Om geheime redenen 20.000 voor afkoop Warmonder tol En een bijdrage voor „De Hoop"? ENGELS M+ Zonderop lid van verdienste van Roode Kruist afd* Leiden Campagne bracht f 13.000 op! GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT I FÏDEN FILMAVOND LISSONE LINDEMAN DINSDAG 20 OCTOBER 1953 Ut LEIUSh COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Leidse gemeenteraad vergaderde Twee keer dreigde het gistermid dag tijdens de vergadering van de Leidse gemeenteraad, die gehouden werd onder voorziterschap van bur gemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot, tot schermutselingen te komen; in beide gevallen echter werd het gevaar door B. en W. tijdig de kop ingedrukt. Eerst door de kwestie van de Warmonder tol in een geheime zit ting verder te behandelen, later door het voorstel ten aanzien van het hos- pitalkerkschip „De Hoop" terug te nemen. Aldus verliep de vergade ring rustig en in grote eensgezind heid. Reeds om kwart over vier stonden de leden weer op straat. Bij de opening deelde de voorzit ter mee, dat de heer Knol (Prot. Chr.) niet aanwezig kon zijn wegens een Vrijdag 1.1. ondergane operatie. Zijn toestand is bevredigend en de voorzitter sprak de beste wensen uit voor spoedig herstel. Tot tijdelijk leraar (geschiedenis) aan de Gem. H.B.S. werd benoemd de heer J. Charité. Aan de openbare school Lorentzkade werd benoemd mej. G. M. Berends en aan de ULO Langebrug mej. H. A. de Wit. Tot leden van de commissie van toezicht op de bewaarscholen werden be noemd mr. C. J. Woudstra en mej. H. N. Ter Beek. Tot bestuurslid van de Ver. tot bevordering van de Bouw van Werkmanswoningen werd be noemd ir. J. J. G. van Hoek. Het voorstel eervol ontslag te ver lenen aan de heer K. Klaverdijk, on derwijzer aan de school Lorentzkade, werd ingetrokken. De spéeltuin „Ons Eiland" kreeg 18.800 voor verbetering van het terrein, waarover de heer Meester (P. v. d. A.) zijn vreugde uitsprak. De Warmonder tol. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben Leiden gevraagd 20.000, bij te dragen in de afkoopsom 275.000.van de Warmonder tol. B. en W. stelden voor dit bedrag be schikbaar te stellen. De heer De Hos- son (KVP) vond dit wel een gul ge baar, maar zag er de noodzaak niet van in, temeer niet omdat Leiden met financiële moeilijkheden kampt. Hij meende, dat Leiden hiermede „het hek van de dam" zou halen, welke uitdrukking letterlijk van toepas sing, de raad een lachsalvo ontlokte! De heer De Hosson verduidelijkte, dat aanvaarding van dit voorstel een gevaarlijk precedent zou scheppen en meende, dat Leiden door het op knappen van de brug vóór de tol reeds een royaal gebaar zou maken. Dat Leidse watersportliefhebbers van de tol-opheffing profiteren, vond spr. geen voldoende reden, evenmin als de misschien vlotte gang van Warmonders naar Leiden. Ook de heer Van Weizen (CPN) had bezwaren. Hij meende, dat er hogere instanties dan Leiden in aanmerking kwamen om dit feodale overblijfsel op te ruimen. De heer Knetsch (Prot. Chr.) mende, dat er meer Hagenaars dan Leidenaars de tol passeren,, terwijl Den Haag geen bijdrage gevraagd is. Wethouder Jongeleen gaf toe, dat er geen juridische argumenten aan gevoerd konden worden, maar wilde een royaal gebaar maken omdat Leidste vissers en zeilers van de tol gebruik maken, evenals veel Leidse arbeiders, die in grote Warmondse bedrijven werken. Het opknappen van de brug zal geen gebaar, maar een plicht zijn. De heer De Hosson bleek niet over tuigd te zijn. Hij .vroeg of Leiden straks ook geld gaat geven voor ver betering van de slechte wegen naar Katwijk en Noordwijk, waar de Lei- denaars toch ook belang bij hebben. De Warmongers profiteren toch ook van de Leidse spoorwegwerken, zon der dat zij er één cent voor betaald hebben. De heer Van Weizen wilde aan deze bijdrage geen enkele consequen tie verbinden en de heer Knetsch bleek er nog steeds helemaal tegen te zijn, waarna de voorzitter besloot het punt te verschuiven naar het ein de van de agenda. Aflossing opgeschort. Nadat de voorstellen over inbreng van gronden in het grondbedrijf, aan koop van perceel Waardgracht 61 ƒ2.000,aankoop van tuinland in de Bos- en Gasthuispolder (2.31.50 h.a. voor 91.000,en verpach ting van wei- en teelland zwijgend waren goedgekeurd, kwam het voor stel ter tafel om betaling van aflos sing op bouwvoorschotten door de Ver. tot bevordering van de bouw van werkmanswoningen één jaar op te schorten, ter verstreking van de on- derhoudsfondsen der vereniging. De heer Schüller (P. v. d. A.) had veel waardering voor het voorstel, maar de heer Kortmann (KVP) vond, dat de gemeente zich hierdoor op gevaarlijk terrein begaf. Het on derhoud moet uit de huren betaald kunnen worden. Bovendien wordt er aldus roofbouw gepleegd ten Op zichte van de particuliere verhuur ders. Het betreft een aflossing van 151.534.38; wordt hiervan ook de Wethouder Jongeleen antwoordde, dat deze huizen langer mee zullen gaan dan de voor afschrijving nodige 50 jaar. Met ƒ54,per jaar per wo ning kunnen de onderhoudskosten niet gedekt worden. Door het voor stel te aanvaarden, komt er werk aan de winkel (schilderwerk). De heer Van Dijk (K.V.P.) wilde even met nadruik wijzen op deze ver klaring van B. en W. Eerder heeft het hem veel moeite gekost B. en W. er van te overtuigen, dat f 54,veel te weinig was. Aangenomen. Geen 1.000,voor „De Hoop"? Nadat de raad zonder één woord 82.000,voor stelselmatige verbe tering van de electrische straatver lichting beschikbaar had gesteld, kwam het voorstel van B. en W. aan de orde om afwijzend te beschikken op het verzoek om 1.000,beschik baar te stellen voor het nieuwe hos pitaal-kerkschip De Hoop. De heer Woudstra (Prot. Chr.) meende, dat Leiden weliswaar geen directbe lang heeft bij het schip, maar dat zeevaart en visserij een bron van na tionale welvaart zijn, waar Leiden ook belang bij heeft. De eerste taak ligt bij de reders en vakbeweging, maar wanneer het schip daarvoor te duur is, wilde spr. in principe meegaan met het verzoek om subsi die van Leiden. De heer Van Dyk (K.V.P.) kon zich wel aansluiten bij de méning van de heer Woudstra, maar gaf B. en W. bovendien in overweging deze zaak in de Ver. van Ned. Gemeen ten te brengen, waar misschien een hoofdelijke omslag vastgesteld kan worden. De heer Meester (P.v.d.A.) vond, dat een nationale zaak een nationale oplossing eiste, maar had geen prin cipiële bezwaren tegen subsidie. De heer Hagëns (V.V.D.) kon zich hier bij aansluiten. De heer Stolp (Prot. Chr.) vroeg wat Leiden zou doen, wanneer er geen nationale oplossing werd bereikt. Wethouder Menken haastte zich te verklaren, dat Leiden niet onge negen was een deel in nationaal ver hand bij te dragen, maar had er xvel bezwaar tegen, dat voor dergelijke gelegenheden steeds alleen de grote gemeenten gevraagd worden. Wan neer dit verzoek toegestaan wordt, wat moet Leiden dan met alle moge lijke andere verzoeken om bijdragen en subsidies? Hoewel Leiden er geen direct belang bij heeft, wilde de wet houder toch de raad vrij laten een beslissing te nemen. De heer Woudstra verzocht B en W toen het voorstel terug te nemen en het geval nog eens op brede schaal te bekijken, met welk idee de heren Van Dijk en Meester mee kon- de gaan. Wethouder Menken achtte het voorstel Woudstra niet nodig, omdat B en W het voorstel zullen aanhou den en de kwestie in de Ver. van Ned. Gemeenten aanhangig zullen maken. Toch geld voor de tol. Nadat de raad een half uur in ge heime zitting was geweest en daarna thee gedronken had, werd de open bare vergadering heropend en deel de wethouder Jongeleen mee, dat er geen getallen bekend waren over het aantal Leidenaars, dat de_ Warmon der tol passeert. Nadat hij nog ver zekerd had, dat het voteren van f 20.000 voor de afkoopsom geen ju ridische consequenties zou hebben, nam de raad het voorstel zwijgend aan. Blijkbaar hebben B en W in de geheime raad verteld waarom zij Warmond zo gaarne dit pleziertje wilden doen. De heren Van Dijk, Kortmann en Knetsch stemden te gen het voorstel. Tenslotte bracht wethouder Van der Kwaak nog een spoed-voorstel ter tafel: 4.000 beschikbaar te stel len voor de viering van het 40-jarig bestaan van de Gem. Reinigings dienst op 1 Januari a.s. Aangeno men. De rondvraag. Bij de rondvraag verzocht de heer Drijber (VVD) het militaire ver keersbord aan het Noordeinde te la ten verwijderen of op te knappen, omdat het thans onleesbaar is. Wethouder Jongeleen zou het on derzoeken. Mevr. Vijlbrief (CPN) verzocht, overbodige rioolputten te laten dem pen om ongelukken te voorkomen. Onlangs is in de Parkstraat een auto door het wegdek gezakt. Weer zeg de wethouder Jongeleen onderzoek toe. De heer Kortman (K.V.P.) vond de daklijn van 3 nieuwe huizen op de hoek LammenschanswegKersenstr. architectonisch stuitend ten opzichte van de verdere bebouwing. Wethou der Jongeleen erkende dit, maar voerde technische omstandigheden aan, die een andere oplossing onmo gelijk gemaakt hebben. CONVERSATIE HANDELSC0RR. Lesgeld f5.en f6.per mud R.K. Handelsavondschool „Rijnland" Vrouwenkerkhof 1 Inl.Rijnzichtweg 24, Oegstgeest, Tel. 20313 (Advertentie) VROLIJKE AVOND MET ROLAND WAGTER VOOR K. EN O.-LEDEN De Stichting K. en O. zette Zater dag in de geheel gevulde Stadsge hoorzaal haar leden (de groene kaart houders) een avond van gezonde ontspanning voor. Daarvoor had zij de keus laten vallen op het cabaret gezelschap van Roland Wagter. De „Top Liners", het showorkest van Coen de Vries, brachten de zaal al direct in een Franse sfeer, waartoe niet weinig de lichtgevende kleur effecten bijdroegen. Later op de avond volgden nog een samba-show en een potpourri van Hollandse lied jes, die door de aanwezigen spontaan werd meegezongen. De goede stem ming werd nog verhoogd door het optreden van Tobi Rix, die met zijn grappen, parodieën en imitaties veel succes oogstte. Uiteraard kwam ook Roland Wagter aan de beurt. Zijn conferences waren geestig, zijn lied jes vol humor. Voorts droeg het Rain- bow-kwartet in een repertoire van top-songs eveneens bij aan het suc ces van deze K. en O.-avond, afgewisseld door het optreden van Peter Oran, die als zakkenroller een ieder versteld deed staan van zijn vingervlugheid. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan was het Zondag feest voor de Leidse Postduivenclub; het strekt bestuur en feestcommissie tot ere, dat zij niets hebben nagelaten om le den, vrienden en kennissen, een feestdag aan te bieden die klonk als een klok. Om twaalf uur recipieerde het be stuur in de Kleine Burcht en reeds bij het binnentreden was een groot gedeelte van de zaal in een bloe mentuin herschapen. Er volgde een onafgebroken rij van sprekers, die allen L.P.C. van harte geluk wen sten met deze mijlpaal. Er waren af gevaardigden van de Rijnklievers (Alphen), de Vriendenclub, de Bon te Duif, de Reisduif, de Leidse con courscommissie, de Fondclub, de Blauwkras en vele andere vereni gingen, terwijl de jeugd zich even min onbetuigd liet en het bestuur bij monde van de heer B. Geen jaar een fraaie taart aanbood. 's Avonds werden de feestelijkhe den voortgezet met een feestavond, eveneens in de Kleine Burcht. Mede werking verleenden de Fondklep pers, en Gastspelers en mej. Ini Dreef. FILMAVOND VOOR MEDEWERKERS De campagne, die het Ned. Roode Kruis enige maanden geleden in Lei den heeft gevoerd, is dank zij de hulp van vele medewerkers een groot succes geworden. Uit dank hiervoor werd deze medewerkers gisteren in de grote aula van het Acad. Zieken huis een filmavond aangeboden, die een bijzonder cachet kreeg door de mededeling van de voorzitter, prof. dr. P. Gaillard, dat het hoofdbestuur besloten heeft de heer M. Zonderop te benoemen tot lid van verdienste van de afd. Leiden. Als redacteur van „De Leidse Courant" heeft de heer Zonderop zich een uitstekend propagandist van het Roode Kruis getoond. „Het Roode Kruis kent slechts zeer weinig leden van verdienste," aldus prof. Gaillard, „maar dit lid, die U allen wel zult kennen (ook als keeper van het Leidse journalisten-elftal!), komt deze onderscheiding tenvolle toe op grond van zijn vele al of niet gevraagde publicaties in de pers. De artikelen van de heer Zon- demp waren steeds uitstekend gedo cumenteerd; hij moet wel bijzonder nationale Roode Kruis gemaakt heb ben om er zó over te kunnen schrij ven. Er blijkt ook uit, dat het Roode Kruis de heer Zonderop na aan het hart ligt. Gaarne heeft het hoofdbe stuur daarom ons voorstel, om hem tot lid van verdienste te benoemen, ingewilligd". Prof. Gaillard herinner de er aan, dat de heer Zonderop ver leden jaar eveneens een onderschei ding ontvangen heeft, nadat hij vijf tien maal bloed had afgestaan voor de Bloedtransfusiedienst van 't Roode Kruis, en overhandigde daarna het nieuwe lid van verdienste, wiens echtgenote en dochter eveneens aan wezig waren, de bij deze onderschei ding behorende oorkonde. Bijgaande foto geeft dit moment weer; links de heer Zonderop, redhts prof. Gaillard. Ruim 13.000,opgehaald. De voorzitter dankte alle mede werkers voor hun hulp aan de zeer geslaagde campagne. De straatcol lecte bracht ruim f 4.000,— op 1600 meer dan verleden jaar!), terwijl de andere acties, zoals giften van de be drijven, vlaggetjes-verkoop en huis- veel studie van het internationale en aan-huis-collecte, 2.742,meer op brachten dan in 1952. In totaal was de opbrengst ruim f 13.000,—. Een prachtig resultaat, temeer daar de meeste andere collectes de laatste ja ren steeds minder opbrengen. Boven dien en dat is het belangrijkste werden er ongeveer 600 nieuwe le den ingeschreven. Geheel tevreden is het bestuur vanzelfsprekend nooit, maar het is wel zeer voldaan over dit prachtige resultaat. Drie Roode Kruis-films. De eerste film handelde over de transplantatie van hoornvlies. Na uit gebreide proefnemingen is men er in geslaagd blinden het gezicht terug te geven door het hoornvlies van het oog van een pas overledene over te brengen op het oog van de blinde, zoals de film duidelijk liet zien. Zij, die hun hoornvlies na hun overlijden voor dit doel willen afstaan, kunnen zich aanmelden bij het Roode Kruis. Vervolgens zagen de aanwezigen een film, getiteld „Alarm", over de waterramp er de hulp, die het Roode Kruis daarbij geboden heeft. In de pauze werden alle aanwezigen onthaald o-p een kopje koffie met koek, welwillend aangeboden door de directie van het Acad. Ziekenhuis en door allen ten zeerste op prijs gesteld. Tenslotte volgde de vertoning van de film Leni Rosner, welke met heel veel belangstelling door de toeschou wers gevolgd werd. Deze film geeft het verhaal weer van een Oostenrijks meisje, wier vader schrijver was en die met haar ouders een tijd in het concentratiekamp had doorgebracht. Eenmaal bevrijd, vond zij een onder dak in Denemarken, waar zij ten slotte een gastvrije familie leerde het grote levensgeluk toch niet te vergal len door allerlei futiliteiten. (Foto. „De Leidse'Courant"). Gevestigd in de week van 12 tot en met 17 October. J. M. BeijAnnaars, Oude Bijn 13; C. Bekkering en fam., agent v. politie, Mauritsstr. 16; L. Be- kooij, Hooigracht 55; B. Bering, radar monteur, Zonneveldstr. 7; B. Bölger, Ra penburg 88; A. S. C. BakkerBom, rijksambtenaar, Zoeterw.singel 92; S. A. Bonebakker, ass. rijksuniversiteit, Rijns- burgersingel 161; J. A. van de Boven- kamp, 1.1. instrumentmaker, v. d. Bran- delerkade 14; J. M. Brands, gezinsver zorgster, Morssingel 8; W. H. Brans, Hra;;weg 28; R. O. de Clercq, Hooigracht 57; E. M. J. Conijn, Groenhovenstr. 12; U. Daum, Fagelstr. 38; F. B. Durksz, Buys Ballotstr. 77; D. N. Edelbaum, Zoe- terwoudsesingel 1; H. J. Fransen, grond werker, Oranjegracht 28; A. van de Geer, Rapenburg 117a; R. B. Glaüboch en fam., Nieuwe Rijn 46; R. Heinsius, P. J. Blokstr, 23; C. van Helden, suiker werker, Bloemistenlaan 21; H. J. Hen- sing, wever, Hoge Rijndijk 160; R. D. Heyding en fam., chemicus, Zoeterw. singel 108; B. G. Hoogendoorn, Lange Mare 94; P. Ketting, betonwerker, Bali- straat 78; P. Keijzer, reclameschilder, Da Costastraat 4; W. Kleis, stationsarbei der, Coornhertstr. 7; T. Derogee—Van der Kleut, De Genestetstr. 93; S. V. Lan- geveld, Witte Singel 80; J. J. C. v. Leeu wen, fabr.arbeider, Groenoordstr. 19; S. S. N. Liem, Groenh.str. 18; J. H. P. A. Loeff, Nieuwe Rijn 46; E. M. C. van Lutsenburg Maas, Zoeterw.singel 56a; L. dfe Miranda, L. Morsweg 5; J. D. Naeff, Rapenburg 117a; M. S. van Nieuwlande, Stationsweg 6C; J. F. Noorthoorn van der Kruyff, Lindestr. 2; P. A. Nouwen, Hugo de Vriesstr. 17; F. E. Pels Rij eken, Hooigracht 90; H. C. Postma en fam., breier, Herensteeg 21a; L. A. Punt, mi litair, Hoge Rijndijk 69; D. van Pijlen, boekhouder, Vestestr. 118; M. B. Rosen thal, Merelstr. 45; A. B. Ruigrok, con servator RU, Stadhouderslaan 30; W. H. Schalk, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; W. V. R. de Schepper, scharen slijper, Varkenmarkt 7; N. Stigter Schipper, Papengracht 24; S. M. van Schoonderwoerd den Bezemer, dienst bode, Coornhertstr. 42; M. Smulders, Nieuwe Rijn 46; A. M. Springer, matras- senmaakster, Geregracht 40; C. A. This- sen, dienstbode, Burggravenlaan 7; F. v. Tricht, militair, Morsstr. 62-64; R. E. J. Tubbergen, Leeuwerikstr. 6; L. B. van der Veen, Joh. -de Wittstr.^ 2; M. T. R. J. E. Vos de Wael, secretaresse, Groenho- venstraat 19; P. M. de Vries, v. 't Hoff- straat 29; J. G. H. Wessels, Morsweg 7a; W. Witmuts, Rijnsb.singel 23b; J. P. J. Zijerveld, Plantage 10. Verenigde Staten van Noord Amerika; S. P. J. Bocxe, Hooigracht 13-29, Rosma len, D 191a; J. Borghuis, v. d. Sande Bakh.laan 7, Maartensdijk U., Dr. H. Th. s'Jacoblaan 15; A. Boter, Nwe Rijn 49a, Haarlem, Dr. Leydsstr. 82; H. Chris- tiaanse en fam., Oostdw.gracht 15a, Ned. Antillen; H. J. Franken, Rijnsb.weg 103, 'a Gravenhage, P. Hordijkstraat 54; E. J. H. Groenewegen, Utr. Veer 6, Canada; J. M. C. den Hengst, De Sitterlaan 110, Rheden Gld Velp, Pinkenberseweg 3; W. Heijbroek, Papengracht 4, Bloemendaal, Kortelaan 16; A. C. Wan Heijningen, Oranjegracht 8a, Amsterdam, le J. v. d. Heijdenstraat 31 III; H. PrinsVan den Hoed, Maredijkhof 8, Oegstgeest, Deutz- straat 21; J. Kagenaar en fam., a.b. ligg. Haarl.vaart, Oost en West Souburg, Nwe Vlissing6eweg 301; Wed. J. van Ooij De Kier, Tomatenstr. 23, Rotterdam, Fr. Bekkerstr. 50; J. Klijn Hesselink, Witte Singel 27, Zoeterwoude, Vrouwenweg 19; C. Mans, Rijnsb.weg 10, Melissant, Ju- lianaweg 143; J. Mantel, Rapenburg 59, Hoogwoud, E 82; G. J. Nust, Wasstraat 57, Haarlem, Gasthuisvest 47; H. J. Prins, De Sitterlaan 110, Rheden Gld Velp, Pinkenbergseweg 3; C. P. de Reus, Haagweg 56, Zuid Afrika; A. M. van Riessen, Boisotkade 3, Rotterdam, Rozen burglaan 37; M. BloemzaadVerboom, Herenstraat 143, 's Gravenhage, Lorentz- plein 72; G. W. Versloot, O. Vest 107a, Oegstgeest," Wilhelminapark 1; G. Vis- scher, Meloenstr. 25, Voorschoten, Voor straat 2; H. van der Vlerk, Wasstr. 2A, 's Gravenhage, Paramaribostr. 7H. J. Vreeburg Cronesteinkade 22, Amster dam, Biesboschstr. 7 III; A. R. van der Zee, Nieuwsteeg 31, Haskerland, Hard- draversdijk I49a; J. P. Zweistra, Slik- steeg 13, Almelo, Vriezeveenseweg 170. Minder studenten aan Santen, chauffeur, Heemskerkstraat 76; J «JT T D. H. Schalk, 1.1. verpleegster, Rijnsb.- UC L4I11 Ver&lieiL Vertrokken in de week van 12 tot en met 17 October. G. C. F. E. Alleda, Lorentzkade 49, Amsterdam, Copernicus- straat 48; A. Blaauw, Sterrenwacht 8, Voor het thans aangevangen stu diejaar hebben zich voor de eerste maal als student bij de Leidse Uni versiteit laten inschrijven 457 stu denten tegen vorig jaar 596. Dit aan tal is over de verschillende facultei ten verdeeld als volgt: Godgeleerd heid 16 (vorig jaar 19); rechtsge leerdheid 127 (vorig jaar 171); ge neeskunde 115 (vorig jaar 137); wis- en natuurkunde 96 (vorig jaar 128); letteren en wijsbegeerte 74 (vorig jaar 92); en de verenigde facultei ten 20 (vorig jaar 49). Door de te verwachten aantallen na-inschrij vingen komt dit aantal vermoedelijk nog 10 pet. hoger te liggen. Elsje, 120 maal tik (2 minuten zeggen de grote mensen).en lekker bordje pap is klaar, gauw gaat het alleen met het VLUGkokend Kindermeel Nutricia. Alle mammies blij en alle ongeduldige Elsjes, Jantjes en Pietjes ook. Want wie wil er nu wachten op zo'n heerlijk maaltje I Nog een voordeel! Reeds na 15 pakjes hebt U recht op een fraaie kinderlepel, -vork of -schuiver. Let op de waarde- punten in elk pak. Wuffkokend Kindermeel Ongelofelijk maar waar: minuten koken maarl WINTERSPORT in de Stadsgehoorzaal op 29 October Vertoont zullen worden films van de WINTERSPORT uit ZWITSERLAND, OOSTENRIJK, JOEGO-SLAVIë - ZWEDEN. Toegang f0.75 - Aanvang 20.00 uur Kaarten verkrijgbaar bij: BREESTRAAT 36 LEIDEN Belangrijke Publieke Verkoping te Leiden Op Donderdag 22 October des nam, 2 uur, zul len in de zaal van JAN VAN ZIJP aan de Hoog landse Kerkgracht 40, te Leiden, ten overstaan van deurwaarder W. J. ARENTZEN publiek worden verkocht: le Klas Meubelen, Perz. Tapijten, enz. HIERBIJ ZIJN: een kapitale salon, Parker en overbeklede salon, commodes, club- en fanta sie fauteuilles, clubtafels, haardbankjes, salon zitjes, dames schrijfbureau, tafel, divan, kap stok- en schoursteenkleden, Gobelins. Een en twee persoons dekens, kapok matrassen, een en twee persoons bedspreien. Perzische, Smyrna en andere Tapijten kleedjes, kussens en lopers, een partij lin nengoed, lakens, slopen en theedoeken, glas- en aardewerk 1650 KIJKDAGEN: Woensdag 21 October van 2 tot 6 uur en Donderdag 22 October van 10 tot 12 uur

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2