TL DUINSTREEK DE DOLLE MU Gouden bruiloft te Voorschoten Raadslid Van den Berg (K.V.P.) stelt vragen over woningbouw WOENSDAG 28 OCTOBER 1953 DE LEIUSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 HILLEGOM GOUDEN BRUILOFT Op 4 Nov. as. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat het echtpaar C. Meijer eri A. Meijer—Heyne in het huwe lijksbootje stapte. De bruidegom is 74, de bruid 75 jaar; beiden zijn goed gezond. De bruidegom heeft een mooie zaak opgewerkt als lood- en zinkwerker, annex sanitair, die thans onder de firma C. Meijer en Zoon in de Hofstraat wordt gedreven. De gouden bruidegom is ook een reeks van jaren „vrijwillig brandweer man" en met veel genoegen vertelt hij nog over het stumperige gedoe bij brandblussen een 40 jaar geleden. Als ijverig lid der R.K. dragersver eniging „Tobias", verricht Meijer dit werk van barmhartigheid. Om 9.30 uur wordt Woensdag 4 Nov. in de St. Josephkerk een ge zongen H. Mis uit dankbaarheid op gedragen, terwijl die' middag van 24 uur op Hofstraat 14 receptie wordt gehouden. En al is de familie- schaar niet zo bijster groot, ofschoon de zoon een groot gezin heeft, toch zal 4 Nov. een mooie en drukke dag zijn voor deze eenvoudige, sympa thieke mensen enze zijn het volop waard. KATWIJK Gemeenteraad. De raad komt morgenavond te half acht in open bare vergadering bijeen. Van de 14 punten der agenda noemen we: voorstel tot het verkopen van grond aan de Katwijkse Bouwvereniging. Het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Leiden betreffen de de levering van electrische stroom. Het nemen van een principebesluit betreffende de plaats van vestiging en de bouw van een school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Geboren: Maartje d. van A. Kersbergen en M. van Leeuwen; Pe- tronella d. van C. Kuyt en L. van der Plas; Keetje d. van H. van Duyn en N. Ouwehand; Maria d. van W. Remmerswaal en C. de Jager; Anna d. van J. J. Schut en A. H. van Grol; Jan. z. van L. L. de Waard en M. d' Hous. Ondertrouwd: M. Heemskerk en S. M. van Zuylen; K. Oudshoorn en M. de Jong; W. van der Plas en H. van Duyvenvoorde. Getrouwd: D. J. Kloos en A. W. Kulk; J. van der Marei en E. K. van der Plas. Overleden: C. J. Kromhout 78 j., echtgenoot van C. A. 't Hart; J. N. G. van den Eijkel 43 j.; J. Spaan derman 63 j., echtg. van H. Dekker; D. van Duyn 74 j., echtg. van J. Plokker. KATWITK AAN DEN RIJN R.K. Middenstand. Onder lei ding van voorz. Chr. Verplancken hield de R.K. Middenstandsvereni ging een buitengewone ledenver gadering. die mede bedoeld was als een gezellige praatavond en die door een muzikale omlijsting en met bloe men versierde zaal een enigszins fees telijk karakter droeg. Jn een kort openingswoord verwelkomde de voor zitter de geestelijk adviseur Pastoor Hesp, en de Bondsvoorzitter de heer F. C. de Hosson te Leiden, die een causerie hield over „Congresgedach ten" naar aanleiding van het op 7 en 8 Oct. gehouden Middenstandscon gres te Arnhem. De voorzitter vroeg vooreerst de aandacht der vergade ring voor de op 3 Nov. a.s. te houden Centrale Raadsvergadering te Am sterdam. Bij de ingekomen stukken werd de aandacht gevraagd voor een ingekomen stuk betreffende de be drijfspanden in het Molenblok, waar in 11 winkels zullen gevestigd wor den en waarvoor het zeer wense lijk is dat gegadigden zo spoedig mogelijk bij de heer Minnee, Boule vard 41. Na deze mededeling komen verschillende klachten naar voren over inrichting en afwerking deze winkelpanden, waarvan het voor vele middenstanders ondoenlijk is deze te betrekken. De voorz. wees er op, dat klachten meestal komen als hierin moeilijk of geen verande ring meer te krijgen is. Zijn er klach ten, komt hiermede spoedig bij de betreffende 'instanties. Vervolgens kreeg de heer Hosson gelegenheid zijn causerie te houden. Vervolgens voerde pastoor Hesp het woord, die naar aanleiding van de gehouden reden door prof. Ro gier en prof. Willebrands, gehouden te 's Hertogenbosch, besprak vraag, wat de taak is van de leek de Kerk en wat van de priester ver wacht wordt.. Het volgende punt was vaststelling van het winterprogramma, dat het bestuur reeds had opgesteld en dat de goedkeuring van de vergadering had. Diverse films werden vertoond en 'n geanimeerde rondvraag be sloot de vergadering, die ditmaal wel zeer goed bezocht was. LEIDSCHENDAM Vrouwengilde protesteert tegen vervolging in Polen. De presi dente van de Ned. Kath. Vrouwen beweging mevrouw A. Kraayvanger- Buskens, deelde bij de aanvang van de gisteravond gehouden bijeen komst mede, dat aan de Poolse ge zant een telegram is verzonden, waarin protest wordt aangetekend tegen de geloofsvervolging in Polen. Met volle instemming van de goed bezochte vergadering werd deze me dedeling ontvangen. Overgaande tot de agenda deelde de presidente mede dat het huishou delijk reglement zijn beslag heeft gekregen. Aan de aanwezigen werd dit reglement ter hand gesteld en spr. verzocht dit thuis na te lezen, speciaal de passages, welke betrek king hebben op de verkiezing van het bestuur, opdat de volgende be stuursverkiezing een vlot verloop kan hebben. Dan vroeg de presidente nog eens extra actie te voeren voor het aan werven van nieuwe leden. Om de ledenwerving aan te moedigen heeft het bestuur een premie uitgeloofd voor de leden, die minstens 5 nieu we leden aanbrengen. Zij zullen vrijgesteld worden van één jaar contributie. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat er stemmen zijn opgegaan een jaarlijkse uitgaansdag te houden. Zij die zich daarvoor wil len aansluiten kunnen zich tot het bestuur wenden. Voor de geadopteerde gemeente Nieuwe Tonge heeft het bestuur 300 kamerplantjes aangekocht, speciaal plantjes die gestekt kunnen worden. De kosten hiervan bedragen 100.—. Ter bestrijding van deze kosten werden lootjes verkocht, waarop 2 door een der leden gratis beschik baar gestelde jongenscostuums ge wonnen kon worden. Winnaressen waren mevr. Schrader en mevr. van der Helm. Mevrouw Boudensvan Heel hield een lezing over „Een Pionierster". In een vlot en aangenaam betoog belichtte spr. de voortreffelijke eigenschappen van wijlen mevrouw Albertine SteenhoffSmulders. Zij was het, die als eerstj vrouw met kracht opkwam voor de rechten van de katholieke vrouw en voor de juiste opvoeding van het kath. meisje. Tuinbouwstudieclub gestart. Gisteren heeft de nieuw opgerichte tuinbouw studieclub haar eerste bij eenkomst gehouden in 't patronaats gebouw aan de Damlaan. Spr. op deze vergadering was de heer W. J. van Kampen, die voor een behoorlijk aan tal belangstellenden het een en ander vertelde over het Borgstellingsfonds. Deze tuinbouwstudiecub welke ge vormd is uit de land- en tuinbouwers van elke politieke gezindheid zal zich uitsluitend bezig houden met vak-technische ontwerpen. Het bestuur van de club is als volgt gevormd: C. de Ruyter, voorz.; E. van Eyk, secr.; H. Hendriks, penn.; C. Hendriks, 2e voorz.; J. Meeuwisse, commissaris. Saldi rekeningen Over het dienstjaar 1952 kunnen de volgende saldi worden vastgesteld. Gemeentelijk gasbedrijf voordelig saldo 11.122.37; electriciteitsbedrijf voordelig saldo 40.204.07; gemeen tewerken voordelig saldo f 2.043.76 grondbedrijf nadelig saldo f 8.892.24. De gemeenterekening over 1952 sluit op een bedrag van 1.461.542.02 welk slot kon worden verkregen door tot een bedrag van 1.727.62 te beschikken over de algemene reserve. Het netto-batig saldo dient echter voorlopig te worden becijferd op 38.239.42. NOORD WIJK Publieke telefooncel. Met me dewerking van de P.T.T. is de ge meente voornemens een publieke te lefooncel te doen plaatsen op de hoek St. Jeroensweg de la Basse- cour Caanstraat tegen de muur van bakkerij v. Rossum. WARMOND KOMT ER EEN WARMOND-PLEIN IN DUSSEN? Zoals bekend heeft Warmond na de watersnoodramp de getroffen ge meente Dussen in Noord-Brabant ge adopteerd. Direct na de ramp werd een groot aantal goederen naar Dussen verzonden. Hieronder was om. een prachtige piano, die nu dienst doet bij een revue, welke mo menteel in Hank (een dorpje, dat tot Dussen behoort) door de eigen inwo ners opgevoerd wordt. Hierdoor toont Hank wel, dat het niet bij de pakken neer is gaan zitten, maar het leven weer met volle energie is tegemoet getreden. Ook op ander gebied blijkt dat dank zij de adoptie door War mond en de voortvarendheid van Dussens gemeentebestuur. Door de ramp zijn n.l. veel inwoners van Hank zonder woning gekomen; hiervoor moet gebouwc worden. Het gemeentebestuur heeft deze gelegen heid aangegrepen om een „nieuw" Hank te projecteren, waarin p.m. een plein is gedacht. Deze zomer is een deputatie uit Warmond in Dussen en Maak 'n einde aan dat ondragelijke znurbranden Neem een of twee Rennies, en op 't zelfde moment is dat zuur- branden geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele weréld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies zijn hygiënisch ver pakt één voor één. Ze zijn smake lijk en.gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. (Advertentie) Op 11 November a.s. ho pen de heer en mevrouw H. Zonneveld en J. P. Zon neveld-Westerbeek, Blok- laan 10, de dag te herden ken, dat zij 50 jaar gele den in het huwelijk tra den. Het huwelijk w^rd ingezegend in de parochie kerk van de H. Lauren- tius te Voorschoten en daarom zal er nu 50 jaar later op II November een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen.. Uit dit huwelijk werden geen kinderen geboren. Toch werd mevrouw Zon neveldWesterbeek direct moeder over drie jeugdige kinderen, omdat de heer Zonneveld, eerder we duwnaar van wijlen me vrouw M. v. d. Krogt. reeds vader was van 3 kin deren. Een van deze kin deren is thans overleden. De heer Zonneveld werd geboren te Wassenaar, maar kwam al vrij spoedig naar Voorschoten. Na zijn huwelijk vestigde hij zich in de Schoolstraat, waar hij echter maar 3J4 jaar heeft gewoond, om daarna zijn intrek te nemen ten huize van Bloklaan 10, waar het echtpaar reeds 46 jaar heeft gewoond. Het ziet er thans naar uit, dat zij dit huis nog wel eens zullen moe ten verlaten, wanneer de sanerings plannen van de Bloklaan een vastere vorm aan gaan nemen. De bruide gom thans 78 jaar oud was gewoon alles aan te pakken, wat hem voor de handen kwam, doch veelal was hij werkzaam als houthakker en bomenrooier. De landgoederen van H. M. de Koningin, zoals de Horst, Raaphorst, waren vaak zijn arbeids terrein. Dat dit werk niet van ge vaar ontbloot is bemerkte de Heer Zonneveld in 1935, toen bij het rooien van een boom in Raaphorst zijn ene been verbrijzeld werd met het ge volg, dat het moest worden geampu teerd. Daarnaast was de jubilaris 25 jaar lang erewacht in de parochie kerk. Hij was voorts nog geruime tijd penningmeester van de vroegere R.K. yolksbond en ook in de Land- en Tuinbouwbond „St. Deus Dedit", heeft hij nog een bestuursfunctie ge had. Zijn liefhebberij was de harmo- niet „St. Laurentius". 11 jaar lang blies hij in dit gezelschap de trom bone. De taak van de bruid lag op het huishoudelijk terrein. De verrichting van deze zware taak valt niet direct in het oog, maar is er daarom niet minder zwaar om. Daar werd gewerkt en bij geboorten trok mevrouw Zon neveldWesterbeek erop uit om bu ren, familieleden of kennissen bij te staan in de moeilijke uren. Bij de ge boorten van 33 kinderen was zij als vroedvrouw aanwezig. Thans is zij nog lid van de R.K. Vrouwenbewe ging en wanneer het Comité Auto tocht „Oudea van Dagen" haar jaar lijks autotochtje organiseert, dan is het echtpaar ZonneveldWesterbeek ook steeds van de partij. Het echtpaar is reeds in de bloemetjes gezet. Op 11 November zal dit feit in huiselijke kring verder worden gevierd. Gemeenteraad en gemeenteplan nen. Zoals reeds eerder gemeld ko men Vrijdagavond om 8 uur de ge meente- en bedrijfsbegrotingen in de raad ter bespreking en behandeling. B. en W. hebben voor 1954 grote plannen. Want het is Ket voornemen der gemeente om behoudens onvoor ziene omstandigheden in de loop van het jaar 1954 verschillende plannen tot uitvoering van kapitaalswerken aan de raad voor te leggen. Zonder de volgorde der urgentie te bepalen komen hiervoor in aanmerking: de rioolzuiveringsinstallatie, aanleg van een nieuwe algemene begraafplaats, ontsluiting van gronden voor arbei- ders-woningbouw, aanleg gedeelte nieuwe Papelaan, sanering wonings complexen, herziening riolering Pa pelaan, riolering Krimwijk en omge ving, woningen voor Ouden van Da gen, kinderspeelterrein Burg. Vernè- depark, woningwetbouw, aanleg sportterreinencomplex; uitbreiding en verbetering waterbedrijf, aanleg van enkele wandelpaden en de ver plaatsing van het woonwagenkamp. R.K. Middenstand vergaderde. Onder voorzitterschap van de heer G. Schrama heeft de R.K. Midden standsver. een ledenvergadering ge houden, waar eerst een aantal steeds terugkerende punten werden behan deld, de stukken voor de Centrale Raadvergadering werden vastgesteld en de voorstellen van de afdelingen voor die vergadering besproken. Tot afgevaardigden werden aangewezen de heren J. Niersman en P. Steyn. Het winterprogramma werd bespro ken en in grote trekken vastgesteld. De voorzitter maakte bekend dat de bisschop afwijzend had beschikt op het verzoek om op 15 Aug. en 1 No vember de winkels geopend te kun nen houden. Tijdens de rondvraag bleek er weer belangstelling te zijn om de winkeliersvereniging nieuw leven in te blazen, de grootste moei lijkheid waarmee men al jaren kampt is bestuursleden daarvoor te vinden. Een definitief besluit werd nog niet genomen. De winkeliers in de School straat klaagden, dat wel in de woon wijken de nieuwe straatverlichting werd aangebracht, doch dat de Schoolstraat als winkelstraat een stiefkind blijkt te zijn van het elec triciteitsbedrijf. Hank op bezoek geweest. Van dit ge zelschap maakte o.a. de heer G. Kale- mink, directeur van de N.V. Panagro deel uit. Deze deed toen de toezeg ging, dat Panagro de nodige bouw- plaipen zou ontwerpen, die alleen be taald zouden behoeven te worden, wanneer ze inderdaad tot uitvoering kwamen. In Hank knoopte men dit goed in de oren. Een 15-tal ramp slachtoffers besloot collectief te gaan bouwen rond het genoemde plein. Een graag geaccepteerd aanbod van Panagro was ook om te bouwen te gen Rijksprijs, d.i. voor de prijs, waarvan het Rijk uitgaat bij de toe kenning van de rijksbijdrage aan de rampslachtoffers. Dankbaar is Hank voor deze vorm van hulp, die uit de adoptie door Warmond is voortgeko men. Naar wij vernemen zijn de be woners van Hank dan ook voorne mens hun dankbaarheid te ver eeuwigen door het plein „Warmond plein" te noemen. Jaarvergadering „Warmunda". In de „Stad Rome" kwam „Warmun da" in jaarvergadering bijeen. Het verheugde spr., dat Warmunda het afgelopen seizoen slechts éénmaal voor de strafcommissie is geweest. Laten wij erop werken, aldus spr. dat ook deze ene keer in het nieuwe seizoen voorkomen wordt. Hierna sprak de geest. adv. kape laan Tamis een kort opwekkend woord. Hij constateerde een verru wing van het spel, niet alleen vnn de eigen club, rrsar zelfs in het hoogste niveau. Nadat hij erop gewezen had, dat het beoefenen van de sport, in het bijzonder de voetbalsport, een prachtige gelegenheid is om zelfbe heersing te betrachten en daardoor de ridderlijkheid te beoefenen, be sloot hij zijn speech met de wens, dat met door deze genoemde eigenschap pen te beoefen, „Warmunda" zou mogen groeien en bloeien. De hierna volgende bestuursverkiezing hield de aftredende heren Van Vliet, Slager en Van Elburg op hun plaats. In de strafcommissie werden her benoemd de heren Walraven, Th. Weijers en C. de Vroomen. Het zeer uitgebreide en punctueel verzorgde jaarverslag, dat hierna volgde, werd ditmaal nog door de heer Van Vliet uitgebracht, gevolgd door de jaarverslagen van de diverse afdelingen. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Jac. Duynhoven ver hielden wij slechts, dat het afgelo pen seizoen een nadelig saldo van 133,87 had opgeleverd. Dit door in Leiden Feitelijk waren we van plan dit rubriekje nog een poos in de grootste geheimzinnigheden te laten vocrtbestaan, telkens een verzameling woorden schrijvend zonder iéts los te laten en tel kens weer eindigend, als de ont knoping precies dreigde te ko men. Maar dit wordt ons werkelijk te lastig! Er zijn wel niet erg veel men sen in ons goede Leiden, die ons kennen, maar die er zijn klam pen ons aan de lopende band aan om te vragen, wat „die onzin" nu feitelijk te betekenen heeft. Dan moeten we telkens ,het ge hele verhaal helemaal uitleggen; we hebben er al een paar maal een trein mee gemist en Zondag morgen kwamen we daardoor bijna te laat in de kerk! De meeste mensen, die we spraken denken, dat het zo maar een grapje is, doch daar zijn ze telkens met edele verontwaardi ging tegenop gekomen: Lambiek komt werkelijk in Leiden en met Lambiek ook tante Sidonia, Suuske, Witske en nog een paar anderen. Ze komen Vrijdag, 6 Novem ber, of feitelijk al een paar da gen eerder, maar op die bewuste avond kunt U hen in werkelijk heid zien. Als alles goed gaat blijven ze drie dagen en zij ne men hun intrek in de Pieters- kerkkoorsteeg, waar zij de be roemde kermis van het Sint Francisca Romanawerk een bijzondere fleur zullen schen ken. Deze beroemde kermis staat dit jaar geheel in het teken van Lambiek en zijn trawanten en U zult er de meest vreemdsoor tige avonturen kunnen beleven. Vooreerst is daar 'de geschie denis van het zingende nijlpaard, maar daar mogen we U echt niets ever vertellen. Eerlijk is eerlijk, we hebben Suuske en Witske be loofd, dat zij dit mogen doen en daarom zult U dit over een paar dagen van henzelf horen. KRONUS. verschillende oorzaken. De begr<v ting voor het jaar 1953-1954 vermeld de voor het eerst de post vermake lijkheidsbelasting, hetgeen natuurlijk een minder prettig geluid heeft. Ge tracht zal worden met de grootst mogelijke zuinigheid, de begroting kloppend te houden. In de kascommissie werden be noemd de heren A. v. d. Hulst en J. van Winsen, terwijl de heer G. Kop pers als reserve zal fungeren. De Commissie van Beroep bracht geen nieuwe gezichten. De heren v. Vel- zen, Vermaat en v. d. Zalm werden herbenoemd. Hierna volgde de rondvraag, waar in verschillende interne kwesties aan de orde werden gesteld, die ofwel direct door de voorz. werden beant woord, ofwel in het eerstvolgend club blad een antwoord züllen krijgen. Aetherklanken WASSENAAR Behalve de reeds eerder gepubli ceerde vragen over een eventuele nieuwe tariefsverhoging van de H.T. M., die de heer L. G. Oosterling he den avond in de gemeenteraadsverga dering aan B. en W. zal stellen, zul len ook door twee andere leden van de gemeenteraad vragen aan het college worden voorgelegd. De heer C. E. van den Berg (K.V. P.) heeft n.l. een 9-tal vragen opge steld over de woningbouw in Wasse naar. Hij vraagt B. en W. o.m of het niet dienstig zal zijn, wanneer de raad zich zich binnenkort uitspreekt over de voornaamste punten van het uit breidingsplan, waarvan de algehele herziening thans in voorbereiding is. Verder informeert hij ernaar, of de pacht van de gronden ten Noord oosten van de Haven, die verleden jaar door de gemeente ten behoeve van woningbouw werden aangekocht, reeds opgezegd is. Op een deel van deze grond zijn dit najaar weer bloembollen geplant en dat betekent, dat deze grond niet voor het einde van Juli 1954 beschikbaar zal ko men, tenzij zeer hoge schadevergoe dingen zullen worden betaald. De heer v. d. Berg vraagt voorts, of het mogelijk zal zijn op deze gron den woningen te bouwen met een versnelde procedure, n.l. op grond van de z.g. Wederopbouwwet, en zo ja, of B. en W. bezwaren hebben te gen het volgen van deze procedure. De vragensteller wijst er op, dat uit de destijds aan de raad voorgelegde cijfers blijkt, dat in het verleden soms een deel van het normale bouwconti- gent verlopen is en dat de gewone toewijzingen in de regel slechts be nut zijn voor de z.g. eigen bouw, waarvan zeer vele met-ingezetenen profiteerden. Hij vraagt, of het col lege van B. en W bereid is de con tingenten voor 1954 en volgende ja ren alleen toe te wijzen aan hen, die reeds gedurende een bepaalde tijd ingezetene van de gemeente zijn. Is het college bereid aldus een volgende vraag voorstellen voor te bereiden, die mogelijk maken van gemeentewege garanties te verstrek ken aan ingezetenen, die een eigen woning willen laten bouwen? Tenslotte vraagt de v. d. Berg, wat het college heeft gedaan om een in Januari 1950 gedane toezegging in te lossen, de toezegging n.l. dat steeds gezorgd zal worden voor een voldoen de voorraad van woningbouwplannen en voor grontf, die daarvoor no dig is. Dr. J. N. van den Houten (V.V.D.) zal, mede namens mr. L. G. Horten- sius (Prot. Chr.) vragen stellen die verband houden met de opheffing van de spoorverbinding Loolaan Scheveningen. Gevraagd wordt n.l. welke stappen B. en W. hebben on dernomen om in plaats van deze spoorverbinding een betere compen satie te verkrijgen dan de z.g. snel trams van de H.T.M. Voorts vraagt dr. v. d. Houten naar het standpunt van B en W. ten aan zien van de wenselijkheid en de mo gelijkheid van verbetering der ver keersverbindingen in het algemeen, die de reizigers van en naar Wasse naar ten dienste staan. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12 00 Angelus. 12.03 Lunchconcert.. 12.30 Land- en tuin bouw meded. 12.33—12.40 Wij van het land. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gevar, muz. 13 50 Gram. NCRV: 14.00 Promenade conc 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Pianorecital. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Vocaal ensemble. 17.00 „De kleine zwerver", hoorspel voor de jeugd. 17 30 Kamerorkest. 18.00 Twee piano's. 18.35 Raadhuis- praat. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.00 Amus muz. 21.30 Wedstrijd in kennis en wetenschap. 22.00 Gram. 22.05 „Ik denk er zo overen U?" 22.15 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 AVRO. 7.50—800 VPRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor zang. 9 30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11 00 Metro poleorkest. 11.40 Voordracht. 12.00 Lichte muz. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Hammondorgel. 12.50 Uit het Be drijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 „Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!" hoorspel. 14.30 Fagot, cello en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitzending: „Nieuw Guinea in de Literatuur", door J. J. v. d. Laan. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Repor tage of gram. 18.40 Hoorspel. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 1910 Jazzmuz. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch orkest en solist. 21.20 „De ontzicht- bare verzameling", hoorspel. 21.55 Orgelconcert. 22.20 Amus. muz. 22.45 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. 'k Moet er niks van hebben 'Jk ken die grapjes Je qeettie bloed en je leven en daarna kun je voor 15 cents in elke krant lezen dat je te vluq bent geweest en het noq maar eens over moet 0, uitqestapen moedi- qaard'Laat mj toch niet in de steek!Luis ter, waarover het gaal

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8