DUINSTREEK RIJNSTREEK Vele en goede inzendingen op Jongveedag te Zevenhoven f 20*000 gevraagd als aandeel in de afkoopsom van de Warmondse tol DINSDAG 13 OCTOBER 1953 SE LEfUSE COURANT EERSTE BLAO PAGINA 2 Ex-directeur van Avifauna naar Soest Hij blijft in de vogelhandel De heer G. v. d. Brink, stichter en voormalig directeur van „Avifauna" te Alphen aan den Rijn gaat met in gang van 19 October a.s. deze ge meente verlaten. Zoals men weet was de heer v. d. Brink zeer teleurgesteld over de gang van zaken met betrekking tot de verkoop van het park aan de gemeen te Alphen a. d. Rijn. Daar de villa, behorende tot het vogelpark Avifauna, op korte termijn moest worden ontruimd, had het ge meentebestuur de familie Van den Brink een woning toegewezen in Aar- landerveen. De heer Van den Brink heeft van dit aanbod echter geen gebruik ge maakt, hij heeft thans het voormalige buitengoed Aviflora te Soest, waar korte tijd eveneens een Vogelpark gevestigd is geweest, gehuurd en zal daar reeds de volgende week zijn in trek nemen. Naar de heer Van den Stink ons mededeelt, ligt het in zijn bedoeling zich daar weer te gaan toeleggen op de vogelkweek en vo- gelhandel, zoals hij dat ook reeds deed voor hij Avifauna opende. In huurstaking De bewoners van de z.g. Brouwer woningen in het plan West ontvingen met gemengde gevoelens de mede deling inzake een huurverhoging van 1.10. Zij hebben een actiecomité benoemd. Thans is ons gebleken, dat een aantal huurders van deze wonin gen en wel voornamelijk in de Pie- ter Floriszstraat Maandagmorgen ge weigerd hebben de nieuwe huurprijs van 7.10 te voldoen. Ook enkele be woners in de andere straten, waar deze huurverhoging is toegepast, zijn in huurstaking gegaan. Het bestuur van de woningbouwvereniging heeft zich over de te nemen maatregelen nog niet beraden. OOK FLATBEWONERS ONTSTEMD Bij de bewoners van de nieuwe flatwoningen aan de Pr. Bernhard- laan heerst eveneens grote onstem- ming en wel om het feit, dat zij Maandagmorgen bericht hebben ont vangen, dat ingaande de komende week de huren met 50 cents per week zullen worden verhoogd. Dit bedrag, dat over de 66 woningen gaat, is be stemd, voor het gemeenschappelijk doen schoon houden van de trappen huizen. Tevens is in dit bedrag inbe grepen de kosten voor het enkele malen per jaar doen schoonmaken van de ramen aan de buitenkant. De meeste bewoners stellen zich op het standpunt, dat de trappenhui zen wel door hen zelf schoon gehou den kunnen worden, waarvoor men geen derde nodig heeft. Het plan be staat indien de eerste keer om deze verhoging gevraagd wordt deze niet te voldoen, te meer daar binnen niet al te lange tijd ook nog een verho ging verwacht wordt voor het geza menlijk onderhoud van de tuintjes voor de huizen. Er heerst dus inderdaad wel onrust in het wooncomplex West. Belangrijke opdracht. Aan het Alphense aannemersbedrijf Gesman en Zoetemeijer is opdracht verleend tot het bouwen van een pakloods ten behoeve van de veiling Westerlee te de Lier in het Westland. De bouw zal geschieden onder de architectuur van het bureau Netto en Smit. De bouwsom bedraagt 79.390.—. Hulpbrug wordt buiten werking gesteld. Nu vorige maand de fraaie Koningin Wilhelminabrug in gebruik gesteld is, valt het te begrijpen, dat de belangstelling voor de kleine hulp brug over de Rijn nabij Wilhelmina- laanHooftstraat direct sterk ge daald is. Het is dan ook om deze reden, dat het gemeentebestuur aan de provin ciale waterstaat te kennen heeft ge geven met ingang van 15 October a.s. deze brug buiten werking te willen stellen. Althans zullen de kosten van bediening van deze brug na die datum niet meer voor rekening komen van de gemeente. Destijds is deze hulpbrug door de provincie fjebouwd ter vervanging van de te slopen Brug der Zuchten in de Pieter Doelmanstraat. Nu door de ramp van 1 Februari de bouw van een nieuwe brug in deze straat voor lopig uitgesteld is en de nieuwe Ko ningin Julianabrug inmiddels ge opend is acht het gemeentebestuur geen termen aanwezig nog langer hieraan extra kosten te besteden. Geb.: Johanna Caecilia d. v. M. G. Maria Martha d. v. C. J. v. Hienen Sluijs en C. A. G. Smit; Francisca en A. M. L. Witteman; Cornelis Jan z. v. A. H. Koelewijn en D. Uithol; Dirk Izak z. v. B. de Geus en J. van Geest; Anna Maria d. v. Th. A. v. d. Elshout en G. M. v. d. Hoorn; Cor nelis Johannes z. v. J. C. v. Kam pen en Chr. Visser; Theodora Noëll Maria d. v. H. J. Oosterwaal en A. v. d. Brink. Ondertr.: Petrus J. van Schie, 27 j. en Geertruida M. Straathof, 27 j.; Leendert Koelewijn, 36 j. en Reintjes Reurink, 39 j.; Arie den Braven, 26 j. en Trijntje de Jong, 26 j.; Jan Bol 27 j. en Johanna Lekx, 22 jaar. Getr.: Franciscus W. E. van Beek, 33 j. en Anna M. Th. van Leijden, 24 Ij.; Petrus F. van Gils, 25 j. en Sophia A. M. van Deuren, 21 jaar. Overl.: Johannes A. M. van Nie- kerk, 59 j.; Johannas M. Heijneman echg. van: R. Grobben, 79 j.; Jo hannes J. van den Boom, 57 j.; Jo hanna Rooda, wed. van: J. Spruijt, 70 jaar. ALKEMADE Gemeenteraad. De gemeenteraad is bijeengeroepen op Donderdag 22 October te 19.30 uur. Op de agenda staat o.m.: Verhuring van woningen en tuinland; Verhoging huishuur; Verkoop van een perceel grond aan het Westeinde; Gedeeltelijke over dracht van het erfpachtsrecht van de grond, gelegen langs het Braassemer- meer. Opnieuw vaststelling op de hef fing en invordering van reinigings rechten. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1952. Vaststel ling gemeente-begroting 1954, bene vens de begroting van het Grond- en Woningbedrijf over 1954. BODEGRAVEN ECONOMISCH DOORGEMETEN. Volgens een door het Economisch Instituut te Rotterdam in opdracht van het gemeentebestuur van Bode graven, opgesteld rapport, betrek king hebbende op een onderzoek, dat naar de toestand en de aspecten van het economisch leven in deze ge meente werd ingesteld, moet in Bo degraven de handel, uit een oogpunt van werkgelegenheid, tot de belang rijkste tak van bedrijf worden gere kend. De groothandel wordt beheerst door de kaashandel. Immers, van de 86 vestigingen op het gebied van de groothandel zijn 54 pCt., dat is 46, kaashandelbedrijven met een gemid delde omzet van 700.000 gulden per onderneming.. In 1949 werd 45 pCt. van deze omzet naar het buitenland uitgevoerd. Met betrekking tot de landbouw geeft deze economische doormeting van Bodegraven de navolgende cij fers: het aantal koeien per honderd ha. bedraagt 132, zijnde 16 boven het gemiddelde aantal koeien in Neder land. Dat de kaasproductie sinds 1940 met 14 pCt. is achteruitgegaan is te wijten aan de achteruitgang van het koeiengemiddelde sinds dat jaar. toen het aantal koeien per 100 ha. in Bo degraven 157 was. De analyse van Bodegraven steekt echter gunstig af ten opzichte van het gehele Zuid- HollandUtrechtse kaasdistrict, waar de achteruitgang der kaasproductie 18 pCt. bedroeg. Geb.: Grietje d. v. J. Riedstra v. Spijkeren; Adrianus z. v. T. Ha moenHensen. Ondertr.: Barteld Hoornstra, 28 en Janna Vink, 32 jaar. Getr.: Jan Baas, 71 j. en Elizabeth van Vliet, 57 j.; Nicolaas Both, 24 j. en Hilligje Vermeulen, 22 jaar. BOSKOOP AUTO TEGEN EEN BOOM. De zeer hinderlijke bocht in de Goudse Rijweg, nabij de brug van het Rijneveld, heeft weer eens een slachtoffer gevraagd. Gelukkig bleef de schade beperkt tot een boom en de auto. Het was de heer J. C. K. uit Waddinxveen die gisterennacht van uit de richting Alphen a. d. Rijn ge noemde bocht passeerde. Vermoede lijk was de snelheid te groot om de bocht naar behoren te nemen. Ten einde een links van de weg staande boom te ofitwyken haalde de be stuurder van de auto het stuur snel naar rechts echter met het gevolg dat een, enkele meters verder, rechts staande boom het moest ontgelden. Het gevolg was dat de boom finaal afknapte en zich tussen het carrosse rie wrong waardoor ernstige schade Gemeenteraad Leimuiden Oude Chr. School gekocht door gemeente De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van Ged. Staten waarbij de besluiten inzake de ontsluiting voor het verkeer om Vriesekoop Zuid werden goedge keurd. Tot leden voor de Woonruimtecom missie werden benoemd de heren W. Vonk, B. Loosbroek, P. H. Muys, A. Hydra en H. V. de Rijk. Op voorstel van B. en W. besloot de raad om voor f 10.000 de oude school van het Chr. Schoolbestuur aan te kopen. B. en W. hebben met deze school nog allerlei plannen. Ze denken n..l om het gymnastiek en kleuteronderwijs en tal van andere dingen. Op 22 October zullen B. en W. met alle verenigingsbesturen een bespre king hebben, om over het gebruik van dit gebouw te spreken. De heer Noordermeer vroeg naar de centrale verwarming van het raadhuis. De voorz. deelde mede, dat oliestook toch te duur zou worden. De heer Vonk gaf n-og enkele belang rijke aanwijzingen omtrent de aan leg van de weg over het erf van de heer v. d. Boon. Hij drong er ook op aan om de brug tussen het erf van de heer v. d. Boon en de Herenweg te vervangen door een dam met duiker. De heer J. H. Roest is bij enke le candidaatstelling herkozen als be stuurslid van de Kolslagerpolder. aan de voorzijde van de auto ont stond. Wonder boven wonder be kwam de heer K geen noemenswaar dig letsel, zodat hij per rijwiel, dat hem door één der omwonenden beschikbaar werd gesteld, huiswaarts kon gaan. De auto werd later, nadat de verkeerspolitie een onderzoek had ingesteld, TER AAR ONGELUK BIJ FOUT HALEN. 's Avonds te 9 uur moest de 15' jarige Gerard Vork hout halen uit de schuur. Hij steunde op een in de schuur staande ruit welke brak. Ge rard verwondde zich zeer ernstig aan de pols. Slagadei en pezen werden afgesneden. Hevig bloedend ging Ge rard naar binnen en zijn moeder suurde hem naar de buren om hulp. Bij G. Bocxe verd hem de eerste hulp verleend waarna ook mej. Bets Mul der te hulp werd geroepen. De in middels gewaarschuwde assistent van dr. v. d. Wind uit Aarlanderveen was spoedig ter plaatsen en oordeel de overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. In het Acad. ziekenhuis te Leiden werd de gewonde'verder behandeld en daarna mocht hij weer naar huis terugkeren. „Nooit Gedacht". Uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de bor dencompetitie, en die tevens gelden voor het kampioenschap van Ter Aar. Schaken: Nic. van EykA. Koele- man 01; Jac. RietveldH. Bos 01; A. W. v. d. JagtB. Rietveld 01; M. HeijnsJ. W. F. de Bruyn 0—1. Dammen: A. HarteveldW. van Vliet 20; H. C. BroerJ. Costeris Begunstigd door buitengewoon treerd._ Geboren vóór 15 Maart 1952: mooi najaarsweer werd in Zevenho ven een jongveedag gehouden, geor ganiseerd door de fokvereniging „De Vooruitgang" en de standsorganisa ties uit het noordelijk Klei- en Veen gebied. Het openingswoord werd gespro ken door de wnd. burgemeester Kam- menga, die zijn vreugde uitsprak over het zeer grote aantal inzendingen. De navolgende prijzen werden toe gekend: Afd. Zwartblaar, Pinken, Geregis treerd: 1. Regina, H. Blijleven; 2. Flora 2, H. Blijleven; 3. Janna 8, H. Blijleven, allen Nieuwkoop. Pinken ongeregistreerd' 2. Roela 2, P. C. van Rijn, Langeraar; 3. Belia, H. de Jong, Nieuwkoop. Kuiskalveren, geregistreerd. Gebo ren vóór 15 Maart 1953: 1. Lies 12, M. J. N. van der Wijden, Langeraar; I. Dora 3, J. J. Verhaar, Ter Aar; 2. Pietje 24, M. J. N. van der Weijden; 2. Aafje 13, M. J. N. van der Weijden; 3. Pietje 23, M. J. N. van der Weij den; 3. Kitty 4, M. J. N. van der Weijden te Langeraar. Kuiskalveren geregistreerd. Gebo ren na 15 Maart 1953: 1 Pietje 26, M. J. N. van der Weijden, Langeraar; 1. Willy 23, M. J. N. van der Weij den, Langeraar; 1. Regina 14, H. Blij leven, Nieuwkoop; 2. Pietje 27, M. J. N. van der Weijden, Langeraar; 2. Margje 15, H. Blijleven, Nieuwkoop; 3. Jo 2, J. J. Verhaar, Ter Aar; 3. Gravin 17, M. J. N. van der Weijden, Langeraar. Kuiskalveren ongeregistreerd. Ge boren voor 15 Maart 1953: 1. Emma, J. Vergeer Lzn., Nieuwkoop; 1. Bora 2. H. de Jong, Nieuwkoop; 2. Wille- mijntje, Jac. van Peet, Zevenhoven; 3. Aria, N. Oudshoorn, Nieuwkoop; 3. Rita 2, C. J. Verhaar, Nieuwkoop. Kuiskalveren ongeregistreerd. Ge boren na 15 Maart 1953: 1. Wilhel- mina, N. Vergeer Lzn., Nieuwkoop; 2. Dora, H. van Eijck, Ter Aar; 2. Bora, C. van Schie, Nieuwkoop; 3. Bora, M. G. de Jong N.J.zn.. Ter Aar. Stierkalveren: 1. Noco M. J. N. van der Weijden, Langeraar; 1 Floor van Stoomzicht, H. Blijleven, Nieuwkoop; 2. Albert van Stoomzicht, H. Blijle ven, Nieuwkoop; 3. Leopold. H. J. N. van der Weijden, Langeraar. Afd. Zwartbont. Pinken, geregis- Bienie 9, J. H. van Leeuwen, Nieuw veen; 2. Galina 5, J. Buiten huis, Woubrugge; 2. Bienie 7, J. H. van Leeuwen, Nieuwveen; 3. Roosje, J. Buitenhuis, Woubrugge; 3. Agnes 7, J. H. van Leeuwen, Nieuwveen. Pinken, geregistreerd. Geboren na 15 Maart 1952: 1. Nette, W. J. Bui tenhuis, Woubrugge; 1. Kitty, J. Bui tenhuis, Woubrugge; 2. Jolente, J. Buitenhuis, Woubrugge; 2. Marja, J. Buitenhuis, Woubrugge; 3 Henja, L. Kool, Zevenhoven. Pinken, ongeregistreerd: 2. Roosje 3, C. Verkerk, Ter Aar. Kuiskalveren, geregistreerd. Ge boren vóór 15 Maart 1952: 1. Boukje 2, M. Keyzer, Aarlanderveen; 1. Aukje 93, L. J. Splinter, Zevenho ven; 2. Marietje 2. J. Visser, Lan geraar; 2. Heintje 19, K. van Baren, Zevenhoven; 2. Froukje 3, A. Rooden- burg Wzn., Ter Aar; 2. Annie 17, L. Roodenburg, Nieuwveen; 3. Koningin 2, C. Verkerk, Ter Aar; 3. Annie 3, C. J. Verburg, Leimuiden; 3. Cla- zien 2, L. Roodenburg, Nieuwveen. Kuiskalveren, geregistreerd. Gebo ren vóór 1 April 1953: 1. Beatrix, L. Kool, Zevenhoven; 1. Adrie 8, J. Vis ser, Langeraar; 1. Marijke 7, J. Vis ser, Langeraar; 2. Eefje, J H. P. Noordergraaf, Noorden; 3. Anna 53, Th. L. A. Könst, Zevenhoven; 3. Nelly 2, Th. L. A. Könst, Zevenhoven. Kuiskalveren, geregistreerd. Gebo ren na 1 April 1953: 2. Tina 4, A, Leune, Ter Aar; 2. Aukje 99, L. J. Splinter, Zevenhoven; 2. Aukje 100, L. J. Splinter, Zevenhoven; 3. Adrie 9, J. Visser, Langeraar. Kuiskalveren, ongeregistreerd: 1, Koosje 13, K. van Baren, Zevenho ven; 2. Aaltje 6, G. van Woudenberg, Aarlanderveen; 2. Hoekstra 2, G. van Woudenberg, Aarlanderveen ;3. Coba, J. W. Gerritsen, Aarlanderveen; 3. Fokje 29, G. van Woudenberg, Aar landerveen. Stierkalveren: 2. Adel van Astra kan, L. J. Splinter; 2. Teunis, L. Kool, Zevenhoven; 3. Nico, J. Visser, Lan geraar. Op het terrein was ter opluistering aanwezig de zwart-blaar stier (Pe ter) van J. J. Verhaar, te Nieuwkoop, le prijswinnaar op de „Vebo" (1953) te Leiden in de klasse 2-jarige stie ren. VOORSTELLEN AAN DE LE IPSE RAAD Gedeputeerde Staten hebben enige tijd geleden medegedeeld, dat zij met de eigenares van de tol aan het War- derhek overeenstemming hebben be reikt inzake de afkoop van de tol rechten. De afkoopsom is thans be paald op 275.000.te verhogen met 20.000.— als vergoeding voor nog verschuldigde belastingen. Ge deputeerde Staten hebben zich daar bij tot B. en W. van Leiden gewend met de vraag, of zij bereid waren te bevorderen, dat de gemeente Leiden in deze afkoopsom zal bijdragen voor een bedrag van 20.000.Deze vraag hebben zij bevestigend beant woord. Het is immers duidelijk, dat ook Leiden met de opheffing van deze tol in de onmiddellijke nabijheid, in 2—0; W. EsveldtW. v. d. Starre afgebr.; H. MuhrM. Meeuwis 20; M. MeeuwisH. Muhr 02; W. Sna- terseD. Spek 11; J. v. d. Starre P. Keizer 20; P. KeyzerJ. v. d. Starre 02; H. C. Broer—J. den Dekker 20; I. den DekkerH. C. Broer 02. NIEUWKOOP OP HET NIPPERTJE GERED! Gisteren liep hef driejarig dochter tje van de familie Molenaar aan de Nieuwveenseweg over een noodbrug, welke nabij hun erf in verband met werkzaamheden is aangelegd. Het kind rustte tegen de leuning aan, maar die bleek niet sterk genoeg en het gevolg was dat het in de sloot viel en wel zo, dat het met het hoofd je naar beneden in de modder terecht kwam. Een timmerman T. H., die aan de nieuwe brug werkte, meende iets te horen en begaf zich onmiddellijk naar de noodbrug en zag daar juist' de beide beentjes van het meisje bo- vein het water. Hij redde terstond het kind uit haar benarde positie, terwijl ook de buurvrouw hulp ver leende. Voorzien van schone kleren werd het meisje in bed gestopt en wat later op de dag liep het weer buiten, zong het hoogste lied en was de narigheid alweer vergeten. Later zal haar nog wel eens ver teld worden dat zij, dank zij het kor date optreden van de timmerman, op het nippertje van de dood is gered. De heer G. Kuyf slaagde te Am sterdam voor het diploma brandstof- fei^handelaar. de weg naar het watersportgebied, recreatie-oord ook voor talrijke Leid- se ingezetenen, gebaat is, zodat B. en W. zich slechts kunnen verheugen over de verwijdering van een ana chronistische hindernis als een tol nu eenmaal is. De wijze, waarop deze aangelegen heid in het licht der openbaarheid is gebracht, hebben B. en W. echter minder aangenaam getroffen. De raad zal begrijpen, dat zij de berich ten in de Leidse couranten over de vergadering van de gemeenteraad van Warmond op 30 September 1953, weliswaar met de nodige reserve, toch met grote bevreemding hebben gele zen. B. en W hebben zich dan ook gewend tot B. en W. van Warmond met het verzoek om nadere inlichtin gen terzake. Te dezen aanzien kun nen B. en W. hunnerzijds verklaren, dat hun van het bestaan van een min der goede verhouding tussen de be sturen der beide gemeenten niets bekend is. Tegelijk met de afloop van de tol hebben Gedeputeerde Staten de ver betering van de brug over de Haar lemmertrekvaart aan de orde ge steld. Omtrent deze zaak, die wel nauw verband houdt met de opheffing van de tol, toch daarmede geen onver brekelijk geheel uitmaakt, is het overleg nog niet geëindigd. Zodra de plannen dienaangaande vaste vorm hebben aangenomen, zal een voorstel de raad bereiken. B. en W. willen daarom thans vol staan met een crediet te vragen van 20.000.als aandeel in het bedrag van de afkoop der tolrechten. De Commissie voor de Openbare Werken heeft zich met dit voorstel verenigd, maar dringt aan op volle dige verwijdering van het tolhek, teneinde te voorkomen, dat om de een of andere reden dit hek na de opheffing van de tol zou blijven staan. Drie oud-studenten van Leiden ontvingen stipendia van Z.W.O+ Voor de tweede maal heeft de Ne derlandse Organisatie voor Zuiver- wetenschappelijk Onderzoek een aan tal stipendia beschikbaar gesteld voor enige jonge wetenschappelijke onder zoekers, in de hoop hun daardoor de gelegenheid te geven zich te ontwik kelen tot personen, die in hun vak gebied mede leiding kunnen geven aan de beoefening der wetenschap in Nederland. Er waren voor de stipendia, die voor het jaar 19531954 beschikbaar zijn, een-en-dertig gegadigden. Ook dit jaar heeft de selectiecommissie een zeer zware taa1- gehad. Zij be stond o.a. uit prof. H. H. Janssen, hoogleraar in de Lartijnse taal- en letterkunde te Nijmegen, lid van het bestuur van Z.W.O., voorzitter, prof. dr. A. W. Bijvanck, hoogleraar in de archaeologie en oude geschiedenis te Leiden, voorzitter van de Adviescom missie van Z.W.O. voor de geesteswe tenschappen, en prof. dr. S. E. de Jongh, hoogleraar in de pharmacolo gic te Leiden, voorzitter van de ad viescommissie van Z.W.O. voor de medische wetenschappen. Tenslotte is de commissie o.m. tot de volgende keuze gekomen: HILLEGOM Winterprogramma B.B. begonnen Nu de zomermaanden voorbij zijn, gaat de Bescherming Bevolking weer op volle toeren draaien. Vrijdagavond kwamen onder voorzitterschap van de burgemeester in „Treslong" bijeen de Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening en een groep van 26 meisjes, welke groep door de Federatie is samengesteld en ter be schikking van de B.B. is gesteld De ze meisjes zullen worden ingedeeld bij de blokploegen van de zelfbe scherming, dcch daarnaast gezamen lijk het corps Sociale Dienst vormen. Na een uiteenzetting over doel en werkwijze van het geheel der B.B., installeerde de burgemeester het corps de hoop uitsprekend dat allen hun taak serieus zullen opvatten en het als een eer zullen beschouwen hier in te mogen dienen. Door de zorg van de plaatselijke vereniging voor E.H.B.O. zal het corps een elementaire E.H.B.O.-op leiding ontvargen. terwijl het geüni formeerd zal worden met het blauwe dames B.B.-uniform, met de groene emblemen. Het ligt in het voornemen binnen enkele weken een vergadering te be leggen voor allen, die zich hebben aangemeld bij de B.B., ten einde aan vang te kunnen maken met de ver dere opbouw van het gehele B B - in Hillegom. Mej. E. Freeken slaagde voor 't examen Apothekers-assistente. Geboren: dr van H. J Hijlkema en M. M. Sluis; zn van A. F. van Maris en M. G. Verbeek; zn van P. Th. M. Kraer en Th. M. Brugeijer; dr van Th. J. Staats en M. G. van Lamme ren; zn van H Rood en H. C. van Honschaten; zn van M. F. van San ten en W. M. Teeuwen; dr van L. v. Braam en J. A. Kruijff. dr van W J. van Abswoude en A. C. van den Berg Getrouwd: W. C. Wubbe en A. M. Warmerdam. DE KWAKEL K.D.OT.I.T. 0—9. Het is geen der partijen gelukt in deze spannen de wedstrijd een doelpunt te maken. KDO strapt af en in de eerste minu ten gaat het spel vlug van doel tot doel en beiden keepers krijgen enige ballen te verwerken. Na tien minu ten is TIT in de meerderheid en de in is, krijgt druk werk. Doch uitein- Kwakelse verdediging, die er goed delijk weet keeper De Jong er goed raad mede. Voor de rust zakt ech ter het spel der gasten af KDO komt dan in de aanval, doch het spel van onze voorhoede is te kort en de rust gaat in met blanke stand. Na de thee hetzelfde spelbeeld met KDO iets in de meerderheid. Opmer kelijk is het grote aantal corners aan beide zijden. In het laatste kwar tier is KDO duidelijk sterker, doch doelpunten blijven uit. Verdere uitslagen: AMBON 2 KDO 2 50; St. Martinus jun.KDO jun. 22; KDO asp.DCG asp. 01; VDO welpenKDO welpen 06. Dames handbal: NSV IKDO I 1—0; KDO II—MMO I 0—5. Geb.: Cornelia Maria d. v. J. Woer den N. C. Schalkwijk; Hendrik Cor nelis Maria z. v. C. Daalhuizen en J- G. ten Brink; Michiel z. v. G. J. Schreijer en J. M Stoepman; Lies- beth Geertruida Martina Ursula d. v. A. F. Brouwers en A. F. E. M. Tullenaar; Johanna Alida Maria d. v. C. de Jong en M. P. Krijger; Gerar- dus Bernardus Maria z. v- G. F. Mei ges en A. M. Baars. Ondertr.: Bernardus A. v. d. Jagt en Cornelia G. M. Turk. Getr.: W. J. van Beek en M. Klijn. VOORHOUT Geboren: Cornelia A. M. dr van P. v. d. Berg en M. R Keersemaker; An- tonius M. zn van J. C. Kortekaas en D. Jcnker. Getrouwd: J. G. van Duin 23 jaar te LisSe en C H. M. Hoogervorst. ZOETERMEER D.W.O. won van S.V.T. S.V.T. was aanstonds in de aanval, doch spoedig waren beiden aan elkaar ge waagd. SVT maakte na 25 min. door haar rechtsbuiten een pracht doel punt. Na de aftrap nam DWO het spel in handen en na 5 minuten was de stand gelijk 11. Bij een aanval van DWO greep de SVT doelman de bal, trapte hem weg, doch tegen een eigen speler aan en wel zo hard, dat hij gelijk in net doel verdween 21. Ook hierna had DWO de meerder heid en wist uit een aanval het 3e doelpunt te scoren 31. Na rust trachtte SVT de achter stand in te lopen. Na een goed kwar tier v/as het 33 gelijk. Aan alle il lusies van SVT waakte DWO toen een einde door direct het vierde doel punt te maken. Kort voor het einde kreeg DWO een corner te nemen, die in een doelpunt werd omgezet. Met 53 bleef DWO de meerdere. Scheidsrectherd Witkamp leidde zeer goed. DWO 2—Postalia 2 7—3; DWO 4— Olivea 4 61; DWO 5Celeritas 8 14; DWO AValkeniers 21; DWO C—RKAVV C 1—6. Weet U wie „Toon Holland" is Toen de heer W. A. K. in Duits land vertoefde zond hij vanuit Ham burg een ansicht met als adres: „Toon Holland" Tante Past die voor geen kleintje vervaard is, zond deze kaart niet eens naor Toon Her mans of Toon Ramelt, maar recht streeks naar belanghebbende, de heer A. Freessen meer bekend als „Toon" eigenaar van café-restaurant „Ons Genoegen" te Zoetermeer. D.S.O.—Lekkerkerk 1—2 DSO 1 verloor in een harde wedstrijd met 21 van Lekkerkerk. Niet ten volle verdiend. Wel maakten de gasten twee geldige doelpunten, maar de scheidsrechter kon deze niet goed- 3. Dr. E. H. P. Baudet, die in 1948 aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde op een proefschrift over het systeem der middeleeuwse ge schiedbeschouwing, leraar aan het Nederlands Lyceum te 's Graven- hage. Dr. Baudel zal gedurende een jaar voornamelijk te Parijs, een werk voorbereiden over Frankrijks 19e eeuw. Als zijn mentor is aangewezen prof. dr. P. Geyl te Utrecht. 8. J. D. van Wengen, die in 1950 doctoraal-examen in de Oosterse en Westerse economie, staatsrecht van Indonesië en theologie aan de Rijks universiteit te Leiden, thans as sistent bij Volkenkunde aldaar. Hij zal gedurende 8 maanden op Java en Bali een onderzoek instellen naar de sociale betekenis van de coöperatie voor Indonesië. Zijn mentor is prof. dr. J. P. B. Josselin de Jong te Leiden. 9.. Dr. W. Hijmans, die in 1952 pro moveerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden op een proefschrift „cortico- trophine en cortison", thans assistent bij de interne geneeskunde aldaar. Hij zal een jaar gaar werken aan het Juvenile Rheumatism Centre van het Canadian Red Cross Memorial Hos pital te Taplow in Engeland. Zijn mentor is dr. J. Goslings te Leiden. Tentoonstelling L.K.C. geopend „Misschien bent u teleurgesteld, wanneer u de tentoongestelde wer ken van het Leids Kunst Centrum ziet; misschien begrijpt ge niet alles, van wat er hangt en staat en spreekt het u niet aan, maar bedenkt, dat hier een eerlijke poging is gedaan om weer te geven, wat in de menselijke geest leeft en streeft", zo sprak de voorz. van het Leids Centrum, wethouder J. C. van Schaik, Zaterdagmiddag bij de opening van de najaarstentoon stelling in de Boerhaavezaal. De wethouder wees er op, dat de kunstenaar van onze tijd in bijzonde re mate onze belangstelling nodig heeft. Heeft hij niet meer aan vriend schap, waardering en een eerlijke handdruk dan aan roem na zijn dood? Het was vooral deze gedachtengang, die de voorzitter van het L.K.Z. de bezoekers wilde aanbevelen. Na het officiële openingswoord speelden Gerda Bromolow (viool) en Henk Briër (piano) een sonate van Mozart en een sonate van Torini. De uitvoering mocht werkelijk perfect genoemd worden De beide execu tanten waren buitengewoon op el kander ingespeeld en zij vertolkten de lichtvoetige, klare muziek met veel begrip. De plechtigheid had plaats in de zgn. concertzaal, die smaakvol was aangekleed met goede affiches aan de wanden, enkele vazen met bes- sentakken en een wandkleed van Ria van Oerle tegen de achterkant van het podium. Na de plechtigheid werd in de tentoonstellingszaal thee geserveerd. De tentoonstelling is tot 25 October te bezichtigen. Leidse Universiteit voor het candidaatsexa- Sociologie de dames E. J. Jong- kees Leiden, M. Merens Den Haag en de heer C. E. Ver voort, Katwijk aan de Rijn. PROF. DR. R. REMMELS Bij beschikking van de Minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid is in de Commissie tot het ver richten van een statistisch onderzoek naar de herkomst en de bestemming van de nationale middelen, welke ten bate van de volksgezondheid be steed worden, benoemd prof .dr. R. Remmels, directeur van het Neder lands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde, te Leiden. keuren. Waarom is ons niet duidelijk. Lekkerkerk nam de leiding met een niet onhoudbaar schot en behield de ze tot na de rust. DSO maakte gelijk door G. Henneken uit een fraaie voorzet van S Oosterhout. Nog twee doelpunten maakte DSO, doch beide werden afgekeurd. Lekkerkerk maak te kort voor tijd de winnende goal en wno zodoende.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2