DOSR verloor van Lisse: 3-5 AKKERTJE Wassenaar won onverdiend met 3-0 van TVBB De sportuitwisseling Leiden-Gent De Tafeltenniscompetitie MAANDAG 9 NOVKMRF.R 1953 Vb LE1USE CUUKANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 LISSENAREN VERDIENDEN DE ZEGE Na afloop der wedstrijd zullen er niet velen zijn geweest, welke de me ning niet waren toegedaan dat de door Lisse behaalde overwinning niet verdiend was. Immers geruime tyd gaven de Lissenaren het tempo aan, waren veel feller in hun aanval en wisten hierin veel beter spel te ont plooien dan de Veenders. Niet dat DOSR geheel kansloos was te noe men, integendeel want de diverse flitsende aanvallen waren zeer zeker in staat om het Lisse doel menig maal in gevaar te brengen. Dit bleek dan ook wel uit de drie doelpunten, welke BOSR door de hattrick ver richtende Joop v. d. Tang wist te scoren, en uit de in uitstekende vorm pelende Lisse-keeper Baak, die enkele zekere doelpunten wist te voorko men. Dit laatste wel in tegenstel ling met de DGSR-verdediging, welke niet alleen het dekken nogal eens verwaarloosde, maar tevens enkele malen behoorlijk blunderde, hetgeen in enkele goede Lisse-doelpunten re sulteerde. Dit gebeurde reeds na drie minuten toen W. v. d. Tang in de rug werd geduwd, waarbij de DOSR- verdediging, overigens begrijpelijk, een moment aarzelde om in te grij pen, hetwelk juist voldoende was voor de handige rechtsbinnen A. Bon om feilloos te kunnen scoren (01) Nog geen minuut later krijgt DOSR reeds de kans om gelijk te maken, want als Ruigrok te zacht op zijn kee per terugspeelt, komt Waasdorp vrij voor de Lisse-keeper, maar zijn schot is recht in de handen van Baak. DOSR weet na 9 min. spelen reeds de gelijkmaker te scoren. In een goe de aanval weet Amsterdam de bal keurig op te brengen en met een afgemeten voorzet komt de bal via het hoofd van Waasdorp bij linksbui ten Joop v. d. Tang, die met een keiharde schuiver, buiten het bereik van Baak in de beneden rechterhoek doeltrof (11). Het duurde toch nog tot de laatste minuut voor rust aleer rechtsbinnen A. Bon, wanneer hem wederom volkomen vrij spel gelaten wordt, met een strak schot -Lisse de leiding heeft hergeven (12) Na de hervatting zijn de eerste aanvallen weer voor Lisse, waarbij na 4 min. spel een DOSR-achterspeler even buiten de beruchte streep hands maakt, aanvoerder Van der Berg plaatst zich achter de bal en via de handen van keeper v. d. Tang ver dwijnt de bal in doel, waardoor Lisse zijn voorsprong op 31 brengt. DOSR geeft zich geenszins gewonnen, Maar als niets schijnt te gelukken geeft linkshalf C. Castelein 10 min. na rust een keurig staaltje voetbal weg, door een viertal spelers te omspelen waarna hij zijn rush op doel met een afgemeten pass naar linksbuiten Joop v. d. Tang besluit, die geen fout be ging en feilloos inschoot (23). Het spel is nu ongetwijfeld veel aantrek kelijker dan in de eerste speelhelft, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar komen. Als dan de DOSR- achterhoede wederom een misstap begaat is zij minder toegevend, want nu plaatst midvoor Van Kesteren on houdbaar in doel (24). Te laat be gint DOSR zich op volle kracht te geven. Een kleine omzetting in de voorhoede brengt wel verbetering en het Lisse-doel wordt nu zelfs danig onder vuur genomen. 5 Minuten voor het einde weet DOSR daar ook de achterstand te verkleinen. Als Joop v. d. Tang de bal in geheel vrije posi tie, waarbij wij voor buitenspel ech ter onze hand niet in het vuur zou- SMV—ALPHIA 1—7. Buiten verwachting heeft Alphla een grote en verdiende overwinning behaald op de Rotterdammers. De uitslag had zelfs nog groter kunnen zijn, wanneer de Alphia-voorwaart- sen voor de rust wat gelukkiger ge weest waren met de kansen die de niet sterke achterhoede der gasthe ren weg gaf. Als Alphia aftrapt zit de voorhoede direct in de aanval en er ontstaan gevaarlijke situaties voor het doel van SMV. Met snelle aanvallen sne den de Alphianen door de achter hoede heen, maar voorlopig zonder succes. Integendeel als de gasten na 10 min. een der weinige aanvallen ondernemen en de Alphia-achterhoe- de niet goed weg werkt is 't de mid voor, die Ram met een tam schot passeerde. Alphia speelde niet ont moedigd verder en het SMV-doel wordt onder vuur genomen door schoten van v. Egmond en Den Her tog; enkele corners zijn hiervan het resultaat. Als dan na ongeveer 25 min. spelen Achthoven een vrije trap krijgt te nemen, plaatst hij de bal goed voor het doel en uit de ont stane verwarring weet v. Egmond te scoren (11). Alphia is steeds ster ker en met kunst en vliegwerk we ten de gastheren scoren te voorko men, doch 5 min voor de rust is het Den Hertog, die de linksback zo in het nauw brengt, dat deze de bal kwijt raakt. Den Hertog zet goed voor en de meegekomen v. Egmond schiet onhoudbaar in (12). Na de rust is er nog geen halve mi nuut gespeeld als v. Egmond een prachtige pass geeft aan Den Hertog en deze er snel tussen uit trekt en onhoudbaar belandt zijn harde schot in het net (13). Alphia gaat steeds beter spelen en v. Boxel geeft pass op pass weg, die steeds verwar ring stichten. Na 25 min. is het de rechtshalf C. van Laar, die uit een doelworsteling er met een goed schot 14 van maakt. Nog geen min. later is het weer C. v. Laar, die met een pracht schot van zeker 45 m. afstand weer de roos treft. SMV gaat nu nog harder spelen en de scheidsrech ter moet telkens de spelers tot de orde roepen. Alphia speelt gestadig door en het is Den Hertog, die na goed samenspel van v. Egmond en Goedhardt er 16 van maakt; 8 min. voor het einde is het weer Den Hertog die kogelhard doel treft (1 7), waarmede het einde komt. den durven steken, krijgt toege speeld, zendt hjj van dichtbij zo een kogel in, welke keeper Baak de han den deed gloeien, maar toch onhoud baar in doel verdween (34). Nog geen minuut later zag het er voor de Lisse zege bepaald onveilig uit, maar wederom was Waasdorp met zijn schot niet fortuinlijk, want nu was het de staander, die de bal keer de. In de laatste minuut maakte Lisse echter aan alle onzekerheid een einde, doordat A. Bon de uitgelopen DOSR-keeper met een beheerst schot voor de derde maal wist te passeren en aan Lisse eën verdiende 53 over winning wist te geven. Grieperig f Koortsig Kou gevat Saarland heeft te Saarbrücken in. de return-ontmoeting tegen Noorwe gen in groep 1 van het tournooi om het v/ereldkampioenschap in Juni behaalde Saarland in de eerste wed strijd een verrassende 32 zege op de Noren gelijk gespeeld 00. In groep 1 van het tournooi om het wereldkampioenschap staat Duits land thans met 3 punten uit twee wedstrijden bovenaan. Saarland volgt met drie punten uit 3 wedstrijden op de tweede en Noorwegen met twee punten uit 3 wedstrijden op de derde plaats. ZUID-SLAVIë—ISRAEL 1—0. Voor de voorronde van het tournooi om het were'dkampioenschap speel de Zuid-Slavië te Skoplje tegen Israel. De rust was ingegaan met een 1o voorsprong van Zuid-Slavië en de tweede helft bracht geen veran dering. De stand in groep 10 luidt, na de helft van de competitie: 1. Zuid-Slavië 2 2 0 0 4 20 2. Grieker^annd 2 10 12 11 3. Israel 2 0 0 2 0 0—2 Opmerkelijk is het feit, dat alle drie wedstrijden een score verloop van 10 hadden. Het zag er in de eerste helft van de in Sportpark Kerkehout gespeel de wedstrijd WassenaarTYBB he lemaal niet naar uit, dat de bezoe kers deze ontmoeting zouden gaan verliezen. Al spoedig bleek n.l., dat TYBB in alle opzichten de sterkste ploeg was, die bovendien in de eer ste helft profiteerde van het wind- voordeel. Keer op keer trokken de geel-zwarten ten aanval, snel en goed combinerend. De Wassenaarse verdediging echter, die meermalen uit 6 man bestond, weerde zich kra nig en vooral aan het goede werk van doelman Oostrum is het te dan ken geweest, dat deze meerderheid van TYBB niet in doelpunten werd uitgedrukt. Slechts een enkele maal lukte het de Wassenaar-voorhoede zich aan de grote druk te ontworste len, maar deze zeldzame kansen werden niet benut. Totdat, 2 minu ten voor de rust linksbinnen P. Remmerswaal de bal van rechtsbin nen Jehee via midvoor Prosman kreeg toegespeeld en volkomen on houdbaar, in een uiterste beneden hoek scoorde (10). Tegen de krachtsverhouding in had Wasse naar de leiding genomen. De tweede helft begon met een verwoed Wassenaar-offensief en na 10 minuten had Remmerswaal we derom succes: 20. TYBB nam daar na het heft weer in h2nden. Na een kwartier spelen werd de Wassenaar doelman Oostrum gepasseerd, maar EXCELSIOR—BLAUW ZWART 5—0 Blauw Zwart, dat gistermiddag in Schiedam Excelsior '20 ontmoette, bleek in geen enkel opzicht opge wassen tegen deze tegenstander, die de 50 zege dan ook volkomen ver diende. In de eerste helft, toen BI Zwart de sterke wind tegen had. leek het spel nog af en toe ergens op. Ook toen reeds toonde Excelsior '20 zich superieur. De Schiedam mers zetten in een vlot tempo series aanvallen op, die de Wassenaarse achterhoede druk werk bezorgden. Al vrij spoedig namen de gastheren de leiding met een fraai en onhoud baar doelpunt, dat weldra door een tweede gevolgd werd. De rust kwam met een 2achterstand. Wie verwacht had, dat Blauw Zw. in de tweede helft, met de wind .n de rug, beter spel zou laten zien, kwam bedrogen uit. Van de voor hoede ging in het geheel geen kracht uit en in de achterhoede werden di verse malen ernstige fouten ge maakt. Er was geen samenhang in de ploeg, er werd bij Blauw Zwart veel te individueel gespeeld en het tempo liet alles te wensen over. De onderlinge verstandhouding bleek bovendien niet al te best. Excelsior had tegen deze machteloze tegen stander vrij spel. Nog drie maal werd doelman v. d. Plas gepasseerd. Een onnaangenaam incident deed zich voor, toen Raaphorst een te genstander op onbehoorlijke wijze aanviel en een officiële waarschu wing van de scheidsrechter moest incasseren. DWO-nieuws. Het was een goe de dag voor DWO. DWO 2 speelde thuis een onsamenhangende wed strijd tegen WIK 2. Voor rust maak te DWO het enige doelpunt van de wedstrijd. DWO 3 speelde thuis te gen Full Speed 4. Voor rust wogen beide elftallen goed tegen elkaar on. DWO maakte de eerste goal. Na rust was van Full Speed niet veel meer te zien en DWO wist de score tot 60 op te voeren, met welke stand het einde kwam. DWO 4 speel de uit tegen DHL 7. Zo wij reeds verwachtten is dit een moeilijke wedstrijd geworden, die uiteindelijk op een 22 gelijk spel uitkwam. DWO 5 speelde uit tegen Spoorwe gen 5. Wisten ze de thuiswedstrijd met 10 te winnen, ditmaal werd het door een zeer goed spel een 31 overwinning voor DWO. DWO A speelde thuis tegen koploper Wilhel mus. Zij wonnen met 21. DWO C DHL 6—1. DSO-nieuws. In een zeer slech te wedstrijd heeft nog de slechtste ploeg gewonnen. Feitelijk verdiende niemand de zege maar aangezien de doelpunten nog steeds beslissen en Schoonhoven een goaltje maakte, bleven de punten in Schoonhoven. De eindstand was dus Schoonhoven- DSO 10. DSO 2 won met 61 van SVH 2 en speelde een goede wed strijd. DSO 3 won van Delf ia met 5—2. spil van Wissen kon de bal nog juist voor de doellijn wegwerken. Er de den zich nog meer spannende mo menten voor het doel der groen- witten voor. TYBB kreeg diverse hoekschoppen te nemen (de corner- verhouding in deze wedstrijd was 122 in het voordeel van TYBB) uit een daarvan kwam bijna een te- genpunt voort. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd werd stand 30 voor de thuisclub. Links buiten Uittenbogaard had de bal voor het doel geplaatst en ten derde male was het P. Remmerswaal, die de TYBB-doelman het nakijken gaf. LITGDUNUM—HILL EG OM 5—0. In een vrij forse wedstrijd, waarin vooral rechtsachter v. Heusden zich niet ontzag door hard spel, de Lugdu- num-voorwaartsen tot voorzichtig heid te nopen, heeft Lugdunum glans rijk gewonnen. Reeds dadelijk na het begin nam Hillegom het initiatief en onstonden voor het doel van de thuisclub en kele gevaarlijke momenten, v. Wel en feitelijk de gehele Lugdunum- achterhoede waren in prima vorm en toen de storm geluwd was, kreeg Verhoeven een kans, die prompt be nut werd (10). Bijna direct hierna een hoekschop, waaruit Teeuwen fraai inkopte (29). Hillegom .wil vaak de strijd forceren maar, zoals gezegd, middenlinie en achterhoe de houden prachtig star.d, waarna Verhoeven nog voor rust een fout in de Hillegomse verdediging afstraft (3—0). In de tweede helft heeft Hillegom de opstelling gewijzigd, maar veel verbetering geeft het niet. De thuis club blijft in de aanval en na een fraaie voorzet van Mizee weet Ver hoeven nogmaals te doelpunten (4 0). Even later laat Teeuwen de ge hele Hillegomse achterhoede zijn hielen zien en wordt de stand zelfs 50, eveneens door Verhoeven. On danks deze grote achterstand geeft Hillegom zich niet gewonnen, maar groen-wit speelt rustig verder, zon der tot verdere doelpunten te komen. Al met al een fraaie overwinning. ALPHEN—WILHELMUS 3—2. Ondanks het feit, dat de Alphena- ren technisch de minderen waren, hebben zij in een frisse wedstrijd op de twee kostbare punten beslag weten te leggen. De eerste twintig minuten waren geheel voor de be zoekers en Tuinenburg en v. Heinin gen werden telkens voor moeilijke problemen gesteld, die ze echter voortreffelijk wisten op te lossen. In de twintigste minuut moest de Al- phense verdediging echter zwichten voor een schot van de jeugdige van Dijk, die Wilhelmus de leiding gaf. Alphen deed er toen een schepje op en nadat Post een keer tegen de lat had getrapt, deed hij het even later beter, waarmede de stand gelijk werd. De vreugde was slechts van korte duur overigens, want voor de rust aanbrak liet v. Dijk voor de tweede maal het Alphense net tril len. In de tweede helft trokken de Al- phenaren zich weinig aan van de te genwind. Zij namen het initiatief in handen en het was R. Tuinenburg, die de gelijkmaker voor zijn reke ning nam. Van dat moment af deed Wilhelmus alles om opnieuw een voorsprong te krijgen. Vaak stonden de Alphenaren met de ruggen tegen de muur, maar de verdediging kwam niet in paniek en wist stand te hou den. Pas tegen het einde Wist Alphen de strijd weer te verplaatsen in die periode zag v. Oort kans het win nende doelpunt te scoren, waarmede iets meer werd verkregen dan men verdiende. TEYLINGEN—CONCORDIA 2—1. Het gemis van Verdegaal en Van Elk deed zich in Teylingen ge ducht voelen. Ondanks dit werd het harde werken toch beloond door de volle buit binnen te halen. Waren er schutters geweest, dan zou het er voor Concordia slecht hebben uitgezien. Na tien minnuten spelen een keu rige aanval van Teylingen van rechts, v Oost gaf de bal aan v. Kesteren, deze speelde even terug aan Noor- dermeer, deze zetten voor doel aan de vrijstaande Hoogervorst, die keu rig inkopte (10). Na de thee is Concordia de eerste tien minuten sterker en Teylingen moet alle zeilen bijzetten waarbij Giele goed werk deed. Dan werkte Teylingen zich los en aanval op aan val volgde, vele prachtkansen wer den om hals gebracht, totdat bij een zeker te maken doelpunt Van Oost werd gevloerd in 't beruchte gebied, penalty, maar dezelfde speler schoot meters naast. Toen Zoet de bal af gaf aan Hoogervorst, bood deze een kans aan v. Kesteren, die geen fout maakte (20). Kort voor 't einde kreeg Concordia een corner te nemen, welke bij de vrijstaande linksbuiten terecht kwam; deze loste een kei hard'schot in 't doel (21). waarme de ook het einde kwam. ROODENBURG—THB 5—0. In een goede en enthousiaste wed strijd heeft de thuisclub van 't be gin af door grote strijdlust een goede overwinning behaald. Roodenburg begon heel goed en binnen enkele minuten heeft van Groeningen reeds succes (10). Jam mer genoeg mist van Rooyen even later een strafschop, waarna enkele tegenaanvallen van de gasten geen gevaar opleveren. Met Roodenburg in de aanval komt de rust met onver anderde stand. De tweede helft is voor Rooden burg het meest succesvol. Vrij spoe dig weet van Groeningen de stand op 20 te brengen en toen even later Henzen nogmaals wist te doelpunten (30) was de overwinning vrij ze ker. THB speelde moedig verder, Schermoverwinning voor de gasten Zoals wel te verwachten was is de schermontmoeting LeidenGent in het kader der sportuitwisseling een over tuigende zege voor de Gentse wapen broeders en -zusters geworden. De Leidse dames, nog slechts twee jaar in de lang niet gemakkelijke gehei men van de schermsport op floret in gewijd, verloren met 142, maar onder de Gentse schermsters bevond zich de kampioene van België, terwijl drie harer naar het Europees kampioenschap werden afgevaardigd. De Gentse dames- ploeg bestond uit: mevr. J. de Taeye, mevr. Piedfer en de dames M. en W. Fournier, terwijl de Leidse ploeg werd gevormd door mevr. Abspoel, mej. J. Schaly, mej. J. Zierikzee en mej. W. Driebergen. De twee Leidse overwinnin gen werden geboekt door de dames Zierikzee en Driebergen. De Gentse sabreursploeg bestond uit de heren P. Alexandre. F. Cornelis, A. Dhont en J. Henriette, terwijl voor Lei den uitkwamen A. v. /liet, A. la Rivière, B. Erades en E. de Jager, die de heer Verzijden verving, die wegens ziekte verhinderd was. De gasten wonnen deze sabel wedstrijd met 124, doch het krachtsverschil was toch niet zo groot als deze cijfers doen vermoeden. Gent had nl. 67 gegeven tref fers, Leiden 52, een verschil dus slechts van 15 treffers, hetgeen begrijpelijk is als men weet, dat verschillende partijen door de Leidenaars met slechts één tref fer verschil werden verloren. Erades boekte zelfs drie verliespartijen met 5 ontv. en 4 geg. treffers. De Leidenaar A. van Vliet deed het lang niet slecht. Hij boekte drie over winningen, terwijl la Rivière voor de vierde zorgde. De wedstrijden, die in de gymnastiek zaal aan de Franchimontlaan werden ge houden, werden o.m. bijgewoond door prof. Hacquart, weth. J. C. v. Schaik en de heer Mast, voorzitter van het Gentse comité. Om de Koning Gustaaf-beker Nederland versloeg Noorwegen met 4—1 Het dubbelspel van de ontmoeting tussen Nederland en Noorwegen voor de eerste ronde van het tournooi om de Koning Gustaafbeker werd door Rob Meegeren en Lo Kryt met 62, 63, 46, 26, 63 gewonnen van Erik Nils Hessen en Rolf Pape. Nederland leidde na de tweede ronde dus met 11. Het derde enkelspel werd door Neder land gewonnen. Alex Karamoy (Ned.) sloeg de Noor Rolf Pape met 86, 61, 26, 62. Nederland leidde dus met 31 en had hiermede reeds definitief deze wedstrijd gewonnen. In het laatste enkelspel won Rob van Meegeren (Ned.) met 62, 26, 63, 86 van Erik Nils Hessen (Noorw.). De eindstand werd aldus 41 voor Neder land. Naar wfj vernemen ligt het in de be doeling om de wedstrijd Nederland Italië voor de tweede ronde van het tournooi om de Koning Gustaafbeker op Vrijdag 20, Zaterdag 21 en Zondag 22 November op Marlot te Den Haag te houden. Naar bekend moet de tweede ronde vóór 1 December a.s. zijn afge lopen. De Nederlandse officials zullen zich met de Italiaanse tennisbond in ver binding stellen om tot onderling over leg inzake de datum te komen. FINLAND—OOSTENRIJK 4—1. Nadat Oostenrijk het dubbelspel had gewonnen, leverden de beide laatste enkelspelen van de ontmoeting tussen Finland en Oostenrijk voor de eerste ronde wan het tournooi om de koning Gustaafbeker twee overwinningen op. Eindstand 41 voor Finland, dat in de I luouuiiu i vuui x uiiaiiu, uai. xii UC maar kon tegen de goed verdedigen-volgende ronde tegen Frankrijk uitkomt, de Roodenburg-achterhoede niet op. Zelfs wist Ouwerkerk de stand nog op 40 te brengen en als even later Hillebrand de score t< t 50 weet op te voeren, is het met THB gedaan. Ook hier een meer dan verdiende- overwinning voor onze stadgenoten. SPANJE—ZWEDEN 2—2. Spanje en Zweden hebben te Bil bao gelijk gespeeld 2—2. Bij rust had den de Zweden een 21 voorsprong. met 2112 veegde hij Jacobs van tafel. Bertus •v. d. Spek bleek echter tegen Treffers weer als van ouds in grandioze vorm. Niettegenstaande Wout zich vol ledig gaf, kon hij het toch niet bolwer ken en met gering verschil werd hij in twee games verliezer. Trouwens naar later bleek, bleef de Hagenaar ongeslagen want zowel Nico Heemskerk als Wil v. d. Zwet, waarbij Wil in zijn tweede game aanvankelijk een 1411 voorsprong had, moesten het hoofd buigen. Jacobs kon het bij de Hagenaars niet tot een over winning brengen en verloor op regel matige wijze. Dit was ook het geval in de nederlaag van Nico Heemskerk tegen Hoogendoorn. Echter moet het voor Jan Hoogendoorn wel teleurstellend geweest zijn in de laatste partij niet van Wil v. d. Zwet te hebben kunnen winnen. Hij trof het dan ook bijzonder slecht, want hij kreeg een Wil v. d. Zwet tegen zich, die wel in een ongenaakbare vorm stak. Zeer vast retourneerde Wil steeds weer de fel door Hoogendoorn op tafel gesla gen bal, waarbij hij technisch volmaakt zijn stijlvolle verdediging met een aal- vlugge aanval wisselde. Moest Wil zich in de tweede game gewonnen geven, in de derde dacht hij er volkomen anders over. Want nu moest een machteloze Hoogendoorn toezien, dat Wil hem met 2111 geen schijn van kans tot de over winning gaf. Hierdoor kwam de stand op 54 in het voordeel van Treffers. Maar ook nu wreekte zich weer het te kort aan training in het dubbelspel, zo dat Wibo hierin toch nog kans zag om gelijk te maken. Tot slot geven wij de gedetailleerde uitslagen: Wibo, Den HaagTreffers, Roelof- arendsveen: J. HoogendoornW. Heems kerk 18—21, 10—21, 0—l; Jacobs—W. v. d. Zwet 16—21, 1921, 0—1; B. v. d. SpekN. Heemskerk 215, 2110 10; JacobsW. Heemskerk 2118, 1821, 1221, 01; J. HoogendoornN. Heems kerk 21—11. 21—16, 1—0; B. v. d. Spek— W. v. d. Zwet 21—16, 21—18, 1—0; Ja cobsN. Heemskerk 1421, 1621, 01; B. v. d. SpekW. Heemskerk 2116, - ,2117. 10; J. HoogendoornW. v. d. deren, dat Jacobs in het aanvallend spel .Zwet 19—21, 21—11, 11—21, 0—7; dubbel: de tweede met geringe voorsprong op J. Hoogendoorn en B. v. d. Spek—W. zijn naam bracht. In de derde en beslis- Heemskerk en W. v. d. Zwet 21—14, sende game nam Wout geen risico en J 21—16, 1^0. Einduitslag 5—5. WIBO—TREFFERS 5—5. Met het gelijke spel, dat Treffers in Den Haag tegen het zeer sterke en vol ledige Wibo wist te behalen, is zeker wel de bewering gelogenstraft, dat Tref fers aan kracht zou hebben ingeboet. Dit resultaat is nog wel eervoller als men bedenkt, dat Treffers in de competitie nog nimmer tegen Wibo een winstpuntje heeft weten te behalen. De strijd van Treffers in het gebouw aan de Van Heutzstraat heeft laten zien, dat ook in de tafeltennissport vele verrassingen mogelijk blijven. Want niettegenstaande de accomodatie en verlichting in dit gebouw wel als zeer gebrekkig en pri mitief betiteld moet worden, is dit op het spelpeil der Veenders gelukkig-niet van nadelige invloed geweest. Wel ging het in den beginne wat stroef, maar allengs kwamen beide partijen in vorm, hetwelk in zeer goede partijen resulteer den, waarbij vooral de laatste tussen v. d. Zwet en Jan Hoogendoorn een wel volmaakt en op zeer hoog peil staand spel te zien gaf. Schreven wij vorige week reeds dat Wout Heemskerk meer en meer naar zijn vroegere vorm groeide, dan is het thans voor Treffers ook wel verheugend te hebben kunnen constateren, dat Wil v. d. Zwet vooral tegen Jan Hoogendoorn een partij speel de zoals wij het nog nimmer van hem gezien hebben. Als men bedenkt dat een speler als Jan Hoogendoorn die als reserve voor het Nederlands team is op gesteld, zowel tegen Wout Heemskerk als Wil v. d. Zwet Zaterdagavond machte loos ten onder ging, dan zegt dit o.i. toch wel voldoende. Tegen Jan Hoogen doorn opende Wout Heemskerk de strijd en in een gelijk opgaande strijd, wist Wout, dank zij iets meer beheerst spel, met 2118 te winnen. Ook de tweede game was tot 10—10 gelijk, maar toen bleek Hoogendoorn geen vat meer op 't spel van Wout te kunnen krijgen en moest zelfs met 2110 capituleren. Na dat Wout tegen Jacobs de eerste game vrij regelmatig had gewonnen, bereikte hij ook in de tweede een 14—10 voor sprong, maar hij kon toch niet verhin T afeltennissers deelden de eer In de gymnastiekzaal aan de Van Vol- lenhovenkade vonden de dames- en heren tafeltennissers elkaar. Hier wisten de Leidse heren een 63 overwinning te behalen, terwijl de Gentse dames, waarbij de Belgische kampioene, mevr. Detournay, met dezelf de cijfers van de Leidse dames wonnen. De uitslagen waren: Dames. LeidenGent 36: mevr. Bontemevr. Desmet "2114, 2112; mej. Den Burgermej. Herckenrode 1021, 2112, 1621; T. de Jongmevr. Detournay 6—12,721; BonteHercken rode 16—21, 21—6, 21—11; Den Burger— Detournay 5—21, 721; De JongDe smet 1221, 1321; BonteDetournay 721, 721, 421; Den BurgerDesmet 1921, 21—16, 21—17, 14—21, 21—18; De Jong—Herckenrode 16—21, 2117, 19 21, 25—23, 17—21. Heren: LeidenGent 63: O. Verkerk Borray 21—16, 21—19, 21—16; H. v. d. Voort—Cattoir 14—21, 21—23, 14—21; R. v. d. Voort—Crijns 22—20, 18—21, 15—21, 16—21; Verkerk—Cattoir 18—21, 21—16, 21—18; H. v. d. Voort—Crijns 21—11, 2118; R. v. d. VoortBorray 1721, 1821; VerkerkCrijns 2119, 218; H. v. d. VoortBorray 219, 2110; R. v. d. Voort—Cattoir 21—19. 21—16. Heren West le klasse. BMHCKam pong 20; GroengeelAmsterdam 22; Hilversum—HHIJC 12; TOGO—Be Fair 00. Promotieklasse B: HHIJC HlTempo '34 2—1; Zuid wij ckHDM II 0—1; Eechtrop—Aeolus 0—2; Spirit—Leiden afg. Tweede klasse C: BMHC IV—HLC 3—1 (gest.); Rijswijk—HDM IV 7—1; Togo IIIClubhuis te Werve afg.; Lei den II—HGC III 0—1. Dames West le klasse: TOGO—HHIJC 13; BDHC—Gooi 22; HilversumBe Fair 00; LarenAmsterdam 24. Promotieklasse A: BDHC IIAeolus 20; GroengeelKievieten 14; To&o IILeonidas 11; VictoriaLeiden 20. ZUIDWIJCK—HDM H 0—2. Het is aan de Leidse Hout een snelle wedstrjjd geworden tussen een technisch geacheveerder HDM II en een enthou siast Zuidwij ck. Het grote verschil zat in het combinatiespel der beide voor hoeden. Bij de gasten speelde het bin- nentrio met veel overleg samen, terwijl het bij Zuidwijck telkenmale beperkt bleef tot individueel spel van midden voor en linksbinnen. Nadat de Zuid wij ck-doelman in den beginne enkele, malen handelend was opgetreden, dacht* iedereen W. v. d. Bijl uit een goede voorzet van rechtsbinnen Meiman te zien scoren, doch ternauwernood wist de HDM-achterhoede dit gevaar te keren. HDM behield een licht veldover- wicht, hetgeen haar een tweetal straf- corners bezorgde, doch tot doelpunten kwam het niet. Ruim tien minuten voor rust kreeg de naar binnengekomen Haagse rechtsbuiten een schietkans. Zijn op kniehoogte ingezonden kogel was de Zuidwijck-keeper te machtig (01). Na rust kwam Zuidwijck steeds meer in de meerderheid. HDM trok zich terug in de verdediging en wist soms met kunst en vliegwerk haar doel voor door boring schoon te houden. De Haagse voorlinie bepaalde zich tot enkele uit vallen, hetgeen hun zelfs een tweede goal opleverde toen haar spil een straf- corner wist te benutten (02). Achtereenvolgens verschenen Schou ten, W. v. d. Bijl en nogmaals Schouten gevaarlijk dicht voor de HDM-veste, doch op het laatste nippertje ging door tijdig uitlopen der Haagse goalie de witte kogel langs het doel. Zelfs een drietal strafcorners en twee lange corners mochten onze stadgenoten niet baten. Het was en bleef02, hoezeer men ook aan Zuidwijck-zijde z'n best deed om de eer te redden, hetgeen uiteraard een betere uitslag zou zijn geweest. A.s. Zondag zijn er geen competitiewedstrij den vastgesteld, zodat Zuidwijck de 22e November haar geluk in Breda tegen Push gaat beproeven in de 2e ronde om de HTCC-bcker. Het tweede herenelftal hield de Zuid wij ck-eer hoog, in een geanimeerde uit wedstrijd tegen Wilhelmus I door deze met 31 te winnen. Zuid wij ck-dames waren ook al niet gelukkig, want de thuiswedstrijd te gen de Haarlemse Alliance ging met 31 verloren. De bewegelijke jonge voor hoede der bezoekers bracht de trage en teveel op een lijn spelende Zuidwijck- defensie steeds in het nauw. Tot aan de rust had men niet onverdiend de stand gelijk weten te houden (11), waarbij het Leidse doelpunt uit een goede aan- BAT. In de tweede klasse dames boekten de BAT-dames een goed succes door met 73 van VW te winnen. Na tuurlijk won T. van Haasteren al haar partijen, terwijl B. van Haasteren en L. v. d. Werf resp. twee en een partij op hun naam brachten. In de derde klasse dames gingen BAT 2 na een zware en spannende strijd tegen DOS 1 met 73 ten onder. Tr. Joze- mans slaagde erin twee enkelspelen op haar naam te brengen. Het eerste herenteam nam geen halve maatregelen in Voorburg en sloeg Wil- helmus, zonder een game te verliezen, I val over rechts door de rechtsbinnen met sprekende cijfers 100. BAT 2 boekte in de derde klasse het eerste succes door na een zware strijd met 55 gelijk te spelen tegen Wilskracht. T. Vrouwenvelder en A. la Rivière zorgden voor de winstpunten. Een zeer benauwde 64 zege behaalde BAT 3 in de vierde klasse over ATTC uit Alphen. J. de Heiden, G. Schoonder- gang wonnen ieder twee partijen, terwijl Oudheusden er één op zijn naam bracht. BAT 4 speelde tegen Sparkler 2 een goede wedstrijd en won op verdiende wijze. Van de zeven aan de competitie deel nemende BAT-teams zijn er nog vier ongeslagen n.l. BAT 1 dames, BAT 1 heren, BAT 3 en BAT 4. Het programma van deze week luidt: 12/11 D. 2 B, BAT 1—Sleutels 1; 12/11 D. 4A, BAT 3Steeds Vooruit 2; 9/11 H. 3 H. BAT 1—Detas; 9/11 H. 3 C, BAT 2—Dolfijn 2; 12/11 H. 4 E, BAT 4— PTT 1. Steeds Vooruit. De uitslagen van de gespeelde competitiewedstrijden in de afgelopen week zijn: (dames) Steeds Vooruit 2Wilskracht 1 19; Scylla 2 Steeds Vooruit 1 6—4; (heren) Steeds Vooruit 1Scylla 3 6—4; Steeds Voor uit 2Den Burcht 4 64. Het programma voor de komende week biedt geen enkele thuiswedstrijd voor Steeds Vooruit. Het le damesteam gaat op 11 November naar Den Haag, voor de wedstrijd tegen Salamanders, aanvang uur. Vertrektijd om 6.45 uur uit Warmond. Het 2e damesteam moet naar Leiden en gaat op bezoek bij BAT 3, vertrek 7 uur uit Warmond. Het le he renteam moet Dinsdagavond op bezoek bij Docos 1 te Leiden, aanvang 7.30 uur. Vertrek per fiets om 7 uur. Ten slotte het 2e herenteam heeft deze week rust en kan dus deze week eens goed trainen de komende zware wedstrijden. 1 werd gescoord direct na de eerste Alliance-treffer. Na de pauze stelde de Alliance-voorhoede met twee keurige goals de zege veilig. Het was jammer, dat de Zuidwijck-voorwaartsen in deze speelhelft door het sterk verdedigende spel geen steun meer kregen van de mid denlinie, waardoor zij slechts enkele malen gevaarlijke aanvallen konden op zetten. Zuidwijck Il-dames liet ook de eer aan de gasten. Het Rotterdamse Victoria III sleepte op verdiende wijze de puntjes in de wacht (12). Het Leidse doelpunt werd gescoord door mej. Volkers. BILJARTEN. De Eindhovenaar Scholte behaalde het kampioenschap van Nederland 47/2 in de eerste klasse bij het te Rotterdam ge houden tournooi. De eindstand luidde: Kampioen van Nederland: car. h. serie a. g. S. V. Scholte 21.00 133 12.51 H. J. de Kleine jr. 2010 118 15.34 L. A. van Nynatten 1695 98 12.64 C. Wijdeveld 1707 138 11.77 S. van Lochem 1763 80 11.37 P. Kruythof1529 81 10.92 R. Overdijk 1786 89 10.38 F. Haberer 1368 46 7.12 WIELRENNEN. Swift-combinatie. De uitslag van de le rit der Novembercompetitie luidt: A-klasse 60 km. 1. A. v. Houwelingen. J. Riethoven jr. 1.35.50; B-klasse 60 i. 1. B. Rijkelijkhuizen 1.35.50, 2. C. Plasmeijer, 3. A. Veldmaat; C-klasse 40 1. J. Knaapen 1.12.10, 2. P. Pouw, 3. G. Sikking; D-klasse: 1. J. Boezaard, Ruiten.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8