RIJNSTREEK DUINSTREEK Cursussen voor emigranten krijgen rijkssubsidie van 90% Ju?' MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 WE CE1DSE COURANT EKÜSTE BLAD PAGINA 2 Geld staat goede voorbereiding niet meer in de weg Op het feit, dat iedere emigrant, onverschillig naar welk land hij emi greert, onverschillig ook het beroep, dat hij uitoefent, zich terdege op zijn emigratie dient voor te bereiden, is reeds vele malen met nadruk ge wezen. Op de noodzaak van een intensieve voorbereiding wordt regelmatig ge wezen door alle instanties, die zich met de emigratie bezighouden en dus uit de practijk weten, wat er van iedere emigrant gedurende de eerste tijd van zijn verblijf in het emigratie- land wordt verwacht en welke moei lijkheden hij of zij daar tegen zal komen. Zo mogelijk wordt met nog meer nadruk gewezen op een goede voor bereiding door de vele tienduizenden, die reeds eerder zijn geëmigreerd en ondanks deze aan duidelijkheid mets gratie Bureau L.T.B., die onlangs is teruggekeerd van een reis dwars door Canada. U ziet, 100 uren kostbare voorbe reiding, 100 uren, welke iedere emi grant, die het met zijn emigratie ernst is, ten volle dient te benutten. Meldt U alsnog met de meeste spoed aan bij het secretariaat voor deze cursussen: Antonie Duyckstraat 91 te 's Gravenhage. NIEUWVEEN Aanrijding wordt berecht. De aanrijding bij café 't Haasje op de viersprong op Hemelvaartsdag j.l. waarbij, zoals men zich nog wel zal herinneren, een oude vrouw ver dronk, en waarvoor reeds tweemaal een dagvaarding was uitgebracht voor een zitting vrn de Arr. Recht bank te 's Gravenhage, doch die beide keren werd ingetrokken, zal nu op Donderdag 12 Nov. a.s. door deze Rechtbank worden behandeld. Geboren: Laurina E., dr van J. A. Splinter en R. v. Erp. Ondertrouwd: H. Laros 30 j. en G. Slingerland 28 j. Gehuwd: C. Spring in 't veld 34 j. en A. J. Aartman 30 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Patroonsfeest van K.A. Nadat te wensen overlatende waarschuwing,des morgens een H. Mis tot intentie vertrekken nog steeds vele totaal on- j van de overleden en levende leden voorbereid naar den vreemde om i van de pl. afd. van de K.A. in de dan, wanneer zij zelf het gemis aanparochiekerk was opgedragen, volg- een goede voorbereiding hebben on dervonden, in hevige mate de voor bereiding te gaan propageren aan hun kennissen en relaties, die met emigratieplannen rondlopen. Omdat een goede voorbereiding de sleutel is van elk succes en zeker bij een emigratie, heeft thans het Minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid, Commissariaat voor Emigratie, bekend gemaakt, iedere adspirant-emigrant, die met subsidie van de Regering emigreert, in aanmerking kan komen voor een subsidie op het cursus-geld 90 Het kan niet anders, dan dat velen hiervan zullen profiteren, van daar dat deze stimulans van de Over heid ook op de cursussen, welke worden georganiseerd door de Emi gratie Commissie van de Raad van Overleg in het Bisdom Haarlem, waarin samenwerken de Emigratie Bureaux van de Kath. Middenstands bond, de Kath. Arbeidersbeweging en van de Kath. Land- en Tuinbouw- bond, van enorme invloed zal zijn. Het cursusgeld voor deze cursus sen was in feite toch al laag, omdat het niet de bedoeling is, dat op deze cursussen enige winst wordt gemaakt, doch wanneer het bedrag van 45, per persoon voor velen een bezwaar kon zijn, thans is dit beletsel wegge nomen omdat de Overheid, wanneer de emigrant op rijkssubsidie emi greert, 90 van het cursusgeld be taalt, zodat de emigrant zelf slechts 10 ofwel 4,50 per persoon behoeft te voldoen. Vorengenoemde cursussen bieden U 50 uur Engelse taal 26 uur E.H.B.O. 10 uur Hygiënisch en Medische voorlichting. 10 uur Cultuur, Geestelijke en .Maatschappelijke stromingen. 4 uur Huishoudelijke voorlichting en tot slot minstens één avond, zo mogelijk met film, waarop wordt ge sproken over land en volk door de heer Bosman, directeur van het Emi- ONEERIJKE BOEKHOUDER. De hoofdboekhouder van een han delmaatschappij te Enkhuizen R. wordt verdacht van knoeierijen in zijn administratie. Hoe groot het ver duisterde bedrag is kon nog niet worden vastgesteld, doch het zou in de duizenden lopen. De directeur had een achterstand in zijn administratie en enkele foutie ve posten daarin ontdekt. Hij ontbood de man op een avond, doch hij ver scheen niet. Het politie-onderzoek wees uit, dat de man de vlucht had genomen. Vooi de HAAGSE RECHTBANK Geweldpleging en diefstal De Haagse rechtbank veroordeelde de varensgezel Th. V. uit Leiden tot vier maanden met aftrek voor ge weldpleging. Samen met zijn broer had hij een agent van politie gesla gen en geschopt. Er was zes maan den met aftrek tegen hem geëist. Zijn broer J. V. was ooü betrok ken bij een diefstal ten nadele van de veekoopman „Ome Willem". In een café aan de Beestenmarkt had de vrouw van V. met de veekoop man kennis gemaakt. De koopman ging met het echtpaar mee naar huis en werd daar bestolen. J. V. werd thans conform de eis veroordeeld tot anderhalf jaar en zijn vrouw tot een maand voorwaardelijk. Tegen Ihaar was een maand onvoorwaarde lijk geëist. De koopman D. H., die ook bij de zaak betrokken was, kreeg na een eis van acht maanden thans zes maanden met aftrek. HAAGS GERECHTSHOF Voor het Haags Gerechtshof ver scheen in hoger beroep een inwoner van Leimuiden, die in eerste instan tie voor mishandeling was veroor deeld tot 50.boete of 10 dagen hechtenis. Op 7 April 1953 was er op een stuk land te Ter Aar ruzie ontstaan tussen verd. en een zekere D., die beiden daar land benutten. Volgens D., die als getuige werd gehoord, zou verdachte hem met een stok hebben geslagen. „Ik heeft niet geslagen", betoogde verd., die voorts aanvoerde dat hij D. al meer had gezegd niet op het land te komen. D. kwam er toch tel kens weer. De procureurgeneraal ach' ^e boete wel wat hoog en hij vr daarom hetgeen de officier ,vr titie in eerste instantie had p ï.l. 25.boete of vijf da ge est 20 November a.s. de Zondagavond in de Sint Joseph- zaal de feestelijke viering van het St. Willibrordusfeest, de patroonhei lige van de K.A. De heer A. Huijgens, vice-voorzit- ter van de afdeling, hield een en thousiaste inleiding over de zegenin gen, welke de komst van de H. Wil- librordus, 1200 jaren geleden, voor ons land heeft gebracht. De St. Josephzaal was geheel ge vuld. Onder de aanwezigen waren o.m. de deken, de g. a. alsmede ver tegenwoordigers van de standsorga nisaties NRKM en LTB. De pl. toneelvereniging „Kunst na Arbeid", alsmede de heer G. Beuk (piano en accordeon) verleenden aan deze avond medewerking. De toneelvereniging bracht over het voetlicht het bekende mirakel spel in drie bedrijven van Henry Gheon: „De klucht van de gestrafte met den koorde". De regie berustte bij de heer J. van Egmohd, die zelf een van de belangrijkste rollen ver tolkte. Het mirakelspel vereist slechts zes spelers: Leen van Gils, Piet v. d. Zwet, Henk Nieland, Wim Noordermeer en mevr. T. Prins van Gils, die zich allen goed van hun taak hebben gekweten. De avond wordt vandaag. Maan dag, en morgen herhaald. BODEGRAVEN Mej. M. v. d. Boon werd dezer dagen op grond van een met gunstig gevolg afgelegd examen bevorderd tot semi-arts. Woningbouwstichting. Deze stichting, die al van 1919 dateert en nog enkele bestuursleden had vanaf de oprichting, heeft in een bijeen komst afscheid genomen van haar voorz., notaris E. Everts en de heer G. de Groot. In beide vacatures werd voorzien door de ve-kiezing van resp. de heren J. Vreeken en C. v. Dijk. De heer J. Huchshorn wer' herkozen. Tot onderwijzeres aan de Chr. ULO-school werd in plaats van de heer G. Visser oenoemd de heer P. Sjaardema, thans onderwijzer aan de Da Costa-school. Ondertr.: Johannes Ph. v. Zoest, 36 j en Johanna C. Goosen, 30 j.; Jan P. v. d. Berg, 25 j. en Margaretha Zaal, 23 j.; Cornelia Kuijf, 23 j. en Adriana Kabalt, 22 j.; Willem Otto, 23 j. en Jacoba Uitenbogaard, 21 jaar Getr.: Nicolaas Doelman, 25 j. en Wijntje Blok, 24 jaar. Overl.: Matthijs v. d. Hoven, wedn. van: Aagje du Clou, 82 j.; Wilhelmina Calis, wed. van: Johannes Baelde, 52 jaar. BOSKOOP „Exce!sior"-kwartet behaalde mooi succes. Op het eerste in Nederland gehouden Kwartet-concours te Sant poort, behaalde het Excelsior-kwar- tet van de harmonie „Excelsior", be staande uit de heren W. A. van Rijs wijk, trompet, H. van Rüswijk, piston, P. J. van Rijswijk, waldhoorn en M. Goudriaan, bariton. Zaterdag j.l. een tweede prijs met 182 punten in de eerste afdeling. Hierbij zij opgemerkt, dat voor een tweede prijs 160 punten nodig waren en dat dit voor de eerste maal was, dat dit kwartet aan een dergelijke wedstrijd deelnam. HAZERSWOUDE (H. R.) Toneeluitvoering van „St. Michaël". Gisteravond werd in het parochie huis „St. Joris" in het Zwaantje door de toneelver. „St. Michaël" een to neelstuk opgevoerd van Tom Dek ker. Het stuk in drie bedrijven heet te „Verzegelde Lippen". Om kwart over acht opende de voorz., de heer Van Egmond de avond voor een stampvolle zaal. Het stuk handelde over het biechtgeheim, 't Spel werd zeer goed gespeeld onder regie van D. de Rooy. Vooral inspec teur, of liever gezegd, volgens Pin kie, de hoofdinspecteur, (H. v. Eg- mond) was zeer goed, evenals Jane en de Pater door Thea van Amster dam en v. Zon. Eigenlijk moeten alle spelers genoemd worden, vooral ook Pinkie, welke af en toe voor de vro lijke noot zorgde. De jongere krach ten wisten zich zeer goed aan te pas sen aan de meer ervaren spelers. Ieder die het stuk nog wil zien, kan Woensdagavond a.s. om 8 uur nog eens gaan kijken. LANGERAAR De heer P. J. van Rijn slaagde te Leiden voor liet vakdiploma de tailhandel in melk, boter en kaas. Als bijzonderheid zij hierbij vermeld dat de opleidingscursus, die normaal een jaar duurt, door de geslaagde werd afgemaakt in twee maanden. Van de 29 candidaten was hij de enige, die volledig slaagde. LEIMUIDEN „St. Bonifacius". D« leden van de R.K. Bond van Transportarbeiders waren ter vergadering opgeroepen in het café van de heer C. J. van Graas. De opkomst van 22 leden was zeer gunstig. De secretaris liein zijn jaar verslag uitkomen, dat de afd. nu 35 leden telt, dus enkele meer dan vorig jaar. Van het Apostolaat ter Zee was een schrijven binnengekomen om een bijdrage voor aanschaffing van een kruisbeeld voor het Zeemans huis. Een collecte voor dit doel be droeg 8.Door de voorzitter werd een boekje aanbevolen voor chauf feurs, uitgegeven door de bond. Kost prijs 25 cent. Hiervoor was veel ani mo. Na de rondvraag, waarvoor niet veel belangstelling was, sloot men het officiële gedeelte De jaarlijkse gezellige samenkomst wa? ook deze keer weer goed verzorgd Begonnen werd aan alle leden, ook die niet ter vergadering aanwezig waren een doosje cigaretten uit te delen, of te reserveren. Een wedstrijd in kruisjas sen had tot resultaat, dat de volgen de personen met een pakket vleeswa ren naar huis gingen: L. v. Emmerik, J. P. Strobbe, B. de Heij, S. v. Kints, W. v. Schagen, J. Loos. W. Semp, L. J. Hogenboom, W. de Balvert en H. Ubink. NIEUWKOOP Thijs Marinus (102 jaar) overleden Zondagmorgen omstreeks acht uur overleed de oudste inwoner van Nieuwkoop, de heer Matthijs Marinus, in de ouderdom van 102 jaar en en kele maanden. De dorpsgemeenschappen van Nieuwkoop en Noorden verliezen met het overlijden van deze een voudige man, die tot z'n laatste levens dagen helder van geest bleef, een burger, die tot ver buiten de plaats grote bekendheid genoot vanwege zijn hoge leeftijd Op 100-jarige leeftijd werd de heer Marinus benoemd tot ere-bur- ger van de gemeente Nieuwkoop, terwijl een uit alle lagen der burgerij gevormd comité deze verjaardag tot een onvergetelijk feest heeft ge maakt. Sindsdien bleef de gehele bevolking de heer Marinus omrin gen met extra zorgen, waarbij het uitvoerend comité als uitvoerend or gaan optrad. Woensdag a.s. tussen 1 en 2 uür zal de begrafenis plaats vinden op de algemene begraafplaats Kaasdag. Op Woensdag wordt er weer een kaasdag gehouden in „Het Vliegende Paard" Vanaf des avonds 7 uur kunnen de kazen wor den bezichtigd. Om acht uur vindt de officiële opening plaats door bur gemeester van der Weijden. HILLEGOM NIEUWE SCHOOLLOKALEN De R. K. Meisjesschool van de St. Joseph-parochie is met 2 lokalen uitgebreid, waarin 100 leerlingen een plaats vinden. De ingebruikne ming geschiedde Zaterdag. De 'inze gening werd verricht door pastoor Theissen. Mede waren daarbij tegen woordig, het kerkbestuur, het onder wijzend personeel, het architecten bureau Barnhoorn en Paardekoper, de aannemer en de leerlingen. Pastoor sprak na de plechtigheid de leerlingen toe en hoopte, dat zij door vlijt en goed gedrag zouden waarderen, hetgeen voor hun opvoe ding wordt gedaan. In huize „Teresia" bracht de her der dank aan de architecten en aan de aannemer, de heer E. Schuit, voor de vlugge en keurige afwerking en aflevering van het werk. Vrije dag Bij de R. K. Meisjes school van do St. Joseph-parochie is een oorlogsprojectiel gevonden, een overblijfsel uit de bezettingstijd, toen Duitsers in de school waren onder gebracht. De omgeving is afgezet en de Mijnopruimingsdienst zal het pro jectiel onschadelijk maken. De meisjes der school hebben daardoor Maandag een extra vacan- tiedag. KATWIJK Gemeenteraad De raad komt Donderdagavond om 7 uur in open bare vergadering bijeen. Agenda punten zijn: Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting. Voorstel tot het verlenen van toelagen voor het verrichten van vuil werk, als mede voor het gebruik van eigen gereecschap. Voorste] tot het onttrek ken aan 't openbaar verkeer van een gedeelte van het jaagpad, gelegen langs het Uitwateringskanaal. Hier na wordt de gemeentebegroting 1954 c.a. in commissievergadering van de raad behandeld. NOORD WIJKERHOUT Kinderen spelen toneel. Het ini tiatief van voorz. en regisseur van „Meer Vreugde" om een kinderto neelgroep te vormen heeft succes gehad en Zaterdagmiddag jl. heeft dit groepje voor de eerste keer voor een 30-tal kinderen een toneelstukje opgevoerd getiteld. „Barendje, de dief". Het was voor de jeugdige to neelspelers een zware opgaaf, want het was een stuk, dat de kinderen niet zo maar terstond aansprak Veel actie zat er nu direct in het stuk niet en dat maakte het voor de kinderen vier bedrijven lang niet erg gemakkelijk. Er waren er bij, die veel tekst uil het hoofd moesten le ren en de toehoorders moesten daar door meer luisteren dan kijken en een kind houdt n eer van een kijkspel dan van een luisterspel. Het viel echter op, dat de meesten op het toneel zich kranig weerden De zusjes van Noort zorgden met hun pianospel voor inleidende en in de ROELOFARENDSVEEN Propaganda-avond Blindenbond „St. Odilia". Het is wel droevig, dat er nog propaganda-avonden waaraan tevens een feestelijk tintje gegeven is nodig zijn, om de blinden te steunen, daar de sociale zorg van rijkswege nog onvoldoende is. Daar om is het gelukkig, dat de blinden zelf zich verenigd hebben in een bond, waardoor Zij krachtiger hun eisen kunnen gaan stellen, alsmede het particulier initiatief gelegenheid kunnen geven, om medeleven met de blinde te betonen. Voorz. Gewais van de Blindenbond „St. Odilia" afd. Lei den en omstreken was dan ook dankbaar gestemd dat de Pancratius- zaal te Roelofarendsveen zoals alle jaren weer tot de uiterste hoeken was gevuld. Na dit welkomstwoord was aan de toneelgroep „Concordia" uit Hillegom de taak om de aanwe zigen voor het verdere gedeelte der avond aangenaam bezig te houden. Hierin zijn zij met de comedie in 3 bedr. door A. P. Deansly „Vogel, vlieg de wereld inten volle ge slaagd. Het was een zeer geslaagde avond. Dit bewees het applaus voor de to nelisten. Bij besluit van Ged. Staten is aan C. W. Hoogenboom, Westeinde 43, vergunning verleend tot vervoer van personen met huurauto. pauze voor afwisselende muziek. Het was voor de kinderen een leuke mid dag. VOORHOUT Het ,Masker" helpt Santos. Voor een geheel uitverkochte zaal gaf de toneelver. „Het Masker" een goed geslaagde uitvoering in de grote zaal van het parochiehuis. De baten wa ren voor de kas van Santos. De voorz. van de N.R.K.M., de heer M. Jansen, heette aillen welkom. Hij was verheugd over de grote opkomst en zette nog eens in het kort uiteen, wat Santos is. De opbrengst van deze avond zal bestemd worden voor de hulp aan middenstanders, die aan tbc leden en ook voor steun aan priesterstudenten uit middenstands kringen. Hiervoor bestaat het Mgr. Van Beurden fonds, welke instantie reeds hulp verleent aan 46 studen ten. Hierna trad „Het Masker" voor het voetlicht met het blijspel in 3 bedrij ven „De verjongde professor" onder regie van de heer A. Vlasveld. Het werd gespeeld op de wijze, zoals wij het van dit gezelschap ge wend zijn. Alle iollen waren goed be zet. Het was een gezellig stuk, vol met komische verwikkelingen. Er is genoten, alleen het rumoer achter in de zaal was wel eens hinderlijk. He denavond wordt deze uitvoering herhaald. VOORSCHOTEN K.A.B. in vochtige regionen. De K.A.B. heeft gisteren haar patroons feest gevierd met een avond van to neel en muziek voor haar leden, die het R.K. Verenigingsgebouw geheel vulden. De toneelver. „St. Genesius" speelde ,Het begon in een gracht" van Wim Dumont, een spel dat me nige vermakelijke verwikkeling be vat en waarmee men de zaal dan ook goed heeft vermaakt, de regie van P. Meegdes zorgde voor een be hoorlijke tempo, maar was niet strak genoeg voor verschillende spelers. R. v. Aken als Frederik Katoen was niet van de planken de gehele avond, zijn spel had iets losser kunnen zijn, maar gaf verder een goede typering van zijn rol. Zijn vrouw, op het toneel zijn hospita was iets te treurig in haar doen. Bob v. Miltenburg vond in A. v. Haasteren een uitstekende vertolker. L. Kneyber was een ge zellig type. Ook de vele andere per sonen, die meehielpen, speelden goed. St. Genesius geeft werkelijk blijk van opleving. De „Music Crackers" waren niet wat de naam deed vermoeden. Zij brachten muziek, die uitstekend ver zorgd was, en die de aandacht ook kreeg die ze" verdiende. De Leidse Fabrieksarbeidersbond kan trots zijn op dit ensemble. WARMOND Uitvoering K.A.B. Met de op voering van „De Chinese Sluier" een spel in 3 bedrijven, door J. Ubink, heeft „Nut en Vermaak" het toneel seizoen geopend. Het spel verplaatst de toeschouwer weer in de tijd van de bezetting, welke tijd ons nog zeer vers in het geheugen ligt. Bijzonder goed werd de angst en onzekerheid, die toen hoogtij vierden, weergegeven zonder ook maar ergens te worden overdreven. De angst, die in die bar re tijd helden en tegelijkertijd laf aards maakte, werd belichaamd in de rollen van Juli, wed. van Hagen- doorn-Monjardin en haar zoon, burgemeester van Limmerheide, doordat op hen een beroep werd ge daan, om een Poolse vluchtelinge te herbergen. Daar de opvoering van dit spel Zondag en Maand.' gavond wordt her haald, kunnen wij geen verdere be schrijving van het spel geven, daar hiermede de spanning verloren gaat. Met de opvoering v&n dit spel, dat afwijkt van de gewone toneelop voeringen, en dat door de aanwezi gen ten zeerste werd gewaardeerd, heeft „Nut en Vermaak" onder lei ding van de regisseur de heer J. G. v. Vliet, getoond, dat de zomerrust, geen afbreuk heeft gedaan aan de spelkwaliteit. Voor Stompwijk komt oplossing Kniplaan-vraagstuk in zicht Hazerswouds echtpaar 55 jaar getrouwd Op 11 November hopen de heer en mevrouw W. Loomans Hzn. en- Petronella Anna LoomansOpdam, hun 55-jarig Huwelijksfeest te vie ren. Uit bun huwelijk zijn 10 kinderen geboren; allen zijn getrouwd. De feestelingen hebben 46 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. Het echtpaar is nog tamelijk kras. De bruidegom is 80 jaar en de bruid 76 jaar. Onge twijfeld zal het deze sympathieke bejaarden op die dag niet aan belang stelling ontbreken. van Reeds jaren achtereen heeft de ge meenteraad van Leidschendam zich bezig gehouden met de Kniplaan, welke steeds een steen des aanstoots is geweest voor hen, die van deze weg gebruik moeten maken. De heer C. Waaijer heeft er als raadslid bij herhaling op aangedron gen, dat de gemeente in samenwer king met het bestuur van de Mees louwerpolder middelen zou beramen om verbetering van deze weg te be vorderen. Op voorstel van de heer Waaijer is toen een commissie ge vormd, die dit vraagstuk in studie zou nemen. Het resultaat van het werk van deze commissie is, dat de eigenaren van de weg zich bereid hebben verklaard de weg, benevens de hieraan grenzende bermen, aan de gemeente in eigendom af te staan en dat het bestuur van de Meeslouwer- polder het onderhoud van de weg aan de gemeente wil overdragen. Het betreft hier ongeveer 1640 m2 weg en ongeveer 1980 m2 berm, eigendom van P. J. v. d. Kroft, vraag prijs 600,en ongeveer 2000 m2 weg en ongeveer 2800 m2 berm eigen dom van de wed. S. M. van Santen Straathof vraagprijs 200,Voorts zal de gemeente moeten zorgdragen voor afscheidingen met enkele toe gangshekken langs de weilanden van de eigenaren. De kosten hiervan wor den geraamd op 6240, Het bestuur van de Meeslouwer- polder is in principe bereid de ge meente in de kosten van het onder houd een jaarlijkse bijdrage van 400,te verlenen. De dienst van gemeentewerken heeft een plan ont worpen tot reconstructie van de on derhavige weg waarvan de kosten met inbegrip van die van aankoop der weg enz. worden geraamd op 37.000,Hierbij is uitgegaan van een wegbreedte van 33.50 meter. Indien een wegbreedte van 4.50 meter zou worden aangehouden, dan zouden de kosten ruim 100.000,belopen en B. en W. achten het niet verant woord een dergelijk groot bedrag voor dit doel aan te wonden. Het ont worpen plan voorziet in het aanbren gen van een bitumen wegdek, het op enkele plaatsen verbeteren van de taluds en het maken van een drietal uitwijkplaatsen. Deze zaak komt in de eerstvolgen de raadsvergadering in behandeling en het laat zich aanzien dat tegen dit voorstel geen, of althans geen noe menswaardige bezwaren zullen wor den ingebracht. Voor Stompwijk zal dan eindelijk een betere wegverbinding tot stand worden gebracht. WASSENAAR Kasteel ,Oud Wassenaar" werd verbouwd Het hotel „Kasteel Oud Wassenaar" dat dit jaar enige verbouwing heeft ondergaan, waardoor de inrichting meer is aangepast aan zijn stijl, zal binnenkort een directie-wijziging on dergaan. De directeur van het hotel, de heer C. Mulder, legt op 1 Januari a.s. zijn functie neer. De directie zal dan in handen komen van de N.V. Stichts Beheer, welke dit kasteel in op dracht van de eigenaar, de heer L. Thurkow beheert. Per 1 Januari a.s. zal de dagelijkse leiding gevoerd worden door een ge rant, de heer H. Pomme. De verbouwing van het kasteel, die 3 ton heeft gekost, is voor de helft bekostigd met de voor deze doeleinden ter beschikking gestelde ECA-gelden. Het kasteel werd gebouwd in de jaren 1876 tot 1897, onder architec tuur van de heer C. Nauyskens. Na- 'dat de oorspronkelijke eigenaar, de heer Van der Oudermeulen er enige jaren in had gewoond, werd het kas teel gekocht door de vorst van Bent- heim-Steinfurt. In 1910 werd het ge bouw ingericht als hotel. Vele gasten van het hotel wilden graag eens in het kasteel zelf loge ren, hetgeen tot nu toe niet mogelijk was. De kamers waren onderge bracht in een dependance. Thans is echter een aantal kamers ingericht op de eerste étage het gebouw zelf. Voorts werd het kasteel voorzien van een airconditioning-installatie. De hotelcapaciteit werd met onge veer 30 vergroot en het restaurant werd ingericht in de stijl van het kasteel. St. Lidwina-naaiclub hield ten toonstelling ei Fancy Fair. Zater dagmiddag en Zondag heeft de St. Lidwina-naaiclub van de R.K. Vrou wenbeweging in Wassenaar de jaar lijkse tentoonstelling gehouden van het werk, dat in het afgelopen jaar verzet werd: een grote hoeveelheid kledingstukken, practisch, degelijk en keurig afgewerkt, keurig samen gebundeld in pakjes, waarmee na de tentoonstelling die gezinnen zullen worden verrast, die zo'n extraatje het best kunnen gebruiken. Ieder jaar houdt de naaiclub een dergelijke tentf-cnstelb'ns en ieder jaar ook is aan deze tentoonstelling een aller aardigste fancy fair verbonden, waar mee het geld verdiend wordt, dat nodig is om dit werk van naasten liefde weer 12 maanden te kunnen voortzetten. De tentoonstelling en fancy fair hebben het afgelopen week-end weer grote belangstelling getrokken in het R.K. Verenigingsgebouw De grote zaal was herschapen in een vrolijke kermis met velerlei attracties, voor de jeugd zowel als voor de ouderen. In de foyer was de tentoonstelling ingericht en ook een verkoopstand, waarin men allerlei handwerken voor matige prijzen kon kopen. De opening van de tentoonstelling ge schiedde Zaterdagmiddag door de presidente van de R.K. Vrouwenbe weging. Mevrouw Engles, nadat ka pelaan Van Vliet een kort woord ter inleiding had gesproken. De Kape laan prees de toewijding van de leden der Naaiclub, die een heel jaar lang trouw elke week een avond bij elkaar komen voor een werk van practische christelijke naastenliefde. Reeds direct nadat de deuren van het Verenigingsgebouw geopend wa ren vulden zich de zalen met vele belangstellenden. Vooral de jeugd bezorgde de dames in de stands han den vol werk. 's Avonds kwamen de ouderen en ook Zondagmiddag en -avond was er in het gebouw een gezellige drukte. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Opgebroken weg

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2