RIJNSTREEK Burgemeester verraste ir. G. L. Driessen met prachtig portret Rijnland gaat bunkers langs het Noordzeestrand opruimen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN !N EN UIT IFIDEN Volksgezondheid en sociale zekerheid gaan hand in hand DINSDAG 6 OCTOBER 1953 L)h LtlUifc. COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 VANDAAG 92 JAAR GEWORDEN Ir. G. L. Driessen, de oud-direc teur van Gemeentewerken te Lei den, die vandaag zijn 92ste verjaar dag viert, dacht er gistermiddag in de verste verte niet aan, dat er plannen bestonden om hem nog eens „in het zonnetje te zetten". Rustig, zoals hij sedert zijn pensionnering iedere dag doet, was hij naar het Gemeente-ar chief aan de Boisotkade gegaan om te werken. Maar nauwelijks zat hij daar of de deur gging open en tra den burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, wethouder A. J. Jonge- leen en de gemeentesecretaris mr. J. Bool binnen. De heer Driessen wist niet, hoe hij hethad, toen al die belangstelling voor hem bleek te zijn. Maar het waarom werd hem al gauw duide lijk. Met hartelijke woorden herin nerde de burgemeester aan het werk van de „bijna jarige" als directeur van gemeentewerken en aan het eveneens zeer gewaardeerde werk, dat de heer Driessen sinds zijn pen sionnering op het gemeente-archief had geleverd. Het initiatief van deze bijzondere soort felicitatie, zo zei de burgemeester, was uitgegaan van mr. R. van Royen, de gemeente-archi varis. Namens het gemeentebestuur bood spr. ir. Driessen een door de Leidse kunstschilder Jos Mertens getekend portret van de jarige aan, compleet in lijst. Naar dit portret had de heer Herman Kleibrink een serie foto's gemaakt, die de burge meester eveneens overhandigde „voor de kinderen". Ir. Driessen dankte in bewogen woorden voor deze onverwachte vreugde. Spr. wist niet, waar hij dit huldebetoon aan had verdiend. Vol gens hem was het werk op het ar chief in hoofdzaak een soort vrije tijdsbesteding, die en passant ook nog nu opleverde, naar hij hoopte. Dat laatste werd tenminste steeds be weerd. Maar de twee-en-negentig jarige zou het prachtige portret in ieder geval met veel genoegen in zijn huis ophangen om er de jaren, die hem nog gegeven zouden worden, van te genieten. Daarna zou het stuk naar de familie gaan, die er onge twijfeld evenveel prijs op zou stellen. Spr. hoopte echter, dat die tijd nog even op zich zou laten wachten. PROF. DR. E. M. MEYERS WERD EREDOCTOR VAN RIJSSEL Prof. dr. M. Meyers uit Leiden en prof. H. J. Backe uit Groningen hebben Zondag met zeven andere geleerden uit verschillende landen eredoctoraten van de Uriiversiteit van Rijssel ontvangen. De plechtigheid werd gehouden in het gebouw van de Opera ter gele genheid van de inwijding van Studenlenhospitiuim en de faculteit der geneeskunde. De franse minister van onderwijs, André Marie, sprak de geleerden toe en legde de nadruk op de univer saliteit van de wetenschap en de in ternationale solidariteit der geleer den, die boven de conflicten tussen de landen werken voor verbetering van het lot van alle mensen en de vrede. De zeven andere geleerden zijn afkomstig uit België, Engeland en de V. S. Vaoïde HAAGSE POLITIERECHTER. Onoplettende obauffeur. Op 25 April jl. was een 25-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn op de Groeneweg plotseling links af geslagen, zonder vooraf een teken te hebben gegeven. Het was een stille weg en hij dacht het rijk voor zich alleen te hebben. Juist op het mo ment, dat hij linksaf sloeg, werd hij echter ingehaald door een motorrij der. Een botsing was onvermijde lijk. De duorijdster, kreeg een zware hersenschudding en een gecompli ceerde rechterbeenbreuk. De verdachte gaf wel toe foutief te hebben gehandeld. De eist luidde twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk en f 50 boete of 25 dagen. Overeenkomstig de eist werd verdachte veroordeeld, echter met toevoeging van een jaar ontzegging van de rijbevoegheid voorwaardelijk. Bankbiljet gestolen. „Treurig is het met U", zei de Officier van Ju stitie tegen een 25-jarige boomkwe kersknecht uit Boskoop. „U zit in een proeftijd van acht maanden voor waardelijk voor diefstal en nu steelt U weer een bankbiljet van 20". De verd. voerde aan dat de proeftijd al verlopen was. Na enige discussie bleek de verdachte, zich te vergis sen en te doelen op de proeftijd van een straf nog weer daarvóór. De Officier van Justitie requireer- de een maand gevangenisstraf, waar op verdachte snikkend beterschap beloofde en een geldboete vroeg. De Haagse Politierechter veroordeel de verdachte tot veertien dagen ge vangenisstraf. Koper gestolen. Voor de Haag se Politierechter gaf een werkbaas bij een betonfabriek uit Alphen aan den Rijn toe, dat hij in April jl. ko per van afbraak had gestolen bij de fabriek waar hij werkte. De Officier van Justitie eiste veertien dagen voorwaardelijk en 40 boete. De rechter ging hierin mee, maar ver minderde de boete tot f 25. Goed geslaagd portret Het portret is door Jos Mertens heel onopgemerkt gemaakt. Daar de heer Driessen ietwat doof is, bemerkt hij niet zo gauw, wanneer er iemand het vertrek binnenkomt. Mertens had alle kans de jarige te observeren Hij heeft dat dan ook uitstekende gedaan. Ir. Driessen is weergegeven, terwijl hij een oude foto van Leiden zit te bestuderen. Ofschoon het werk mo dern van opvatting is, gelijkt het tot in details en geeft op frappan te wijze de actie van het bestuderen en zich herinneren weer. Het v/at gearchaiseerd wapen in de rechter bovenhoek en het opschrift met de leeftijd vallen in dit geheel niet uit de toon; ook de ivoorkleurige, an tieke lijst niet. Na de aanbieding werd er een feestelijk kopje thee gedronken. Bij het afscheid sprak de burgemeester de hoop uit, dat de verjaardag een mooie dag zou worden en dat deze onverwachte hulde de jarige niet te veel zou hebben geëmotioneerd. Het geen de oude heer Driessen beant woordde met een geanimeerd ver haal over het samenkomen van zijn kinderen en een diner in de Turk.... GEM. AANKONDIGING VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden ter le zing voor een ieder op de secretarie dezer gemeente (Stadhuis, kamer no. Ill) is nedergelegd de verorde ning van 27 Juli 1953, houdende wij ziging van de verordening van 12 October 1905 (Gemeenteblad no. 25) op het Bouwen en Slopen, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 19 September 1950 (Gemeenteblad no 40), waarbij een welstandscommissie wordt ingesteld. Leiden, 6 October 1953. 1081 Burgemeester en Wethouders van Leiden, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. EOOL. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL Aan de Economische Hogeschool slaagde voor het propaedeutisch examen in de economische weten schap de heer A. J. van de Steur uit Leiden. UTRECHTSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen theologie de heer J. Overduin uit Leiden. Hoogheemraadschap vergaderde In de Verenigde vergadering van het hoogheemraadschap Rijnland, op Vrijdag 2 October te Leiden ge houden, is besloten tot toelating van enkele herkozen hoofdingelanden en hoofdingeland-plaatsvervangers. Voor de eerste maal zijn verkozen en toe gelaten de heren; N. van Reeuwijk Wzn. als hoofingeland-plaatsvervan- ger in het 7e district (Nieuw-Ven- nep, Haarlemmermeer); C. Kempe naar al hoofdingeland-plaatsvervan ger in het 10e district (Alphen a. d. Rijn) en mr. G. C. D. baron van Har- denbroek als hoofingeland-plaats- vervanger in het 15e district (Was senaar). Er is besloten tot verdieping en verbreding van het buitenkanaal tussen het gemaa1 en de zeesluis te Katwijk, dit ten behoeve van een betere uitlozing in verband met de bouw van het nieuwe gemaal. Dit werk zal ƒ488.000 kosten. Het plan is zodanig opgesteld dat gerekend wordt met de mogelijkheid, de zee sluis als waterkering te doen verval len. De heer Jongeleen vroeg of de verbinding, die thans via de zeesluis met het noorderstrand bestaat, be houden zou kunnen blijven ten be hoeve van de strandbezoekers, maar de dijkgraaf kon niet toezeggen, dat Rijnland hiervoor zou zorgen. De vraag of het gewenst is de buiten- sluis als waterkering te behouden is overigens nog niet uitgemaakt en heeft de volle aandacht van dijk graaf en hoogheemraden. Een ander belangrijk besluit gold het opruimen van de bunkers langs de Noordzee zover als Rijnland strekt, d.w.z. van even ten noorden van Scheveningen tot dicht bii ÏJmuiden. Deze opruiming zal door de zorg van Rijnland worden uitgevoerd, maar via Wederopbouw zullen de kosten geheel van het Rijk worden terug ontvangen. Met het eerste ge deelte van Scheveningen to voorbij Noordwijk, zal spoedig be gonnen worden. De dijkgraaf kon mededelen, dat de werken voor de verbetering der waterinlating op Rijnlands boezem nu geheel gereed zijn en dat hier van gedurende deze zomer zeer tot tevredenheid gebruik is gemaakt: de indruk is gevestigd, dat Rijnland nu inderdaad alle gewenste gele genheid tot boezem verversing en -aanvulling zal hebben en dat de vereiste hulp ook aan Delfland ver leend kan worden, zonder dat dit Rijnlands belangen schaadt. Het nemen van enige voorberei dende maatregelen teneinde te gera ken tot een centrale afvalwaterzui vering voor heel Rijnland werd goedgevonden. Nieuw gemaal vordert. Tenslotte kon de dijkgraaf mede delen, dat de werkzaamheden aan het nieuwe gemaal goed vorderen De bo venbouw moet tegen het invallen van de vorst dak en vensterdicht zijn, zodat tijdens de winter met het installeren der machines kan wor den voort ge werkt. De streefdatum voor de voltooiing en ingebruikstel ling is 1 Mei a.s Aan de daarbij te arrangeren plechtigheid wil men vedbinden een herdenking van FATHER W. VAN OERLE TERUG UIT DE MISSIE Morgen wordt W. van Oerle. mis sionaris van Mill Hill in Oeganda, na een verblijf van zes jaar in de Missie, in Leiden terug verwacht, waar hij een half jaar verlof zal door brengen. Father Van Oerle zal zijn intrek nemen bij zijn broer, Nieuwe Rijn 17. Overleden: G. A. E. Duijster, man, 73 jaar; A. Kraaijeveld, dochter, 26 jaar; M. S. Oudshoorn, vrouw, 56 jaar; W. J. van der Waals, man, jaar. Ondertrouwd: P. G. Ottenhof en W. Teijn. Rijnlands 750-jarige bestaan, en als zichtbaar teken daarvan een beeld var Graaf Willem I van Holland aan het gemaal te Katwijk plaatsen. Er is van het nieuwe gemaal een fraaie maquette gemaakt, die door de leden onder de toelichting van de tijdelijke ingenieur ir. J. H. van Witzenburg, met veel belangstelling is bezichtigd Gevestigd in dc week van 28 Septem ber tot en met 2 October. A. Bar, St. Buysingstr. 17; I. BSr, St. Buysingstr. 17; J. van den Berg, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; W. Betgen, 1.1. electricien, W. Havenstr. 15; A. van der Blij, ijsbe- reider, Garenmarkt 32; H. J. Bolle, ver pleegster, Kneppelhoutstr. 31; D. Bouw man, bloemistknecht, Hof de Blauwe Klok 3; G. Browne, Groenhovenstr. 11; C. van Dongen, Bloemistenlaan 37; W. van Doorn, De Sitterlaan 101; D. v. Eek, schrijver I KM, Noordeinde 2a; L. A. van Es, Boerhaavelaan 16; P. van der Eijk, verpleegster, Rijnsb.weg 40; B. Fis- scher, kant.bed., de M. v. Streefkerkstr. 12; S. J. M. Gerrits, kap. der inf., Mors- straat 62-64; I. L. Goei, Paviljoenshof 2; G. du PrieHermsen en fam., Sn. Hur- gronjestraat 7; L. H. v. Heusden, Mors- weg 138; J. L. de Jong, machinist KM, Noordeinde 2a; S. de Jong, wikkelaar- ster, Langegracht 36; E. J. M. Kamp, Groenhovenstr. 10; E. E. StolteKloos terman en fam., Groenhovenstr. 8; G. J. A. Koehorst, onderwijzer, Garenmarkt 28; M. T. A. Koperberg, hulp in de huis houding. Cronesteinkade 8a; F. G. Kui pers, telegrafist II KM, Vliet 38; J. H. Landkroon en fam., postbode, 3 October- straat 55; T. G. J. Landré, telegrafist, Roodb.straat 34; D. B. M. StolkerLin- ders, Terweepark 2; P. G. E. Hofman Loewy, verkoopster, Leeuwkenstr. 15; A. C. J. Medenbach, h. in de huish., Stiel tjesstraat 40; H. J. Holswilder—Van der Meer, Weidehof 43; S. G. van der Meu- len, W. Rozenstr. 12a; A. J. Braxhoven— Muniaerts en fam., Trompstr. 57; G. van den Nieuwendijk, Herenstr. 24; D. W. MeijerOssevoort, Ververstr. 23; J. Tee- ler—De Otter en fam., Papengracht 7a; G. Plomp en fam., wachtm. rijkspolitie. Jac. Catslaan 55; M. E. W. Roling, Noordeinde 50; L. de Romeijn en fam., vliegtuigmonteur Lammensch.weg 81; M. Schenk en fam., arbeider NS, Seringen- straat 22a; A. G. Settels, Pelikaanstr. 1; A. de Jong—Smith en fam., Alb. Ver- weijstraat 2; G. J. A. T. Takken, Dahlia straat 22a; J. W. Keereweer—Teske, boekhoudster, Bankastr. 22; J. van To ledo, matroos I KM, Noordeinde 2a; J. Vermeulen, Noordeinde 30; R. L. Ver- steegh, Fagelstr. 48; A Verstraaten en fam.. proc.houder, Utr. Veer 22; G. F. Viets, Fagelstr. 53; F. J. M. Werrel- mann, Roodb.str. 30; R. C. M. Werrel- mann, Roodb.str. 30; T. J. Westerveld, matroos III KM, Noordeinde 2a; M. G. T. Willems, Tib. Siegenb.str. 26; J. F. Wolda, bouwvakarb., Langegracht 36; W. Wout, weg opz. NS, P. J. Blokstraat 23; E. Duijfjes—Van der Wijk en fam., Ca- landstraat 15; A. H. Zandman, 1.1. in strumentmaker, Sumatr^tr. 175; D. El- Inauguratie van prof. Muntendam Vrijdagmiddag heeft in het groot heeft de Nederlandse regering het auditorium van de Leidse Universi teit dr. P. Muntendam, oud-Staats secretaris van Volksgezondheid zijn ambt van buitengewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde, of ficieel met een rede aanvaard. De oratie werd onder meer bijgewoond door de ministers Beel en Suurhoff, oud-minister Joekes, de hoofdinspec teur van de volksgezondheid, dr Ban ning, de directeur van de volksge zondheid, de heer Spaander, de Staatssecretaris van sociale zaken, dr A. J. van Rhijn, de chef van de ge neeskundige dienst Zeemacht, schout bij nacht Broekhof, de inspecteur- generaal van de Landmacht, gene raal Wilkens, benevens vele leden van de Academische Senaat en leden van het College van Curatoren. Dr Muntendam beschouwde in zijn rede de bijdrage van de arts aan de bevordering der volksgezondheid. Dit begrip volksgezondheid achtte spr. de gezondheid van een volL, zo als die bepaald wordt door de licha melijke en geestelijke welstand der individuen, alsmede door hun wel bevinden met betrekking tot omge ving en samenleving. Vele groepen van personen ook buiten de artsen, hebben hun aandeel in de bepaling dier volksgezondheid. Spr. bepaalde zich in hoofdzaak tot de vraag, of heden ten dage de arts er zich vol doende van bewust is, welke zijn taak is tegenover de samenleving, die meer van hem mag verwachten dan anatomisch herstel. Is er bij een juist begrip van die taak wel reden om, zoals tegenwoordig dikwijls ge beurt, te spreken over devaluatie van het geneeskundig beroep, in het bijzonder van de huisarts, waartoe sociale zekerheid en specialisatie aanleiding zouden geven? Spr. schetste de directe wisselwer king tussen sociale zekerheid en volksgezondheid, die zonder elkaar niet ge:".id kunnen worden, en concludeerde, dat door de sociale voorzieningen niet een devaluatie maar een herwaardering van de taak van de medicus veroorzaakt wordt. Specialisatie anderzijds heeft be perkingen in de piactijk van d^ huis arts ten gevolge gehad. Dr Munten dam meende, dat de geneeskundigen onder de zich voltrekkende veran deringen niet steeds alle kansen aan grijpen voor revaluatie van het me dische beroep, zoals b.v. ten aanzien van ouderdomszorgen en praeventie- ve zorg. Het is mede een taak van de overheid op deze ontwikkeling in de toepassing van de geneeskundige we tenschap haar aandacht te richten. Ernstig dient de overheid dan ook in gebreke te worden gesteld bij haar bezuiniging in 1933, toen door ophef fing van de gezondheidscommissies de taak van de geneeskundige leden met betrekking tct de problemen van algemene gezondheidszorg In dit ver band werd beëindigd. Voorts wees spr. op de belangrijke taak, die ook de huisarts kan uit oefenen ten aanzien van de arbeid van controlerendt geneesheren van het bedrijfsleven. Een samenspel op dit gebied kan een grote bijdrage tot de volksgezondheid leveren. In 1946 statuut van de wereldgezondheids organisatie ondertekend, waarin on der meer staat, dat regeringen ver antwoordelijkheid dragen voor dc ge zondheid van haar volken, aan wel ke verantwoordelijkheid alleen kan worden voldaan door het nemen van doeltreffende maatregelen, zowel op gezondheidsgebied als op sociaal ge bied. Kan de regering zo vroeg dr Mun tendam zich af, deze verantwoorde lijkheid dragen, indien niet een arts zijn stem in het regeringsbeleid kan laten horen? Spr. uitte de wenselijk heid van een dergelijke stem in het bewustzijn, dat bij de bemoeiingen van vele departementen volksge zondheidsvraagstukken aan d orde zijn, waarvan spr. de volkshuisves ting als voorbeeld noemde. De artsen moeten er zich op bezinnen, of zij in staat zijn tot een dergelijke stem Indien de geneeskundigen er door hun daden en hun woorden in mo gen slagen nog eens de dag te doen aanbreken, waarop het volk en zijn bestuurders beseffen, dat gezondheid een eerste voorwaarde is voor geluk en vrede en welvaart op aarde, dan pas zullen de geneeskundigen mogen concluderen, inderdaad een belang rijke bijdrage te leveren ^an de be vordering der volksgezondheid. Na de oratie, dij met gebruikelij ke toespraken eindigde, volgde een druk bezochte receptie. kerbout—Zoutendijk, Weidehof 56. Vertrokken in de week van 28 Septem ber tot en met 2 October. C. Arent- Groenhovenstr. 11. Enschede, De Ruyterlaan 5; G. H. As en fam.. Rijn kade 6. Australië; C. J. Bartels en fam., Oude Vest 55a, Australië; I. J. Bauer, Hoef str. 3, 's Gravenhage. Billitonstr. 23; E. A. M. J. MansveltBernard, Hoge- woerd 30, Voorschoten, Leidse weg 128b; Wed. J. F. M. MarksBernard, Hoge- woerd 30, Voorschoten, Leidseweg 128b; J. J. de Blanken en fam., Breestraat 77, Australië; H. J. Bouchier en fam., Oude Vest 31, 's Gravenhage, Windesheimstr. 41; M. W. C. de Bree en fam., Nieuwe Rijn 116, Canada; L. Brouwer, Noord einde 2a, Langedijk, N. Scharwoude, Langestraat 12; A. J. van Buuren, W. Pyrmontstr. 68, Dongen, Gasthuisstr. 24; R. Cohen, Haven 24a, Leeuwarden, Span jaardslaan 89; E. L. Das, Rijnsb.weg 181, België; L. van Drie en fam., a. b. „Eli sabeth", ligg. Haarl.trekvaart, Rotterdam, Sophiastraat 52c; A. A. van den Eijk, Zoeterw.singel 95, Oegstgeest, Pr. Hen driklaan 12; A. G. van Gaaien, W. Ro zenstraat 27a, Australië; J. A. Th. M. Geers, Rijnsb.weg 10, Eist, Kleidijk 40; J. H. C. van Heemskerk Düker, Breestr. 131-133, Arnhem, Schelmseweg 1; M. L. van Heerdt (Baronesse), Fruinlaan 11 's Gravenhage, Bachmanstr. 28; A. J. Hendriksen, Roodborststr. 52, Utrecht, Oudegracht 150; M. F. H. KoordesHeij- meriks, Breestr. 51a, Oegstgeest, War- monderweg 70; F. Heijning, Rapenburg 115, Rotterdam, Noordsingel 33a; H. Ho- gewoning en fam., Lammens.weg 81, Nieuwer Amstel, Amsterd.weg 361 hs.; M. Huijser, Cobetstr. 12, Amsterdam, Waalstr. 118II; J. F. H. Israël, Burggra- venlaan 18, 's Gravenhage, W. de Zwij gerlaan 58; P. Jellema en fam., Jgc Catslaan 55, Heerlen, Stationsstr. 74; jE. de Jong, W. Singel 27, Rotterdam, Gor- delweg 160; A. A. H. Kassenaar en fam., Schelpenkade 43, Oegstgeest, Hof dij ck 31; M. Kapteijn, Rapenburg 57. Bloemen- daal, Grenslaan 5; H. G. Keereweer, Le liestraat 15, Rotterdam, Peppelweg 164b; Th. B. Kerkheide, Rijnkade 2, Australië; J. H. A. Kiens, Noordeinde 2a, Katwijk, Wassenaarseweg 51; G. J. ,E. Kleynen- berg, Bilderdijkstr. 4, Amsterdam, 2e Weteringdwarsstr. 64; J. Kruit, O. Vest 115, Voorburg, Broekslootkade 102; J. H. van Leeuwen en fam., Lombokstr. 39, Canada; J. J. de Lima, Langebrug 2c, Rotterdam, Cl. de Vrieselaan 24a; R. L. Lodder en fam., De Sitterlaan 60a, Vlaardingen, Parkweg 130; S. G. H. Hen driksen, Lijsterstr. 10, Utrecht, Oude gracht 150; P. J. Millaard, H. Rijndijk 274, China; A. Moerkerken, Rijnsb.weg 10, Sassenheim, Tijloosstr. 12; J. D. Mol, Ringkade 13a, 's Gravenhage, Hobbema- straat 37 I; H. Muller, Lammens.weg 119, Haarlem, Rustenburgerlaan 8; A. M. Mijnlieff, Schelpenkade 36, 's Graven hage, J. v. Stolberglaan 325; J. G. W. Neuteboom, Janvossensteeg 7, Rotterdam Joubertstr. 13c; C. M. C. de Nobel, Ko- ninginnelaan 60, Hazerswoude, Rijndijk 354 A. J. van der ZwartNoordeloos, St. Jorissteeg 34, Wageningen, Keljen- bergseweg 7; Wed. R. H. Risseeuw—Noy, Buitenruststr. 11, Oostkapelle, Domburg- seweg 140; N. Nust, Wasstr. 57, 's Gra venhage, Daendelsstr. 37; W. G. M. te Nijenhuis, Leliestr. 126, Canada; H. J. Oosterveld, Morskade 1. Amsterdam, 2e Rozendwgrsstr. 10; M. J. Ooijendijk, Noordeinde 35, Australië; N. Ouwehand en fam., Langestr. 67, Noordwijk, Boer- haaveweg 20; A. Paul er fam., Kampen- steeg 4, Rotterdam, v. Malsenstraat 72; A. WelsVan der Ploeg, Coornhertstr. 28, Amsterdam, Amsteldijk 15II; M. E. Postema, Rapenburg 131, Aalsmeer, Stommeerweg 98; C. R. Posthumus Meijjes, Steenschuur 18, Frankrijk; J. Prins, Rapenburg 119, Algiers; N. van Putten, Bronkhorststraat 15, Tilburg, Ringbaan Zuid 500; D. van Pijlen. Veste- straat 118,s Gravenhage, Hoefkade 49II; P. B. J. Reeling Brouwer, Nwe Rijn 35, 's Gravenhage, v. Merlenstr. 94; J. de Ridder en fam., Schutterstr. 18a, Katwijk, Dahliastr. 7; H. J. A. Ruijs, Breestraat 131-133, Arnhem, Schelmseweg 1; J. M. Scholten, Mariënpoelstr. 11, Amsterdam, Leidsegracht 28; J. Smit Sibinga, Rapen burg 60, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 31; J. J. M. Sondaal, Plantage 16, Groes- beek, Meerwljkselaan 21; P. v. d. Wijn gaardTeleng en fam., Gasstraat 13, Canada; S. Tjallingii, Herengracht 14, Bergen NH, Dorpstr. 58; C. Touw, Bali- straat 77, Zeist, Van Doornweg 29; A. A. H. Veldhuyzen van Zanten, Thorbecke- straat 5, 's Gravenhage, Lubeckstr. 138; W. J. Versteden, Noordeinde 52, 's Gra venhage, Hamerstr. 11; S. W. de Water, Herenstr. 50, Rotterdam, Peppelweg 164b; C. A. de Wilde, J. de Wittstr. 10. Delft, Oude Delft 203; C. C. Zandvliet en fam., Borneostr. 8a, Australië. Werkt samen om onheil en ramp te bestrijden. ALPHEN AAN DEN RIJN Feestavond „A.D.C." In de gro te zaal van het Nutsgebouw heeft de Alphense Dam Club gisterenavond haar leden en donateurs weer een feestavond aangeboden, die zoals men dit van deze club gewend is klonk als een klok. Nadat de heer A. Jesse de aanwezigen verwel komd had in het bijzonder de voor zitter van de Ned. Dam Bond. afd. Leiden, de heer Gastelaars, alsme de de afgevaardigden van de dam clubs Denk en Zet uit Woerden en H.D.C. uit Alphen, bracht het ge zelschap van Rens van Dordt in een revue „Allemaal Poppenkast" een rijk gevarieerd programma. Postspaarbank Aan het post kantoor te Alphen en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedu rende de maand September inge legd 80247,74 en terugbetaald 57572,77. Er werd dus een bedrag van 22674,97 gespaard. BODEGRAVEN De heer B. D. Hoornstra slaag de te Utrecht voor het arts-examen. HAARLEMMERMEER Geb.: Willem z. v. Th. Nieuwenhui- zen en G. Kolkman; Henricus Theo- dorus Aloysius z. v. J. G. ten As- broek en P. F. M. A. van Baars; Arina Andrea d. v. J. A. Monster en A. Groene woud; Bram Cornells z. v. G. A. Broekhoven en A. van Tperen; Aaltje d. v. H. J de Boer en H. Fran sen; Marcel Bartholomeus Theodorus Maria z. v. B. P. van Schagen en M. M. E. te Kloese; Willem z. v. W. En gel en W. de Jong; Johannes Fran- ciscus z. v. P. J. Bakkenhoven en A. M. van Poecke; Paulus Leonardus Cornells z. v. G. F. A. van Zuylen en Th. C. v. d- Burg; Gerda Petronel- la d v. J. A. Kauffman en E. Schel ling; Tiemus z. v. T. E. Kloos en E. P Boskemper. Ondertr.- Jan van den Bergh, 33 j en Alida M. Visser, 30 j.; Jacob v Zyverden, 27 j. en Lijsbeth A. Lan ger eis 24 jaar. Getr.; Lucas Bluk en Wilhel- mina B. Luif; Gerard Honderd Janna A. Janse; Petrus J van der Zwaan en Catharina J. de Vlieger; Adrianus Chr Kalker en Maria N. v. Scme: Paulus de Vijlder en Susanna M. Verberne; Jacob van den Heuvel en Gerrigje Tichelaar- Hendrik van den Bijtel en Guurtje Bakker; Hen drik J. Roodzand en Marr.je de Hoop; Nicolaas Slootweg en Plonia v. Tol; Cornelis Schouten en Aagje van Ef- trik; Petrus Vissers en Boukje van der Moren; Johannes A Heblij en Jacoba H. Vrijhof; Cornelis van Marsbergen en Pietje Dekker. Overl.: Aaltje Hartman wed. van: K de Vries, 88 j.; Jan van Laar echtg. van: W. H. Korenwinder, 72 j.; Cor nelia Landwaart echtg. van: A. Landwaard, 84 jaar. LEIMUIDEN Geb.: Margaretha Hendrika, d. v. W. H. van Velzen en M. Schreurs; Wilhelmina H., d. v. W. G. v. d. Jagt en M. Kuijpers; Carolus B. W. M.. z. v. G. Senne en A. J. van Vel zen; Maria C., d. v. W. Los en J. C. d. Knijff; Marius, z. v. D. Visser en N. de Jong; Janny, d. v. S. Ypma en J. Boer; Annigje, d. v. I. den Bak ker en A. Malipaard; Engelina G., d. v. E. v. Velzen en A. M. v. Velzen; Dina, d. v. R. ten Brink en C. Kool; Wilhelmina H. J., d. v. A. W. van Haasteren en M. C. v. d. Zwaan. Geh.: S. Jongejan, 23 jaar en K. V. Rasmussen, 19 jaar; G. Harms, 24 jaar en A. van Lienden. 22 jaar; G. D. van Schagen, 27 jaar en C. J. v. Scberpenzeel, 19 jaar. Overleden; Cornels Treur, 87 jaar, echtg. van A. v. Elderen. NIEUWVEEN NIC. BOYS VERLOOR OPNIEUW Ook Zondag is het de Boys niet ge lukt om ook maar één puntje te be machtigen. Wederom moest met een nederlaag genoegen genomen wor den. De strijd ging tegen GSV II, óók een der candidaten voor de on derste plaats. De uitslag was 4—3 in het voordeel der gastheren. Het wordt nu toch wel zachtjes aan tijd eens een paar puntjes binnen te ha len. Ofschoon de competitie nog lang genoeg is, dient men zich toch te realiseren, dat een nederlaag te gen het toch heus niet zo sterke GSV funest is voor het moreel der spelers. Intensieve training c( (>r het gehele elftal zal zéér zeker be tere resultaten te voorschijn roepen. Over de wedstrijd het volgende: Voor de rust waren we getuigen van een wedstrijd, waarin GSV over wegend in de meerderheid was. De ze meerderheid was echter in hoofd zaak te danken aan het te lage tem po en slecht plaatsen van de bal aan Boyszijde. Dat de rust intrad met een 2—0 achterstand was zeer zeker niet de schuld van de invaller-kee per Van Rijn. Na de rust zagen we even een an der Boys-team. Het tempo werd op gevoerd en het plaatsen beter ver zorgd, Door doelpunten van de gebr, Lenting werd de stand gelijk. Mid dels een vrije trap nam GSV weer de leiding om deze even later tot 42 op te voeren. De zeer goed genomen penalty door Lebesque vermocht echter niet de nederlaag te ontlopen, wel de achterstand te verkleinen. NIEUWKOOP G.S.V. IVNieuwkoop I 00. Ook deze keer is het Nieuwkoop niet gelukt een overwinning te be halen. Het elftal van Nieuwkoop had ok nu weer verandering ondergaan waarbij o.a. een andere midvoor werd opgenomen. Deze verandering had beslist niet het verwachte resultaat. Vooral voor de rust kon de voorhoe- van Nieuwkoop weinig presteren. Slechts een enkele maal kreeg de GSV-keeper een gevaarlijk schot. Bij GSV lukte het in de voorhoede even min en kon Nieuwkoop niet uit po sitie spelen. Na de rust werd de voorhoede van onze club veel actiever en er kwa men enkele zeer gevaarlijke aanval len tot stand, waarbij tot tweemaal toe de paal redding bracht voor de GSV-doelman. Kort hierna kreeg de midvoor. een prima aangegeven bal voor het doel, maar schoot jam merlijk over. Hiermede waren de doelpuntkansen voor Nieuwoop ver loren en werd de bal merendeels op het middenveld gespeeld.. In de laatste ogenblikken van de wedstrijd ontstonden voor het Niewkoopse doel nog enkele gevaarlijke momen ten, door het ontactische optreden van één der backs van Nieuwkoop. Verdere uitslagen: Nieuwkoop III NSV H 31; Nieuwkoop Jun. Woerden Jun. 2—4. ROELOFARENDSVEEN Oranje Comité De uitslag van de door het Oranje Comité, in sa menwerking met een gedeelte der plaatselijke middenstand, georgani seerde slagzinnen wedstrijd, had tot resultaat, dat het gratis schoolreisje is gewonnen door de 7e klas meis jes van de St. Jacobusschool. De totaal uitslag was: St. Jacobus school (meisjes) le klas, 86 slagzin nen, 43 leerlingen; 2e klas, 67 slag zinnen, 37 leerlingen; 3e klas, 168 slagzinnen, 39 leerlingen; 4e klas, 147 slagzinnen, 34 leerlingen; 5e klas 241 slagzinnen, 25 leerlingen; 6e klas, 522 slagzinnen, 29 leerlingen; 7e klas, 700 slagzinnen, 34 leerlingen. St. Ignatiusschool (jongens) le klas, 53 slagzinnen, 42 leerlingen; 2e klas, 71 slagzinnen, 45 leerlingen; 3/2 klas, 99 slagzinnen, 22 leerlingen; 3e klas, 76 slagzinnen, 25 leerlingen; 4e klas, 98 slagzinnen, 30 leerlingen; 5e klas, 323 slagzinnen, 33 leerlingen; 6e klas, 126 slagzinnen, 18 leerlingen; 7/8 kl., 17 slagzinnen, 17 leerlingen. Jongens en meisjes van de St. Jo zefschool; 1/2 klas, 28 slagzinnen, 48 leerlingen; 3e klas, 12 slagzinnen, 29 leerlingen; 4e klas, 118 slagzinnen, 27 leerlingen; 5e klas, 97 slagzinnen, 22 leerlingen; 6/7 klas, 147 slagzin nen. RIINSATER W OUDE Geb.: Alida B. M„ d. v. Chr. Over- devest en G. M. Meijer; Pieter, z. v. B. I. Möllers en B. Heijstek; Pleuni, d v. P. E. Bulk en J. Weststeijn; Harry, z. v. H. Jansen en S. Philips. Geh.: A. van Rijn, 23 jaar en A. v. Iperen, 21 jaar; T. de Boer, 29 jaar en E. A. van Bekkum, 26 jaar; A. P. v. a. Hoek, 24 jaar en A. A. Touw, 21 jaar. TER AAR Emigratie-avond. Op Vrijdag avond a.s. om 8 uur zal in het Paro chiehuis te Langeraar een emigratie avond gehouden worden. Spr. op deze avond is. de heer J. G. M. Bosman. Hoofd van het Emigratiebureau van de L.T.B die zojuist van een reis door Canada is thuisgekomen. Het ligt in de bedoeling hierop aansluitend een Emigratie-cursus te organiseren. Een en ander zal ter hand worden genomen door de Raad van Overleg waarin de Standsorga nisaties samenwerken en de heer G. J. H. J. Eibers, Regionaal-assistent van de gezamenlijke R.K. Emigratie- bueraux.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2