F*N*OJP* protesteert tegen beunhazerige autorijlessen Wilt U iets weten? 7 MAANDAG 5 OCTOBER 1953 DE LElDSh COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 S)e bemanning, Maat aaat de itwd Voor het vertrek van Schiphol. De voltallige bemanning van links naar rechts: Steward J. H. Hoftijzer, ste ward J. Stil, eerste steward M. de Jongh, tweede boordwerktuigkundige J. Boomsma, tweede radiotelegra fist J. van dc Bos, tweede officier P. J. Aarts, stewardess N. T. B. Jaspers, eerste officier J. F. Griffith, stewar dess IVL S. J. Kremer, gezagvoerder H. A. A. Kooper, stewardess E. M. L. Pinalt, telegrafist J. M. C. Kippe, derde officier J. I. Noomen, de „pa pieren vlieger" D. A. Visser, eerste steward L. J. M. Hermans, tweede steward J. A. van der Praagh en tweede steward W. J. Jobsen. loop in Amsterdam, veroorzaakt door auto's, waarin op dat ogenblik rijles werd gegeven, zijn voor de FNOP aanleiding geworden in haar orgaan „Beroeps auto-vervoer personen" in een artikel over deze aangelegen heid de vraag te stellen „of de terug slag, die de minister in zijn schrij ven noemt, moet worden gevonden in de voltrekking van zulke diep- treurige gevallen", zoals zich in Am sterdam hebben voorgedaan. ,,Zou het niet wenselijk zijn", zo vraagt de FNOP, „aan de wantoe standen welke er nog steeds op auto- rijschoolgebied bestaan, radicaal een einde te maken door het nemen van maatregelen, die in de eerste plaats geen mensenlevens kosten, maar die in elk geval kunnen leiden tot een veilig wegverkeer". „Het kost mensenlevens" De federatie van Nederlandse Or ganisaties voor het Personenver voer (FNOP) is ontevreden over de toestanden die er heersen op het ge bied van de autorijscholen. Zij heeft in Februari van dit jaar reeds de aandacht van de minister van Verkeer en Waterstaat gevestigd op de steeds toenemende beunhaze rij op autorijschoolgebied en de daar mede tevens toenemende kans op verkeersongelukken. In antwoord hierop ontving de FN OP in Mei jl. van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat een schrijven, waarin wordt opgemerkt, dat een minder grondige opleiding zijn te rugslag ongetwijfeld zal vinden in de minder gunstige resultaten van de rij-examens. Twee ongevallen met dodelijke af- Auto ongeluk bij Naarden eist vier zwaargewonden Vier gewonden en twee zwaar ge havende automobielen zijn het resul taat van een aanrijding, die zioh gis teren op de Rijksweg 1 bij de Kar- nemelksloot te Naarden heeft voor gedaan Een 58-jarige heer uit Driebergen haalde onder het passeren, daar waar de weg van vier in drie banen over gaat, te ver naar links uit en kwam in botsing met een stationcar van de rijkspolitie, die in de tegengestelde richting (richting Amersfoort) reed. In de eerstgenoemde wagen brak de bestuurder een arm; zijn vrouw bei de benen. De echtgenote liep boven dien een schedel basisfractuur op en de schoonzuster hoofdwonden. Zij zijn alle drie naar het Diaconessen- huis te Naarden overgebracht. In de politie-auto werd één inzittende eveneens aan het hoofd gewond. £en tMiput-tno-to-iftietó lAooA 'n uotw*allen man Dit lilliput-motorfietsje werd ge bouwd door zijn trotse bezitter, de Zweedse politie-agent Arne Jonsson uit Falun in Midden-Zweden. Het weegt 72 kilo en de 125 c.c. motor geeft een maximum snelheid van 70 kilometer per uur. Vol trots toont Jonsson hier zijn schepping, waarop hijzelf prettige tochtjes hoopt t« gaan maken. fKoxte GOLF WEGENWACHTER DQOR LOSGEBROKEN WIELENSTEL GEDOOD. De heer A. P. uit Oosterbeek, als wegenwachter in dienst bij de Kon. Toeristenbond A.N.W.B. is tengevol ge van een tragisch ongeluk om het leven gekomen. De A.N.W.B. heeft daardoor, sinds de wegenwacht werd gesticht, voor de derde maal een „ge le rijder" verloren. De heer P. was gehuwd en vader van één kind. De heer P. reed op zijn W.W.-mo- tor met zijspan juist een ter rechter zijde van de weg ArnhemUtrecht gelegen uitwijkplaats op, ter hoogte van de Wolfhezerweg in Ede, toen een tandemstel achterwiel van een hem achteropkomende truck met op legger losgeraakte. De beide wielen van de oplegger kwamen naar de uit wijkplaats rollen en troffen de we genwachtmotor en de berijder van achteren. De heer P. werd door de kracht van de botsing en door het circa tweehonderd kg wegende stel wielen zeer ernstig gewond, l^ij is naar een ziekenhuis in Arnhem ver voerd en kort na aankomst overle den. Gezagvoerders in Christchurch-race bijeen De zogenaamde vaarbelasting in Giethoorn heeft in dit seizoen tot dusver een bedrag van 8458 opge bracht, hetgeen betekent dat bijna 85000 toeristen een dubbeltje heb ben geofferd voor een puntertocht door het waterdorp. Dit aantal is ongeveer 7000 hoger dan het vorige jaar. Het aantal be zoekers kan op ongeveer 150.000 worden gesteld. Het ms „Willem Ruys", dat op de thuisreis uit Indonesië ongeveer 900 passagiers, onder wie 45 reizigers voor tussentrajecten en 231 kinderen be neden 12 jaar, vervoert, wordt in de nacht Dinsdag op Woensdag a.s. te Rotterdam verwacht. De ontscheping der passagiers zal, onvoorziene om standigheden voorbehouden, Woens dag 7 October a.s. om 8 uur een aanvang nemen. Op de onbewaakte overweg in de Veenweg te Apeldoorn, is een 66-ja- rige dame uit Apeldoorn Zaterdag middag met haar rijwiel door de elec- trische trein gegrepen. Het slachtoffer werd enige tientallen meters mee gesleurd en werd op slag gedood. De uitbreiding van het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen, ten behoe ve van het onderwijs aan de medische faculteit van de R.K. Universiteit is Zaterdag aanbesteed. De hoogste inschrijving bedroeg 724.900. De laagste 545.600 gulden De gunning is aangehouden. De uurdienst op de spoorlijn Amsterdam CSRotterdam CS via Gouda is officieel ingewijd. In de trein bevonden zich vele autoriteiten en vooraanstaande persoonlijkheden op het gebied van handel, verkeer en industrie. Ongeveer 12 uur kwam de trein aan op het nieuwe station Noord te Rotterdam. Prins Bernhard heeft de wens te kennen gegeven een bezoek te brengen aan de Zuidlaarder paarden markt, die op Dinsdag 20 October (derde Dinsdag van de maand) in Zuidlaren wordt gehouden. De gezagvoerder van twee der vliegtuigen, welke in de afdeling handicap van de Christchurch race deelnemen, hebben op de luchthaven van Lon den, vanwaar de toestellen zullen vertrekken, een bespreking met „squa dron Leader" F. A. Discomre (midden). Links: H. A. A. Kooper, gezag voerder van de K. L. M. Liftmaster „Ir. Damme", rechts: W. Baillie, chef piloot van de BEA turbo propeller „Vickers Viscount" Vraag inzake recht op kindertoe slag voor huishoudster. Antwoord: Een huishoudster heeft zoals alle huishoudelijk personeel geen recht op kinderbijslag. Wanneer u het kind als pleegkind hebt opge geven, zoudt u voor kinderbijslag in aanmerking kunnen komen, als u in loondienst bent. Wend u in dat ge val tot de Bedrijfsver. waarbij uw pgtroon is aangesloten. Of u als klei ne zelfstandige er voor in aanmer king komt, kan de Daad v. Arbeid beter beoordelen. Nieuwe uitgaven Je kunt niet alles hebben zeggen ze. Door Mar- tie Verdenius. Uitg. „El sevier", Amsterdam. Martie Verdenius is een ster aan de hemel van de Nederlandse klein kunst die vooral de laatste jaren van zich heeft doen spreken. Oor spronkelijk getrouwe dienares var Thalia, heeft zij haar interessen uit gebreid en via de radio, arriveerde zij in de schrijverswereld, waar zij via het weekblad „Elsevier" haar vruch ten de wereld inzond. Zij verzorgde geruime tijd een we kelijks rubriekje, „Je kunt niet alles hebben zeggen ze", een genoe- gelijk kletspraatje met zo nu en dan een beetje levenswijsheid, en soms een korreltje venijn. Terecht is dit rubriekje bij velen in de smaak gevallen en de Uitge versmaatschappij „Elsevier" heeft een bloemlezing van deze schetsjes verzameld en in een smaakvol boek je uitgegeven. Het is een kostelijk werkje ge worden, dat men de eerste keer hele maal achter-elkaar uitleest en dat men vervolgens telkens weer eens ter bind neemt £n za ziet de dfiriótcfiwic(ï-3l.£M.~£% e% aan (linnen uit Niet leuk meer in Egypte Op bevel van de Egyptische belas tingen is al het geld van ex-koning "Zog van Albanië dat op Egyptische banken stond, bevroren. Het departement van belastingen deelde mee, dat de ex-koning, die sinds acht jaar in Egypte woont, over een groot deel van zijn inkomen geen belasting had betaald, waarbij hij geholpen zou zijn door ex-koning Faroek. Bovendien heeft de politie in een villa in Alexandrië huiszoeking ge daan, omdat zij de tip had gekregen dat hij een grote hoeveelheid goud mee het land uit wilde nemen bij zijn .vertrek, dat op de twintigste van deze maand was vastgesteld. Zij heeft gouden geldstukken ter waar de van negentig duizend gulden ge vonden, verder staven goud, juwelen en „belangrijke documenten", zo meldt een Egyptische krant. Ex-koning Zog heeft Albanië ver laten toen Mussolini in 1938 zijn land binnenviel. Sinds het eind van de oorlog woonde hij in Egypte, dat ten tijde van Faroek een toevluchtsoord was geworden voor verbannen Euro pese vorsten. Langzaamaan verlaten zij nu allen het land. Naar verluidt, is Zog van plan, zich in Amerika te vestigen, dat hem nog steeds als ko ning van Albanië erkent. Met de handicaprace zullen ook en-1 mers dat de zitplaats van de be-i J. Meyer, Lisse;' 29. J. J. Meyer, Lis-mej. E. J. M. Filbry Leiden; 48. mej. kele emigranten uit Leiden en om- trokkene op bovenstaande tekening se; 43. mej. M. Meyering, Oegstgeest; W. C. de Rooij, Oegstgeest; 49. mej. geving meevliegen. De namen hier-1 aangeeft. 44. H. C. L. Meyering, Oegstgeest; M. Sj J. v. Schie, Katwijk a. d. Rijn. onder zijn vergezeld van een num-1 27. A. C. v. d. Berg, Voorhout; 28.1 45. A. J. A. M. Warning, Leiden; 46. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Opgebroken weg CALCUTTA 'n*" Jzx CI IRISTCHURCH-RACE 1953 Voornaamste landinysmnyeli|Llieden voor de deelnemers AAN C E AAN MEL BOURNE\

Leidse Courant | 1953 | | pagina 1