„Hulp aan blinden" betaalde fantastische salarissen uit Gast De nood van onze kastelen Drama te Doorn Vrijspraak voor N.S.-machinist MEI ^OLLETIEKE COMMENTAAR Crediet voor tennisbanen werd sterk overschreden VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 DÉ LEIDSE COURANT TWÉÉDE BLAD PAGINA 3 Ontdekking van grote zwendel Blinden kregen schamele aalmoes Tijdens een op het eerste gezicht onbetekenende rechtzitting voor de Leeuwarder Rechtbank, zijn feiten aan het licht gekomen, die een zeer zware aanklacht vormen tegen een liefdadigheidsvereniging, die zich had belast met de zorg voor blinden. Voor de rechtbank stond terecht een secretaris, die zonder vergunning gecollecteerd had en deze kwestie zou hoogstwaarschijnlijk met een kleine straf afgehandeld zijn, als niet een der getuigen voor een wending in deze kwestie gezorgd had. Deze getuige verklaarde, dat in de vereniging „Hulp aan Blinden die in het Oosten van Nederland werkzaam is, 18 gesalarieerde krach ten de „zorg" op zich genomen had den voor 12 blinden. Deze 18 „mensenlievenden" orga niseerden collecten, verkochten door blinden vervaardigde artikelen en deden op andere wijze een beroep op het medegevoel van het publiek, tvaardoor zij aldus de getuigever- klaringin betrekkelijk korte ti.id een bedrag van 36.000 bijeen brach ten. 380 per week Van dit grote bedrag betaalden de organisatoren eerst zichzelf een vet salaris uit varieërend tussen 200 en f 380 per week de col porteurs mochten 40 van de ontvan- sten houden voor de „moeite" en van het armzalig overschot kregen de „in bescherming" genomen blin den 12 personen een aalmoes van 10 per week. Bij het Nat. Blindenbond bestond reeds lang ernstigè verdenking te gen deze organisatie, die zich in ge sprekken altijd wel erg idealistisch uitdrukte, maar die zij toch geen erkenning wilde geven, hoeveel moei te deze zwendelaars er ook voor ge daan hebben. De Officier van Justitie, die giste ren op volkomen onverwachte wuze deze onsmakelijke zaak opgedist kreeg, toonde zich uiterst verbolgen en laakte de wijze waarop men het medeleven van de mensen misbruikt heeft. Het is tragisch, dat deze zwen- Slechts een iets kleinere suikerbieten- oogst De suikerbietencampagne heeft thans een aanvang genomen. Op 24 resp. 28 September zijn de meeste fabrieken opengesteld voor de ont vangst van de bieten, en verwacht wordt, dat de totale oogst dit jaar waarschijnlijk 2800 millioen kg. bie ten zal bedragen, met een totale pro ductie van 360.000 ton suiker en 1.700.000 ton pulp, die voor de helft gedroogd en gebruikt wordt in de veevoedersector, en waarnaar een ge rede vraag bestaat. (Vorig jaar werd geoogst 2965 millioen kg. bieten, pro ductie 387.000 ton suiker en 1.700.000 ton pulp, waarvan ruim de helft werd gedroogd). De totale capaciteit van de fabrie ken zal, naar het A.N.P. van de cen trale suiker maatschappij verneemt, ruim 40.000 ton per dag zijn. Er zijn ongeveer evenveel bieten uitgezaaid als vorig jaar en de opbrengst en het suikergehalte is laag. In het Noor den heeft relatief een veel grotere uitzaai plaats gehad dan in het Zui den, waar als gevolg van de overstro mingen veel land voor de uitzaai van suikerbieten is verloren gegaan. De fabrieken in het Noorden zullen daar om een langere campagne maken dan die in het Zuiden, terwijl daarenbo ven een grote hoeveelheid bieten uit de Noordelijke provincies en de N. O.-polder naar het Zuiden getrans porteerd zullen worden. De uitvoe ring van deze transporten zal, naar men verwacht, geen bijzondere moei lijkheden opleveren. Het totale transportvraagstuk is in goede ver houding met de schippersorganisaties geregeld. delaars waarschijnlijk juridisch niet strafbaar zijn, hetgeen niet weg neemt, dat het hun in de toekomst onmogelijk gemaakt zal worden nog langer roofbouw te plegen op de lief dadigheid en het ongeluk van hun medemensen, doordat de vereniging „Hulp aan Blinden" zonder bestaans recht zal worden verklaard. greep geld van gastheer Dezer dagen kwam een inwoner van Zierikzee tot de ontdekking, dat een hem toebehorend geldkistje, in houdende 1070.—, dat hij Vrijdag avond j.l. in een lade van een kast in de voorkamer van zijn woning had geplaatst, niet meer aanwezig was. Hij deed aangifte van zijn vermissing bij de politie en als verdacht van deze diefstal werd dezelfde dag zijn kost ganger uit Weert aangehouden. De kostganger had Zaterdag de wo ning verlaten voor een bezoek aan zijn ouders. Hij bekende het kistje met inhoud te hebben ontvreemd en te hebben meegenomen naar Weert, waar hij het slot met een beitel for ceerde, zich het geld toeëigende en het kistje verstopte. Van het geld gaf hij 145.— aan zijn moeder en ver zweeg haar de herkomst. Verder ruilde hij in de stad zijn motorrijwiel met bijbetaling van 850.voor een beter. Het bleek dat hij bij zijn aanhou ding nog een bedrag van 67.50 op zak had. Het motorrijwiel en het geld werden door de Zierikzeese gemeen tepolitie in beslag genomen. De gemeentepolitie te Weert legde beslag op het kistje en een bankbil jet van 100.dat de man aan zijn moeder had gegev n. Kleine monumenten van menslievendheid Gisteren heeft het hoofd van het bureau Noord-Brabant van het mi nisterie van Maatschappelijk werk een aantal gouden tientjes in het Brabantse rampgebied uitgereikt, welke door de heer Honegger uit de Verenigde Staten ter beschikking waren gesteld voor de slachtoffers van de watersnood. De heer Honegger zond 200 van deze muntstukken waarvan er 17 aan wezen of halfwezen in het Brabant se gebied werden uitgereikt. ~e uitreiking, welke met enige plechtigheid gepaard ging, geschied de in de gemeenten Huizen van Nieuw Vosserneer, Halsteren, Din- telaod, Klundert, Hoge en Lage Zwa- luwe. Deze muntstukken, welke voorzien zijn van een certificaat op naam van de Nederlandse bank, werden tij dens de uitreiking „kleine monu menten van menslievendheid" ge noemd, „welke door zovelen werd getoond, in de dagen van nood". De gouden tientjes werden over handigd aan kinderen, van wie d« voogden de souvenirs zullen bewa ren tot de kinderen meerderjarig zijn. De jongste, die een gouden tientje kreeg, was Berty van Geel, een baby van zes maanden in Moer dijk, gemeente Hoge en Lage Zwa- luwe. Zij werd na de ramp gebo ren. Haar vadei verloor het leven toen hij anderen te hulp schoot bij de redding van vee. In Valkenburg is, uitgaande van de commissie voor de monumenten zorg, de vier en twintigste monumen- dag gehouden. De waarnemende voorzitter van de commissie, de heer J. H. E. baron van Nagell, heeft in zijn kort openings woord opgemerkt dat deze monumen tendag gewijd is aan de Nederlandse kastelen en meer speciaal aan de nood dezer kastelen. De oude burchten, in de 18e eeuw veelal omgebouwd tot landhuizen, zijn grotendeels verdwenen. Wat Ne derland nog aan kastelen heeft is tot verdwijnen gedoemd, wanneer niet tijdig wordt ingegrepen. De reden van het verval is niet aan onverschil ligheid van de zijde der eigenaren te wijten, doch aan gebrek aan midde len. De lasten voor kasteelbewoners zijn dermate hoog door belasting en personeelslasten, dat voor onderhoud geen gelden overblijven. Bij verer ving moeten steeds gronden worden verkocht en blijft een groot gebouw renteloos en geldverslindend over. In de vergadering werden deze pro blemen door drie sprekers behandeld. Baron van Nagell sprak de hoop uit, dat de behandeling der diverse facet ten van de nood der kastelen ertoe moge bijdragen de belangstelling in dit onschatbare cultuurbezit te v.er- hogen. BEGROTING De gewone dienst van de ontwerp begroting van inkomsten en uitga ven voor 1954 van de Sociaal-Econo mische Raad sluit met een bedrag van 738.500. Het eindcijfer van de vorige begroting luidde 673.500. Deze hogere raming vindt hoofdza kelijk zijn oorzaak in de stijging van een geringe uitbreiding van het per soneel. Het dagelijks bestuur van de raad zal voorstellen de jaarlijkse vergoeding van de voorzitter te ver hogen van 12.000 tot ƒ15.000. Felle brand verwoestte garage te Nijmegen Een surveillerende agent van poli tie heeft vandaag omstreeks vijf uur brand ontdekt in een grote garage nabij het station Nijmegen. Ondanks krachtig ingrijpen van de brandweer is de garage, waarin ongeveer 50 auto's van particulieren waren ge stald, geheel uitgebrand. Slechts enkele auto's konden tijdig in veiligheid worden gebracht, door dat de vlammen gretig voedsel von den in de olie en de benzine, die zich in de garage bevond. Tijdens de brand heeft zich nog een ontploffing voorgedaan. De schade wordt volgens de eerste voorlopige raming op onge veer een half millioen gulden ge raamd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De schade aan het gebouw, het ge reedschap en de inboedel wordt door verzekering gedekt. De eigenaar was echter niet verzekerd tegen bedrijfs schade. De auto's, die in'de garage werden gestald, waren door de res pectievelijke eigenaren verzekerd. VAN DIJKJE AFGEREDEN. Te Oosterzee is Woensdag de vier jarige C. Ruiter, die op een autoped van een dijkje afreed, in een vaart terecht gekomen en verdronken. VORSTELIJKE BELANGSTELLING OP CONCERT VOOR GRIEKENLAND H. M. Koningin Juliana heeft gis teravond in Diligentia te Den Haag een liederenavond bijgewoond, die daar werd gegeven door de alt Elena Nikolaiid. Deze Griekse zangeres had haar tournee door Zweden onderbro ken om dit liefdadigheidsrecital ten bate van de slachtoffers van de over stromingsramp in Griekenland te ver zorgen Deze avond, die een bedrag van ongeveer 2.000 opleverde, was georganiseerd door het Haagse co mité „Hulp aan Griekenland" er onder beschermheerschap van de Griekse gezant in ons land. Vliegkap bezweek Toen de eerste luitenant-vlieger Hassig tijdens een vlucht met een Gloster Meteor op grote hoogte was gekomen bezweek tengevolge van overdruk in de cabine de uit onbreek baar glas vervaardigde vliegkap. De vlieger slaagde erin het toestel met open cabine aan de grond te zetten. Hij liep slechts lichte verwondingen op aan het gelaat. Echtpaar vermoord Toen enkele inwoners van Epe gis teravond een bezoek wilden brengen aan een daar wonend echtpaar, zijn zij tot een vreselijke ontdekking ge komen. Door de ramen van de wo ning zagen zij de vrouw in een bloed plas op de divan liggen. De onmiddellijk gewaarschuwde politie verschafte zich toegang tot de afgesloten woning en vond behalve het ontzielde lichaam van de vrouw, ook haar man, de 36-jarige bosarbei- der-jachtopziener dood in de woning. Zij neemt aan, dat de man zijn vrouw met een jachtgeweer heeft neergeschoten en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Het drama moet gistermiddag zijn geschied, doch de medebewoners van 't huis hebben er niets van bemerkt. Het echtpaar had geen kinderen. Over de motie ven van de man tast men in het duister. De 55-jarige machinist der N.S., P. A. J.f uit Rotterdam, en de 34-jari- ge stationsarbeider J. J. S., uit Gouda, zijn door de Rotterdamse rechtbank vrijgesproken. De machinist was op 14 Febr. met een losse locomotief uit Gouda ver trokken naar Rotterdam; hij passeer de daarbij een onveilig signaal, waar na de locomotief, door een verkeerde wisselstand, op de lijn naar Alphen a. d. Rijn kwam te staan. Er ontstond een botsing met een uit deze plaats komende motortrein. De bestuurder van deze trein kwam daarbij om het leven. Het O. M. had tegen de machinist een geldboete gerequireerd en voor de arbeider vrijspraak gevraagd. ,Dat is nog twee procent kom ik^nog één van vakcentralen en dat te hoos," merkte Toos op. 1 Gisteravond hoorden we „De werkgevers, de raad een verschrikkelijke bons van vakcentralen en dat tegen de deur en toen we bureau van de statistiek „Wacnt even, ik ben er gingen kijken, lag Janse- hebben allemaal met wis- nog niet", zei Jansemans .Volgens de krant heb- kort. Dat is ook een Gor- mans voor de drempel met een grote buil op zijn hoofd. „Boem", zei hij, „daar lig ik." „Een je dronken?" vroeg Toos. „Nee, antwoordde Jan- semans, „ik val over mijn semans. „Die jongens van zegt „Wie een Gordiaanse procent tekort. Dat wordt van jouw zakgeld afgehouden. Ge deelde smart is halve kundige formules zitten „Mien was nog niet uitge- smart." rekenen. En iedereen kreeg praat". Ze zei: „Kijk, nou „En ze zei, dat jij de re- er wat anders uit." kom ik twee procent te gering was en dat derege- ben ze het allemaal gedaan", zeiden wij. fout .Daar gaan ze nou met door te hakken. D'r is een d'r wiskunde", spotte Jan- Arabisch spreekwoord dat veter. Daar zit een Gor diaanse knoop in en nu kan ik hem niet meer strik ken." „Was de regering nou maar hier", merkten wij op, „dan kon ze hem even doorhakken met diat zwaard van het Centraal Bureau van de Statistiek. Dat heeft ze bij de loons verhoging ook gebruikt." „Oh, heb je de krant ge- nog eens over gaan reke nen", antwoordde Janse- mans en toen zei ze: „Ik Er zijn statistieken en leu- lijk het Centraal Bureau gens, stond er. De zwaar- van de Statistiek wel. Ik den, die ze bij dat Bureau heb me vergist met dat van de statistiek maken, cijfer van de resteren^ zijn beter dan de statistie- consumptiebeperking, want ken." de boter is maar éen cent „Gelukkig maar", vond duurder geworden en als Toos, „dan kan die instel- je iedere dag gehakt eet, ling in tijd van nood direct kom je met het vlees maar od wapenfabricage over- aan een stijging van vier schakelen". cent. Als ik dat doorbere- „Maar intussen zitten we ken kom ik aan een loons- er mee", zei Jansemans. verhoging van 7 procent." knoop door wil hakken, vindt altyd wel een zwaard." „Is dat net zoiets als „Wie een hond wil slaan, Mien, mijn vrouw, hee; het zonder wiskunde uit t>4w gerekend en die.kwam aan ^indt altij-d wel een stok> een loonsverhoging van 10 vroegen wij procent." - „En wat zei ze, nu zt maar 5 procent krijgt?", ring vijf procent gaf", riep Toos verbaasd. „Dat heb ik ook gezegd", jammerde Jansemans, „en toen zei hij: „Heb ik dat gezegd, nou dan heb ik met het verkeerde zwaard ge slagen. Even een ander nemen. Zo, pats! Eén pro cent alsjeblieft?" „Zie je", huilde Janse mans, ik kan de politiek nog niet eens meer buiten te Jansemans, „en ik ben die hond! Mien zei: „Jij regering wel." „En heb je meer gezegd?" vroeg Toos. neb je toen niets „Wat dacht jij nou", Jansemans grimmig. „Ik „Maar iy bent de rege- ben gekke Hein niet. Ik zei ring niet", lachte Toos. Mien luister eens goed. „Natuurlijk niet", ant- Wat ik je nou ga vertellen woordde Jansemans, „dat heb ik niet van de rege- zei ik ook. Maar Mien zei: ring en ook niet van het „Houd je mond. Ontken nen helpt niks. Jij bent de regering en je wil vijf procent en ik ben.... en fin, dat weet je. Mijn huis houden wordt duurder. Van de regering krijg ik vijf procent, zelf leg ik er éen procent bij en dan Bureau van de Statistiek, of van de werkgevers of van de raad van vakcentra len. Maar knoop het goed in je oren. Wie het zwaard hanteert, zal door het zwaard vergaan!" POLY TIEKUS. Neem'n AKKERTJE (Advertentie). Te Zeist is de gemeente-ambte naar B., opzichter bij de Nieuwe Al gemene Begraafplaats, uit zijn functie ontzet, in verband met on rechtmatig onttrekken van gelden aan de gemeente. Om welk bedrag het gaat, kon nog niet worden vastgesteld, maar dat het zeer aanzienlijk is, is zeker. B. had van verschillende perso nen opdracht ontvangen om de gra ven te onderhouden. Dit onderhoud, dat van gemeentewege dient te ge schieden en waarvoor aan de ge meente een bepaald bedrag wordt betaald,, regelde de opzichter zelf, als gold het zijn eigen bedrijf. De honoraria, die door de op drachtgevers werden betaald, droeg hij niet aan de gemeente af. BABY IN WIEG GESTIKT. In een woning aan de Ferd. Bol straat te Amsterdam is gisteren een 3 maanden oude baby dood in het wiegje gevonden. Het kind is door verstikking in een kussen om het leven gekomen. Met 1434 emigranten aan boord is het m.s. „Johan van Oldenbarne- velt" gistermiddag uit de Amster damse haven naar Australië vertrok ken. Gemeenteraad Katwijk De raad dezer gemeente kwam gis terenavond in openbare vergadering bijeen. Tot leden der commissie tot nazien der gemeenterekening werden be noemd de heren L. van de Zwan, C. van der Plas en C. van Beelen. Voor het Grondbedrijf de heren D. van der Marei, W. Kulk en H. J. Grimbergen. Voor de rekeningen der bedrijven de heren N. J. van Duyvenbode, mr. J. vander Plas en W. Kulk. Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor het uitvoeren van diverse werken aan de Stengelin- straat werd zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Ook het kopen van grond van mevr. de wed. H. van der Voet te Zeist en het verkopen van grond aan G. J. de Best en Zoon alhier a 10.30 per M2. en aan D. Haasnoot Zn. werden zonder besprekingen goedge keurd. Een hamerpunt was ook het voor stel tot het verkopen van grond aan de Vennootschap onder firma „Zee bad Katwijk" te Voprburg, idem de verkoop van grond aan Jac. van Tol te Katwijk a. d. Rijn. De raad gaf goedkeuring aan de overdracht van de Rehobothschool aan de Commissie van beheer der Hervormde scholen. Een rechtsvordering zal ingesteld worden tegen de fa. A. Holtrop te Assen, die een lichtmast in de Jan Tooropstraat met zijn auto kapot reed en niets van zich liet horen. Tegen het verlenen van een cre diet voor het aanschaffen van een nieuwe auto en voor het reviseren van een oude had de heer D. van der Marei bezwaar. Maar hij was de eni ge, dus werd het voorstel aangeno men. En het voorstel tot het verlenen van een crediet voor het verbouwen van de tekenkamer .voor openbare werken werd gesteund door de heer N. van Duyvenbode, die dit wel zeer nodig vond. Goedgekeurd. Bij het punt salariëring van het ge- meentepersoneel, dat in vorige verga dering werd aangehouden, sprak de heer C. van der Plas nogmaals zijn teleurstelling uit over de handelwijze, die van bovenaf wordt opgelegd. Hij zou Den Haag er graag opmerkzaam op gemaakt zien, dat de raad er een andere zienswijze op na houdt. Bij het voorstel tot wyziging van de gemeentebegroting wees de heer H. Haasnoot er op, d t 29 Jan. 1952 door de raad 50.000 toegestaan was voor aanleg van tennisbanen, onge acht de grond; thans wordt er weer een aanzienlijk bedrag gevraagd, om dat deze post geweldig overschreden is. Spr. zei al meermalen gewezen te hebben op het feit, dat de raad voor een voldongen feit gesteld wordt. Spr. vroeg nog verdere inlichtingen, maar aangezien de voorz. zich in deze niet ingewerkt heeft, werd het punt aan gehouden tot de volgende vergade ring. In vorige vergadering was de vacantietoeslag, ook van het lager be- zoldigde personeel, op 75.ge bracht inplaats van ƒ50.Dit had niet de goedkeuring van G.S. waar over de heer C. van der Plas z'n te leurstelling uitsprak. Het ging al weer over die welke te laag gesala rieerd zijn, vond spreker. Baggerwerk. Een gevraagd crediet groot 25.000 voor het uitbaggeren van het P. H.- Kanaal, de Zanderijvaart en de Rijn te Katwijk a. d. Rijn was voor de heer Nic. van Duyvenbode aanleiding om er op te wijzen, dat zolang er geen zuiveringsinstallatie is, men steeds met dit euvel zal blijven zit ten. Ook de heer Pronk wees hierop en vestigde de aandacht vooral op het P.H.-Kanaal, dat geweldig kan stin ken. Het voorstel werd aangenomen. Bij het voorstel to' het verlenen van subsidies aan instellingen van weldadigheid waren het de heren dr. Overdijkink, mr. van der Plas en de heer Haasnoot, die hun teleurstelling uitspraken over de reeds lang heer sende onenigheid tussen de Ver. Het Groene Kruis en de Christelijke wijk verpleging, waardoor een splijt zwam is ontstaan, die zo spoedig mo gelijk moet worden weggewerkt. Dr. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I, 204 rrt. 7.00—24 00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Mamliederen. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.20 Waterst. 9.25 Pon tificale hoogmis. 11.00 Voor de zie ken 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade orkest. 12.3012.33 Land- en tuinbouwmeded. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Tophits. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursuitz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gram. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Idem. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Lichte muz. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Zang. 19.20 Parlementair over zicht. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 „Negen heit de klok", gevar progr. 21.50 Act. 22.00 Wed strijd in sterke verhalen. 22.30 „Wy luiden de Zondag in", Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws 32.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—2400 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8 30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw.. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35—9.40 Waterstanden. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Hob, klarinet en fagot. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Graim. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuz. 13.50 W'eekjourn. 14.20 Filmprogr. 14.45 Vierhandig pianospel. 15.05 Amateursprogr. 15.35 Boekbespre king. 15.50 Gram. 16.40 Sportpraat- 17.00 Topsongs September 1953. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws en comm. 18,20 Gram. 19.00 Artistie ke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", caus. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", caus. 19.55 „De ze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 „De sterken voor de zwakken". 20.15 Symph. orkest en sol. 21.05 So cialistisch comm. 21.20 Cabaret. 22,25 Gram. 22.40 Zang en orgel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. ZONDAG 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 NCRV. 20.00—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Orgelconc. IKOR: 8,30 Vroeg dienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Blaas- kwin. 10.30 „60 Jaar K.A.B. in het Aartsbisdom Utrecht", rep. 10.55 Pontificale Hoogmis. 12.30 Musette Overdijkink was van oordeel dat sa menwerking economischer is. De raad zal de afloop van deze onenigheid nog afwachten en voor dit jaar de gevraagde subsidies- verstrekken. Als subsidie voor de maatschappelijke werkster mej. W. Voorsteeg, zal aan de Diaconie 1443.63 worden ver strekt als aandeel in de salariskos ten. De besturen van de ULO-school de Geref. school en het Rotterdams Zeehospitium vroegen en krijgen de gevraagde gelden, nodig voor de ex ploitatie. De heer A. O. te Katwijk krijgt de gevraagde gelden voor tramgeld voor een naar Leiden schoolgaand kind. De heer A. Was senaar wees op verschillende onge rechtigheden bij de woningbouw in de Barakkenbuurt; dezelfde spreker vroeg verbreding van de Kerkstraat ten koste van het trottoir, dat veel te breed is bij de hoek Kerkstraat Achterkerkweg. Herhaaldelijk ge beuren daar ongelukken. Wethouder Bloot zei, dat zulks al in voorberei ding is. De heer Grimbergen wees er op, dat Katwijk a. d. Rijn zo stief moederlijk bedeeld is wat loswal be treft en vraagt verbetering door uit breiding van de loswal aan „Land- bouwlust". De heer Nasveld zou in de v. Egmondstraat wel een degelij ker trottoir aangebracht willen zien. De vraag van de heer Haasnoot om bromfietsen op rijwielpad en Zee weg toe te laten moeten B. en W. af wijzen. orkest en solist. 12.55 Zonnewijzer en Werelddierendag. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws 13.10 Gram. 13.40 Boek- bespr. 13.55 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Viool en piano. 14.50 Gram. 15.CI) Orgelconc. 15.30 „40 Jaar herwonnen levenskracht", caus. 15.45 Radio Philh. orkest, groot koor en sol. 16.05 Rep. 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal!" 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Chr. Geref. Kerkdienst. 18.30 Gram. 19.00 Ker kelijk nieuws. 19.05 Geestelijke lie deren. 19.30 „Weg en werk der kerk hervormers", caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.25 De gewo ne man, 20.30 Operaconc. 21.15 Act. 21.25 „Grafschrift voor een spion", hoorspel. 22.25 Gevar. muz. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nieffws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en weerber., postduivenber. en gram. 8.18 Gram. 8.45 Sportmeded. 8.50 Voor 't platte land. 9.00 „Tempo giusto". 9.45 „Gees- „Geef het door", caus. VPRO: 10.00 „G,ef het door", caus. 10.05 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Remonstrantse kerkdienst. AVRO: 12.00 Sportspie- gel. 12.05 Lichte muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren". 12.45 Gevar. muz. 13.00 Nieuws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Lichte muz. 13.30 Gram. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Kamerorkest en solist. 15.05 Dubbelkwartet. 15.15 Toneelbeschouwing 15.30 Disco-caus. 16.15 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Gesprekken met luis teraars". 17,20 „Van het Kerkelijk erf", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjoum. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Hammondor gelspel. 18.50 Vragenbeantw. 19.20 Gram. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amus. muz. 20.50 „Be roemde Engelse rechtszaken", hoor spel. 21.25 Meded. 21.30 Lichte muz. 22.00 Cabaret. 22.30 Krontjong ens. 22.45 Rep. of gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuz. 23.45—24.00 Gram. MAANDAG HILVERSUM I, 204 nt. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.10 Sport uitslagen. 8.20 Gram. 8.30 ,Tot uw Dienst". 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 935 Water standen. 9.40 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuin bouw meded. 12.33 Gram. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelconc. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Pianotrio. 16.00 Bijbelle zing. 16.30 Strijkkwartet. 16.55 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.30 Voor de jeug. 17.45 Rcgerings- uitzending: „Nederland en de We reld". 18.00 Koorzang. 18.20 Sport. 18.30 Gram. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Radio Philh. orkest. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.50 „Roem zonder reclame", hoorspel. 21.30 Culturele avond uit gaande van het P.I.T. 22.30 Geeste lijke liederen. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berich- ten. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Omroepkoor. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 11.00 Voor dracht. 11.15 Kamerorkest en soliste. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 In 't spionne tje". 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded of gram. 13.20 Gram. 13.30 Musette-orkest. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?" caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordracht. 14.45 Piano recital. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.30 Voor de padvinders,, 17.45 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram. 18.30 Accor- deonmuz. 19.00 „De Twintigers". 19.25 Rep. of gram. 19.25 Cabaret. 19.45 Regeringsuitzending: J. K. Melse: „De betekenis van de Emi grant-cursussen in de landbouw". 20.00 Nieuws 20.05 Gevar. progr. 21.30 „Rechter Thomas,"* hcxxrspel. 22.30 Gram. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Filmprogr. 23.15 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9