Omgeving Oud-leerlingen van „St+ Bonaventura" huldigden jubilarissen op 21e reünie Auto in de gymnastiekzaal ttPro Ecclesia et Pontifice" voor de heer J. van Heteren Uit de Goudse Voetbalbond MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 UC LCIUbti ^UUKAINl EERSTE BLAD PAGINA 3 R.K. LYCEUM TE LEIDEN Het R.K. Lyceum „St. Bonaventu- ra" aan de Mariënpoelstraat te Leiden blijkt een bijzonder grote aantrek kingskracht op de oud-leerlingen te bezitten. Ieder jaar stijgt het aantal deelnemers aan de reünie en telkens weten zij een sfeer te scheppen, die weldadig aandoet, omdat zij vol is van oude herinneringen, welke in het ver trouwde gebouw bijna automatisch opwellen. Ook gisteren was deze sfeer er weer op de jaarlijkse reünie, die een bijzonder cachet kreeg door de viering van enige jubilea. Stampvol was de schoolkapel, toen rector W. Geurts om tien uur de Hoogmis opdroeg, na afloop waarvan hij de oud-leerlingen in de gymnas tiekzaal een feestelijk ontbijt aan bood. De voorzitter van de reünie, de heer Jos Westen, was verheugd weer zoveel bekende gezichten terug te zien en herinnerde aan het gouden kloosterfeest, dat de oprichter van de school (tot voor enige jaren H.B.S.) pater Balduinus de Goede, O.F.M., on langs gevierd heeft. Na het zilveren feest van verleden jaar kon de voorzitter thans kort zijn; hij dankte pater De Goede nogmaals voor hetgeen hij met de leraren en de school voor de oud-leerlingen bete kend heeft en nog betekent. Als her innering aan deze reünie bood hij een boekwerk aan. Helaas had de heer J. J. Wiessing, die als leraar wiskunde 25 jaar aan de school verbonden was, zich in een overmaat van bescheidenheid aan alle hulde onttrokken. De derde jubilaris was echter wel aanwezig, de heer H. A. F. Wesseling, die zijn zilveren ju bileum als amanuensis vierde. Ook hij werd door de voorzitter hartelijk toe gesproken, waarbij oude herinnerin gen werden opgehaald. Een paar gra- mofoonplaten werden hem als jubi leumgeschenk aangeboden. Meer steun aan Studiefonds. De algemene jaarvergadering ken merkte zich weer door een vrolijke stemming. De secr., de heer Floor Vink, moest van zijn stembanden het uiterste vergen om de notulen verstaanbaar voor te lezen. De pen ningmeester, de heer B. Schellekens, meldde een nadelig saldo van 3. hetgeen gezien de zilveren feestelijk heden van verleden jaar nog een meevaller was. Als administrateur van het Studie fonds bracht de heer Wim van Om- mes verslag uit. Het zuiver vermogen steeg sedert verleden jaar met 452.21 tot 3.595.80. Een goede voor uitgang dus. Desalniettemin werd er op de reünisten een klemmend be roep gedaan het fonds met bijdragen te blijven steunen. Over de wijze waarop ontspon zich een langdurig debat, waarvan wij noteerden, dat het bestuur plannen heeft om nieuwe bronnen aan te boren. Een der - reu- nisten zegde namens zijn directie een bedrag van ƒ400 toe; hij spoorde de „DE LANDBOUW" VIERDE FEEST De feestavond, die aan de viering van het 10-jarig bestaan der personeelsver. „De Landbouw" voorafging, viel op 31 Jan., toen de bulderende storm 'n donkere nacht voor Nederland in luidde en het is wel een kleurrijke merkwaardigheid te noemen, dat de dag, waarop deze vereniging voor het eerst sinds die avond weer bij eenkwam, heel Nederland vlagde, om dat de laatste zeedijk weer gedicht was. De ruim 100 leden waren te acht uur in de Kleine Burcht, die wel haast tot een goed renderende bloe- menzaak omgetoverd was, in jubel stemming bijeen en luisterden eerst naar de voorz. van de feestcommissie, de heer L. Nijholt, die tijdens zijn feestrede het bestuur van de perso neelsvereniging geschenken en de dames bloemen aanbood. De voorz. der personeelsvereniging, de heer P. H. Colijn, antwoordde met een vlotte speech en gaf vervolgens ruim baan aan het gezelschap Bey, dat een goed gespeeld cabaret op de planken bracht. „The Rhythme Boys" hadden zich reeds tussen de bedrijven door laten horen, doch kwamen na het cabaret eerst goed tot actie voor een langdurige en warme hulde aan de dansmuze. anderen aan hun directies te bewegen hetzelfde te doen. Bij de bestuursverkiezing werd het gehele bestuur bij acclamatie herko zen; alleen de heer Floor Vink had zich wegens verhuizing niet herkies baar gesteld. In zijn plaats we d de heer Harry Molkenboer gekozen, die op zeer ori ginele wijze zijn intrede in het be stuur deed: per auto! Enige reünisten hadden namelijk zijn prachtige wagen in de gang gezet, zodat hij onder da verende toejuichingen tot voor de bestuurstafel rijden kon! De vergadering ging over in een borreluurtje, waarna de gezelligheid verplaatst werd naar Het Gulden Vlies. Niet echter alvorens mej. A. ter Haar en haar assistenten dank ge bracht te hebben voor de uitnemende bediening. Het diner in Het Gulden Vlies kenmerkte zich weer door een uit bundige sfeer en brillante speeches, waarin het N.O.I.B. en de militaire dienst de boventoon voerden. Terecht mocht de tafelpraeses, de heer Paul Snijders, aan het einde con stateren, dat ook deze reünie weer geslaagd was. Onder het ophalen van oude herinneringen werden oude vriendschapsbanden weer verstevigd, die lang of kort geleden onder het wakend oog van „St. Bonaventura" werden aangeknoopt. Voordat de jaarvergadering begon troffen we de jubilarissen in een ge animeerd gesprek aan met de rec tor en de voorzitter. Van links naar rechts: de heer H. A. F. Wesseling, pater W. Geurts, de heer Jos Westen en pater B. de Goede. (Foto: „De Leidse Courant") tanciëren van de bedoelde tariefsver lagingen en haar financiële gevolgen voor de gemeentekas. De geleidelijke groei van platte landsgemeente tot een woongemeen- te welke bovendien ligt in het con glomeraat Den Haag, heeft nu een- maal tot gevo.g dat met alleen de be- volking in haar samenstelling wy- zigt. maar ook dat de bevolking voor haar behoeftebevrediging hogere eisen gaat stellen. Het verschil in personele belasting druk blijkt v el zeer sterk door het feit dat Voorburg in de 2de klasse is «^rangschikt, terwijl die gemeente in het Damsigtkwartier vrijwel ge heel aan Lei'dschendam gegroeid is en van een verschil in kosten van le vensonderhoud als gevolg van andere levenswijzen ternauwernood gespro ken kan worden. Dit is een van de redenen waarom B. en W. met her- classificatie accoord kunnen gaan, doch in verband met de financiële ge volgen menen zij dat niet verder mag worden gegaan dan het rangschikken van het thans in klasse 6 onderge brachte gedeelte der gemeente in de 5e Kiasse. Dit betreft dan het vroege re Veur en het gedeelte van Stomp- wijk, gelegen aan de Sluis. Deze wijziging zal tot gevolg heb ben dat per jaar aan hoofdsom en op centen 12.300.— minder ontvangen zal worden. Indien het rijk de her classificatie wil accepteren als een logisch gevolg van de structuurwij ziging van de gemeente dan mag worden verwacht dat het z.g. basis bedrag der algemene uitkering r:i het gemeentefonds verhoogd j worden met het bedrag dat de s meente aan inkomsten zal derven. Bij de verwezenlijking van voorstel zal voor het eigenlijke Stomp wijk de classificatie blijven in de 7e klasse, en voor het overige gedeelte van de gemeente zal deze van de 6e tot de 5e klasse worden bevorderd. ZOETERMEER R.K. BOUWVERENIGING „DE GOEDE WONING" OPGERICHT. Op instigatie van de drie stands organisaties en het bestaande bouw- comité werd Vrijdagavond een grote propagandavergadering gehouden in het Parochiehuis. Jammer was het, dat de publieke belangstelling voor deze belangrijke vergadering niet groter was. Voor een aandachtig ge hoor hield de heer W. v. d. Gun een causerie over woningbouw en ningbouwpolitiek. Spr. ging uit van 1901, het jaar van het ontstaan der Woningwet en be landde na de na-oorlogse periode be handeld te hebben in de woning bouw van de tegenwoordige tijd. Na de komst van minister Witte is er in Den Haag een- andere wind gaan waaien. Voorheen gald de regel: bouw zoveel mogelijk woningen van een toegewezen aantal kubieke me ters bouwvolume, waardoor exces sen niet te vermijden waren. Nu is de stelregel:'Een gemeente krijgt een LEID SCHEND AM Herclassificatie Personele belas ting. Nu het vrijwel zeker is, dat voor het vervolg de gehele opbrengst der personele belasting (dus behalve de opcenten ook de hoofdsom) aan de gemeenten ten goede zal komen er ook met zekerheid kan worden aan genomen dat de tarieven zullen ver laagd worden *in verband met de verhoging der huren, menen B. en W. dat het ogenblik gekomen is, om de gemeentelijke klasse indeling te herzien. De tariefsverlaging zal uiter aard een lagere opbrengst der belas ting ten gevolge hebben en hoe wel terzake nog weinig positiefs be kend ismag worden verwacht, dat de gemeente voor dit verlies aan in komsten op de een of andere wijze schadeloos gesteld zal worden. Steu- o nende op deze verwachting achten 1 aantal woningen toegewezen. Voor B. en W. het verantwoord zich ten ons Katholieken geldt de stelregel, opzichte van de herclassificatie te dis- reeds door Schaepman gesteld, dat Onverwachte invasie op verjaardagsfeest Geheel onbekend met hetgeen hem boven z'n hoofd hing, ontving de heer J. L. van Heteren, hoofd van de R.K. Jongensschool, Haarlemmer straat 240, onverwacht bezoek van pastoor J. A. van Kleef, die verge zeld was van een groot gevolg. De bedoeling van dit onverwacht be zoek de heer Van Heteren had reeds een huis vol gasten om zijn ver jaardag te vieren werd spoedig duidelijk, toen pastoor Van Kleef mededeelde, dat aan de heer Van Heteren de Pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" was toe gekend. De pastoor deelde mede, dat de heer Van Heteren dit erekruis ont ving op grond van zijn grote ver diensten op talrijke terreinen, in het bijzonder voor zijn veeljarige werk zaamheden in het bestuur van het Euch Ziekentriduum. Hij is het al dus pastoor Van Kleef, die jaarlijks voor de financiën zorgt, die ieder jaar het ziekentriduum mogelijk maakt door tevoren een „stroop tocht" te ondernemen en bij vele katholieken een groot of klein be- Nic Boys. In een weliswaar span- groep. Na de halve competitie is de nende doch zeer slechte wedstrijd ls stand als volgt: het de Boys gelukt om de wedstrijd Gouda 5. 913; Haastrecht 2. 912; tegen het altijd gevaarlijke Bergam- I NSV 911; WSE 810; Nieuwkoop bacht met 1—0 te winnen. De Boys nemen direct hierop het initiatief en gesteund door de straf fe van doel tot doel staande wind we ten ze menige aanval op te zetten. Na ongeveer een half uur spelen krijgt Co v. Vliet de bal op het mid denveld te pakken en drijft even op. Als iedereen denkt, dat hij de bal aan een zijner medespelers af wil ge ven, lost hij vanaf 25 meter onver wachts een gloeiende kogel, waarbij de bal via de handen van de keeper in de uiterste bovenhoek verdwijnt. Nadat nog enige goede kansen aan de Boys-zijde worden verknoeid, is het rusten geblazen. Hierna komt Bergambacht gewel dig opzetten en zeker wel 30 minuten achtereen staat de Boys-verdediging met de rug tegen de muur. Zo tus sen de bedrijven door lanceren de Boys wel eens een tegenaanval, maar eveneens zonder succes. De reserven stelden danig teleur door tegen ieders verwachting in van Esto 3 met 30 te verliezen. Door deze nederlaag blijven ze nog wel aan de leiding, maar de voorsprong wordt tot 2 punten teruggebracht. RVC—NSV. 1—4. Na een kwar tier kreeg NSV de eerste corner te nemen, welke op niets uitliep maar NSV bleef doorzetten en J Baas wist na 'n mooie voorzet te scoren (10) Hierdoor aangemoedigd voerde NSV het tempo steeds hoger op; ofschoon zij in de voorhoede met 2 invallers speelde functionneerde het toch uit stekend en het was weer J. Baas, die in het laatste moment met een prach tig schot de roos trof (02). Na de rust ontwikkelde zich weer een felle strijd waarbij RVC menig maal met het weggeven van een hoekschop de situatie moest redden. RVC gaf de moed echter niet op en na 15 min. forceerde ze een aanval welke zowat door het hele elftal werd gesteund de NS V-achterhoede was situatie niet meer meester en uit een scrimmage kwam voor RVC 't eerste doelpunt (12). NSV, die door de felle strijd die RVC ontwikkelde, wel haar over wicht kwijt raakte, bleef desondanks toch de boventoon voeren al moest wel eens met een onbesuisd schot ge red worden. A. v. Koert wist echter de stand op 31 te brengen. Tegen het einde van de wedstrijd bleek dat RVC boven haar krachten gespeeld had en hun aanvallen werden dien tengevolge steeds minder in aantal waardoor NSV weer meer het heft in handen nam wat W. Fransen met een zuiver schot nog in een doelpunt wist uittedrukken. Met deze over winning bleef NSV nog in de kop- 10; Boskoop 88; RVC 87; GDS 7—5; GSV 8—3; Donk 8—3. Overige uitslagen: NSV 2GDS 3 31; NSV 3Waddinxveen 4 31. Groot AmmersEsto 10. Weer leed Esto een kleine nederlaag. Als excuus geldt dat de gasten met een zeer verzwakte voorhoede uitkwamen door het gemis Van Zinko en v. Wijk. Het is over het algemeen een rommelige wedstrijd geweest door dat nog al eens gestopt moest wor den voor kleine botsingen. De twee de helft van de wedstrijd heeft zich practisch geheel afgespeeld voor het doel van de thuisclub, die met man en macht stond te verdedigen. Er was voor de geelwitten geen doorko men aan. Gesteund door de wind had- de gastheren voor de rust een licht overwicht. Toen Baelde een harde kogel verkeerd beoordeelde, vloog het leer in het net (1—0). Met deze voorsprong ging de rust in. Het tweede gedeelte is een eenzij dige vertoning geweest waar Groot- Ammers nagenoeg niet meer aan te pas kwam. Meer dan een handvol aanvallen hebben we niet van de thuisclub gezien. Integendeel, met kunst en vliegwerk werd het doel van doorboring gevrijwaard. Een tweetal doelpunten van Esto werden terecht afgekeurd. En toen onder grote spanning het einde kwam, had den de bezoekers een zeer onver diende nederlaag geleden. Verdere uitslagen: Woerden A— Esto A 30; Esto B—Nieuwkoop A 4—2; VEP C—Esto C 1—5. GDS. Zoals werd verwacht moest GDS in de uitwedstrijd tegen Nieuwkoop in de gastenheren haar meerdere erkennen. In een verbeten strijd, waarin beide partijen elkaar geen duimbreed toegaven, wist Nieuw koop tenslotte met 3—2 te zegevieren. Ook het derde verloor volgens de verwachting van NSV 2, doch ook hier was het verschil niet groot. Hier v/aren de cijfers 31. Ook de junio ren B konden het tegen Gouda D niet tot winst brengen Zij sneefden met 62. BoskoopZwervers 31. Het was een zuivere pass van de rechts binnen dwars door de Zwervers-de fensie, waar Hendriksman snel op doorliep, vrij voor het doel kwam en foutloos inschoot. (10). De be zoekers lieten zich hierdpor geens- ontmoedigen; integendeel zij wisten het spel geheel op de Boskoop-helft te krijgen, doch daar stond de achr terhoede elk succes in de weg. Toen de rust dan ook aanbrak met een minieme voorsprong voor de thuis club waren de kansen nog vrijwel gelijk. Na de hervatting begon Zwer vers direct weer op het Boskoop- doel te beuken, doch het schieten was hopeloos slecht. Gedurende deze 20 minuten stond Boskoop als het ware met de ^ug tegen de muur. Toen de gastheren na deze periode weer een aanval lanceerden, was het gelijk raak. Weer kreeg Hendriksman de bal zuiver van rechts toegespeeld en korte dribbel en droog en hard verdween de bal in het Zwervers doel (20). Dit was feitelijk tegen de verhouding in. want het spel van de bezoekers was globaal genomen tooh: wel iets beter. Toen enige tijd daarna midvoor Loef het derde Bos koop doelpunt voor zijn rekening nam gaven de bezoekers de moed op, waardoor Boskoop sterk in de meerderheid kwam. ook al omdat Zwervers blijkbaar te veel van zijn krachten had gevergd. Kort voor het einde kregen de gasten toch noe de kans de traditionele eer te redden, toen men bij een aanval de Boskoop achterhoede al in een overwinnings stemming aantrof. Met een fraai schot verdween de bal in het net 31. Door deze overwinning behoudt Bos koop dus de leiding van de afdeling. Unio 4 had van zijn bezoek aan Boskoop 3 ook al weinig pleizier. Met een 60 nederdaag konden zij naar Oudewater terugkeren. NieuwkoopGDS 32. Nieuw koop kwam als een eenheid in het veld, die het tot het einde van de strijd bewaarde, maar vond in GDS een geduchte tegenstander. Vanaf het begin werd er door beide elftal len goed gespeeld, waarbij Nieuw koop zich tenslotte de meerdere toonde. Het spel werd goed ver deeld en na 20 minuten spelen wist B. Vork aan Nieuwkoop de leiding te geven (10) Hierna kwamen nog tal van gevaarlijke aanvallen, die evenwel door het uitstekende verde digingswerk van GDS konden wor den afgeslagen, waarbij de keeper van de gasten een prima staaltje van vakmanschap liet zien. Ook de aan. vallen van GDS waren beslist niet mals en doelman Koeheim kwam dik wijls voor moeilijke situaties te staan En nog voor de rust wist GDS gelijk te maken. Dit was een gevolg van een misverstand in Nieuw- koops achterhoede (11). In de tweede helft zagen we een zeer spannende en dikwijls zeer felle strijd. Nieuwkoop was in de tweede helft tooh wel sterk de meerdere van GDS, waarbij het doel onder zeer hoge druk kwam. Tenslotte moest GDS tooh voor de overmacht zwich ten en kon ook de G.D.S.-doelman de situatie niet meer redden, ondanks eijn uitstekende, diwijs katachtig snelle werk. Er volgden twee doel punten resp. van v- d. Voorn en Vork (31). GDS zette de strijd dapper voort en gaf zich beslist niet gewon nen. Uit een vreemde situatie voor Nieuwkoops doel wisten de gasten een tegenpunt te maken (32). Nieuwkoop IIWoerden II 91. de woonruimte het gezins- en huwe lijksleven sterk beïnvloedt. Een be ginnend gezin neeft daarom recht op een woonruimte met drie slaapka mers. Een Kath. Bouwvereniging kan rechtstreeks de bouwvorm beïnvloe den. Een dergelijke vereniging is dus dringend gewenst. Spijkers met koppen slaande ging men over tot oprichting van de nieuwe bouwver eniging. Een zestigtal leden gaf zich op. Dit is bevredigend, maar nog lang niet voldoende Men zal trachten dit aantal op korte termijn belangrijk te doen stijgen, om daardoor de moge lijkheid te openen eventueel in 1954 reeds te kunnen gaan bouwen. „Butterfly" Zaterdag in Gehoorzaal Magda Piccarolo als Butterfly. De Italiaanse Opera, de Compagnia Italiana, die nu opnieuw in ons land is, geeft gedurende haar tournee ir» October en November in totaal 32 voorstellingen in 26 verschillende plaatsen van Nederland. Onder aus piciën van da Concert- en Theater directie Internationale brengt het ensemble, nu reeds meer dan zestig mensen omvattend, in die voorstellin gen Puccini's „Butterfly" ten tonele, een werk waarvan de première werd gegeven op 17 Februari 1904 in de beroemde Scala te Milaan en dat sindsdien deel uitmaak* van het pertoire der operagezelschappen overal ter wereld. Op Zaterdag 14 November treedt het ensemble met „Butterfly" op te Leiden in de Stadsgehoorzaal. De regie wordt gevoerd door een oude bekende van de Nederlandse liefhebbers der Italiaanse Opera: de befaamde bariton Leo Piccioli, zelf de rol van Consul Sharplesse zingt.. De vertolkster van de titelrol is Magda Piccarolo, een sopraan, wier kwaliteiten men in alle vorige, na oorlogse tournees van de Compagnia d'Opera Italiana heeft leren bewon deren. Mevrouw Van Heteren, die uiter aard in de gelukwensen deelde, speldde op verzoek van pastoor Van Kleef (links) haar man het erekruis (Foto: „De Leidse Courant"). drag los te krijgen Namens de dri? kapelaans van de parochie sprak kapelaan J. A. M. v. Adrichem, die het bijbehorende speldje aanbood, omdat hij de heer Van Heteren kennend zeker wist, dat hij het erekruis niet dagelijks dragen zou! De heer N. B. M. Vreeburg, vice- voorzitter van de R.K. Onderwijzers bond, afd. Leiden, zei zich bijzon der te verheugen over de eer, die collega Van Heteren te beurt geval len was, ook omdat van die eer iets afstraalt op de onderwijzersorganisa tie, waarvan de heer Van Heteren steeds een trouw lid is geweest. Werk in stilte. Ook van de R.K. Bond voor Kin derbescherming is de heer Van He teren een toegewijd lid, al verricht hij het meeste werk in stilte, aldus rector L. P. M. Vester, die de geluk wensen van het hoofdbestuur aan bood. Tenslotte sprak de heer O. Bik als voorzitter van het Euch. Zieken triduum zeer waarderende woorden over de onmisbare activiteit van de heer Van Heteren. Evenals de andere sprekers hoopte hij, dat de heer Van Heteren zijn onderscheiding vele ja ren in goede gezondheid zal mogen dragen, hetgeen mede in het belang van het Ziekentriduum is. De heer Van Heteren, die bijzon der verrast bleek te zijn, meende deze onderscheiding eigenlijk niet verdiend te hebben, omdat het ande ren geweest zijn, die steeds hun bij dragen voor het Ziekentriduum ge geven hebben. Het is me bovendien nooit bijzonder moeilijk gevallen het geld bijeen te krijgen, aldus de heer Van Heteren, want de kath. Leide- naren geven graag en veel wanneer het voor een werkelijk goed doel is. LEIDSE DAHLIA-VERENIGING VIERDE 10 JARIG BESTAAN. De Leidse Dahlia-vereniging „Johan Mater" vierde Zaterdagavond haar 10-jarig besbaan in het clubhuis „Oos terkwartier". De voorzitter, de heer V. T Smit, opende deze feestavond en heette genodigden en leden wel kom en wel in het bijzonder de ere voorzitter en voorzitter van de Leid se Bond, van volkstuinders, de heren. J. J. van Zonneveld en A. Zaalberg. In telegramstijl liet hij het wel en wee van de dahlia-vereniging de revue passeren, waaruit bleek, dat er wel het een en ander nodig was om tot de huidige bloei te komen. Hierna sprak nog de voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuindgrs, de heer Zaalberg. Hij bracht hulde aan het belanr-rijke werk. dat vereni gingen als „Johan Mater" voor het volkstuin wezen doen en hoopte, dat alle Leidse Volkstuinders in de toe komst lid van deze vereniging mogen worden. Op deze officiële woorden volgden de luchtiger klanken van het minia tuur-cabaret „De Optimisten" onder leiding van de heer H. J. Vogelen zang, die als gasten, „Les amigos Cra'oynos" en „The maur Hawaians" in hun midden hadden. Zij oogstten door hun optreden veel succes. Marktberichten ROTTERDAM, 9 Nov. Vee. Aanvoer 2094- stuks totaal, waarvan 1187 vette koeren, 550 varkens, en 357 schapen: Prijzen: vette koeien f 2.56 —2.68, 2.42—2.54, 2.06—2.22; var kens 1.97, 1.9 en 1.85 per kg. lameren 877770 per stuk. Vette koeien aanvoer iets meer, handel stroe:, prijzen gemiddeld als vorige week Dinsdag, prima's boven note ring; varkens: aanvoer kleiner, han del aanvankelijk vlot, afloop traag, goed prijshoudend enkele exemparen boven notering; lammeren aanvoer even ruimer, handel goed, ruim prijshoudend. VINKEVEEN, 6 Nov. Groente. Kassnijbonen 1.20—1.27, pronkbo- nen 1927, andijvie 69 cent, toma ten 4072 cent, waspeen 810 cent, spinazie 2832 cent, groene kool 910 cent, prei 810 cent, witlof I 39—49 cent, witlof II 27—35, rode kool 8 cent per kg., bleekselderij 8 12 cent, bloemkool 832 cent, knol selderij 711 cent per stuk, peen 916 cent per bos.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3