k UlÓ5€^hutspot Vriendelijke minachting van burgers moet plaats maken voor medewerking Jeugdwerkconferentie te Leiden unstleven m Leiöen Vele prijzen uitgereikt aan winnaars van de Vebo 1953 TYPEN STENO BIOSCOPEN ZATERDAG 14 NOVEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „Het zijn maar militairen" Zoals wij in onze stads-editie van Vrijdag reeds berichtten, werd gis teren in het Leidse Volkshuis de jaarlijkse jeugdconferentie gehou den door de Nederlandse Jeugdge meenschap, welke conferentie geheel aan de militaire dienst gewijd was. In de namiddag werden inleidingen gehouden door ds. J. H. Harmeyer, luchtmachtpredikant, en door prof. dr. J. E. Quay, commissaris van de ko-iingin in Zuid Holland. Vele bur gerlijke autoriteiten en vertegen woordigers van de jeugdorganisaties -woonden de conferentie bij. Ds. Harmeyer toonde zich bij uit stek de man van de praktijk. Als voornaamste doel van de opvoeding thuis, op school en in de jeugdver eniging (waarvan de opvoeding in militaire dienst alleen maar een ver lengstuk kan zijn) zag spr. het op voeden tot staatsburger in een de mocratische samenleving. Hoever wij daarvan nog zijn verwijderd, be wijst het ontstellend grote gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bij ,,de jongens" en in het algemeen bij een groot percentage van ons volk. De wortel van het kwaad zag spr. voor een deel in de schoolopleiding, die teveel gericht is op „weetjes" en te weinig op „weten", op datgene, wat men in het leven nodig heeft. Vervolgens deed spr. een reeks practische suggesties aan de hand en behandelde de verschillende groe pen, die men onder de recruten aan treft. De grootste groep is de .slen ter- en lol groep", die ook buiten de dienst te vinden is, maar waarbij zich diegenen aansluiten die thuis te strak zijn gehouden. Ook dèt is niet goed. Wie 'echter denkt, dat de „serieuzen" makkelijker zijn, heeft het glansrijk mis. Ds. Harmeyer vertelde, wat door Men moet echter wel bedenken, dat in de dienst, zoals trouwens in het algemeen, het geremde volkska rakter van ons Nederlanders een ge ducht woordje meespreekt. Vooral niet gek doen. Maar als de nood aan de man komt, zijn zij op hun best. Bij de voorbereiding tot ,.de dienst aan het vaderland" dacht spr. ech ter te weinig fantasie aanwezig. Prof. De Quay wenste te onder strepen, dat een goede vakopleiding in de dienst noodzakelijk is. Verder moet men zich toeleggen op wils- training, als voorbereiding voor de „moed" die de militair in eventuele oorlogstijd moet opbrengen. Doe dat, zo riep spr. uit, vooral niet in groot verband; zoek kleine, bij elkander passende groepjes uit en doe het in gespreksvorm. Stel vooral ook geen aparte officieren aan voor dit werk, maar laten de eigen commandanten, aalmoezeniers en legerpredikanten dit werk verrichten. Spr. wenste uitdrukkelijk te ont kennen, dat de militaire dienst al leen maar afbrekend zou werken. Er KATHOLIEKE ^YEEKAGENDA VOOR LEIDEN Opgaven en Inlichtingen bij het KA TH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 15 t.m. 21 NOVEMBER. Maandag 16 Nov.: Ver. Ned. Comité „Pro Maria", 8 uur in de Jacoba- zaal van „Den Burcht", Beauraing- avond met medewerking van het Ju- bilate-koor. Donderdag 19 Nov.: Ver. voor Ka tholieke Gezinsvoogdij en Patronage om 8 uur in het St. Liduinahuis. Eerste vormingsavond. Drs. P. J. Stolker zal een inleiding houden over: Observatie en Rapportage. Vrijdag 20 Nov.: „St. Christoffel" om 8 uur in „De Harmonie". Leden vergadering. Thans meer dan 1100 werklozen in Leiden Gaf de stand op 31 October 1953 een geringe daling weer, tlhans op 7 November 1953, heeft de stijging waarop reeds in het vorig bericht werd geattendeerd een aanvang ge nomen. Op laatstgenoemde datum 7 November 1953 bedroeg het aantal geheel werklozen 1101, ter wijl daarenboven 78 personen op D.U.W.-objecten tewerkgesteld wa ren. Een stijging van het totaal be schikbare aanbod geheel werklo zen en D.U.W. van 83. De stijging van het direct beschikbare aanbod is in hoofdzaak een gevolg van sei zoensinvloeden. Vergeleken met 7 November 1952 ligt het direct be schikbare aanbod echter beduidend lager, n.l. 1799 tegen 1170. Èen gun stig verschil derhalve van 620. De uitbreiding van de werkgele genheid, tengevolge van de toene mende a-ctivitetit in tal van bedrijfs takken is hieraan niet vreemd. Het aantal openstaande aanvragen steeg, nl. van 127 tot 184. Hierbij dient evenwel niet uit het oog te worden verloren, dat meerdere aanvragen betrekking hebben op tijdelijk werk in verband met de komende feestda gen. De behoefte aan jeugdigen in het algemeen en aan goede krachten voor de metaalindustrie is nog steeds beduidend. Het aantal ingeschreven werklo zen vrouwen bleef vrijwel gelijk en bedroeg op 7 November 1953 172. De vraag vertoonde een lichte daling en is voornamelijkgericht op huis houdelijk personeel (pl.m. 100) en ongeschoolde krachten. de dienst „welzijnszorg" wordt ge- wordt in de dienst verantwoordelijk- daan, maar voegde er aan toe. dat j heidsgevoel aangekweekt, zin voor het overgrote deel van de militairen aan deze zorg ontsnapt. Tenslotte stelde spr. ook de bur gers verantwoordelijk met hun ste reotiepe: „Het zijn maar militairen". Beter kan men zorgen voor wed strijden, waarbij ook militairen uit genodigd worden, voor vrijplaatsen bij toneel, concerten en films, voor goede lectuur en verantwoorde ge zelligheid. Vriendelijke minachting. Na de lunch beantwoordde dr. Harmeyer nog een reeks vragen stellers. waarna prof. dr. J. E. Quay zijn onderwerp aansneed met te stellen, dat de gehele bevolking ach- de militairen moet staan. Vóór de tweede wereldoorlog is deze geest bewust ondermijnd en na de wereld brand verslapte hij na de Indië-de- bacle. De Nederlander kijkt niet met genegenheid naar zijn militairen, hoogstens een vriendelijke minach ting. Terwijl er juist voor de re- cruut een zo grote mentale en psy chische voorbereiding nodig is om 'n positieve houding te verkrijgen ten opzichte van de offers die hij onge twijfeld brengen moet. Prof De Quay betwijfelde of het wel waar is, dat de jeugd van heden zoveel min der vatbaar zou zijn voor idealen, als er maar niet omheen gepraat wordt. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankondigingen (Advertentie) GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden. Huis Oude Vest 51 in bod: 5.200. koper J. A. Vreekburg c.s. te Leiden voor 5,200,—. Beneden- en boven woning Prins Hendrikstraat 17/17a in bod: ƒ3.900.koper J. van den Bergq.q. te Leiden voor: 3.950.- Huis Tollenstraat 8 in bod: 2.000.- koper L. Zotman q.q. te Leiden voor 2.200,Huis Waardgr£tcht 113 in 'bod: 2.100.koper L. Zitman q.q. te Leiden voor: 2.250.Beneden en bovenwoning Hansenstraat 44/44a is niet verkocht. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Willem Frans, z. v. C. G. van Es en M. Visbeen; Ronald Ottomar, z. v. G. v. d. Meij en J. S. Schorier; Rudi Albertus, z. v. G. v. d. Meij en J. S. Schor Ier; Catharine Hendrika Petronella, d. v. J. M. Bernsen en W. J. M. Blonk; Maarten Johan, z. v. C. Guldemond en G. Lagendijk; Hendrik Jacobus, z. v. J. Zuurmond en J. van Grol; Johanne Elisabeth, d. v. F. Jongkind en H. Benschop; Gerrit Carel Alex ander, z. v. C. Werkhoven en A. G. Visser; Roeland Hendricus Reindert, z. v. I. Delfos en S. T. M. Dronkers. Overleden: J. Ouwerkerk, huisvr. van Beij, 57 j.; A. M. Weckwert, huisvr. van Wennekers, 72 j.; A. G. J. Terpstra, man, 54 j.; C. van Putten, huisvr. van Langezaal, 56 j.; J. Eg- gink, vrouw, 65 j.; C. A. C. Schouten, wed. van Kriek, 81 j.; P. Epskamp, man, 71 j. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER gezag, zelftucht en discipline, kame raadschap, vriendschap, etc. De vraag, of de militaire dienst geschikt moet worden geacht als jeugdmilieu wenste spr. dan ook beslist niet ont kennend te beantwoorden. Zeer ve len komen er zelfs beter uit. Ook op deze causerie volgde een levendige gedachtenwisseling. PROF. VAN DE WAAL OVER REMBRANDTS STAALMEESTERS Vrijdagavond heeft prof. dr. H. van de Waal, hoogleraar in de kunst geschiedenis san de Rijks Universi teit te Leiden, in de aldaar gehouden maandelijkse vergadering van de Maatschappij der Nederlandse Letter kunde een inleiding gehouden over het schilderij „De Staalmeesters" van Rembrandt. Spr. kwam tot de volgende conclu sie:' „De Staalmeesters" moet niet gewaardeerd worden als een moment opname van 't bestuur van een ver stoorde vergadering, maar het werk kan gelden als een ongeëvenaard knappe oplossing van het probleem der uitbeelding van een rond een ta fel gegroepeerd gezelschap, een vraagstuk, dat sedert Da Vinci's Avondmaal als één der grootste krachtproeven der schilderkunst gold. Gistermorgen had in 't Schutters- in de afdeling zwartbont. Beker van hof de prijsuitreiking plaats van de grote prijzen, wisselbekers en medail les van de Minister van Landbouw en van de Commissaris der Konin- gi, die waren gewonnen op de op 17 en 18 September jl. gehouden Vebo- tentoonstelling te Leiden. ADAM EN EVA BIJ K. en O. Het programma, dat gisteravond in de Schouwburg ten tonele werd gebracht, liet op papier een vrij gro te mate van speculatie toe. Voordat het doek openging, wist men over de avond slechts twee dingen: Er zou een kleedje geborduurd worden op het patroon, dat oud-en-eeuwig-jong is, „de liefde", en een Arabesque, be staande uit drie motiefjes, Hetty Blok, Cruys Voorbergh en Cor Le- maire hielden de strengeltjes in han den, „Van ouds Adam en Eva" tastte het kleurrijke land der liefde luch tigjes af en tipte markant plekjes ter loops aan. Vijftien maal bleef de driedelige Arabesque gisteravond bij zo'n bijzonder f el-kleurig puntje staan en bijna iedere keer was de kleur het oponthoud waard. Het Kleinkunst-ensemble „Arabesque" heeft voor het programma een speur tocht gemaakt door vele eeuwen en Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doo. ge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 15 November I Leiden, houdt a.s. Dinsdagavond om 8 uur een bijeenkomst in de Jacoba- De verkennersgroep „St. Jozeph" zaal van Den Burcht. Het wordt een Opgebroken weg Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester van Sassenheim en mr. A. G. de Blécourt, vertegen woordiger van de Kamer van Koop handel. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. W. Bonda, er op, dat de Vebo de boerenbelangen dient, en prees de boeren die hier voor begrip hadden. Het kwalitatief op hoger peil brengen van de vee stapel is een lands- en volksbelang. De gehouden tentoonstelling stond op hoog peil. Dit is een gevolg van de vakkennis en de goede wil van de boeren. Spr. verheugde zich er over dat de Vebo-tentoonstelling in dit op zicht steeds excelsior gaat. Hierna verrichtte de heer Bonda de prijsuitreiking, waarna het gezelschap nog enige tijd genoeglijk bijeen bleef. De prijswirninaars De volgende prijzen werden onder meer overhandigd: medaille van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening: W. Hoogendoorn te Zoeterwoude voor de reserve kampioene in de afdeling zwartblaar Diena. Een tweede medaille van de «incr naar jhr. J. A. G. Sand- berg te Wassenaar voor de kam- aiueiing zwartbont Marijke 20; medaille van de commissaris der Koningin in Zuid Holland: Abr. Uit- tenboogaard te Oegstgeest voor Pietjes Siegers wolder Gerrit, kam pioensstier afdeling zwartbont. Wis selbeker van de K.I.-vereniging Vita Nova te Hazerswoude: W. van Santen te Wassenaar en T. Hogewoning en S. J. v. d. Stoel te Leiderdorp voor een inzending directe vrouwelijke na komelingen van één stier in afdeling zwartblaar. Tweede wisselbeker van Vita Nova: J. Th. Wesselingh te Ha zerswoude voor idem in de afdeling zwartbont. Wisselbeker van de fa briek van melkproducten Hollandia te Vlaardingen: W. de Wit te Lisse voor idem in afdeling zwartblaar. Tweede wisselbeker van Hollandia: L. Laan te Woerden voor inzending collectie van één eigenaar in afdeling zwartbont. Wisselbeker van de Bond van rundveefokverenigingen in de Rijnstreek: C. van Zwieten te Alphen aan den Rijn voor idem in de afde ling zwartblaar. Wisselbeker van Bonda's veevoederbureau en vee- technische voorlichtingsdienst: C Roest te Zoeterwoude voor inzending bedrijfsgroep afdeling zwartblaar. Wisselbeker van de C.M.C. in Den Haag: jhr. J. A. G. Sandberg te Was senaar voor inzending bedrijfsgroep de gemeente Leiderdorp: J. v. d. Stoel te Leiderdorp voor inzending van zwartblaar Reina, kampioene. Wisselbeker van Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland: C. Kempenaar te Aarlanderveen voor inzending Goudse kaas. Wisselbeker van gemeente Sassenheim: A. C. van Schie te Hoogmade voor inzending Leidse kaas. Wisselbeker van federa tie van slagerspatroons te Leiden: Nic. v. d. Meij te Voorschoten voor inzending vette kalveren. Kunstvoor werp van de directeur van de Markt en Havendiennst te Leiden: Jac. Bie- mond te Abbenes voor inzending fijne vette kalveren. Medaille Coöp. Landbouwveren. „Samenwerking" te Wassenaar: E. G. Rozenboom te Rijn- saterwoude voor inzending kampioen stier Julius in afdeling zwartblaar. Medaille N.R.S. Den Haag: Vita Nova te Hazerswoude voor inzending van Gustaaf II, res. kampioen zwartblaar. Medaille N.R.S.: C. van Zwieten te Alphen aan den Rijn voor inzending Alida 12, reserve kampioene afde ling zwartblaar. (parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozeph) gaat in het voorjaar 1954 het 20-jarig 'bestaan vieren. In ver band met enige activiteiten rondom dit vierde lustrum-feest worden alle oud-leiders, oud-leidsters, oud-voor- trekkers verzocht hun huidige adres op te geven aan de heer J. van Hees. Maresingel 43 a, Leiden. Nadere be richten volgen, In de Doelenkazerne zal a.s. Dins dag een tenoonstelling gehouden wor den, georganiseerd door de Dienst Welzijnsvcrzorging van het Bewa kingscorps Kon. Landmacht, waarop allerlei artikelen, in net kader van de vrije tijdsbesteding gemaakt, te zien zullen zijn. De opening vindt 's avonds om 7 uur plaats. Over tentoonstellingen gesproken. De Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting van de gezamen lijke vrouwenorganisaties te Leiden organiseert a.s. Dinsdag in het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33, een tentoonstelling van al hetgeen de dames op de diverse cursussen van deze commissie presteren: naaien, ko ken (speciaal voeding voor de school gaande jeugd), lampenkappen, speel goed, corsages, warenkennis textiel, enz. De tentoonstelling zal van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur geopend zijn. Tijdens de bezichtiging kan men zich opgeven voor alerlei nieuwe cursus sen. Het Ned. Comité „Pro Maria", afd. UITREIKING VAARDIGHEIDS DIPLOMA'S AAN LEIDSE POLITIE Gistermiddag werden in de gym nastiekzaal van het Bureau van poli tie door de Commissaris van politie, de heer R. J. Meijer, in tegenwoordig heid van de hoofdinspecteur, de heer D. W. van der Wal. aan 53 leden van het Leidse politiecorps de vaardig heids-diploma's van de Vereniging voor Harmonische Lichaamsontwik keling (H.L.O.) uitgereikt. Een lid behaalde dit diploma voor de 3e maal, 7 voor de 2e maal en 45 voor de eerst maal. Verder werd aan 1 lid het vaardigheids-diploma van het Nederlands Olympisch Comité, voor de tweede maal behaald, uitge reikt De commissaris wenste de geslaag den geluk en spoorde hen aan op de ingeslagen weg voort te gaan. speciale Beauraing-avond, waarop 'n lezing gehouden zal worden over de verschijning van Maria in het Bel gische Beauraing en over de verering van de Moeder met het Gouden Hart. De lezing wordt met lichtbeelden verduidelijkt en omlijst met zang van het dameskoor Jubilate. Toegankelijk voor iedereen boven de 17 jaar. We willen deze week niet afsluiten alvorens gevolg te geven aan veler verzoek om eens een opmerking te maken over de postzegelautomaten bij het station. Herhaaldelijk blijken deze automaten leeg te zijn, hetgeen vooral 's avonds, wanneer velen nog even gauw een brief willen posten, die de volgende dag op de plaats van bestemming moet zijn. Is het voor de P.T.T. niet mogelijk de auto maten zó vaak bij te vullen, dat zij nooit leeg komen te staan? STAJDSKOK Leidse Universiteit •Geslaagd voor het doctoraal exa men Indisch recht mej. G. Kieth, Lei den, idem de heren J. A. van Opijnen, Den Haag, P. Iedema, Amstelveen, H. W. Emanuels, Den Haag; voor het doctoraal examen Geneeskunde mej. J. M. de Rot, Den Haag, idem de heren C. Buis, Alkmaar, R. E. H. Buss, Den Haag, J. M. Oostlander, Schiedam, B. W. G. M. Schaap, Venlo, W. Smit, Rotterdam, C. Ver- doorn, Papendrecht en W. Wessel- dijk, Santpoort; voor het semi arts examen de heren L. Franssen, Heer len, B. Kennedy, Den Haag, J. C. van Schelven, Den Haag, H. C. M. v. d. Schoot, Hillegom, J. V. Teunissen, Leiden en H. Uunk, D enHaag; voor het artsexamen mej. W. E. A. v. Tol, Pijnacker, idem de heren H. Broek- meijer, Gorsel, J. B. F. v. Hasselt Voorst (Gld.), J. Karbaat, Rijswijk en J. W. v. d. Kraan, Den Haag. practisch de gehele wereld, en de vondsten die het tijdens deze tocht in het rijk der Muzen aantrof op het gebied der liefde na zorgvuldige se lectie tot een band gebonden. Zo kon een Franse ballade gevolgd worden door een Gronings Volksliedje en Daan Zonderland aan Heinrich Hei ne voorafgaan. Zoals men ziet geen geringe op dracht, te meer niet, als men be denkt, dat het bovenvermelde trio het gehele gezelschap vormde, waar van Cor Lemaire achter de vleugel had plaatsgenomen en slechts zeer zaam aan de sketchjes en voordrach ten deelnam. Voor hen, die Hetty Blok en Cruys Voorbergh niet ken nen en die gisteravond niet in de Schouwburg zijn geweest, zal het wellicht een raadsel zijn, hoe drie mensen met kleine liedjes en voor drachten een volle zaal urenlang kunnen boeien; voor Hetty Blok en Cruys Voorbergh schept dit program echter de gelegenheid hun toneelca paciteiten ten volle te ontplooien. Ge holpen door een met zorg gekozen garderobe, die voor ieder stuk apart de sfeer inleidde, demonstreerde het duo op overtuigende wijze zijn uit beeldingskunst. Wanneer men Cruys Voorbergh eerst als Gronings boertje ziet een vertolking, die volkomen zuiver was en hij verschijnt enkele minuten later als ter dood veroor deelde cowboy op de planken, dan heeft men moeite deze rollen tot één persoon terug te brengen. Zoals men dit van Hetty Blok en Cruys Voorbergh verwacht, waren de korte conferences, die de nummers verbonden en die door henzelf ge bracht werden, weer onverwacht ori gineel en sprankelend. We zouden, graag alle programmapunten aantip pen, doch dit is ondoenlijk. Vermel ding verdient o.i. echter nog „Jade" Chinese overpeinzingen bij de liefde waarbij de zaal zo nu en dan wel wat meikwaardig rea geerde, en de kostelijke persiflage op het amateurtoneel. K. O. kon aan het slot van de avond weer bogen op een opgetogen publiek, dat zó lang en zó luid ap- plaudiseerde, dat Cruys Voorbergh met zijn dame die bloemen aange boden kreeg op het toneel terug kwam om in de vorm van 'n aardig Frans liedje een toegift te geven. 10 vinger lyst. blind rhythm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie. IN DE LEIDSE Lido. Een sterk realistisch film werk over de moderne jeugd wordt deze week in Lido-theater gebracht onder de titel „Meisjes in Nood", een Italiaans filmwerk, dat de sluier op licht van veel tragiek, welke er leeft in een grootstad. Het is inderdaad ontstellend als men hoort hoe de mis daad in de wereldsteden maar al te welig tiert en hoe vooral vele jonge vrouwen met zelfmoordplannen rond lopen. In deze film zien we zulk een ge val uitgebeeld in een jonge vrouw, die op het punt staande haar misda dig voornemen ten uitvoer te bren gen weerhouden wordt door een juist passerend dokter, die, vrezend dat zij toch weer een poging zal doen, haar meeneemt en haar confronteert met „andere gevallen" nog erger, nog tra gischer. Zij neemt er kennis van, verwerkt en vergelijkt al dat onnoe melijke leed, om ten slotte tot het inzicht te komen, dat „haar geval" toch eigenlijk heel wat minder erg is. Uit het leed van anderen put zij weer kracht en moed om het leven met meer vertrouwen tegemoet te gaan. Het is een diepaangrijpende film door de K.F.C. gekeurd voor volwas senen waarin voortreffelijk spel te zien wordt gegeven en waarin vooral de muzikale omlijsting zeer treffend is. Rex. „De weg naar de hel" is een weinig verheffend verhaal, waar in van het begin tot het einde met het pistool geknald wordt. In een milieu, waar elk meningsverschil met de revolver beslecht wordt, tracht een dominee geld bijeen te krijgen voor het bouwen van een kerk. Hij redt het leven van de kaart speler Zeb Smith, maar wordt daar bij zelf neergeschoten. Uit dankbaar heid gaat Zeb Smith nu geld ophalen, wat hem niet bijster lukken wil. Ten einde raad besluit hij achter de ban- diete Doll Brown jacht te maken op wier hoofd een beloning van 5000 dollar gesteld is. Maar als hij haar ontmoet verandert hij van gedachten. Hij trekt met de sluwe moordende bandiete door het land en probeert haar te bekoren waarbij hij allerhan de verwikkelingen meemaakt. De film is toegankelijk voor per sonen boven 14 jaar. Luxor Iedere filmmaatschappij met een beetje zelfrespect geeft haar film, die de wijde wereld ingaat, bij wijze van introductie een paar kof fers slagzinnen mee. „Kangoeroe" is om een greep uit deze welspre kendheid te doen „De ongepolijs te romance van een man, die kwam om te stelen en bleef om lief te heb ben Voor de cynicus kunnen wij nog mededelen, dat de titel van de film niet slaat op die indringer met het ontstoken hart. Want dan zou zij grappig moeten zijn en dat is ze be slist niet. Men krijgt een hard stuk» je leven voorgespiegeld. Een Engels man, die het in Australië niet naar zijn zin heeft en op het slechte pad komt, wordt de compagnon van een echte misdadiger en samen ontwer pen de heren een plan om een vee houder, die al twee jaar op regen zit te wachten, van zijn duiten te be roven. Maar dan blijkt plotseling, dat de veehouder een beeldschone Dcktersdienst. As. Zondag 15 November zal de dienst worden waar genomen door de doktoren: de Jager, Kortman, Lahr, Schaefer, Teeuwen. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 14 Nov. 13 uur tot Zaterdag 21 Nov. 8 uur waar genomen door de Apotheek van Drie- sum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Doe os. Morgen krijgt Docos be zoek van SVLV uit Voorschoten. Af wisselend zyn de resultaten van bei de ploegen, maar wil Docos uit de onderste regionen verdwijnen, dan zal men het anders moeten aanpak ken dan in de laatste wedstrijden. Opstelling: d. W. v. Riet; a. B. Piket en L. v. Teijlingen; m: L. Mazurel, W. Verplancke en P. Mazurel; v: H. Kuyper, P. Dubbeldeman, G. van Dam, A. Verhoeven en A. Vink. Aan vang 2.30 uur op het Docosterrein. Docos 2 speelt om 12 uur a.d. Haag- weg tegen Lugdunum 4 en Docos 3 speelt op de lage Mors weg om 12 uur tegen Morskwartier 2. De A-junioren vertrekken per fiets om 10 minuten vóór twee vanaf het Docosterrein en spelen om 2.30 uur tegen SVLV (A) in Voorschoten. Docos (C) gaat om 11 uur met de bus naar Weteringse Boys (B) en Docos (D) vertrekt om 11.10 uur vanaf de Boerhaavelaan en speelt om 12 uur tegen WSB (C). Zondag gaan de (a)-aspiranten naar Teylingen (a) en spelen om 12 uur in Sassenheim. Docos (c) krijgt om 2.30 uur bezoek van Warmunda (b) en Docos (d) speelt om 3.45 uur tegen SJC (c) op het Docosterrein. dochter heeft en daar kan de minst misdadige niet tegen. Hij wordt ver liefd en tegelijk daarmede komt zoals men dat ook mag verwachten zijn rechtschapenheid boven. Na een fikse schietpartij zijn alle pro blemen opgelost en om dat nog een beetje te accentueren, begint het ook te regenen. De film heeft de nodige variatie gekregen door enorme bran den, horden dorstende kangoeroes en vee en machtige landschapsopna men van Australië. Liefhebbers van het avontuurlijke genre zullen ervan genieten. Tijdens de pauze treedt de hvpnotiseur-telepaath Professor Cir- dini op. Voor veertien jaar en ouder. Trianon „Schattige vrouwtjes" zijn niet althd schatten, helemaal niet in deze Franse film. Het ver haal begint met een vrouwtje; de held van de historie. 23 jaar oud, treedt in het huwelijk en zegt tegen zijn jonge vrouw, dat zij de enige is, waarvan hij ooit gehouden heeft. „Menteur", zegt de stem van de on zichtbare commentator en hij laat het aantal amoureuze avonturen, welke deze jongeman reeds in ont stellend vlot tempo heeft afgewerkt, de revue passeren. Alsof het de ge woonste zaak van de wereld was, wordt ons een serie gevallen van ont- trouw en concubinaat voorgezet, al leen maar om ons te vertellen, dat de vrouwen niet altijd „schatjes" zijn. Men noemt dat een zedenschil dering van de moderne tijd, doch wij moeten dat „geschilder" afwijzen en de film voor allen ontraden. Casino. „De zoon van niemand" blijkt een hardnekkige wees te zijn. Zijn verblijf is voor de 8e maal ge prolongeerd. Boven 14 jaar. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RUN, 13 No vember. Groente. Bloemkool I ƒ25—45.—Bloemkool II 8—17.— Bospeen ƒ1122.Waspeen I 6 15.50, Sla 3.604.10, Andijvie ƒ6.10 9.30, Prinsessebonen 89109. Breekpeen 2.808.50, Kroten 5.50 —6.10, Rodekool ƒ4.20—9.30 Gele kool ƒ5.108.10, Groene kool ƒ7 10.80, Sruiten 1022.Boerenkool ƒ6.10—8.10, Uien 2—5.20, Kervel 2.10—4.—, Selderie ƒ2.50—2.60, Pe terselie ƒ2.10—2.90. VINKEVEEN, 13 Nov. Groente. Spinazie 2730 ct., Groene Kool 6 8 ct., Waspeen 812 ct., Prei 810 ct., Andijvie 10 ct., Tomaten 3064 ct., Witlof I 34—46 ct., Wilof II 20—32 ct., Boerenkool 10 ct. pe- kg.; Bleeksel derij 915 ct., Bloemkool 828 ct., Knolselderij 57 ct., Peen 816 ct. per bos. Onze innigste wens is ver- vuld. God be- cP kroonde na zes gelukkige jaren ons hu welijk met een dochter JACOBAJOHANNA ALIDA CORNELIA MARIA. C. A. G. KORTEKAAS P. M. A. KORTEKAAS- 2676 RIETVELD. Warmond. 14 Nov. 1953. Tijdelijk: St. Elizabeth- Ziekenhuis.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3