RIJNSTREEK DUINSTREEK Begroting 1954 MAANDAG 26 OCTOBER 1953 t>E LlilLlöh COURAN'l EERSTE BLAD PAGINA 3 LANGERAAR Films voor Verkennerij. Door middel van enkele filmvoorstellingen heelt de verkennerij een poging ge daan om haai kasmiddelen te ver sterken. Zonder de onmisbare finan ciën kan geen vereniging rich ont plooien. Zonder het zeker te weten, geloven we el dat de opzet geslaagd is. Althans was er voor de voorstel lingen vrij goede belangstelling. Voor al was dit he4- geval met de middag voorstelling voor de jeugd. Niet min der dan 650 kinderen waren in het Parochiehuis bijeen om te genieten van de kluchtige speciale kinderfilms. En genoten hebben zij. De schater lach was niet van de lucht en thuis gekomen deden zij enorme verhalen over wat zij gezien hadden, 's Avonds was het voor de oudere. Ook nu was het bezoek bevredigend. En niemand zal er spijt van gehad hebben van het bezoek aan aeze filmavond. Want naast het goede werk om de jeugd beweging te steunen viel er veel te gemeten. Het voorprogramma be stond uit een paar alleraardigste te kenfilms en verder nog een vrolijke film getiteld „Schotse weefgetou wen". Tijdens de pauze werd een ver loting gehouden en daarna volgde de hoofdfilm „Niet dat benauwde met de bekende artisten Stan Laurel en Oliver Hardy. LEIMUIDEN DE NIEUWE WATERKERING Ingelanden van de Griet- en- Vrie- sekoopse Polder kwamen Vrijdag avond in vergadering bijeen. De op komst van de Ingelanden was zo groot, als in geen 25 jaren het geva geweest is. De voorzitter, de heer J. de Vries, deelde mede, dat de water kering van de polder te laag is. Reeds verschillende malen heeft men in angst en vrees geleefd dat de water kering het niet houden zou. Spreker denkt aan April 1944, en aanFebr. jl. Men wist dat er iets gebeuren moest, maar voor de polder alleen waren de uitgaven te groot. De voorz. is zeer tevreden uit ae samenwerkin, die er is geweest tus sen Prov. Waterstaat Rijnland, ge meente en Polderbestuur. Thans is het zover voor de polder dat men de waterkering zonder al te hoge kosten in orde kan brengen. De gemeente en provincie zorgen samen voor een goede weg en Rijn land en de polder voor een goede waterkering. De adviseur van de pol der, de heer Wiertsma verduidelijkte aan'de hand van tekeningen en be rekeningen de plannen. De kosten kunnen door de polder over 50 ja ren verdeeld worden en drukken daarom niet al te zwaar. Ingelanden besloten deze kans om het gevaar voor de polder te kunnen keren met beide hand aan te gry- pen. Bij de rondvraag bespraken de he ren Van Beijeren en De Jong nog maals de vervuiling van het polder water door de uitbreiding der ge meenten. Hier ontstond een toestand die met te houden is. De aangebrachte dienstwoning, is niet voldoende. De voorzitter betreur de het, dat er vanwege de gemeen te zo weinig begrip is voor deze be langrijke zaak. Bij het vraagstuk rond de West polder is de samenwerking prima geweest Besloten werd om het over leg inzake de opheffing van de ver vuiling nog weer eens op gang te krijgen. Bouwvakarbeiders vergaderde. De georganiseerde Kath. bouwvak arbeiders waren uitgenodigd voor een ledenvergadering in he café van de heer C. J. v. Groos. De opkomst was niet groot deze keer. Na de inlei ding van de voorz., de heer B. W. Bartels, werden enkele ingekomen stukken behandeld. Hierna werd het woord gegeven aan de districts-be- stuurder, de heer Van de Kaam. Allereerst werd behandeld, cent loonsverhoging der opperlieden, vervolgens de 4 cent loonsverhoging op 12 Oct. jl. om tenslotte te belanden bij de a.s. loonsverhoging ter com pensatie van de huishuren. Hierbij ROELOFARENDSVEEN Kernclub van Veiling en L. T. B. De Kernclub van Veiling en L. T. B. hield de tweede avond van haar win- terprogramma. Voorz. A. Verdel heeite de pl.m. 35 aanwezigen wel kom en betuigde zijn spijt, dat heer Van Harten, die de avond zou verzorgen met een spreekbeurt over mechanisatie mogelijkheden te elf der ure had atgebeld. De heer A. van Velzen, assistent Rijkstuinbouwcon- sulent, sprak nu over: „Mechanisatie in de tuinbouw". Spr. zette eerst uit een, dat de mechanisatie in de land bouw veel meer voorkomt dan in de tuinbouw. Daar de mechanisatie in de tuinbouw op de meestal kleine bedrijven vaak niet rendeert, valt deze mechanisatie die o.a. voorkomt bij net bollen planten, ziektenbestrij- ding, watervoorziening, sorteren en oogsten aan de tuinbouw financieel veel te zwaar. Na dit leerzame be toog werden door de voorz. de prij zen van de tentoonstelling uitgereikt. Voorz. dankte alle medewerkers nog voor gegeven krachten en tijd, die ze voor de opbouw van de tentoon stelling hebben gegeven. LEIDSCHEND AM Bouw openbare lagere school. In de gemeentebegroting voor het jaar 1954 zijn credieten geraamd voor de bouw van een openbare school en voor een daar bij te bou wen .woning voor het hoofd ^van die school, van resp. f 145.OoO.en 20.000.—. De vereiste goedkeuring voor de bouw van de school is in middels verkregen en het is daar door mogelijk nog in 1953 met de werkzaamheden te beginnen. Van het voor de jaren 19511953 aan Leidschendam toegewezen bouwcon- tingent is nog juist één woning be schikbaar. Daarom achten B. en W. het gewenst de plannen voor een onder wijzers woning te doen uitwer ken. Het is mogelijk voor die woning rijkspremie te verkrijgen als het ge hele bouwplan vóór 1 December a.s. bij de desbetreffende instanties is ingediend. B. en W. zullen met deze zaak zeer veel spoed betrachten en medio November een definitief voor stel doen. NOORD W1TK Donderdag zullen B. en W. de be groting voor 1954 aan de raad aan bieden. De begroting van de algemene dienst, en die der bedrijven, geven ook dit jaar geen reden tot optimis tische verwachtingen. Zonder in de tails te treden, moeten B. en W. me dedelen, dat het niet mogelijk was haar zonder bijzondere middelen sluitend te maken. Indien de regeling van de finan ciële verhouding tussen het rijk en de gemeenten geen uitkomst biedt, en de verwachtingen van B. en W. zijn dienaangaande niet hoog gespannen, dan zullen in de naaste toekomst andere bronnen moeten worden aan geboord. Dank zij de beschikking over oude reserves sluit de begro ting van de gewone dienst met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 3.249 302.77. De inkomsten en uitgaven van de kapitaaldienst ziin op resp. ƒ8.914.621 46 en ƒ9.418.505.15 begroot, zodat deze een nadelig saldo aangeeft van 503. Ambtenaar van de burgerlijke stand. Om gezondheidsredenen heeft de heer C. v. d. Wiel ontslag aangevraagd als ambtenaar van de Burgerlijke Stad. Op de voordracht ter vervulling van deze vacature ziin door B. en W. geplaatst de heren J. v. Leeuwen (1), F. J. E. Urlus (2). Botenhuis N R.B. Door B. en W. is bij de raai een voorstel ingediend 'n renteloze geldlening groot 6000.— aan de Noórdwijkse Reddingsbrigade voor de bouw van een botenhuis en materialenopslag op het golfterrein, naast het botenhuis van de „Kurt Carlsen" onder voorwaarde dat deze lening afgelost wordt binnen 40 ja ren. STOMPWITK K.A.B. Nadat de eerste vergade ring van het seizoen geopend was, sprak voorz. N. Boleboom zijn grote spijt uit over de niet bijster grote op komst van de leden. Dit was geen aanmoedigend teken. Hij vroeg zich af, of men door het gebeurde in Po len nog niet wakker geschud is. Dit gevaar moeten we afwenden door als principiële K.A.B.-ers pal te staan. kwam ook de motie van Prof. Romme Wij hebben elkaar nodig. De uitge- in de Tweede Kamer ter sprake. Het debat draaide uit op de ge meen teklassificatie, die natuurlijk fel veroordeeld werd. NIEUWKOOP Herwonnen Levenskracht. Gis teravond hield het pl. Comité van Herwonnen Levenskracht in Nieuw koop, in het nieuwe parochiehuis, een propaganda-avond, welke avond werd bijgewoond door pastoor Vloot- huis. In zijn openingstoespraak gaf de leider van het plaatselijk comité, de heer C. C. van Koert uiting aan zijn vreugde, dat Herw. Levenskracht een zo overvolle zaal mocht begroeten. Sprekend over het werk van H. L. wees hij er op, dat de donateursactie de voornaamste pilaar is waarop het werk steunt en kan worden uitge bouwd. Medewerking op deze avond ver leende het K. A. B.-toneelgezalschap „Dilettant", dat onder leiding van de heer G. H. van Hecke uitvoerde een klucht „Celien slaat toe". In het dwaze verhaal speelt Celien de hel denrol; als huishoudster moet zij eni ge tijd voor mevrouw spelen, het geen natuurlijk allerlei onzinnige verwikkelingen geeft. Tenslotte slaat Celien de rijke Canadese oom aan de haak. De zaal genoot van het stuk, want de lachsalvo's waren niet van de lucht. Er werd goed gespeeld en de grime bleek bij Van Hecke in goede handen te zijn. De plaatselijke piamst Nico van den Haak zorgde voor wat afleiding tussen de bedrij ven en in de pauze. Met een dank woord van de leider van Herw. Le venskracht werd deze propaganda- avond gesloten. mee te maken. De voorzitter van het groepscomité, de heer L. C. Ooster laan knipte geheel in stijl een he melsblauw lint door en de aamoeze- nier, kapelaan A. J. Wiemers, zegen de de ruimte in en hield een, in luch tige stijd gehouden, feestrede. Nadat de gasten goed verzorgd waren, wer den twee gidsen geïnstalleerd en bracht het gezelschap meisjes een revue op de planken, waarin het lief en leed van de afgelopen acht jaren werd uitgebeeld. Deze revue werd ook 's avond toen de ouders kwamen weer opgevoerd. Uit het goede spoor. Zaterdag middag is op de Leidseweg een vrachtwagen, bestuurd door v. H. pardoes de voortuin van de heer N. in gereden, om vlak voor de gevel van het ongeval tast men nog in het duister. WASSENAAR Ondertr.: R. K. de Kievit en F. M. T. Kramer; G. de Vos en G. J. Grun- deken; W. P. Dickerscheid en J. M. de Vos; A. F. J. van der Aa en J. C. Uittenboogaard; A. Zeevaarder en H. A. J. Verschoor; J. A. Levert en A. Engelbert; J. A. Taselaar en W. Baretta; P. J. Scholten en M. E. Wig more; J. Vording en T. Spiegelaar: Getr.: T. van der Hoeven en C. F. Janse; H. Jacobs en J- G. van Eg- mond; J. van der Harst en N. C. Treurniet; G. Woudsma en C. van der Niet; C. P. J. Schnaber en J. Ruyg- rok; A. C. Bakker en A. S. B. Leg- deur; J. Hoogkamer en M. J. de Groot; C. P. van Houten en M. D. v. 't Slot; J. C. van der Holst en C. A. M. Kanters. Overl.: Sjoertje Binnerts, wed van: W. H. Meihuizen, 89 j.; Elisabeth Groothoff, 88 j.; Aaltje Owehand echtgen. van: A. van der Bent, 69 j. ZOETERMEER Afrika ontwaakt. Voor deze mooie film oestond een overweldi gende belangstelling. Voor een over volle zaal werd dit cultureel hoog staande filmproduct gedraaid. Ook de missie is er wel bij gevaren. De totale recette van deze dag (op de dag wa ren er ook twee jeugdvoorstellingen geweest) bedraagt f 280. R. K. Schaakver. De afgelopen week zijn de volgende partijen in de club-competitie gespeeld: J Opdam Jac. Kalisvaart HJ4; Dr. P. SchoutenG. de Vree ViTh. v. d. MeerA. v. d. Burg 10; J. Ka lisvaartJ. O Opdam 0—1; J. van het huis tot stilstand te komen. gelaarTh. van Galen Snr. afgebro- De stenen afscheiding overleefde de I ken; J. v. d. ArendA. de Vree 01; aanrijding niet. Omtrent de oorzaak'G. P. v. d. BroekP. Scholtes 10. Den Burcht was een half uur een burcht voor God Van zeven uur of tot bijna kwart voor acht bewoog zich Zaterdag avond langs het smalle slingerende pad tegen de Burchtheuvel een onafgebroken stoet zwijgende mensen, die zich in de rotonde ver zamelden voor een massale piotest-demonstratie tegen de vervolgin gen, waaraan in Polen en zoveel andere landen achter het IJzeren Gordijn Kardinalen, Bisschoppen en gelovigen zijn blootgesteld. Of eigenlijk protest-demonstratie? Bij zo'n woord denkt men onmiddel lijk aan demagogische redevoeringen, schreeuwende vaandels en een opgezweepte menigte. Van dit alles was bij deze gebedsactie in Den Burcht, die de bijna 5000 katholieken, in zijn ring omsloten hield, gelukkig geen sprake. Dergelijke demonstraties vol holle leuzen laten zij, die in de waarde en kracht van het gebed geloven, maar liever aan hun tegenstanders over. De opkomst was ver boven de verwachtingen. Terwijl, men op 3000 mensen gerekend had, lieten er 2000 meer zien, dat zij er een flink gedeelte van hun avond voor over nadden deze actie bij te wonen. Rector Vesters hield een korte inleiding, waarna het Paree Domine het rozenhoedje voorbereidde. Terwijl op een groot doek de „blijde geheimen" geprojecteerd werden, klonken onder de roerloze kruinen van de herfstgetinte bomen de Weesgegroeten van een ontroerde menigte Op dit moment was dt- Burcht geworden tot een hecht bastion voor God, een burcht van werkelijk verzet tegen de bedrei gers van de Kerk. Na het rozenhoedje bad rector Vesters nog tot Maria, Koningin van Polen, om haar kinderen te beschermen Hij eindigde met de voorlezing van een telegram, dat namens de Leidse Katholieken aan de Poolse gezant in 's-Gravenhage gestuurd zou worden en waarvan de inhoud luidde: De Katholieken van Leiden, in gebed op de Burcht verzameld, geven uitdrukking aan hun gevoel van diep leedwezen over de smaad, de Kerk in haar hoogste plaatsbekleder in Polen, Kardi naal Wyszinsky, aangedaan en bidden voor de ware vrijheid en rechten van het Poolse volk. Het credo, dat tenslotte uit volle borst door allen meegezongen werd, klonk als een dankbetuiging van mensen, die hun geloof nog in volle vrijheid kunnen belijden. We zullen niet proberen de hoog waardigheidsbekleders en verenigingen op te sommen, die bij deze actie aanwezig waren. Het doet er zo weinig toe, want voor God telt slechts de waarde van ons gebed, niet wie we zijn. Als we echter een uitzondering willen maken, dan is het wel voor de voortrekkers, bij wie de organisatit van deze onvergetelijke avond er kwam heel wat kijken in perfecte handen was. breide notulen werden goedgekeurd. Punt mededelingen bracht een ver zoek van de K.A.B. om mee te hel pen om een geldelijke bijdrage de Willibrorduskapel in de baseliek te Haarlem of te maken, zodat deze op 29.11.'53 door het bondsbestuur kan worden aangeboden. Ook werd een oproep van de K.A. voorgelezen om door gebed en protest de nationale Gebedsactie voor de Poolse Kardi naal-Primaat en zijn gelovige te steunen. De geest. adv. kap. W. Miedema hield een lezing over „Wat mankeert de jeugd" en gaf hierin een overzicht van de groei van het kind naar de volwassenheid en de daarmee samen hangende problemen. Deze lezing lokte nogal een heftige reactie uit; waaruit bleek, dat het hard nodig is om over de problemen van de jeugd eens meer te praten. Besloten werd dan ook om binnenkort nog eens een avond bij elkaar te komen waar dan elk lid met zijn problemen naar vo ren kan komen. P. Verschoor stelde zich beschikbaar om het dubbeltje voor het jubileum fonds op te halen. VOORSCHOTEN GIDSEN ZIJN ONDER DAK. Het was gisteren voor de gidsen van de Irmagroep een belangrijke dag. Een lokaal van de oude meisjes school, dat als gymnastieklokaal dienst had gedaan, was in handen van de gidsen gekomen. Het lokaal was flink opgeknapt en wat veran derd. Met wat board en een kwastje verf waren wonderen verricht, en gistermiddag werd het dan officieel in gebruik genomen. De beide kape laans. het kerkbestuur en leiders en leidsters van de Verkenners waren aanwezig om dat heuglijk gebeuren Toneelavond ten bate van „St. Odilia" Ten bate van de R.K. Blindenbond „St. Odilia" werd gisteren in het St. Antonius Clubhuis een toneelavond gegeven door een gezelschap, onder leiding van de heer G. Brussel. Namens 't bestuur van „St. Odilia" verwelkomde de heer A. Montanus de stampvolle zaal. Hij wekte de aanwe zigen op lid of donateur van de R.K. Blindenbond te worden. Hierna scheurde het doek vaneen om ons te laten genieten van „Als een Kwartel'1, een luchtig blijspel van Ed. Terlingen en Henk Bakker. Een tante die om haar geld door haar liefhebbende familieleden be laagd wordt, houdt zich, om achter de ware intentie van haar tante-zeg- gers te komen. Oost-Indonesisch doof. Men gelooft haar en de familie waarbij ze inwoont slaat, gesterkt door de wetenschap van haar hard horendheid, verrukkelijk door. De vader, die met speculaties een aan zienlijk deel van haar geld reeds stukgeslagen heeft, krijgt zijn zoon een student, die zijn tijd verlort heeft, zoals dat heet hierbij als hulp. Ma doet ook schoorvoetend mee. Alleen de pleegdochter blijkt een rechte levenswandel en een flinke som geld te bezitten, wat haar aantrekkelijkheden, voor de zoon, plotseling doet verdubbelen. Enfin de familie komt aan haar trekken en de pleegdochter wandelt aan de arm van haar tante een nog beter leven tege moet. Dit charmante blijspel werd door de regisseur, de heer G. Brussel, met veel vaart op de planken gezet. 9ij meistudent een plezante losbol, die men echter met genoegen van alle universiteiten zou trappen. Dat men hem echter in 6 maanden zijn me dische studie vanaf zijn candidaats de FHBO-ers gewoonlijk met de ern stige kant van het leven te maken hadden, maar nu ook eens de vrolijke kant en de levensblijheid van „Peer- ke Donders" te laten beleven. De vrolijke klanken van de Gi- bato's met opgewekte zang brachten al ras de stemming er in. Het hoofdpunt was de opvoering van het blijspel „Daar liegen wij ons uit" van Morris en Wlatt door de R.K. toneelgroep „De Gastspelers" onder regie van de heer Jac Buis, die met hun denderende leugens de zaal de den daveren. De voorzitter heeft bij zijn dankwoord waarlijk niet te veel gezegd, dat hun spel was of het werkelijk gebeurde. De medespe- lende dames overhandigde hij fraaie bloemen. Een groot bal onder leiding van de heer Ever Castelein, en met muziek van The hrytm Club, besloot deze zeer geslaagde avond. Jaarverslag 1952 van Fotu Leiden In het jaarverslag van de Fotu Leiden (Fonds tot opsporing van tu berculose) wordt melding gemaakt, dat in 1952 12 gemeenten werden onderzocht plus het personeel van de gemeente Leiden. Het aantal bewo ners van de betreffende gemeenten was 84655, waarvan zich 62186 per sonen lieten onderzoeken. Dit is 73.5 De gecorrigeerde aantallen, waarbij Zoeterwoude en Hazers- woude niet werden berekend wegens het ontbreken van gegevens, brach ten het percentage op 86.9 De gecorrigeerde aantallen zijn ver kregen, door bij de werkelijke aan tallen onderzochte personen op te tellen de personen, die geregeld on der controle staan. De hieruit voort vloeiende gecorrigeerde percentages mogen zeker niet ongunstig worden genoemd. Op het moment, dat dit verslag werd samengesteld, was een groot gedeelte van het jaar 1953 al verstre ken. Er kan dan ook nu wel worden voorspel, dat de „eerste ronde" begin 1954 zal zijn geëindigd, zodat het ge hele district dan zal zijn onderzocht. Het totaal aantal in 1952 gefotogra feerde personen in het district Leiden bedraagt 59.207. In totaal werden door het team 113 werkdagen gemaakt met een dag gemiddelde van 524 personen. In onderstaand staatje vindt men 1. aantal foto's; 2. actieve t.b.c.; 3. rustige tjb.c.; 4 andere longziekten. Zoeterwoude Oegstgeest Leiderdorp Koudekerk Hazerswoude Woufbrugge en Hoogmade Rijnsaterwoude Hillegom 11734 6 Valkenburg 1057 Katwijk 16304 11 4515 8303 3020 1464 4128 1793 6 85 25 47 14 38 62162 42 683 141 Bij het bezien van de totaalcijfers moet in aanmerking genomen wor den dat de gemeente Katwijk in het gedetailleerde overzicht geheel is op genomen terwijl het onderzoek ten dele ook in 1953 plaats vond. Matige voorstelling van „Tot Ieders Genoegen" Het bleek geen overbodige luxe, dat de voorz. van de toneelvereni ging „Tot Ieders Genoegen" (TI.G.) Zaterdagavond in de Schouwburg aan het begin van de avond mede deelde, dat de vereniging plotseling had moeten overschakelen op een zwakker stuk, dan hetgeen in voor bereiding was, omdat enkele leden verhinderd waren mede te spelen. „De nieuwe veearts", door P. L. v. Prooyen-Bogaerds, dat reeds meer dere malen in Leiden vertoond is, kan nu niet direct een stuk ge noemd worden, dat het summum aan toneelgenot verschaft, noch aan de spelers (sters) ,noch aan de toeschou wers. Het is een onbeduidend ver haaltje over een oplichter, die een dorpje in opschudding brengt door bijna wilde laten voltooien, vonden I zich als veearts uit te" geven; gelar. Wfl een beetje kras en we kunnen deerd met de g6hechthei(1 van d°boer ons voorstellen, dat het jongmens v/at in het ongerede geraakte. De I kleinere rollen waren in uitsteken- J de handen. Het décor was goed ver zorgd, al moesten verschillende spe lers van uit de zaal een enkele maal op de mogelijkheden en onmogelijk heden er van gewezen worden. Al met al was het een genoegelijke voorstelling^ waarvoor de moderator, van aan zijn g rond, dit laatste kennelijk om voor de „ontroerende" momenten te zorgen. De zoon voelt niets voor de boer derij, de dochter wordt verliefd op de oplichter, waardoor de stoere buur jongen, na een buitenlands verblijf van twee jaren, een hevige teleur stelling krijgt te slikken en tot over maat van ramp dreigt de tante de eenzame zwager te verlaten. En al deze droevenissen moeten in het der de bedrijf tot „happy-endings" ver vormd worden. Enfin, dergelijke stukken spelen dat wel klaar ook: snik -en zoenpartijen aan de lopende band en vlak voor het doek valt allemaal lachende gezichten! We zijn er van overtuigd, dat T.I.G. iets beters kan brengen, want er waren voldoende tonelisten, die aar dig spel lieten zien. Enkele moeten hun neiging tot valse-pathos bedwin gen; een boer, zelfs al wordt zijn zoon liever veearts dan landbouwer, galmt niet doorlopend met de stem van een snikkende massa-dema goog. Een pluimpje verdient mej. Gré CouzijH; zij had wel-is-waar een erg dankbare rol, doch zij benutte deze ook volkomen, zodat de aanwezigen tenminste zo nu en dan eens konden lachen, waartoe ook de heer J. A. Bodenstaff, als meester, het een en ander bijdroeg. Voorts lieten mej. Tiny Nekeman en de heer J. Jonker, resp. als dienst bode en zoon des huizes, vrij onge dwongen toneelspel zien, hetgen wat goeds voor de toekomst kan beteke nen. Al met al waren de aanwezigen van mening, dat T.I.G. toch wel haar best gedaan had en de avond sloot met een hartelijk applaus, plus bloe metjes voor de dames. HAAGSE POLITIERECHTER. Tien maanden gevangenisstraf met aftrek legde de Haagse rechtbank op aan de 56-jarige electro-monteur T. B. uit Alphen aan den Rijn, tegen wie twee jaar met aftrek was geëist voor verduistering van 1400.ten nadele van zijn werkgever en vals heid in geschrifte. De Hagenaar Th. W. P., tegen wie in dezelfde zaak 100boete was geëist, omdat hij een kwitantie zou hebben uitgeschreven voor niet-gele- verde meetinstrumenten, werd vrij gesproken. Te lui om te werken. Voor de Haagse Politierechter moest een 54- jarige kooprr.an uit Leiden terecht staan omdat hij zijn 24 jaar jongere vrouw en vier kinderen in hulpeloze toestand had achtergelaten. In Juni Juli had hij het gezin verlaten zon der gelden of goederen voor het le vensonderhoud te geven. Verd. be toogde zonder werk te zijn geweest en mee te hebben moeten betalen aan de begrafenis van zijn overleden vader. De rechter las echter uit de stukken, dat verd. hem aangeboden werk geweigerd had omdat hij er niet genoeg verdiende naar zijn zin. Toen was hem verdere 6teun gewei gerd. Verdachte was tweemaal ver oordeeld. Zijn vrouw had tegenover de politie verteld, dat haar man te lui was om te werken en de steun wilde dwingen het gezin te onder houden. De officier van Justitie eiste een maand gevangenisstraf. Het werd twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Marktberichten ROTTERDAM, 26 Oct. Vee. Aanvoer: totaal 1955 stuks waarvan 1146 vette koeien, 568 varkens en 241 schapen. Pry zen: vette koeien 2.56 2.70, 2.42—2.56, 2.08—2.24, var kens 2.02, j 1.95, 1.90 per kg. le vend gewicht, lammeren 867666 Vette koeien aanvoer iets meer, han del kalm, niet geheel prijshoudend, prima's boven notering, varkens aan voer korter, handel goed, prijzen ge middeld onveranderd, zware iets bo ven notering; lammeren aanvoer rui mer, handel vlot, prijshoudend. Van de zijde der exporteurs bestaat goede belangstelling. 521ste STAATSLOTERIJ Ie klasse Ie lijst HOGE PRIJZEN 25000 5363 8000 14486 2000 12607 1500 2565 6994 1000 1401 2862 6165 11009 18868 400 2026 3104 5216 7810 7834 8990 11321 11597 13872 1-1692 15481 17402 17609 18525 21406 200 1033 1069 1190 1276 1535 1663 2523 2640 2670 2738 3363 3605 3625 4444 4691 4719 5215 5646 5899 5994 6117 6212 6358 6768 6851 7279 7314 7519 7899 7972 8364 9142 9365 9532 9739 9790 9838 10164 10492 10608 10820 11472 11770 11934 13069 13378 13444 13916 14756 14S80 15212 15218 15332 15360 15395 15717 15809 16016 16034 16278 16527 R K Blindenbond St 16568 16896 17003 17263 17329 17540 18934 19416 19804 19875 20241 20412 21194 21201 Odilia", pater J. Swelm, hartelijk dankte. Hierna was er nog een ver- 1042 075 089 114 117 125 130 137 184 206 w/mnlryioorfj Kol {-.aelnnt «J11 ')1S OSS HUi fUW SU17 5145» SUiA PrUxen van 80. loting. Een geanimeerd bal besloot deze geslaagde avond. Gezellige avond van »Peerke Donders* Voor een stampvolle Burchtzaal gaf de R.K. E.H.B.O, „Peerke Donders" gisteravond haar grote jaarfeestavond voor donateurs en leden. Al moest de voorzitter, de heer v. d. Meer, in zijn welkomstwoord tot zijn spijt mededelen dat de geestelijk adviseur, kapelaan De Jong, wegens bijzondere omstandigheden verhinderd was, aan de andere kant kon hij verheugd zijn over de grote belangstelling. Dr. Zeijerveld, directeur der Ge neeskundige Dienst en de docent der Verengiging, dr. Jansen woonden deze avond bij. Ook het bestuur van de R.K. EHBO SL Liduina uit Zoeterwoude was aanwezig. Dit bestuur had wel een bracht bovendien, met veel verve, zélf J bijzonder gelukkige avond, want zijn de rol van de vader des huizes. Mej. G. v. d. Boogaart speelde innemend en geloofwaardig de moeder, die door man en zoon in de narigheid ge- sleuid wordt. De rol van de pleegdochter kreeg in mej. R. Brus sel een charmante vertolkster. De heer M. Spadon maakte van de boe leidster, mej. Van Leeuwen, mocht, omdat haar vereniging bij een vroe ger gehouden wedstrijd de eerste prijs gewonnen had, met een feli citatie van de voorzitter de door Peerke Donders beschikbaar gestel de wisselbeker in ontvangst nemen. Met recht sprak de voorzitter, dat 211 213 225 235 266 3U2 307 328 343 364 373 402 405 498 499 524 527 568 575 593 612 648 711 712 719 741 748 770 777 854 872 913 973 2020 032 051 055 061 076 114 119 126 133 177 181 208 294 317 332 341 351 371 387 416 440 466 481 507 521 556 577 619 622 626 658 667 672 683 715 718 740 769 798 832 834 876 900 917 934 3006 009 014 079 148 188 192 207 224 267 275 349 354 379 390 393 397 420 430 438 455 460 463 500 507 519 522 577 658 677 730 744 755 791 810 835 864 865 937 938 95 966 9..S S6. 4017 023 044 045 109 123 127 138 186 189 215 278 315 359 372 408 478 496 501 505 532 561 579 603 615 630 631 649 665 686 703 721 75S 789 790 822 840 862 864 868 881 895 911 915 916 946 5017 025 109 202 212 219 327 337 359 421 424 438 468 472 474 487 539 545 547 623 642 743 747 768 770 817 819 820 841 850 401 496 541 575 594 606 610 643 754 770 806 816 839 846 866 869 873 996 7019 048 076 137 160 292 303 307 336 337 363 368 472 525 530 539 553 565 578 580" 615 682 697 ~>S5 787 805 848 855 861 867 868 906 922 929 8042 046 066 071 074 083 084 106 117 159 239 275 310 330 337 352 367 387 394 408 409 434 442 473 528 540 570 582 610 614 642 643 719 726 736 742 752 782 786 837 839 945 970 983 988 998 9001 022 029 044 073 087 113 124 128 13-1 157 165 169 209 258 266 282 288 305 325 349 350 352 368 395 406 427 456 616 629 686 689 754 761 798 800 805 808 819 842 851 887 898 915 922 958 969 970 985 I0O35 021 023 029 038 062 103 161 185 19b 233 234 236 262 281 299 326 377 432 435 461 462 493 515 526 564 567 593 624 626 648 678 680 701 709 719 723 743 744 749 768 770 845 846 867 874 877 897 901 910 933 936 996 11037 064 099 120 176 193 202 238 260 292 296 322 325 352 404 429 454 476 490 494 514 535 541 546 588 589 594 609 626 689 705 706 740 742 751 892 949 952 963 997 12003 013 051 054 073 078 155 175 209 227 277 326 354 371 399 427 453 482 485 539 559 611 727 757 764 846 876 878 883 960 13015 032 033 037 044 060 067 095 102 104 123 207 256 262 325 332 342 399 427 457 484 507 549 553 561 595 615 625 651 058 709 740 824 830 833 856 862 868 877 887 894 897 950 980 14000 14008 039 078 170 174 232 251 272 278 335 432 450 500 553 577 586 591 596 603 616 646 650 664 689 731 733 734 767 779 805 808 826 843 900 902 983 15010 034 066 068 124 181 253 351 365 366 404 442 445 531 576 584 640 674 680 746 775 823 857 863 911 994 16014 079 088 092 144 354 164 214 220 234 263 271 320 339 387 436 471 492 495 506 520 574 584 585 601 603 607 618 648 686 720 735 763 766 819 868 870 875 877 909 965 973 978 990 993 17001 013 023 128 136 138 151 161 168 218 258 269 284 305 321 332 337 338 383 393 404 407 409 431 436 469 472 485 488 513 544 551 572 580 593 607 611 626 649 675 676 685 688 701 727 782 787 792 799 812 839 849 861 889 893 918 920 966 989 993 997 18014 021 022 030 048 072 086 103 119 142 187 189 229 231 244 357 370 371 404 415 418 442 447 456 544 556 559 562 565 681 703 717 728 731 735 741 750 758 765 800 826 848 954 981 19010 017 028 031 066 073 085 087 093 094 097 116 126 145 153 _59 189 194 216 217 228 243 248 272 290 350 352 475 489 494 518 562 580 590 593 602 633 713 741 779 797 871 885 996 912 930 936 939 959 973 :0007 037 039 064 078 086 088 103 105 111 130 142 162 171 205 224 277 317 353 385 421 425 434 481 504 527 551 568 600 609 629 631 639 640 647 672 691 730 746 753 792 821 844 877 908 944 956 962 969 J1002 009 059 142 174 180 182 196 198 244 266 268 273 326 359 367 379 386 415 420 453 465 473 487 495 507 516 546 589 596 597 612 669 678 697 700 772 774 815 829 847 890 928 956 969 975 995 999

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3