van moorsel RIJNSTREEK DUINSTREEK JOPPERS - BROEKEN - JASJES Het hoogheemraadschap van Rijnland vraagt subsidie Uitbreiding van Sri Bavostichting WOENSDAG SPECIALE VERKOOP DINSDAG 10 NOVEMBER 1953 UE l.EIDSh COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RUN Aan brandwonden overleden In de loop van Maandag is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waarheen hij was overgebracht, aan de opgelopen brandwonden overleden, de 41-jarige meubelmaker G. d. Leeuw wonende Visserstraat te Alphen aan den Rijn. De heer De Leeuw was vo rige week Vrijdag, zoals wij reeds Za terdag berichtten, in zijn schuur ach ter de woning werkzaam, toen een hoeveelheid benzine, waarvan hij zich bediende, door een brandende sigaret in brand vloog en tengevolge hiervan zijn kleren 'door de vlam men werden aangetast. Eer men erin geslaagd was de vlammen de doven, had de man over het gehele lichaam zulke ernstige brandwonden opgelo pen, dat toen reeds voor zijn leven moest worden gevreesd. Bespreking maatschappelijk werk. In het kader van voorlichting op het gebied van het maatschappelijk werk, werd Maandagavond in het raadhuis de derde bijeenkomst ge houden voor instanties die zich op dit terrein bewegen. De avond werd georganiseerd door de gem. dienst van sociale zaken en geleid door weth. A. J. Dekker. Deze hield een korte inleiding, waarna het woord werd gevoerd door de heer J. C. van Dam, directeur van de gem. dienst van sociale zaken te Amsterdam, een gezaghebbende figuur op het terrein van het maatschappelijk werk. Spr. gaf een overzicht van de maat schappelijke structuur vanaf de 18e eeuw tot heden en liet het licht schij nen op de eerste sociale wetgeving van 1903, de ongevallenwet en de al gemeen bekende en wet van 1912. Deze wetten vor en de grondslag voor de onwikkeling van het maat schappelijk werk in het algemeen. De crisisjaren remden het werk echter wat af, hetgeen sterker naar voren kwam bij het uitbreken van de wereldoorlog. Spoedig na de vrede werd het werk op de gelegde grond slag ter hand genomen. Het maatschappelijk werk heeft vooral in de laatste jaren een zeer bepaalde ontwikkeling gevolgd, mede als uitvloeisel van een psychologische verdieping van het werk. Hierbij is gebruik gemaakt van hetgeen be kend is omtrent de rèsutaten van het zg. sociale casework, zoals dit o m. in de Verenigde Staten van Noord Ame rika wordt toegepast. Na deze uiteenzetting volgde een geanimeerd vraaggesprek tussen toe- hoorders(sters) en spr., waardoor de gelegenheid zich voordeed op enkele details dieper in te gaan, waaraan de spr. dankbaar gevolg gaf. ALKEMADE Restauratie molen Kaagpolder. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben de Staten voorgesteld in de kos- en van restauratie van de molen van de Kaagpolder een provinciaal sub sidie te verlenen van 1.303. De mo len is reeds gerestaureerd. BODEGRAVEN Herstel wipmolen Weijpoortsche polder. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor een subsidie te verlenen tot een maximum van 750 in de her stel-kosten van de wipwatermolen in de Weijpoortsche polder. De totale kosten het betreft hier de reparatie van een oude Potroede bedragen 5000. Begrotingsvergadering. Donder dag a.s. zullen de leden van de raad reeds 's morgens om kwart voor ne gen bijeen komen en de gehele dag gaan vergaderen. Het belangrijkste punt van de agenda is de vaststel ling van de gemeentebegroting en van de bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1954. Voorts komen nog in bespreking de volgende punten: de vaststelling van de vergoeding voor de bijzondere lagere scholen over 1952; onteigening van percelen, gelegen in het uitbreidingsplan, uit breiding van de inventaris van 't slachthuis e.m. Niet op de hoek. Herhaalde ma len is door de politie al gewezen op het gevaar, dat voor het doorrijdend verkeer wordt opgeleverd door per sonen, die op de z.g. hoek blijven staan. Daarbij komt de overlast die in winkelportieken door de eigenaars wordt ondervonden van al te luid ruchtige jongelui. De politie is nu begonnen „bonnetjes" uit te delen. Men zij gewaarschuwd. L. T. JDe heer A. Droogh open de de bijeenkomst met het L.T.J -ge bed, waarna bij allen van harte wel kom heette, in het bijzonder de L. T. J.'ers van Aarlanderveen, die naar Bodegraven waren gekomen, om daar hun zustervereniging in diverse wed strijden te bekampen. Er werd be gonnen met hersengym. De vragen werden door de heer van Schaik ge steld, eerst een reeks vragen op aller lei gebied en vervolgens door het halen van woorden uit een woorden boek, die dan moesten worden ver klaard. De uitslag luidde: hersengym le deel 95, hersengym. 2e deel 28 34, dammen 23, stoktrekken 2—6, schieten 5656 resp. Aarlanderveen- Bodegraven. Bij een verhoudingsge wijze vergelijking komt dit neer oj een 26 23 overwinning voor Bo degraven, zodat Bodegraven, evenals vorig jaar, weer met de eer ging strij ken Voorts deelde de voorz. mede, dat met enkele andere L. T. J.-afde- lingen zal worden georganiseerd een filmavond op 21 Nov. a.s. in café v. d. Berg te Aarlanderveen. Daar de toegang voor de leden kosteloos is, spoorde hij allen aan hier gebruik van te maken. Ook deelde hij mede, Jat het jaarlijkse St. Nicolaasfeest op Ï8 Nov. a.s. is vastgesteld. BOSKOOP BELANGRIJKE WERKEN. Op de begroting van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland komen voor Boskoop enkele zeer belangrij ke posten voor. Zo is voor de weg van Boskoop(Reijneveld) naar Gouw- sluis een bedrag van 650.000.ge raamd. Dat wil dus zeggen dat 1954 met de aanleg van deze voor Boskoop zo belangrijke verbinding met Alphen aan den Rijn en verder eën begin kan worden gemaakt. Wan neer dit zal geschieden is nog niet te zeggen, omdat o.a. afgewacht moet worden, wanneer het technisch per soneel bescni«baar komt dat thans nog werkzaam is aan het dijkherstel in de overstroomde gebieden. Ook voor de verbetering van de vaarweg RotterdamGoudaAmster dam, dit is onder de gemeente Bos koop dus de Gouwe, is een bedrag van 650.000.uitgetrokken. Dit zal hoofdzakelijk voor bruggenbouw worcen besteed. De Gouwerechten zijn voor 1951 lager geraamd, n.l. op 128 000.Aangezien over het eer ste halfjaar 1953 reeds bijna 5000.— minder werd ontvangen dan over het eerste halfjaar 1952 en verwacht wordt, dat de daling nog niet is ge ëindigd. Tenslotte is voor bijzondere voorzieningen aan de oeververdedi ging van de Westelijke Gouwekade onder Boskoop een bedrag van 350.000uitgetrokken. Naar ver luidt zal hiervoor de Zuidelijke Gou wekade te Boskoop vrijwel ver nieuwd worden, wa Athletiek. Aan de Zaterdag j.l. gehouden Raadhuisloop te Alphen a. d. Rijn, werd ook door leden van de Boskoopse V. '47" deelgenomen. De resultaten van de Boskopers stem den tot grote tevredenheid. Op de 3500 meter werd de heer J Vergeer in een prachtig gelopen race no. 1 met een tijd van 10 min. 46 sec In de D.-Klasse werd C. Metselaar no. 3 en G. van Hevelingen no. 5, ter wijl C. Vermeulen en J. Erkelens resp. de 3e en 6e plaats bezetten bij de junioren B De heer C. J. v. d. Heerik, lid van de Harm. „Excelsior", slaagde op het Zaterdag gehouden muziek-exa- men van de AJg. Ned. Unie van Mu ziekverenigingen te 's-Gravenhage, voor het examen B. met een totaal van 69 punten. Het vereiste aantal punteh bedroeg 60. De examen-commissie bestond uit de heren H. Verhaar, A. J. Hartman en J. Gregoire. HAZERSWOUDE Herwonnen Levenskracht. Gis teravond was er in het parochiehuis in het Zwaantje een propaganda- avond ten bate van Herwonnen Le venskracht. De zaal was goed bezet. In 'n film werd het werk in de sana toria getoond. Na de pauze, waarin men zich kon opgeven als donateur of als mede werker, en wairin een collecte werd gehouden, was er een fraai bijpro gramma. Een lachfilm en enkele mu ziekfilms o.a. Wiener Blut van Joh. Strauss. HOOGMADE Viering Patroonsfeest K. A. B. Zondag vierde de K. A. B., afd. Hoog- made haar patroonsfeest traditiege trouw met een toneelavond. Dit jaar was de keuze gevallen op „Zo waar lijk helpe mij..", een toneel uit het Brabantse landleven, geschreven door Tom Dekker. In drie bedrijven werd het aloude thema: het kwade straft zichzelf; het goede, al is het schijnbaar ten ondergang gedoemd, overv/int toch, ten tonele gevoerd. De toneelgroep speelde dit stuk met enthousiasme, en ofschoon het eerste bedrijf enigszins stroef ging, mede door toedoen van enige jongelui ach ter ir de zaai die met klaarblijkelijk ongeduld iet gezellig samenzijn na afloop verbeidden, geraakte men gauw over de moeilijkheden heen en werd er een zeer verdienstelijk spel ten beste gegeven. Terecht was dan ook het warme woord van dank, dat de voorzitter sprak tot spelers en speelsters en ir het bijzonder tot de heer Beers, die de regie had verzorgd. Daar leden en donateurs gratis toe- ;ang hadden, moesten met de op brengst van een kleine loterij de on kosten worden bestreden. Een half uurtje bal besloot deze gezellige avond. LEÏMUIDEN Herstel molen van Grote Heilige Geestpolder De restauratie van de molen van de Grote Heilige Geest polder, die op 29.000 waren begroot, zullen waarschijnlijk 37.219 bedra ge. Ged. Staten stellen de staten, die reeds eerder een subsidie van ten hoogste f 4350 verlenen, thans voor deze bijdrage met 1345.11 te verhogen. OllD-ADE V.V.O.A. Donderdag 12 Nov. komt de bekende radioverslaggever Leo Pagano xn café Bakker een lezing houden om half acht Voor alle senio ren- en juniorenleden van VVO A is de toegang vrij. ADRES AAN PROV. STATEN VOOR DE POLDER-ARCHIEVEN Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft een adres gericht aan de Pro vinciale Staten van Zuid Holland met het verzoek, om subsidie voor de ver zorging van polderarchieven van 90 polders. In dit schrijven, gedateerd 14 Oct., lezen wij: Ingevolge de bepalingen der Archief wet 1918 alsmede van het reglement van Rijnland heeft ons Hoogheem raadschap de plicht, zorg te dragen voor zijn oud-archief en de kosten daarvan uit eigen middelen te bestrij den. Aan deze plicht is en wordt vol daan. Onverplicht heeft ons Hoogheem raadschap zich bovendien bereid ver klaard, archieven van polderbesturen binnen Rijnland in bewaring te nemen, zo nodig te ordenen en te verzorgen. Hiermede is aanvankelijk, enkele tientallen jaren geleden, op zeer kleine schaal aangevangen. Na de bouw van een nieuwe archiefbe waarplaats, in 1933/34, is de gelegen heid hiervoor ruimer opengesteld en nam het gebruik toe. In de laatste jaren heeft zulks een steeds hoger vlucht genomen, zodat zich in het Gemeenlandshuis thans de archieven van 90 polders bevinden tot een to tale omvang van 157M strekkende meters lengte. KATWIJK AAN ZEE AUTOBOTSING LIEP VRIJ GOED AF Op de Voorstraat had gisterenmid dag een autobotsing plaats dat. al hoewel een jongetje van 7 jaar er zijn been bij brak nog vrij goed is afgelopen. Een zandauto stond gepar keerd om een band te repareren. Van beide kanten naderde een auto. een geladen en een leeg. Menende es nog wel langs te kunnen kwam hij met de stilstaande auto in botsing welke wagen toen de uit andere rich ting komende auto pikte. De gevol gen bleven niet uit. Het aldaar spe lende jongetje moest met een gebro ken been naar het Academisch Zie kenhuis -te Leiden worden vervoerd en een van de wagens was finaal in elkaar gedrukt. De politie heeft de zaak in handen. NOORD WIJK Uitbreiding van Van den Bergh-stichting Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek stelt het college van Ged. Staten van Zuid-Holland aan de Staten voor aan de inrichting tot verpleging van zwakzinnigen, de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk, een geldlening van. 840.000 te verstrekken. Het bestuur van deze stichting is voornemens over te gaan tot verdere uitbreiding der inrichting. Het uit breidingsplan voorziet in de stichting van 300 nieuwe plaatsen, een uit breiding van het hoofdgeobuw en de bouw van een aantal beambtenwo- ningen. De kosten worden in totaal geraamd op twee en een half mil- lioen gulden. Het plan zal in een aantal jaren worden uitgevoerd. Als eerste etappe is gedacht aan de uit breiding van het hoofdgebouw en de stichting van twee paviljoens, te sa- plaats biedende aan 50 patiënten, kosten van dit eerste gedeelte worden geraamd op 840.000,voor welk bedrag de geldlening werd ge vraagd. Het leven en de relieken van St. Jeroen. Het bestuur van de Kath. Middenstand had de oud-geestelijk adv., kap. B. J. v. d. Spek, uitgeno digd om te komen spreken over Noordwijks patroonheilige St. Jeroen. Vooral uit het oogpunt, dat over enkele jaren het 1100 jaar geleden is, dat St. Jeroen voor het katholieke geloof in Noordwijk de marteldood stierf, is het goed gezien om aan het leven van deze heilige meerdere be kendheid te geven. Daarom heeft deken Brinkman, hierbij geholpen door kap. v. d. Spek, een diepgaande studie gemaakt, welke thans nog wordt voortgezet door onderzoekin gen aan te vragen in Engeland, Schotland en Ierland. Uit gegevens, die de parochie bezit, afkomstig van pastoor Groenhout (1767), had kap. v. d. Spek een overzicht samenge steld over het leven en de relieken van St. Jeroen. Meerdere authentieke stukken en afbeeldingen werden op het witte doek geprojecteerd. St. Jeroen, die Bekendmaking voor Stompwijk en Koudekerk a. d. Rijn, waar wii deze en volgende week op de fiets met duizend een artikelen huis aan huis komen. 35 Jaar verkopen wij al 1ste kwa liteit. Geen rom mel stoppen in uw hand e: onze Textielartike len zijn beneden alle stadsprijzen. Wij wijzen u op het juiste adres. KA PTEIN (Advertentie). volgens de overlevering in 847 in Noordwijk kwam. werd door de Vi- kingers in 856 voor zijn geloof ter dood gebracht, door onthoofding. Door een wondei werd het lichaam van de martelaar gevonden in het jaar 973 en overgebracht naar de Abbij v. Egmond. Op uitvoerige wijze behandelde de spreker de geschiedenis van de re lieken van St. Jeroen, welke in de reformatie telkens moesten worden verplaatst, doch voor de toekomst gespaard bleven en zich thans voor een gedeelte in Noordwijk, Eg- mond en in Keulen bevinden. NOORD WIJKERHOUT Het college van Ged. Staten van ZiAd-Holland stelt de Staten naar aanleiding van een desbetref f en dt verzoek voor aan het bestuur van de St. Bavostichting te Noordwijker- hout een geldlening van f 1.650.000 te verstrekken. Deze gelden zijn nodig voor de uitvoering van een aantal ingrijpende verbeteringen t.w a. uitbreiding en verbetering van de installaties voor stoomlevering. verwarming en warmwatervoorzie ning 312.200; b. uitbreiding en verbetering van de installatie voor de watervoorzie ning 135.000; c. bouw van een transformato renhuisje en het leggen van een nieuwe grondkabel voor electriciteits- voorziening 50.000; d. bouw van een ketelhuis, kolen bunker en ruimte voor watervoor raadvorming 266.500; e. uitbreiding van de wasserij, bouw van een desinfectie-ruimte, uit gifteruimten, kleermakerij en cen traal magazijn, c.a. 244 800; f. bouw van werkplaatsen en ma gazijnen voor smid, electricien en lood gieter 58 800; g. bouw van een paviljoen voor ongeveer 80 patiënten 470.000; h. bouw van een dubbele woning bij de boerderij 55.000; iaanbouw van ruimten voor ontvangst van bezoekers, een biblio theek en verpleegkamers aan een be staand paviljoen f 83.000; j. aanleg van een zwemibad c.a. 20.000. SASSENHEIM ELCKERLYCK HAD GOEDE START IN WINTERSEIZOEN. Elckerlyck is weer met haar win- terprogramma gestart. Het laat zich aanzien, dat zij dit jaar weer, even als voorheen, met zeer goede stuk ken komt. De eerste uitvoering was hier reeds een bevestiging van. Een spannend spel van J. Willemsen ge titeld „De Rani antwoordt niet". Een stuk dat zich voornamelijk afspeel- n het kantoor van een rederij. Men maakt kennis met de directeur, een man met een goed zakelijk in zicht, doch iemand die nergens voor terugdeinst als er geld valt te ver dienen. Zijn compagnon is het tegenover gestelde type. Een intrigerende spion- zorgt, dat de compagnons nog meer van elkaar verwijderd worden. Hierbij komt nog dat een dochter de directeur verliefd. wordt op de compagnon. Wanneer 'de direc teur zich door mooie worden laat overhalen een van zyn schepen in te zetten voor een gemeen zaakje lijkt het dat de zaak volkomen verloren is Hoewel de directeur niet op ziet tegen het leven van een hele scheepsbemanning, draait hij ineens als hij verneemt, dat z'n zoon ook gevaar loopt. Tenslotte komt alles weer goed, eigenlijk nog beter dan men ver wacht had. Het sublieme spel van de beide compagnons en niet te vergeten van de spionne en dochter hebben veel bijgedragen tot het slagen van deze uitvoering. Ook de bijrollen waren prima verzorgd. Men kan niet anders zeggen, dan dat Elckerlyck met dit stuk het sei zoen zeer goed is begonnen. Naar de missie. Onze oud-pa rochiaan pater Eustaohihus de Ridder O.F.M., die de laatste tijd een zeer bekende verschijning was in de kerk en in de gemeente, is Zaterdag jl. naar zijn missiegebied Pakistan ver trokken. Geboren: Margje, dr van L. Sluy- mer en M. de Vries; Gerardus Theo- dorus Maria zn van J. Clemens en G. H. van der Hulst; Johanna Alber- dina dr van J. Havenaar en J. van Aalst; Johannes, zn van G. Wijntjes en W. A. v. Nieuwkoop; Anne Mary, dr van J. D. v. d. Sluis en Geeske Zwiers; Johannes Christiaan, zn van J. F. Emmerik en C. R. Wolleswin- kei; Theodorus Antonius, zn van Th. Vroonhof en J. M. Hoogervorst. Juiste gedragslijn. Van de aanvang af is de stelregel gevolgd, dat de kosten voor materiële verzorging (bindwerk, verpakking enz.) nodig, aan de polders in reke ning werden gebracht, maar dat voor de ordening, bewaring en verzorging geen bijdrage werd gevraagd; zulks teneinde de bewaargeving te verge makkelijken. Wij menen nog steeds, dat deze gedragslijn juist is. Voor organisaties gelijk de besturen van kleine waterscnappen, zonder eigen dienstgebouwen, is een doelmatige archiefverzorging uiterst bezwaarlijk. Het ligt in de rede, dat het hoog heemraadschap dan enige tegemoet koming aanbiedt. De bovengenoemde omvang der in bewaring genomen polderarchieven is echter zo groot geworden, dat mede hierdoor ons Hoogheemraad schap zich voor belangrijke uitgaven ziet geplaatst. Wij zien ons verplicht, in de ontwerp-begroting van Rijn land voor 1954 een raming van 56.000,op te nemen voor de aan schaffing ener nieuwe archiefkasten- installatie, teneinde de ruimte in het archiefgebouw ten volle te gebrui ken. Wij kunnen voorts de ogen niet sluiten voor het feit, dat deze be- waarneming van polderachieven uit sluitend op het Zuidhollandse deel van Rijnland betrekking heeft. Noordholland immers wordt de be waargeving van archieven van wa terschappen binnen Rijnland gelegen gezocht in het Rijksarchief depót te Haarlem of wel in gemeente-archie ven gelijk dat van Amsterdam, geen enkel Noordhollands waterschaps archief berust in het Rijnlandshuis te Leiden. Dit betekent dus een zekere on evenredigheid tussen de belangen die door dit onderdeel van onze zorg worden gebaat, en de wijze waarop de kosten er van worden gedekt. Uw vergadering weet immers, dat de uit gaven van ons Hoogheemraadschap bestreden worden uit de opbrengst van lasten over het gehele territoir van Rijnland gelijkelijk geheven. Het is niet geheel bevredigend, dat het Noordhollandse gedeelte van Rijnland medebetaalt aan een belang dat uitsluitend op het Zuidhollandse deel betrekking heeft, al is dan het bedrag hiervan, naar verhouding, niet groot. Opheffing onevenwichtigheid De onevenredigheid zou opgeheven kunnen worden door het vragen van substantiële bijdragen van de polders voor de bewaarneming hunner ar chieven. Dit middel evenwel schijnt ons niet aanbevelenswaardig; in de eerste plaats zou dit neerkomen op het opzeggen der bestaande overeen komsten van bewaarneming zoals ze dezerzijds waren aangegaan; in de tweede plaats zou het wellicht lei den tot het terugbrengen van vele der thans goed geordende en goed bewaarde polderachieven tot een minder goede staat; en in de derde plaats zou dit de bereidheid der pol derbesturen om hunne archieven in bewaring te geven verminderen. Het komt ons voor, dat wij door deze verzorging van polderarchieven een belang dienen, hetwelk mede tot de algemene provinciale belangen kan worden gerekend. Voor de pro vinciale bemoeiing met waterstaats en waterschapszaken is het immers niet onverschillig, dat de water schapstarieven in goede staat zijn en dat daaruit gemakkelijk inlichtingen kunnen worden gegeven, aan het Pro vinciaal bestuur zowel als aan de waterschapsbesturen zelve en aan wetenschappelijke onderzoekers. Om de beide genoemde redenen dus tot opheffing van de ongelijk heid die het onderscheid tussen Zuid holland en Noordholland ook hierin schept, en terwille van het provin ciale belang bij de zaak betrokken vinden wij vrijheid ons tot Uw ver gadering te wenden met het verzoek, aan Rijnland een bijdrage uit de pro vinciale middelen toe te kennen in kosten van de verzorging der Zuidhollandse polderarchieven in Rijnland. Deze bijdrage zou kunnen bestaan hetzij in een bedrag ineens (ter tegemoetkoming in de kosten voor het jaar 1954 geraamd, naar evenredigheid van de omvang der polderarchieven), hetzij in een jaar lijks subsidie ter tegemoetkoming in de afschrijving dezer kapitaallasten alsmede in personeels- en andere exploitatiekosten (hetwelk naar onze mening op ƒ10,— per m. per jaar gesteld zou mogen worden), hetzij in een vereniging van beide. Marktberichten LEIDEN, 10 Nov. Varkens. Aan voer 324 totaal, Prijzen: zware S 1.00 1.S8, lichte 1.75—1.85, zeugen 1.751.80, zouters 1 601.75 per kg. Handel vlot, enkele hoven note- rlIjjODEGRAVEN, 10 Nov. Kaas. Aanvoer 134 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.06—2.14, 2e soort 2.00— 2.05, extra 1 2.30 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 10 Nov. Vee. Aanvoer totaal 4995 (7089), waarvan vette koeien, 1736 (570) gebruiks- vee, 80 vette kalveren, 304 (104) gras kalveren, 780 nuchtere kalveren, 206 varkens, 441 biggen, 166 paarden, 15 veulens. 518 schapen, 69 bokken of geiten. Prijzen- vette koeien 2.56— 2.68, f 2.42—2.54, 2.06—2.22; vette kalveren 2.50—2.60, 2.40—2.50, 2.20—2.40 per kg., graskalveren 350300230, nuchtere kalveren 58—5246, biggen 35—30—25 per stuk; slachtpaarden 1.601.551.55 per kg. levend, gewicht; schapen 100 9080, lammeren 877770, kalf- en melkkoeien 1085—930780, varekoeien 700—600—550, vaarzen 850—700—575 en pinken 575— 475375 per stuk. Vette koeien aan voel als vonge week, handel kalm, prijzen als gisteren prima's boven notering; vette kalveren aanvoer even minder, handel goed, prijzen iets stijver; graskai veren aanvoer gewoon handel tamelijk, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen iets stijver; biggen aanvoer even groter, handel stroef, met teruggaande prij zen; slachtpaarden aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen iets lager; scha pen aanvoer iets meer, handel goed, prijzen als gisteren, lammeren alsvoor kalf- en melkkoeien aanvoer als vo rige week, handel kalm, ruim prijs houdend; varekoeien aanvoer groter, handel stil, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen bes te beesten was stijver, verder onver anderd; T.B.C.-vrij als vorige week, handel tamelijk, ruim prijshoudend. ROELOFAKENDSVEEN, 9 Nov. Bloemen. Freesia's 3046 cent, Anemonen 4043 cent, Trosrayonan- ten 3049 cent, Sultane 2446 cent, Cydonia 1526 cent, Millersdale 23 42 cent, Champion 3046 cent, Per fection 3113 cent, Chastity 2239 cent, Chocod 2748 cent, Bright Egc 26—31 cent, Golden Seal 4451 cent, Alfretton 2839 cent, Little America 3651 cent, Crawfordia 4349 cent, Kaufmann 3045 cent, Lady Electra 3541 cent, Silvia Reley 4551 cent, Fred Yule 5058 cent, Goldfinder 15—33 cent, Glorious 4045 cent, Corncob 5062 cent per bos, Am. Aanwinst 914 cent, Loveliness 5 10 cent, Indianapolis 18—23 cent, Champion 69 cent, Little America 58 cent, Jeen Austin 811 cent, Long Island -012 cent, Elegance 13 15 cent, Monument 1219 cent, Anjers 1825 cent per stuk. VINKEVEEN, 9 Nov. Groente. Witlof I 37—46 cent, Witlof II 21—30 cent, prei 911 cent, tomaten 2864 cent, andijvie 68 cent, waspeen 8 11 cent, groene kool 8 cent, rode kool 9 cent per kg., bleekselderij 5 12 cent eri knolselderij 79 cent per stuk, peen 1016 cent per bos. TER AAR, 9 Nov. Groente. witte pronkers B 1.50 per kg., witlof 3341 cent, idem II 20—25 cent, kro ten 5 cent, andijvie 69 cent, prei 89 cent, rode kool 67 cent, groe ne kool 712 cent, sav. kool 4 cent, tomaten 3844 cent, uien 4 cent, was peen 13 cent, alles per kg., witte kool 3.50 per 100 kg., sla I 67, idem II 2.50 per 100 stuks, bloemkool 12 cent per stuk, bospeen 14 cent per bos, druiven 52 cent per half kg. Gevraagd net meisje, boven 17 jaar voor de och tenduren. Aanmelden des avonds na 7 uur. Waldeck Pyrmontlaan 20, Oegstgeest Tel. 21019. 2425 Nette werkster gevr. voor de Donderdag. Bree- straat 71. 2438 Drukkerij G. G. van Elourg te Warmond vraagt voor onmiddellijk handige jongen, ongeveer 15 jaar, voor magaznn- en andere werkzaamheden. 2422 3? Halfwas gevraagd bij Castelein's Bakkerij, Lage Rijndijk 9, Leiden. 489 Gevraagd een goede hulp in de huishouding, in gezin met 3 kinderen. Br. aan agent P. Lemmers, Raadhuislaan 14, Leimui- den. 2423 32* Gevraagd zo spoedig mogelijk nette R. K. hulp in ae huishouding in gezin waar de moeder ziek is. Moet genegen zijn in win kel te helpen. Leeftijd tus sen 3040 jaar. Th. J. Pouw, Kerkstraat 54, Hoog- made. 2430 Zuiver wollen stoffen voor DAG 5*95 Alléén Marine. 148 c.m. breed. HET KOOPJE VAN DE Biedt zich aan halfwas Slagersleerling, direct dis ponibel. Br. onder 490 bur. van dit blad. 2* Gevraagd gestoff. even tueel gemeubileerde kleine kamer, zonder pension, liefst centrum stad, rond 30per maand. Br. on der no. 491 bureau van dit blad. Gevraagd een nett Werkster voor de Zaterdag van 4 tot 8 uur, Haarlem merstraat 268, Leiden. 495 2? Wegens emigratie aan geboden Waldorp Radio, 6 maanden oud, van 275 v. f 85. Fongers damesrywiel met lamp enz. 55.stof zuiger op slee en hulpstuk- n f 25.Na 7 uur te bevragen Groenoordstraat 32 (bij Haarl. trekvaart). Voor waardevolle St. Nicolaas geschenken en speelgoederen naar manu- facturenhandel J. M. Tijs- sen, Hoge Rijndijk 203, te Zoeterwoude. 2435 <3? Gemakkelijke betalings voorwaarde: Voor solide personen verkrijgbaar op gein. betalingscondities; herencostuums, dames- en herenregenjassen, mantels, dekens, enz. Vraagt inlich tingen. Br. onder no. 500 bureau van dit blad. Jubileummaand. Gratis een Lotion bij ieder per manent, 5 gulden perma nent, wassen, knippen, wa tergolven inbegrepen. Be spreek vroegtijdig. Bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis Dames-, Heren- en Kinderkapper, Apothekersdijk 8, Tel. no. 26218. 499, 3? Kinderserviesje 1.98. Zware kwaliteit plastic, groot model, in luxe doos. Vastgestelde prijs f 2.98. Met advertentie voor f 1.98 Geldig tot 14 November. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 487 3? Emaille kolenkit 2.49. Grote maat 50 cm. hoog, extra zware kwaliteit emaille, le keus. Alleen met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 14 November. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 487

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3