DUINSTREEK Het Langeveld krijgt weer goede verbinding met de zee De Raad van Leidschendam diende verlanglijstje in ZATERDAG 14 NOVEMBER 1953 £7E t.ElUat COURANT cERSTE BLAD PAGINA 2 HILLEGOM Geboren: d. van L. Klinkenberg en J. C. Zoet; zn van P. J. van der Jagt en H. M. Vis; di van F. H. Staffe- lui en M. Lermans; zn van N. K. Co- lijn en A. van Kooten; zn van N. de Kuyper en F. J. v. d. Meer; dr van C. B. de Groot en H. Geerlings; zn van P. W. J. Keyzers en A. C. van der Meij; zn van A. N. v. d. Ploeg en W. J. M. de Groot; dr van J. van der Ploeg en J. J. Meskers; dr van H. Ch. Vale en J. F. van der Voort; zn van A. C. van de Reep en J. J. v. Beek. Ondertrouwd: J. J. van Schenkel en M. A. van Beelen; S. J. Lous en M. van Friest; H. J. van Steijn en C. H. M. Damen; Th. J. G. Mooije- kind en W. Warmerdam; W. Land man en M. Kloek; I. de Koker en A. M. Scholte. Getrouwd: G. J. Verdel en E. J. Imanse. KATWIJK AAN DEN RIJN Inbraak. Onbekenden brachten 's nachts een bezoek in de garage van de expediteur v. S. aan de Achter- kerweg, waar in de bodewagen enige ldeding van waarde aanwezig was. De bedoeling was natuurlijk, dat die kledingstukken van eigenaar ver wisseld werden, wat ook prompt ge schiedde. Alles is vrij geruisloos ge schied, want de omwonenden hebben niets bemerkt. Maar de politie zoekt ijverig naar de dieven, 't Is niet de eerste maal dat een dergelijke han deling in hetzelfde pand geschiedde. Toen was de dader spoedig gepikt. LISSE KABVrijdagavond had de KAB een ontwikkelingsavond. De heer Korting, bondsvoorzitter, hield een lezing over het onderwerp: „Hoe ziet de wereld vandaag eruit". De wereld is klein geworden door de techniek, er zijn geen afstanden meer. Daardoor treed sterk in het licht, dat nog vele landen een gemid deld inkomen hebben van beneden de 100 d^Uar. Ja zelfs beneden de 50 dollar. Jpnerika heeft 43.6 van het bezit enlAustralië slechts 10 Zo is dit ook op ander gebied, zoals volks gezondheid en volksontwikkeling. Op sociaal terrein is derhalve nog heel wat te doen. De KAB-leden moeten hiervan op de hoogte zijn en deel nemen aan de samenwerking om de wereld weer te doordringen van de christelijke geest. De damesgymnastiekveren „Klim op" en de dito heren uit De Engel, luisterden deze avond op. Geboren: Willem P., z. van W. de Jonge en J de Koeijer; Theodora M., d. van F. G. Baars en C. M. Mes man; Petrus A. M., z. van Th. van Beek en J. H. Clemens; Willem, z. van W. Kul en L. Bcogerd; Carola M., d. van N C. Berbee en G. M. Da mes; Joannes C. M., z. van C. J. Waaijer en A. M. Tijssen; Harm, z. van C. G. de Groot en J. M. Vermeij. Robertus Th. M., z. van J. C. Faas en C. P. Wassenaar; Johanna E., d. van W. Verkerk en M.' H. Kleijn; Chris tina J., d. van E. Timmerman en K. Koelewijn. Ondertrouwd: Adr. P. Verdel 29 j. en P. M. Weijers 30 jaar; H. Erke- meij 41 jaar en C. G. van Vanveld, 29 jaar; Th. J. van der Linden 24 j. en M. Adr. van der Hulst 23 jaar; C. H. Koemans 23 jaar en Adr. A. Straat hof 27 jaar; G. C. van Ekris 30 jaar en C. J. van Berkel 25 jaar. G. C. Schrama 25 jaar en M. W. Reeuwijk 23 jaar. Getrouwd: D. Swaan en D. J. van Essen; P. van Rooden en C. van Kes- teren: N. J. "van Hal en G. M. v. d. Zwet. Overleden: Maria G-oenendijk 89 jaar wed. van N. v. d. Eist. NOORD WIJKERHOUT Mej. Luus Verdegaal slaagde te 's Gravenhage voor de akte U, fraaie handwerken. Fancy-fair geopend. Vrijdag avond heeft in café Van der Geest de opening plaats gehad van de fancy- fair welke gehouden wordt ten bate van het jeugdhuis en de naaikrans „St. Geertrudis". De opening werd verricht door kapelaan Van der Zwaan namens de pastoor, die wegens retraite verhinderd was. De kape laan dankte al degenen, die de zaal Laniel zal zich niet binden De Franse premier Laniel is gister avond tot een accoord met de Gaul listen gekomen, waardoor hij een ka binetscrisis over de komende Ber mudaconferentie heeft afgewend. De vijf Gaullistische ministers in zijn kabinet verklaarden zich bereid aan te blijven, nadat Laniel beloofd had, dat hij zich niet zou binden op Bermuda of op de conferentie van landen die 26 November in Den Haag gehouden wordt. Op haar beurt heeft de Gaullis tische fractie in de Nationale Verga dering beloofd zich niet te zullen ver zetten tegen het debat over Euro pese zaken, dat voor 17 November is vastgesteld. In de derde week van December wordt een presidentsverkiezing ge houden en de regering-Laniel treedt automatisch af wanneer de nieuwe president in functie treedt. Door Laniels belofte aan de Gaul listen is de bezorgdheid weggenomen over mogelijke beloften betreffende het EVG-verdrag, die de volgende regering niet zou kunnen nakomen. HIJ SCHOOT MAAR Een agent van de Indonesische staatspolitie is in Bandoeng tot 8 jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een wielrijder, die aan zijn sommatie om te stoppen niet voldeed, heeft doodgeschoten. hebben ingericht en de prijzen heb ben gekocht, welke prijzen de moeite waard zijn. Voor een gedeelte, aldus spr., is de fancy-fair al geslaagd van wege het feit, dat de loten voor de grote loterij nagenoeg allemaal ver kocht zijn. Na deze openingswoorden werden de verschillende attracties in de zaal voor de genodigden openge steld. Er heerste al gauw een echte fancy-fair-stemming, de vliegma chientjes tolden in het rond, het rad van avontuur lokte deelnemers, er werd geschoten bij de schiettent dat het een lieve lust was, ballen werden gegooid en het draaibord trok veel belangstellenden. Er is voorts nog een vlstent, men kan sjoelen om prij zen, ja attracties, te veel om op te noemen. Een flinke dansvloer is aan wezig en pittige muziek. We twijfelen er dan ook niet aan of Zaterdag en Zondag zal het een drukte van be lang zijn. De parochianen van St. Jo zef zullen de zak van het jeugdhuis comité en de naaikrans duchtig „spekken". Geb.: Antonius Johannes z. v. Th. van MarisKleverlaan; Jacobus Leo- nardus Petrus z. v. L. J. v. d. Geer Schoone; Cornelia Alida Maria d. v. Th. J. KortekaasHesseling; Ida Johanna Maria d. v. P. J. Duiven voordenHoogenstraten. Ondertr.: J. A. I. Kalderabach, 24 j. en P. J- Spierenburg, 23 j.; C. G. Steenvoorden, 28 j. en J. E. van Gijlswijk, 26 j.; A. P. Hebinck, 24 j. en A. G. Brederode, 18 j.; A. L. J. Waasdorp, 23 j. en E. M. Bouw meester, 21 jaar. Getr.: P de Groot en M. Th. Geer lings; W. J. Wassing en M. P. de Groot; J. C. van Veen W. C. Zwaan. Overl.: G. A. Comajta wed. van: M. v. d. Riet, 74 j.; J. Hus echtgenote van: J. Mulder, 75 j.; J. Th. Tette- roo, echtgenoot van: H. J. Kuyper, 57 j.; M. H. Brouwer, 68 jaar. NOORD WIÏK In een langdurige geheime zitting heeft de raad de situatie voor het Langeveld besproken. Daarbij zijn zowel de kampeerproblemen als de verbindingen door dit terrein en van dit terrein naar het strand, twee nauw met elkaar verbaud houdende vraagstukken, onder de loupe geno men. Naar wij vernemen zijn nadien door de raad twee besluiten geno men, waarvan het eerste de ontslui ting van het Langeveld bevorderen zal en het tweede een verdere ont sluiting vooralsnog zal tegenhouden. Een der ernstigste bezwaren tegen de huidige situatie in en rond het Langeveld, het duinterrein en de daar achter gelegen gronden nabij Noordwijkerhout en Ruigenhoek, is het ontbreken van behoorlijke ver bindingen met het strand, waardoor de recreatieve waarde van dit unieke terrein ernstig werd geschaad. Tus sen Ruigenhoek en het strand liep voor de oorlog een goede verbin dingsweg door het duinterrein van de Amsterdamse waterleiding, welke weg door een brug over het kanaal werd geleid. In de oorlogsjaren werd deze brug door de bezetters op geblazen en na de oorlog niet her steld, zodat ook deze enige goede verbindingsweg niet meer ter be schikking was. De gemeente Noordwijk heeft thans besloten een overeenkomst aan te gaan niet Amsterdam, waar bij laatstgenoemde gemeente ontsla gen wordt van de verplichting tot herstel van de brug, waartegenover zij op zich neemt een iets zuidelijker gelegen weg aan te leggen. Deze weg Gisteravond heeft de raad van Leidschendam op heel gemoedelijke wijze zijn visie gegeven op de begro ting voor 1954. Namens de KVP- fractie was de heer J. P. Dietz de eerste, die dank bracht aan het col lege van B. en W. voor de keurige wijze waarop de begroting is opge steld en afgewerkt. Dat B. en W. voorstellen de sub sidie voor het kleuteronderwijs te verhogen van 15,op 20,per leerling wordt door de KVP-fractie gewaardeerd, maar feitelijk is dit be drag toch nog aan de te lage kant. Daar de financiële toestand van de gemeente aantoont, dat de nodige so berheid betracht moet worden, zal spr. niet aandringen op verhoging van deze subsidie. Wel betreurde spr. het, dat B. en W. geen voldoende reden kunnen vinden om de subsidie van 50,per jaar voor de Kweek school voor Vroedvrouwen te Heer len te laten voortbestaan. Deze school heeft bewezen zeer nuttig te zijn voor de volksgezondheid en spr. behoudt zich voor bij de artikelsgewijze be handeling op deze zaak terug te ko men. Dat B. en W. er over denken een bad- en zweminrichting te stich ten zal wel door alle gemeentenaren met voldoening begroet worden. Hoe wel nu reeds door een deskundige instantie een voorlopig plan ten koste van 2500,zal worden ontworpen vreest de heer Dietz, dat de verwer kelijking van het gehele plan nog wel geruime tijd op zich zal laten wach ten. Maar naast de zwemsport is het vooral de veldsport die om geschikte terreinen roept. Reeds jaren achter een is een goed geoutilleerd sport park in het vooruitzicht gesteld en spr. hoopt dat in de loop van 1954 nu eens met de werkzaamheden daar toe een aanvang gemaakt zal wor den. Voor recreatie-mogelijkheden had deze spr. ook een open oog. Spr. hoopte dat B. en W. niets zullen na laten om het weinige natuurschoon zorgvuldig te bewaren en ook zullen aankweken. Indien het gemeentebe stuur hierin slaagt, dan zal het de aantrekkelijkheid van Leidschendam als woongemeente in hoge mate be vorderen. Andere sprekers De heer G. Kranenburg (Prot. Chr.) was ook heel goed te spreken over het tot nu toe gevolgde beleid van B. en W. In verband met de spoedig ingebruikneming van het grote P.T.T.-laboratorium zullen er ook wel woningen voor het personeel van de P.T.T. gebouwd moeten wor den en spr. vraagt of daaromtrent reeds onderhandelingen worden ge voerd. Ook wil hij van B. en W. gaarne iets horen over een eventuele annexatie van een deel van de ge meente. Verder acht spr. het ge wenst, dat plannen ontworpen wor den voor een nieuwe begraafplaats, voor de stichting van een medisch centrum en voor aanstelling van een gemeentearts. Tenslotte vroeg hij de bijzondere aandacht voor het steeds in gevaar toenemend kruispunt Dam- laanKon. Julianaweg. Ook de heer Rozario (KNP) was van de partij en sprak er zijn vol doening over uit dat hij en zovele verdreven Indonesiërs een woning in Leidschendam hebben gevonden. Spr. hield een zeer lang betoog waarbij vooral de landspolitiek onder het oog werd gezien. Namens de P. v. d. A. voerde het enige lid, de heer P. C. Boone het woord. Hij had het speciaal over de schooltandartsendienst. Ook de kwes tie begraafplaats had sprekers aan dacht. Door de groei der bevolking achtte spr. het een moeilijk vraag stuk om gronden voor begraafplaat sen ter beschikking te krijgen. Daar om bracht hij de lijkverbranding ter sprake en spr. hoopte dat vanuit Rome een wijziging zal komen met betrekking van het standpunt der katholieken over deze materie. Spr. achtte het beter op de nog vrije grond de jeugd te laten spelen dan die grond aan te wenden voor het begraven van lijken. De laatste spreker was de heer K. G. J. Copray, die een pleidooi hield over de kostbare cultuurgronden. De woningbouw is noodzakelijk, maar voldoende cultuurgrond is ook brood nodig, omdat nog steeds het over grote gedeelte van de inwoners uit de opbrengst van.de grond hun be staan vinden. Als het waar is, dat de P.T.T. een contingent krijgt voor het bouwen van 200 woningen dan zal de verwerkelijking van dit contin gent ten koste gaan van de reeds zo schaarse cultuurgrond. Daarom spoor de spr. aan alles in het werk te stel len om de cultuurgronden in be scherming te nemen. De beantwoording door E. en W. op de vele vragen zal plaats hebben a.s. Maandagavond. WASSENAAR Dodelijk ongeval Hedennacht om kwart over twaalf is de 39-jarige vertegenwoordiger A. J. E. A. v. Ellinckhuyzen, wonend aan de Lange Kerkdam bij het on voorzichtig oversteken van de Rijks straatweg ter hoogte van Den Deyl aangereden door uit Den Haag ko mende personenauto, bestuurd door mevr. Van D. uit Oegstgeest. De voetganger liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op en is tijdens het vervoer naar de St. Ursula- kliniek aan de bekomen verwondin gen overleden. Mevr. Van D. treft geen schuld. Naar wij vernemen zal 16 Dec. in Huize Den Deyl de aanbesteding plaats hebben van de bouw van een zwembad in Wassenaar, op het ter- vormt dan een korte verbinding tus sen Ruigenhoek en het strand bij ki- lometerpaal 75, vlak ten Noorden van het radarstation. Het ligt in de bedoeling deze weg te verharden. Het staat echter te be zien of de weg voor gemotoriseerd verkeer zal worden opengesteld. Betekent de aanleg van deze nieu we weg 'n belangrijke stap in de ont sluiting van het strandgebied tussen Noordwijk en Zandvoort, anderzijds besloot de Noordwijkse raad geen medewerking te verlenen voor de aanleg van een fietspad door de duinreep naar Zandvoort. Het ligt voor de hand, dat deze medewerking geweigerd werd op grond van de belangrijke directe en indirecte financiële en andere con sequenties van een dergelijke mede werking. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. Gou- driaan. De Duinrand-apotheek is ge opend van 11.301 uur en 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Bidstond. Morgen, Zondag 15 November, zal te 3 uur op de R.K. Begraafplaats, een bidstond worden gehouden. Voor dit zeer devote ge bruik ter gedachtenis van onze dier bare overledenen verwacht men een zeer grote opkomst. rein tussen Schouwweg en Prinsen- weg. Het zwembad zal bestaan uit een overdekt en een onoverdekt ge deelte. Van wagen gevallen. In de Kerk straat kwam de 9-jdrige Theo van D., die op een met paard bespannen wagen geklommen was, op straat te vallen. Hij liep een hersenschudding op. Nadat door dokter Baart de la Faille de eerste hulp verleend was, is het ventje naar de ouderlijke wo ning overgebracht. OEGSTGEEST Geb.: Neeltje Adriana Helena d. v. D. J. Zwanenburg en A. M. Bree- dijk; Jacoba d. v. M. Eradus en J. van Egmond; Maria Christina Geertrui- da d. v. F. J. de Rooy en A. Ver- plancke. Ondertr.: J. M. E. L. Tummers, 29 j. te Tilburg en E. J. M. Bolsius, 26 j.; A. van Vliet, 29 j. en J. Hou waart, 28 j.; C. M. Boer, 20 j. te Leiden en M. van Grol, 20 j.; S. A. Ciere, 25 j te Leiden en H. J. de Graaf, 23 jaar. Getr.: J. H. de Vries en S. Th. Loos. Overl.: E. Volker, 74 j.; W. van Zo lingen, 78 jaar. ZOETERMEER D.W.O. DWO zal thuis de strijd aanbinden tegen WIK. Het zal geen gemakkelijke strijd worden, maar als allen zich weer geheel geven kan een overwinning worden behaald. DWO 2 moet de zware uitwedstrijd tegen Verburch 2 gaan spelen. DWO 3 is zich aardig aan het herstellen. Zij gaan op bezoek bij DHC 11. DWO 4 krijgt R.K. DEO 4 als tegenstander. De medische dienst wordt Zon dag waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn en door Zr. de Rooy voor de beide Kruisverenigingen. BODEGRAVEN Debating-club. Er was een bevre digende opkomst, toen in de verga dering van de Debating-club de heer Jac. Verlaat een inleiding hield, die als titel droeg: „Middenstand contra Grootbedrijf". Na een historische te rugblik over het wezen en de ont wikkeling van middenstandsbedrij- ven, ging de inleider wat dieper in op het ontstaan en de. grote vlucht van de grootbedrijven, waar de ar- bëids-inzet is vervangen door kapi- taalinbreng van meerdere personen. Eerst na lange tijd begon de midden stand stelling te nemen tegen de moordende concurrentie o.a. door het stichten van inkoopverenigingen en het moderniseren van winkels. Tijdens de laatste oorlog en de eerste jaren daarna, toen er weinig geldgebrek was, ging het de midden- standsbedrijven niet zo slecht. Het Belangrijke wetenschappelijke vondst Naar thans bekend geworden is, heeft Prof. Dr. G. Quispel, hoogleraar bij de Theologische Faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht, een koptisch handschrift (codex) van honderd bladzijden aangekocht, een viertal tot nu toe onbekende gnostische geschriften uit de tweede eeuw na Christus be vattend. Deze geschriften werden in 1946 door Egyptische boeren (fellahs) in de streek van Nag-Hammadi, ongeveer vijftig kilometer ten noorden van Luxor, gevonden. In een grot aan de Oostzijde van de Nijl aan de voet van een berg vonden zij een pot van aardewerk, waarin dertien codices (bundels) geborgen waren. De inhoud was op papyrus geschreven. Deze vondst kan als de belangrijkste ontdekking van deze aard worden beschouwd, want de codices waren in uitstekende toestand, fraai beschreven en voor het meren deel door lederen banden beschermd. De gnostische geschriften waren in het koptisch, maar naar nu vaststaat alle uit het Grieks vertaald. In samenwerking met de bekende Zwitserse psycholoog Prof. Dr. C. G. Jung uit Zurich slaagde Prof. Quispel er in een deel der geschriften aan te kopen en naar Nederland over te brengen. Draagbaar paleis in Saoedie-Arabië De Kroonprins van SaoediëArabië, Saoed, heeft bij een Britse firma voor prefabricated woningen een „draagbaar" jachtpaleisje besteld, dat dezer dagen uit Engeland zal worden verscheept naar SaoediëArabië. Het „Paleis" bestaat uit een groep pre-fabricated gebouwtjes, gemaakt van aluminium. Elk gebouwtje kan in een klein uur worden samengesteld of afgebroken. Het geheel kan worden gedragen c'oor kamelen Een bun galow, gemaakt uit Uniports, zoals de Britse firma Booth and Company, uil St. Jame's Street, Londen, de aluminium gebouwtjes noemt. Wanneer Kroonprins Saoeds paleisje in de woestijn zal zijn uitgezet, zal het er uitzien als het hierboven afgebeelde geheel. grootbedrijf herwon goeddeels het verloren terrein terug, maar met prijzen die niet zo voordelig zijn als vóór de oorlog. Verder steunde de regering de middenstand met gel delijke voorschotten en credieten. Thans zal het nodig zijn alle krach ten in te spannen om een redelijk bestaan te vinden en te behouden. Hierna ontspon zich een aangenaam en vruchtbaar debat, waarna de G. A. nog een woordje sprak. De voorz. de heer A. v. d, Heijden, sloot toen deze leerzame bijeenkomst. Esto. Morgen heeft een belang rijke wedstrijd ploats op het 'Esto- terrein daar de leider Boskoop te gast is. Esto H ontvangt om 12 uur Nieuw koop II; Esto III trekt naar Boskoop II; Esto A gaat de puntjes weghalen bij NSV A; Esto D zal dat niet doen bij Bodegraven B., evenmin als het C-elftal van Unio B zal winnen. RIJNSATER WOUDF Gemeenteraad. De raad komt bijeen Woensdag 18 Nov. om 6.30 u. Op de agenda staat o.m.: Voorstel van B. en W. tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Drinkwaterleiding de Drie Gemeenten aan te gane kasgeldle ning; wijziging begroting 1953; hul diging wethouder S. J. Visser in ver band met diens 30-jarig raadslid maatschap. NIEUW VEEN Biljarten. Gisteravond werden de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap der biljartvereniging Dito voortgezet. De uitslagen voor de beker waren als volgt: A. v. Eijk J. Pietersen 20; H. LeliveldJ. Ba der 20, A. StraathofJ. van Eijk 02, L. KestingJ. Gieling 02. De uitslagen voor de medaille wa ren: M. WijfjesTh. Notenboom 02; A. v. d. WeijdenA. J. v. Dam 02; Th. NotenboomA. J. van Dam 02. Wilt U iets weten? Vraag: Hoelang moet een recruut, wanneer hij voor het eerst in de ka zerne komt binnenblijven? Antwoord: Gedurende de eerste 10 dagen mag de kazerne niet verla ten worden, daar men eerst op de hoogte gesteld moet worden omtrent gedragingen in uniform. Als norm geldt, dat het tweede week-end, dat men in dienst is, verlof wordt ver strekt. Vraag: Wat geschiedt met de nala tenschap van een man, die voor de tweede maal is gehuwd? Het huwe lijk is in gemeenschap gesloten en er zijn geen kinderen uit dit huwelijk, wel zijn er voorkinderen. Antwoord: U had uit het bijgevoeg de antwoord, de oplossing van uw probleem reeds kunnen vinden. Nu er voorkinderen zijn, kan de tweede echtgenote door haar huwelijk en de nalatenschap tezamen slechts maxi maal Vk van het vermogen van de man bekomen. De kinderen erven tezamen de overige K- IEDERE DAG IN NEDERLAND Wat is één dag toch eigenlijk een merkwaardig iets, niet alleen dat hij altijd weer terug komt, maar er gebeuren zo van cie merkwaardige „alle daagse" dingen in. Want wat denkt U van die 29 '.andgenoten die morgen cm deze tijd hun vertrouwen in de mensheid hebben verloren, omdat men hun fiets heeft gestolen. En een Hollander kan bijna alles missen, maar kom hem niet aan zijn fiets! En of dat nog niet erg genoeg is hebben er gens weer drie 'kinderen door het spelen met vuur even zoveel branden gesticht. Ach ja, één dag is zo erg kort en er wordt toch zo veel in gedaan, al was het alleen maar die 2,1 millioen gulden die ons legei, voor onze verdedi ging naar „ergens in Nederland" draagt. Misschien wel naar die 410 zielen waarmede onze bevolking zo iedere dag toeneemt, endanks de emigranten me ons zo dapper verlaten, om voor een deel plaats te maken voor die 410 zielen. Misschien is het juist wel door die aanwas van onze bevolking dat het zo druk is op onze wegen dat er zo ongeveer iedere tien minuten ergens een verkeersongeval plaats vindt. Al die ongevallen kosten ons, ook per 10 minuten, een aardige cent, waarmede wij maar willen zeggen, dat die belastingverlaging ons hard nodig lijkt. Wat wel erg genoemd kan worden is, dat de verzilting van onze bodem iedere dag 54 cm. verder het land inschuift. Dat is een gevaarlijk probleem, waaraan dan ook alle aandacht wordt gegeven. Als U misschien niet pre cies weet wat de „zoutgrens" is kunnen wij U vertellen dat dat de grens betreft, waar het zoete water een schadelijk zoutgehalte heeft gekregen en waardoor het zout onze bodem verzilt. Het is echter zeker een gerust stelling dat wakkere mannen zich met dit probleem bezig houden, dag na dag, allemaal voor ons glaasje drinkwater. (Oh ja, als U straks gaat slapen haal dan even Uw fiets binnen, anders hoort U morgen bij die 29 mensen, U weet wel

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2