Dr* Drees uit Z*~Afrika teruggekeerd Westerling doet voorspellingen Twentse autobus tegen boom 11 arbeiders ernstig gewond N»E«S«B* staakt voorlopig DE Zware vrijheidsstraf geëist tegen zwendelaar-in-'t-groot Vrijdag 16 Oct. begint de Kinderpostzegelactie DONDERDAG 15 OCTOBER 1953 DE LE1USE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Uitstekend „vlagvertoon" Het semi-officiële bezoek, dat mi nister-president Drees en minister Algera aan Zuid-Afrika hebben ge bracht ter gelegenheid van de eerste vlucht naar Johannesburg van een KLM-superconstellation, is ten einde. Menig officieel bezoek zou niet zulk een uitstekend vlagvertoon zijn geweest als dit. De Zuid-Afrikaanse pers heeft er bijzonder veel aandacht aan be steed; elke dag brachten de bladen verslagen en foto's. De eenvoudige woorden van dr. Drees bij de aankomst en tijdens een maaltijd met de Zuid-Afrikaanse Motie aangenomen in Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft gistermid dag nadat minister Van de Kieft geen gevolg wilde geven aan het ver zoek van vele Kamerleden pm de wet op de materiële oorlogsschade te wijzigen, een motie ondertekend door de heren Molenaar (WD), Hellema (AR) en Kraayvanger (KVP) met 28 stemmen voor en elf stemmen te gen aangenomen. In deze motie werd gezegd dat het voorkomen van meer dan integrale vergoeding van gele den schade alleen door wijziging van de wet kan worden bereikt en niet door hantering van een beschikking. Voor de motie stemden de AR, de KVP, verschillende socialistische Ka merleden en de VVD. Tegen stem den de Communisten, de Chr.-His- torischen, en de Socialistische Ka merleden, mej. Tjeenk Willink, Schermerhorn, De Dreu en Jonkman. Het wetsontwerp werd daarna zon der hoofdelijke stemming aangeno men. «TWEEDE KAMER Dinsdag algemene beschouwingen De Tweede Kamer heeft gistermid dag besloten tegen Dinsdag a.s. aan de orde te stellen de algemene be schouwingen over de Rijksbegroting 1954 en daarbij tevens aan de orde te stellen de beraadslagingen over vierde nota in zake de industrialisa tie van Nederland, de beraadslaging over de nota in zake de deviezen po sitie, de algemene beraadslaging over het complex belastingontwerpen en de huurwet en voortzetting van de algemene beraadslaging over de coördinatie-ontwerpen sociale ver zekering. Mocht het ontwerp-wet op de watersnoodschade deze week niet zijn afgehandeld dan zal met de al gemene beschouwingen over de be groting eerst worden begonnen on middellijk na afhandeling van ge noemd ontwerp. De ex-kapitein van het K. N. I. L., R. F. P. Westerling, heeft Woensdag avond te Deventer verklaard h«t niet onmogelijk te achten dat een of meer partijen in Indonesië binnen afzienbare tijd zullen ingrijpen en aan Nederland zullen vragen om in Indonesië rust en orde te doen we derkeren. Hij meende voorts dat de Verenig de Naties wellicht zouden pogen dat laatste te verhinderen, maar volgens hem zou Nederland in Indonesië re sultaten kunnen bereiken in overeen stemming me-: de plicht van Neder land jegens de Indonesische bevol king. Volgens de ex-kapitein zou Neder land goed dren jegens de Verenigde Naties de tanden te laten zien. Had men dat eerder gedaan, aldus Wes terling, dan had Amerika de Mars hallhulp kunnen houden en dan was Indië niet verloren gegaan. Ex-kapitein Westerling zei dit in een door ongeveer driehonderd per sonen bezochte bijeenkomst belegd door de stichting S. O. S. (steunt ont redderde stalen). In deze vergade ring zei hij voorts dat men naar zijn nlichtingen in Atjeh terugvalt op de 'ederalê gedachte, zoals ook elders in de Indonesische republiek het ge val is, omdat 88 procent der indone- sische volkeren pro-Nederlands voelt." Dr. Drees wordt op Schiphol welkom geheten. V.l.n.r. Minister Drees de Minister van Justitie, mr L. A. Don ker, de Zuid-Afrikaanse gezant P. I. Hoogenhout, mevrouw Drees en de zoon van Dr. Drees. premier, dr. Malan hebben het Zuid- Afrixaanse volk diep getroffen. Zo- we] dr Drees als dr. Malan wezen op de oude banden, die Nederland en Zuid-Afrika verbinden. Dr. Ma lan noemde Nederland een der moe derlanden van de Unie en de Unie een welvarende dochter. Op 10 October hebben de ministers met me/rouw Drees en de 18-jarige mej. Algera die haar vader verge zelde, de Krugerdag meegemaakt Te Pretoria woonden zij de eerste steenlegging van het Krugermonu- ment bij, waarbij dr. Drees een krans legde. In Kaapstad legde dr. Drees 'n krans bij het Van Riebeeck-monu- ment. Bij hun bezoek aan het Kruger- wildparak hadden de beide ministers geluk. Zij zagen vrijwel alle dier soorten, leeuwen en luipaarden in cluis. Maandag 12 October bezochten de ministei-s een goudmijn in Johanes- burg. Ook de „zaken" werden niet ver geten, want de beide Nederlandse ministers hebben tijdens hun ver blijf ir Zuid-Afrika verscheidene Unie-ministers ontmoet en met hen niet-offcjële besprekingen gevoerd. Daarbij hebben zij gepleit voor rui mere immigratiemogelijkheden voor Nederlanders Ook de versterking der cultuurbanden, berustende op het culturele, verdrag tussen beide landen, werd besproken. Minister Algera heeft met zijn Zuid-Afrikaanse collega ook de posi tie van de K L.M in Zuid-Afrika be sproken. De K L.M. heeft een zeer goede naam, ook in de Unie. Maar zij heeft te strijden tegen een zeer sterke concurrentie van Engelse en Zuid-Afrikaanse zijde. ONGELDIGE POSTZEGELS. De volgende bijzondere postzegels worden met ingang van 1 Januari 1954 buiten gebruik gesteld en dus voor de frankering waardeloos: a) De in 1952 uitgegeven Jan van Riebeekzegels, frankeer waarden 2, 6, 10 en 20 cent. b) de in 1952 uitgegeven her denkingspostzegels 50-jarig be staan staatsmijnen in Limburg, frankeerwaarde 10 cent. c) De zomerpostzegels, uitgifte 1952 (bloemenserie ontwerp D. van Gelder), frankeerwaarden 2, 5, 6, 10 en 20 cent. «I) De in 1952 uitgegeven PTT- herdenkingspostzegels 1852'52 frankeerwaarden 2, 6, 10 en 20 cent. e) De weldadigheidspostzegels (kinderpostzegels) uitgifte 1952, frankeerwaarden 2, 5, 6, 10 en 20 cent. Voorts worden op 1 Januari a.s. buiten gebruik gesteld de door de postadministratie van de Ned. Antil len uitgegeven briefomslagen voor zien van een zegelafdruk met de beeltenis van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina (z.g.n. Slüiertype) en voorzien van de opdruk: „Neder land 10 cent". Genie oefent in het bouwen van bruggen Tussen de plaatsjes Niftrik (by Wijchen) en Overloon wordt sedert enkele dagen de brugbouwoefening „Uranus" door de school van reserve officieren van de Genie (SROG) uit Soesterberg gehouden. Er wordt een bailybrug en een zo genaamde „M 4a 2" brug over een dode arm van de Maas bij Niftrik ge bouwd. De „M 4a 2"-'brug bestaat uit aluminium balken, die o>p rubberpon tons rusten. Gistermorgen was na twee en een halve dag bouwen de „M 4a 2"-torug zover gereed, dat het verkeer er gebruik van kon maken. Deze brug heeft een draagvermogen van 50 ton en heeft een lengte van ongeveer 190 meter. De bouw van de bailybrug duurt nog voort. Bijna 250 man genie wer ken hieraan eendrachtig samen, ter wijl de onderdelen met grote kranen op hun plaatsen werden gebracht. Na drie en een halve dag werken Don derdagmorgen moet ook deze brug gereed zijn. Koningin en Prins naar Frankrijk Op uitnodiging van president Au- riol zullen koningin Juliana en prins Bernhard het weekeinde doorbren gen in zijn buitenhuis te Rambouil- let, teneinde aldaar van enkele on gestoorde vacantiedagen te genieten. Naar A.F.P. meldt, zal het konink lijk paar een bezoek brengen aan de kastelen in het Loire-dal. President Auriol zal jachtpartijen organiseren op Rambouillet. Kerkgangers aan groot gevaar ontsnapt De leden van de Gereformeerde Kerk te Klundert zijn Zondag jl. aan een groot gevaar ontsnapt. Ongeveer tien minuten voor de aanvang van de middagdienst stortte ongeveer zes vierkante meter van het plafond met groot geraas neer op de kerke- raadsbanken. Daar de ambtsdragers zich op dat moment nog in de kerke- raadskamer bevonden, hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Enige honderden gemeenteleden, die reeds in het kerkgebouw aanwe zig waren, kwamen met de schrik vrij. De dienst, waarin het Heilig Avondmaal gevierd zou worden, kon doorgang vinden, nadat het meest bedreigde gedeelte ontruimd*was. De kerkeraad heeft zich Maandag in spoedvergadering bezonnen op de te nemen maatregelen. Voorlopig zullen de diensten gehouden worden in het kerkgebouw van de Ned Her vormde Gemeente, om kwart voor elf en om drie uur. Door een bouw kundige zal een nauwkeurig onder zoek worden ingesteld naar cfe toe stand van het kerkgebouw, dat door de watersnood veel geleden heeft en veel gevaar dreigt op te leveren. Men heeft reeds kunnen vaststellen, dat de muren uit het lood zijn geraakt en dat het dak bedenkelijk door buigt. Er zal in ieder geval een in grijpende restauratie moeten plaats hebben. Het is zelfs niet uitgesloten, dat het gebouw helemaal zal moe ten worden afgekeurd. Eén in levensgevaar Op de drukke verkersweg Henge lo—Almelo is gisteravond omstreeks half zes een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij acht arbeiders min of meer ernstig gewond en een aantal personen lichte verwondingen heb ben opgelopen. Een autobus van een firma uit Beerzeveld, die arbeiders vervoerde van Hengelo naar Har- denberg en verschillende buurt schappen in die omgeving, kwam door tot nu toe onbekende oorzaak nabij Almelo in volle vaart tegen een boom terecht. De gevolgen bleken zeer ernstig. De bus kantelde en de inzittenden werden in het rond geslingerd. Een van de passagiers kwam daarbij on der de bus terecht. Met grote moeite is het gelukt hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Vrijwel alle in zittenden hadden verwondingen op gelopen; elf ervan waren er ernstig aan toe zij hadden benen of armen gebroken en andere verwondingen of inwendige kneuzingen opgelopen. Op een Woensdagavond te Amster dam gehouden landelijke ledenver gadering van de Ned. afdeling der Nationaal-Europese Sociale Bewe ging (NESB) is met algemene stem men als besluit aangenomen, dat nu de Amsterdamse rechtbank deze partij als een verboden vereniging heeft aangemerkt de beweging in Nederland voorlopig haar activiteit zal staken. Alle lidmaatschappen van Nederlanders of in Nederland wo nende personen, zullen tijdelijk wor den opgeheven. De afdeling Vlaan deren van de NESB zal haar werk zaamheden normaal voortzetten. Afscheid op Schiphol. Nieuw-Zeeland is heel ver weg maar de KLI. brengt het in Uw huiskamer. Greep uit de K.l. van deze week: Nieuw-Zeeland is zo heel ver weg Onze reporter J.W. Hofwijk schrijft over emigranten, die in de Chriscchurch-race naar Nieuw-Zeeland zijn gevlogen. Een tocht van het innig vertrouwde naar het volslagen onbekende. Arme, kleine mens. Is de mens verkeerd geconstrueerd? In Amerika neemt men proeven met de mens, omdat deze het tempo, waarmee de techniek zich ontwikkelt, niet meer kan volgen. Een even indrukwekkende als boeiende reportage. In de eerste linie van het Christendom. Een onzer redacteuren deed Duitsland aan en schreef een reportage over de Oost- priesterhulp. Zieke kindoren bij Moedor thuis. De eerste kinderbedevaart naar Lourdes De K.l. brengt de enige foto-reportage over deze ontroerende pelgrimage. Ik ga naar Parijs I Lindbergh zet door. Parijs is het doelwit. Gods Linkerhand. Het begin van de aangrijpende roman, die tot de allerbeste behoort, na de oorlog verschenen. Schooiertjesplaag. De „Jeep-Express" zendt opnieuw bericht. Zij werden naar Almelose zieken huizen overgebracht. Van de elf personen, die min of meer ernstig werden gewond, zijn vier zwaar gewond; één verkeert in levensgevaar. De arbeiders, die werkzaam zijn bij de machinefabriek Dikkers te Hengelo, waren op weg naar hun woningen in de gemeente Harden- berg. De autobus is in beslag genomen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de linkervoorveer uit de strop is ge schoten. De chauffeur verklaarde, dat hij naar links moest uitwijken voor 'n geparkeerde wagen. Toen hij remde, blokkeerde het linkervoor wiel met het gevolg dat hij tegen een boom reed. De autobus was in Augustus nog door de rijksverkeers inspectie tot Februari a.s. goedge keurd. Het verkeer over de weg Henge loAlmelo moest anderhalf uur worden omgelegd. Visser ving in zijn net het lijk van een vrouw Werd Ambonese vermoord? Onder de stuw van Grave heeft een visser Dinsdag het ontzielde lichaam van een Ambonnese vrouw in zijn netten aangetroffen. Een onderzoek wees uit, dat het1 hier de 21-jarige Ambonnese vrouw Tahalele uit het woonoord Haalde- ren bij Nijmegen betrof. De vrouw die gehuwd en moeder van twee kin deren was, is Maandavond omstreeks 7 uur achter cp de bromfiets bij haar man naar de kermis in Nijmegen ge gaan. De man was alleen terugge keerd, aangezien de vrouw met de laatste bus naar het woonoord zou terugkeren. Toen haar lichaam de volgende dag werd gevonden, ver toonde het enkele verwondingen, zo dat de officier van justitie en de on middellijk ingeschakelde rijkspolitie denken aan een misdaad. De politie te Rotterdam heeft gis teren een 43-jarige vrouw uit Breda in het hoofdbureau in bewaring ge steld. Zij was met haar dochtertje van Breda naar Rotterdam gekomen en met hiulp van het kind had zij in een groot magazijn zes broeken, een rokje, een vest en een aantal kleinig heden ontvreemd. Het onderzoek wees uit, dat zij thuis nog lappen stof, 19 truitjes en een paar schoe nen, afkomstig van diefstallen in Rot terdam, Breda en Tilburg, had. Het kind is naar huis teruggebracht. HET BLAD, WAAR UW GROOTOUDERS GROOT u omij MEE WERDEN, IS EVEN JONG ALS U. JjKATHOLIEKE f JfÊÊ EN U BLIJFT ER GEESTELIJK ^ILLUSTRATIE^ ZO GEZOND BIJ 1 KERSTPOST VOOR NIEUW GUINEA Met het stoomscip „Tomini", dat 31 October van Amsterdam afvaart pn 14 December te Sorang op Nieuw Guinea wordt verwacht, kunnen ter gelegenheid van Kerstmis post pakketten worden medegegeven ten behoeve van personeel van de Koninklijke Marine van de Konink lijke Landmacht, dat dienst doet aan boord van Hr. Ms schepen in de Nieuw-Guinese wateren en aan de wal op Nieuw-Guinea. Deze postpakketten moeten uiter lijk 28 October ter post zijn bezorgd. Adressering vpor militairen van de Koninklijke Marine luidt als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marine nummer. Aan boord van Hr. Ms(volgt de naam van het schip), Amsterdam C. S., Marine Indien de geadresseerde aan de wal is geplaatst luidt als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marine nummer. Naam van de inrichting, plaatst- naam, Nieuw Guinea. Amsterdam C.S., Marine. Het adres voor militairen van de Koninklijke Landmacht moet aldus luiden: Naam, rang of kwaliteit, legernum- mer. Onderdeel, plaats van bestemming, Nieuw Guinea. Amsterdam C. S. De agent en de gummistok Op 5 Juni 1952 's avonds laat, werden twee jongelui te Bloemen- daal aangehouden, omdat zij op de fiets enkele verkeersovertredingen hadden begaan. De surveillerenede agent F. W. uit Bloemendeal maakte van een en ander proces-verbaal op, wat de jongelui niet zinde. Zij maakten enkele hatelijke opmerkin gen aan het adres van de agent, die zich daarover kwaad maakte. Er werden enkele klappen met de gummiknuppel uitgedeeld, omdat volgens de agent de jongelui geen gevolg hadden gegeven aan het bevel mee te gaan naar het politiebureau. Enkele maanden geleden kwam deze kwestie voor de Haarlemse recht bank. De officier van justitie eiste toen zes maanden gevangenisstraf tegen de agent, met ontslag uit de dienst. Behalve mishandeling was hem ook meineed (onjuist opstellen van het proces-verbaal) ten laste ge legd. Veertien dagen daarna oor deelde de rechtbank het nodig de zaak terug te wijzen naar de instruc tie. Nadat een nieuwe behandeling had plaats gehad deed de rechtbank gisteren uitspraak. Zij veroordeldg de agent tot vier maanden gevange nisstraf en ontslag uit de dienst. Ver dachte zelf verklaarde dat hij als politieman zijn plicht had gedaan. „Alg. Dgbl." Kleine luyden de dupe De procureur-generaal by het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft gis termiddag bevestiging geëist van het vonnis, dat de rechtbank te Dor drecht had uitgesproken over een 46-jarige administrateur uit Mijns- heerenland. Deze was veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaren met aftrek, omdat hij schuldig werd geacht aan het plegen van verduis tering in dienstbetrekking, het meermalen gepleegd hebben van valsheid in geschrifte en het doen van onjuiste opgave inzake de in komstenbelasting. Tijdens het onderzoek, dat zeer lange tijd in beslag nam, ontkende hij het meeste van het hem ten laste gelegde. Hij zou effecten van een inwoner van Mijnsheerenland heb ben veduisterd. Voorts zou hij een oude en reeds Dóór het kind - vóór het kind Morgen gaan 300.000 jongens en meisjes na schooltijd niet naar huis. Zij gaan, in Sas v. Gent en in Rode- school, in Meerssen en in West-Ter schelling en in alle plaatsen, die daartussen liggen, de grote mensen iets vragen voor hun kameraadjes, die dat zélf niet willen of kunnen. Voor de kameraadjes, in heel het land, die op een of andere manier er minder aan toe zijn dan zijzelf. Voor de kameraadjes, wier ouders niet kunnen zorgen voor hun kinderen als hun vaders en moeders wél zouden willen of kunnen. Dat zijn er tien duizenden in het land. Tienduizen den, van alle gezindten, tienduizen den met een beetje armer of rijker ouders, die anders zijn dan de hon derdduizenden vriendjes en vrien dinnetjes, die „heel gewoon" naar school gaan, heel gewoon met elkaar spelen en zelfs heel gewoon met el kaar vechten, als het zo te pas komt. Dat zijn tienduizenden kameraad jes, die zwak zijn van lichaam of van geest, die niet recht zyn van lijf of van leden, die het thuis niet, hebben als anderen, die niet mede kunnen doen met hun vriendjes, die niet het „houvast" hebben aan de „grote men sen" als hun maatjes in de „goede gezinnen", die zwak zijn of doof of blind of gebrekkig. Dit jaar voor de vijfde keer het is een lustrum trekken die anderen erop uit. Driehonderdduizend kinderen van meer dan tienduizend schoolklas sen gaan huis-aan huis vragen aan de zoveel millioen Nederlanders,, of zij een klein offertje willen brengen voor de kinderen, die hun kinderen zouden kunnen zijn, als de omstan digheden iets anders geweest waren dan ze zijn. Nief om het gewin. Niet om er iets mede te „verdienen". Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels dat vijf jaar geleden op het idee kwam het kind zélf in te zetten voor het kind was er zich van den beginne af aan van bewust, dat zij geen beter ambassadeur voor het misdeelde kind kon hebben dan het kind. De „kinderpostzegel" waarvan de méér-opbrengst van de ge wone frankeerwaarde het misdeel de kind ten goede kwam, bestond toen al lang, maar werd, sinds het kind zélf die aan de man bracht, steeds gretiger gekocht. Waren het aanvankelijk alleen de philatelisten en de liefhebbers van het „mooie plaatje", die jaarlijks, zonder er eigenlijk bij te denken waarvóór, de kinderbescherming ruim honderd duizend gulden in het laadje brachten vandaag de dag is het zo, dat die postzegel wordt gekocht door een burgerij, die welbewust weet welk doel zij ermede dient. Meer dan ne gen ton kon het vorig jaar worden afgedragen aan de meer dan 350 in stellingen, die zich in Nederland de zorg voor het hulp-behoevende kind aantrekken. En ruim zeshonderddui zend gulden daarvan brachten de schoolkinderen bij elkaar. „Dóór het Kind Vóór het Kind", dat is het devies, waaronder dit jaar voor de vyfde keer deze week de kinderen aankloppen bij de vol wassenen. En géén, die niet vergeten is, dat hijzelf ooit kind was, die niet vergeten is wat hy vóór had op de enkelen in zijn omgeving, die met el kaar een hulpbehoevend leger vor men van tienduizenden géén van diegenen zal doof zijn voor de roep van die kinderen. Hij zal, als ze mor gen of één van de komende dagen van deze week komen om een bestel ling voor postzegels of prentbrief kaarten, hun gunnen, dat dit jaar het millioen vol komt. Eén millioen op een volk van byna tien millioen. Een dubbeltje per man, Wie het niet heeft te missen, ge ve de bedoeling voor de daad. Maar hij beleve, als heel Nederland, zijn vreugde aan de kinderen, die er de ze week op uit trekken, weer of geen weer, maar met het succes van de beste boodschapper, die de man zélf is. Nog even en voor de goede orde: de kinderen, die van de week de stad, het land en de buurt „doen", komen alléén een bestelling ophalen. Voor een mapje zegels of een mapje kaar ten, of voor beide. Het geld komt pas later bij de aflevering, over een week of wat. En voor wie toch graag helemaal wil weten waaraan hij toe is: de postzegels kan hij het hele volgend jaar nog op al zijn brieven en briefkaarten plakken. Om van de kaarten niet te spreken, Zijn achter kleinkinderen kunnen ze versturen op verjaardagen, op Kerstmis en op Nieuwjaar. En misschien hebben zij zelf er dan al in hun jeugd van mede geprofiteerd. lang betaalde schuldbekentenis groot f4000 van een landbouwer uit West maas opnieuw hebben aangeboden ter betaling. Verdachte, die by een effectenbank een te goed bezat van ongeveer een ton, had eens een aantal schuldbe kentenissen naar deze bank gezon den, waarvan er enkele eveneens waren terugbetaald. Hij wilde zich hiermede crediet ver werven om een schip of een rederij te kopen. In de boekhouding van verdachte stond een post van ƒ53.000 gestort op naam van een reeds jaren over- 'ed^ne. Verdachte zeide dat dit een reke ning betrof van cliënten, van wie hij de namen niet kon of mocht noemen. Tengevolge van de wanordelijkheid van de boekhouding van verd. was het niet mogelijk geweest het juiste bedrag van de belastingontduiking vast te stellen. Verd. zou echter minstens ƒ70.000- in 4 jaar te weinig aan inkomstenbe lasting hebben opgegeven. De pro cureur-generaal achtte de waarde van de verklaringen van verdachte niet groot, omdat deze te veel leu gens en te veel onwaarschijnlijkhe den had verhaald. Hij vond dat verd. "^en„ bar erge collectie zwendela- rijen" had gepleegd en een gevaar betekende voor de plaatselijke sa menleving. De verdediger verzocht voor enige punten van het ten laste gelegde vrij spraak en voor de overige clementie. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen. Vurige dame werd niet veroordeeld Toch nog straf Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft gistermorgeen de landbouwster uit Piershil veroordeeld tot een geldboete van ƒ2000,—, subsidiair 4 maanden hechtenis, wegens poging tot oplichting. Haar was ten laste gelegd dat zij haar auto opzettelijk in brand had gestoken en daarna had getracht van verzekeringsmaatschappijen schade vergoeding te verkrijgen voor goe deren, die in de auto zouden zijn ge weest en waren verband. Het ge rechtshof achtte niet bewezen dpt dachte de auto in brand had gesto ken. De Procureur-Generaal had tegen de vrouw wegens poging tot oplich ting en brandstichting een gevange- straf van 9 maanden met aftrek van ondergaan voorarrest gerequireerd. Zij werd thans verordeeld, omdat bewezen werd geacht, dat er geen goederen in de wagen waren geweest, terwijl zij toch gepoogd had de verze keringsgelden daarvoor te incasseren.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7