RIJNSTREEK Gemeenteraad van Nieuwveen was royaal jegens het Groene Kruis Nieuwe indeling der praalwagens Na enkele hartewcnsen werd begroting 1954 goedgekeurd Boeiende Egypte-avond van Reisver. voor Katholieken Burgemeester Detmers maakte kennis met de wethouders WOENSDAG 4 NOVEMBER 1953 DE LElltöh COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RITN Installatie plaatselijk comité G.M.F. In het Raadhuis is het plaatselijk comité G.M.F. geïnstalleerd. Burge meester E. C. Witschey, die het co mité installeerde, aanvaardde het erevoorz.schap. In het comité hebben zitting de heren C. Koren (voorz.), L. Verleun (seer.), J. R. Schulting (penn.), H. B. Jongejans, J. Deelstra, G. van Aken en W. Herr. Het comité G.M.F. is een overkoepeling voor re geling van de collectes (thans dus maar één collecte) voor fondsen, welke zich ten doel stellen dë gezin nen van gesneuvelde of verminkte militairen, alsmede de in de burger maatschappij terugkerende dienst plichtigen te steunen, zulks als aan vulling op de uitkering van het Rijk. In heel Nederland vinden momenteel deze collectes plaats. In onze ge meente geschiedt dit op a.s. Zaterdag 7 Nov. en wel door militairen in uni form. In Aarlanderveen geschiedt dit door oud-militairen in burger. Voetbalvereniging Alphen". Het bouwfondsbestuur van de voet balvereniging „Alphen" is er reeds verscheidene jaren achtereen in ge slaagd aan de leden en donateurs der vereniging een cabaret-avond voor te zetten die klinkt als een klok en waarbij het doel van dergelijke avon den, n.l. iets extra overhouden voor het bouwfonds nimmer gemist werd. Zo zal het ook gisteren wel weer geweest zijn, want de zaal van het Nutsgebouw was practisch tot de laatste plaats bezet voor de cabaret avond „Vrolijkheid in Herfsttijd". Woningbouw. De vergunning is verkregen voor de bouw van de 26 woonhuizen aan de Tolstraat en de 6 woningen met winkels aan de Karei Doormanstraat, onder architectuur van de heer W. Brouwer, bereids op gedragen namens de woningbouwver eniging Alphens Belang aan de aan nemers gebr. P. en J. Breur. De bouw zal met spoed worden aangevangen. Zoals bekend hebben deze aannemers eerder een honderdtal woningen in deze gemeente gebouwd en intussen ook weer enkele woningen in Leiden. De heer N. C. W. Verkleij jr. be haalde te Amsterdam het vakdiploma consumptie-ijsbereiding. Dinsdagavond vergaderde de raad van Nieuwveen. Na opening komt als punt 1 aan de orde een voorstel van B. en W., om aan de heer P. Eg berts te Nieuwveen een strookje grond gelegen naast 't nieuw aange legde parkeerterrein te verhuren voor een bedrag van 0.50 per jaar. De voorz. licht toe, dat de te verhu ren grond niets te kort doet aan het parkeerterrein, integendeel er wordt nu een beter afgerond geheel gekre gen. Op voorstel van B. en W. wordt een stuk bouwgrond verkocht, aan de he ren Herr en N G. v. d. Kley te Aar landerveen, welke grond gelegen is in het uitbreidingsplan aan de W. P. Speelmanweg. Het ligt in de bedoe- LEIMUIDEN van deze beren om op dit terrein een dubbele woning te bouwen met Gemeenteraad. De gemeente- premiestelsel De oppervlakte van de -■» te ver Kopen grond is totaal 422 M2. tegen de prijs van 5.— per M2. bouw HAARLEMMERMEER Geb.: Maria J. C., d. v. T. Vasten- behoorlijk hout en G. A. de Jong; Cornelis, z. v. G. O. Blanken en J. W. Bregman; Maria A., d. v. C. Visser en B. Qualm; Philippijntje, d. v. C. Bou- terse en L. Bokhorst; Peter C., z. v. P. A. Poleij en M. Vermerris; Er- wijn A. M., z. v. J. C. Boersma en C. E. M. Witteman; Josephine H., d. v. M K. Faber en C. Sandijck; Wouter A., z. v. W. C. Uijthoven en G. van der Maarl. Ondertr.: Hendrik Heijligers, jaar en Johanna A. de Boo, 26 jaar; Arie Lens, 24 jaar en Cornelia M. Verhoeven, 25 jaar; Gerardus J. v. d. Velden, 25 jaar en Maria M. van der Geest, 29 jaar; Matthijs C. Huismans, 61 jaar en Anna M. W. Scholman, 48 jaar; Pleun Roos, 26 jaar en Janne tje Monster, 23 jaar; Hendrik Stuij, 21 jaar en Neeltje W. Troost, 22 jaar. Getr.: Abraham van der Velde en Annie Nieuwkoop; Pieter C. van Wieringen en Adriana van Veen; Ja cobus B. M. Roozen en Cornelia J. Kreike; Jacob Engel en Neeltje van Liempt; Adriaan Konings en Marga- retha B. Riezeweide; Jan van Vliet en Jantje Driesen. Overl.: Fritz Keller, 59 jaar, echt genoot van A. Ninci; Jacobus J. Nooij, 66 jaar, echtgenoot van M. C. Blonk. NOORD WITK Gemeenteraad. Maandag 9 No vember a.s. zal de raad des avonds te 8 uur in openbare zitting bijeen komen met als enige agenda punt: Bespreking vraagstukken in ver band met 't Langeveld. Deze besprekingen zullen in be sloten zitting worden gehouden. Besluitvorming zo nodig direct daarop in openbare vergadering. raad vergadert Donderdagavond te 8 uur. Agenda: Voorstel van B. en W. tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Drinkwaterleiding de „Drie Ge meenten" aan te gaan kasgeldlening groot 25000. BOSKOOP Nog niet ontnuchterd. De zonder vaste woon- ot verblijfplaats zijnde instrumenten-slijper B. had Maandag jl. blijkbaar goed verdiend, want hij permitteerde zich de weelde om een rijp afgeleverd. De voorz. licht toe, dat het aan het College van B. en W, gelukt is een extrabouwvolume over 1953 te verkrijgen voor de bouw van deze twee woningen. Sportterrein en speelweide. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B en W. een nieuwe toegang te maken tot het sportter rein en wel .egenover de doorbraak offeren. In kennelijke staat waggelde hij in de avonduren over De Biezen- weg en hij kon tenslotte geen weg meer van water onderscheiden, met gevolg, dat hij in de diepe wetering terecht kwam. Gelukkig voor hem, werd dit opgemerkt door een passe rende wielrijder, die de drenkeling met veel moeite op het droge wist te brengen. Toen bleek, dat de koude douche de beneveling niet had ver vaagd, werd de politie gewaarschuwd, die de ruim 60-jarige man, die op weg was naar Gouda, gratis onder dak verschafte. aan Bacchus te aan de W. P. Speelmanweg zoals die in het uitbreidingsplan is geprojec teerd. De kosten worden door het Hoofd b. d. Technische Dienst ge raamd op 900.De voorz. zegt, dat het gemeentebestuur wil trachten het gedeelte gelegen achter het sport ten ein in eigendom of in huur te krijgen en dit dan als speelweide in te richten voor de kinderen van de bewoners van de W. P. Speelman weg De heer v d. Weiden informeert of er ook een verzoek is ingekomen van de eigenaar van deze grond. De voorz. zegt, dat inderdaad he denmorgen een verzoek om een on derhoud met B. en W. is ingekomen. De heer Van \rliet merkt op, dat wan neer dit terrein inderdaad als speel weide wordt ingericht, het kermis terrein eigenlijk te klein zou worden en het ook dan geen zin heeft een dergelijke oegang te maken. De voorz. zegt, gezien de toelichting van de heer Van Vliet, het wenselijk te achten dit agendapunt aan te hou den, waartoe z. h. st. wordt besloten. Gemeentelijke bijdrage voor nieuw wijkgebouw. Do voorz. brengt een voorstel van B. en W. naar voren om aan de afd. Nieuwveen van het Groene Kruis in verband met de door deze vereniging gemaakte kosten voor de bouw en inrichting van het Wijkgebouw, een bedrag uit de gemeentekas te verle nen. Gezien de grote uitgaven van deze vereniging, die toch in het be lang van de gehele gemeente en de gezondheid van de ingezetenen zijn, lijkt het het College wenselijk aan de vereniging een tegemoetkoming te verstrekken. B. en W. stellen daarom voor uit de gemeentekas een bedrag van 5000 a fond perdu beschikbaar te stellen. Dit bedrag zal dan worden aangewend voor de inrichting van het Wijkgebouw. De heer Zemel juicht het voorstel van B. en W. van harte toe, doch zou gaarne zien dat dit bedrag werd ken meent zich te kunnen herinneren dat destijds door het gemeentebestuur plannen zijn gemaakt om een wijk gebouw te plaatsen nabij de O. L. school. Nu het Groene Kruis zelf het initiatief heeft genomen, kan volgens spreker dit plan geheel vervallen. Hij steunt daarom het voorstel van de heer Zemel. De voorz. zegt, dat dit het voorstel van B. en W. over treft, dus dat de instemming van dc gehele raad zal moeten hebben. Wanneer de gemeente inderdaad tot uitvoering v&n haar destijds geno men plannen was overgegaan, aan had het de gemeente aanmerkelijk meer gekost dan 20.000. Spr. zegt tevens persoonlijk geen bezwaar te hebben tegen het bedrag van 6000. Z. h. stemming wordt daarna beslo ten aan het Groene Kruis een bedrag van 6000.— ter beschikking te stel len. Voorts wordt besloten om van de heer J. Kwakkenbos een stuk grond over te nemen groot 36 M2. tegen de prijs van 1 50 per M2. Besloten wordt met de Bank voor Ned Gemeenten een rekening-cou rant overeenkomst te sluiten groot 23.000.— Voor 1 Dec., aldus de voorz., moet de rekening worden vastgesteld over het jaar 1952 voor de openbare school Het bedrag per leerling wordt vast gesteld op 24.88 per leerling, welk bedrag tevens zal gelden als maat staf voor de andere scholen. Besloten wordt enkele leningen te converteren, en daarvoor een lening te sluiten bij de Bank van Ned. Ge meenten resp. 7160 2 7/8 en 23.011,16 a 3 5/16%. Dit levert over 10 jaar een voordeel op voor de ge meente van 1000of wel 100. verhoogd tot 6000.De heer Vree- per jaar. Dit gaat in op 31 Dec. a.s. „Melodie in bloemen Bekroningsfonds ingesteld Het Centraal Comité is gestart kening van het Comité Bloemencor- met de voorbereiding van het in het so bij de Amsterdamsche Bank te STADSNIEUWS Vrolijke avond voor personeel. In Juni 1952 werd de dienst en het uitgebreide instrumentarium van de Verificatie van 's Rijks Zee-instru menten overgeplaatst van het gebouw aan de Oude Varkenmarkt te Lei den naar de voormalige RIMI-werk- plaatsen aan de Maaldrift te Wasse naar. Ondanks deze overplaatsing blijft voor het personeel van deze dienst, welke sinds 1858 in Leiden gevestigd was, de trek naar de Sleu telstad nog groot. Dit bewees gister avond nog weer eens de feestelijke personeelsbijeenkomst in het St. An- toniusclubhuis. Ongeveer 400 perso nen hadden gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur der per soneelsvereniging. De voorz, de heer J. C. Bosvelt, sprak een inleidend woord en heette in het bijzonder welkom de directeur, ir. Haalebos, ere-voorz. van de P.V., de oud-voorz. en ere-lid, ir. Flim, en een vertegenwoordiger van de Marine Electronische bedrijven te Oegstgeest. Hierna vierde de vrolijkheid hoog tij. Roland Wagter toonde zich ook nu weer een geestig conferencier, Dick Harris, de man met de sigarenkistjes, een verbluffend, jongeleur en Tobi Rix een muzikale clown van formaat. Dit vlot en afwisselend cabaretpro gramma werd nog aangevuld met zang van de L.S.K.-korporaal Joop de Knegt, die ook nu weer groot succes oogstte o.a.' met zijn popu laire „High Noon", het Rainbow-trio en Greetje van Schaik, die er even eens in slaagde met een liedje en een praatje de aanwezigen uitermate te amuseren. Kortom een gezelschap, dat in een minimum van tijd een maximum aan vrolijke ontspanning opdiende. Na dit optreden gingen de stoelen aan de kant en volgde onder leiding van de heer J. M. Boelhouwer, met samenwerking van het dansorkest van de Mariniers, een geamuseerd bal, dat de velen nog lange tijd in gezellige stemming bijeenhield. GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE WASSENAAR RECTIFICATIE. Maandag j.i. meldden wij, dat tij dens het afgelopen weekend door een noodlottig ongeval de gemeente-se cretaris van Waalwijk om het leven was gekomen. De functie van hef slachtoffer was echter gemeente-ont vanger en het ongeval heeft dus niet le onlangs Wassenaar vertrokken heer Vlaar getroffen, die in Waal wijk gemeente-secretaris is ZOETERMEER L.TJ. behandelt het bemestngs- vraagstuk. De leden van de L.T.J hebben in een rondetafelconferentie, die gisteravond gehouden werd, zich geworpen op het bemestingsvraag- stuk. Er bestond grote animo voor dit probleem. In discussie werd gebracht: de organische bemesting op bouw en weiland en in de tuinbouw. Met organische bemesting wordt bedoeld de bemesting met stalmest of groen- bemesting. Het is opvallend dat juist de jongeren het gemis aan organische bemesting aanvoelen. Uit ervaring kwam men tot de conclusie, dat groenbemesting de grond losser maakt en de structuur beter wordt. Het bezwaar is, dat men vuil land krijgt. Voor de tuinbouw leidt te sterke organische bemesting tot mangaan- gebrek vooral bij de komkommers. Het was jammer, dat door tijdsgebrek niet over de financiële resultaten ge sproken kon worden. Na de pauze werd met de schietcompetitie voort gang gemaakt. Benoeming. Dr. P. Schouten is benoemd tot medisch-adviseur van het Wit Gele Kruis alhier. Bijeenkomst K.A.V. Er bestond zoals altijd een grote belangstelling voor de bijeenkomst van de Katho lieke Arbeidersvrouwen. De voorzitster, mevr. De Vries, deelde mede, dat de „sprei"-actie een groot succes geworden is. De sprei is practisch af. Reeds zijn er veel loten verkocht. De netto-opbrengst van deze „sprei"-actie zal op een der feestavonden aan het pl. comité van Herwonnen Levenskracht worden overhandigd. De opbrengst van de speldjesactie op het Christus Koningfeest zal wor den geschonken aan de R.K. Kinder uitzending. Op 1 Dec. zal het K.A.V. in eigen kring het St. Nicolaasfeest vieren. In samenwerking met het Gilde zal er een R.K. Ontwikkelingsclub komen voor de kath. vrouwenbeweging. Ver scheidene dames gaven zich hier voor op. Op de leden werd een dringend be roep gedaan daadwerkelijk deel te nemen aan de 'Bescherming Burger bevolking en de vergadering van Donderdag te bezoeken. Na uitvoerige discussies stelde de raad van Hazerswoude gisteravond de begroting voor het dienstjaar 1954 vast Bij de hieraan voorafgaande al gemene beschouwingen herinnerden verschillende raadsleden B. en W. aan reeds eerder naar voren ge brachte wensen, zoals de behoefte aan een verenigingsgebouw in het dorp, een zwembad, een wijkgebouw, een sportveld en diverse verbeterin gen aan wegen. De heer De Boer K.V.P. meende, dat de stichting van een verenings- gebouw een zaak van het particu lier initiatief moest blijven. Ook wees hij op de urgentie van de bouw van de nieuwe jongensschool a/d Groenendijk, welke zaak nu reeds zeer lang slepend is, en hij brak een lans voor beschikbaar stellen van bouwvolume voor woningen aan de Groenendijk. De heer Slootweg A.R. schilderde de onbevredigende omstandigheden, waaronder het Consultatiebureau nog steeds moet werken, nl. in een sohoolvertrek. Ook drong spreker aan op een demping van de sloot bij de hoek aan de Weszijde, waar de hui dige situatie ernstige gevaren voor het verkeer in zich bergt. De heer Kaashoek knoopte aan deze beschouwingen het voorstel vast om de raadsvergaderingen niet aHeen met gebed te beginnen maar ook te eindigden, terwijl hij ook in de toe komst gaarne een tapverbod op Zon dag zou zien. De wensen In zijn repliek wees de voorz. erop, dat de naar voren gebrachte wensen bij voortduring de aandacht van B, en W. hebben, maar dat de wensen van de jongensschool, het zwembad en het wijkgebouw niet eerder kon den worden vervuld door omstandig heden, waaraan B en W. niets kon den veranderen. De plannen en het bestek voor de jongensschool bijv, lagen reeds lang klaar en zouden normaliter hun beslag al gekregen hebben, ware de Inspecteur in kwes tie niet door ziekte verhinderd deze zaak af te handelen. Voor het Wijk gebouw was men reeds lange tijd doende een geschikt onderdak te vin den door aankoop van een pand in het centrum van het dorp maar tot nog toe zonder resultaat Dit was hetzelfde geval met de grond bestemd voor het zwembad. Daar de opmerking van de heer Kaashoek buiten het kader van de begroting vielen stemde deze toe in de behandeling ervan in een volgen de vergadering. Uit het vervolgens bij monde van de heer v. Klaveren uit gebrachte rapport der. Commissie tot het onderzoek van de begroting bleek, dat deze zich met de inhoud daarvan kon verenigen met uitzondering van de voorgestelde exploitatievergoeding per leerling aan de bijz. lagere scho len en bijz. Ulo scholen. In plaats van de voorgestelde f 27 en 42.50 wilde zij deze gebracht zien op 30 en 54. Deze opmerking der Commissie ont ketende een principieel debat over de toe te kennen vergoeding aan het kleuteronderwijs. Verschillende spre kers meenden dat met alle waarde ring voor het kleuteronderwijs, toch rekening diende gehouden te worden met het feit. dat er ook nog ouders zijn, die van deze tak van onderwijs geen gebruik wensen te maken. Op grond hiervan meende zij het voor stel van de heer Slootweg A.R., om de laatste vergoeding te verhogen van 12 tot 15 per leerling te moeten bestrijden. Bij de hierna gehouden stemming werd de conclusie van de commissie t.a.v. het byz. l.o onder wijs en het bijz. u.l.o. onderwijs een stemmig aanvaard maar vermocht het voorstel van de heer Slootweg niet het vereiste aantal stemmen te halen. Nadat bij de verdere behandeling van de afzonderlijke hoofdstukken nog gebleken was dat o.m. door ver hoging van het oorspronkelijk ge raamde bedrag der hierbovengenoem- de vergoedingen t.b.v. het onderwijs en enkele andere wijzigingen de re servering voor de nieuwe secretarie dit jaar slechts f 3.500 kon bedragen werd de begroting met algemene stemmen goedgekeurd. Tevens hechtte de raad nog haar goedkeuring aan het aangaan van een geldlening groot 300.000 voor de bouw van huizen en scholen en werd op verzoek van de heer De Boer het voorste] van B. en W. tot verbetering van de Dorpsstraat, waarmede 55 000 gemoeid bleek, tot de volgende vergadering aange houden. Bij de rondvraag werd ten slotte nog op de agenda geplaatst ir_ principe besloten tot onteigening van een stuk grond benodigd voor de doortrekking van de Burg. Warnaar- kade, waar na o.m. de bouw van minstens drie dubbele middenstands woningen, door particulieren te bou wen, doorgang kan vinden. voorjaar 1954 te houden bloemen corso in de Bollenstreek. Het streven is om het corso in 1953 te evenaren, zo mogelijk te overtreffen. In ver band met de viering van het eerste lustrum van Keukenhof en het 75- jarig bestaan der afdelingen Hille- gom, Lisse en Sassenheim van de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur in 1954 zal het corso een hoogtepunt vormen. Als titel van het corso 1954 is vast gesteld: Melodie in bloemen". Het is de be doeling verschillende bekende me lodieën van liederen op de praalwa gens uit te beelden. Ontwerpen zul len vanaf begin Decembei a.s. bij het secretariaat ter inzage liggen. Drie klassen. De tot nu toe gevolgde indeling der praalwagens in de groepen „vak werk" en „amateurs" werkte niet be vredigend. Daarom is thans beslo ten deze indeling te wijzigen in groe peringen naar de lengte der wagens, t.w. klas 1 lengte 11 tot 15 meter; klas 2 lengte 8 tot 11 meter; klas 3 lengte 5 tot 8 meter. Deelnemers, die in klas 3 met een wagen uitkomen zijn vrij al of niet een tractor als trekker der praalwa gen te gebruiken. Voor de klassen 1 en 2 zijn tractoren verplicht gesteld, tenzij om een bijzondere reden vrij stelling door het comité wordt ver leend. Voorts wordt overgegaan tot in stelling van een bekroningsfonds. Hierdoor worden instellingen en be drijven, die rechtstreeks of zijdelings belang bij het corso hebben of bloem bollenbedrijven die niet aan het cor so kunnen deelnemen, in de gele- Lisse, gaarne onder vermelding „be kroningsfonds". De prijzen zullen niet meer zoals voorheen uit geldbedragen bestaan, doch uit kunstvoorwerpen, die wor den aangekocht uit het bekronings fonds. De premiën, die aan de deelnemers met een praalwagen worden toege kend als een tegemoetkoming in de kosten van de bouw en opsiering, zijn verhoogd. Aan bloembollenbe- drijven en verenigingen uit de Bloembollenstreek, die met 'n praal wagen, welke naar een vooraf door het comité goedgekeurd ontwerp is uitgevoerd en voldoet aan door het comité te stellen eisen ontvangen een premie naar gelang de lengte der wa gen n.l. in klas I 500.in klas II 400.— en in klas III 300.—. Com merciële bedrijven e.a., uitgezon derd bloembollen bedrijven, zowel in als buiten de streek ontvangen bij deelname met een praalwagen, die voldoet aan bovengeno#mde voor waarden, de helft van hierboven- in klas II 200.— en in klas III 150. staande premiën, t.w. in klas I 250, Nieuwe industrie aan de Trekvlietweg De firma Chr. B. A. Dekkers en Zonen, Carosseriefabriek en Auto- spuitinrichting, gevestigd te Zoeter- woudc, heeft B en W medegedeeld, te willen overgaan tot de bouw van een carosserie-wagenfabriek, annex autospuitinrichting c.a., met een bij het bedrijf behorende woning, ge schikt voor dubbele bewoning, op 'n gedeelte industrie-terrein aan de Trekvlietweg. De nodige oppervlakte van het terrein bedraagt plm. 2080 vierkante meter. De onderhandelingen betreffende de uitgifte van dit terrein hebben tot volledige overeenstemming ge leid. UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het veeartsexamen de heer J. P. Westerman uit Leiden. Op buitengewone wijze heeft de afd. Leiden van de Ned. Reisvereniging voor Katholieken gisteravond haar winterprogramma geopend in een der bovenzalen van In den Vergul den Turk. In woord en beeld heeft men on- genheid gesteld hun bijdragen te der leiding van de eminente spreker, storten. De namen der schenkers de heer G. Monnlnk, een denkbeeldige zullen op een afzonderlijke pagina in het uit te geven programma wor den vermeld. Bijdragen kunnen van af heden gestort worden op de re- ZE VENHOVEN Zoals wij Dinsdag in een deel van onze editie reeds meldden is bij K.B. van 31 Oct., met ingang van 16 Nov. a.s. benoemd tot burgemeester van Zevenhoven (Z.H.) de heer Johannes Aljonsus Detmers, thans commies ter secretarie te Woerden. De heer Detmers, die 14 Aug. 1915 te Rotterdam werd geboren, doorliep de HBS van het Canisius College te Nijmegen. Hij is R.K. en lid van de KVP. De nieuwe burgemeester van Ze venhoven begon zijn loopbaan in de gemeente-administratie te Ewijk en vervolgens volontair te Druten en Beuningen. Sedert 1941 is hij werk zaam aan de secretarie te Woerden, waar.hij thans de functie van com mies bekleedt. De heer Detmers is gehuwd met mej. Petronella Johanna Berben uit Ravenstein (N. Br.). Het echtpaar heeft vijf kinderen, een jongen van 8 jaar, Peter, en vier meisjes, respec tievelijk 7 jaar, Gerda, 6 j., José, 4 j., Nora, en 3 j., Mar ja. Hoewel de gemeente Zevenhoven sedert 1 November van het vorig jaar geen burgemeester heeft de heer Kamminga van de Prov. Griffie nam sedert dien de bestuurszaken waar werd deze vacature pas in Maart van dit jaar voor sollicitaties opengesteld. Toen heeft de heer Det- reis per fiets gemaakt naar het schone en interessante Egypte. De heer Monnink ondernam de reis samen met de heer Damhuis via Roemenië, Bulgarije, Turkije en Palestina. Hij bracht de aanwezi gen direct in de eohte reisstemming. Men maakte kennis met de moeilijk heden, die een dergelijke tocht met zich meebrengt, en met de landen, die voor de meesten een gesloten boek waren. Spr. vertelde van de grote armoede, waarmee men in Tur kije te kampen heeft, 40 pet. van de bevolking lijdt er aan t.b.c. Voorts over Palestina, waar men als het waren een eeuwige strijd kent, zodat men nog terecht kan spreken van het vervloekte 'and, al is de natuur zó schoon, dat men er zich in een para dijs waant. Onbekende foto's. Na de pauze sprak de heer Mon nink over Egypte, het land van Ko ning Faroek. Hij leerde er zijn vrouw kennen, die jarenlang deel heeft uit gemaakt van de koninklijke hofhou ding. Talrijke bijzonderheden kon spr. hierover vertellen, waardoor de aanwezigen een eerlijke kijk kregen op deze opzienbarende figuur, mede door de vertoning van enige nog nooit gepubliceerde foto's uit het particuliere leven van een vorst, die niet opgewassen bleek te zijn tegen de rijkdom. Verteld werd er ook over koningin Farida, op wier ver heer Detmers kent de problemen van Zevenhoven nog niet,zodat hij ons omtrent zijn toekomstplannen alleen maar kon verzekeren, dat hij zijn nieuwe taak voor de volle honderd procent zal behartigen. De nieuwe burgemeester ontving Dinsdagmiddag, na een voorafgaand telefonische gelukwens van de wrn. mers gesolliciteerd, waaruit blijkt, burgemeester van Zevenhoven, ten dat hij dit openbare ambt van bur- stadhuize te Woerden een officieel gemeester ambieert. Uiteraard was de heer Detmers bij het vernemen van zijn benoeming zeer verheugd. Hij is van plan, zodra de gelegenheid zich daartoe voordoet, een bezoek te brengen aan zijn gemeente, welke tot nu toe voor hem en zijn gezin vrijwel onbekend gebied vormt. De bezoek van het college van zijn toe komstige standplaats als burgemees ter, teneinde 'n korte informatorische bespreking te voeren. Het is uiter aard nog niet vast te stellen, wan neer burgemeester Detmers zijn eer ste burgemeestersambt zal aanvaar den, maar het ligt in de bedoeling den. zulks zo snel mogelijk te doen plaats hebben. De heer Detmers vervult in de stad Woerden tal van functies in ge meentelijke en kerkelijke verenigin gen, commissies en college's en is o.m. secr. van de pl.afd. van Steun Wettig Gezag, plv. hoofd van de so- Bevolking, bestuurslid van het Ned. Roode Kruis, het Koningin Wilhel- minafonds, het Anjerfonds en is een zeer gewaardeerd bestuurslid van de R.K. Gymnastiekvereniging VEP te Woerden. Voorts is Hij lid van het collectanten-college van de parochie van de paters Franciscanen te Woer- zoek eens op een nacht 38.000 kin deren van de straten werden opge haald, omdat zij hun nachtelijk ver blijf op staat niet kon aanzien. De heer Monnink wist zijn gehoor ook te boeien nnt zijn visie op de enorme schoonheid van dit land, waar naast alle ellende de duizend- cn-één-nacht werkelijkheid wordt. De vereniging herrezen! Na deze boeiende lezing bracht de voorzitter, de neer C. Schinck, dank aan de heer Monnink voor de prach tige avond. Spr. wees voorts op hel bestaansrecht en de noodzaak van een Reisvereniging voor Katholie ken, die vooral in het afgelopen sei zoen bewezen zijn. Ondanks verkap te tegenwerking^ heeft de vereniging kans gezien in één jaar uit haar in zinking te verrijzen! Het verheugde de voorzitter te kunnen mededelen, dat er op 26 November a.s. Sint Ni- colaasavond voor de leden gehouden wordt en dat er nog meer bijeen- komsten in dit seizoen zullen volgen. Burgerlijke Stand Geboren: Paulus Corneiis Theo- dorus, z. van J. van der Post en T. H. Rickelmann; Geertruida, d. van A. Singeling en C. E. v. d. Pot; Elsa, d. van B. G. B. Venier en C. de Rid der; Jan Cornelis, z. van A. Minnee en M. v. d. Plas; Bernardus Petrus Maria, z. van C. N. v. d. Zwaan en G. Louwers; Clazina Klaartje, d. van A. G. S. Rosier en K. H. de Heus; Gert Jaap, z. van J. H. Mackenzie en >H. Wijnhoud. - Overleden: A. Abspoel, zoon, 6 d.; B. J. Molenkamp, man, 57 j.; A. J. Ravensbergen, zoon, 6 j.; H. de Geus, wednr., 90 j. Marktberichten WOERDEN, 4 Nov. Kaas. Aan gevoerd 168 partijen. Prijzen le soort 2.C9—2.15, 2e soort 2.04—2.08, zware 2.25 per kg. Handel flauw. LE1DSCH END AM, 3 Nov. Groen te. Sla 711.90, bloemkool 18 ot 23. spinazie 2527, andijvie 8 ciale Dienst van de Bescherming 11.10, bospeen J 15—17.90, toma- r>il_:I4ij 14 »t. j ton t A Of)fi 90 ctamKnnnn f 101 A ten 4.006.20, stambonen f 1214, snijbonen 1.101.41, pronkbonen 3338, pnnsessebonen 8897, spruiten 1327, peterselie 4.30 5.80, bleekselderij 310, prei 10 12, groeneneol f 6.207.50, rode kool 5.006.60, uien 3.203.30, wasoeen 911.10, selderij 4.30 5.80.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3