Duinstreek Rijnstreek Pleidooien in de zaak-SIoos Benoeming van sociale werkster behoort tot particulier initiatief W. J.de Jong uit Noordwijkerhout benoemd tot gemeente-ontvanger ZATERDA 31 OCTOBER 1953 Dh LEIUSfc COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „Gij dwaalt» meneer de procureur" Nadat de proc.-generaal bij het Haagse Gerechtshof mr. baron van Voorst tot Voorst drie jaar gevan genisstraf met aftrek had geëist te gen de Oogstgeester accountant I. J. Sloos, was gisteren het woord aan de verdediging. Mr. A. Mout voerde het eerst het woord. Zijn verdediging betrof voor namelijk de valse notulen. De raads man betoogde dait deze niet vals wa ren, dat er geen gebruik van was gemaakt en dat er geen bewijs was dat Sloos van valsheid zou hebben afgeweten. Zoals, bekend had de proc.-generaal aangevoerd, diat de valse notulen, waarbij Sloos tot hoofddirecteur van de boekhandel De Lange te Deventer was benoemd, zouden hebben gediend om S. gro tere invloed te laten uitoefenen en meer bevoegdheid te geven. In de middagzitting voerde de tweede raadsman, mr. Van Praag, o.m. aan dat de proc.-generaal uit de tenlastlegging had laten vervallen „het in strijd zijn met goed koop- mansgebruik". Dit betrof o.m. de schenking van ƒ25.000 en de balans waardering van de Numij, Wanneer de stukken echter niet in strijd zijn met goed koopmansgebruik, dan blijft er van de oplichting niet veel over, meende de verdediger. Het O.M. moet bewijzen, maar het is niet juist dat men zijn oplossing als de enige juiste ziet. De proc.-generaal heeft de lof trompet van de adjunct-accountants gestoken, maar de raadsman vond deze zaak allerminst juist. Zijns in ziens waren de adjunct-accountants niet bevoegd om in deze ingewik kelde zaak rapport uit te brengen. Dit was werk voor accountants men sen met jarenlage studie achter zich, zoals ook van de zijde van de verde diging is gebeurd. Een geding tussen Philips en de staat laat men toch ook niet door candidaat-juristen be handelen. Het gaat toch om de materie, kom nu met zakelijke feiten over de ver meende onjuistheden, wierp presi dent mr. Van Berkel hier tussen. De raadsman antwoordde dat juist de door de proc.-generaal verweten vaagheid van de rapporten der ver dediging een aanwijzing zijn voor de deskundigheid. Mr. v. d. Giessen, de derde verde diger, vroeg ten aanzien van de op- DF KWAKFX Damnieuws De heer H. Vermeij lid van de R.K. Damclub „Kunst en Genoegen" is kampioen ie Klasse van Noord Holland geworden. Hij was reeds kampioen van het district Amsterdam in de le klasse. KAT WIJK Begroting 1954 De begroting 1954 van deze gemeente sluit met de volgende eindcijfers: Inkomsten ge wone dienst 4.075.509. Uitgaven ge wone dienst dezelfde cijfers waarin een post onvoorzien groot 55.294,67 Ontv. kapitaaldienst 19.037.461,92, uitg. kapitaaldienst 20.462.564,86, dus met een nadelig slot van 1.425.102,94. KATWIJK AAN DEN RIJN Nieuw leven. Enkele maanden geleden stond het er voor alsof de Harmonie gedoemd was na een meer dan vijftigjarig bestaan, te worden opgeheven.^ Thans kunnen we mel den dat de' vereniging weer nieuw leven is ingeblazen. Dank zij de toe treding van een 12-tal leden is het voortbestaan van de Harmonie Kat. wijk verzekerd. Verwacht wordt, dat ook de burgerij weer voldoende belangstelling zal tonen. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: J. J. Verhart, voorz., J. van Delft, secr., Nic. van Dijk, penn., J. Vooys en P. van Duyvenbode .commissarissen. LEIDSCHENDAM Bevordering eigen woning bezit. De gemeente is als lid toegetreden tot de N.V. Bouwkas Noord Neder landse Gemeenten, welke zich ten doel stelde het bevorderen van het eigen-woning bezit. Deze bouwkas tracht haar doel te bereiken door het verstrekken van hypotheken, welke in het algemeen niet meer dan 85 pet. van de netto-bouwsom (t.w. bouwkosten minus rijkspremie) be dragen. De adspirant-bouwer dient na het aangaan van een bouwkas- overeenkomst te sparen tot de boven het hypotheekbedrag nog benodigde som beschikbaar is. Daarna of als hij op andere wijze de benodigde 6om kan storten kan direct met de bouw worden begonnen. De hypo. theek moet in 30 jaar, of zoveel eer der als de spaarder wenst, worden afgelost. Teneinde te voorkomen dat de spaarder te zware lasten op zich neemt, is bepaald dat hij slechts een huis mag bouwen, waarvan de jaar lijkse lasten maximaal een zesde bedragen van zijn inkomen. De bouw. kas verleent allerlei service om de kosten zoveel^ mogelijk te drukken. De financiële consequenties voor de gemeente Leidschendam bestaan uit een deelname in het aandelen kapitaal van de bouwkas. berekend naar een bedrag van 0.40 per in woner. Voorts moet de gemeente een entréegeld betalen van ƒ10, per aandeel van ƒ250,wat voor de gemeente uitkomt op 5.250,en het entréegeld van 210. Van hei aandelenkapitaal moet 20 pet. worden volgestort. Hierover wordt een di vidend uitgekeerd hetwelk de afge lopen jaren 3 y2 pet. bedroeg. Voorts moet de gemeente zich garant stellen voor de hyr>otbeekverstrekkingen maar dit risico blijft beperkt tot de hypotheekaflossingen van de inwo ners van Leidschendiam. lidhtingen vrijspraak. De tenlaste legging was in dit opzicht veel te vaag. Het geld dat aangetrokken is, is niet in de zakken van Sloos maar in de N.V.'s terecht gekomen, Sloos zelf liet niet de advertenties zetten. Pleiter vroeg het Hof niet te veel te hangen aan het verhaal van de te rechtzitting in eerste instantie, daar het voor een griffier niet doenlijk was een volledig verslag van deze ingewikkelde zaak te geven. Boven dien vroeg de raadsman zich af of wel bewezen was of mensen door Sloos werden bewogen tot afgifte van geld. Spr. gaf er een voorbeeld van dat iemand na anderhalf jaar met klachten kwam en hij noemde dit meeschreeuwen met de vijanden van Sloos. Mr. Mout voerde het slotwoord zei o.m tot de procureur-gene raal: „Gij dwaalt". Spr. noemde het requisitoir in hoge mate eenzijdig. Afgegaan was op de uitingen van een groep malcontenten Spr. had voorts menselijkheid in het requisitoir ge mist. Pleiter concludeerde tot vrij spraak. Na raadkamer wees het Gerechts hof een verzoek om onmiddellijke invrijheidstelling van Sloos af. Tot slot sprak verd. Sloos een dank woord tot verdediging en Hof. NOORDWIJK RECTIFICATIE In de onderkop boven het raads- verslag van Noordwijk, dat wij gis teren plaatsten, is een -verkeerde in druk gewekt. De kwestie met de A.N.W.B. is namelijk niet in beslo ten zitting behandeld. In besloten zitting werd behandeld het planolo gisch aspect van het Langeveld, dat nog niet door Ged. Staten is vrijge geven. Gedachtenis overleden parochia nen. Tijdens de Zielevesper mor genavond Wi rdt aan alle volwasse nen een gedachtenis uitgereikt van alle parochianen, die in het afgelo pen jaar zijn overleden. Het zo af en toe gebruikte woord „parochie- gezin" wordt hiermede eer aange daan. Kerkbollenveilin?. De gehou den Kerkbollenveiling in café Flora heeft de mooie som opgebracht van 7304.—. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. de Graaf. De Apotheek „Duinrand" zal ge opend zijn van 11.30—1 uur en van 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Getr.: L. C. v. d. Bent en M. v. d. Luijt; Th. W. Koele wijn en A. Chr. v. d. Slot; J. P. v. Schie en P. C. Hoogeveen. meester Van der Weyden kwam de raad van Nieuwkoop Vrijdagavond bijeen. Na de opening volgde de installatie van het nieuwe raadslid, de heer H. Zoest, die in handen van de voorzitter de voorgeschreven eed aflegde. B. en W. stelden voor aan het ter rein, waarop thans 14 woningen wor den gebouwd (te Noorden) de naam „Vlietkamp" te geven. Dit voorstel komt overeen met de thans voor dat stuk grond gebruikte naam. Maar de Noordense raadsleden waren het met deze benaming niet eens en de heer Dom. Pieterse zag graag dat de naam .jVlietpark" zou worden gegeven. Andere raadsleden vonden eigenlijk deze naam te deftig, maar waren het er wel over eens, dat „Vlietkamp" GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT Vrijdagavond kwam de gemeente-\ raad van N oordwijkerhout bijeen. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken waren :n aantal in de vorige vergadering genomen besluiten, welke door Ged. Staten waren goedgekeurd. Voorts was er binnengekomen een brief van Ged. Staten houdende mededeling, dat dit college geen overwegende bezwaren had tegen de progressieve kinderbijslag. Met alg. stemmen besloot de raad tot conversie van de geldleningen per saldo op 31 Dec. 1952 ƒ78.000,— en ƒ40.500,De rente wordt hierdoor verlaagd van 4 op 3Yi Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot vast stelling a. van een salarisregeling voor een maatschappelijk werkster; b. voor een technisch ambtenaar. Het lid Van der Ploeg verkreeg van de voorz. het woord over de salarisrege ling van de maatschappelijk werkster. Hij zeide dat de katholieke raads fractie de mening is toegedaan dat het benoemen van een maatschappe lijk werkster aan het particulier initiatief moet worden overgelaten. De voorz. stelde de vraag of dit de mening van de gehele fractie was. De heer v. d. Ploeg antwoordde be vestigend. Het voorstel van B. en W. werd toen teruggenomen. De voorgestelde salarisverordening voor een technisch ambtenaar bij openbare werken werd met alge mene stemmen aangenomen. Op verscheidene verzoeken om te gemoetkoming in de reiskosten als bedoeld in artikel 13 der Lager On derwijswet '1920 werd met algemene stemmen een gunstige beschikking genomen. Hierna volgde de rondvraag. Het lid de heer v. d. Sleet zei dat in de vorige raadsvergadering aan gehouden was een verzoek van de heer Musegaas om van de gemeente een stukje grond te mogen kopen van de gemeentelijke werf. Beloofd was, dat in een eerstvolgende vergadering van B. en W. een beslissing zou ge nomen worden. Tot heden heb ik echter nog niets gezien, zei de heer v. d. Sleet. De voorz. antwoordde, dat B. en W. reeds een beslissing hebben genomen en in een volgende raadsvergadering met een prae-advies zullen komen, omtrent deze aangelegenheid. Het lid Out uit De Zilk vroeg of de bunkers bij de Ruigenhoek opge ruimd of gesloten kunnen worden. De voorz. antwoordde, dat hierover overleg zal worden gepleegd met de Kunstzandsteenfabriek te Hillegom. De laatste vragensteller was de heer C. J. Ruigrok uit De Zilk, die vroeg hoe ver of het nu staat met de rioleringsplannen in De Zilk. De voorz. antwoordde, dat aan een Inge nieursbureau opdracht is verstrekt om plannen uit te werken. Dergelijke bureaux hebben het momenteel erg druk, aldus de burgemeester. We moeten dus even afwachten. De heer Ruigrok zou spoed willen betrachten in verband met het feit, dat als er straks weer bouw volume komt men in De Zilk niet achter het net vist, omdat er geen bouwrijpe grond is. VOORHOUT R, K. KVOB en LTB In café „Boerhave" werd een ledenvergade ring gehouden, die maar zeer slecht bezocht was, wat de voorz., de heer J. P. Vester, in zijn openingswoord betreurde. De voorzitter installeerde de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan Schlatmann. Voor de nieuwe tuinbouwcursus hebben zich 19 cursisten opgegeven, terwijl 15 reeds gediplomeerden een vervolgcursus volgen. Van de sociale werkster was een verzoek binnen gekomen om een kleine bijdrage voor de wekelijkse bijeenkomst van de ouden van da gen. Het bestuur voelde ef aanvan kelijk niet veel voor, gezien de slechte kas-positie. Uit sympathie zal 5_ gegeven worden. Leden, die persoonlijk iets geven willen voor dit doel, kunnen dit afdragen aan de penningmeester. Voor de volgende vergadering zal getracht worden een film te laten draaien en een spreker te krijgen. Contact hiervoor zal gezocht worden met het Assurantie-kantoor van de LTB. Toegang ook voor niet-leden. Het hoofdbestuur zal gevraagd worden, om een actie te beginnen voor een inzameling voor de Oost- Priesterhulp. Op verzoek van de K.A.B. zal we derom een gezamenlijk St. Nicolaas- feest worden georganiseerd. Een voorstel van de heer W. Borst om het H. B. te vragen, verplicht te stellen het inleveren van kleine tul pen en narcissen, vond geen onder steuning, terwijl een voorstel van de heer C. Prins, om de verplichte in levering van hyacinthen te handha ven en te stellen op 1 kg. per R.R., met alg. stemmen werd aangenomen. De heren J. Bregt uit Wervers- hoof, P. M. Hulschbosch uit Hille gom en A. Q. Doeswijk uit Voor schoten, werdén cancfidaat gesteld voor het H. B. WASSENAAR Gedurende het a.s. weekend wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, telefoon 2697 en J C. de Neef, Van Heecke renstraat 7, telefoon 4018. NIEUWKOOP Beurs geopend Om zeven uur had eigenlijk de of ficiële opening moeten plaats hebben doch wegens de raadsvergadering kon de burgemeester pas later op de avond komen. Aldus deelde de voor zitter van de R.K. Middenstandsver eniging, de heer W. J. v. d. Laan in zijn toespraak, welke hij hield, toen de deuren van de Middenstandsbeurs werden geopend. Spr. gaf een over zicht van de voorbereidingen welke waren voorafgegaan aan de totstand koming van deze onderneming. De voorz. van de Alg. Midden standsbond de heer D. J. van Wijk mocht de burgemeester om half tien verwelkomen met de wethouders en raadsleden en de gemeentesecretaris, de heer Oskam. De heer van Wijk wees er op dat deze beurs een hele onderneming betekende voor de winkeliers, doch hij hoopte dat het doel zou worden bereikt, n.l. de inwoners van Nieuw koop en Noorden te laten zien, wat de plaatselijke middenstand heeft te bieden. Hierna voerde burgemeester M. P. van der Weyden het woord en wees op de belangrijkheid van een mid denstand. Een welvarende midden stand brengt evenwicht tussen ka pitaal en arbeid, aldus de burge meester. Spr. vervolgde met de aan dacht er op te vestigen dat Nieuw koop-Noorden de laatste jaren is uitgegroeid tot een watersport- en vacantieoord, en verklaarde in dit verband, dat ook het gemeentebe stuur sympathie heeft voor het stre ven van de middenstand en dat stre ven ook daadwerkelijk wil steunen. Met de wens dat deze beurs in al le opzichten zou slagen ten bate van de „Beurs", maar ook ten bate van de opvatting, dat men toch niet naar elders behoeft te gaan om goed en voordelig te kopen. Hierna werd de gasten een ver frissing aangeboden, waarna de heer van Wijk het gezelschap rondleidde langs de verschillende stands. Ook wij hebben de stands bezich tigd en wij kunnen niet anders vast stellen, dan dat de winkeliers hun beste beentje hebben voorgezet. Het geheel is zeer keurig verzorgd en schept in de grote loods een gezel lige sfeer. Ook diverse attracties ont breken niet. Verschillende „proefjes krijgt men aangeboden, hetgeen na tuurlijk als lokaas moet dienen maar niettemin goed in de smaak valt. De publieke belangstelling was gister avond groot en menigeen beproefde zijn kunst om b.v. precies één pond kaas af te snijden. Lukte hem dat dan koste dat pond niets.. En zo was het ook bij andere stands mogelyk op een of andere manier zijn han digheid te tonen of zijn geluk te be proeven. Letterlijk van alles is er te koop en te zien, terwijl allerlei artikelen, zoals bromfietsen, wasmachines, elec- trische apparaten e.d. worden gede monstreerd. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Onder voorzitterschap van burge-J Bakker beiden katholiek zijn. De voorzitter uitte zijn dankbaar heid ovei de eenstemmigheid in deze kwestie en dit werd tenslotte beves tigd, door het feit dat de heer W. J. de Jong uit Noordwijkerhout met alle 11 stemmen werd benoemd tot ge meente-ontvanger. Cijfers. De rekening algemene dienst 1952 wijst aan dat in dat jaar 'de werke lijke inkomsten van de gewone dienst hebben bedragen 323.727,53 en die van de kapitaaldienst ƒ974.661,78. De uitgaven komen respectievelijk neer op ƒ330.829,21 en ƒ963.900,61. Op de gewone dienst is er dus een nadelig slot van 7.101.68 en op de kapitaal dienst een batig slot van 10.761,17. Vanzelfsprekend zijn er nog posten te verhalen en te voldoen, welke be- laan. Men zal zich hierover nog eens nader beraden. De heren Markman en Zwart zagen gaarne dat de straat verlichting wat werd verbeterd. Hiertoe zal overleg worden gclpleegd ,met de „Lugdunum". De heer E. H. van Dam bracht tenslotte hulde aan B. en W. voor de wijze waarop steeds met de ver zoeken en wensen van de raadsleden wordt rekening gehouden. Hij dankte het College voor de grote bereidheid tot snelle afwerking van een en an der. spoedig zou vervagen in „het" of „de" trekking hebben op het genoemde Kamp. De Noordenaren kregen hun j dienstjaar, zodat bovenstaande cij- zin, want men besloot tenslotte met i fers eigenlijk niet de zuivere stand „Vlietpark" accoord te gaan. weergeven. De pl. V.V.V. kan voortaan de ge meente onder haar leden tellen, aan gezien de raad besloot van deze ver. lid te worden tegen een contributie ƒ20,per jaar. Het lidmaat schap van de provinciale V.V.V. zal worden opgezegd. Aan de L.T.J, en C.J.B.T.O. te Noorden zal een subsidie worden ver strekt voor de te Noorden gehouden Jongveedag; ook voor de Jongveedag te Zevenhoven stelde men een sub sidie beschikbaar. Tenslotte verleen de men voor de te houden Kaasdag Nieuwkoop een bedrage van 20,—. Geen der raadsleden maakte be zwaar tegen de mededeling van Ged. Staten, dat het presentiegeld voor raadsvergaderingen wordt verhoogd tot ƒ6,— per zitting, per lid. Over de aanschaffing van een gras- maaimachine, waarvoor offerte was ontvangen, werd van gedachten ge wisseld. Men nam het besluit om alvorens tot aankoop over te gaan, eerst een demonstratie te vragen. Benoeming gemeente-ontvanger. Toen kwam het agendapunt „be noeming gemeente-ontvanger" aan de orde. De voordracht van B. en W. was 1. W. J. v. d. Roest uit Epe, 2. W. J. de Jong uit Noordwijkerhout en 3. P. G. Bakker uit Kortenhoef. De eerstge noemde had na zijn sollicitatie nog een schrijven gericht tot het ge meentebestuur, waarin hij zekere eisen ten aanzien van het salaris stel de. Een en ander was er oorzaak van, dat de heer E. H. van Dam namens de KVP-fractie mededeelde, dat men in zijn fractie algemeen nr. 1 wilde be noemen doch na kennisneming van de bedoelde brief, was men op dat besluit teruggekomen. De heer Stop pelenburg, dankte B. en W. voor het zeer uitgebreide prae-advies en on derstreepte de woorden van de heer E. H. van Dam. De heer Markman achtte een eventuele tegemoetkoming aan de eisen van de heer v. d. Roest onverantwoord tegenover de andere ambtenaren. De heer A. van Dam (C.H.) sprak zijn genoegen uit over het feit dat de KVP thans zijn voorkeur zou willen geven aan nr. 1 van de voordracht, doch kon begrijpen dat men die, van wege zijn eisen, wenste te passeren. Spr. verklaarde gemeentebelang bo ven partijbelang te zullen stellen en ging accoord met de benoeming van de tweede candidaat van de voor dracht. Hier zij opgemerkt dat de heer v. d. Roest niet-katholiek is ter wijl de heer De Jong evenals de heer Met betrekking tot 't dienstjaar '52 is er nog te ontvangen 9.344,54, ter wijl nog betaald moet worden een bedrag van 488,16. Het voordelig verschil tussen deze twee bedragen ad ƒ8.856,38 zal er dus oorzaak van worden, dat het uiteindelijk resultaat een batig saldo is van 1.654,70 op de gewone dienst. De rekening van het gemeentelijk Ontginningsbedrijf wijst over het jaar 1952 een batig saldo aan van 2.582,91, hetgeen ten goede komt aan het herstel van het bedrijf, na de zware verliezen over 1948 en 1949. Als lid van de commissie voor het nazien der gemeenterekeningen deel de heer Markman mede, dat alles in orde was bevonden. Wanneer men in een van de wo ningen van de gemeente gaat wonen, dan moet men zich wel realiseren, dat het verboden is om: varkens, geiten, kippen, duiven of konijnen te houden, schuurtjes of iets van dien aard op het erf te bouwen, een ra dio-antenne (zichtbaar) aan te brengen. Dit en nog meer ver- en geboden zijn opgenomen in een ont werp reglement bevattende de voor waarden welke zullen gelden voor het verhuren van alle gemeentewo ningen. De bewoners kunnen echter nog wel even wachten met het op ruimen van de veestapels, want dit reglement is nog niet door de raad vastgesteld. Men maakte wel enig bezwaar tegen al deze bepalingen, met name wat betreft het houden van een paar kippen en nog andere naar de smaak van de raad overbo dige voorschriften De voorz. meen de dat het ook niet de bedoeling was om het reglement direct vast te stel len, doch hij stelde het op prijs de mening van de raad eens te verne men. Men besloot, dat B. en W. re kening houdende met de op- en aan merkingen, hjet gehele reglement nog eens onder de loupe te nemen. Bij een volgende raadsvergadering zal een en ander dan weer ter sprake worden gebracht. Op verzoek van de plaatselijke mid denstandsorganisaties werd voorts besloten om het wettelijke sluitings uur niet te doen gelden voor de te organiseren middenstandsbeurs en dit te stellen op 23 uur. Rondvraag. Bij de rondvraag merkte de heer Stoppelenburg op- dat hij graag een nieuwe naam zag voor de Achter weg, waar nu het uitbreidingsplan van de gemeente tot uitvoering komt. Suggesties werden gedaan zo als Dr. Koertlaan, of Pieter de Graaf- Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 Oct. Groente. Bloemkool I 12 27, bloemkool II 813, bospeen 1622, waspeen I 816, was- peen II 68.50, andijvie 6.10 8.20, sla 4.60—5.80, kroten 6—7.25, uien 2.206.20, selderie 3.60 3.80, peterselie 3.405.20, breek- peen 3.307.60, pronkbonen 26 41, tomaten 2945, groene kool 6.808.10, spruiten 1531, knol- selderie 47, gele 9.7010.10, ro de kcol 4.7010.30, kervel 4.10 4.90. TER AAR, 30 October, Groente, kassnijbonen 7.709.60, idem B 6.50, idem stek 2.504.60, stam- bonen 7.80, witte pronkers 2.30 4.50, idem B 1.401.60, alles per 10 kg. tomaten export A 0 931.14, idem B 6288 cent, idem C 0.74-t- 1idem CC 3856 cent, tomaten A 4070 cent, idem B 3272 cent, id. C 2251 cent, idem CC 2834 cept, idem bonken 2037 cent, idem afw. 2028 cent, witlof I 3040 cent, idem 11 1929 cent, idem stek 1415 cent, waspeen 8—10 cent, sav. kool 4 cent, groene kool 6 cent, rode kool 57 cent, andijvie prei 89 cent, kroten 6 cent, uien 2 cent, koolropen 1 cent alles per kg., witte kool 3.50 per 100 kg., boerenkool 3040 cent per kist, sla I 611, idem II 2.50 per 100 stuks, bloemkool 816 cent, knol selderij 38 cent per stuk, bospeen 1314 cent, selderij 2 cent per bos, druiven 45 cent per half kg., Peren: Jodensuikerperen 67 cent, Herfst- maagdenperen 6 cent, Wijnperen 39 een* alles per kg. Bloemen: Chrysan then 14 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 30 Oct. Groente. Aardbeien 5992, idem afw. 2439 cent per 2 ons, Kropsla I 3.90—8.70, idem II 2.50—4.60, andijvie 68, uien 3.selderij 23, bloemkool 8—15, tomaten A 91—122, idem B 67—89, idem C 89—114, idem CC 51—83, idem bonken 3462, idem afw. 2066, kassnijbonen 85114, idem stek 39—59 per 100. Bloemen. Freesia's 21—38, Anemonen 17—24, Trosrayonanten 8—31, Pink Neis 13—19 cent, Mos quito 815 cent, Beryl 1637 cent, Cydonia 8—19 cent, TVIinerva 11—29 cent, Harmonious 1321 cent, Per fection 15—29 cent, Chastity 8—10 cent, Snowfall 8—16 cent, Alfretton 16—32 cent, Golden Harvest 22—36 cent, Gift 23—38 cent, Crimson Cham pion 22—36 cent, Chocod 19—33 cent, MiUersdale 20—27 cent. Gold Finder 10—19 cent per bos, Kaufman 3—7 cent, Loveliness 36 cent, Migoli 3 7 cent, Indiapolis 1014 cent, Am. Aanwinst 58 cent, Pulling 1017 cent, Southdown Pink 615 cent, Fred Yule 4—8 cent, Champion 3—6 cent, Perfection 36 centt Monument 21—26 cent, Chocod 3—8 cent, Bal- comb Perfect 4—8 cent, Anjers 6—10 cent, Cyclamen 17—44 cent per stuk. VINKEVEEN, 30 Oct. Groente. Waspeen 811 cent, tomaten 28—64 cent, kassnijbonen 1.021.17, pronk bonen 28—37 cent, stambonen 71— 72 cent, spinazie 621 cent, groene kool 8 cent, andijvie 69 cent, prei 8—11 cent, witlof I 37—45 cent, wit lof II 19—29 cent per kg., bloemkool 818 cent, knolselderij 8 cent, peen 814 cent per bos. AANGEBODEN 2 Aangeboden een goed degelijk kosthuis met hui selijk verkeer, rustig mi lieu met frisse slaapkamer voor net heer, geen be roeps. Br. onder no. 369 bureau van dit blad. 2 Schrijfmachine. Enkele prima schrijfmachines aan geboden. Gegarandeerd zonder enig gebrek. Prij zen f 65, 88, 98, f 160. Tevens telmachine te koop gevraagd. Te bezichtigen: Resedastraat 2, Leiderdorp, Telef. 24191. 368 2 Te koop aangeboden ijzeren woonarkje, bevat: kamer, slaapkamer, ruime keuken, W.C., electr. aan sluiting Th. Möllers, Hooft- boomstraat, Oude Wete ring. 360 2 Naaimachine te koop, in pracht salonkast, uit stekende staat Tevens een handnaaimachine. Te zien: Westkanaalweg 17, Lange- raar. 2 Te koop een partij stal palen. H. Akerboom, Noord einde 115a, Roelofarends- vp.en. 379 2 Paillard platenspeler in mooie schuifcassette. Prijs 75.Van Egmondstraat 1, Katwijk aan den Rijn. 2 Haardkachel als nieuw vrijwel nooit gebrand, we gens aanschaffing van klei ner model. Uiterste prijs 85.—, Lammenschans- weg 55. 375 2 Pracht kleden, kloos tertafels, ameublementen, eiken ledikanten, divan bedden. schuiftafels, tui- mel-opklapbedden, matras sen, pijpen, ellebogen, vuurspecie, vuurstenen, mica, roosters. Koopt in boedels en zolderopruimin- fen. Pluym, Hogewoerd 41, el. 21266. 2102 2 Te koop aangeboden gegalvaniseerde golfplaten 2.13 x 85 7.90 per stuk, gecresoteerd damwand en nieuw vloerhout 2 x 4 en 2x3 alsmede een partij baddings Estaweg, Voor schoten nabij de Gouden Leeuw, J. Borg, de Goe- jestraat 42 Leiden 385 2 Te koop aangeboden Sparta met villiers, bouw jaar 1949, 125 cc.; in prima staat. Te bevragen S. v. d. Voorn, Zuideinde no. 34, Nieuwkoop. 2 Te koop: 4 pracht be klede stoelen f 35, steps vanaf 5, dressoir J 19, petroleumkachel f 12.50, wringer 12.50, banjo 25 haardfauteuil 20.speel goed 2 locomotieven met ruggen, wissels, kamer- rails, seinpalen enz. 35. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 377 2 Te koop: rijwielen 19, vloerkleed 25. kinderauto f 11, kinderrijwiel f 22.10, driewielerfietsje 6.50, een kleine maat kolenfornuis f 12.50, opklapbed 15. lits-jumeaux 35, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. 17.50 ledikanten 7.50, wit ge ëmailleerd kolen gasfor nuis f 55. Hooigracht 55. Nieuwenburg (geen win kelhuis). 2 Bureaux, fauteuils, radip's gashaarden en ra diatoren, kachels, kasten, ledikanten, nachtkastjes, porseleinkast, mahonie ja- louziekastjes, divans, bad- geijsers, naaimachines, ra dio's, inkoop en verkoop, Nieuwe Rijn 60. tel. 22150, tegenover Watersteeg. 374 2 Wegens omstandighe den te koop aangeboden t. e. a. b. D. K. W. 98 cc. R. T., met duo. banden als nieuw, keurig in de lak, loopt prima, Prinsenstraat no. 9a. 395 GEVRAAGD 2 Poldervletje gevraagd in zeer goede staat circa 1 ton door A. P. Heykoop, v. d. Valk, Boumanweg 40 te Leiderdorp. 371 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— vergunnir, en, c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. 2* Oude metalen. Wij be talen zeer hoge prijzen voor uw oude metalen, ko per f 2.— tot 1.20 per kg., lood enz. alles contant afgehaald. Technische Han- delsondern. Metaalhandel, Tesselschadeslraat 35a, te lefoon "24662, Leiden. 372 TE HUUR 2 Te huur aangeboden een ruime frisse kamer voor juffrouw met b.h.b.h. Br. onder no. 392 bureau van dit blad. 2* Te huur voor bruilof ten en partijen onze gezel lige zaal. met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Alle consumptie kan wor den mede gebracht. Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, Telef. 26820. Bespreek vroegtij dig. 2 Contantzaak biedt aan solide personen op termijn betaling, costuums, Demi's winter- en regenjassen, Jongenskleding, Winter mantels en regenmantels. Wij ontvingen ae nieuwste collectie op dit gebied. Br. onder no. 2055 bureau van dit blad. 2 Metalen horlogcbanden Enorme keuze vanaf 2.25, wekkers 5.95, jockele- klokjes 3.25. Polshorlo ges in alle prijsklassen, jaarpendules onder glazen stolD met volledige garan tie f 69.50 Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8. 2023 DIVERSEN 2 Muziekliefhebbers! Vrolijke populaire gram.- platen vanaf 0.50, Koffer gramofoons vanaf 20. Philips radio's vanaf 25, electr. motoren, radio's en onderdelen, luidsprekers en pianoklavier accordeons Gevraagd moderne zangpl. Jan Vossensteeg 41, Leiden 2 Wasmachine Verhuur- inrichting „Hoovi". Wilt U zeker zijn van een goede machine, bezorging op tijd en service? Dan bij „Hoo vi" bestellen! Stadhou derslaan 16, Tel 22182. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Gemakkelijke betalings voorwaarde; Voor solide personen verkrijgbaar op gemakkelijke betalingscon- dities, herencosct'uums, dames- en herenregenjas sen, mantels, dekens, enz. Vraagt inlichtingen brie ven onder no. 367 bureau van dit blad. 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen, antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkooo aile soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 2 Alt op de Mare. Prima V. A. P. hulpmotor 112.50, met rijwiel 125.Da mesrijwiel 65.Dames- sport trommelremmen 120.Herenrijwielen met lamp, 4555, zon der lamp f 40.Jongens- rijwiel 85.Motobecane motorrijwiel met prima Sachsmotor uit elkaar f 100

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3