestuur het wel en wee der vereniging met belangstelling volgt. Hij bevestigde hierop de ver worven medaille in Loosdrecht aan het vaandel. Zich tot de 2 jubilaris sen richtend, zei spreker, dat hij het feit, dat er mensen zijn, die een ver eniging jaren lang met hun beste krachten dienen, nog belangrijker vond dan het behalen van successen. Hij zag daarin een bewijs, dat de interne toestand en de onderlinge geest en samenwerking in de ver eniging gezond zijn. Hierna spelde hij hen de toegekende medaille van verdienste op. Een hartelijk applaus toonde de dankbaarheid van het pu bliek. Een onmiddelliik door het muziekkorps ingezet ..Lang zullen ze leven" bevestigde dit nog eens. Hierna werd overgegaan tot de muziek-uitvoering. De ten gehore ge brachte nummers werden op uitste kende wijze vertolkt. Hieruit bleek wel, dat 't muzikale peil van de fan fare de plaats in de superieure afde ling volledig waard is. Dirigent De Zwart heeft zijn mannetjes goed in de hand! Een zeer gewaardeerde geste was het verzoek aan de heer Bolderdijk om de laatstê mars te di rigeren, waarvan deze zich op uit stekende wijze kweet. Na de pauze kwam de afdeling to neel aan het woord, die de klucht in 3 bedrijven van Hans Nesna „Een baby van 1000 weken" opvoerde. Hiermede oogstte zij veel succes en alle aanwezigen hebben naar harte lust van het spel van deze amateurs genoten. „Warmonds Fanfare" kan ongetwij feld op een goed geslaagde uitvoe ring terug zien. LEIDSCHENDAM NIEUW HOOGSPANNINGS-STATÏON Voor het inrichten en aansluiten van een hoogspanningsstation ten be hoeve van het in aanbouw zijnde P.T.T.-laboratorium en voor de ver betering van de electriciteitsvoor- ziening zal de gemeente Delft, waar van de stroom betrokken wordt, voor zieningen moeten treffen, waarvan de kosten geraamd worden op 67.00. Leidschendam zal hiervoor een bijdrage moeten doen van 56.400. Ter verzekering van een on gestoorde electriciteitsvoorziening wordt de bouw, inrichten en aan sluiting van een hoogspanningssta tion aan de Veurse Straatweg nalbjj de Romolenbrug noodzakelijk geacht. De voor Leidschendam hiervoor bjj te dragen kosten zijn 3900. Ook voor de stroomlevering aan het nieuwe gemaal van Delfland aan de Sluiskant zal een hoogspanningssta tion gebouwd moeten worden. De to taal kosten worden geschat op 21.000 waarvan 14.00 voor reke ning van de gemeente komen. Leidschendam zal dus voor een to taal-uitgave komen te staan van 74.300.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 12