Avifauna komt onder het beheer van een stichting Na vele hartewensen werd de begroting 1954 vastgesteld Tarieven van waterleiding worden opnieuw verhoogd Indrukwekkend afscheid van Th. Brouwers, hoofd R.K. School ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 DE LEl^SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN OP ZONDAG MAG NIET GEDANST WORDEN In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de Alphense raad, wel ke tot ver na het middernachtelijk uur duurde, heeft de zaak .^Avifauna" zijn beslag gekregen. Deze vergade ring werd gepresideerd door burge meester Ed. C. Witsqhey. Ze werd niet bijgewoond door het VVD-lid W. v. d. Meent. Na langdurige beraadslagingen in de openbare raad en een korte be spreking in geheime zitting, besloot de raad, conform het voorstel van B en W, om de exploitatie van het vogelpark Avifauna in een stich tingsvorm voort te zetten. In het be stuur benoemde de raad uit zijn mid den de heren W. Brouwer, architect met 17 stemmen, J. C. Duin, oud gemeente-secretaris, thans werk zaam bij de fa. N. Samsom N.V., met 16 stemmen; A. Kroon, verte genwoordiger in de houthandel, met 17 stemmen; en uit de burgerij de heren L. de Graaf, oud-directeur van de Alphense Bank, met 15 stem men en C. J. Winninghoff, manufac- turier, met 10 stemmen, een en an der conform het voorstel van het col lege. Voor wat deze laatste groep betreft, had de heer Slootjes de heren J. Vierbergen, dir. van Hern- green's Houthandel; M. A. Laden- dorff, bedrijfsadviseur en W. A. Lam, eigenaar van een handelskwe kerij. Deze verwierven resp. 5, 3 en 3 stemmen, terwijl voorts 3 stemmen ontving mr. R. Samsom, 2 stemmen drs. Goedhart (raadslid) en 1 stem G. Gesman (raadslid). Eensgezindheid. De raad keurde vervolgens, be houdens kleine wijzigingen, de sta tuten van de Stichting tot exploitatie van het vogelpark Avifauna te Al phen aan den Rijn goed, met de wij ziging op voorstel van het lid Brou wer, van het artikel 19, in dier voege, dat bij liquidatie van de Stichting al haar bezittingen met de daaraan verbonden lusten en lasten, verval len aan de gemeente. Aanvankelijk stond in dit artikel vermeld, dat alle bezittingen van de Stichting aan de gemeente Alphen aan den Rijn zou den komen te vervalen. De heer Brouwer wilde door deze wijziging, naast de morele, ook een juridische garantie verschaffen aan de leve ranciers. Dit voorstel wed met 14 tegen 5 stemmen aangenomen. Tot voorzitter van het stichtings bestuur heeft het college aangewe zen wethouder C. M. Deerenberg. De in het bestuur gekozen raadsleden wensten hun benoeming nog enige tijd in beraad te houden. Ook wat de financiële structuur van Avifauna aangaat, kon de raad zich met het voorstel van het college verenigen. Ter zijner tijd zal de raad, op aan beveling van B en W, een raad van advies, bestaande uit ten hoogste 7 leden, instellen, welke het bestuur van de Stichting van advies zal die nen. Hierin kunnen ook niet te Al pen aan den Rijn wonende personen worden benoemd. Het college was van mening, dat in de overeenkomst met de Stichting diende te worden opgenomen de be paling, dat in Avifauna des Zondags niet gedanst zal mogen worden. De heer Rogaar (PvdA) stelde voor, deze bepaling niet op te nemen. Dit voor stel werd met 5 voor en 13 stemmen tegen verworpen, zodat in het ver volg op Zondag in Avifauna niet ge danst zal mogen worden. Uiteraard was het SGP-lid, de heer v. d- Lee, ook nu weer tegen alles wat Avifauna betrof. Cultureel Fonds? Voorts besloot de raad tot het in stellen van een fonds voor culturele doeleinden. Bij enkele leden (v. d. Lee en drs. Goedhart) rees de vraag of dit niet te veel zorgeloosheid in de hand werkt. Bij het merendeel der vele sprekers, die hierover het woord voerden, had de mening post ge vat, dat dit voorstel (waartoe het initiatief van de R. K. Zangvereni ging „St. Bonifacius" had geleid) moest worden toegejuicht. De heer Verdonk verzocht, het bedrag niet ineens te besteden. Het bedrag trouwens nog niet vastgesteld, omdat het college eerst het principe besluit van de raad wilde afwachten. Het fonds treed pas in werking in 1954. Goedkeuring van G. S. moet worden afgewacht. Dan zal een bedrag op de begroting worden uitgetrokken, al dus de voorzitter. Dit voorstel werd tenslotte met tegenstem van de heer v. d. Lee aangenomen. De raad verleende het gevraagde subsidie aan de Chr. Ver. voor Zie kenverpleging, in de kosten van wijkverpleging. Tot gedelegeerde werd benoemd de heer v. d. Lee. Aan het einde van de zitting deel de de voorzitter mee, dat een niet onbelangrijke onderneming, de N. V. Contrico heeft overgenomen en dat deze nieuwe onderneming de zaken te Alphen aan den Rijn wenst te blijven voortzetten. Propaganda-avond Nefl. Blinden- bond Donderdagavond 5 Novem ber zal in het Nutsgebouw en pro paganda-avond met filmvertoning worden gehouden ten bate van de Nederlandse Blindenbond. De heer P. van Berkum is aan de T. H. te Delft geslaagd voor elec- tro-technisch ingennieur. Geboren: Bart z. van Willem Vermeer en Greta van Beelen; Pie- ter z. van Meindert Bruné en Petro- nella W. Visser; Dirkje d. van Cor- nelis van 't Riet en Jannetje van Vliet; Anthonie Marius z. van Maar ten Overvliet en Trijntje Braster; Adolmina Sophia d. van Pieter Bru né en Sietske var der Wolf; Catha- rina Cornelia Maria d. van Cornelis P. J. van Vliet en Maria C. van Hulst; Eckhardt Andreas z. van Gerrit Snatersen en Martha E. Wer ner; Joost z. 'van Willem Zwikker en Suzanna Broerse; Geertruida Ca- tharina Maria d. van Johannes van Egmond en Gerarda A. Bijlemeer. Ondertrouwd: Johannes P. van Dijk 29 j. en Lucia A. van Leeuwen 23 j.; Johannes van der Zwam 23 j. en Krijntje Groeneveldt 21 j.; Wil lem van Dongen 23 j. en Cornelia Dam 21 j.; Merman Vonk 30 j. en Neeltje Maria Verzaal 25 j. Getrouwd: Piet van Varik 27 j. en Gerritje Verbruggen 21 j.; Klaas de Jong 25 j. en Jantje van Varik 24 j.; Franciscus W. E. van Beek 33 j. en Anna Maria Th. v. Leijden 25 j.; Bartholomeus A. Driesen 24 j. en Cecilia M. Moerings 24 j.: Jan Wes- selink 26 j. en Bertha Koelewijn 21 j. ALKEMADE De doktersdienst wordtin de gemeente Alkemade en Leimuiden a.s. Zondag waargenomen door de artsen v. d. Bijl en v. d. Werf. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND PROPAGANDA-AVOND MET FILMVERTONING op DONDERDAG 5 NOVEMBER a.s., in Nutsgebouw te Alphen. Aanvang 8 uur. Medewerking wordt verleend door: Joh. v. d. Berg, pianist; Thierry van Driest, piano: Dubbelmannenkwar- tet Euphome", dir. van Vliet; R. K. Dameskoor uit Leimuiden dir. v. d. Mark. Programma's 75 cent bij sigarenma gazijn Toko, v. Mandersloostraat en 't Nut, Hooftstraat. Comité van voorbereiding Bestuur Fed. Vrijw. Vrouwen Hulpverlening. (Advertentie) BOSKOOP Biljarten. Ook in de afgelopen week heeft de Boskoopse Bilj. Ver. ,,De Driesprong" weer mooie succes sen behaald door twee wedstrijden te winnen en twee gelijk te spelen. Thalia A.De Dr. A. 16; De Dr. B 1Groene Laken B 44; Centrum B 2—De Dr. B 4 2—7; Sport B—De Dr. B 3 4—4. Op het daartoe te Utrecht ge houden examen slaagden mej. T. v. d. Wolf en de heer A. A. van Vel- zen, voor het diploma make-up spe cialisme). HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad komt Dinsdag 3 Nov. bijeen te half acht. Op de agenda staaf ö.m.: Voorstel om enige uitbreiding te geven aan de huisvuilophaaldienst. Dit betreft het einde v. d. Oostzijdeweg. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot ƒ300.000,— ter dekking van kosten woning- en schoolbouw. Vast stelling gemeentebegroting en begro ting Waterleidingbedrijf voor het dienstjaar 1954. Voorstel tot verbete ring van de Dorpsstraat in het Oost en Westeinde. Het betreft hier o.m. verbetering van de afwatering en uitbreiding van de riolering. ROELOFARENDSVEEN Te 's-Gravenhage slaagde voor het diploma Kantoorstenograaf Ne derlands, de heer Rien van Rijn. TER AAR Nooit Gedacht. Het was een blijde avond voor de leden van de Dam- en Schaakclub Nooit Gedacht. Op de speeltafels prijkten 10 nieuwe klokken, die waren aangekocht met het geld. dat was verstrekt door de aandeelhouders. Dammen: H. C. A. BroerR. Lub- berts 1—1, Ant. Hartveld—W. Es- veldt Az. 2—0, J. D. Costeris—D. Spek afgebroken, W. SnaterseNic. Kalshoven 20, H. MuhrW. v. d. Starre 02, J. D. CosterisJ. den Dekker 20, Nic. KalshovenJ. den Dekker 20, J. den DekkerJ. D. Costeris 02. Schaken: A. W. v. d. JagtA. Koel man 01, F. KraanH. Aaftink 01, H. BosJ. W. F. de Bruyn 10, F. KraanM. Heijns 01. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Eerst om bij half een werd de gemeentebegroting en de bedrijfsbe- groting voor het dienstjaar 1954 gis teravond vastgesteld in de gemeen teraad van Voorschoten, waarbij door de heren Van Oosten en Fortanier op slechts enkele posten van de begro ting bezwaar werd gemaakt. Zo stemde de heer Van Oosten te gen de post uitgetrokken voor het psychotechnisch onderzoek en de heer Fortanier tegen de posten betreffende de tandheelkundige verzorging. Zo als gebruikelijk werd er bij de behan deling van de begrotingen algemene beschouwingen gehouden. Na vast stelling van de notulen en de ingeko men stukken opende de heer Forta nier de rij van sprekers. Hij sprak namens de katholieke raadsfractie. Volgens de kath. raadsfractie geeft deze begroting geen reden tot een jubelstemming, doch evenmin re den tot pessimisme. De post onvoor zien ad 21.000.waarmede de be groting sluit is niet groot voo'r een snelgroeiende gemeente als Voor schoten met zijn vele mogelijkheden, maar daarnaast ook met zijn vele zware verplichtingen, om die moge lijkheden uit te buiten. Daarna be sprak spr. Voorschoten als woonge- meente, waarvoor gevraagd werd het soepel functioneren van het gemeen telijk apparaat en voort het beschik baar stellen van een goede woonge legenheid aangepast aan het dorps- karakter, dus zeker geen kazerne bouw. Spr. brak een lans voor de woningbouw aan de Rijndijk. Ten slotte recreatie voor de bevolking. Het bestaande park met speelweide wordt onvoldoende geacht Aanleg van wandel- en fietspaden is belang rijk. Voorts wordt om activiteit B. en W. gevraagd in zake het aan trekken van lichte industrie. Op de bouw van een tweede gymnastiek lokaal wordt met klem aangedron gen. En dan sportvelden. Beide plaatse lijke verenigingen spelen op velden, waar zij practisch op staande voet kunnen worden afgezet. Heeft het College er wel aan gedacht, dat werk van jaren in één keer omver gegooid zou kunnen worden; dat deze ver enigingen ieder een circa 300 leden tellen; dat zijn 600 jeugdige Voor schotenaren, die hun sport niet meer ter plaatse zouden kunnen beoefe nen. Het wordt hoog tijd in deze kwestie een beslissing te nemen. De verschillende gem.bedrijven sluiten op 1 na met een nadelig sal do. De kath. raadslractie is geen voorstander van enorme winsten bij openbare nutsbedrijven. Zij stelt het echter wel -op prijs, dat deze bedrij ven op een gezonde manier functio neren en zeker geen verliezen ople veren. Betreffende d> gezinsreduc ties zal de fractie niet met nadere voorstellen komen, doch eerst ant woord afwachten op de gesteldq vra gen. Verder wordt aangestipt de wo ningbouw, het zwembad, het daad werkelijk steunen van het culturele leven ter plaatse. Armenzorg. Op één wens wil spr. iets dieper in gaan. Het betreft hier de ondersteu ningsnormen voor Armenzorg. Aan dacht wordt gevraagd voor deze j kwestie in verband met de 5% loons verhoging, die per 1 Jan. ingaat. Spr. is ervan overtuigd, dat velen van deze mensen het moeilijk hebben en hierin enigszins verlichting te bren gen wordt een ereplicht geacht. Na de heer Fortanier sprak de heer Van Oosten namens de Prot. Chr. fractie. De heer Van Oosten noemde de begroting geen werkprogram. Spr. vroeg ook om raming van de kapi- taalswerken. Waar zijn wij in de ko mende 5 jaar aan toe? Bodemkarte- ring is stellig gewenst. Op deze ma nier kan men komen tot een classi ficatie van de cultuurgronden. Ge vraagd werd naar de stand van de saneringsplannen betreffende de Bloklaan. De positie van de kleuter scholen ter plaatse is niet gunstig. Verzoekt om te komen tot de bouw hiervan. Spr. vraagt een duidelijk standpunt van het college inzake het recreatiegebouw. Is de gemeente niet bij machte, dan kan er particulier wellicht iets gedaan worden. Voorts drong spreker aan op een andere methode van de behandeling van de begroting. Eerst brengen bij een commissie, welke dan haar beschou wingen doorgeeft aan het college. Hierdoor krijgen B. en W. een beter inzicht. Dr. Pels sprak namens de P. v. d. A. Ook de P. v. d. A. had haar wen sen. Evenals de voorgaande spr. vroeg hij om een werkprogram voor de ko mende 5 jaar. Aandacht werd ge vraagd voor de dorpskern, waar nog steeds een groot stuk grond braak ligt en waar zich vele vervallen hui zen bevinden. Behoefte bestaat aan een winkelcentrum. De overige wen sen van deze fractie waren zwem bad en een systematisch plan voor krotopruiming. Geringe reserve. Als laatste spreker sprak drs. Kort hals namens de V.V.D. Deze spreker was verheugd over de verdeling van de functies in het college. De reser- vepost op de begroting achtte spr. gering, temeer daar geen rekening kon gehouden worden met de 5% loonsverhoging. Inderdaad wordt een plan gemist, maar dit was onmoge lijk samen te stelden, omdat het nieu we college te weinig tijd kreeg. Be treffende de paardenmarkt maakte spr. een vergelijking met Zuid-Laren, die door het houden van een land bouwwerktuigententoonstelling er iets aantrekkelijks van wist te ma ken. Het is meer een idee, dat mis schien ter plaatse zijn nut kan heb ben. Verder stipte spr. nog aan de restauratie van het Ambachtshuis, recreatiegebouw, zwembal, sportvel den (suggestie dit in handen te ge ven van een stichting?), gymnastiek lokaal, een commissie inzake de ont wikkelingsvraagstukken voor de ge meente, algemene begraafplaats. -Nadat al deze wensen en beschou wingen door de diverse sprekers wa ren gehouden kon men geruime tijd op adem komen, want hierna gingen B. en W. 1 uur en twintig minuten in beraad. Antwoord van de voorzitter. Hierna antwoordde de voorz. Het college is ervan overtuigd, dat voor- zichtigheidspolitiek gewenst en ge boden is. Getracht zal worden aan de verlangens om een algemeen beeld te geven tegemoet te komen. Idem van de finantiële toestand van de ge meente, ofschoon dit moeilijk is. Met de sportvelden en de wandelpaden is het college intensief bezig. Techni sche moeilijkheden vragen een uitge breid onderzoek. De krotwoningen hebben de aandacht. De plannen zijn in bespreking met de provinciale di rectie. Betreffende de watervoorzie ning deelde de voorzitter mede, dat volgens de deskundigen het gehalte van het water goed is, de kleur ech ter uitgesproken slecht. Betreffeide de gang van zaken bij de bedrijven is spr. niet pessimistisch. Van wo ningbouw aan de Rijndijk zal voor hands nog wel geen sprake zijn. Hier legt de Rijkswaterstaat haar wil op. Industrieterrein is nog aanwe zig. De gegadigden wilden echter voor een appel en een ei in Voor schoten klaar komen. De plannen voor het 2e gymnastieklokaal zijn be- steksklaar. Ook de ondersteunings- normen zullen t.z.t worden bezien. De algemene begraafplaats is in voor bereiding. Het tehuis voor Ouden van Dagen heeft de aandacht. Dit echter is afhankelijk van het bouw volume. In December of Januari zul len we meer weten. Het kleuteron derwijs is de zorg van het college en het Rijk. We wachten op de wet. Aangaande het ontspanningsgebouw zal B. en W. spoedig een positieve mededeling doen. De dorpskern van Voorschoten is niet het aangenaam ste punt van het college. In het uit breidingsplan is hier winkelbouw ge projecteerd. De grond is echter niet van de gemeente. De aankoop ver loopt niet voorspoedig. Binnenkort is er een vergadering van de gezamen lijke middenstandsverenigingen. Hier zal de heer Schrama, wethouder, een plaatselijke „koopavond" ter sprake brengen. Tentoonstelling tijdens de paardenmarkt, hiernaar zal worden uitgezien naar de mogelijkheden. Als het niet tegen zit besiaat de mogelijk heid ,dat het Gezondheidscentrum in Maart of April in gebruik kan wor den genomen. De Roltrommelvuilnis auto zal in December worden afgele-- yerd. Daarna werden de begrotingen vastgesteld. Van de rondvraag werd door de leden, gezien het late uur, geen gebruik gemaakt. De heer G. Stqenwinkel, onder wijzer aan de School met de Bijbel aan de Wijngaardenlaan, is benoemd tot onderwijzer aan een ULO te Dor drecht. LEIMUIDEN Zilveren jubilaris bij M. en K. Gisteren werd het zilveren ambtsju bileum gevierd van de heer K. F. Lissenburg bij de N.V. Maarse en Kroon. De jubilaris heeft de groei van het bedrijf meegemaakt. Toen hij in dienst kwam bezat de firma 3 autobussen en thans 156. De jubi laris heeft een belangrijke plaats in de bedrijfsleiding, en als chef-earos- seriebouwer is hij een geziene fi guur bij directie en personeel. Als chef van 14 carosseriebouwers heeft hij ook de leiding over 5 schilders en 2 stoffeerders. Dat de persoon en de arbeid van de jubilaris wordt ge waardeerd, is gisteren wel duidelijk gebleken. Des morgens om 11 uur kwamen de directie en de verschil lende afdelingschefs op bezoek. De heer W. Maarse sprak vol waarde ring over de ijver en de capaciteiten van de jubilaris. Deze huldiging ging vergezeld met een gouden armband horloge en een enveloppe met in houd. Ook de heer Jac. Maarse had behoefte zijn chef toe te spreken, en wel in verband met het onbeperkte vertrouwen, dat wederzijds geschon ken werd. Des avonds van 7 tot 9 uur was er in het café van mevr. Sneeboer gelegenheid tot gelukwen sen. Hier kreeg de jubilaris een stroom van gelukwensen en atten ties in ontvangst te nemen. Namens de Personeelsvereniging bood de heer A. v. Woerkom een enveloppe met inhoud aan. De chefs boden een fraaie vloeidrukker aan, de kantoor meisjes een zilveren sigarettenstan- daard. Ook de familie bleef niet achter en verraste hem met een gouden ring. Nog vele andere ge schenken en bloemstukken werden deze dag aan de jubilaris overhan digd. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP De raad van Leiderdorp, die gis teravond vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester v. Diepe- ningen heeft een uitgebreide agenda afgewerkt. Er kwam nog een ge heime zitting aan te pas, toen men aan de salarisherziening van het ge- meentepersoneel toe was, maar ook over dit punt waren de heren het vrij spoedig eens. Onder de ingek. stukken was een dankbetuiging van de Centrale van Kath. Militaire Tehuizen voor de verleende subsidie. De gemeente zal toetreden tot de gemeenschappelij ke regeling inzake ziektekostenvoor ziening voor het gemeente-perso neel. De directie van Wederopbouw en Volkshuisvesting te s-Gravenhage gaat accoord met de bouwsom van 1.042.850 benodigd voor de bouw van 104 woningen aan het Zijlkwar tier. Het is niet uitgesloten, dat bin nenkort met de bouw een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Hoewel voorlopig met één lokaal kan worden volstaan zal, met het oog op toekomstige groei van de ge meente, de openb. lagere school met twee lokalen worden uitgebreid. Het centraal gymnastieklokaal dat in de vorige raadsvergadering zoveel tijd in beslag nam kon nu de goed keuring van de raad wegdragen wat betreft de plaatsing. Het gebouw zal komen te staan aan de Dr. de Bruy- nestraat hoek B. G. Cortslaan. Dit is het meest centrale punt van de scholen gelegen in de kom van het dorp. Voor de toekomstige school van het Zijlkwartier zal een andere oplossing worden gezocht. Door de bijz. scholen is aangedrongen om een verplaatsingskostenbesluit in het le ven te roepen. In talrijke gemeenten is een dergelijke regeling reeds van kracht, wat een groot gemak blijkt bij de personeelsvoorziening. Óm deze reden kan de gemeente niet achterblijven. De voorz. stelde voor een dergelijk besluit in het leven te roepen dat zowel voor ambtenaren als onderwijzend personeel geldt. Men zal daarvoor gebruik maken van een regeringsbesluit van 1946. Na een korte bespreking werd ook dit punt z. h. st. aangenomen. Mutaties bij het gemeente- personeel Door de overschrijding van het grensgetal van 5000 zielen, is de ge meente in een hogere klasse geko men waardoor op de secretarie de functie van hoofdcommies kan wor den ingevoerd. Hiertoe is benoemd de heer C. W. Steenbergen, die tot nog toe als ontvanger en kassier der bedrijven in functie was. Als opvol ger van de heer Steenbergen werd met algemene stemmen gekozen de heer L. C. Bulens, die als waarne mend ontvanger de heer Steenber gen tijdens diens ziekte verving. De heer W. F. Buitendijk, gemeente architect, is benoemd tot hoofd van de technische dienst van de water leiding, terwij] de heer J. J. v. Vliet benoemd werd als opzichter-teke naar in vaste dienst. Waterleiding-tarieven opnieuw verhoogd Door het leggen van een nieuwe transportleiding en uitbreiding van het buizennet in Zijldijk en Munni- kenweg zullen de uitgaven van de waterleiding aanzienlijk stijgen. Deze zijn voor de dienst van 1954 geraamd op 46.437,72 hetgeen een tekort betekent van 9.352.47. Daar B. en W. van oorde-1 zijn dat het water leidingbedrijf zich zelf moet bedrui pen is naar een middel gezocht om dit tekort te overbruggen en dit ge vonden in een verhoging van de ta rieven waarbij ook nog rekening is gehouden met een mogelijk hogere opbrengst door vermeerdering van aansluitingen. De heer Broxterman is allerminst tevreden met deze oplossing vraagt nog eens uitvoerige inlichtin gen over de tot nog toe gevolgde fi nanciële politiek van het waterlei dingbedrijf. Uit het antwoord bleek, dat in de afgelopen jaren van het vormen van een reserve voor ver nieuwing geen sprake was geweest en dientengevolge de kosten van de genoemde verbeteringen opnieuw gefinancierd moesten worden en té vens een jaarlijkse afschrijving op de gemaakte kosten moet kunnen plaats vinden. De tarieven zullen peen betrapen: ZO ETERWOUDE-LEIDERDORP l Na een bijna 30-jarige staat van dienst, als hoofd van de R. K. school aan de Hoge Rijndijk, was het giste ren de dag, waarop de heer Th. Brou wers, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid nam. Begonnen werd met een plechtige H. Mis, opgedragen door de voorzit ter van het schoolbestuur, pastoor Van Leeuwen, met assistentie van de eerw. heren Kuilaars en Crombach. Tijdens de H. Mis was er een alge mene H. Communie der kinderen. Na de H. Mis volgde een ontbijt op de pastorie, waarbij aanwezig waren de heer Brouwers met zijn dochter, het schoolbestuur en het personeel van de school met hun dames. In de namiddag was er op verlan gen van de heer Brouwers een be scheiden afscheid van de kinderen. voor bedrijven: 200 m3 voor 45. voorheen 40,elke m3 meer 0.20, voorheen 0.15 of 0.13. Het abonnementstarief wordt van: 2.20 nu 2.65 per kwartaal voor woningen beneden 100.huur waarde; 3.303.95 van 100 t/m 199; f 4.40—5.30 van 200 t/m 324; 5.50—6.60 van 325.— t/m 449; f 6.607.90 van 450 t/m 599; f 8.80—10.55 van 600 en daarboven. Dit tarief zal met ingang van 1 Januari 1954 van kracht worden. Ook het voorstel tot het leggen van een tweede transportleiding wordt door de raad aanvaard waar-nui^ucu cubu,wu w bij van het oorspronkelijke plan'Met een welkomstlied werd het wordt afgeweken en de leiding nu j scheidende schoolhoofd ingehaald. De vanaf de noodslachtplaats in de ge-1 tweeling broers Henk en Wilbert meente te leggen en wel in een der Blom mochten namens de leerlingen geprojecteerde straten van het uit- met een mooie toepasselijke wens, breidingsplan zodat deze leiding te- als blijvend aandenken aan dit af- vens dienst kan doen als distributie- J scheid, een schemerlamp aanbieden. leiding voor de daar ter plaatse nieuw te bouwen woningen. Verbreding Hoofdstaat Door de stoplichten hoopt het ver- Na een royale tractatie der kinderen en een vertoning van enkele film pjes, dankte de heer Brouwers, diep onder de indruk, allen, die dit af scheid voor hem hadden bereid. Na een slot en danklied namen de keer in het nauwe gedeelte van de kinderen afscheid van hun meester. Hoofdstraat dermate op dat het voor van de H. Rijndijk komend ver- keer dikwijls zeer moeilijk is zich1 door deze opeenhoping te werken. Er is daarom gezocht naar een ver betering die gevonden is door een verbreding daar ter plaatse en mo gelijk is gemaakt door afstand van grond door de Kerkvoogdij van de Hervormde gemeente. Deze laatste is bereid een strook grond af te staan breed pl.m. 1.90 m. Vanaf de Eikenlaan tot de Kerklaan zal door de gemeente een nieuwe afscheiding worden gezet bestaande uit een ge metselde muur welke goedkeuring nodig heeft van Rijksmonumenten zorg. Tot slot besloot de raad tot verkoop van twee perceeltjes grond, elk voor twee woningen, en gelegen aan de Meidoornstraat en het Burg. Brugplein, elk voor de prijs van 4600 en wel aan de aannemer G. S. Nagtegaal en Hemsbergens Bouw bedrijf te Alphen a. d. Rijn. Het ouden van dagen-comité krijgt een subsidie van pl.m. 100 teneinde de bejaarden een gezellige avond te bezorgen. Na de rondvraag waarvan enkele leden gebruik maakten sloot de voorz. de vergadering. Dit weekend wordt de medi sche Zondagsdienst waargenomen door dr. E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40. tel. 30070 De afscheidsavond. Hierbij waren genodigden, de ou ders en een zeer groot aantal oud leerlingen. Na het zingen van het welkomstlied door de leerlingen van de hoogste klasse sprak pastoor Van Leeuwen namens het schoolbestuur en roemde de heer Brouwers voor zijn rustige, verstandige lessen, die hij in al die jaren aan de jeugd van de parochie heeft gegeven en bood hem namens het schoolbestuur een blijvend aandenken aan bestaande uit een twee-armige schemerlamp. De bisschoppelijke inspecteur, rec tor De Groot, herinnerde aan de tijd, dat het katholiek onderwijs zo moei lijk was, welke tijd ook de heer Brouwers heeft meegemaakt. Uw idealisme, aldus rector De Groot, moet u de kracht gegeven hebben, uw taak te kunnen volbrengen als een roeping. Oud-pastoor Hermans, die ook aanwezig was, wilde niet in herha ling treden, hij zag de waardering van de ouders welke op deze avond zo duidelijk bleek, als een erkente lijkheid voor het vele goede werk van de heer Brouwers en verzocht hem, die niet alleen van de ouders, maar ook van hem te aanvaarden. Burgemeester Smeets, die de heer PrnuwPrs --ion knmon p1c ondi wijzer, en zijn werk al die jaren had mogen volgen, dankte namens de gemeente voor de wijze, waarop hij zijn taak had vervuld. Pater drs. A. van Galen, een oud leerling, herinnerde op humoristische wijze aan zijn schooljaren en roemde de heer Brouwers voor zijn wijze lessen en vooral voor wat hij op geestelijk gebied aan zijn leerlingen had bijgebracht. Namens de ouders sprak de heer Caspers, die hierbij als blijk van waardering een schil derstuk aanbood. Namens de oud-leerlingen sprak mej. Van Mil. Zij bood een mooie bureaustoel aan. De heer Kleis namens de K. A. zorgde, na veel goede wensen, voor een pijp en tabak.: De heer Van Veldhoven, sccr. van St. Augustinus, prees de heer Brou wers ais onderwijzer, maar ook als organisatie-man en stelde hem als voorbeeld voor vele jongere papier- leden. Mevr. Van Veldhoven, namens de oud-collega's en de heer De Vrind namens het personeel, roemden on der aanbieding van cadeaux en van bloemen voor mevr. Brouwers, de goede eigenschappen en het voor beeld van hun scheidende collega. Het was voor de heer Brouwers moeilijk het slotwoord te spreken, na zoveel hulde, mooie woorden en ca deaux. Naast zijn dankwoord aan al len verzocht hij voor het personeel van de school, hetzelfde vertrouwen, als wat hij steeds had mogen onder vinden en wilde de ouders er ten slotte op wijzen dat de godsdienstig' opvoeding op de eerste plaats mr- worden gegeven in het gezin. H: ~nir.An afscheid.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9