R IJ N S T R E E K DUINSTREEK Gemeenteraad Nieuwveen STADSNIEUWS OKmte GOLF Marktberichten DINSDAG 20 OCTOBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 OUDE-WETERING Weteringse BoysRijpwetering 25. Liepen de Boys in het begin van de wedstrijd te hard van stapel? Waarschijnlijk wel. De Boys zaten er onmiddellijk goed op en er werd sterk gespeeld. Desondanks duurde het echter nog 55 minuten voor het eerste doelpunt werd gemaakt uit een vrije trap, die door de middenvoor in een doelpunt werd omgezet (10). Daarna was het echter met de We- teringers gedaan. Nog voor de rust wist de Rip tot driemaal toe te sco ren. Ook na de rust wisten de Boys zich niet te herstellen. Reeds na vijf minuten belandde het leer achter de Weteringse keeper en toen na een half uur de tegenstanders weer wis ten te scoren, was het lot van de Boys meer dan bezegeld (15). Hoe wel in een onvoorzichtelijke verwar ring nog één maal door onze jon gens werd gescoord, bleef het Wete ringse kwartiertje uit en moest met de eerste en zelfs gevoelige neder laag van 25 genoegen worden ge nomen. TER AAR Kringwedstrijd EHBO Een spannende en prettige kringwedstrijd werd gehouden in café „Het Cen trum", te Aardam. Negen groepen waren yoor deel name aanwezig. De uitslag luidde: 1. Gouda, 199 pnt. 2. Ter Aar, 185 pnt. 3. Boskoop, 179 pnt. 4 Reeuwijk, 177 pnt. 5. Ou dewater, 139 pnt. 6. Woubruggc, 139 pnt. 7. Waddinxveen, 101 pnt.. De ploegen Aarlanderveen en Al pen aan den Rijn behaalden resp. 211 en 152 punten. Daar deze beide ploegen echter niet met de opgege ven groep aanwezig waren konden cleze slechts deelnemen buiten mede dinging naar de prijzen. Van de leiders behaalden de prij zen: 1. Gouda. 2 Reeuwijk. 3. Ter Aar. De jury bestond uit de doktoren A. Quartel, Ter Aar; Beije, Bodegra ven; W. Nout, Nieuwveen; J. de Wilde, Boskoop, W. v. d. Wind, Aar landerveen en Loth, Woubrugge. ZOETERWOUDE N.K.J.B. De aangekondigde N.K.J.B.-avond op Woensdag a.s. kan niet doorgaan door verhindering van de spreker. In plaats daarvan zal de KAJ de gewone bijeenkomst houden, eveneens om 8 uur in Don Boscohuis. BOSKOOP Boskoopse EHBO-ers behaalden derde prijs. Aan de Ter Aar ge houden EHBO kring wedstrijden, nam ook de afd. Boskoop van de EHBO deel. Bij dergelijke wedstrij den worden regelmatig nieuwe ploe gen aangewezen zodat niet steeds de sterkste ploegen uit de afdeling tegen elkaar komen te kampen. Boskoop kwam ditmaal uit met een ploeg waarvan één lid nimmer en de twee andere leden sinds jaren niet aan wedstrijden hadden deelgenomen. Niettemin wisten de Boskopers be slag te leggen op de derde prijs. Het hoogste aantal te behalen pun ten bedroeg 290. De. uitslagen waren: 1 Gouda 199 pnt. Ie prijs; 2 Ter Aar 185p nt. 2e prijs; 3 Boskoop 179 pnt. 3e prijs; 4 Reeuwijk 177 pnt; 5 Alphen aan den Rijn 152 pnt; 6 Woubrugge 139 pnt; 7 Oudewater 139 pnt; 8 Waddinx veen 101 pnt. BoskoopGroeneweg 91. De voorhoede van de thuisclub had deze middag wel een bijzonder produc tieve bui. Met niet miner dan 91 werd het bezoekende Groenewegèn daar de dupe van. Toch duurde het 20 minuten voor rechtsbuiten Bulk met een hard schot de score opende. Spoedig daarna was het de rechtsbinnen, die zich handig vrij speelde en zuiver in de hoek schoot (20). Het was midvoor Loef, die voor de rust de stand op 30 bracht. Ook na de hervatting gelukte het Groenewegen niet de stormlopen van de Boskoopse voorhoede te weerhouden Het vierde doelpunt maakte Groenewegen zelf toen de achterhoede geen kans meer zag de bal te ruimen (40). Kort daarop was het weer rechtsbuiten Bulk, die de roos trof (50). Bij één der spo radische aanvallen van de gasten wisten zij met een fraai schot van de rechtsbuiten hun enige tegengoal te maken (51). Met regelmatige tus senpozen werd de score opgevoerd tot 81. In de laatste minuut zorgde Loef voor het negende doelpunt (9—1). Verdere uitslagen: Donk IIIBos koop H 11; NSV IIBoskoop III 10; Boskoop AGouda A 10; Jodan-Boys BBoskoop B 30; Ona DBoskoop C 150. GSVGDS 03. Na ongeveer vijf minuten spelen neemt GDS de" leiding wanneer de GS V-achterhoe de iets te lang wacht met het weg werken van de bal en Hoek hog juist een gaatje ziet om in te schieten (01). Bij één der GSV-aanvallen wordt de bal corner gewerkt. De bal wordt goed voor het doel gezet en wanneer de keeper reeds is geslagen kopt Kuijf de bal fraai uit het on beschermde doel en voorkomt hier mede een zeker doelpunt. Het spel blijft snel op en neer gaan en wan neer ongeveer in de 40e minuut de bal goed van voet tot voet wordt ge geven is het Fase, die handig in schiet (0—2). Na de hervatting is het spel van GDS beter dan voor de rust en zij heeft weer succes wanneer de bal goed vanuit de achterhoede wordt doorgegeven en v. d. Zwet een snelle rush onderneemt welke hij besluit met een hard schot waarbij de GSV- doelman de bal niet onder controle heeft en v. d. Zwet dan rustig inzet (0-3). Verdere uitslagen: Schoonhoven H —GDS II 0—1; Esto ni—GDS III afgelast; GDS A—Zwervers A. 3—1; RVC A—GDS B 13—0. Door de overwinning van GDS A op haar naaste concurrent staat zij nu onbedreigd aan het hoofd van de ranglijst met het fraaie doelgemid- delde van 38 voor en 1 tegen. LANGERAAR Beroepskeuze Door de Raad van Overleg tussen de parochiële stands organisaties, was in het parochie huis een voorlichtingsavond belegd, inzake beroepskeuze. Om dit belang-- rijke en veelzijdige onderwerp te be handelen, was aanwezig de heer M. P. M. Haanen. Jammer genoeg was de opkomst zeer slecht. Blijkbaar is er voor dit punt, waarmede toch iedere ouder of opvoeder te maken heeft, of krijgt nog een gebrek aan belangstelling. Misschien komt dit voort uit onbekendheid met de moge lijkheden, welke er bestaan om be hulpzaam te zijn bij het oplossen van het probleem der beroepskeuze. De vergadering stond onder lei ding van de heer R. Stijnman. Na het welkomstwoord verkreeg de heer Haanen het woord. Deze begon zijn inleiding met een bespreking over de waarde van de juiste keuze van school en beroep voor het kind. Be roepskeuze is een zaak, zo oud als de mensheid. Achtereenvolgens wer den besproken de geschiktheid voor de beroepen, de schoolkeuze, de toe name van studie en de toename van het aantal beroepen. De verschillen de factoren, die van belang zijn bij het bepalen van de geschiktheid en het grote belang van een juiste be roepskeuze in verband met het le vensgeluk, werden behandeld en met voorbeelden verduidelijkt. LEIDERDORP Zondagsdienst voor doktoren. De gezamenlijke artsen van Leider dorp hebben besloten tot het instel len van een Zondagsdienst. Deze be gint des Zaterdags om 14 uur en ein digt des Maandags 8 uur. Datum van ingang zal zijn 1 November a.s. We kelijks zal de naam van de dienst doende arts in de dagbladen bekend gemaakt worden, terwijl voorts een aankondiging zal geplaatst worden aan de betreffende dokterswoningen. LEIMUIDEN De heer C. L. de Boer te Bilder- dam behaalde het vakdiploma aan nemer. NIEUWKOOP Op het kantje af. Toen de chauf feur van een luxe auto Maandagmid dag omstreeks het middaguur bij de garage van de fa. K. achteruit reed, hoorde hij plotseling een klap tegen de achterzijde van zijn wagen en ge gil van uit de scholen komende kin deren. De bestuurder remde uit alle macht en toen hij zich overtuigde van wat er aan de hand was, bleek dat het plm. 3-jarig dochtertje van de fam. V. wonende aan de Galery, on der de auto lag. Het kind dat met haar step tegen de wagen was gere den, bleek wonder boven wonder geen letsel te hebben bekomen om dat de wielen precies langs haar heen waren gegaan. EHBO-revue. In de zaal van de heer de Kooker presenteerde de afd. Nieuwkoop van de EHBO het pu bliek een aardige revue, welke de naam droeg „Hier zijn we weer!" Na enige nummers van het mu ziekgezelschap „The Niplaviplayers", o.l.v. Simon de Koker, en een schet- je, droeg mej, S. Woerde een gedicht voor handeld over de Watersnood 1953. De diepe inhoud van dit werkje en de goede voordracht maakte op de aanwezigen diepe indruk Vermeldingswaard is ook zeker de Zigeunersparodie door de „Ni plaviplayers". Mede door het kleuren- licht werd hier een prachtig effect bereikt, terwijl de uitvoering van dit nummer niets te wensen over liet. Wij wisten niet, dat wij in Nieuw koop goochelaars hebben, maar prof. Popipo (K. C. Angenent) en Mr Mys- terio (P. Groenendijk) toonde dat wat dat betreft ook al buiten import kunnen. Aardige staaltjes werden vertoond en het publiek genoot hier van kostelijk. De zingende zusjes Kalshoven zon gen weer hun liedjes en oogstten veel succes. De accordeonsoli van Simon de Koker waren geweldig. Aan het einde van de avond sprak burgemeester M. P v. d. Weyden nog enkele woorden van waardering voor hetgeen werd ten beste gegeven. NIEUWVEEN De raad van Nieuwveen kwam gis teren bijeen. Van het bestuur van de Buitendijkse Oosterpolder is een schrijven ingekomen waarbij deze mededeeld dat zij accoord gaat met de voorwaarden betreffende onder houd van de Molenkade. De voorzitter doet mededeling dat B. en W. zijn teruggekomen op het onlangs ingenomen standpunt om geen subsidie toe te kennen voor de instandhouding van de Militaire Te huizen. Thans stellen B. en W. voor om zo wel aan de Prot. als aan de R.K. Mil. Tehuizen een gemeentelij ke subsidie van 25 per jaar toe te kennen. De raad gaat hiermede ac coord. Op voorstel van B. en W. wordt besloten 10 gegeven voor de jong veedag in Zevenhoven. Eveneens wordt 10 gegeven voor de Kaas dag in Nieuwveen. Aanvraag bijdrage van het R.K. schoolbestuur voor het aanschaffen van leermiddelen, o.a. wandkaarten en nieuwe leerboeken. In totaal een bedrag van 1274,60. Z.h. st. wordt deze aanvraag goedgekeurd. Voor het aanschaffen van kachels wordt gevraagd 1640 voor betege ling gedeelte schoolplein en be schoeiing en hel plaatsen van een afscheiding, waarmede een bedrag v^n 2322 gemoeid zal zijn. Het hoofd van de Tech. dienst heeft hier over een gunstig advies uitgebracht behalve voor wat betreft het plaat sen van de kachels. De Raad in be ginsel met een en ander accoord. De leden van de Woonruimtecommissie de heren A. van Zoest, W. van Heus- den, Th. Hoogervorst, D. Zemel en N. Lebesque, worden herkozen. Aan de orde is thans een voorstel van B. en W. om de nieuwe brug achter de N.H. Kerk een officiële naam te geven. B. en W. stellen voor daarvoor terug te grijpen naar de historie. Vroeger gaf deze brug toe gang tot het in het jaar 1750 ver dronken dorpsgedeelte, het gehucht „Schoot". Daarom achten B. en W. het passend deze brug thans officieel te noemen „Schoterbrug. De raad gaat hiermede accoord. Op voorstel var B. en "W. gaat de Raad accoord met de grondruiling met de heer A. H. Boeree. Deze grond was benodigd vooi de wegverbreding van de Kerkstraat en de nieuwe Schoterbrug. GOUDEN BRUILOFT. Op 31 October a.s. hoopt het echt paar Joh. van Tol-M. Mesman, wo nende te Nieuwveen, Jaagpad no. 5 de dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in de echt werd verbonden. Bei de oudjes zijn nog gezond en elke Zondag lopen zij nog ongeveer drie kwartier om .hun kerkelijke plich ten waar te nemen. De bruidegom is 74 jaar en de bruid 73 jaar. Uit dit huwelijk zijn 14 kinderen geboren, t.w. 9 jongens en 5 meisjes. Allen zijn nog in leven. Er zijn 48 klein kinderen. De bruidegom werkt nog dagelijks in de tuin en de bruid verricht nog met opgewektheid haar dagelijkse huiselijke bezigheden, al is het dan met behulp van haar oudste klein dochter. Niettegenstaande de eigen lijke dag 31 October is, wordt het feit pas op 4 November gevierd, omdat op die dag het kerkelijk huwelijk voltrokken werd en deze datum voor hen als de officiële geld. Op 4 November zal dan ook in de Paro chiekerk van St. Nicolaas een plech tige H. Mis worden opgedragen. Het bruidspaar woont sinds zijn huwelijk aan het Jaagpad. De bruidegom is ongeveer 30 jaar lid geweest van het bestuur van de Buitendijkse Ooster polder en vele jaren lid van het Vei- lingbestuur „Ter Aar e.o." HILLEGOM Hillegomse Harmoniekapel. On der leiding van dirigent A. Adam gaf de Hillegomse Harmoniekapel giste ren een concert in de nieuwe can- tine-zaal dr N.V Kalkssteenfabriek aan de Leidsestraat alhier. De dirigent gaf voor de uitvoering van elk der nummers een korte uit eenzetting, waardoor de aandacht voor de muziek des te meer werd ge waardeerd. Bij het einde dankte een der directeuren voor het gebodene. DE ZILK Het grote ei. Een der kippen van de pluimveehouder de G. legde een ei van 2 ons en 15 gram. DE KWAKEL T.O.B.K.D.O. 3—0. In een zeer snelle en in hoog tempo gespeel de wedstrijd is het KDO niet gelukt de puntjes uit Oostzaan mede naar huis te nemen. Over het algemeen waren de Oostzaanders KDO de baas. ?ij beschikten over een uiterst snelle voorhoede, welke al dadelijk ver warring stichte in de verdediging van KDO. In de 15de minuut maakte de keeper van KDO een fout, waar een van de voorwaartsen van TOB gretig gebruik van maakte (10) KDO trok soms ook met snelle aan vallen er tussen uit, maar deze wer den slecht afgewerkt. Een vrije trap goed genomen door de midvoor, ging via binnenkant paal weer het veld in. Even voor rust wist TOB door een mooie kopbal van haar mid voor een 20 voorsprong te nemen. Na de thee kwam TOB weer snel opzetten en werd het KDO-doel zwaar belaagd. Doch de verdediging was er nu heel goed in en in laatste instantie was het de KDO-keeper die zich goed herstelde. Toch kon hij niet verhinderen, dat de rechtsbin nen van TOB nog eenmaal scoorde 3—0. Verdere uitslagen: KDO IISwift XI. Na 30 minuten gestaakt, wegens beenbreuk van een Swiftspeler, wel ke per ziekenauto naar een zieken huis in Amsterdam werd vervoerd. Stand was toen 20 voor KDO; ODOS Jun.—KDO Jun 5—0; KDO Asp.St. Martinus Asp. 31. Afd. Dames handbal: KDO I Altior I 0—1; NSV H—KDO II 0—0. Geb.: Hendrika Wilhelmina d. v. H. A. Zeldenthuis en M. Struijlaart; Johannes Jacob z. v. L. de Vries en J. Kort; Johanna Cartharina Maria d. v. A. J. Wijfjes en J. Slof; Ed ward Winfried z. v. W. Thesing en J. C. Wesslsz; Johannes Petrus Maria z. v. J. P. Enthoven en J. W. G. v. d. lO-oon; Rolandus Joseph René Maria z. v. R. J. M. van Seumeren en D. N. O. Verhaar; Yvonne Hui- berdina Nicolina d. v. J. Kwint en A. L. Thepen; Agatha Wilhelmina Maria d. v. T. J. Hogerwerf en M. C. Bakker; Cornelis Martinus Maria z. v. F. N. Voorn en A. Bader; Ti- motheus; Johannes Maria z. v. P. J. Schijf en J. P. W. Bartels. Overl. Sophia van Leeuwen echtg. van: T. C. van Amsterdam, 49 jaar. KATWIJK Geb.: Johannes P. S. M. z. v. P. L. van Kampen en J. J. van der Peet; Maarten z. v. T. van der Plas en J. Durieux; Maartje d. v. K. van der Does en K C. Ouwehand; Cornelis z. v. A. van Duyn en G. van Beelen; Jacobus z. v. C. J. van der Plas en A. Schaddee. Gerard z. v. H. van der Schee en M J. van Noord; Maartje d. v. D. Zwitzer en M. Parlevliet; Arie z. v. J v. Dijk en M. Haasnoot; Mattheus z. v. M. van Duyvenbode en A. Groenendijk; Cornelis z. v. P. Guyt en N. Guyt; Klazina d. v. P. van Duyvenvoorde en J. Zwanen burg; Augusta d. v. C. A. Corijn en J. van der Bent; Ludovicus z. v. L. H. Wijma en M. v. d. Bent. Ondertr.: L. v. d. Plas en P. Zwa nenburg; J. de Mooy en S. van Bee len; N. v. d. Voet en P. de Jong; P. Zwanenburg en P. Schaap Overl.: Catharina van der Horst, 61 j.; A. Bonefaas, 60 j.; M. van der Boon, 77 j.; A. Reilingh, 74 jaar. NOORDWIJK Schaakkampioenschap. De uit slagen van de 2e ronde voor het kampioenschap van Noordwijk zijn: J. HoogeveenG. Vink 10; P. de GrootDr. Meuzelaar uitgest.; J. VeenstraJ. Turk 01; F. Hoek A. Lindhout 01; J. PlugA. Veef- kind 01; P. LindhoutJ. v. d. Meer afgeb.; J. Veenstra—P. Bedijn 01; A. LeenheerG. Marijt 01. De 2e ronde voor het Jeugdkam pioenschap gaf 't volgende resultaat: M. HoekC. Leenheer 01; B. VeefkindF. Aartsen 10; B. Cra- maE. Aartsen MHi J. V. Duin P. Hoek afgeb. NOORD WÏJKERHOUT Goed afgelopen Maandagmiddag kwam uit de richting Haarlem op de Herenweg een bestelwagentje volkswagen van de bloemenhandelaar E. uit Den Haag, aangereden. Ter hoogte van de zanderij stak plotseling het 6-jarig zoontje van de heer v. d. Z. de weg over. De bestuurder van de auto kon alleen een aanrijding voor komen door op zijn sterkst te rem men. De auto kon een aanrijding voorkomen, doch schoof de berm van de weg in en sloeg over de kop. De bestuurder bekwam weinig of geen letsel, de auto werd echter flink beschadigd, hoewel hij op eigen kracht verder kon rijden. Weer is gebleken dat het voor klei ne kinderen op de Herenweg ont zettend gevaarlijk is! Geboren: Johanna Clasina Elisa beth dr van L. Kockelkorenvan Roode; Victor Leonardus Henricus Maria zn van M. J. Warmerdam Lange veld; Antonius Cornelis zn v. L. H. v. d. Aardwegvan den Berg; Johanna Cornelia Maria dr van C. H. van HaasterHeemskerk; Petrus Johannes zn van P. J. van der Put tenScholtes; Johannes Petrus Ma rie zn van A. P. van EedenNeder - stigt. Overleden: J. H. Frederiks 89 jr; M. M. Langeveld 53 jr echtg. van L. van Schagen; J. van Berkesteijn, 70 jr, wedn. van M. Nederstigt; A. Broekhof 79 jr. wed. van G. v. d. Slot; P. J. J. Warmerdam 20 jr; A. van der Heiden 82 jr wed. van H. Kolkman; G. Kapteijn 63 jr, echtg. van L. van Diemen; J. M. Volle- bregt 32 jr; C. J. Vermeulen 71 jr wedn. van A. Turkenburg. Ondertrouwd: P. de Groot 30 jr en M. Th. Geerlings 27 jr. W. J. Wassing 22 jr. en M. P. de Groot 22 jr; J. C. v. Veen 27 jr. en W. C. Zwaan 24 jr; C. W. H. Blom 35 jr en G. Fransen 28 jr. Gehuwd: L. J. van Noort en M. M. C. van Paridon; C. H Braun en J. H. H. M. van de Raadt; L. J. Heemskerk en Q. J. M. Zonneveld; vv. J. Baak en W. M. Kleverlaan. VOORHOUT UITSLAG AN DE BALLON WEDSTRIJD. Onder grote belangstelling van de jeugd, en in tegenwoordigheid van het bestuur der Oranjevereniging werden in café de Bonte Koe de prij zen uitgereikt, aan de winnaars van de Ballon wedstrijd. Het was een experiment, dat bui tengewoon geslaagd mag heten. De voorz. was ook buitengewoon erken telijk voor de grote medewerking van zo vele onbekenden, die spon taan het gevonden kaartje, dat aan de ballon was bevestigd, dikwijls vergezeld van een sympathiek brief je, nadden toegezonden. Hij spoorde dan ook alle kinderen aan een dankbriefje terug te sturen. De plaatsen, waar ballonnen wer den gevonden zijn legio. Aan de volgende kinderen werd een prijsje uitgereikt: Winnaars van de eerst gevonden ballons: Ria Mulder (46 km); Cor- ry Floor (19 km); N. v. Kesteren (25 km); C. v. Werkhoven (88 km); R. v. Bruggen (12 km); Anneke Pe ters (32 km); K. Kortekaas (78 km). Winnaars van de prijzen (afst. 100 t/m 136 km); Rieta v. d. Berg (136 km); Cecilia v. d. Berg (130 km); Dinie v. d. Berg (130 km); Claartje Turenhout (116 km); Annie v. d. Tang (113 km); Mien Diemei (112 km); Ria v. Wouw (100 km); Tien Langelaan (125 km); Hans Borst (125 km); Henk Oostdam (113 km); Piet Bervoets (112 km); Piet v. d. Lans (112 km); Kees van Dam (100 km). Winnaars van pry'zen (afstand 75 t/m 99 km): Willy Turenhout (78 km); Leny Bakker (76 km); Frans v. Dam (76 km); Nelly Hoek (78 km); Corry Slobbe (78 Ion); Riet v. Leeuwen (78 Km); Tiny Beelen (88 km); Hans Hageman (76 km); J. v. d. Ploeg (84 km); P. van Schaik (76 km); R. Bierman (78 km); P. van Kesteren (84 km); T. Braun (76 km) G. Stoof (99 km.); Harry Prins (99 km); Peter Hoek (76 km); Frans Jonker (76 km). Wie „overstuur" is, blijve van het stuur af! WASSENAAR Middenstand organiseert Decem- ber-prijsvraagactie Gisteravond werd in „Het Wapen van Leiden" een gecombineerde ledenvergade ring gehouden van de drie plaatse lijke Middenstandsorganisaties, die die in de z.g. Centrale samenwer ken. Nadat de administrateur, de heer M. Kraan een overzicht gege ven had van het door de Centrale verrichte werk, kwam het voorstel ter sprake, in December a. s. een prijsvraag-actie te houden, die be ginnen zal een week voor St. Nico laas en die zal voortduren tot na Kertsmis. Er zullen aan deze actie voor het publiek aantrekkelijke prijzen verbond worden en een be drag van 250.zal beschikbaar worden gesteld door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Nade re bijzonderheden zullen door de Centrale nader worden uitgewerkt. In principe werd ook besloten tot het houden van een braderie in Ju li van het volgend jaar. In plaats van de heer J. M. Koe nen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot voorzitter van de Middenstandscentrale benoemd de heer P. Hoogeveen. Wielrijdster veroorzaakte ongeval Op de Rijksstraatweg, ter hoog te van de Lange Kerkdam, moest de motorrijder D. uit Den Haag plotseling remmen voor de 18-jari- ge wielrijdster, mej. B. uit Noord- wijk, die onvoorzichtig de rijweg overstak. De motorrijder kwam te vallen en liep een diepe vleeswond boven zijn rechteroog op. Na door de arts de Haan te zijn verbonden, kon hij huiswaarts keren. Zijn motor werd beschadigd. Tegen de wielrijdster werd proces verbaal opgemaakt. ZOETERMEER Zilveren jubileum van DSO. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de voetbalvereniging D.S.O. hield het bestuur receptie in de zaal van A. Fraassen. Een schat van bloe men was aangedragen waaronder o.m. bloemstukken van het gemeen tebestuur, de R.K.V.V., D.W.O., K.N. V.B. Nutricia. Talrijke sprekers, waaronder bur gemeester Vernède voerden het woord. De heer de Vree, die namens DWO sprak, prees de goede ver standhouding tussen beide verenigin gen. Om 8 uur werd voor leden en genodigden een feestavond gehouden in „De Jonge Prins". Er werd een leuke revue opgevoerd, verzorgd door het cabaret-gezelschap Frans Vrolijk uit Rotterdam. Na afloop was er gezellig samenzijn. D-W.O.-nieuws. DWO speelde uit tegen RKDEO. DEO zat direct goed op de ba] en maakte na 6 min. de eerste goal. In de 11de minuut maak te DWO gelijk 1—1. Het klopte niet in de DWO-gelederen en DEO kon met 21 voorsprong de rust ingaan. Wie gedacht had. dat DWO nu iets zou laten zien kwam bedrogen uit. DEO bleef sterker en wist aan alle spanning een eind te maken door nogmaals raak te schieten. Zij won nen deze forse, doch tevens goed ge leide wedstrijd met 31. DWO H kreeg thuis Vogel II te bekampen.Dat het een zware wed strijd zou zijn wisten we reeds, doch hadden er niet op gerekend, dat Vrouwe Fortuna met de Vogels was meegekomen. Na 25 min. maakte Vo gel een onhoudbaar doelpunt 01. Wat* DWO, die voortdurend in de aanval was ook probeerde, alles mis lukte. Het DWO-doel kwam zelfs door de enkele uitvallen van de Vo gels nog enkele malen in gevaar, doch in de uitslag kwam geen ver andering meer en DWO II had haar eerste nederlaag te pakken. DWO III—Den Hoorn II 3—1; DWO IV—Wippolder IV 1—1; DWO V— Spoorwegen V l—O; DWO COliveo 2—3. De heren A. G. J. Smits Wzn en A. J. Smits Jzn slaagden dezer dagen voor het vakdiploma burgelijke- en utiliteitsbouw in het Bouwbedrijf. TWEE NIEUWE FILIALEN Vrijdag heeft Leiden er weer twee nieuwe winkels bijgekregen. De heer Antoon Brinks opende een tweede juwelierszaak in het pand Haarlem merstraat 13, terwijl het American Sportpalace van Delft een Leids fi liaal opende in het pand Steenstr. 45. KRANSLEGGING OP HET GRAF VAN DE BOTANICUS DODOENS. Zaterdagmiddag is in de Pieters kerk te Leiden een krans gelegd op het graf van de vroegere Leidse hoogleraar Rembert Dodoens. Deze plecntigheid hield verband met de tweedaagse gecombineerde vergade ring van de Vlaamse Akademiën, die ook door enige tientallen leden van de Koninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen werd bij gewoond, tijdens welke bijeenkomst Dodoens herdacht werd wegens het feit dat het dit jaar vierhonderd jaar geleden is dat zijn „Cruydeboeck" verscheen. Dodoens is een botanicus van Bel gische origine, die met de uitgave van dit boek de grondslag gelegd heeft voor de botanische wetenschap. Hij doceerde in de laatste jaren van zijn leven medicijnen aan de Leidse Universiteit. Vóór de kranslegging schetste prof. dr. T. H. van den Honert, directeur van de Leidse Hortus Botanicus, de betekenis van Dodoens als grote voorloper van de hedendaagse plant kunde. Vervolgens hechtte hij na mens de Koninklijke Akademie een krans aan de epithaaf. De plechtig heid werd slechts door enkelen bij gewoond, o.m. door de secretaris van de Senaat en de voorzitter van de Universiteitsraad. Kortsluiting in e-en schakelstation was er'de oorzaak van. dat Zondag nacht kort na twee uur, het groot ste gedeelte van Maastricht zonder stroom kwam te zitten. De gemeentebegroting van Nij megen over 1954 vertoont een tekort van ruim negen ton. Zestig jaar getrouwd zijn op 25 October de heer en mevrouw. J. W. van BarelBijl te Delft. De oudjes zijn nog uitermate kras en goed ge zond. ROTTERDAM, 20 Oct. Vee. Aanvoer tot 4726 (6718) stuks, waar van 650 koeien, 1668 (406) gebruiks- vee, 120 vette kalveren, 410 (182) gras kalveren, 772 nuchtere kalveren, 129 varkens, 209 biggen, 137 paarden, 24 veulens, 562 schapen, 45 bokken. Prijzen. vette koeien 2.582.72 2.44—2.58, 2.10—2.28, en vette alveren 2.40—2.50, 2.25—2.40 en 2.102.25 per kg. levend gewicht, graskalveren 330280200, nuch tere kalveren 565043, biggen 461034 per stuk, slachtpaarden 1.701.65, 1.60 per kg. levend ge wicht, schapen 958575, lamme ren 857666, kalf- en melkkoeien 1050900725, varekoeien 700 600—550, vaarzen 800—700—575, pinken 525475375 per stuk. Vette koeien aanvoer even meer, handel kalm, niet geheel prijshou- den, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer iets ruimer, han del goed, prijzen onveranderd; gras- kalveren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijshoudend; nuchtere kal veren aanvoel ruimer, handel leven dig, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer minder, handel stil, prezen iets lager; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel flauw, met Iets teruglopende prijs; schapen en lam meren aanvoer iets meer, handel le vendig, even hoger dan vorige week in prijs; kalf en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen onveran derd, varekoeien aanvoer iets groter, handel tamelijk, prijzen constant, vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen als vorige week. TBC vrij aanvoer ruimer, handel re delijk, prijshoudend. LEIDEN, 20 October. Vette Var kens. Aanvoer 284 vette carkens, prijzen: zware 2.002.05, lichte 1.801.05, zeugen 1.751.85 per kg. levend gewicht. Handel vlot. Ex tra zware tot 3 cent hoger. BODEGRAVEN, 20 October. Kaas. Aangevoerd 146 partijen. Prijzen: le kwal. 2.142.20, 2de kwal. 2.05 2.13, extra tot 2.38 per kg. Han del flauw. 's HERTOGENBOSCH, Ï9 October. Vee. Op de sicchtveemarkt van heden werden aangevoerd 104 stuks, zijnde 21 slachtzeugen, 37 vette kalveren, 46 runderen. Prijzen: slachtrunderen 2.102.40 per kg. slachtgewicht; vette kalveren 2.102.40 per kg. levend gewicht, slachtzeugen 1.17 1.82 per kg. levend gewicht. Over zicht: Ofschoon de aanvoeren nog niet aan de verwachtingen voldeden was de stemming aanmerkelijk beter dan de vorig.» week. De belangstel ling van de zijde der kopers was ruim voldoende. De handel verliep vlot. VINKE VEEN, 19 Oct. Groente. Kassnijbonen 8797 cent, pronkbo- nen 1639 cent, prei 1013 cent, an dijvie 611 cent, tomaten 2050 ct., spinazie 1825 cent, waspeen 811 cent groene kool 89 cent, rode kool 78 cent, postelein 14 cent, witlof I 4445 cent en witlof II 22 cent per kg., peen 815 cent per bos, bleek selderij 314 cent, bloemkool 817 cent, knolsederij 8 cent, sla 49 cent per stuk. TER AAR, 19 Oct. Groente. Kassnij bonen 7.909.70, idem B 6.707.50, idem stek 3.304.60, stamprinsessen 5.305.50, witte pronkers 1.50—3.S0, peulen 4.70 5.00 alles per 10 kg., tomaten Export A 7290 cent, idem B 5164 cent, idem C 6673 cent, idem CC 2837 cent, tomaten A 2747 cent, idem B 3649 cent, idem C 2245 cent, idem CC 2025 cent, idem bonken 26—34 cent, andijvie 69 cent, rode kool 59 cent, groene kool 611 cent, sav. kool 49 cent, waspeen 9 cent, uien 36 cent, kroten 5—6 cent alles per kg., witte kool ƒ1 3.50 per 100 kg., stoofsla 2025 cent per kist, sla 2.506.00 per 100 stuks, bloemkool I 1526 cent, idem II 814 cent, knolselderij 1214 cent, alles per stuk, bospeen 1113 cent per bos. Appelen: Allington Pippin 24 cent, Peren: Nouveau Poiteau 13 cent per kg. Bloemen: Chrysanthen 13 cent per bo6. ROELOFARENDSVEEN, 19 Oct. Groente. Aardbeien 5277 cent, aardbeien afw 2637 cent per 2 ons, kropsla I 4.2010.50, kropsla II 2.504.60, andijvie 811, uien 4 6, bloemkool 815, rode kool 8, groene kool 8, tomaten A 6688, B 50—67, C 49—73, CC 21—34, bonken 2232, kassnij3bonen 81 95, stek 4552, stambonen 54, pronkbonen 1221 per 100. Bloemen. Nora 15—23 cent, Gold finder 813 cent, Stalla 1823 cent, Chastity 811 cent, Shirley White 815 ceit, Corona 1121 cent, Chats worth 915 cent, Peter Pan 8— II cent, Beryl 1429 cent, Samaria 813 cent, Horwood 1531 cent, Ro nald 16—24 cent, Churchill 10—18 cent, Marcelle 1316 cent, Anemo nen 2325 cent, Minerva 1520 cent, Cr. Champion 1430 cent, Glorious 1623 cent, Snow fall 817 cent per bos, Rayonanten 714 cent Perfec tion 310 cent, Millersdale 3—5 ct., Corncob 48 cent, Sputhdown Pink 710 cent, Chocod 911 cent, Cham pion 58 cent, White Hope 4—6 cent, Austin 58 cent, Am. aanwinst 58 cent, Hurricane 36 cent, Anjers 6 —9 cent, Cyclamen 31—49 cent.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3