RIJNSTREEK DUINSTREEK Wethouder Visser vierde jubilea 30 jaar in raad - 25 jaar in B* en W* Salarissen en vergoedingen aan omstandigheden aangepast /RIJDAG 20 NOVEMBER 1953 i)E LEIUSK CuURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL De heer J. Kanis, eigenaar van de drukkerij fa. P. J. v. d. Linden te Aliphen aan den Rijn had Donderdag avond het ongeltuk met zijn rechter hand bekneld te raken tussen de drukpers. Dit lichaamsdeel werd der mate ernstig verwond, dat dr. J. v. Eek overbrenging naar het St. Elisa beth Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk oordeelde. Landjuweel. Met genoegen kan de heer W. Plomp, voorz. van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, constate ren, dat de belangstelling van de leden in zo grote mate uitgaat naar toneelavonden, welke in de vorm van een Landjuweel tot één geheel wor den verbonden. Veel is door het be stuur geëxperimenteerd om deze be langstelling te peilen, maar steeds was de animo teleurstellend. Nu was de grote Nutszaal te Alphen a. d. Rijn niet alleen geheel bezet, maar men was genoodzaakt talrijke aan vragen af te wijzen. Voor dit landjuweel zijn vele prij zen beschikbaar gesteld. De hoofd prijs een bedrag van ƒ200.door het gemeentebestuur; vervolgens 150.door Oosthoek Zoon's In dustrie- en Handelmaatschappij te Alphen a. d. Rijn, 100.door de Nutsspaarbank te Alphen a. d. Rijn en 50.door de N.V. D. en Joh. Boot, Motorenfabriek „De Industrie", Alphen a. d. Rijn. Tevens gaan deze geldprijzen vergezeld van een me daille of plaquette. Voorts zijn er 13 ere- en persoonlijke prijzen beschik baar gesteld. De jury wordt gevormd door mevr. Y. S. E. Wegener Slees- wijk-van Balen Blanken te 's-Gra- venhage, mr. D. Wisser te Utrecht en H. Bakker te Haarlem. Het bijzon dere van deze toneelwedstrijd is, dat ook de toeschouwer straks gelegen heid zal krijgen zijn oordeel over de diverse stukken, alsmede over de on derscheidene rollen, te vellen. Donderdagavond vond de eerste uitvoering plaats. De Utrechtse rede rijkerkamer „Molière" voerde op de Victoriaanse thriller in 3 bedrijven door Patrick Hamilton: „Gaslicht". Na afloop van dit spannend stuk brachten de toeschouwers een lang durige ovatie. De volgende avond vindt Donder dag 17 December plaats. Dan zal de Koninklijke Rederijkerskamer „Jan van Beers", Utrecht: „Een vrouw in haar bloei", toneelspel in 3 bedrijven van Denys Amiel spelen. N.R.K.M. Onder de titel „De mens en zijn levensbeschouwing" hield pater Rembertus een boeien de inleiding voor de leden van de pl. afd. van de N.R.K.M., die voor deze gelegenheid met hun echtgeno ten iri Hotel „Centraal" bijeen wa ren. De avond werd geleid door de voorz., de heer H. v. Deuren. Pater Rembertus gaf eerst een dui delijke beschrijving van wat libera lisme is en gaf in dit bestek een uit een zetting van het gildewezen. Als reactie óp het liberalisme groeide het socialisme. Ook dit stelsel onderwierp spr. aan een diepe beschouwing om tenslotte te komen tot 't ohristendom Het was interessant te volgen hoe de diverse standen in de maatschappij zijn ontstaan en wat de middenstan ders wel het meest interesseerde, hoe de middenstand ontstond. De behandelde stof gaf aanleiding tot tal van vragen, welke weer tot gevolg hadden, dat nog laat in de avond een vruchtbare gedachtenwis- seling werd gevoerd. De heer Van Deuren sloot de avond, nadat hij op het nut van den gelijke avonden had gewezen en de leden de kern-avond van a.s. Maan- j dag (in Centraal) in herinnering had gebracht. Alphense Schaakclub. Om het kampioenschap van Alphen: A. Zweers—A. H. Hooijer 10; W. v. d. RoestD. Posthuma 10; A. Kooij drs. M. Verburg 01. Tweede groep: L. VermeijH. Kleiweg 01W. v. LeeuwenL. Kleiweg 01; PlantfeberJ. P. Wijn beek 01; J. P. Wijnbeekv. d. Ham 10; L. VermeijJ. P. Wijn beek 01; J. v. d. BosJ. F. Barth 01; J. A. BatelaanL. Vermeij 10; J. LieftinkH. v. Ofwegen (af- gebr.); W. v. LeeuwenJ. F. Barth 1O; J. A. BatelaanJ. F. Barth 10; PlantfeberJ. A. Batelaan 01. ALKEMADE Gemeenteraad. De gemeenteraad is ter openlbare vergadering opge roepen tegen Donderdag 26 Nov. te 19.30 uur. Behandeld wordt o.a. het sociaal-economisch rapport. LANGERAAR Altior organiseert fancy fair. Een sportvereniging in stand houden en naar behoren laten functionne- ren vraagt veel zorg en organisatie talent, maar ook veel geld. Dit is ook de ervaring van Altior. Alle midde len welke financiële baten kunnen opleveren, moeten worden gebruikt. Om te proberen weer wat in de kas te krijgen organiseert Altior nu een bazar, op 21 en 22 November in het Parochiehuis te Langeraar. En 't zal er af zijn. Talloze soorten van ver maak zal men er aantreffen en bo vendien zi,jn er vele kansen op mooie prijzen. De bazar word t geopend a.s. Zaterdag om half drie en blijft geopend tot 's avonds elf uur. Zon dag is de bazar open van kwart voor twaalf tot 's avonds elf uur. LEIDERDORP Feestavond damclub. De feest avond van de damclub, gisteravond in het Dorpshuis gehouden voor de leden en donateurs, is weer in alle opzichten geslaagd. Als voorz. van het feestcomité sprak de heer P. Vervark een woord van welkom in het bijzonder tot mevr. v. Diepenin- gen. De voorz. van de LDC sprak hierna een kort propagandistisch woordje. Hieruit bleek dat de dam sport reeds meer dan 2000 jaar wordt beoefend. Nederland neemt in de damsport een vooraanstaande plaats in en wat Leiderdorp betreft was hij niet ontevreden als men bedenkt, dat LDC in de hoofdklasse uitkomt. De financiële toestand van de ver eniging is niet ongunstig doch waar het in het voornemen ligt om in Leiderdorp een jeugdkampioenschap te laten spelen beval hij de loterij ten zeerste aan. Hierna was het woord aan het toneelgezelschap „De Ram melaars". Opgevoerd werd het to neelspel „De nieuwe veearts". HOOGMADE Kazen van cursisten werden gekeurd De keuring van de kazen, gemaakt door de cursisten, die gedurende de wintermaanden de cursus Zuiverbe- reiding van de L.T.B. gevolgd heb ben, heeft weer plaats gehad. De avond werd geopend door de heer J. Zwetsloot, de docent. Hierna gaf de heer Adema een korte uiteen zetting van de volgorde van keuring. Onder de cursisten werden ook com missie gevormd, die elkaar moesten bekampen in het keuren van kazen. De keuring gaf de volgende resul taten: Van de 21 inzendingen vielen 15 onder 1ste soort, dit is 71.4 pet, jwS w en is dus zeer goed. Het gemiddel- i goede Sint" Boskoop met een bezoek de cijfer bedroeg 88.8 punten en is uitstekend, het laagste cijfer was 83 punten. De puntenverdeling was: L. Walen kamp 96 pnt. en Agnes Zwetsloot 96 pnt. Beiden krijgen een grote me daille. Hierna ging men over tot vergelij king van de resultaten van de com missies en moest men verantwoor ding geven der gedane uitspraken. Intussen gaven pater de Jong, bur gemeester v. Wageningen en echtge note en namens de Stichting „de Er van Cornelis Spronck" de rentmees ter mr. Mol en echtgenote blijk van belangstelling. Mr. Mol vroeg namens de Stich ting het woord en memoreerde het heengaan van de heer J. Zwetsloot uit de zuivelwereld. De heer Nasselder sprak namens de zuiverconsulent, de heer ir. Schrooder, die wegens reis naar bui tenland verhinderd was te komen en zeide, dat het bereikte resultaat van de cursus zeer goed was. BOSKOOP GEMEENTE KOOPT VTFORPARK Na beëindiging van de openbare gemeenteraadsvergadering werd in gesloten zitting, na ruim een uur discussie besloten tot aankoop van het Viforpark, gelegen aan de Boe zemlaan, hetwelk de gemeente tot nu toe in erfpacht van het Rijlk had. Te vens werd aangekocht van de P.T.T. het stukje grond nabij de hef brug voor het nieuwe P.T.T.-telefoonge- bouw. Amerikaanse onderscheiding. Aan de heer D. A. Constandse, eer ste luitenant bij het detachement Korea-vrijwilligers, momenteel gele gerd in Oirschot, werd door de Ame rikaanse zaakgelastigde in Neder land, de heer W. C. Trimible, de Amerikaanse onderscheiding de „Bronzen Ster" uitgereikt. St. Nicolaas in Boskoop. Even als vorige jaren zal ook dit jaar „De vereren. Het is de bedoeling, dat dit bezoek zal plaats hebben op Zater dag 28 November, te plm. 14 uur. Dan zal de bekende „stoomboot" ar riveren aan de aanlegplaats in Den Ham. Vervolgens wordt dan een rij toer door de gemeente gemaakt, waarbij de Harmonie Excelsior voor de vrolijke tonen zal zorg dragen. De route is als volgt: Den Ham, Reijerskoop, Goudse Rijweg, Biezen, KANS OP VERKOUDHEID? KREOFLAVON voorkomt en geneest Geen snoepje, maar't helpt 20 tabletten 75* Tuinstraat, Reijerskoop terug. Zijde en vervolgens naar het Tehuis voor Ouden van Dagen. Geb.: Dirk Johannes z. v. J. van Osnabrugge en N. van Muiswinkel; Alfred z. v. W. den Hertog en M. S. van Voskuilen. Ondertr.: Hendrik Verweij, 24 j. en Hilletje Neven, 24 jaar. Getr.: Gerrit van Dijk, 29 j. en Ce cillia M. Roeten, 31 jaar. NIEUWKOOP INGEBRUIKNAME ELECTRICITEIT IN DE ACHTTIENKAVELS Maandagavond om kwart voor acht uur zal burgemeester Van der Wey- den de Achttienkavels officieel aan sluiten op het electrische net. Verkoop Kerkschapen. Namens het R.K. Kerkbestuur werden Don derdagmorgen op het terrein van ho tel „Het Vliegende Paard" de kerk schapen verkocht. De afslager de heer H. Markman wist voor de 41 stuks schapen te maken de som van 3.665, (d.i. ongeveer f 89,39 per stuk). De kopers waren: C. F. de Jong, Nieuwkoop; W. C. Roest, Lei- muiden en J. van Leeuwen, Aar- landerveen. LEIMUIDEN De heer J. A. Visser behaalde te Leiden het vakdiploma Detail handel in Melk, Boter, Kaas en Eie ren. FEEST IN RIJNSATERSWOUDE In een feestelijk versierde raadzaal te Rijnzaterwoude heeft wethouder S. J. Visser twee ju bilea gevierd. Hij herdacht name lijk het feit, dat hij 30 jaar ge leden raadslid werd en vierde te gelijkertijd zijn zilveren jubileum als wethouder. De raad begon overigens niet met feestvieren, want eerst moes ten er enige gewone agendapun ten worden afgehandeld o.a. ga rantie voor het aangaan van een kasgeldlening door de stichting drinkwaterleiding „De Drie Ge meenten" groot 25.000, een me dedeling „van Ged. Staten, dat toestemming is verleend om de Jooststollenbrug, die vernieuwd moet worden te vervangen door een vaste brug en een voorstel van de burgemeester om het ere burgerschap van de gemeente in te stellen als beloning voor bij zondere verdiensten. Met dit laatste vooral was men het roe rend eens, vooral omdat er haast was met dit besluit, aangezien de jubilerende wethouder ieder ogenblik kon arriveren en het nieuwe besluit op hem moest worden toegepast. Toen de agenda zover was afge werkt, werd de vergadering even ge schorst, waarna de heren Donker en Broekhuizen de jubilaris en zijn vrouw de raadszaal binnenleidden. Burgemeester Bakhuizen zeide in zijni toespraak, dat hij het over het algemeen geen goed teken vond, wan neer de publieke tribune geheel be zet bleek bij de aanvang van een vergadering. Vandaag staan de za ken echter anders. De belangstelling is te danken aan de twee jubilea, die wethouder Visser viert. Spreker overhandigde de jubile- werk aan over veeteelt, samengesteld rende wethouder de oorkonde, ver bonden aan het efe-burgerschap en richtte zich daarna tot mevrouw Vis ser, om haar te bedanken voor de vele uren, die zij haar man aan de gemeente had afgestaan. Wethouder Van der Knijff dankte zijn collega voor de prettige samen werking in het college van B. en W. Namens de R.K. raadsfractie en de prot. chr. spraken de heren Broek huizen en Bergshoeff woorden van gelukwens en dank. Als geschenk bood de burgemees ter, mede namens de raad, een boek- door het ministerie van landbouw. Daarna sprak de gemeente-secreta ris, de heer De Ren, de jubilaris toe en dankte hem voor de prettige ver standhouding, terwijl hij waarde ring uitte voor de bergen werk, die de wethouder heeft verzet. De jubilaris sprak het laatste woord op deze bijeenkomst. Hij dankte voor de hulde en waardering en voor de onderscheiding. Na afloop van de vergadering werd er een receptie gehouden. Vele ge meentenaren kwamen hier hun geluk wensen aanbieden. Gemeenteraad Koudekerk Gisteravond kwam, de raad van Koudekerk in openbare vergadering bijeen onder leiding van de burge meester, mr. J. P. de Herder. Het Bestuur van de Bond van Mo bilisatieslachtoffers had een aanvrage ingediend om subsidie. Na ingewon nen advies stellen B. en W. voor deze aanvrage voor kennisgeving aan te nemen. In de discussie, die zich ont spon, bleek, dat deze instelling meer een zakelijk, dan een liefdadig ka rakter heeft. De raad besloot het voorstel van B. en W. aan te nemen. Enige discussie ontspon zich over het voorstel van B. en W. om het Waterleidingbedrijf te doen aanslui ten bij de Vereniging van Waterlei dingbedrijven. Op de opmerking, dat de 60,per jaar, die dit kosten zou, overbodig geld uitgeven kan zijn, zeide de voorz., dat, gezien het ver strekken van technische adviezen, die in de toekomst wel eens nodig kun nen blijken, dit voorstel alleszins aannemelijk moet worden geacht. De raad gaat accoord met dit voorstel. Grondverkoop. B. en W. stelden voor, aan de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen" 1 een terrein te verkopen, groot 1655 m2, voor de som van ƒ3.311, Bij deze verkoop is enige haast, daar de voorzitter er in geslaagd is, een aannemer te vinden, die voor de voorgeschreven som, bouwen wil, mits dit gauw gebeurt, zodat de Ver. eind dit jaar, of begin volgend kan gaan bouwen. Het voorstel werd aangenomen. Het brandweerpersoneel werd be loond naar maatstaven, die tientallen jaren geleden werden aangelegd. B. en W. willen daar verandering in brengen. Zij stelden de raad voor, de desbetreffende verordening aan te passen aan de eisen des tijds,. en de commandant te belonen met 200, per jaar en de le en 2e monteur met een toelage vaii 25,terwijl alle vaste leden van het corps 1,25 per uur zullen ontvangen. De voorz. zei als toelichting grote waardering te hebben voor de ijver en toewijding van het gehele personeel, dat boven dien, om zo paraat mogelijk te zijn, zeer trouw een brandweercursus volgt. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad dit voorstel aan. De leden van de Woonruimtecom missie, die tot op heden hun werk gratis deden, moeten naar het oor deel van B. en W. evenals de him toegevoegde secretaris, een kleine vergoeding ontvangen. B. en W. stel len daarom voor elk 2,50 per zit ting uit te keren. Door de raad werd op voorstel van B. en W. de ontknikking der onder wijzerssalarissen ook van toepassing verklaard op het salaris van de hand- werkonderwijzeres van de openbare school. De raad kon zich ook ver enigen met het voorstel van B. en W. de salarissen der gemeenteambtena ren evenredig met de rijksambtena rensalarissen te verbeteren. Dit zal de gemeente 625,kosten. Gewijzigd werden op voorstel van B. en W. een tweetal verordeningen. Die voor het ophalen van huisvuil en haardas wordt in overeenstem ming gebracht met de werkelijk be staande toestand en die op de hef fing verlofsregeling verkoop van zwak-alcoholische dranken werd in overeenstemming gebracht met de Drankwet. Crediet-overeenkomst Met de N.V. Bank van Ned. Ge meenten werd een rekeningcourant- crediet-overeenkomst aangegaan voor 1954 van 25.000,De rentevoet is ongeveer vijf achtste. B. en W. stelden voor, om aan de Woningbouwvereniging „Goed Wo nen" een crediet te verschaffen voor het bouwrijp maken van het terrein 15.047,en voor het bouwen van 9 nieuwe huizen daarop 86.274, De raad, gehoord de toelichting van de voorz. bij het voorstel van de ver koop van grond, verenigde zich on middellijk met dit voorstel. In de commissie voor het nazien van de rekening over het jaar 1952, werden benoemd de heren M. Maat, P. Geerlof en H. Heemskerk. Zij na men hun benoeming aan. Enkele technische wijzigingen in de begroting van 1953 werden aan gebracht. De rondvraag leverde niet veel op. De heer Maat informeerde naar het verplaatsen van enkele lan taarnpalen in de Lage Waard. De voorz. deelde mede, dat hij in con tact getreden is met de Lichtfabrie ken in Leiden, zodat het wachten nu daarop is. Hij zeide spoedige afdoe ning toe. Kalkzandsteenfabriek te Hillegom Aandeelhouders willen nieuwe vergadering De bewogen aandeelhoudersver gadering van de N.V. v. 'Herwaar- dens Kalkzandsteenfabriek te Hil legom, waarop de heer v. Herwaar den jr tot directeur werd benoemd hij was de enige candidaat heeft weer een staartje. Namens een groep aandeelhouders wordt de rechtsgel digheid van deze vergadering bestre den, daar de aanwezige aandeelhou ders wederrechtelijk zouden zijn uit gesloten. Aan de Raad van Beheer der N.V. is in verband daarmede ver zocht om zo spqedig mogelijk een bijzondere vergadering van aandeel houders uit te schrijvein met o.a. als agendapunt: Ongeldig-verklaring van de vergadering van 9 Novem- beren het pensioen .toegekend aan de oud-directeur J, A. van Herwaar den. KATWIJK KOSTBAAR PROGRAM B. en W. hebben aan de leden van de raad een opgave toegezonden van werken, welke een min of meer be langrijke kapitaalsinvestering vragen en in 1954 hetzij geheel, hetzij ge deeltelijk voor uitvoering in aanmer king dienen te komen, en waarvoor voorstellen te verwachten zijn in de loop van het jaar 1954. 1. Kademuur aan het Prins Hen drikkanaal, begroot op 80.000, Bedoeling is dit werk uit te voeren over een lengte van 80 m. 2. Oever verdediging aan de Berghaven en de bestrating der kade, waardoor een deugdelijke loswal van 500 m. lengte wordt verkregen. Kosten 10.500, en 65.000,Uitvoering van de on derbouw der brug over het P; H.- kanaal, begroot op ƒ350.000,Het werk omvat het maken van 2 1 and- hoofden met een grote en een kleine pijler voor oplegging van een be weegbare brug. De kosten zullen deels voor de gemeente en deels voor het Rijk komen. De verbetering van de Achterkerkweg. Dit plan betreft het verbreden van de rijweg tussen de Rijnstraat en de Zeeweg en het omleggen van de trambaan. Begroot pro memorie. Voorzieningen aan de Boulevard, waar nog enkele kiosken zullen wor den opgericht. Kosten begroot op 10.000,Herbestrating van de Se cretaris Varkevisserstraat begroot op 100.000,nodig door vervangen van trottoirbanden met zwaarder profiel en het aanbrengen van een nieuwe bestrating. Bouwrijp maken van de 3de etappe in het Molenblok, begroot op 130.000,—. Dit werk om vat het aanbrengen van trottoir en wegen in het uitbreidingsplan, waar mede deze etappe in het Blok is afge werkt. Het bouwrijpmaken van de lste etappe van het Defensieterrein, begroot p.m. Naar gelang van de behoefte zal in 1954 een gedeelte van het defen sieterrein bouwrijp worden gemaakt. Verbetering van de hoek Adriana- straatParkLan, begroot p. m. Voorbereiding der verbinding Sandtlaan-Molentuinweg, begroot op 10.000,— hetwelk omvat het ontwer pen van een brug over de Rijn door een ingenieursbureau. De voorbereiding van het indus trieterrein Noordzijde der Uitwate ring, begroot, op 5000.De stich ting van een badhuis begroot p.m. Dit plan heeft betrekking op het bouwen van een badinrichting, al dan niet met overdekt zwembad. TOELICHTING OP RAADS AGENDA Orp de raadsagenda van Maandag avond wordt o.a. voor: de jaarwedde van de wethouders is sinds 16 Maart 1951 1965. De voorz. is va i mening, dat een vergoeding van 2400 nog slechts het karakter van een redelij ke schadeloosstelling benadert en stelde voor G. S. goedkeuring hier voor te vragen en wel met irjgang van 1 Jan. 1954. Sedert enige jaren bestaat een ver ordening regelende de vergoeding aan ambtenaren en werklieden, die in verband met de uitoefening van hun werkzaamheden geregeld ge bruik moeten maken van eigen rij wiel, variërend van 30 tot f 60. Er is ook nog een groep die hiervoor niet in aanmerking komen. B. en W. stel len thans voor ook deze groep hier- .voor in, aanmerking te doen ko men, op basis van f 45 per jaar. Vervolgens worden de bekende vra gen, gesteld door de heer A. Wasse naar, betreffende de huizen in het Molenblok, behandeld. De commissie van fabricage heeft een rapport sa mengesteld waarin o.m. staat: van de 262 woningen worden er 76 eenge zinswoningen en 186 étagewoningen. De eengezinswoningen zijn practisch gereed en gedeeltelijk betrokken. De bezwaren hebben dus betrekking op deze woningen. Bij het onderzoek is gebleken dat van ernstige klachten over lekkages of van ernstige con structiegebreken geen sprake is. De woningen worden volgens be stek en tekening opgeleverd en van fouten in de bouw kan niet worden gesproken. Bij de met hevige slag regens gepaard gaaande Zuidwester storm is inderdaad gebleken dat wa ter door de sponningen der deuren naar binnen is gekomen. Dit is bij andere woningen ook wel het geval. Ter ontluchting is in een der bo venramen een glazen jalouzie aan gebracht. Omdat dit bewegende de len bevat, jaagt hier, bij veel wind en regen, water doorheen. De dak constructie van de winkels was nog niet gereed zodat tijdens regen de muur van de naastgelegen woning doorslag vertoonde. Voorts was bij de ingebruikneming van enkele wonin gen bekend dat enige glas- en eter- nietpanelen onvoldoende met kit in de sponningen waren aangebracht. Op last van de directie is dit ver beterd. HAARLEMMERMEER Geb.: Gerardus Jacobus Johannes z. v. K. C. Smakman en G. P. Groen; Gerrit Peter Cornelis z. v. P. van Maarten en M. Bijl; Jan z. E. van Dijk en M. Bogaard; Martinus z. v. D. J. van den Heuvel en N. Kroon; Catharina Petronella Jacoba Maria d. v. B. Mesman en D. P. Wesseling; Albertina Suzanna d. v. P. van der Kam en S. E. Krug; Barbara d. v. L. J. Bart en J. C. Ruijselaar; Elisa beth d. v. G. Lunenborg en N. Blitz; Antonius Cornelis z. v. W. Lager- burg en J. Torenstra; Bernard Jo- hann z. v. B. J. Versluis en A. A. van der Voort van der Kleij. Ondertr.: Antoon Meeboer, 26 j. en Geertruida M. van der Pol, 23 j.; Lamibertus Th. Verzijlbergen, 25 j. en Grietje E. van Dijk, 24 j.; Leen- dert Brede veld, 28 j. en Neeltje K. C. van der Burg, 24 j.; Pieter van Rijssel, 27 j.. en Alida A. Hagen, 23 j.; Cornelis W. Anker, 26 j. en Trijn tje Burghout, 27 j.; Corstiaan Mon- teban, 31 j. en Maria Grens, 21 jaar. Getr.: Arie Lens en Cornelia M. Verhoeven; Dirk Keijzer en Meina Y. Grosfeld; Hendrik Stuij en Neeltje W. Troost; Hendrik Heijligers en Jo hanna A. de Roo. Overl.: Cornelia J. Mosterman, echtg. van: C. Turk, 79 j.; Catharina Koersveld, wed. van: A. W. Schrama, 86 jaar. OEGSTGEEST MUZIEKUITVOERING VAN „TRIUMPH" Het was al weer enigen tijd gele den, dat wij onze schreden richtten naar het verenigingsgebouw, om de vorderingen te beluisteren van „Triumph". Medewerking was voor deze avond gevraagd van de beken de „Amsterdammers" en beiden heb ben, als om strijd getracht het beste te bieden wat zij hebben te geven. Een zeer op prijs gestelde opzet, waarvan een groot aantal goede vrienden van „Triumph" gebruik maakten. Immers de zaal was geheel bezet. Ook burgemeester Du Boeuff en mevr. du Boeuff waren aanwezig. Tevens de parochiegeestelijkheid en pater de Haas van het Missiecollege te Katwijk. Met een kloeke mars opende Triumph de avond en bracht vervolgens onder leiding van direc teur Baart een drietal concert-num mers ten gehore. Het muziekpro gramma was niet alleen wat samen stelling betreft met zorg behandeld, doch ook de wijze van uitvoering schonk bevrediging. Bij de vertolking viel duidelijk een tot in onderdelen merkbare voor uitgang te constateren. De soli van piston, trombonnen en tuba's wer den onder ademloze stilte aanhoord. Voor deze solisten gaarne een com pliment. Natuurlijk was niet alles couleur de rose en hier en daar viel dan nog wel een stuk. Ook bemerkte wij eens 'n kleine inzinking, doch die smetjes en vlekjes zullen door voort durende studie wel verdwijnen. Men volge daarom de intenties van de directeur, die wederom bewezen heeft een bekwaam leider te zijn. Kapelaan Wüst opende de avond met een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal aan burge meester du Boeuff. In een propa gandistisch woord wekte de kapelaan allen op hun steun aan de harmonie te blijven geven. Bij de jongelui drong hij aan op versterking van het ledental. Het woord was daaraan aan de Amsterdammers, die de aanwezigen enkele uren met hun doorleefd spel deden genieten. Een dankbaar en welverdiend applaus 'beloonde hen. Er moest ook meerdere malen worden gehaald. Aanbesteding. De aanbesteding van de uitbreiding van de Kon. Bi bliotheek te 'sGravenhage is giste ren geschied. Er waren 19 inschrij vingen. De laagste inschrijving was van de firma Proper uit Oegstgeest voor 257.150. Gunning is aange houden. De heer L. H. v. Leeuwen slaag de te Rotterdam voor het candidaats- examen economische wetenschappen. VOORHOUT De Sint Jeroen-spelen in „Overbos" Het bestuur van de stichting open luchttheater „Overbos" te Voorhout, dat kortgeleden werd geopend, heeft besloten in het programma voor het seizoen 1954 periodiek terugkerende Sint Jeroen-spelen op te nemen. De stichting beoogt hiermede meer bekendheid te geven aan het leven en werken van St. Jeroen, die om wille van zijn geloof door de Noor mannen werd vermoord. De spelen zullen worden opgevoerd in het openluchttheater „Overbos" in Voorhout, dab ligt binnen het ge bied waar deze Nederlandse geloofs verkondiger heeft gepredikt Het ligt in de bedoeling de spelen te laten opvoeren, door de bevolking van de Duinstreek, omvattende de huidige gemeenten, die in de negende eeuw behoorden tot de eerste paro chie. Het spel is geschreven door David le Feber.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2