RIJNSTREEK DONDERDAG 12 NOVEMBER 1953 L/É LE1LI3E UJUKANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN SINTERKLAAS KOMT OP BEZOEK Naar het zich laat aanzien zal de gezamenlijke Alphense middenstand de Sint Nicolaastijd toch niet zonder attracties laten voorbijgaan. Hoewel de aanvankelijke pogingen om aan deze tijd enige luister bij te zetten, teneinde het kopen bij de Alphense middenstand, in deze gemeente en de- gehele Rijnstreek te animeren, weinig perspect. _f in deze richting boden, is de reclamecommissie, die samengesteld is uit leden van de Alphense Middenstandsverenigmg er de R.K. Middenstandsvereniging, er toch nog in geslaagd een actie op touw te zetten. Een actie waartoe de leden Vrijdagavond om 9.15 uur in Hotel „Centraal" alsnog in details van gedachten kunnen wisselen. In grote lijnen komt de actie hier op neer: Sint Nicolaas zal met veel luister worden ontvangen, Zaterdag 28 Nov. om 2.30 uur aan het station. Vervolgens rijdt de Sint per auto naar het raadhuis waar intussen het gemeentebestuur ter begroeting zijn opwachting zal maken. Daarna volgt een rijtoer door de gemeente, waar aan enkele muziekcorpsen een extra feestelijk cachet zullen geven. De komst van Sint Nicolaas te Alphen aan den Rijn zal door vliegtuigen worden aangekondigd in heel de Rijnstreek. Uit de toestellen worden folders geworpen, dezelfde als welke tijdens de rijtoer worden verspreid. Deze folders vermelden nummers, waarvan een deel recht geven op verrassingen. Op 21, 25 en 28 No vember en 2 December maken de muziekcorpsen rondgangen door de gemeente. Er zullen weer, evenals het vorig jaar, slagzinnen of rijmpjes gemaakt moeten worden, welke betrekking hebben op het dichten van de dij ken. Een groot aantal geldprijzen zal de goede resultaten belonen. Een aparte attractie is, dat de kinderen, tegen inle.ering van punten, die uiteraard bij aankopen verkregen worden en ook nodig zijn voor het verkrijgen van de formu lieren om de rijmpjes of slagzinnen er op in te leveren, een kindermid dag kunnen bezoeken, welke door de heer Nolles wordt verzorgd en wel op 2 December in het Nutsge- bouw. Tevens ontvangen de kinde ren dan een tractatie. De opgezette actie duurt van 21 Nov. tot 5 De cember. Been gebroken. Mevr. M. van WieringenNoorlander, die vorige week Donderdag in het huwelijks bootje was gestapt, had gisteren een minder gelukkige dag. Woensdag morgen waren een aantal kinderen van de Nuts-kleuterschool, in klasse- verband aan het wandelen in de Van Mandersloostraat. Mevr. v. W. passeerde de file met haar rijwiel, toen plotseling een van de kinderen uit de rij liep en de rijweg opwan delde, precies voor het rijwiel van mevr. v. W. Zij kwam hierdoor te vallen en brak haar rechter onder been. De doktoren H. v. Kooten en Veenendaal verleenden de eerste hulp, waarna het jonge bruidje nog volop in de wittebroodsdagen Ziekenhuis te Leiden werd overge bracht. De opbrengst van de Zaterdag j.l. gehouden G. M. F.-collecte be droeg 385,51. inclusief de giften van Aarlanderveen ad 37.85. Auto in brand. De vrachtauto van de aardappelhandelaar A. v. d. Hoek alhier is te Dinteloord van de dijk gegleden en door onverklaar bare oorzaak in brand gevlogen. De bestuurder, de heer J. E. uit Zwam- merdam kon zich bijtijds uit de ca bine redden. Zowel de wagen als een deel van de lading kregen grote schade. Tafeltennis. Het damesteam van de ATTC bleef op de goede weg voort gaan door de lastige uitwed strijd tégen DTS I in Den Haag met 64 te winnen. e heren deden het beduidend minder. Het eerste team verloor met 100 van Dolfijn te Noordwijk, ter wijl het tweede team ook al ver loor namelijk van Docos II te Lei den en wel met 73. Slechts het derde herenteam wist winst te boe ken en wel in de thuiswedstrijd te gen Oegstgeest I. De Alphenaren wormen deze ontmoeting met 82. „De natuur in huis". Gisteravond hield deze vereniging haar jaarver gadering onder voorz. van de heer H. Feenstraat. Uit het verslag van de secr. bleek welk een grote belang stelling er voor de vereniging be staat. Immers in 1950 teide men nog 37 leden, welk aantal thans reeds gestegen is tot ruim 80. Ook de pen ningmeester - kon een prettig geluid doen horen daar de kas afsloot met een behoorlijk saldo. Dat er een ruim gebruik gemaakt wordt van de ver enigingsbibliotheek kwam uit het verslag van de biblothecaris naar vo. ren, evenals het feit, dat er dit jaar enkele van de modernste boekwerken aan zijn toegevoegd. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen, terwijl in de plaats van de heer W. Tromp, die zich wegens drukke werkzaamhe den niet meer beschikbaar stelde, gekozen weid de heer P. G. Tuyn. Nadat nog het verslag van de kascontrolecommissie was gelezen en enkele verbeteringen waren aange bracht in het huishoudelijk regle ment en de statuten werd deze ge animeerde vergadering door de voor zitter gesloten. BOSKOOP „CITOSA" IN HET ZILVER. Naar wij vernemen zal de autobus onderneming N.V. Citosa met aan het hoofd haar eminente directeur de heer Jelle Kok, gevestigd te Boskoop, op 8 December a.s. haar 25-jarig ju bileum herdenken. Het kan zeer zeker gezegd worden, dat deze onderneming met haar uit gebreid net van busverbindingen tus sen Utrecht, Woerden, Bodegraven, Gouda, Leiden en Boskoop via Zoe- termeer naar Den Haag, Delft en Rotterdam benevens nog een recht streekse verbinding van Boskoop naar Rotterdam, een groot streek- belang behartigt. Bij de aanvang was doch de gestadige uitbreiding nood zaakte het om naar een grotere garage- en kantoorruimte om te zien. Deze werd gevonden in de ruime Flora-gebouwen te Boskoop aan de Parklaan, waardoor het be trekkelijke eenzijdige kwekersdorp nu eens een ander bedrijf op zijn grondgebied gevestigd kreeg. Het zal „Citosa", zoals de gebruike lijke benaming bij de zeer talrijke passagiers luidt, bij haar jubileum zeker niet aan belangstelling ont breken. HAZERSWOUDE Uitgegleden. Gistermiddag kwam een besteltauto van de P.T.T. uit de richting Leiden en begaf zich in de richting Boskoop over de Pro- vincialeweg. Gekomen bij de drie sprong Hogeveenseweg, nam de chauffeur vermoedelijk de bocht te scherp, en mede doordat de weg al daar slibberig en glad was van mod der en klei, gleed de auto de weg af en kwam in de langs de weg gelegen sloot terecht. Persoonlijke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor. De auto, die door een kraanwagen van de Citosa uit de sloot is gehaald, had nogal wat schade opgelopen. NOORDEN Geen sport. In verband met het Kerkpatroonfeest „St. Martinus" zijn er voor a.s. Zondag geen voetbal wedstrijden vastgesteld. Ook de handbal heeft om dezelfde reden rust. IN GROTE KEUZE Fa.GEIJER Botermarkt 26, Lelden, Tel. 20519 (Advertentie) NIEUWVEEN die Marinus in zijn leven hadden ge sierd. Namens het Marinus-comité beperkte de heer Snijders zich tot 't overbrengen van de dankbaarheid van Marinus aan de burgerij van Nieuwkoop en Noorden, in diens laatste dagen tegenover hem geuit. De thans aan de gemeenschap ont vallen, eenvoudige man, wist zich ge dragen door de sympathie van de gehele dorpsgemeenschap, welke hem met goede zorgen omringde. Voor de familie dankte tenslotte de heer C. Vijfhuizen voor de belang stelling. NIEUWKOOP KAASDAG Woensdag vond de zomerkeuring plaats van de kazen, ingeleverd voor de voor de kaasdag welke werd ge houden in hotel „Het Vliegende Paard" alhier. De keuringscommissie bestond uit de heren M. van Dorp, kaasinkoper van de fa. Zijlstra te Haarlem en C de Jong uit Stolwijk, assistent van de Rijkszuivelconsulent. Verder waren aanwezig de assist en ten Joh. Nusselde en mej. A. de Pa- Postduivententoonstelling. Doorter, resp. uit Vlaardingen en Gouda, de Postduivenvereniging „De Wit- Er waren ingezonden 32 kazen pen" wordt op Vrijdag 27 en Zater-1 (34) en hiervan waren er 10 (11) dag 28 Nov. a.s. een duivententoon- j eerste soort d.i. 31,3% (32,4); 14 stelling gehouden in de zaal van de stuks tweede soort (15) ofwel 43,7 heer Bosman. Er worden veel inzen- (44^) en 8 kazen van de derde soort dingen verwacht o.a. uit Nieuwveen- (8) 0fwel 25 (23,5). per ziekenauto naar het Academisch het bedrijf te Zoetermeer gevestigd LEIDSCHENDAM DE K.A.B. VIERDE PATROONS FEEST MET „LORD OR LADY". De Leidschendamse katholieke Ar beidersbeweging heeft de viering van het patroonsfeest van St. Willibrord ingezet met een H. Mis in de paro chiekerk, waarbij vrijwel het gehele ledenkorps tegenwoofdig was en waaronder allen ter H. Tafel nader den. Buitenkerkelijk is het feest ge vierd in het patronaatsgebouw, waar bij behalve de parochie-geestelijkheid ook tegenwoordig waren burgemees ter Banning, wethouder H. de Ruy- ter en de vertegenwoordigers van de verschillende stands- en vakorgani saties. Daar de voorzitter van de K.A.B., de heer A. Langeveld, wegens een be langrijke andere bijeenkomst niet tij dig aanwezig kon zijn werd het ope ningswoord gesproken door pater A. Belderok, die allereerst een paral lel trok tussen de kerstenende werk zaamheden van St. Willibrord en St. Martinus, die beiden het grootste ge deelte van Europa hebben omspan nen en het katholieke geloof in deze gewesten hebben gebracht. Overgaan de tot andere punten wees spr. er op dat, hoewel thans niet m^er ge sproken kan worden van een arbei- ders-proletariaat, er toch nog altijd een geestelijk proletariaat bestaat. En om dat te overwinnen is het noodza kelijk dat de werknemers, vooral de jongeren, deel nemen aan de ont wikkelingscursussen. Ook de afdeling Kajotters verricht op dat gebied vruchtbare arbeid en spr. spoorde de ouders aan hun kinderen tot het lid maatschap van deze jongeren-afde ling aan te moedigen. Na deze behartenswaardige woor den weergalmde door de zaal het strijdlied van de K.A.B., waarin voor al geaccentueerd werd dat de katho lieke arbeiders met moed pal zullen staan om Christus' kruis te doen triompheren. Daarna was de beurt aan de onder afdeling van de KA..B. „De Gezellen" die optraden met de opvoering van het comediestuk „Lord or Lady". In drie bedrijven werd hierin een ge schiedenis uitgebeeld welke zich op het einde van de 18e eeuw in Enge land zou hebben afgespeeld op het kasteel van Lord Cavendish, die de vrouw van zijn zoon nooit wilde er kennen omdat deze niet van adel was. Ook zijn kleinkind weigerde hij de toegang tot zijn kasteel. Toen het kleinkind Freddy zijn komst aankon digde was de graaf buiten zich zelf, maar op aandringen van zijn rent meester liet hij zich overhalen in de zoon zou zijn. Toen Freddy er ach ter was gekomen, dat de graaf alleen een kleinzoon zou ontvangen heeft zij zich in jongenskleren aangediend en toen bleek, dat Freddy een energie ke jongeling was, kon de graaf vre de met hem nemen. Deze romantische geschiedenis waarmede de Gezellen zeer goed spel hebben geleverd, gaf herhaaldelijk tot vrolijkheid aanleiding. Vooral het spel van Freddy (mej. Annie Groe- newegen) was in één woord subliem. Ook de graaf (de heer Eef Scholtes) Reeft zijn rol op voorbeeldige wijze vervuld en het is vooral door hun bei der spel, dat dit comediespel op voor treffelijke wijze werd uitgevoerd. De rentmeester Burk (Theo v. d. Togt) en de butler James (Adriaan Blok land) hebben voor de entourage van dit kluchtig spel een groot aandeel gehad. Wij mogen dan ook volmon dig verklaren, dat De Gezellen aan de feestvierende K.A.B. een voor treffelijk patrdoonsfeest hebben aan geboden en de grote bijvalsbetuiging van de tot de laatste plaats bezette grote zaal was daarvan het klinken de bewijs. Ook het decor van het zo smaakvol gerestaureerde toneel en de meubel verzorging door de fa. Donnars wa ren een lieve lust om te zien. De cos- tumering door de fa Louis en het kapwerk van de bekende fa. Hos wa ren in de puntjes verzorgd. Burge meester Banning verklaarde ons aan het einde, dat hij zich waande in de Kleine Comedie van de grootstad, wel een bewijs dat De Gezellen een uitvoering hebben verzorgd welke de toets van alle critiek kon doorstaan. Nieuwkoop en Uithoorn. Tijdens de tentoonstelling zal een verloting wor den gehouden. Aan de tentoonstelling gaat een keuring van het ingezonden materiaal vooraf. Film reis ouden van dagen Evenals vorig jaar is ook dit jaar weer de reis van de ouden van dagen op de film opgenomen. Deze film zal worden vertoond op 19 en 20 Nov. a.s. des avonds half acht. Beide avonden in de zaal van de heer Bos man in de Kerkstraat. Verder zal aan deze avonden medewerken de be kende artist Henry Nolles uit Den Haag. De heer J. Leliveld zal een uitgebreid muzikaal verslag van de reis geven. De oudjes, die dit wen sen, kunnen per auto gehaald en ge bracht worden. Wijkgebouw. Het wijkgebouw van het Groene Kruis is thans vol tooid en is ongetwijfeld een sieraad geworden voor onze gemeente. Woensdagmiddag a.s. te half vier zal het officieel worden geopend. Wijziging buslichting. Aangezien de postauto vanaf Dinsdag i.l. een half uur eerder aankomt, zal de eer ste buslichting plaats hebben te onge veer zeven uur. De middaglichting van vijf uur blijft ongewijzigd. NIEUWKOOP BEGRAFENIS THIJS MARINUS Onder grote belangstelling werd het stoffelijk overschot van de 102- jarige ereburger van Nieuwkoop, Matthijs Marinus, ter aarde besteld op de algemene begraafplaats. Bij het sterfhuis sloten de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur, de beide wethouders en de gemeente secretaris, zich bij de stoet aan, be nevens een aantal ereleden en leden van het „Marinus-comité". Velen hadden zich langs de weg opgesteld, o.a. het gehele personeel van de fa. Gebr. Bodegraven, om „ouwe Thijs" zoals hij in de volksmond heette, de laatste eer te bewijzen. Op de be graafplaats sprak ds. De Jong na voorlezing van 2 Kor. 1 t/m 12, fa milie en belangstellenden toe, hierbij wijzende op het rustige geloofsver trouwen, dat Marinus tot op het laatst toe heeft gekenmerkt. Wethouder Tienhoven, sprekende namens de ge meente, prees de burgerkwaliteiten, verwachting dat Freddy een klein-C. Priem. DE BALLONNENJACHT Tijdens de in Augustus jl. gehou den ballonnenjacht hebben de school kinderen een groot aantal ballonne tjes opgelaten. Uit verschillende stre ken zijn berichten binnengekomen waar een ballon is neergekomen. Het laatste en meest verwijderde bericht is gekomen uit Noorwegen, van Einaa Aasgrav te Telemark bij Oslo met vermelding dat zich aan de ballon een naamkaartje bevond van Robert Evenwel uit de Damlaan 26. De Wilhelminavereniging heeft aan de vindster van de ballon- 'n zilveren lepel met het wapen van Leid- schendam gezonden en Robert een mooie verfdoos cadeau* gegeven. Geb.:Gerardus J. z. v. J. C. Nieu- wenbroek en A. C. van der Meer. Ondertr.: M. J. Lexmond en Johan na Th. van Santen; Maurits B. Bravo en Mraia F. van Hagen; Leendert G. van Diepen en Johanna M. Sebel. Getr.: Anne Zwerver en Elisabeth LISSE K.A.B. De K.A.B. afd. Lisse heeft ter gelegenheid van het pa troonsfeest St. Willibrord een feest- vergadering gehouden en wel op Dinsdag- en Woensdagavond in het KAB-gebouw. Op de Woensdagavond gehouden avond verwelkomde de voorzitter van de K.A.B., de heer J. P. de Ko ning, allen en in het bijzonder de zeereerw. heer pastoor van Zuylen. In het korte welkomstwoord wees spr. op een kleine teruggang in de opbrengst van het Kanunnik van Schaikfonds, hetgeen voor hem aan leiding was dit fonds in de aandacht te brengen van de leden. Voorts wekte spr. allen op tot bijwoning van de ontwikkelingsavond, welke Vrijdag zal worden gehouden en waarbij op een grote opkomst wordt gerekend. De gemengde R.K. Toneelvereni ging „Nut en Genoegen" voerde hierna op: „Als de kinderen eens groot zijn", een spel speciaal voor de KAB geschreven door K. Spierings. Dit spel bevatte het gezinsleven van alle dag met zijn vele verwikkelin gen. De moeilijkheden om grote kinderen op te voeden en hun leven voor de toekomst in de juiste banen te leiden werden in dit spel naar de werkelijkheid naar voren gebracht. De vertolking door de spelers was uitstekend en zij waren rolvast. Een warm applaus was de dank van de zeer talrijke toeschouwers. De heer de Koning bracht namens de KAB zijn hartgrondige dank over aan Nut en Genoegen voor de ver leende medewerking en dankte de spelers voor hun voortreffelijk spel, waarna men voldaan huiswaarts keerde. Spreekuur woBingcommissie. Het spreekuur op Maandag en Don derdag van de secretaris van de wo ningcommissie is afgeschaft. In de plaats hiervan zal in den vervolge' door de onlangs benoemde woning commissie een spreekuur worden gehouden. Op Woensdagavond van 6.30 tot 7.30 uur ten gemeentehuize. Het gemiddelde aantal punten be droeg 81.1 (81.6) De getallen tussen haakjes geven aan de cijfers van het vorig jaar. In de prijzen vielen de kazen van de eerste soort en wel van de volgende zelfkazers. 1 J. Oudshoorrr, Nieuw koop; 2 L. Kool te Zevenhoven; 3 G. Mourits, te Zevenhoven; 4 W. Rodenburg. Ter Aar; 5 C G. van Veen, te Aarlanderveen; 6 C. van Ba ren, te Zevenhoven; 7 H. W. van Zoest, te Nieuwkoop. 8. M. W. Zon, Nieuwkoop; 9 N. J. de Jong, Ter Aar; Een eervolle vermelding ver kreeg C. Kempenaar te Aarlander veen, doch de kaas viel niet in de prijzen, door zekere omstandigheden Des avonds werd de kaasdag offi cieel geopend door burgemeester Van der Weyden van Nieuwkoop, terwijl ook de uitslag werd bekend gemaakt. Verschillende deskundigen voer den het woord over technische onder werpen. Al met al was het voor .de zuivelbereiders in oijze omgeving weer een zeer leerzame avond. Vermeld zij tenslotte nog, dat de eerste twee prijswinnaars, als extra prijs ontvingen resp. een kaas vat (geschonken door fa. Blom te Aar landerveen) en een lepeltje (van G. Bosman te Nieuwkoop). Alle win naars kregen een lepeltje van de Bond van IK aasproducenten. OUDE WETERING ER KOMT EEN IJSBAAN! De IJsclub hield in hotel ,Het Wa pen van Alkemade" een goed bezette ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer P. Verdel. Onder ae aanwezigen merkten wij op de heer Van Swieten, bestuurslid van de K.N.S.B., district Zuid-Holland. Als belangrijkste punt prijkten op de agenda de plannen omtrent de oprichting van een veld-ijsbaan. Het financiële jaarverslag maakte melding van een batig saldo van 503.16. De voorz. merkte hierbij op, dat hierbij nog niet waren geteld de contributiën van het a.s. seizoen, die reeds waren ontvangen, zodat het werkelijke kassaldo was 702.80. Spr. noopte, vooral met het oog op het belangrijkste programmapunt, profijt te kunnen trekken van de goede stand der financiën. Hierna werden tot leden van de kascommis- sie benoemd de heren A. v. Yperen, Th. Dekker en B. v. d. Meer. Ver volgens was aan de orde de bestuurs verkiezing. Reglementair aftredend waren de heren Joh. v. d. Meer. H. Schijf, Ad. Zeegers en J. Zoet. Als nieuwe candidaten werden door de vergadering naar voren gebracht de heren Dirk v. d. Meer Jzn en IJ. de Jong. Na tweemaal stemmen werden gekozen de heren J. v. d. Meer, J. Zoet, IJ. de Jong en Ad. Zeegers. Thans volgden de besprekingen be treffende de veld-ijsbaan niet van vandaag of gisteren was. Reeds in de winter van 1947 bestonden er plan nen in die richting. Deze stuitten toen af op de kostprijs van het pro ject. Toch bestaat er grote behoefte aan een ijsbaan, want al verheugt Oude-Wetering zich dan over een grote waterrijkdom, alleen in de al lerstrengste winters bestaat er een mogelijkheid tot het organiseren van wedstrijden. En wanneer is het ijs werkelijk sterk genoeg om een grote mensenmassa te dragen? Spreker merkte op, dat de leden, betreffende de aanleg van de veld- ijsbaan meer wisten dan het bestuur zelf. Sommige dagbladen hadden hieromtrent reeds uitvoerig bericht. De plaats zou zijn op het land van De Wit, achter de Meerkreek. De baan zou 200 bij 85 m. groot zijn en water ontvangen uit de Ringsloot. De kosten zouden 8000 bedra gen, doch hierin zou kunnen worden voorzien, door een dam te leggen van aarde, bedekt met asphalt, wat belangrijk voordeliger zou zijn. De ze plannen zouden echter geen door gang kunnen vinden zonder subsidie. Omtrent deze berichtgeving merk te spreker op, dat de pers blijkbaar gretig was naar nieuws, doch, dat dit nieuws dan toch volkomen uit de lucht gegrepen was. Inderdaad, er waren plannen en er was ook medewerking van de heer De Wit. De plannen verkeren echter nog in het beginstadium en zijn niet verder gevorderd dan in form atorische besprekingen, die bin nenshuis met diverse instanties, o.a. het Nederlands Olympisch Comité, werden gevoerd. Ook. dat reeds in Februari kon worden begonnen, is niet waar. Na deze verklaring vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat in do wijde omgeving do ogen zijn ge richt op Oude Wetering. De vergade ring diende hiermee rekening te houden. Het bestuur hoopte te kun nen slagen met het project en vroeg of de vergadering er mee instemde, dat op de ingeslagen weg werd voortgegaan. Het bestuur verzeker de nog, dat naar de mogelijkheden n onderzoek werd ingesteld en dat het door deskundigen werd voorgelicht. Na enige vragen omtrent de werk wijze, geschiktheid van het terrein, ed., machtigde de vergadering met algemene stemmen het bestuur om de plannen voort te zetten. Getracht zal worden om nog vóór nieuwjaar een vergadering te be leggen, waarin concrete plannen op tafel kunnen worden gelegd. Na de gratis verloting werd de jaarlijkse contributie ongewijzigd vette schapen 100, lammeren 6585, alles per stuk. Aanvoer van slachtvee: 1.010 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen tot 2.75, le kw. 2.552.65, 2e kw. ƒ2.202.45, 3e kw. ƒ2.10 15, jvorstkoeien 1.852.alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren zwar- soorten ƒ2.35 2.65, vette kalveren lichter soorten 1.90—2.25, slachtzeugen 1.631.70, jonge slachtvarkens 1.801.83, alles per kg. lev. gew. met 4 kg. tarra. Overzicht: zeer grote aanvoer van rundvee en enorme belangstelling. Ondanks de grote aanvoer van melk en kalfkoeien verliep de handel voor de kwaliteitsdieren redelijk goed met hoge prijzen, mindere soorten kalme re handel maar niet goedkoper. Guiste koeien handel trager, de zwa- soorten werden lui verhandeld, prijzen moeilijk te handhaven; lich tere soorten kalme handel en iets zakkende prijzen. Goedsoortig jong vee werd prijshoudend verkocht, in de mindere soorten kalme handel. Minder aanvoer van vette kalveren waardoor de handel vlugger verliep met hogere prijzen. Nuchtere slacht- kalveren handel vlugger dan vorige week met stijf-duurdere prijzen. Schapen en vette lammeren handel vlug, ook voor export met hogere prijzen. Korte aanvoer van fokzeu- gen, handel iets williger met staande orijzen. Grote aanvoer van lopers en Diggen, over het geheel handel wil lig met staande prijzen. Groter aan voer van slachtvee, kwaliteiten vaarzen werden verhandeld tegen staande prijzen, de mindere soorten handel trager, prijzen moeilijk te handhaven, hetzelfde geldt voor de worstkoeien, slachtzeugen in het be gin matige handel met staande prij zen, afloop traag, prijzen minder. Hierna werd het woord gegeven aan de heer Van Swieten, die de club met de grootse plannen felici teerde en veel succes toewenste. Spr. merkte nog op, dat op de Braassa mermeer in de afgelopen zomer wellen zijn aangeboord, die een groot gevaar kunnen betegenen bij ijs gang. Een der wellen is zelfs zo krachtig, dat deze bij stil weer aan de oppervlakte duidelijk kan wor den waargenomen. Men dient bü sterk ijs deze gevaarlijke plaatsen wel goed af te zetten. De voorzitter dankte spreker en sloot de vergadering waarna voor de liefhebbers gelegenheid tot prijsjas sen was. Marktberichten GOUDA, 12 Nov. Kaas - Aanvoer 147 partijen. Prijzen- 1ste soort 2.10 —2.16, 2e soort 2 052.09 en zware tot 2.8 per kg. Handel: goed. 's-HERTOGENBOSCH, 11 Nov. Vee. Op de markt van gisteren werden aangevoerd 6.924 stuks vee, zijnde 3.360 runderen, 242 vette kalveren, 648 nuchtere kalveren, 27 fokzeugen, 318 slachtzeugen, 160 lopers, 1.791 biggen, 377 schapen, 11 geiten. De prijzen waren: melk- en kalf koeien ƒ7701165, guiste koeien ƒ565750, zware soorten boven no tering; halfvaarzen 6701075, klam- vaarzen 600700, guiste vaarzen 565685, pinken 375520, gras kalveren 250335, fokkalveren 95 155, nuchtere slachtkalveren 44 57, zware soorten 68.5090, drachti ge zeugen 250315, lopers f 65 TER AAR, 11 Nov. Groente. To maten A. Export 5291 ct. idem B. 591.03 ct. idem C. 3038 ct., to maten A. 3245 ct., idem B. 3351 ct., idem C. 2028 ct., idem CC 20-^ 22 ct. idem bonken 3032 ct., idem afw. 2032 ct., prei 89 ct., andij vie 68 ct., witlof 1 3142 ct., idem 20—27 ct. waspeen 1215 ct. ro-: de kool 58 ct., sav. kool 56 ct. groene kool 1011 ct., witte kool 4 ct., kroten 57 ct., glasspinazie 34 ct., spruiten 25 ct., uien 67 ct. alles per kg., stoofsla 25 ct., boerenkool 45 ct. per kist., sla 5—6 ct., bloemkool 815 ct. knolselderij 711 ct. per stuk. Selderij 34 ct., bospeen 21 ct. ales per bos. Peren: 12 ct. Appelen: Brecle Zou 25 ct. per kg. Druiven 51 ct. per half kg. VINKE VEEN, 11 Nov Groente. Spinazie 28 ct., Groen" Kool 69 ct., Andijvie 68 ct., Prei 810 ct., Wit lof I 36—46 ct., Witlof II 21—33 ct., Waspeen 914 ct. per kg. Bleeksel derij 613 ct., Bloemkool 817 ct., Knolselderij 610 ct. per stuk. Peen 1116 ct. per bos. LEISCHENDAM. Eierenvelling. Aanvoer 33700 kippeneieren. Ge noteerd werd voor: 600 eieren no. 0 23.3524.05, 5000 eieren no. 1 22.25 —22.55, 4000 eieren no. 2 21.05—21.30, 18000 eieren no. 3 18.20—18.65, 1900 eieren no. 4 15.8016.60, 2500 eieren no 5 13.9015.25, 700 eieren no. 6 12.8013.55. Verder waren ter markt aangevoerd: 20 kippen 1.50 4 05, 5 hanen 2.203.35, 5 duiven 50—80 ct., 5 tenden 2.25—3.00, 10 ko nijnen 0.504.35. ROELOFARENDSVEEN. 11 Nov. Bloemenveiling. Trosrayonanten 3356; Sultane 2743; Cydonia 14 31; Mill en dale 20—39; Perfection 29 46; Chocod'2948; Champion 27 .47; Golden Seal 3043; Alfretton 28 43; Little America 3249; Kouf- mann 2748; John. Mening 3144; Glorions 3749; Cornco«b 4553; Go- laf inder 2139; Cranfordia 3249; Chartity 1636; per bos Monument 1423; Pulling 1321; Indianapolis 1627; Am. Aanwinst 712; Love liness 49; Kaufmann 37; Jean Austin 613; Long Island 712; Little America 36; Schlager 58; Corncob 48; Anjers 1623 per stuk. Groenteveiling. Aardbeien 89 1.10; idem afw. 2756 per 2 ons; kropsla I 5.1010.70; idem II 2.50— 5.70; glassla 3.7010.60; andijvie 6.00 —8.00; bloemkool 8.0015.00; kassnij- bonen 103.00; peen 8.00; tomaten A 35.00—92.00; idem B 61.00—102.00; idem C 29.00—69.00; idem CC 20.00 37.00; idem afw 20.0051.00; idem 85, biggen 3050, schapen 60-- bonken 29.0043.00. STEUN- SCHOENEN kopen is een vertrouwenszaak Vele voeten worden ver knoeid door maar links en rechts een paar STEUNSCHOENEN te kopen. Laat U eens deskundig voorlichten. Wij hebben 90 verschil lende modellen in 8 breedte maten, ook ln luxe jeugdige modellen. Neem dus geen risico maar koopt STEUNSCHOENEN in: „De Vooruitgang" HAABLEJIMERSTR. 192 Telefoon 23178 (Gedipl. Voetspecialist) Pedicure-inrichting GRATIS VOETONDERZOEK tg Verhuurinrichting vraagt te koop korte bont jasjes en bontcape's. Aanbieding Stille Rijn 11. 526 tg Gevraagd Duitse les, 1 uur. per week. Br. onder no. 520 bureau v§n dit blad tg Aangeboden 1 paar stalen kunstschaatsen, 1 paar blok kunstschaatsen, merk „Nooitgedagt" bei de paren in prima staat, Rhijngeesterstraatweg 94a. g Aangeboden: Manufac turenzaak op flinke plaats omgeving Leiden. Goede stand. Geen tussenperso nen. Zeer geschikt als filiaal. Br. onder no. 521 bureau van dit blad. tg Eet na Soof- en Bak- paling vanaf 1.25 p. pond, Scnol, Schelvis, Kabeljauw filé f 1.25 per pond, Tong. Bakbokking 2 25 cent, Riviervis 35 cent, per kg. Verse mosselen 30 cent p. kg. Vette gerookte paling 1.50 per half pond, gar nalen enz. J. van Wijk, tg Aangeboden in prima staat goede gebruikte haard, haardkachel en vul kachel, Rhijngeesterstraat weg 94, Oegstgeest. 2504 g Polshorloges, van vak zaak, de beste merken. Ge makkelijke betalingsvoor waarden. Vanaf 1.50 per week een prima Zwitsers merkhorloge. Inlichtingen Storm Buysingstraat no 33 bij Lage Morsweg. 524 tg Door omstandigheden nieuw pluche vloerkleed aangeboden, 225 x 325 voor 125. Br. onder letter X aan R. Paauw, Kantoor boekhandel, Roelofarends- veen. 525 g VVoningruil. Gevraagd in Leiden vrij huis of flat. Aangeboden in Rotterdam C vrije 3 kamerflat met balcon, zolder en kelder Vrij uitzicht. Br. onder no. 527 bureau van dit blad. g Te koop aangeboden Rode Kruispost, geschikt voor woon- of kantoor ruimte. Maat 8.20 x 4.25 m. Te bevragen onder tel. no. 21909.. 528 g Metalen horlogebanden vanaf 2.25, hangklokjes 3.25, keukenklokken 15 wekkers vanaf 5.95, grote sortering Zwitserse Anker horloges. Koekoekklokken f 9.95, Jaarpendules onder glazen stolp f 64.50. Alles met garantie. Uurwerkkli niek, Lage Rijndijk 8. g Te koop: 2 stel lits jumeaux z. g. a. n. bedstel len 65, 4 knappe rieten wiegen 5 per stuk, flinke uitschuiftafel 22.50, 4 stoelen eiken met crap. f 65, 3-delig 2 pers. bea- stel f 40, 1 pers, 3 delig f 30, een knap vloerkleed 22.50. Te bevragen Jan Vossensteeg 51. St. Nicolaas- Koopjes MOLTONDEKENS mooi blank en in alle maten vanaf Grote Collectie OVERGORDIJN- STOFFEN 7.25, 5.95, 3.95, vanaf 2.54 1.15 PARTIJ COCOSMATJES frisse kleuren flinke maat 1.19 3.98 le kwaliteit GESTIKTE DEKENS vana£ 19.55 De Drie Eenen Adverieert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3