Uiósföéhutspot Reuze fancy-fair onder pafronage van Tante Sidonia BIOSCOPEN Westerkwartier" hoorde 18 sprekers op receptie Rozenkrans kruistocht Leidse werkloosheid toonde geringe tijdelijke daling ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 Oh LElltoE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 IN DE VROOLIJCKE ARKE Grandioos festijn Een bijna niet te stuiten stroom nieuwsgierigen drong gisteravond de Vroolijcke Arke binnen, om het jaar lijkse feest van de fancy-fair, dat dit jaar onder patronage van Tante Sido nia staat, mee te vieren. Golven mu ziek spoelden door de zalen, waarin de attracties zich aaneen rijden. En waar men ook keek, overal grijnsden de gezichten van het Nijlpaard, van Lambiek, Suske en Tante Sidonia de bezoekers aan. Dit gigantische festijn want dat is het. zowel wat de organisatie als de verwachte bezoekers betreft heeft ook nog een andere patrones, Sint Francisca Romana, al zou men haar bijna gaan vergeten nu Tante Sidonia zich over de Ark ontfermd heeft, aldus wethouder S. Menken, toen hij gisteravond om 8 uur de fanr cy-fair officiëel opende. Hij roemde rector F. A. M. Bernefeld als de op richter en grote stuwkracht van dit werk in de Vroolijcke Arke, die slechts met moeite drijvend gehouden kan worden. Jeugdzorg is namelijk nog steeds geldzorg. Daarom hoopte de wethouder, dat deze fancy-fair een groot succes zou worden en aldus het Sint Francisca Romana-wexk weer een financiële ruggesteun geven. Hierna maakte de wethouder met de voorzitter, de heer E A. M. Pleij, een rondgang langs de stands, die weer een overdaad van prachtige prijzen bevatten. Van alles te beleven. Moeten we nog verhalen hoe we, bijna gemangeld door de menigte, met Sidoniaanse spontaneïteit onze avond feestend hebben doorgebracht? Een opsomming geven, zou bijna on begonnen werk zijn, want er is van alles te beleven. Men vindt er een welvoorziene textielstand, een tom bola-zonder-nieten, een schiettent, een vistent, een grabbelton en een kraam waar verrukkelijke patates- frites verkocht wordt door charman te meisjes. Men kan er ringenwerpen, bussen gooien, spijkers slaan en dub beltjes werpen. Dan is er nog een Kattepoort met Tante Sidonia, een discobar waar men alle mogelijke pla ten kan laten draaien en waar men z'n eigen stem kan horen via de wire- recorder, en zelfs een waarzegster. Wie af wil koelen van de hitte, kan zich aan heerlijk ijs te buiten gaan; wie moe is, kan nieuwe krachten opdoen in de welvoorziene koffieka mer; wie even rust verlangt, zet zich neer in de filmzaal. En ondertussen schreeuwt Japie Rikketik boven alles uit, omdat hij zijn prachtige prijzen beslist kwijt wil. Over prijzen ge sproken, er is een speciale prijzen- stand, waar men zijn hier en daar gewonnen punten in prijzen kan om zetten. Laat ons ophouden, het is onmo gelijk alles te vertellen. Wie het fijne van deze reuze fancy-fair, van Leidens grootste vermaak-centrum in dit weekend, wil weten, moet zelf maar gaan kijken. Met open armen staan de talrijke medewerkers(sters) gereed om de bezoekers te ontvangen en te amuseren. Vandaag en morgen kan men in de Ark. Lange Pieters- kerkkoorsteeg 15, terecht van 2 tot 5 en van 7 tot 11 uur. (Foto* „De Leidse Courant"). KATHOLIEKE ^YEEKAGENDA VOOR LEIDEN Opgaven en Inlichtingen bij het RATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 unr. VOOR DE WEEK VAN 8 TM 14 NOVEMBER. Zondag 8 Nov. 10.301 uur Paro chiehuis Haagweg, Plaatsbespreken voor de uitvoering „Leontientje" op Zondag 15 en Maandag 16 Nov. door O.K.O. Maandag 9 Nov. St. Adelbertver- eniging. 20.15 uiur. Discussie-avond over „Het probleem verhouding stands- en vakorganisaties. Maandag 9 Nov. N.R.K. M.om 8 uur vergadering in „In den Vergulden Turk". Spr. mej. dr. Marga A. M. Europese samenwerking." Eupopese samenwerking". Leidse speeltuin in het zilver Gisteren was het 25 jaar geleden, C. BraggaarDe Does het bestuur dat enige speeltuinvrienden uit het Haagwegkwartier bijeenkwamen om de oprichting van een sueeltuin te bespreken. Nog dezelfde avond werd de oprichting van „Westerkwartier" een feit. Het lag voor de hand, dat er gisteravond op de receptie in het eigen clubhuis grote belangstelling voor de jubilerende vereniging zou bestaan; niet minder dan 18 sprekers huldigden het bestuur voor zijn werk, speciaal de voorzitter, de heer C. F. Lardee, die al 25 jaar bestuurs lid is, en de heren W van Zonne- geluk namens de raadsfractie van de P. v. d. A. De heer P. Flippo, voor zitter van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen, had al even grote waardering voor het werk van „Wes terkwartier", in welke vereniging 'n prachtige teamgeest wordt gevonden. Na hem boden nog diverse afgevaar digden van zustervereniging de ge lukwensen aan. Vele sprekers deden hun woord van gelukwens met de aanbieding van bloemen of van ge schenken gepaard gaan. Onder de velen, die deze avond GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: Huis met tuin Hoog landse Kerkgyacht 30 in bod: 4.250, koper E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 4.650.Huis en erf, Oude Rijn 52, in bod 3.000. koper E. van Starkenburg q.q. voor 3.130.Huis met afz. bovenwoning 'Lege Werfstec-g 7/7a in bod: 2 500, koper E. van Starkenburg v.d. q.q. voor 2.501.Huis met tuin Schut terstraat 2 in bod: 1.850 koper E van Starkenburg v d q,q, voor 1905.Huis met afz. bovenwoning Warmondersti'aat VPoelgeestetrsat la, in bod 2.300.koper J. C. v. d. Graaf te Voorschoten voor: 2300 - Huis en erf Minnebroersgracht 27 in bod f 1.500.— koper E. van Starken burg vd. q.q. «/oor 1.501.Huis en erf Herensteeg 23 in bod: 900. koper P. H. Smittenaar te Leiden voor 920.Winkelhuis en erf Jan- vossensteeg 9 in bod: 3.000.is niet verkocht veld, secretaris, en A. Simons, pen- j sle<:h's met handdruk uiting gaven ningmeester die reeds 20 jaar hun I jan hun waardering voor „Wester hes,e krachten aan de vereniging wij-^vonden^u* o.m. de ID. Boogerd, de directrice van de t j Openbare Leeszaal en Bibliotheek Vooraf gaf voorzitter Lardee een>Reuvens» mej. j. A. Heijse, een de- kort overzicht van 25 jaar „Wester-putatie van de Prot. Chr. raadsfrac- k war tier Zeer in het bijzonder j |.je> afgevaardigden van woningbouw- dankte spreker htt gemeentebestuur, verenigingen en vele vrienden van dat, waar mogelijk, het speeltuin- „Westerkwartier", werk stimuleert en steunt. Hulde Burgerlijke Stand Geboren: Maria Margaretha d. v. J. Goosen en A. Kuperus; Arend Pieter z. v. A. Wielders en A. P Keur; Robertus Maria z. v. J. v. d. Eijkel en M. G. Koppers; Hermanus Hen- drikus z. v H. H. v. Tricht en A. v. d. Plas; Maria Caecilia Clara d v. L. A. J. Timmerlaan en A. M. L. Oud- heusden; An toon z. v. A. de Vink en C. M. Koelemans; Maria Elisabeth Ferdinanda d. v. J. B. M Pompe en J. M. v. Nunen; Frederick Margriet Marie d v. A. H. M. v. Spaendonck en P. M. A. C. Mutsaerts. Overleden: J. D. J. van Loon, zn., 11 jaar. Toen op Zaterdagavond 24 October duizenden katholieke Leidenaars naar de Burcht trok ken om gezamenlijk het Rozen hoedje te bidden, heeft dat op allen diepe indruk gemaakt. Nu is het niet mogelijk een derge lijke bijeenkomst steeds te herha len, al blijft het nodig, dat men bijeenkomt om gezamenlijk te bidden voor de slachtoffers van de kerkvervolging in Polen en voor de bekering van Rusland. Daarom moge nog eens gewezen worden op de Rozenkranskruis- tocht in Leiden, die iedere kath. Leidenaar elke Woensdagavond om zeven uur in de St. Petrus- kerk in de gelegenheid stelt het Rozenhoedje te bidden. Over het algemeen ziet men er slechts vrouwen, maar de Rozenkrans kruistocht is evenzeer bedoeld voor mannen en kinderen. La ten ook zij on Woensdagavond een half uurtie vrij maken om het Rozenhoedje te gaan bidden, dat veel belangrijker is dan wel ke vredesconferentie of po'itieke toenaderingspoging dan ook. Bo vendien wordt er gebeden voor de intenties, die men onge rekend steed<= in de brieven- Vis van Kamerlingb Onneslaan °3 kan denoneren. Moee met de ser?nnerin" aan het massale ge- sed on de Burchthenvel a.s. Woensdagavond een grote scha- •e kafholigke Lejdpr»oaTS rich in 'e St. Petruskerk verenigen in '>et Rozenkransgebed. bracht spr aan de heren Van Zon neveld en Simons: Aan beiden werd een blijvend aandenken overhan digd, terwijl hun echtgenoten met een prachtig bouquet bloemen wer den verrast. De lange rij van sprekers werd ge opend door de loco-burgemeester, wethouder J- C. van Schaik, die de gelukwensen van het gemeentebe stuur overbracht. Spr. bracht hulde aan voorzitter Lardee en zijn mede jubilarissen, die hem zo trouw ter zijde staan. Ds. De Wit predikant van de Her vormde Rembrandtwijk, die bijzon der waardering had voor de wijze, waarop „Westerkwartier" de ge meenschapszin vormt en aankweekt, bood een geschenk voor de tuin aan. Hedenavond huldiging. De voorzitter van de Jubileum commissie, de heer G. Heijnen, die er slag van had de receptie zo aan genaam te lat-n verlopen, sprak een woord van gelukwens, waarop hij hedenavond bij de feestelijke bijeen komst nog op terug zal komen. Dan zal ook het jubileum-geschenk wor den aangeboden en de jubilarissen gehuldigd. De voorzitter van de Nuso, de heer Dubois uit Amsterdam, had eveneens zeer veel waardering voor de loffe lijke wijze, waarop „Westerkwar tier" de zaken heeft aangepakt. Nadat de heer H. Zunderman jr.'de gelukwensen van de Leidse Jeugd- actie had aangeboden wenste mevr. Hutspot-nieuws kan tot telefonisch of schriftelijk geven worden. Zaterdags uur. Tel. 20015. t 1.30 "uur I jk doo» i;c- I ags tot 12 I Zaterdag 7 November. „Mannenbroeders, op naar de Min- broeders", luidt de aanhef van de cir culaire, waarmede het bestuur van „De Reünie" alle oud-leerlingen van het R.K. Lyceum „St. Bonaventura" te Leiden oproept tot de reünie, die morgen in de school aan de Mariën- poelstraat wordt gehouden. Het wordt een zeer bijzondere reünie, want behalve de na-viering van het gouden kloosterfeest van de oud-di recteur, pater B. de Goede, worden ook de zilveren jubilea van de heer Wiessing, leraar-wiskunde, en van de heer Wesseling, amanuensis, ge vierd. Om 10 uür wordt er in de schoolkapel een plechtige H. Mis op gedragen. Daarna 's er een gemeen schappelijk ontbijt met huldiging van de jubilarissen, gevolgd door de al gemene jaarvergadering en een gezel lig samenzijn. Tenslotte is er om 6 uur een diner in Het Gulden Vlies Hoewel het niet onze gewoonte is, omdat men het vandaag ook in de Kath. Weekagenda kan lezen, willen we toch even de speciale aandacht van de kath. middenstanders vragen voor de bijeenkomst van a.s. Maan dagavond, waarop mej. Marga Klom- pé komt spreken over de Europese eenwording. Niet alleen omdat het onderwerp zeer belangrijk en actueel is, maar ook omdat niemand minder dan mej. Klompé het komt behande len, mag een grote opkomst ver wacht worden. Mej. Klompé is niet alleen in de Tweede Kamer, maar ook op internationaal niveau (o.a. in Straatsburg) een gezaghebbende fi guur De kath. Leidse middenstan ders zouden wel zeer onhoffelijk zijn, wanneer zij haar niet verwelkomden In „Het Gulden Vlies" verzorgde de Nationale Verzekeringsbank N.V. gisteravond voor personeel en geno digden een filmavond, tijdens welke o.a. de zo juist gereedgekomen be- drijfs-, en propaganda film vertoond werd. De heer J. H. Harteloh, direc teur van het bijkantoor in Leiden, leidde het programma met een kort woord in. Als voorfilmpje werd „De Wereld- tuin" gedraaid. Achter deze nogal chauvinistische benaming bleken de Kew-Gardens in Londen schuil te gaan, in mooie kleuren overigens. De bedrijfsfilm, die men hierna te zien kreeg, gaf de activiteiten en werkwijze van de bank op aanschou- welüke w«ze weer. Het goede came- waI1Ilro ra-werk van Jan Swart en de vlotte'met een stampvolle zaaI! En aange. montage maakten, dat men zich geen ogenblik verveelde. Een interessan te en leerzame documentaire. Na de pauze, waarin de vele aan wezigen koffie werd aangeboden, vertoonde men nog de bekende film Het schot is aan boord" van Her man v. d. Horst. GOUDEN DOCTORAAT Op Dinsdag 10 Nov. a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap de heer mr. E. Funke, gebpren te Am sterdam en thans wonende te Rhe- den. zien wij niet durven beweren, dat de middenstanders onhoffelijk zijn, moe ten we wel verwachten, dat zij in groot aantal zullen komen luisteren. Gistermiddag um half twee is het vijf-jarig meisje Janice Gaykema, te genover de ouderlijke woning, He renstraat 110, plotseling de straat overgestoken, zonder op het verkeer te letten. Zij liep tegen een vracht wagen op en werd tegen de straat geslingerd. Met een gebroken rech ter sleutelbeen en een schedelbasis- fractuur werd het meisje door de E. H.D. in ernstige toestand naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Heden morgen was er gelukkig enige ver- Hoewel het cijfer van de stand op 31 October 1953 een geringe daling der werkloosheid aangeeft, nl. van 1934 tot 1012 22), dient hieraan nit te grote betekenis te worden toe gekend. Daarenboven waren 84 per sonen op de D.U.W.-objecten tewerk gesteld. In de eerste plaats is de daling toe te schrijven aan de plaatsing van jeugdigen, terwijl voorts in verband met de komende feestdagen een aan tal ingeschrevenen in tijdelijk werk kon worden geplaatst. Het voortschrijdende seizoen zal zeer zeker een geleidelijke stijging der werkloosheid tengevolge hebben, Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1952 wettigt ech ter een gematigt optimisme en leert, dat de werkgelegenheid zich gedu rende het verstreken tijdvak van het jaar 1953 in niet onbeduidende mate heeft uitgebreid. Op genoemd tijd stip stonden nl. 1478 geheel werklo zen ingeschreven, terwijl 252 perso nen op D.U.W.-objecten geplaatst waren. Het totaal beschikbare aan bod geheel werkloos en D.U.W. geheeft derhalve een voordeling ver schil van 634. De vraag bieef constant en is in hoofdzaak gericht op jeugdigen en goede krachten voor de metaal industrie. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen bleef vrijwel gelijk en be droeg 172. De vraag steeg, nl. van 286 tot 339 en is voornamelijk gericht op huis houdelijk personeel en ongeschoolde krachten, terwijl ook in de textiel industrie en in de administratieve sector nog plaats is voor vrouwelijk personeel. Wat vrouwelijk kantoorpersoneel betreft, kan nog worden opgemerkt, dat vooral behoefte bestaat aan aan komende bedienden in de leeftijds klasse van 18 tot 23 jaar, die enige ervaring bezitten en daarnaast een behoorlijke opleiding hebben geno ten. Als basiseis geldt in de regel het bezit van een M.U.L.O.-diploma en veelal vaardigheid in typen. betering te constateren. Zoals de leden van de R.K. Leidse Harmoniekapel elders in dit blad kunnen lezen, gaan zij hedenavond een serenade brengen in de Decima- straat. Daartoe moeten zij zich om kwart voor acht verzamelen in het repetitielokaal. De lampendragers moeten reeds om half acht present zijn. Het bestuur rekent op aller aan wezigheid. Er blijkt enig misverstand gerezen te zijn over het begin van de serie kaartavonden, die de R.K. Voetbal vereniging Docos organiseert. De eer ste avond wordt op Donderdag 12 No vember gehouden in het clubhuis aan de Haagweg, aanvang 8 uur. Er zijn nog enkele tafels vrij, waarvoor men zich kan aanmelden op Beestenmarkt 16, Lage Rijndijk 12 A of Mors- weg 105. En de leden van de R.K. Gym.ver. „Victorie" moeten weten, dat er a.s. Maandag en Woensdag geen lessen gehouden worden, omdat de zaal be zet is wegens het bevolkingsonder zoek op t.b.c. Zij, die deelnemen aan de wedstrijd in Rotterdam, hebben a.s. Dinsdag de laatste gelegenheid om te trainen in de gym.zaal Ma- riënpoelstraat, aanvang 8 uur. STADSKOK. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal examen Indisch recht mevr. E. M. Honigh Scipio, Den Haag; idem de heren C. J. Wackwitz, Heemstede; H. Erber, Den Haag; A. J. Krom, Wassenaar; A. C Visser, Den Haag; voor het doc toraal examen psychologie mej. A. F. E. Solomanson, Dordrecht; voor het candidaatsexamen psychologie de heer A. C. S. Moree, Den Haag; voor het doctoraal examen Geneeskunde mevr. V. M. Slotenmakerv. Bosse, Leiden; idem de dames H. C. Barend- sen, Den Haag; A. J. Straat, Leeu warden; idem de heren H. den But ter, Haarlemmermeer; A. J. F. v. d. Kar Horst. (L); F. H. Pothoff, Am sterdam en J. E. Thompson, USA; idem de dames A. A. C. Bossers, Den Haag; W. v. Geldrop, Voorburg; idem de heren G. W. Bischoff (cum laude), Den Haag; A. v. d. Borden, Vlaardin- gen; J. H. A Grimbergen, Poeldijk; Th. A. C. Hanegraaf, Eindhoven; H. F. Möller, Oegstgeest; voor het semi arts examen de dames S. Fahrenfort, Haarlem; E. Daalder, Voorburg; W. C. Ebbinge, Leiden; .K. Saüer, Lei den; L. van Spengler, Dordrecht; idem de heren C. E. Metz, Eindho ven; M. E. Nordlohne, Goes; J. R. J. de Vries, Oegstgeest; M. A. Osten, Den Haag; voor het arts examen mevr. LiemOey H. I., Leiden; de dames H. G. Maandag, Wassenaar; D. de Vlieger, Den Haag; idem de heren L. J.Endtz, Leiden; J. G. Heykoop, Boskoop; E. J. Jongeman, Boskoop en K. Maltha, Leersum. Doktersdienst. Zondag 8 Nov. zal de dienst worden waargenomen door de dokter Van Alphen, Den Haan; Gaasbeek; Jaspers cn Stoffers. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Nov. 13 uur tot Zaterdag 14 November 8 uur waargenomen door de apotheek Her- ding en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 205Ö2 en de apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wiilhelminapark no. 8, Tel. 26274. Het overige stadsnieuws vindt men vandaag op pag. 1, derde blad. IN DE LEIDSE TERUGGAVE VAN GELDEN VOOR TUBERCULOSE-ONDERZOEK. Aangezien in de aanvang van het plaatselijk onderzoek op tuberculose te Leiden nog niet bekend was, welke bedrijven hun personeel bedrijfsge- wijze voor hun rekening zouden doen onderzoeken, is het voorgekomen dat sommigen zich, naar later bleek, ten onrechte persoonlijk voor onderzoek hebben aangemeld en daarvoor ook, eveneens ten onrechte, hebben be taald. Deze bedragen zullen aan de belanghebbenden worden terugbe taald. Restitutie zal uitsluitend worden gedaan tegen inlevering van het af gegeven strookje met het daarop ge plakte waardezegel en de persoonlijk ontvangen oproepingskaart, waaraan men dus geen gevolg heeft gegeven. De terugbetaling kan alleen ge schieden, middags tussen 14 en 16 uur op 9, 10, 11, 12 en 13 November in het onderzoeklokaal, gymnastieklo kaal van de Openbare Lagere School Medusastraat en op 16, 17, 18, 19 en 20 November in het onderzoeklokaal Roodenburgerstraat la (v.m. Israë litisch Weeshuis). Trianon. Het is wel een zeer bijzonder geval dat de film „Het hun kerende hart" (Invitation) vertelt. Het gaat n.l. over een meisje, dat sinds haar jeugd aan een hartkwaal lijdt en daarom niet mee kan dóen met de anderen. Haar vader, die weet, dat zij nog hoogstens een jaar te leven heeft, haalt een jongeman over om met het meisje te trouwen en stelt hem zijn financiële hulp in het vooruitzicht, welke niet voor de poes is, want pa is millionnair. De jongeman laat zich overhalen en wordt inderdaad verliefd op zijn eigen vrouw. Het plan van pa zou dan ook ten volle geslaagdl zij'n, als er niet een jaloerse medeminnaar tussen gekomen was, die het meisje de ware toestand laat raden. De hele vernederende situatie komt dan aan het licht, doch er zijn twee licht punten en wel, dat de jongeman wel degelijk van zijn vrouw is gaan houden en vervolgens dat een ope ratie redding kan brengen. Er wordt in deze film vee] en opluchtend ge weend, hetgeen een waarborg mag heten voor onze dramatiek. Men neme een zakdoek mee. De film is toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Lido. In een spannende avon turenfilm krijgen we deze week in het Lido-theater als mede-première voor Nederland te zien het verhaal in kleuren „De Piraat van Jamaica". Als zodanig fungeert Blackbëard, een monsterachtige kerel, gevreesd door al zijn tegenstanders. Hij wordt in opdracht van de koning van En geland achtervolgd door Sir Henry Morgan, een voormalige zeerover, die evenwel nog steeds niet vertrotiwd wordt. Om dat te onderzoeken laat Robert Maynard, een jonge avontu rier en scheepsarts, zich monsteren op het piratenschip. Dan begint het lieve leventje. Vechtpartijen, degen- gevechten, zeegevechten tussen pira tenschepen, heftige strijd om ver overde en verborgen goudschatten en daarnaast een romantische lief desgeschiedenis strijden om de voor rang in deze met veel bloed ge kleurde film.-De hoofdrollen worden uitstekend vertolkt, waarbij Ro bert Newton, Linda Darnell, William Bendix en vele anderen op de voor grond treden. De uitbeelding, vooral van de ruwe zeerovertypen is uit stekend. Door de K.F.C. gekeurd voor 18 jaar. Rex. „Gevangenen van het Oerwoud" is een sterk avontuurlijk verhaal van mannen die voor een tinmaatschappij werken op het on bekende eiland Toengga. Aanv-nkelijk hebben zij wel suc ces en met behulp van de inboorlin gen leggen zij een vliegterrein aan. Maar de leider der expeditie Duke Mullane ondervindt van zijn directie weinig medewerking, omdat deze geen ruilmiddelen stuurt, die hij aan het opperhoofd Kiang beloofd had. Er ontstaan verwikkelingen en uit wraak laat het opperhoofd de vlieg tuigen in brand steken. Daardoor zyn zij van de buitenwereld afgeslo ten en Kiang heeft het plan hen in het oerwoud te laten verhongeren. Natuurlijk komt het zo ver niet, doch er moet vóór het happy end toch heel wat gevochten worden. Boven 14 jaar. Lnxor Na de onafhankelijk heidsverklaring van India in 1948, zagen vele oproerkraaiers de kans schoon, om van het wegtrekken der Britse troepen gebruik te maken. Zij plunderden de dorpen en vielen zelfs de grote steden aan. De titel van de film „Intriges in het Oosten" doet al meteen een hoop narigheid vermoeden. En inderdaad laat Steve, de held van dit verhaal, er de toeschouwers niet lang op wachten. Hij biedt de idealistische onder-maharadja, Singh, _van_ een klein India's staatje een vliegtuig-la ding wapens aan, om zich tegen de opdringende benden te beschermen. Singh weigert uit humanistische overwegingen en neemt de wapens in beslag. De zakenman gaat zich hierop zo schonkig bewegen, dat hij een hele kolonie achtergebleven En gelsen tegen zich inneemt. Geld stinkt niet, denkt hij echter, en pro beert de wapens aan de vijand te verkopen. Een blind, Engels meisje brengt hem evenwel tot andere, zij het minder winstgevende gedachten. De vijand valt aan, doch de onder- maharadja blijft weigeren de wa pens van Steve te gebruiken. Als de nood het hoogste is, vervangt hij echter plotseling, maar op tijd, zijn idealistische overwegingen voor de meer practische wapens en zijn leu zen voor kogels, die er bij de vijand beter in blijken te gaan. Alan Ladd speelt de gun-man Steve op zijn bekende manier. Het blinde meisje vindt in Deborah Kerr een goede vertolkster. Charles Boyer heeft als de onder-maharadja deze keer zijn pruikje afgelaten en toont ons zijn ware gedaante. Een oud man, maar nog steeds een groot ac teur. Deze spannende avonturen-film is toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Casino „De zoon van niemand'L schijnt in dit theater zo langzamer hand een tehuis te vinden. Voor de zevende week krijgt deze waterige jongeling nog gelegenheid eens prettig" uit te huilen. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden voor Geboorteaankondigingen Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 6 Nov."— Groente. Bloemkool I 1331, bloemkool II 811, bospeen 12 waspeen I 810, waspeen II 6.50—9.Sxa 2.504.70, princes- sebonen 91103, andijvie f 68.50, spruiten 2829, uien 5.106.20, groene kool 7.1010.70, rode kool 4.3010.gele kool 5.1010.30. breekpeen 4.708.50, tomaten 26 30, pronkbenen 4146, selderie 2.80—3.10. ROELOFARENDSVEEN. 6 Nov. Groente. Aardbeien 8197 cent, idem afw. 3152 cent per 2 ons, krop sla 1 f 4.60—10.00, idem II 2.50— 4.90, andijvie 68, bloemkool 8 15, spinazie 21, kassnijbonen 89 —115, idem stek 5169, tomaten A 81135, idem B f 79124, idem C 78--112, idem CC 51—71, idem bonken 3966, idem afw. 2068. Bloemen. Freesia's 3354 ct., Tulpen 1.3d, Little America 2641 cent, Chocod 2454 cent, Millersdale 21- -34 cent, Sultane 3052 cent, Cy- donia 1023 cent, Chastity 1629 cent, Lady Electra 2441 cent, Al- fretton 2739 cent, Mensing 3451 cent, Mary Mona 2540 cent, Crims Shampion 38—57 cent, Perfection 30 47 cent, Harmonious 2436 cent, Trosrayonanten 2249 cent per bos. Monument 1626 cent, Puiling 14 21 cent, Corncob 47 cent, Perfection 33 cent, Kaufmann 48 cent, South dv/on Pink 812 cent, Long Island 1012 cent, Am. Aanwinst 812 ct., Loveliness 5—9 cent, Champion 5—8 cent, Indianapolis 1823 cent, An jers 20—28 cent per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3