DUINSTREEK DE DOLLE MUSKETIERS" Bus kan de Bollenstreek de tram niet doen vergeten VRIJDAG 23 OCTOBER 1953 Óh LhlUÜh COURANT OERDE BLAO PAGINA 1 Toen op 4 October j.l. de nieuwe dienstregeling van de N.Z.H.V.M. in ging, betekende dit een belangrijke verandering in de route Leiden— Haarlem v.v. Warmond werd opge nomen in de lijn, welke de bollen- dorpen verbindt, hetgeen mogelijk was geworden door een verbeterd wegennet en de nieuwe brug bij de tol. Ook aan de Haarlemse kant waren er veranderingen in de vorm van enkele nieuwe halten in de om geving van Bennebroek en Heem stede. Er is in de eerste dagen van de nieuwe dienstregeling flink gemop perd °ver het langs de weg laten staan van reizigers in verband met volle bussen. Intussen is echter ge bleken, dat deze toestand niet blij vend was. Men moest er even in ko men, maar nu draait alles weer zo als voorheen. Niettemin bemerfcten we, dot er in Haarlem nog wel gemopperd wordt. Een Haarlemmer vertelde ons, dat het niet mag regenen, als je 's avonds ergens naar toe moet op de uren van bioscoop- en schouw burgvoorstellingen. Dan bestaat de mogelijkheid, dat er een of twee bus sen voorbij gaan, die zoals men dat noemt afgeladen zijn. En hier ligt naar onze smaak de kern van het probleem. Een bus heeft zeer zeker voordelen, maar ef zyn toch ook punten, waarop geen tram geslagen kan worden. En daar valt op de eerste plaats de opname capaciteit onder. Een voor- en ach- terbalcon doen niet te overtreffen diensten, wanneer het om de een of andere reden plotseling storm loopt. Er kunnen heel wat mensen een plaatsje vinden. De bus heeft dat niet en is daardoor heel wat vlug ger knock out als de nood aan de man komt. Als wij ons oor in de Bollenstreek te luisteren leggen en hier en daar onaangenaamheden vernemen over de bus, dan menen we een zeker heimwee naar de tram te bespeuren. Je had er meer mo gelijkheden en meer ruimte. Nu de bus er eenmaal is, kan men beter geen oude koeien uit de sloot halen. Het is voorbij! Anderzijds zijn we ervan overtuigd, dat de N.Z.H.V.M. alles doet, om te berei ken wat mogelijk ismet een bus. Er zijn regelmatig reizigerstel lingen, maar deze zullen er o.i. niet toe leiden, dat er op de spitsuren een zeker comfort verschaft kan worden. In de trams en in de trei nen is dat ook niet het geval. Wel geloven we, dat de reizigers zelf ook nog enige verbeteringen in de hand kunnen werken. Er zijn b.v. bussen, die niet verder gaan dan Hilleêom. Als er echter vijf minuten Middenstands- misère 'Het spant in Oost-Beyerland, waar de winkelweek, door de plaatselijke middenstanders van 15 tot 24 October georganiseerd, door de Justitie ruw verstoord werd. Nog groter werd de beroe ring, toen door een regen van processen-verbaal, het hele no bele streven in het water dreig de te vallen. Zoals gebruikelijk waren aan deze winkelweek diverse attrac ties verbonden. Iedere dag wer den bijvoorbeeld vele prijzen verloot. Op de tweede dag maak te de ambtenaar van O.M., de verbaasde middenstanders dui delijk, dat hij op deze verloting geen prijs stelde. Ongebroken echter kondigden de winkeliers toen een prijsverlaging van 5 en vergoeding van de reiskosten van mensen die van elders Oost- Beyerland kwamen bezoeken .aan Jammer, wij wisten het niet. Ook aan deze pret is nu door de vele processen voor over treding van de loterij-wet een einde gekomen. In Oud-Beyer- land hoort men thans nog slechts geween en geknars van tanden. Behandeling of mis handeling? De Rotterdamse rechtbank sprak gistermiddag een chirurg uit Rotter dam vrij, nadat de officier van justi tie tegen hem een geldboete van 100.subsidiair dertig dagen hech tenis had geëist. In Mei'j.l. had de chirurg in een polikliniek een 19-jarige kantoorbe diende uit Kralingseveer te behande len gekregen, die van zijn fiets was gevallen. Hij kon daardoor zijn ar men niet meer bewegen. Bij de chi rurg moest hij zijn jas uitdoen, doch daar dit niet scheen te gaan, wilde de dokter hem helpen, waarop de jongeman aan het gillen sloeg. De dokter had hem toen bij zijn armen vast, zoals dit volgens de dokter bij de behandeling behoorde. De knaap rukte zich los en viel. Toen hij op stond zou de chirurg hem een schop tussen de schouderbladen hebben ge geven, aldus de lezing van de jon gen en zijn moeder, die hem verge zeld had. Zijn huisarts, die hem daar na behandeld had, herinnerde zich niet meer, dat de kantoorbediende pijn in zijn schouderbladen zou hebben gehad. De chirurg kon zich niet voorstel len iets dergelijks te hebben gedaan. Misschien had hij de jongen per on geluk geduwd. In de behandeling za gen moeder en zoon al mishandeling, merkte hij op. De officier was van oordeel, dat de dokter in een affecttoestand had gehandeld. eerder een bus naar Leiden ver trekt, dan gaan de meeste Hillegom- mers daarin. Dat lijkt ons niet juist. Geef, vooral als het erg druk is, aan de mensen, die verder moeten een kans, en wacht die paar minuten op de speciale bus. HILLEGOM Bloembollencultuur. De pl. afd. van Bloembollencultuur hield gister avond haar 180ste ledenvergadering in Hotel Sistermans. De opkomst was goed. Vóór het openen herdacht de voorz,, de heer C. J. van Til, het over lijden van de heer S. v. d. Linden. De voorz. wees in zijn openingswoord op het verloop van de export en op de a.s. viering van het 75-jarig be staan der afdeling. Dit zal geschie den met de afd. Lisse èn door een grootse tentoonstelling èn door een feestvergadering in Treslong. Tot candidaat voor het hoofdbe stuur (een Hillegomse vacature) werd gesteld de heer C. J. v. Til. Daarna werd het woord gegeven aan de heer K. Haakman, dir. der P. T.T., die de in de vorige vergadering gestelde vragen behandelde. Zeer vele en praktische wenken werden gegeven. De vergadering was over de duidelijke en sympathieke uiteenzet ting ten zeerste voldaan. Vervolgens hield de heer P. G. Bal kenende een inleiding over het huid- ziek in Hyacinthen. KATWIJK AAN ZEE Dodelijke val Gistermorgen heeft zich een dode lijk ongeval voorgedaan op het ter rein van de nieuwe Visserijschool te Katwijk aan Zee. Op het terrein van deze school stond een loggermast opgesteld, waar in gistermorgen de 16-jarige Jaap Verduyn klom. De mast stond kenne lijk niet stevig opgesteld en viel om. De jongen heeft de vbl niet over leefd. Of hier sprake is van een fout, gemaakt bij het opstellen van de mast, zal men onderzoeken. KATWIJK Gymnastiekver. „Hercules". In de door de Gymnastiekver. „Hercu les" gehouden jaarvergadering wer- dep de nieuwe bestuursleden geko zen, die de functies als volgt verdeel den: J. G. Schoneveld voorz., J. van Rijn, secr., B. M. P. Kornet penn., W. van Rijn 2e voorz., J. van der Plas Hz. 2de secr., mej. N. Dijkman 2de penn. De dames M. J. v. Rossum, mej. M. van der Vijver, en de heren G. Ouwehand en C. van Andel werden in de materialen-commissie be noemd. Vervolgens kwam aan de or de het benoemen van nieuwe leiders. Benoemd werden voor de dames- en meisjesafdeling mevr. Dieben èn voor de heren en jongensafdeling de heren C. Taat en W. Schaap. Medegedeeld werd dat alle leiders gediplomeerde M.O.-ers zijn. Dan werd nog besloten om Kleutergymnastiel: te gaan geven en ook de rhythmischp gymnastiek te beoefenen, het houden van onderlin ge wedstrijden te bevorderen en de traditie yan de jaarlijkse uitvoering in ere te doen herstellen. LEIDSCHENDAM Oud-militair verdronken Gisteravond omstreeks zes uür heeft de rijkspolitie uit de Vliet te Leidschendam opgehaald het lijk van de 70-jarige gepensionneerde In dische militair A. G. A. S.f woonach tig in Den Haag. Het stoffelijk over schot is naar het ziekenhuis Sint Antoinushove vervoerd. Omtrent de manier, waarop de man te water is geraakt, verkeert men in het onze kere. Landsteiner medaille. De voorz. van de pl. afdeling van het Roode Kruis heeft de Landsteiner medaille ontvangen uit erkenning voor het feit, dat hij nu reeds vijf maal bloed heeft afgestaan voor de bloed-tran- fusiedienst. Burgemeester H. Ban ning, de erevoorz. van het Roode Kruis, heeft hem deze medaille uit gereikt. Vergadering gemeenteraad. Aan vankelijk was vastgesteld, dat de behandeling van de gemeentebegro ting een aanvang zou nemen in de avondvergadering van 26 dezer. Deze raadsvergadering kan wegens heel bijzondere omstandigheden niet door gaan. WeL zal op 28 dezer een nor male vergadering plaats hebben, ter wijl de behandeling van de begroting is uitgesteld tot de avondvergadering op 12 November a.s. Geb.: Cornelia J. M. d. z. C. N. Jan- son en C. A. van Haaster; Cornelis P. z. v. P. Burgstad en Chr. Wester man Josephina G. C. d. v. P. J. Vie- veen en C. A. van Heijningen; Cor nelis J. M. z. v. B. J. van Vliet en A. C. van Bos; Cornelis A. z. v. P. Jansen en J. L. A. van Wissen; Pau lina d. v. G. A. A. Ruitenbeek en T. H. A. Moerman. Ondertr.: Petrus J. van Heijningen te Voorburg en Anna J. Groenewe- gen; Albertus L G. de Groot en Maria W. de Korte; Jan van den Berg ete Pijnakker en Cornelia J. War- menhoven; Bernardus A. M. Loo- mans te Voorburg en Maria J. Th. Wensveen; Johannes G. van Berkel en Cornelia G. van Eeden Peterman te Voorburg.' LISSE Theorie en praktijk. Eivol was de zaal van het café-restaurant „de Nachtegaal" te Lisse, toen de voor zitter van „Theorie en Praktijk" de 84e ledenvergadering opende. Dit was evenwel niet te verwonderen, want, het was tevens de jaarlijkse feest vergadering en de heren hadden hun dames meegenomen. Begonnen werd met het eigen openingslied van de vereniging Het cabaretgezelschap begon daar na met zijn programma, dat werd ge opend door de Wico's die met hun ac cordeons spoedig de gewenste stem ming vonden. Marianne van den Bergh bracht hierna „het Kijkdoosje" ten tonele. Zij vertolkte de Rotter damse straatjongen voortreffelijk, hetgeen ook gezegd kan worden van het schetsje Neeltje voor de Recht bank. Fantasio, de'muzikale clown, gaf een heel goed nummer. Na de pauze traden de diverse ar- tisten wederom op met een goed re pertoire. De voorz. bracht namens allen dank aan het gezelschap. Deze mooie avond werd besloten met een gezellig samenzijn met me dewerking van „De Warejoca's" on der leiding van de heer M. Schaap Gouden bruidspaar in Voorhout ló November a.s. hoopt F het echtpaar Adr. Swin- hout en Maria Meijland wonende 's Gravenweg, zijn gouden bruiloft te vieren. Van zelf zal deze dag niet ongemerkt- voorbij gaan! Bruid en bruidegom genieten nog een uitsteken de gezondheid, De bruide gom is 78 jaar en de bruid 74. Alle jaren maken zij nog de tocht van ouden van dagen mee, waarbij de bruidegom een gaarne ge ziene gast is om zijn altijd goede humeur en de manier waarop J 30 kleinkinderen zullen het feest hij er steeds de juiste stemming er nog extra luister bij zetten, in weet te krijgen. I Het huwelijk werd gezegend met"Parochieel behoort het bruidspaar 12 kinderen, die allen nog in leven onder de St. Victor te Noord wij ker- zijn, 6 zijn getrouwd; een dochter is hout, waar de bruidegom reeds 381 in het klooster. 1 jaar kerkmeester is. Geb.: Cornelia Helena d. v. M. v. Stein en M. A. v. d Werf; Paulus Cornelis Maria z. v. J. A. Bakker en L. M. Verbrugge; Geertruida Anto- nia Maria d. v. Chr. v. Rooijen en G. v. d. Voort. Ondertr.: Eduard van Hage, 24 j. en Wilhelmnia P. Straathof, 25 j.; Pieter Oudshoorn, 27 j. en Petronel- la .Warmerdam, 22 jaar. Getr.: S. K. Ondree te Leerdam en J. Hermus. NOORD WITK KAMPIOENSCHAP VAN NOORDWIJK SCHAKEN. In de tweede ronde moesten we gens ziekte de partijen P. de Groot J. Bizot en J. v. d. MeerDs Men- zelaar worden uitgesteld. H. Veenstra bleek niet opgewas sen tegen P. Bedijn en G. Vink en J. Veenstra moesten in resp. J. Hoo- geveen en J. Turk hun meerdere er kennen. G. Marijt kreeg een cadeau tje van A. Leenheer, doordat deze een toren weggaf, wat ook F. Hoek overkwam in zijn partij tegen A. Lindhout. In de jeugdparty was wel verras send de winst van C. Leenheer te gen H. Hoek. Spannend was J. van DuinP. Hoek, lang duurde het tot dat v. Duin de koning moest omleg gen. B. Veefkind won regelmatig van F. Aartse, terwijl de partij B. Cra merE. Aartse moest worden uit gesteld. Gemeenteraad. Donderdag a.s. zal de raad te 8 uur in openbare zit ting bijeenkomen voor de behande ling van een 30-tal agenda-punten. Onder meer zal worden behandeld: Instelling van een raadscommissie voor het Langeveld en bespreking van vraagstukken in verband met dat deel der gemeente. Geldlening aan de Noordwijkse Reddingsbrigade voor de bouw van een botenhuis e.d. Crediet voor maatregelen tegen uit droging van landerijen nabij het golfterrein. Verzoek van de Kunst kring Noord wijk om subsidie. Aan bieding van de begrotingen voor 1954 Wijziging van de verordening win kelsluiting; halve dag per week! SASSENHEIM Geboren: Joanna Eliabeth Maria, dr van W. F. Brocks en P. H. Immer- zeel; Hugo Petrus Joseph, zn van H. P. J. Zwetsloot en C. M. van der Geest; Carolina Emmerentia, dr van C. Jonkheer en G. C. M. Zwetsloot; Hazine, dr van W. Duindam en C. H. Aangeenbrug; Neeltje dr van R. Ei- singa en J. J. de Vries; Alida Maria, dr van Th. P. Zwetsloot en M. W. v. Wieringen. Ondertrouwd: Johannes Hooge- boom 27 jr en Neeltje Adriana v. d. Linden 23 jr. Getrouwd: C. de Vreugd en K. v. d. Voort; C. v. Pijpen en M. Berk- heij; R. A. J. Haver en J. M. Ch. v. d. Pijl; B. H. Salman en M. A. Bis- schops. VALKENBURG Katholiek Valkenburg. Katho liek Valkenburg opende het derde seizoen met een contactavond, waar bij pastoor Hesp ën kapelaan Bek kers aanwezig waren. De voorz. heette allen hartelijk welkom en zette in enkele woorden nogmaals het doel van deze con tactavond uiteen. Daarna gaf hij het woord aan pas toor C. J. Hesp, die een zeer interes sante causerie hield, naar aanleiding van het Epistel en Evangelie van Zondag jl. De causerie had tot titel: „De Pas toor en het geld". Spreker gaf een zeer duidelijke uiteenzetting over de bronnen van inkomsten en uitga ven van een parochie. Hierbij kwam aan het licht, dat het: „in uwe mild dadigheid dringend aanbevolen" bij een aangekondigde collecte geen om lijsting maar een dringende nood zakelijkheid is! Ook de huishoude lijke aangelegenheden van een paro chiekerk vragen een wijs beleid even als van ieder andere huishouding. Voor spreker aan deze causerie be gon bracht hij nog de hartelijke groeten over van oud-kapelaan Van der Ende, die vanuit Tilburg de con tactavond in Valkenburg met belang stelling blijft volgen. Na de pauze waren allen nog een tijdje gezelllig bijeen en het was laat, toen de katholieken van Val kenburg naar huis keerden, dankbaar over het welslagen van deze eerste contactavond van dit seizoen. ft (21) „Giuseppe 'Rivella, de keil- ner van de Onbevlekte". Uit het Italiaans vertaald dooor W. Reinders S.M.M. Uitgave Kath. Bond» „St. Antonius". Wij zijn voor onszelf in 't onze kere, of de Kath. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „St. Antonius" er goed aan heeft gedaan een boekje uit te geven en daarmede open te doen over Giusep pe Rivella, een kellner in de gro te, weelderige hotels van Rome en elders. Onze onzekerheid spruit daaruit voort, dat wij te veel eer bied hebben voor de inwerking van de genade, om aan haar voor te schrijven, hoe zij mag inwerken, maar van de andere kant zien we de levenswijze van Joseph Rivella niet gaarne ten voorbeeld gegeven aan mannen in ons land. De manier, waarop iemand tot heiliging en de voltooiing daarvan, de heiligheid wordt geroepen, is niet voor ieder klimaat dezelfde. De genade bouwt voort, maakt zich meester soms, van de natuur en de natuurlijke ge aardheid van een Italiaan is zeer verschillend van die van een Neder lander. Zuidelijke volken zijn in hun gedrag veel spontaner en uit bundiger dan noordelijke. Wanneer wij de spontaneïteit van andere volkeren kunnen benijden, dan staat daartegenover dat een volk als het Nederlandse karakter-eigenschap pen ten toon spreidt, om welke het weer door die spontane volkeren, terecht, beneden wordt. Het leven nu van Giuseppe (Joseph) Ravelli en de wijze, waarop hij tot heiliging werd geroepen, is typisch Italiaans, we zouden zelfs zeggen „Italianissi- alleritaliaanst. Wij zijn er ze ker van, dat als een Nederlandse kellner tot een begenadigde levens wijze werd geroepen, hij dat heel anders zou inkleden dan de goede Giuseppe. De verering, welke deze kellner de H. Maagd toedroeg, zou ook de zijne wezen, maar die ver ering zou niet zó getoonzet zijn. Ook andere vrome'praktijken van deze vrome Italiaan, en zijn hevige angst valligheden (welke ten onrechte als nederigheid worden uitgeduid) roe pen bevreemding op. „De Geest waait waar Hij wilen het voegt ons niet een oordeel te vellen over de wegen, de soms zeer wonderlijke en buitenissige wegen, welke de ge nade inslaat. Ons bezwaar, onze on zekerheid over de dienstigheid van dit boekje is de vraag, of zülk een leven als model kan worden gege ven aan Katholieke Nederlanders, en wij hellen er toe over deze vraag ontkennend te beantwoorden. Wij hebben ongeveinsde bewondering voor de heldhaftige wijze, waarop Giuseppe Rivella de naastenliefde heeft beoefend, voor de geest van gebed, waarvan zyn gehele leven was doortrokken, voor zijn ont hechting aan aards bezit en zijn lankmoedigheid in het lijden. Er is geen redelijke twijfel aan, dat deze man een uitverkorene was, die aan de uitverkiezing heeft beantwoord. Er is echter ook geen redelijke en zelfs geen onredelijke twijfel aan, dat deze man op en top een Italiaan was en de genade Italiaans heeft vertaald, voor ons volk tamelijk onverstaanbaar. Zijn beroepsgenoten kunnen trots zijn op deze vrome kellner, die mid den in zulk een mondain bedrijf de trappen der volmaaktheid beklom. Zij zullen met belangstelling en wellicht met verering dit boekje le zen, maar laat in vredesnaam bij hen niet de mening post vatten, dat dit nu de aangewezen weg der ge nade is. „In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen" en naar deze woningen leiden vele paden. Giusep pe Rivella bewandelde het Italiaanse pad, maar dat wordt van een Ne derlander niet verlangd en is niet eens gewenst. De vertaling, welke pater W Reinders S.M.M. van het boekje heeft gegeven, is soepel op enkele uitzonderingen na en een van deze uitzonderingen is helaas de titel: ,.De kellner van de Onbevlekte". Zo iets zegt men wel in het Italiaans; het zal wel „II cameriere dell' Immaco- lata" zijn geweest Zo iets zegt men niet in het Nederlands en deze aan merking dekt ons vorenstaand be toog. WASSENAAR Sluitende begroting Waterbedrijf levert verlies op De begroting van Wassenaar van het jaar 1954 kon uitsluitend gemaakt worden zonder dat, zoals het vorig raad, de reserves behoeften te wor den aangesproken. Dit is te danken aan het feit, dat by deze begroting rekening gehouden mocht worden met de nieuwe regeling van de fi nanciële verhouding tussen Rijk en Gemeente, waarvan het ontwerp enige maanden geleden bij de Staten Generaal werd ingediend. De voor gestelde nieuwe regeling betekent nl. voor de gemeente Wassenaar een versterking van de middelen met ruim 350.000. Niettegenstaande deze gunstige wending blijven B. en W. de stijging van de uitgaven en de daling van de overige inkomsten het bezorgdheid gadeslaan, aldus schrijft het college aan de raad bij de aanbieding van de begroting. Van de winsten uit de bedrijven kon alleen die van het electriciteits- bedrijf op hetzelfde peil als verle den jaar worden beraamd, nl. op 58.000. De winsten uit het gasbe drijf echter zal in 1954 slechts 10.000 bedragen tegen f 35.000 in het vorig jaar. En het waterbedrijf, dat verleden jaar een winst oplever de van 4000 zal nu een verlies brengen van 5000. De dienst van gemeentewerken zal in 1954 759.603.63 kosten, dat is 570000 meer dan in 1953. Beroepschrift aan de Koningin Instelling halteplaatsen busdienst Den Haag-Amsterdam Aan de gemeenteraad van Wasse naar wordt voorgesteld een beroep schrift te bekrachtigen, dat enige tijd geleden door B. en W. van deze ge meente tot H.M. de Koningin is ge richt in verband met de opening van de busdienst Den HaagAmsterdam door de Nederlandse Spoorwegen. In het beroepschrift vragen B. en W. Hare Majesteit, de aan de. Spoor wegen verleende vergunning zodanig te v/ijzigen, dat halteplaatsen moeten worden ingesteld in Wassenaar, een bij het viaduct en een bij Den Deyl. B. en W. schrijven o. m. dat, bij het verlenen van de vergunning niet vol doende rekening is gehouden met de vervoersbelangen van de ingezetenen van Wassenaar, dat in dit geval niet als een tussengelegen gemeente kan worden beschouwd, maar als een on derdeel van de Haagse agglomeratie. De ingezetenen van Wassenaar, die naar Amsterdam willen reizen, moe ten met een tram of bus eerst naar een van de stations in Leiden of iy Den Haag, waarmee veel reis- en wachttijd gemoeid is. Vooral nu de spoorwegverbinding Scheveningen Loolaan is opgeheven zou het invoe ren van twee halteplaatsen een be langrijke compensatie betekenen voor de inwoners van de gemeente. KERKBESTUUR TREKT AANVRAGE VOOR MONTESSORISCHOOL IN. de Parochie van de H. Joseph, om medewerking bij het stichten van een R. K. Lagere Montessorischool naast de bestaande Lagere School door de gemeenteraad was afgewezen, is door het Kerkbestuur een nieuwe aanvrage ingediend, die in de eerst volgende vergadering van de ge meenteraad in behandeling zou ko men. Blijkens een mededeling van B. en W. aan de raad bij de lijst van in gekomen stukken, heeft het Kerkbe stuur deze tweede aanvrage ingetrok ken. Vragen over nieuwe tariefsverho ging van de H. T. M. Het lid van de gemeenteraad, de heer L. G. Oos terling, heeft de voorzitter verlof ge vraagd tot het stellen van vragen over een eventuele nieuwe tariefs verhoging bij de H.T.M., die overwo gen zou worden in verband met de a.s. loonsverhoging per 1 Januari. De heer Oosterling vraagt, of het College van E en W. met hem niet van mening is, dat een dergelijke verhoging in strijd zou zijn met de bedoelingen van de regering, die uitdrukkelijk heeft verzocht deze loonsverhoging niet aan de consu ment door te berekenen. De vragen steller verzoekt B. en W. reeds nu een krachtig protest te laten horen bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, en aan de Directie van de H. T. M. zekere eisen te stellen in zake het „verwarringwekkende ta- riefstelsel", speciaal op de Wasse- naarse lyn. Uniforme vuilnisemmers ook in Wassenaar-ZuidIn 1950 besloot de gemeenteraau een z.g. roltrommel- auto aan te schaffen voor de reini gingsdienst en 5000 uniforme vuilnis emmers voor het Noordelijk deel van de gemeente. Nu de twee vrachtauto's die tot nu toe in het Zuidelijk deel van de gemeente dienst deden, bij het ophalen van huisvuil vrijwel versle ten zijn, stellen B. en W. voor een tweede roltrommelauto aan te schaf fen en 2500 uniforme vuilnisemmers voor dit deel van de gemeente. De kosten van de auto wordt geraamd op 32.500.die van de emmers op 18.000.—. Het zal nog wel 6 maanden duren voordat de nieuwe auto bedrijfsklaar kan worden afgeleverd De doorvoe ring van het systeem van uniforme emmers in de gehele gemeente, zal dus op zijn vroegst in April 1954 plaats vinden E. H. B. O.'diploma. Voor het E.H.B.O.-diploma slaagden de dames: mevr. Woldermgh, mej. L. v. d. Ham, E. Klarenberg, A. v. d. Berg, J. Bager en de heer V.;. Stoutjesdijk. De cursus is gegeven door het Ned. Rode Kruis afd. Wassenaar; de docent was dr. Bertels. Nieuw fietspad over „De Klip". In afwachting van de definitieve wij zigingen, die door de Provinciale Waterstaat zullen worden aange bracht aan de Katwijkseweg tussen do Storm van 's Gravesandeweg en de Klip, op de weg naar het strand, stellen B. en W. voor, een tijdelijke oplossing te oewerkstelligen door het dooi trekken van het fietspad langs Duinrell tot over de Klip, zodat het aansluit op het pad naar het strand. De aanleg van dit fietspad zal 16.920 kosten. Ongeveer de helft van dit bedrag is bestemd voor de aankoop van tegels, die te zijner tijd, als de provincie tot herziening van de weg overgaat, voor een ander doel ge bruikt zullen kunnen worden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5