UlÓ5€^hutspot Amerikaanse medaille aan de heer J. H. Smit overhandigd kunstleven m Leiöen Rotterdams Philharmonisch Orkest voor K. en O. De begroting 1954 werd in recordtijd afgehandeld Gevonden VRIJDAG 23 OCTOBER 1953 iïE LfilDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Tuinbouw en Plantkunde, Leiden Nadat de heer J. M. Ballego reeds enkele dagen geleden aan de heer J. H. Smit, zij het dan niet offi cieel, de gouden medaille van de Amerikaanse Minnesota Dahlia So ciety had uitgereikt, volgde tijdens een gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden vergadering van de afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde de officiële overhandiging. Wij schreven er gis teren reeds over. Zoals bekend, was deze medaille door de Minnesota Dahlia Society, die dit jaar haar zilveren jubileum vierde, aan de aideling Leiden be schikbaar gesteld om uit te reiken aan degene, die in 1953 een uitzon derlijke prestatie had geleverd op het gebied van de amateur-dahlia- cultuur. Het bestuur had gemeend deze buitenlandse onderscheiding beschikbaar te moeten stellen aan het lid tevens tweede voorzitter der afdeling, de heer J. H. Smit, voor diens algemeen gewaardeerd kwekerswerk, nl. het winnen van een geheel nieuw Dahlia-type, een zeer kleinbloemige en laagblijvende perkdahlia. De voc-zitter van de afdeling, de heer Joh. Jonker, die deze officiële uitreiking verrichtte, had vele, waarderende woorden voor de heer Smit, die hij tekende als een ama- teur-dahliakweki i van formaat. In dit verband herinnerde spr. er aan, dat de heer Smit indertijd reeds be slag wist te leggen op het getuig schrift voor cultuur, dat slechts in zeer bijzondere gevallen door de Keuringscommissie van de Maat schappij van Tuinbouw- en Plant kunde te Aalsmeer wordt toege kend. De heer Jonker, die wees op de door de heer Smit gekweekte perkdahlia, zeide, dat menig ama teur-dahliakweker met jaloerse blikken ziet naar dit product. Spr. verheugde zich er over, dat juist een lid van het hoofdbestuur en van de Leidse afdeling deze bijzondere buitenlandse onderscheiding ten deel viel. Na een woord van harte lijke gelukwens, overhandigde spr. de medaille aan de heer Smit, die hiervoor met een kort woord dank te. Vervolgens werd de beschrijvings brief van de op 29 October in Utrecht te houden algemene verga dering van de Mij besproken; tot afgevaardigden werden benoemd de heren Joh. Jonker en H. Veen- dorp. Uitreiking van diploma's Na de pauze reikte de heer Jon ker de diploma's uit van het exa men 2e knecht bloemist-hovenier en van de vervolgcursus Tuinteke- nen (perspectief tekenen). Voor het examen 2e knecht bloemist-hove nier slaagden de heren W. Kanbier, J. v. d. Born, G. Ligtvoet, I. Werk P. Masurel, T. Perfors, A. Beekman te Leiden, J. Glasbergen te Oegst- geest, G. v. Delft te Katwijk a. d. Rijn, J. Veloo te Voorburg, G. Beijk en B. van Leur te Sassenheim, A. J. M. Bruinee te Zoeterwoude, C. v. Wieringen te Voorhout, W. Pannen- tier te Wassenaar, A. Poel te Noord- wykerhout en P. v. d. Bos te Noord- wyk Binnen. Het diploma van de 'vervolgcursus Tuintekenen kon de ze avond ter hand worden gesteld aan de heren J. J. v. d. Bom, J. v. d. Meij en H. L. Wanders te Leiden (aantekening met zeer veel vrucht) J. Buurman te Leiden, P. Lagas te Oegstgeest, W. P. Ravensbergen te Noordwijk Binnen, W. de Jong te Katwijk aan Zee, W. Zandvliet te Oegstgeest (aantekening met veel vrucht), J. van Alphen te Voor schoten, J. van Leeuwen te Leiden en W. de Mooy te Rijnsburg (aan tekening met vrucht). Het le Abonnementsconcert van K. en O., dat Woensdag in de Ge hoorzaal werd gegeven, gedirigeerd door Eduard Flipse, liet naar onze mening niet veel wensen onbevre digd. Het orkest was uitmuntend op dreef en de toehoorders in de zaal waren bevattelijk voor de muziek, welke verklankt werd. Dat het or kest ingespeeld was, viel te consta teren uit de weergave van de 3de Symphonie g. kl. t. van Albert Rous- sel, wiens muzikale taal exact is, klaar en direct. Zijn harmoniek is gedurfd en, hoewel zijn werk niet jong meer is, opmerkelijk modern; tevens fraai van kleur en fel van rhythmiek. Eduard Flipse, die zich nog onder de élèves van Roussel mag scharen, heeft een zeer bijzonder oor voor de klank en het orkestcoloriet van deze zeer persoonlijke toonkunst, 't Was Flipse, die zich gaf; het ensemble willigde in en een apart woord van lof is hier zeker op z'n plaats. Moge lijk, dat 't koper in de aanvang nog wat koud was en hierdoor iets miste aan welluidendheid. Als soliste trad op de Franse pianiste Nicole Henriot, die al heel gauw de ganse zaa] in lichter laaie zette met haar voordracht van de „Ballade pour piano et orchestre" van Fauré, een werk, doordrongen van de hoogste kwaliteiten en feil loos van bouw Men gevoelde, dat er muzikaal iets gebeurde toen Nicole Henriot deze gedistingeerde, elegante en toch zo ontoegankelijke muziek stijlvol interpreteerde, samenvattend de essentie van Roussel's persoon lijkheid. Het orkest werkte met veel distinctie met haar samen. Later speelde zij het „le Pianocon cert in Es" van Liszt. Karakteristiek zijn de eerste maten waarmede het orkest inzet. Wijds is de melodie van het langzame deel. De samenspraak van piano en orkest in 't begin van 't laatste deel is tot een pikante dia loog uitgewerkt. Liszt voert dit con cert tot een groots einde. Hiertussen liggen perioden, die een zekere ge woonheid in zich hebben. In samenwerking met het orkest heeft de pianiste een geweldig knappe, effectvolle en muzikale pres tatie geleverd. De aanslag van deze pianiste is glashelder en sterk. Zij houdt van sprekende contrasten en tegenstelling van licht en donker; en het p.p. tot een uiterst lichte toon- vorming gecultiveerd; eigenschappen die zich lenen tot het uitdrukken van Liszt's muziek in al klaar veelkleu righeid, die zowel deze mens tekenen als zijn werken, in zo grote verschei denheid. Het pedaalgebruik lijkt ons wel wat kwistig. Overigens wil 't ons voorkomen dat 't moeilijke concert ruimschoots kreeg, wat het toekomt aan brille en pianistiek. Het orkest speelde gedisciplineerd en klank- schoon. Rest ons nog onze waardering uit te spreken voor de uitvoering van het „Rondo Veneziano" voor orkest met soli voor viool en cello: wellui dend en muzikaal verklankt door con certmeester Tomasso en Samuel Brill, solo-cellist. In Pizetti onderkent men de operacomponist, de kunstenaar van het bel-canto die een onopge smukte muziekdramatische schepping geeft; mooie ietwat ruim uitgespon nen melodiek, welk beschouwend aandoet, en tevens spankracht heeft. Eduard Flipse heeft zijn av:l;torium vreugd' aangedaan met deze wellui dende muziek te spelen en de ver tolking leidde tot een ware triomf voor dirigent en orkest. J. KORTMANN. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Donderdag 22 October. We beginnen vandaag met een pret tige en belangrijke mededeling, die alle Leidenaars, in het bijzonder de zakenlieden, met vreugde zal ont vangen. Het ligt namelijk in de be doeling een geheel nieuw Adresboek voor Leiden uit te geven. Wanneer u weet, dat de laatste uitgave van 1941 is, dan begijpt u, dat er van de inhoud niet veel meer klopt. Er moe ten duizenden veranderingen in aan gebracht worden, hetgeen de uitge ver zal doen in samenwerking met gemeentebestuur, Kamer van Koop handel, Vreemdelingenverkeer en Middenstandscentrale. Het boek zal uit drie rubrieken bestaan: namen, adressen en beroepen. Men zal de fa. Jansen, aannemer, Zoeterwoudsesin- gel, dus kunnen vinden onder de naam Jansen onder de straat Zoeter, woudsesingel en onder het beroep aannemer. Bovendien zal er een vol ledige lijst van alle mogelijke ver enigingen en instellingen van Leiden worden opgenomen De nieuwe uit gave kan omstreeks April of Mei 1954 verwacht worden. Vreugdevol is ook het bericht, dat het orkestje „De Graspiepers", dat menige verenigingsavond muzikaal heeft opgeluisterd, dezer dagen 5 jaar bestaat. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum is de naam veran- Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Causes and Treatment of Abdominal Adhesions" de heer A. L. Myburgh, geboren te Vredenburg en thans wo nende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Hepatitis Infectiosa een Epidemiolo gische Studie'de neer J. B Wilter- dink. geboren te Nettelhorst en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „Synthese, eigenschappen en ac tiviteit van enige Chloramphenicola- naloga", de heer M. Krukziener, ge boren te Zutphen en thans domicilie houdende te Leiden. Rectificatie In de examen-uit slagen van 17 October j.l. werd abu sievelijk vermeld: Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht mej A. J. Schouwenaar Rotterdam, dit moet zijn de heer A. J. Schouwe- naa:, Rotterdam. Gemeenteraad Alkemade Donderdagavond kwam de raad van Alkemade onder leiding van loco-burgemeester C. v. d. Meer in voltallige zitting bijeen, met als voornaamste punt de behandeling der begroting 1954. Bij de ingekomen stukken was allereerst de mededeling van de commissaris der Koningin, dat hij aan de heer M. H. L. Hooynk van Papendrecht, heeft doen weten, geen bezwaar te hebben tegen voorlopige verlenging van het hem verleende ziekteverlof om welke verlenging deze had verzocht. Aan het Kaagse Jeugdcomité werd een subsidie verleend van f 100 t.b.v. het speeltuinwerk. Een zevental aan vragen van tegemoetkomingen in vervoerkosten naar scholen buiten de gemeente werd grotendeels in gewilligd. Voorts werd besloten tot weder-verhuring aan zelfde huur ders van enkele gemeente-woningen en een perceeltje tuinland. Ingevolge ministriële beschikking werden de huren der woningen in de Narcis straat met 0.05 per week ver hoogd. Het voorstel tot verkoop van een perceeltje-grond aan het West-Einde ten behoeve van de heer J. W. van Harteveld voor bouw van een wo ning e.v. winkelpand ondervond in de raad nogal tegenkanting. De heer N. A. J. Riethoek zeide reeds eer der van de gemeente-architect ver nomen te hebben, dat door Stad en Landschap in het uitbreidingsplan aan deze grond bestemming was ge geven voor villa-bouw. en dat bij e,v, woningbouw langs iedere woning aan weerszijden 4 m. pad gehouden moest worden. Gewone particuliere woningbouw zou derhalve niet moge lijk zijn, waardoor op reeds eerder gedane aanvrage door B. en W. af wijzend was beschikt. Nu komt men echter wel met een voorstel tot ver koop. Ook de heer Kerkvliet is het bekend dat reeds meerdere personen nu deze grond hebben willen kopen en dat deze voor directe bouw door particulieren pertinent is geweigerd, waarbij de heer Kerkvliet een afwij zend schrijven van B. en W. geda teerd 61'53 betreffende het per ceeltje grond ter tafel bracht. Zou de Raad derhalve nu tot verkoop be sluiten, dan zou dit een eigenaardige precedent scheppen tegenover vroe gere aspirant kopers. Nadat nog enkele raadsleden hiervoor het woord hadden, werd dit punt door B. en W. teruggenomen tot een vol gende vergadering. Voorts werd besloten tot de defini tieve toetreding tot de gemeenschap pelijke ziektekostenregeling gemeen te-personeel. „De Brasem"-kwestie Ook het voorstel tot gedeeltelijke overdracht van het erfpachtrecht van de grond gelegen langs het Braassemermeer, grenzend aan de zweminrichting en het Paviljoen „De Brasem" vereiste een ruime bespreking. Deze grond is voor de eigenaar var het Paviljoen „De Brasem" wegens een hem wettelijk voorgeschreven verbouwing noodza kelijk geworden en was reeds eer der in een vorige raadsvergadering ter nader bestudering teruggeno men Tussentijds heeft een besore- king plaats gehad met de heren A. C. P Zegers 3r. en Jr. en het college van B. en W met de commissie van toezicht op de zweminrichting. Hier bij is vastgesteld, dat de zwemin richting van de gemeente primair is en de exploitatie van het paviljoen, niettegenstaande een toename van de watersport toegejuischt wordt, de ge meentelijke zweminrichting niet in de weg mag staan, De hiertoe nood zakelijke voorwaarden zijn in een overeenkomst vastgelegd. De heer Kerkvliet informeerde n.a.l. hiervan tot welke mening de commissie van toezicht op de zweminrichting is ge komen. Als zijn. persoonlijke mëning gaf wethouder v. d. Bijl hierop ten antwoord tevreden te zijn met de vastgestelde overeenkomst, welke overdracht door de gemeente thans alleszins acceptabel maakt De heer Rietbroek merkte op, dat alhoewel de voltallige commissie haar in stemming hao betuigd, hij persoonlijk als lid hiervan evenals de heer Spring in 't Veld, nog geen beslis sing genomen had, en nadien ook niet meer terzake gehoord was. Spr wilde echter allereerst afscherming en noodzakelijke voorzieningen aan de zweminrichtng doen uitvoeren, al vorens tot overdracht van bedoelde grond over te gaan. Wethouder v. d. Bijl antwoordde hierop, dat dit inge volge de gestelde overeenkomst reeds direct uitgvoerd zal kunnen worden, waarbij het echter de vraag is, of de financiële positie der ge meente dit reeds nu toelaat. Het voorstel tot overdracht werd met de stemmen van de heren De Jong en Hoogenboom tegen aange nomen. Begroting 1954. Voor de behandeling van de begro ting 1954 in openbare zitting was dit jaar blijkbaar weinig belangstelling, want de hamerslag van voorz. v. d Meer had reeds voor accoord geklon ken, toen het aangekondigde punt tot de raadsleden doordrong. Alhoewel er dit jaar ook geen beschouwingen plaats hadden, werd derhalve toch nog tot artikelsgewijze behandeling besloten. De heer v. d. Geest bracht nog wat leven in de brouwerij. Bij het begrotingsartikel, waarin Wordt voorgesteld de vergoeding per leer ling volgens art. 101 der L.O.-wet 1920 voor 1954 op 28,per leerling te stellen, informeerde hij hoe men tot dit bedrag is gekomen. Voorts was het spreker bekend, dat er van de gezamenlijke schoolbesturen een verzoek is ingediend waarin ge vraagd wordt deze vergoeding te stellen op 40,— per leerling. Op zijn vraag, of dit verzoek aan de raad of aan B. en W. was gericht ant woordde de gemeentesecretaris, dat dit aan B. en W. gericht was. De heer v. d. Geest bracht hierna een af schrift van dit verzoek ter tafel, waaruit bleek -dat het verzoek tevens aan de raad gericht was. Hij zou het derhalve op prijs stellen als een der gelijk verzoek dan ook door de raad behandeld kon worden. Voorts achtte spr. de aangekondigde verhoging van 26,tot 28,te laag, temeer daar het spr. bekend is, dat diverse ge meenten veel hoger gaan, daarbij als voorbeeld stellend, de aan Alkemade grenzende gemeente Haarlemmer meer, welke een bedrag van f 40, vaststelt. Daarom vroeg spr. zich af, of /28,per leerling voor Alke made wel voldoende is. Ook wethou der v. d. Poel acht de vergoeding te laag. Gemeentesecretaris Van Harteveld lichtte hierna het voorstel van B. en W. nader toe. Met de verhoging van 26,naar 28,heeft men ge meend aan de redelijke eisen te kun nen voldoen. Men heeft deze verho ging een geleidelijke vorm willen geven. Voorts heeft bij B. en W. ook het standpunt der raad tot steeds royale medewerking op verzoeken in gevolge art. 72, bij deze verhoging overwogen. De heer v. d. Geest besloot ten slotte de discussie met het voorstel, om de vergoeding per leerling te stellen op 30,waarna dit met stemmen werd aangenomen. Hierna werd de begroting 1954 met voor de gewone dienst groot 981.000,en als sluitpost een onvoorzien van 7 9.571,23, en voor de kapitaalsdienst aan inkomsten 3.560.292,26 en aan uitgaven 4.034.028,57 met als nade lig slot /473.736,31 in zijn geheel goedgekeurd. Ook de begroting voor het Grond- en Woningbedrijf ver kreeg de goedkeuring, waarbij ver meld zij, dat Alkemade na de oorlog in totaal 212 woningen heeft ge bouwd. In recordtijd was hiermede de begroting afgehandeld. De heer Kerkvliet sprak hierna na men de raad zijn waardering uit aan het adres van de gemeentesecretaris en zijn staf voor de samenstelling en wederom keurige aflevering der be groting. In de rondvraag verzocht de' heer Van Scheppingen herstel van de berm der weg in het niet beschoeide gedeelte van het Zuid-Einde te Rijp wetering. De heer De Jong vestigde nogmaals de aandacht op het ontbre ken van een verlichting bij de afrit bij de Oostenrijkse woningen, waar voor aanbrenging op korte datum derd in „Music Crackers", eveneens onder leiding van de heer Koek, De Genestetstraat 29. Gistermiddag is de 57-jarige bak ker W. v. d. W., wonend te Leider dorp, in een koekfabriek aan de Oranjegracht gevallen. Hij brak zijn linker onderbeen en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat mej. C. Fallaux als hulp in de huishouding haar intrede deed in het gezin van dokter G. A. de Jager, Burggravenlaan 1. Hedenmorgen kwamen twee bestuursleden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Leiden, hun gelukwensen aanbie den en overhandigden de jubilaresse daarbij een verguld-zilveren me daille en een oorkonde. De Vereniging voor Experimen teel Radio-onderzoek Nederland afd. Leiden, organiseert vanaf morgen avond iedere Vrijdag en Maandag 's avonds van 89 uur een cursus in het opnemen van Morseschrift over de 80 meter amateursband. De cursus wordt verzorgd door de heer v. Weerlee, wiens roepletters zijn: PA0YZ. STADSKOK. werd toegezegd. De heer v. d. Geest uitte zijn waardering voor de in de begroting opgenomen post, waardoor het vervoer van schoolkinderen van Oud Ade en Rijpwetering voor het schoolzwemmen in de zweminrich ting mogelijk is gemaakt. Tot slot gaf de raad nog zijn fiat aan de nood zakelijke garantstelling voor een geldlening t.b.v. de Stichting Drink waterleiding „De Drie Gemeenten". ALKEMADE Geb.: Johanna C., d. v. W. N. van Klink en A. H. M. van der Hoorn; Marijke G. R., d. v. B. Ruiter en K. Visser; Mariene C. M., d. v. C. T. J. de Koning en M. W. Vesseur; Bernar- dus P. E., z. v. P. van Kampen en C. C. van Seggelen; Cornelis H., z. v. A. J. Versnel en B. Steennis; Corne lia G., d. v. J. M. Los en A. de Graaf; Margaretha C. M., d. v. N. J. Straat hof en J. C. Borst; Marianne, d. v. J. Spring in 't Veld en G. Klomp; Maria A. C., d. v. J. Witteman en A. A. Rij- kelijkhuizen; Nicolaas, z. v. K. van Dijk en A. M. Los; Geertruida A. M. G., d .v. A. M. J. v. d. Meer en Th. H. M. v. d. Hoorn. Ondertr.: J. M. Termeulen en M. C. A. Straathof; J. LJff en N. F. M. van der Bijl. Getr.: A. van der Zeeuw en Th. H, M. Otten; J. C. van der Meer en J. M. Rietbroek; Th. L. de Wagenaar en N. Verhaar. TER AAR Nooit Gedacht. De bondswed strijd dammen tegen Zegveld had het volgend verloop: W. v. d. Starre (Ter Aar)Abr. Oskam (Zegveld) 20; W. SnaterseAdr. Oskam 20; Ant. HartveldH. Burggraaf 11; H C. A BroerJoh. Muit 11; J. v d. Starre- -Ant. de Bruin 0—2; J. D. CosterisJ. Groenendijk 20; W van VlietJac. Brak 11; Jac. v d. StarreTh. y. d. Neut 11; D. SpekL. Uittenboogaard 02; Nic. KalshovenD. Muit 11. Totaal 11—9. De uitslagen van de wedstrijden voor de bordencompetitie, welke gelden voor het kampioenschap van Ter Aar, luiden: dammen: R. Lub- bertsJ. den Dekker 20; H. Muhr P.è Keizer 20; J. den Dekker R. Lubberts 02; P. KeizerH. Muhr 02. Schaken: J. W. F. de Bruyn II Bos 01; Nic. van Eyk—-Jac. Rietveld 10; H. AaftinkA. Koe- leman 01. ZOETERWOUDE Geboren: Cornelia Petronella Maria d. van G. v. Teijlingen en M. C. D. Schouten; Clemens Maria Leo- nardus z. van G. van der Wiel en J M. van Diemen; Cornelis Theo- dorus Jozef z. en Anna Alida Maria d. van P. J. Berg en A. M. van der Drift. Ondertrouwd: J. A. van Zaal 33 j. en M. W. van Rijn 30 j. Gehuwd: E. J. van Niekerk 36 j. en E. M. Westhof 31 j. Overleden: A. Berk 63 j., cchtg. van F. Rekelhof. VOORWERPEN IN DE MAAND SEPTEMBER Koperen gaskraan, rozenkrans in étui, vulpen, hoofddoek, actetas, schoolètui. vulpotlood, montagetang van motorrijtuig, sleepketting. hals ketting (kralen), plaat zink, kinder zwembroekje met badhanddoek (rood), pakje inhoudende luierbroek- je, antenne van auto, kruk van autoportier, portemonnaie, regenjas, capuchon, leesboek: „Verdwenen Rem brandt", sjaal, sleutels, motorhand schoen, parapluie, zwembroek met handdoek, broche, handschoenen, wanten, bruin lederen kinderschoen (hoge), wieldop van auto, medaillon voorstellende St. Christoffel, boek: „Drie jongens en een karavaan,,' dik touw plm. 15 meter, zonnebril, jon gensbroek plusfour bankbiljet, duim stok vierdelig, gouden kruisje, R.K. kerkboek in zwart étui, auto buiten band, reservewiel met band van auto, trainingsbroek, twee paar sok ken, muntbiljet, armbandhorloge, kinderstep op luchtbanden, kinder- bril, rechter lage bruine schoen, plastic regenjas, ballpoint pen, man chester jongensjas, portefeuille met inhoud, rood jasje met ritssluiting, tas met inhoud, bruin lederen scha- kelriem, donkerrood kinderjasje, wandelstok, nummerbord van auto, nachtjapon, oorbel, touristenkaart, mondstuk van muziekinstrument, schildersoverall, 1 paar bruin lede ren motorhandschoenen, kalender 1954, leefnet met schepnet, rolletje dubbeljet, plastic regenmantel, gou den damesring, sigarenaansteker, leesboek „Camera Obscura", gouden trouwring, badpak met badmuts, corsage (vilt), schaar, 1 paar bruin lederen lage schoenen, paardende ken, alpinomuts, handtasje, twee paar sandalen, rubberlaars, zak met aardappelen, 1 paar witte gymschoe nen, zwarte damesjapon in doos, stu dieboekje, boord van overhemd, armband. Terug te bekomen en inlichtingen aan het Hoofdbureau van Politie, Zon neveldstraat no. 10 op Woensdag en Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. NOORD WIJKERHOUT Aanbesteding. Gisteren is aan besteed het bouwen van 12 huizen voor ouden van dagen voor de R.K. Woningbouwver. „St. Antonius van Padua". De huizen zullen gebouwd worden tussen de Dorpsringweg de Schoolstraat. Laagste inschrijver is de fa. P. Hulsbos, Haarlemmer meer, voor 105.767. Hoogste B. Wiel Pz. uit Noordwijk voor f 128.000. Gunning is aangehouden. Kerkveiling. De kerkveiling voor kerk en armen in de St. Jozef parochie heeft opgebracht ƒ7238, WARMOND Goederenveiling ten bate v. d. R.K. Kerk. In hote^ „De Zon" was het 'n drukte van belang, toen een te even acht uur de goederenveiling een aan vang nam. Vele parochianen hadden gebruiksgoederen afgestaan en velen waren opgekomen, om dit jaarlijkse gebeuren mede te maken. De „Boe- renkapel" van „St. Mathias" ver leende muzikale medewerking. Elke koper die 25.- of meer besteedde voor een artikel werd een serenade gebracht, hetgeen in de lpop van de avond nogal vaak geschiedde. Het was tegen twaalf, toen de pas toor het podium betrad om allen te danken, die meegewerkt hadden aan het welslagen van deze avond. In het bijzonder dankte hij notaris Romeijn, die zich met zijn assistent belangeloos beschikbaar had gesteld om deze verkoping te leiden. Ook de heren afslagers, die met groot en- thousiastme de veiling op „gang" hadden gehouden en dit eveneens be langloos gedaan hadden, kregen woorden van dank. Hoewel de opbrengst nog niet vast gesteld kon worden, mocht de pas toor bekend maken, dat de opbrengst een hoger cijfer aangaf dan de vori ge jaren, hetgeen een verblijdend te ken genoemd mag worden. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat dfe Oude Singel van de Kool straat tot de Houtmarkt en de Hout markt van de Oude Singel tot dc Langegracht (Zuidzijde), met in gang van heden tot het tijdstip waarop de werkzaamheden ter plaatse zijn geëindigd, gesloten zul len zijn voor het verkeer in beide richtingen met voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolph Willem Joseph z. van J. J. M. Timp en J. M. v. Beu kering. Gerda dr. van H Brandt en J. Batelaan. Johanna dr. van H. Brandt en J. Batelaan. Jacoba Catha- rina dr. van S. van der Kaaij en A. v. Heusden Jacobus Gerrit z. van J. v. d. Linden en M. M. Filippo. Johannes Petrus Maria z. van J. W. v. Duivenvoorden en C. M. Neder- stigt. Johanna d. van J. A. van de Wiel en D Koet. Overleden: M. van den Wijngaard huisvr. van: Kiters 74 j. J. Brouwer man 86 j. J. M. Trebusch wed. van: Beek 80 j. W. H. H. Buijn dr. 4 mnd. Gehuwd: J. A. de Jong en P. La gendijk. A. J de la Rie en A. J. Sin- geling. J. F. Wolda en S. de Jong. P C. Luijnenburg en P A. M. van Munsteren. T. A. M. Luijckx en J. T. P Vlasveld. M. B. Flanderhijn en G. Flippo. G. Bleijie en J. van Laar. W. Dubbelaar en H. van Leeuwen. J. J. Beij en S. Kokkedee. Wilt U iets weten? Vraag: Betreffende enting van een notenboom tot andere vruchtsoort, b. v. peer of appel. Antwoord: Bij het enten van vruchtbomen moet men steeds blijven binnen de soort van de boom, waar op geënt wordt. Een notenboom kan dus wel met een andere soort noot geënt worden, maar niet met appel of peer. Laatste Berichten 15 EX-KRIJGSGEVANGENEN VANAVOND IN NEDERLAND TERUG Naar het ANP verneemt, zullen 15 van de uit Rusland teruggekeerde Nederlandse krijgsgevangenen he denavond om 10 minuten over acht per trein te Oldenzaal in Nederland arriveren, na een verblijf van enke le dagen in het doorgangskamp Friedland, nabij Göttingen. Onder hen bevindt zich H. Th. Jongman uit Leiden. Zeven personen zijn in een Duits ziekenhuis opgenomen en komen wellicht later naar Nederland. Zes wensen niet naar Nederland terug te keren. Van vier anderen is de terug komst nog onzeker. Reeds eerder hadden twee ex-krijgsgevangenen te kennen gegeven, dat zij niet meer zouden terugkeren, terwijl van de totale groep van 37 personen, die door Rusland werden vrijgelaten, 3 personen de Duitse nationaliteit ble ken te bezitten. Marktberichten LEIDEN, 23 Oct. Vee. Aanvoer: 15 stieren, 60 melkkoeien, 250 vette koeien, 240 varekoeien, 42 graskal veren, 16 veite kalveren, 85 nuchtere kalveren, 700 vette schapen, 350 weideschapen, 1207 vette lammeren, 30 varkens (zeugen), 333 schrammen, 403 biggen, paard, 5 veulens en 18 geiten, totaal 3755 stuks. Prijzen: fok stieren 275400, slachtstieren 790 980 per stuk, per kg. schoon gew. 2.002.30, melkkoeien 7001060, vette koeien 8001020 per stuk, schoon gewicht 1.902.65; vare koeien 525750, vaarzen 650900, pinken 350490, graskalveren 220 350 per stuk, vette kalveren 1.90 2.25 per kg levend gewicht, nuch tere slachtkalveren 4055, per kg. levend gewicht 1.201.35, vette schapen 80105, weideschapen 85 100, vette lammeren 7090, veu- gen (drachtige) 2.003.20, schram men 559J, biggen 30—42, veu lens 200380, geiten 1540 per stuk. Handen stitren, melk en vare koeien, vaarzen en pinken en gras kalveren redelijk; vette kalveren zeer lui, vette koeien veulens en gei ten matig; schapen, lammeren, zeu gen, schrammen en biggen kalm. TBC vrije aid. ruimere aanvoer. Kaas. Aangevoerd 40 partijen Goudse en 6 partijen Lesidse kaas. Prij zen: Goudse: extra kwal. 2.31, le kwal 2.14—2.20, 2e kwal. 2.06— 2.13; Leidse: le kwal. 1.90 per kg. Handel traag. WOERDEN, 23 Oct. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden werden van daag aangevoerd 57 partijen. Prijzen: lste soort 2.142.18, 2e soort 2.08 —2.13, zware tot 2.30 per kg. Han del kalm. LEID SCHEND AM, 22 Oct. Eieren. Aangevoerd 24100 kipeieren. De notering was. 600 no. 0 22.3523.10, 2200 no. 1 f 21.40—21.80, 2900 no. 2 19.40—19.75, 1600 no. 3 17.55 17.85, 9000 no. 4 f 15.5515.80, 6000 no. 5 13.05—13.40, 1800 no. 6 11.90 12.40. Verdei waren aangevoerd: 25 kippen 1.25--3.80, 10 hanen 2.45 2.60, 25 konijnen 0.373.50. Groente. Tomaten 5.00 10.40, sla 2.50—7.50, andijvie 7.00 —10.30, bospeen 9.80—14.10, snij bonen 0.931.05, princessebonen 0.601.07, pronkbonen 0.200.38, spekbonen f 0.190.21, bleekselderij 5.306.10, spinazie 0.240.37, prei 8.00—6.40, rode kool 6.20 7.00, groene kool 5.007.10, bloem kool 8.0017.50, druiven 0.62 0.93, selderij 3.004.20, peterselie 3.00—4.20.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3