TANDEM Begroting 1954 voor Alkemade is ook deze keer sluitend Pittig en toch niet zwaar! half zware shag Algemene ledenvergadering van Leidse katholieke gezinsvoogden Wethouder van der Kwaak opende winkelweek op de gedempte Mare WOENSDAG 14 OCTOBER 1953 L-tluat LOüKANi EERSTE BLAD PAGINA 3 In de eerst volgende gemeente raadsvergadering van Alkemade zal o.a. de aangeboden gemeentebegro ting 1954 moeten worden vastgesteld. De inkomsten en uitgaven der ge wone dienst belopen dit jaar bijna een millioen gulden n.l. 981.658,31, waaronder slechts een bedrag van 1 n.l. 9.571,23 voor onvoorziene uitgaven kon worden uitgetrokken. Dit is minder gunstig dan vorige ja ren, want in tegenstelling met vo rige jaren kan nu niets worden ge reserveerd. De oorzaak is wel aller eerst, een grote bedrag wegens af schrijving op de kapitaalsobjecten. De bouw van een nieuwe school te Roelofarendsveen en de verbouwing van leslokalen te Oud Ade en Roe lofarendsveen, de meerdere uitgaven voor het onderhoud van straten en wegen zijn oorzaak, dat aan de alge mene reserve geen extra bate kan worden toegevoegd. Niettegenstaande de nauwe sluiting der begroting is de financiële positie der gemeente in vergelijking met andere gemeenten gunstig te noemen. Naast de alge mene reserve van 53.250,beschikt de gemeente nog over een reserve van ƒ225.910,84 wegens extra uitke ring uit het gemeentefonds over de jaren 1948, 1949 en 1950. Door deze reserves was het o.m. mogelijk een groot gedeelte van de kapitaalsuitga ven voor buitengewone werken te financieren zonder opneming van grote bedragen voor kasgeld en gel den in rekening-courant. 52 Woningen. De woningbouw vond dit jaar we der voortgang. 52 Arbeiderswoningen werden in het afgelopen jaar ge bouwd. Het bouwvolume voor 1953 is daarmede verbruikt. Voor 1954 hoopt het college weder over een dergelijk bouwvolume te kunnen beschikken, zodat opnieuw een aantal woningen met rijkssteun zullen kunnen worden gebouwd. Het aantal door particulieren te bouwen woningen neemt toe. Bij_de spaarkas Noord Nederlandse meenten staan thans twee spaarders ingeschreven, terwijl nog 6 particu lieren bij de gemeente om bouw volume hebben gevraagd. De kosten voor het onderwijs zijn weer hoger geworden. B. en W. stel len voor in 1954 een bedrag van 28,per leerling beschikbaar stellen. Voorts heeft de gemeente momenteel in' studie de vraag of een begin moet worden gemaakt met de bouw van een of meerdere centrale gymnastieklokalen, welke lokalen dan tevens dienstbaar kunnen wor den gemaakt aan de ontspanning der schoolgaande jeugd-buiten schoolver band. Ook de stichting van sportvelden heeft de volle aandacht van het col lege doch daarbij stuiten zij nog op de ongunstige ligging der terreinen en de hoge prijzen, die de eigenaren vragen voor aankoop dezer terreinen. Er wordt steeds bij de gemeente aangedrongen sportvelden te stich ten en ter beschikking te stellen voor de zeer vele kinderen, die praktisch niet over een vierkante meter grond beschikken om te spelen. B. en W. achten het zeer noodzakelijk, dat grote aandacht aan de jeugd wordt besteed om als overheid mede te werken haar in goede banen te lei den. Nieuwe werkplaats. Wegens bouwvalligheid moet de werkplaats van openbare werken worden afgebroken. De gemeente- architect werkt momenteel plannen uit om aan de bestaande brandweer garage een stuk bij te bouwen voor onderbrenging van de werkplaats voor_ de dienst van puJblieke werken met schaftlokaal en garageruimte, terwijl tevens de gelegenheid zal worden benut voor het maken van een droogtoren voor het slangenma teriaal der brandspuit, waardoor een langere levensduur van dit materiaal zal kunnen worden bereikt. De kos ten worden door hem geraamd op 18.000,—. Met de demping van het Zuideinde te Roelofarendsveen hoopt men dit jaar een begin te maken. Voorts zal in het najaar nog tot standkomen de vernieuwing van de straatverlichting in de dorpen Oud Ade, Rijipwetering en Nieuwe Wete ring. Aan de Stedelijke Lichtfabrie ken is opdracht verstrekt de licht masten aan te sluiten op de straat verlichtingskabel. Ten aanzien van de kapitaalschuld van de gemeente kan worden mede gedeeld dat de schuld op 1 Januari zal bedragen 4.141.688,28. Hiervan is voor woningbouw geïnvesteerd 2.907.212,32. De totale kapitaalschuld is gedekt door vaste leningen of voorschotten tot een bedrag van 3.343.927,51. Het restant wordt ge financierd met reserves en RC schuld. Het Waarborg-Instituut voor de Veenstreek zette thans in zijn de finitieve vorm zijn werkzaam heden voort. Het totaal-bedrag dat dientengevolge ten dienste van de verbetering en intensivering van tuinbouwbedrijven is geïnvesteerd beloopt ongeveer 200.000',Boven dien zijn nog meerdere credieten of wel reeds toegezegd of nog in behan deling. De Regeling voor Crediet-verle- ning voor de aankoop van Sierteelt vergunningen werkt ook zeer bevre digend. Aan het einde van het lopen de jaar zal ongeveer f 40.000,voor dit doel zijn verstrekt. De aflossin gen geschieden regelmatig. Naar het zich laat aanzien zal er ook in 1954 behoefte aan de régeling bestaan. ALPHEN AAN DEN RIJN DOOR AUTO GEGREPEN. De 64-jar. wielrijder J. B. uit Ter Aar werd Dinsdagavond 7 uur te Al phen aan den Rijn, toen hij de Steek- terweg wilde oversteken, aangereden door een personenauto, die uit de richting Alphen aan den Rijn kwam en bestuurd werd door de heer A. N. De wielrijder, die van de Gouw- sluissebrug kwam afrijden, werd te gen de straat gesmakt en brak daar bij zijn* rechter onderheen. Nadat dr. Steehouwer de eerste hulp had ver leend werd de man per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Kruimeldieven. Sedert enige tijd werd van het schip „Unie E", dat ter reparatie op de scheepswerf „De Industrie" te Alphen aan den Rijn, lag, ten nadele van de kapitein, geld, rook- en etenswaren vermist. De po litie heeft thans proces-verbaal opge maakt tegen twee jeugdige arbeiders van genoemde scheepswerf, die be kenden de kruimeldiefstallen te heb ben gepleegd. BOSKOOP Toen mevr. Van B., wonende aan de Ridderbuurt, gistermiddag rustig met haar huishoudelijke werkzaam heden bezig was werd haar aandacht getrokken door geroep aan de over zijde van de Gouwe. Naar buiten gaande bemerkte zij, dat een kind in het water lag. Hoewel zij de zwem kunst maar matig meester is, sprong zij zonder zich te bedenken te water en zag kans met het kind, dat haar eigen 4-jarig dochtertje bleek te zijn, zover naar de veilige wal te komen, dat beiden door handreiking op het droge konden worden geholpen. HOOGMADE Onderlinge wedstrijden E.H.B.O. Gisteravond werden in café v. d. Ploeg onderlinge wedstrijden gehou den door de E.H.B.O.. De tweede voorz., de heer Bank heette alle aanwezigen van harte welkom, vooral de heren doktoren Muskens, Bakema en Post Uiterweer, die als juryleden fungeerden en de heer en mevr. v. Dam uit Leiden, die de leiding LEIMUIDEN MIDDENSTANDSBEURS GESLOTEN. Het beurs-festival, dat Vrijdag-, Zaterdag-, Maandagavond en Dins dagmiddag en -avond werd gehouden is geëindigd en bijzonder goed ge slaagd. Bij verschillende midden standers waren de verwachtingen voor dit experiment niet hoog ge spannen, maar zij, die het aangedurfd hebben dit plan daadwerkelijk te steunen, hebben hiervan geen spijt gehad, zelfs zó, dat de meeste bij het verwijderen van hun artikelen de hoop en de overtuiging koesterden in de toekomst wederom met iets der gelijks te kunnen meewerken. De deelnemers en de organisator, de re clame-expert de heer van Riek, wa ren zeer tevreden, maar wat van groot belang geacht moet worden ook het publiek heeft met genoegen de beurs bezocht. Het gebouw van de Fa. Berends was voor deze gele genheid bijzonder geschikt en goed gelegen. Hoewel Zaterdagavond de drukst bezochte avond was, had men op de sluitingsavond ook veel belangstelling. Öm 11 uur werd de beurs officieel gesloten door de heer van Riek. De middenstanders hebben bewezen goed voor de dag te kun nen komen. Hij prees de activiteit, waardoor iets bereikt kan worden, wanneer men dit gezamenlijk doet. Voor sommigen is het succes direct en voor andere indirect. De opkomst ongeveer 2000 bezoekers hadden zijn verwachtingen voor Leimuiden ver overtroffen. De voorzitter van de Prot. Middenstandsvereniging de heer D. Zemel dankte de deelnemen de middenstanders en het publiek. Tot slot sprak de heer J. v. Veen als voorz. van de Ned. R.K. Midden- standsvereniging, die wees op het nut van gezamenlijke activiteit. Jubileum Mej. G. J. van Veen. Gisteren is mej. Gerarda van Veen letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes gezet wegens haar zilveren jubileum als werkster in de kerk van de St. Johannes-parochie. Des mor gens om 8 uur werd een plechtige H. Mis uit dankbaarheid aan God opge dragen, waarbij haar familie en vele parochianen tegenwoordig waren. Hierna werd de feestelinge op de NIEMEIJER* TABAK TABAK OP ZN BEST INTERESSANTE FILM VERTOOND De alom bekende Textielkoopman en Winkelier, die deze week huis aan huis komt in Zoe- terwoude, Bent huizen en Hazers- woude, met zui ver wollen Jaeger baai, 140 breed, van 12,95 voor 7,95 per meter, deken-overtrek. Kortom duizend en een artikelen. 35 Jaar lang verkopen wij al 1ste kwaliteit. Geen rommel. KAPTEIN (Advertentie). KATWIJK Geb.: Klaas z. v. W. van der Plas ■en W. van der Plas; Annemarie d. v. G. Otten en B. J. Clark; Jan W. C. z. v. A. van Wolferen en L. C. v. Rootzelaar; Adriana d. v. C. van der Boon en L. van Duyn; Christina d. v. L. Koekebakker en W. J. de Leeuw; Cornelia d. v. G. de Zwart en G. van Duyn. Ondertr.: N. Varkevisser en P. Zwanenburg; P. Zwanenburg en P. Schaap;; D. J. Kloos en A. W. Kulk; J. van der Marei en E. K. van der Plas. Getr.: L. de Best en C. Dulfer; H. H. van Tricht en A. van der Plas; M. van Duyn en G. Guyt; P. van den Oever en S. van den Oever; D. H. Heemskerk en A. J. Botermans; M. van Mourik en A. Varkevisser. Overl.: A. Kuyt, 72 j.; C. Zwaan eohtgen. van: M. Star, 70 jaar. LEIDSCHENDAM K.A.B. en Humanisme. In de gisteravond gehouden eerste bijeen komst van het door de K.A.B. ont worpen winterprogram heeft de districtbestuurder L. A. Weeber het een en ander gezegd over het huma nisme. Het humanisme noemt zich religie en spreekt zelfs van religieus humanisme, verwachtend dat op den duur het Nederlandse volk aan deze verkrachting van het begrip wel wennen zal. Na deze met aandacht gevolgde rede hield de voorz., de heer A. Langeveld een vurig plei dooi voor deelname aan de kaderbij eenkomsten. Alle leden zijn daarbij welkom. Kennis is macht en spr. hoopte dat de leden daarvan over tuigd zullen zijn. Verder maakte spr. er op attent dat Zondag een z.g. Ka peldag" wordt gehouden en hij hoop te dat alle leden hun offertje voor de afbouw van de Willibrorduskapel met liefde zullen brengen. Plaatselijke Filmliga. Nadat enige voorlopige besprekingen heb ben plaats gehad, is hier een plaat selijke filmliga opgericht, met het doel het bevorderen van en be langstelling wekken voor de film kunst. Hoofdzakelijk zullen culture le films worden vertoond. In het be stuur van de nieuw gevormde ver eniging hebben zitting genomen per sonen van alle gezindten en wel de dames J. Luitende-Beus, A. C. de Boer-Dijkstra, Y. P. M. Juten en de heren H. P. H. Juten, P. v. d. Ber ge. H. N. W. Raat, H. J. Schuyt, A. S. J. de Rozario, W. van Wijk, A. A. G. Vrij. Zaterdagavond 17 dezer zal de bekende Chopinfilm „Een onver-heer F. H. Walraven. getelijke melodie" worden vertoond. De films zullen om beurten gedraaid worden iq het Kath. en in het Prot. verenigingsgebouw. Er zullen uit sluitend films gedraaid worden, die zijn goedgekeurd door de K.F.C. 'NOORDWIJKERHOUT K.A.V. De K.A.V. opende Dins dagavond in de zaal „de Zwaan" het seizoen met een flink bezochte le denvergadering., In haar openings woord herinnerde de presidente er aan, dat de K.A.V. haar 4e vereni gingsjaar reeds ingaat. Vier nieuwe leden werden vervolgens door haar verwelkomd. Ook deelde zij mede, dat de secretaresse mevr. Duiven voorden, om gezondheidsredenen had bedankt en dat haar opvolgster geworden was mevr. v. d. Holst. Mevr. Duivenvoorden werd dank ge bracht voor het vele werk, verricht in het belang van de K.A.V. In plaats van mevr. Romijn, was mevr. de Haas als lid van het bestuur be noemd en werd mej. C. Zuiderduin als lid aan het bestuur toegevoegd. De presidente vestigde hierna de aandacht der leden op enige in de zaal tentoongestelde altaarbenodigd heden, vervaardigd door dochters van K.A.V.-leden, onder leiding van mevr. v. d. Holst. Intussen was de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan Lemmers ter ver gadering gekomen. Deze werd door de voorzitster verwelkomd en zij sprak de hoop uit, dat de samen werking weer evengoed zal zijn als tussen de vroegere geest. adv. en de K.A.V. Nadat nog enige mededelin gen waren gedaan, werd de eerste les behandeld over het humanistisch verbond. Na de behandeling van deze les nam de geest. adv. het woord. Deze uitte de mening dat de samenwer king best zal gaan met het actieve bestuur van de K.A.V. Vervolgens hield de heer H. v. d. Weijden een interessante causerie over het pelgrimsoord Banneux in België waar de H. Maagd Maria meermalen is verschenen in het jaar 1933. Na nog declamatie van de da mes Romijn en van den Bosch werd de bijeenkomst gesloten. WARMOND De heer Coen Uit den Boogaard behaalde op de Slagersvaktentoon- stelling te 's-Hertogenbosch een ere prijs voor rookworst en een 1ste prijs voor hamworst. deze avond'op zich genomen P?s'°r>? ontvangen door de geeste- hadden. Door het gemeente-bestuur was een prachtige lauwertak be schikbaar gesteld. De volgende groepen namen aan de wedstrijd deel: 2 groepen Langer aar, 2 Roelofarendsveen, 2 Hoogmade en 1 groep uit Leiden. De wedstrijd had een prettig ver loop. Er werd goed werk verricht, maar er werden toch veel fouten geconstateerd. Ongeveer half elf was de wedstrijd beëindigd. De uitslag was: groepen: dames Hoogmade le prijs, heren Roelofarendsveen 2e pr., Langeraar II3e pr. en Langeraar I 4e prijs; le command.-prijs mej. Pieterse en 2e. W. Caspers. In zijn slotwoord bracht voorz. v. Goozen speciaal dank aan de loco-burgemeester voér zijn belangstelling, en aan mevr. v. Dam uit Leiden voor alles wat zij steeds voor de afd Hoogmade heeft gedaan Zij mocht een mooi cadeau in ontvangst nemen. NIEUWKOOP INZEGENING PAROCHIEHUIS. Het nieuwe parochiehuis te Nieuw koop, dat thans gereedgekomen is, zal Volgende week Woensdag, des avonds om 8 uur worden ingezegend door deken Nieuwenhuizen te Al phen a. d. Rijn. lijkheid en het kerkbestuur. Oprech te woorden van hulde en dankbaar heid werden gesproken tot de kerk werkster, die het gepresteerd heeft om 25 jaar haar taak met veel ijver en toewijding uit te voeren. Deze woorden gingen vergezeld van een enveloppe met inhoud. De feestdag werd voortgezet in haar woonhuis aan de W. v. d. Velden weg, welke door de familie fraai versierd was en naarmate de dag vorderde steeds meer gelijken ging op een £loemen- winkeltje. Dat de arbeid van de ju- bilaresse gewaardeerd wordt, is de ze dag wel duidelijk gebleken uit de vele persoonlijke en schriftelijke ge lukwensen die zij in ontvangst had te nemen. Ook de oud-pastoor der parochie, pastoor Speet liet zich niet onbetuigd alsmede enkele oud-ka pelaans, die hun medeleven lieten blijken. TER AAR Viswedstrijd. Door de henge laarsvereniging „De Brasem" werd een prijsviswedstrijd in de Leidse Vaart georganiseerd. Er werd gevist naar gewicht. De uitslag was: 1. G. J. Wijzenbroek, 6 stuks; 2. G. Vos, 5 st.; 3. P. de Pater, 4 st.; 4. P. Sdhijf 1 st.; 5. J. v. Schijndel, 2 st.; 6. B. Rietveld, 1 st.; 7. R. Rozeboom, 1 st.; 8. Jac. Rietveld, 1 st. Voor sommige verenigingen is ver gaderen een noodzakelijk kwaad, waaraan de meeste leden zich liever onttrekken. Dat kon men ook gister avond constateren op de algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Kath. Gezinsvoogdij en Patro nage, afd. Leiden, in het St. Llduina- huis. Slechts een klein aantal leden mocht de voorzitter, mr. J. G. Berg- meyer, verwelkomen. Voor een cur susavond of lezing is de belangstel ling steeds bijzonder groot aldus de voorzitter, maar de huishoudelijke za ken interesseren de meeste leden blijkbaar niet. Doch ook die zaken eisen op hun tijd de aandacht. De secretaris, de heer J. M. Bou- ter, meldde in zijn jaarverslag een groeiende activiteit van de vereni ging, die thans 65 leden telt. Het ^aantal pupillen bedraagt momenteel 126. Alhoewel de vereniging steeds met financiële zorgen te kampen heeft, aldus de penningmeester, de heer O. Hettinga, was er dit jaar toch een batig saldo van 254,27. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heren H. van Buël en J. Witte. Het gehele bestuur trad af, maar stelde zich terstond herkiesbaar, uit gezonderd de heer J. C. Coster, in wiens plaats mej. W. Kortekaas uit Voorhout gekozen werd. Behalve de voorzitter, secretaris en penning meester werden ook mevr. E. Koele- wijn-Bik en de heer J. Jacobs her kozen. Kinderen voor de rechter. Na de pauze vertoonde pater Ray- mund van Sasse van Ysselt, O.F.M., de Engelse film „Kinderen voor de rechter", die gedeeltelijk speelt in een achterbuurt van Liverpool, waar een jongen wordt betrapt op diefstal. De kinderrechter veroordeelt hem tot enige jaren verblijf in een opvoe dingsgesticht, in welk milieu de jon gen zich echter aanvankelijk niet kan aanpassen. De gevolgen zijn weer diefstal en ontvluchting maar wanneer de directeur tenslotte ont dekt hoe hij deze knaap moet aan pakken, vindt hij „z'n draai" en is het verblijf in het tehuis niet langer een kwelling, maar een genoegen. In een gezonde sfeer van tucht, ka meraadschap en passend werk wordt de jongeman een ander mens en wanneer hij dan terugkomt in de maatschappij, is hij een werker ge worden in plaats van een misdadi ger, waartoe zijn aanvankelijke mi lieu hem had voorbestemd. Een goede instructieve film, die nog weer eens liet zien wat er be reikt kan worden wanneer er tijdig ingegrepen wordt in een geval, dat dreigt te derailleren, vooral wanneer het gaat om kinderen, die het slacht offer zijn van hun omgeving. De aan wezige gezinsvoogden zullen uit de ze film weer nieuwe moed geput hebben. Aldus werd het toch nog een interessante avond, waaraan de weg blijvers iets gemist hebben. Hun plaatsen werden ingenomen door een aantal zusters van het St. Liduina- huis, een kleine attentie, aldus de voorzitter in zijn slotwoord, voor de gastvrijheid, die de vereniging steeds in dit huis geniet. SERIE NAJAARSLEZINGEN IN HET RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN In het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, Rapenburg 28, wordt dit seizoen wederom een serie Archaeo- logisihe lezingen gehouden. Het na jaarsprogramma 1953 (avondlezingen telkens om 8 uur) luidt: 27 October, Dr H. von Petrikovits (Bonn), „Die Siedlungsgeschichte der europaischen Provinzen Roms nach neueren Forschungen". 10 November. Dr. A. Klasens, „Een Egyptisch koningsgraf. Resultaten van de jongste opgravingen op het archaisch grafveld van Saqqara." 24 November. Prof Dr G. J. Hooge- werff (Utrecht), „De Vaticaanse Ne cropolis en de Basilica van Constan ten de Grote". 8 December. Mad.elle V. Verhoo- gen (Brussel), „Apamée de Syrië. Ruines et mossaiques". VERHEUGDE WINKELIERS 'n Pracht stukje stadsschoon is verdwenen, Maar veel mensen kunnen er niet om wenen. Want wat daarvoor in de plaats is gekomen Had niet één Leidenaar kunnen dromen. Bakker, sla gei en melkboer kunnen nu weer rustig rijden, Zonder mei hun wagen of fiets in het water te glijden. De raadsleden kunnen nu weer passeren, Zonder een botsing te incasseren. De chauffeurs hoeven niet meer op hun claxons te blazen, Omdat ze er nu overheen kunnen razen. Op de terugweg naar het stadhuis las wethouder Van der Kwaak met grote belangstelling de proclamatie. (Foto: „De Leidse Courant") Leiden krijgt een nieuw winkelcentrum Het zij onmiddellijk toegegeven, dat wij wel eens betere poëzie gele zen- hebben en dat de Vaderlandse letterkunde met bovenstaand vers niet bepaald verrijkt is. Nu geloven wij ook niet, dat de maker er van, een winkelier aan de Mare, met dit weldoortimmerde gedicht zijn can- didatuur voor de Ned. Mij. van Let terkunde heeft willen stellen. Hij heeft slechts zijn vreugde willen uit zingen over de verbetering, die het dempen van de Lange Mare hem ge bracht heeft. Een vreugde, die alle Mare-winkeliers met hem delen, re den waarom zij de koppen byeenge- I stoken hebben om een grote winkel- j week te organiseren, die gistermid dag door wethouder D. van der Kwaak geopend werd met het offi- ciëel in gebruik stellen van de ge dempte Mare. Er was een massa volk op de been toen de weth. Maandagmiddag om twee uur een lint doorknipte en daarmede het verkeer (dat er overi gens reeds enige weken gébruik van i maakt) vrij baan gaf op de brede straat, die vol hing met oranje wim pels, van zijde naar overzijde gespan nen. Vele bewoners hadden voor de ze gelegenheid bovendien hun vlag uitgestoken en enige luidsprekers lie ten schetterende feestmuziek horen. Hier en daar toonden de winkels prachtige etalages om zich daarmede voor te stellen aan het Leidse pu bliek als een winkelcentrum, dat na deze verandering in het stadsbeeld de aandacht zal trekken. In de achterkamer van banketbak ker P. Corba kwamen wethouder Van der Kwaak, het winkelweek-co mité en enige andere genodigden na de plechtigheid nog even bijeen om te luisteren naar toespraken, die al le getuigden van grote vreugde. De wethouder vond, dat er een mooi stuk werk tot uitvoering ge bracht is en gaf de verzekering, dat het gemeentebestuur niet achter wil de blijven bij de begrijpelijke feest vreugde, die de bewoners van de Ma re in deze feestweek uiten. Spr. verwachtte, dat de gedempte Mare in de toekomst datgene voor Leiden-Noord gaat worden wat de Korevaarstraat voor Leiden-Zuid Is. In de afgelopen weken zijn er reeds enige panden aan winkeliers ver kocht. hetgeen er op wijst, dat men van deze uitloper der Haarlemmer straat een winkelcentrum maken wil. Ook voor de Hartebrug-kerk vond de wethouder de demping een grote verbetering, evenals voor de autorij ders, die hun wagens willen par keren, Nu de bomen op de Mare verdwenen zijn, wilde de heer Van der Kwaak, als voorzitter van „Leiden Leeft" het comité de sqggestie aan de hand doen bloem bakken op de brede trottoirs te laten plaatsen. Tenslotte wenste hij de winkeliers namens het gemeentebe stuur veel succes met hun vernieuw de straat. P. HUYSKES t Gisternacht is in het Diaconessen- huis overleden de heer P. Huyskes, hoofd-agent-rechercheur bij de Leid se politie. Hij bereikte de leeftijd van 43 jaar. De heer Huyskes, die in 1935 bij de Leidse politie kwam, overleed tengevolge van een kort stondige ziekte. Marktberichten WOERDEN, 13 October. Kaas. Aanvoer 375 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.152.21, 2e soort 2.08— 2.14, extra zware tot 2.58 per kg. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 14 October. Groente. Komkommers A 16—23 cent, idem B 1215 cent, idem C 8 10 cent, idem krom 1718 cent per kg., tomaten 2.505.40, sla 2.50 6.20, andijvie 8.00—11.60, bospeen 915, snijbonen 7082, prinses- sebonen 4078, pronkbonen 14 30, bleekselderij 310, spinazie 2032, prei 8.009.10, rode kool f 4.906.00, druiven 7787 uien 5.00—5.20, selderij 3.00—5.30.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3