Minister Beel niet onbewogen voor de lage burgemeesters-salarissen Jongens vingen fietsendief In Voorthuizen moeten mensen buiten slapen In Emmen kan men rijdend door de mand vallen In het Gooi wordt zwaar gegokt Flinke Jongen DANSEN GEZELLIGE OANSAVOND A.S. ZONDAG 8-11 UUR... Dansschool HENNY DOES EATERDAG 7 NOVEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Tweede Kamer In de Tweetie Kamer werd de be handeling der begroting Binnenland se Zaken voortgezet. De heer VAN DIS (S.G.P.) is van mening, dat niet in het bijzonder per sonen uit de gemeenteadministratie in aanmerking voor een burgemees tersbenoeming dienen te komen. Te gen de heer Scheps zegt hij, dat deze met zijn opmerking over de bankbil jetten van 25 gulden te laat is ge weest. Hij had beter de staatkundig- gereformeerden kunnen steunen bij de poging, deze biljetten met een katholieke bisschop er op, uit de cir culatie te krijgen. Dat heeft hij toen niet gedaan, evenmin als de aniti-re- volutionnairen en christelijk-histori- schen. De heer WELTER (K.N.P.) vraagt de minister in verband met de ge meentelijke indeling, wanneer het rapport van de commissie-De Quay eigenlijk kan worden verwacht. De vraag is, of de gemeenten, on afhankelijk van het rijk, een eigen belastinggebied moeten hebben. Spre ker acht het niet juist, dat de mi nister zich thans opwerpt als verde diger van het bestaande systeem. Om een einde te maken aan het staatsdi- regisme dient ook de autonomie der gemeenten te worden versterkt. In verband met de ambtenarensala rissen zegt spreker, dat in het beleid structurele wijzigingen moeten wor den aangebracht. Het aantal ambtena ren zal moeten worden verminderd; dan kunnen de overigen beter wor den betaald. De heer BLOM (P.v.d.A.) zegt, dat de salarispositie van de de burge meesters niet geheel los kan worden gezien van andere overheidsdiena ren. Hij vraagt een niet te bekrom pen herziening van deze burgemees terssalarissen. De heer VAN SLEEN (P.v.d.A.) zegt verheugd te zijn over het beves tigende antwoord van de minister op zijn vraag, of spoedig de indiening van een ontwerp-politiewet kan wor den verwacht. De Minister van Binnenlandse Za ken, de heer BEEL zegt, wat betreft de grenswijzigingen, dat het mogelijk moet worden geacht een complex maatregelen te ontwerpen, die in de ze kwesties gehanteerd zullen kun nen worden. Behalve in geval van ernstige bestuurlijke moeilijkheden zal over het algemeen geen grond voor grenswijzigingen aanwezig zijn. Over het ontwerp-Politiewet zegt spreker, dat reëele wrijvingsvlakken zullen worden vermeden zonder er onnodige dingen bij te halen. Ook de positie van de burgemeester zal daar in nauwkeurig worden omschreven. Alle aandacht dient te worden ge richt op het aanwerven van nieuw politie-personeel. De klachten over de burgemees terssalarissen laten de minister niet onbewogen. Hij zal op korte termijn laten nagaan in hoeverre verbetering van bezoldigings- en toelageregeling nodig is. Een principiële wijziging van de bezoldigingsregeling voor bur gemeesters zal echter niet kunnen geschieden .Spreker zal deze kwes tie echter zo welwillend mogelijk be zien. Primair berust de regeling der be zoldiging van wethouders bij Gedepu teerde Staten. Over de decentralisatie-vraagstuk ken zegt minister Beel, steeds de ge dachte van de eigen sfeer van de pro vincies meer inhoud te hebben willen geven. Alleen de simpele overscha keling van rijles naar provinciale kan toren vormt nog geen remedie. Er zijn al heel wat centrale burchten geslecht. Slechts bij verder doorge voerde decentralisatie valt een goed bestuur te verwezenlijken. Niet op elk vlak zijn mogelijkheden tot de centralisatie echter aanwezig. Ook de overheid heeft in dit verband een eigen taak. Aan alle aanvragen om verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds zal worden voldaan, mits zij op redelijke gronden berusten. Hierover dient gesloten. uiteraard overleg te zijn met de mi nister van Financiën. Het ligt niet in de bedoeling, om de uitkeringen van het gemeentefonds voor het volgend jaar te verhogen in verband met de salarisverbeteringen. Een verbete ring, vergeleken bij do toestand van voor de oorlog, is het dat thans de gemeenten veel vrijer staat t.a.v. het Rijk. Over het vraagstuk van de gemeen te-classificaties zegt spreker dat over leg in de centrale commissie tot re sultaten heeft geleid. Daarover is al eerder een communiqué gepubliceerd. De gemeente-classificatie is overigens een kabinetszaak. Zij kan niet alleen worden afgeschaft voor de over- heids-ambtenaren. De minister ziet niet in, dat de achterstand van het platteland wordt gehandhaafd. De verhouding tussen platteland en stad is reeds aanzienlijk verbeterd in dit opzicht. De vragen, die aan de Indonesische gepensionneerden wordt toegezonden, zullen worden vereenvoudigd en ver traging van uitkeringen der pen sioenen zal niet plaats hebben, als de lijst niet tijdig zal zijn ingezonden. De organisatorische opbouw van B. B. vergt meer tijd dan oorspronke lijk werd verwacht. Een nieuwe actie is gaande om meer vrijwilligers te werven. De vergadering wordt om 17.20 uur Woensdagavond zagen een 14-jarige scholier en een 14-jarige metselaars- leerling, die over het Hofwijckplein fietsten, een man over een rijwiel gebogen staan, die grote belangstel ling aan de dag legde voor een fiets, die daar voor een café stond. De metselaarsleerling voelde dat hier iets niet in de haak was en zeide tegen zijn vriendje, dat zij maar eens op de hoek van het plein moesten gaan staan om de komende dingen „af te loeren". Na enige tijd verdween de man op zijn eigen fiets, doch de jongens ble ven staan kijken. Kort daarna kwam de man terug, maar nu zonder fiets. Hij stapte op het rijwiel toe, dat voor het café stond en reed er snel mee weg. De jongens begonnen daar op een achtervolging over de Wete- Het aantal ingeschrevenen aan de Technische Hogeschool te Delft be draagt thans voor de cursus 1953/ 1954 4508 tegen 4625 op hetzelfde tijdstip in de vorige cursus. De grootste daling is te zien bij hen die voor civiel-ingenieur studeren, want hun aantal daalde van 736 tot 657. Een stijging viel waar te nemen bij de vliegtuigbouwkundige ingeniers (van 142 op 174) en de natuurkun dige ingenieurs (van 304 op 315). Het aantal nieuw ingeschrevenen voor het studieaar 1953/1954 bedraagt 665 tegen 589 een jaar geleden. In alle studierichtingen is een kleine daling waar te nemen, doch een op vallende uitzondering maakte die studie voor vliegtuigbouwkunde. Vorig jaar werden daarvoor 10 en nu 59 studenten ingeschreven. ringkade en de Binckhorstlaan. Op deze laan ontmoettten zij drie andere jongens, die zij toeriepen aan de jacht mee te doen, waaraan deze direct ge volg gaven. Op een gegeven ogenblik omsingel den de jongens de dief, die hevig be gon te jammeren. Hij zeide zeer arm te zijn, kinderen te hebben en bereid te zijn om het rijwiel af te geven, mits de jongens hem maar lieten gaan. De knapen voelden daar niets voor. De scholier en de metselaars leerling gingen met de fiets naar het politiebureau en vertelden wat aan de hand was. Een politiejeep rukte daarop uit en nam op de Binckhorstlaan de „arrestant" van de drie jongens over. Staking gestaakt Tijdens het gistermiddag te Gro ningen gehouden overleg tussen de vereniging van werkgevers in de stro- cartonindustrie in Groningen ener zijds en de bestuurderen van de samenwerkende werknemersorganisa tie in de- stocartonindustrie ander zijds is volledige overeenstemming bereikt in het conflict in de strocar- tonindustrie, dat reeds enkele maan den duurt. Van arbeiderszijde was de éis, dat men een loonsvérhoging kreeg welke boven de 12 lag De werkgevers daarentegen wilden bre ken met de historisch gegroeide 45-urige werkweek en deze brengen op 48 uur. Naar het A.N.P. thans verneemt, heeft men zowel overeenstemming bereikt met betrekking tot de loons verhoging, als over het handhaven van de 45-urige werkweek. Bureaucratius regeert Reeds van vorige week Woensdag af leven in Voorthuizen de gezinnen Van Veen, (vader, moeder en twee meisjes van resp. 6 en 8 jaar). Mej Groeneveld en de heer Van de Broek (met twee dochtertjes van resp. 12 en 13 jaar) in de open lucht. Zij woonden in een Horeca bedrijf. Doordat de Horeca vergunning werd ingetrokken kwamen de gezin nen op straat te staan. Allen verkla ren dat buiten slapen in deze No vember temperatuur verschrikkelijk De heer Van de Broek heeft reeds een flinke verkoudheid opgelopen. Mevr. Van Veen kreeg vorige week Woensdag tijdens de uiteenzetting, een hartaanval. Zij mag in de woning blijven tot zij is hersteld. Vermoedelijk wordt er deze week weer een gezin uit dezelfde woning gezet. En dat alles kan hier in ons eigen „veilige" Nederland dictator Bureau cratius straffeloos doen. VLUCHTELINGETJES UIT DUITS LAND OP VACANTIE IN NEDERLAND Dinsdagmorgen a.s. zal met de D- trein uit Berlijn om 7.45 uur te Ol- denzaal een groep van honderd kin deren van vluchtelingen uit de Oost- zóne in ons land aankomen. Deze kinderen, die thans in West- Berlijn verblijven, zullen bij pleeg ouders in Amsterdam, Rotterdam Den Haag en Utrecht alsmede de omstre ken van deze steden worden onder gebracht voor de tijd van drie maan den. PROF. ROMME WORDT GEOPEREERD Prof. mr. C. P. M Romme, de lei der der KVP-fractie in de Tweede Kamer, zal Maandag a.s. in een zie kenhuis worden opgenomen tot het ondergaan van een operatie aan de Achillespees. Hij verwacht enige weken aan het begrotingsdebat in onze volksverte genwoordiging niet te kunnen deel nemen. Als zijn waarnemer zal als fractie leider optreden de financiële des kundige KVP, dr. A. M. Lucas, een dér oudste fractie-leden. DE WERKLOOSHEID. Op 31 October jongsleden bedroeg het aantal Werklozen 66.332. Daar van waren er bij de DUW werkzaam: 1087. In vergelijking met de vorige maand betekent dit een stijging met 8.025 werklozen. De invloed van het seizoen is aan deze stijging niet vreemd. Intiüsen steken de werkloosheids cijfers gunstig af bij de overeenkom stige periode van het vorig jaar. Toen waren er op 31 October 111.451 werklozen. Daarvan waren er bij de DUW werkzaam 26.882. De „sei zoenstijging" bedroeg vorig jaar 9.703. De „bak" op wielen De Emmer politie heeft de be schikking gekregen over een auto, die bijna een rijdend politiebu reautje kan worden genoemd. Maandenlang hebben de hoofdin specteur van politie, de heer D. Hoek en de commandant van de brandweer de heer R. H. Berends gepuzzeld om de wagen te ontwerpen. Op het dak bevindt zich een draai bare mast, waaraan een booglamp is bevestigd. Wanneer een dokter op straat gewonden wil onderzoeken,! dan kan hij van deze mobiele straat lantaarn gebruik maken. De lamp is verstelbaar tot een hoogte van A1/. meter. Een andere nieuwigheid is de lichtbak voor de achterruit. Wanneer de politie een auto wil doen stoppen, dan is geen gezwaai met de armen meer nodig om de bedoeling aan de bestuurder kenbaar te maken, doch de chauffeur van de politiewagen be hoeft slechts voor de auto te gaan rijden en een handle over te halen. Plotseling zakt dan voor de achterruit een lichtbak, waarop in roodverlichte letters staat halt-politie". Allerlei grapjes. In de wagen bevinden zich een op klapbaar tafeltje en banken, waar aan men een volledig getuigenver hoor kan afnemen. Wanneer de auto de garage weer binnenrijdt, is het on derzoek achter de rug. De dokter kan in de wagen gewonden onderzoe ken op een brancard. Gordijntjes *voor de ruiter weren nieuwsgierige blikken. Al het materiaal, dat nodig is voor het nemen van een bloed proef op autobestuurders is in een keurig, in de wand weggewerkt, kastje aanwezig. Een hoeveelheid gereedschap wordt voor autorepara ties meegevoerd. Alle mogelijke con troleapparaten hebben een plaatsje in de wagen gevonden. Wanneer dat nodig is. kunnen negen man in de wagen worden vervoerd, 's Avonds kunnen automobilisten bij de licht blauwe politiewagen lampjes kopen, BURGEMEESTER BOOT BIJ JACHTPARTIJ GETROFFEN. Tijdens een jachtpartij, die Don derdag is gehouden in de bossen van het Goois natuurreservaat, be vond zich onder de jagers ook bur gemeester J. J. G. Boot -van Hilver sum, die door een schot hagel werd gewond. Een zijner medejagers, die enige meters achter de burgemeester liep, loste een zeer ongelukkig schot, waardoor de heer Boot een aantal hagelkorels in het rechterdij been en in de linkerslaap kreeg. Een chirurg kon onmiddellijk eerste medische hulp verlenen. Hij achtte operatief ingrijpen wenselijk, hetgeen even la ter in het ziekenhuis geschiedde. Burgemeester Boot zette gisteren zijn werkzaamheden ten gemeentehuize normaal voort al is zijn hoofd aan de linkerzijde opgezwollen en met pleister bedekt. wanneer een van hun lichten defect is. Bovenop de servicewagen is een sirene en een luidspreker gemon teerd. Het is de bedoeling de wagen te gebruiken voor surveillancedoel einden en bij verkeersongevallen. De mannen van de Emmer brand weer hebben de lichtblauwe volks bestelwagen verbouwd. Voor het aanbrengen van. een mobilofoon wordt nog op toestemming gewacht. Terwille van de clandizie De Hilversumse caféhouder v. d. L., die in zijn zaak gelegenheid had ge geven tot hazearspel, is gistermorgen door de Amsterdamse politierechter veroordeeld tot een boete van 150 gulden subs, toen dagen hechtenis. De caféhouder deelde mede, het spelen meermalen verboden te hebben. Hij had echter om meer klanten, dus een groter omzet, te krijgen mede in verband met de voorgenomen ver koop van het café het spel toegela ten. De officier van justitie, die op merkte, dat het gokken in het Gooi hand over hand toeneemt, eiste 14 dagen gevangenistsraf. AUTOBOTSING MET DODELIJKE AFLOOP. Gisteravond om half zes zijn bij het Kruithuis aan de Haarlemmer weg te Amsterdam twee personen auto's, die elkaar uit tegenovergestel de richting naderden, bij het passe ren van een vrachtauto in botsing gekomen. De bestuurder van de uit de richting Halfweg komende wa gen, de 56-jarige Amsterdammer K. is ter plaatse aan de bekomen ver wondingen overleden. Zijn passagie- re, de 49-jarige J. uit Kampen is met zeer ernstige verwondingen naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Daarheen werden ook vervoerd de drie inzittenden uit de andere auto, inwoners van Zaandam, die licht ge wond werden. De beide auto's wer den zwaar beschadigd. Het verkeer op deze drukke invalsweg naar de hoofdstad ondervond geruime tijd stagnatie. GEEN BRANDSTOF MEER OP ZATERDAGMIDDAG. In Utrecht doet zich het vreemde feit voor, dat Zaterdags na 1 uur geen brandstof meer te koop is. Al dus een besluit van de Ver. van Utrechtse Brandstoffenhandelaars, waardoor ook winkels in andere branches op Zaterdag niet meer zul len afleveren. Deze maatregel is genomen mede in verband met de collectieve ar beidsovereenkomst in het brandstof- fenbedrijf, waarin o.a. is bepaald, dat de werknemers Zaterdags na 1 uur niet meer werken. Volkswagen - Nash - Chevrolet 4 pers. 6 pers. 6 pers. HUURT U BIJ „RIJNKA" Speciale tarieven voor langere termijnen. Oosterstraat 2c. Tel. 31493, b. g. g. 25866. Gevraagd in klein gezin met baby MEISJE v. d. en n., v. g. g. v., niet beneden 19 jaar. Mevr. VAN PRAAG, Steenstraat 39, Leiden. 2381 Voor bezorg- en magazijn- werk vragen wij een boven 16 jaar, v. g. g. v. N.V. v.h. ia. BERNARD BREESTRAAT 55. op Zondag 8 November in CAFé BAKKER Rijpwetering. Medewerking DE VRIJBUITERS. Aanvang half acht. Toegang uitsluitend R. K. fleiefaantjea PERSONEEL 2 Gevraagd: prima Lood gieter, IJsselmuióen Zo nen, Hoofdstraat 204, Sas- senheim, Tel. K 2532-7334. 2 Geroutineerde kousen- reparatrices gevraagd. Hoog loon. Aanmelden, Prononce, Breestraat 65. 2 Gevraagd net meisje voor de huishouding, zelf standig kunnende werken. De Kleine Bazar, Jan Vos- sensteeg 56. 449 2 Net R. K. Meisje biedt zich aan, leeftijd 14 jaar, voor hele of halvé dagen. Br. aan Jac. Zandbergen, agent L. Crt. Zoeterwoude Schenkelweg 16. 460 2 Gevraagd net eenvoudig meisje 1516 jaar, van 9 tot 4 uur. Haarlemmer- ftraat 111, Leiden. 2378 2 Biedt zich aan Bakkers- bediend, liefst in groot be drijf, leftijd 25 jaar in de omgeving van Warmond. Br. onder no. 478 bureau van dit blad. <2* Meisjes gevraagd voor 4 dagen per week. Strijk- inricnting „Ozon", Hoge Rijndijk 34. 472 2* Dienstmeisje gevraagd, zo spoedig mogelijk per 1 Dec. liefst intern, bij ge zin met twee oudere school gaande kinderen, zelfst. kunnende koken en wer ken. Mevr. Goslings, Burg- gravenlaan 7, Leiden. 474 2 Gevraagd nette aank. slagersbediende of leer ling. Er wordt aan huis geslacht. C. J. Grundeken, Voorstraat 12, Voorscho ten. 2352 <2 Gevraagd flink R. K. meisje voor de ochtend uren, meerdere hulp aan wezig. Mevr. Morsink, Pr. Beatrixlaan 7, Voorscho ten. 2 Biedt zich aan R. K. meisje, oud 21 jaar, z. z. g. g. met 2 Jan. in klein burger gezin, liefst in Lei den Br. P. Brouwer, Ze- venhovenseweg 8, Nieuw koop. 476 AANGEBODEN 2 Muziekschool Zwaag geeft alle instrumenten welke voor de lessen no dig zijn na een aantal maanden lage huur, cadeau Vraagt onze gratis cou rant. Volg onze moderne pianocursus. Korevaar straat 5, tel. 24358. 1528 2 Te koop partij nieuwe gegalvaniseerde golfplaten 213 x 85, alle soorten hout, nieuw zowel als oud. Be vragen bij J. Borg, de Es- taweg te Voorschoten, na bij Hotel de Gouden Leeuw en de Goejestraat no. 42, Leiden, tel. 30179. 456 2 Chique Bankstel, apart model, bestaande uit: 3- zitsbank, gebogen model en 2 clubfauteuils met losse kussens f 450.te vens fraai bankstel f 525. Te zien ook Zondag, Nieu we Parklaan 115, Den Haag Tel. 55.16.80. 457 2 Te koop aangeboden een herenfiets met licht enz. in prima staat zijnde. Te bevragen Ryngeester- straatweg 27, Oegstgeest. 2 Tegels. Te koop aan geboden vloer- en wand- tegels, plavpizen. trottoir- tegeis, plavuizen, trottoir- enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker, Korevaar- straat 31, Leiden. 2330 2 Bruynzeel-deuren. Pracht partij nieuwe bui ten-, binnen- en kastdeu ren, panelen, enz. voorra dig, grote sortering. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. 2 Speciewagens. Te koop specie wagens met ijzeren wielen of luchtbanden, ra men met en zonder kozij nen enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker Korevaarstraat 31, Leiden. 2 Bielzen. Te koop grote partij eiken of grenen dwarsliggers, zware eiken binten in diverse maten, baddings, kraalhout, plan ken enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Ak ker, Miening 33, Zoeter woude. 2330 2 Hutkoffers, clubf., haar den, naaim., radio's uit inboedel clubfauteuil, gas haarden, salon en hand naaimachines, gasradiato- ren, tafels, gasfornuizen, linnenkasten, schrijfmachi ne, pracht radio's, tocht schermen, bureaux, inbouw badkuip, inkoop, verkoop. Nieuwe Rijn 60. telefoon 22150, tegenover Water- steeg. 459 2 Te koop angeboden 2 verpleegsters japonnen, 1 jasschort (wit) maat pl.m 42, 5 paar kragen en man chetten, spotprijs 25. Br. onder no. 2310 bureau van dit blad. 2 Ihagee vergrotings-ap- paraat m. objectief te koop aangeboden, kleinbeeld m. h. condensor. Vergr. cas sette tot 24 x 30 cm. Dk. vex-l. 4 kleuren, langen, gl. en emaille bakken, snij- app., nistelloupe, enz. Alles in één koop. Lorentzkade 7 Leiden. 461 2 Vitrine, zaalorgel, pro jector, prima Lindholm zaalorgel, platte vitrine, toonbank of aanrecht met laden, prima piano, electr. haard, spiralen op poten, projector met films enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, afloop Visbrug bij de Hoogstraat, Tel. 23261. in het St. Antonius Clubhuis, Mare 43: Leiden. Entree 1.35. Toegang onder voorbehoud. DANSLES: Plaatsing nog mogelijk op één club. Inschrijving dagelijks 117 uur Rijnzichtweg 44 of a.s. Zondag van 211 uur in het Clubhuis. 2334 OEGSTGEEST, Rijnzichtw. 44, Tel. 25439 Speciaalschool voor R.K. jongelui 2 Aangeboden ratiné win terjas, zwart met fluwelen kraag (rugbreedte 50 cm. lengte 1 y. M.) in zeer goede staat, te ruilen tegen dito lederen motor jas on der no. 2372 bureau van dit blad. 2 Te koop: twee armfau- teuils met 4 stoelen 45, driewielerfietsje 6.50, steps vanaf 5.wrin gers 12.50, babyledikant 9.vloerkleed 23. kachel f 7.50, divan f 22.50 modern schrijfbureau f 27.50, pertroleumkachel 12.50. Nieuwenburg Hooi gracht 55, (Geen winkel huis)'. 468 2 Slaapkamer, divanbed, matrassen, ameublementen bankstellen, fornuizen, di vans, koffers, boekenkas ten, bureau's, rookstoelen, haardkachel, traproeden, schemerlamp, fauteuiltjes, gasstellen, tafelbiljart, toi lettafels, ledéren fauteuil. Jan Pluym, Hooigracht 51, Tel. 25955. 2355 2 Huiseigenaren! Prach tige kozijnen, deuren, kas ten, ameublementen, dres soirs, kloostertafels, diver se kleden, buffettten, schrijftafels, ledikanten, tuimel-opklapbedden, bank stel 100.lits-jumeaux, slaapkamer, matrassen, fornuizen, schuiftafels. Koopt inboedels. Pluym, Hogewoerd Tel. 21266. 2 H.H. Winkeliers! Te koop aangeboden autom. beweegb. pop, electr. verl. gr. 1 mtr. 20. Een attractie voor uwe etalage. J. Lee- nen, Herenweg 1, Warmond Tel. 214. 478 2 Te koop: twee clubfau teuils met 4 soelen (rood moquette), zeer modern stel, 2 pers. bedstel 35. 1 pers. 17.50, opklapbed f 15.ledikanten f 7 50, rijwielen f 19, vier pracht beklede stoelen f 29. Nieu wenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 468 2 Te koop aangeboden rijwiel met Berini, motor 3 mart. oud, alles in z. g. staat, Tulpstraat 2, Voor schoten. 2364 2 Te koop 300 bos lang riet, geschikt voor riet matten te maken. Gebr. P. J. Dobbe, Roelofarends- veén. 2366 2 Noodwoning aangebo den in goede staat en een gebruikte kachel Th. van der Meer, Zuideinde 138, Roelofarendsveen. 467 2 Schrijfmachines. En kele in prima staat zijnde schrijfmachines aangebo den, waarbij kleine ma chine (zonder koffer). Prij' zen 70.—, 88—, 98.— Te zien Resedastraat 2, Lei derdorp, Telef. 24191. 447 GEVRAAGD 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— vergunnin m, c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends veen K 1713 no. 487. 2 R. K. dame zoekt in de omgeving van het sta tion een gem. of ged. gem. zit-slaapkamer met geh. of ged. pension. Br. onder no 470 bureau van dit blad. WONINGRUIL 2 Woningruil aangebo den, randgemeente Van Leiden, 6 kamers voor- en achtertuin. Voor woning in Leiden of Sassenheim. Br. onder no. 2287 bur. van dit blad. 2 Woningruil. Aangebo den Jieel nuis, Vrouwen- weg," Zoeterwoude, 6 ka mers, keuken, gang, voor- en achtertuin, 4.60 per week. Gevraagd woning in Leiden. Br. onder no. 465 burëSu van dit blad. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst TE HUUR f? Aangeooden: zit-slaap- amer met volledig pen sion voor heer desgewenst huiselijk verkeer, geen be roeps. Br. onder no. 463 bureau van dit blad. 2 Te huur voor bruilof ten en partijen onze gezel lige zaal, met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Alle consumptie kan wor den mede gebracht. Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, Telef 26820. Bespreek vroegtij dig. DIVERSEN 2 Flinke bijverdienste aangeboden. Inlichtingen Postbus 60, Dordrecht. 2 Gem. betalingsvoor waarde. Voor solide per sonen verkrijgbaar op ge makkelijke betalingsvoor waarden, herencostuums, dames- en herenregenjas sen, mantels, dekens, enz. Br. onder no. 462 bureau van dit blad. 462 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. 2309 2 Voor knutselaars! Steentjespapier, Dakpan papier. Tegelpapier, Straat- jespapier. Rotspapier, Hout nerfpapier, Leerpapier, Marmerpapier, Steentjes- carton, Poppenkamerbe- hang. Boekbinderslinnen. Linnen plakband, Passepar- toutband. Fotohangers. Lampekappenpercament. Transfers. Papierhandel Paddenburg, N. Rijn 11. 2 Surprises voor St. Ni- colaas maken? Wij leve ren materialen! Strobord. Golfcarton. Gekleurd car ton. Zijdepapier. Crèpe- papier, Glanspapier, Me taalpapier, Cellophane, Fantasiepapieren, Draai- guirlandes, Chenilledraad. Bloemendraad. Papier handel, Paddenburg, Nieu- "•p Riiri 11. 2 Vogelliefhebbers. Pri ma jonge zingende kana riemannen, geel en bont, vanaf f 10.met garan tie, kleurkanaries, parkie ten, kanariepoppen enz. alle zaden. Rashonden te koop gevraagd. Teunissen, Levendaal 28, Leiden, Te lefoon 22053. 473 2 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 2 Dames. Permanent com pleet alles inbegrepen 6.75, krulpermanent f 5. Kapsalon De Kaag. Me disch gediplomeerd Haar- specialist, Huigsloterdijk 387. tel. K 2534—217. 2 Het verliezen van Uw horloge is uitgesloten met onze metalen horlogeban den. Reeds vanaf 2.25 Ruime keuze Zwitserse Anker horloges, Wekkers vanaf 5.95. hangklokjes vanaf 3.25. Uurwerkkli niek, Lage Rijndijk 8, De Speciaalzaak van Leiden. 2 Zwoegen, ploeteren, sloven.... al dat wasdag- gemier wordt wasdagple- zier. door de Leidse Was- mach. Verhuur Modern, Franchimontlaan 64 bij de Sitterlaan en Margrietstr 7 vanaf f 1.25 per gehele ochtend, middag of avond. Tel. 22880. 2 Voor St. Nicolaas? een mooie gekleurde foto, maar dan natuurlijk van Pijl, Haarlemmerstraat no. 108. Leiden, tel. 24889. 427 2 Maak zelf een surprise- taart voor St. Nicolaas. Wij leveren: Taartranden, Taartcartons, Taartroos jes, Taartkaarsjes, Kaars- houdertjes, Taartvlagge tjes, Taartdozen, Carton- nen schalen. Velpon, Kleef pasta. Kwastjes. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. 469 2 Muziekliefhebbers! Vrolijke populaire gram.- platen vanaf 0.50, Koffer - gramofoons vanaf 20. Philips radio's vanaf f 25, electr. motoren, radio's en onderdelen, luidsprekers en pianoklavier accordeons Gevraagd moderne zangpl. Jan Vossensteeg 41, Leiden 2 Alt op de Mare. Twee motorrijwielen met Sachs- motor 135.per stuk. Prima V. A. P. hulpmotor met rijwiel 125.he renrijwielen 55.45. f 35.Jong ens rij wiel ge ëmailleerd f 65.Dames rijwiel 65.— Idem sport- trommelremmen 120 2 Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 2 Contantzaak biedt aan solide personen op termijn betaling, costuums, Demi's winter- en regenjassen, Jongenskleding, Winter mantels en regenmantels. Wij ontvingen de nieuwste collectie op dit gebied. Br. onder no. 2331 bureau van dit blad. 2 Stuur ons Uw naam en adres en U krijgt thuis gratis een demonstratie met het nieuwe Vito elec- trische scheerapparaat. Eindelijk een apparaat voor iedere beurs. Prijs 19.50. Firma Gepico, St. Aagten straat 27, Leiden. 477 2 100 Visitekaarten en enveloppen bedrukt m. uw naam en adres 4.50. 50 Visitekaarten en envelop pen, bedrukt voor 3.—. Zij die vóór St. Nicolaas béstellen ontvangen nog een kalender cadeau!! A. A. Verhoog,. Kantoorboek handel Papierhandel en gros Haarlemmerstraat 29, Tel. 22197. 466 2 Alt op de Mare. De En gelse Tit Bond Plastic- lijm lijmt alles, metaal, rubber, hout, enz. aan elkaar. Wit en zwart 75 cent per tube. Anti-Roest pa;ta vair Uw rijwiel 35 cent per doosje. 480 WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SIKKING

Leidse Courant | 1953 | | pagina 12