In het Haagwegkwartier zijn reeds honderden nieuwe woningen gebouwd Plan getuigt van veel fantasie RIJNSTREEK VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 DE LE1DSE COURANT fiERSTE ÖLAD PAGINA 3 Afwisseling tussen hoog en laag f Links: Aan de Boshuizerkade staan blokken van vier woonlagen broeder lijk naast de lage huisjes voor ouden van dagen. Rechts: Nog niet overal is het werk ten einde. Wanneer de huizen klaar zijn, wacht de Plantsoendienst nog een massa werk om de tussenlig gende ruimten smaakvol te vullen. Men ziet hier flats in drie en vier lagen boven elkaar, een echt „grote stadsgezicht"! (Foto's: „De Leidse Courant").* Er is in de loop der na-oorlogse jaren meerdere malen critiek uitge oefend op de Leidse woningbouw: er werd te weinig gebouwd, de particu liere bouwers werden niet voldoende ingeschakeld, de indeling der huizen deugde niet, de stratenplannen waren niet ideaal, er werd niet hoog genoeg gebouwd, de architectuur voldeed niet in alle opzichten en ga zo maar verder. We laten nu in het midden of deze critiek juist geweest is of niet en of het anders gekund had. We con stateren thans slechts, dat er in Lei den gebouwd wordt. En hoe! Aan de grenzen der bebouwde kom verrijzen complete stadswijken met tientallen straten, waarvan de meeste Leide- naars nog nooit gehoord hebben, met honderden huizen, hoog en laag, met plantsoenen, groenstroken en zand bakken voor de kinderen. Nieuwe le vensruimte voor een stad, die sedert de bevrijding haar kinderen niet meer bergen kan. Wie het Haagwegkwartier niet an ders kent dan in de situatie van voor de oorlog, ziet thans met verbazing, dat deze wijk meer dan verdubbeld is. Namen als Da Costastraat, De Ge- nestetstraat, Potgieterlaan en Tous- saintkade klinken ons bekend in de oren. Maar wie heeft er ooit gehoord van Boshuizerkade, Hof laan, Willem Klooslaan, Frederik van Eedenlaan, Lode wijk van Deysselstraat, Albert Verwelstraat, Multatulistraat, Louis Couperusstraat, Herman Gorterstraat, Jacques Perkstraat, om nog maar te zwijgen over Boshof, Meerhof, Duin hof, Weidehof en Akkerhof? Zijstraten en hoven. Het is niet eenvoudig op papier weer te geven hoe de nieuwe situatie is. In grote lijnen echter kan men het zich als volgt indenken: het verlengde van de Da Costastraat is de Frederik van Eedenlaan. Tussen deze laan en het Staatsspoor vindt men een net van zijstraten, die alle genoemd zijn naar onze Vaderlandse dichters en schrijvers uit de 19e eeuw. Verder „landinwaarts" in de rich ting Voorschoten vindt men de „ho ven", ietwat ingewikkelde kronkelin gen tussen hoog en laagbouw, alle afgesloten door de Boshuizerkade (genoemd naar de aldaar gelegen Bos- en Gasthuispolder) die het ver lengde is van de Ter Haarkade, welke voor de oorlog reeds evenwijdig aan de Da Costastraat (maar niet doorlo pend tot aan de Haagweg) werd aan gelegd. Smaak en fantasie. De eerste indruk van de bezoeker is niet alleen, dat hier veel gebouwd wordt (er komen nog steeds meer huizen bijmaar ook, dat er gebouwd wordt volgens een weloverwogen plan, dat getuigt van smaak en fan tasie. Men vindt er geen eindeloze rechte straten, slechts onderbroken LEIDSCHENDAM Bestuur Middenstandscentrale. Het bestuur van de Middenstands- centrale is thans als volgt gefor meerd: J. Hoogendoorn, voorz., H. M. van Wel, secr., en H. van Dongen, penn. Eerste lustrum. De Bond van Ouden van Dagen afd. Leidschendam, bestaat 5 jaar en gaat dit feit her denken met een op 8 dezer te hou den feestavond in het patronaatsge bouw aan de Damlaan. De R.K. to neelclub De Gezellen zullen dan op voeren het blijspel „De Huistyran". De harmonie St. Cecilia zal het feest muzikaal omlijsten. Geboren: Marius B. J. zn van J. Gahrmann en M. J. Remmerswaal; Maria Johanna, dr van Th. A. M. van Beek en M. P. vah der Togt; Astrid F. W., dr van M. L. Waaijer en M. J. van Veen; Norbertus P., zn.van N. M. P. van Kampen en N. M. Fuche; Gerarda J. A., dr van J. C. Lelieveld en A. F. Kouwenhoven; Janine C., dr van J. C. Rutten en J. A. M. van Vlijmen; Cornelia Petronella Maria, dr van M. Hoveling en C. P. Togni; Lodevicus Nicolaas, z. van L. N. Wor tel en M. H. J. Hekman; Maria Cor nelia, d. van J. P. M. Vogels en C. H. M. van Dijk; Ymelda Arnoldina Ma ria, dr van D. de Winter en C. M. M. v. d. Zijden; Maria Cornelia Johan na, d. van C. B. Tilburg en M. C. v. d. Meer. Getrouwd: H. A. Meuwisse en C. A. Vie veen; W. C. van Brecht te Voor schoten en J. M. Gijben. Overleden: Tr. Jos 71 j., weduwe van H. A. de Jong; H. Koopman 73 j., weduwnaar van W. H. Duval. NOORD WIIK De pl. afd. van Herwonnen Le venskracht bestaat heden 35 jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit zal er oen grote actie op touw worden gezet om middelen bijeen te krijgen om ook in de toekomst het zegenrijk werk ter bestrijding van de TBC te kunnen voortzetten. Als inzet van deze actie zal op 6, 7 en 8 October a.s. een jubileum uitvoering piaats hebben in hotel „Royal" waar H.T.I.O.S. zal opvoeren het bekende toneelstuk ,,Marjatta". G. E. A. Duijster f Heden nacht is in het Diaconessenhuis te Leiden overleden in de ouderdom van 73 jaar, de heer G. E. A. Duijs ter. De heer Duijster nam zeer actief deel aan het Noordwijkse vereni gingsleven. Hij bekleedde jarenlang de functie van secretaris-penning meester van het Groene Kruis, be stuurslid van de St. Jorisdoelen en penningmeester van het Wilhelmina- fords. Geb.: Matthijs W., z. v. G. v. d ILinden en J. Duivenvoorde; Maria J., d. v. A. W. Th. Westgeest en P. A. Bergman; Arend J. F., z. v. D. Hazenoot en W. E. Beugelsdijk; Ma ria A. Chr., d. v." L. Bruggeman en I. A. Homme; Maartje, d. v. L. J. A. Rosdorff en J. Hazenoot; Cornelia M, E., d. v. C. J. G. v. d. Hulst en P. A. M. van Dijk; Antonius W. A., z. v. P. J. Vink en A. Hoogervorst. Ondertr.: J. G. van Graas, 28 jaar en P. J. Westgeest, 27 jaar; L. J. M. Witsenburg, 32 jaar en M. M. H. v. Schie, 26 jaar. Getrouwd: W. C. van Nobelen en M. A. Zonneveld; M. de Heus en M. Plug; D. P. Barnhoorn en J. A. Christ; W. J. de Groot en C. Varkg- visser. Overl.: Johanna J. Troost, 78 jaar. NOORD WIJKERHOUT V.V.S.B. VIERT PATROONSFEEST. De voetbalver. „St. Bavo" heeft Donderdagavond het feest van haar patroon gevierd. Op 7 uur waren veel leden met hun dames en het be stuur van WSB in de kapel van de St. Bavostichting verenigd, waar de geest, adv., kapelaan Van der Zwaan, het Lof celebreerde. Onder het Lof hield rector Vester voor de VVSB- ers een predicatie. Spr. vond het een goede gedachte van de vereniging om op St. Bavo-dag hun patroon te eren. Hij vergeleek de sport met het godsdienstige leven en haalde hier bij de woorden van St. Paulus aan, die in zijn brieven dikwijls over de sport spreekt. De rector toonde met duidelijke voorbeelden aan, dat met de sport de godsdienst niet uitgeslo ten kan worden. Bij -de sport moet het lichaam in conditie gehouden worden, men moet zich daar dingen voor ontzeggen, in het Godsdienstige leven is dit evenzo, de ziel moet in conditie gehouden worden door vasten en versterving. We moeten ook samenwerken en liefde voor el kaar hebben. Na het Lof togen allen naar de feestzaal van de Stichting, waar een filmvoorstelling plaats had. De vi- ce-voorzitter van WSB, de heer Braun, opende de avond en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoveel jon gen in het Lof waren geweest en in de zaal aanwezig waren. Als deze avond goed slaagt, zei hij, dan zul len we er nog meer organiseren. De vertoonde films vielen best in de smaak. Na afloop hiervan bleven de WSB-ers nog een tijd gezellig byeen. Overplaatsing rijkspolitie. De wachtmeester der rijkspolitie, de heer H. van Leeuwen, is met ingang van 1 October overgeplaatst naar het be reden peleton van de rijkspolitie te Wassenaar. Kraamverzorging. De leidster- docente van het kraamcentrum houdt in het vervolg op de 2e en 4e Don derdag van elke maand in het wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis van 24'uur zitting voor a,s. moeders. door even eindeloze en rechte zijstra ten, alle vol met precies dezelfde hui zen, zoals men voor de oorlog en in vele steden ook daarna heeft neerge zet, maar een stratenplan met pret tige afwisseling van hoog- en laag bouw. Aan de Boshuizerkade kan men blokken zien van vier woonlagen (flats) boven elkaar, terwijl er naast een rijtje gezellige lage huisjes voor ouden van dagen staat, die slechts een zoldertje boven de huiskamers hebben. Daarachter vindt men nor male eengezinshuizen met één ver dieping. Vooral in de hoven is het straten plan interessant, niet stijf recht, maar speels en verrassend bij iedere hoek. Er is veel ruimte vrij gehouden voor groen en bomen, terwijl de meeste voortuintjes geen hekjes hebben, maar één geheel vormen en gemeen schappelijk onderhouden worden. Momenteel vindt men er uiteraard nogvele kale plekken, maar de Plant soendienst is druk bezig, de nieuwe wijk „aan te kleden" en als over eni ge jaren de nieuwe boompjes wat uit gedijd zijn, zal het aanzicht nog veel fleuriger worden. Tussen de rijen hoogbouw vindt men nu reeds prach tige grote grasgazons, die de bewo ners het idee van ruim en vrij wonen geven. Nog is alles niet klaar. Er moeten nog vele huizen gebouwd worden, maar de nieuwe wijk aan de Haag- weg is wel zóver gevorderd, dat men nu reeds zeggen kan, dat hier ver antwoord gebouwd wordt en dat het voor de bewoners een genoegen moet zijn in die huizen te mogen wonen. In de loop van de volgende week zul len wij een bewoner aan het woord laten, die vertellen zal hoe zijn erva ringen in de nieuwbouw zijn. Jongerenforum op 5 October te Leiden Ter gelegenheid van het Tweede Congres van Europa, dat van 810 October in Den Haag zal worden ge houden, vindt op de laatste dag (10 Oct.) een grote Jeugddemonstratie plaats, waaraan ca. 3000 Nederlandse en 1500 buitenlandse jongeren zullen deelnemen. Ter voorbereiding van deze Euro pese manifestatie zullen in de ko mende dagen een aantal jongeren forums worden gehouden in de ver schillende delen van ons land, waar op een zo breed mogelijke voorlich ting zal worden gegeven over de ont wikkeling van de Europese éénwor ding. Ook in Leiden zal een Jongeren forum worden georganiseerd door de Beweging van Europese Federalisten, de Leidse Jeugd Actie en de Poli tieke Jongeren Contact Raad, en wel op Maandag 5 October a.s., 's avonds om 8 uur in de grote zaal van „Het Gulden Vlies". Alle jongeren wor den uitgenodigd aanwezig te zijn en de vragen, die zij op het hart hebben over alles wat samenhangt met de groeiende Europese samenwerking af te vuren op de leden van het forum, dat als volgt is samengesteld: Voor zitter: de heei J. C. van Schaik, wet houder van onderwijs. Leden: mej. J. Schijthuizen, Den Haag; lid Bui tenlandse Commissie v. d. K.V.P., drs. Joh. Boers, Den Haag, Secr. v. d. Fed. van Chr. Hist. Jongerengroe pen, mr. A. W. Kist, Oegstgeest, Dir. Stichting „Oud Poelgeest", Eibert Meester, Leiden, Secretaris Gewest Zuid-Holland v. d. P. v. d. A., dr. E. Nordlohne, Den Haag, Voorzitter v. d. J.O.V.D. (gevr.). De vragen kunnen ook van te vo ren schriftelijk worden ingediend. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-examen Ned. recht de dames E. H. Siemens Leiden, A .A. Wobbe Heerlen, idem de heren P. G. van Lierop Harder wijk, S. van der Ploeg Den Haag, H. M Sasse Amsterdam, C. J. Zwarts Den Haag, J. G. C. Gieben Den Haag, J F. Spiesdijk Rotterdam en G. Smit Utrecht; voor het doct.-ex. Indologie (econ.) de heer R. M. Wiraatmadja Leiden. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden (Advertentie). ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd voor het semi-arts- examen aan de Stichting Chemisch Onderwijs mej. M. Th. V. de Haan. BODEGRAVEN Mej. M. Verbeek het vakdiploma vereist schoenhandel. Uitreiking Verkeersdiploma's Een stampvolle zaal in Hotel van Rossum wachtte op de uitreiking van diploma's en speldjes van Veilig Ver keer. Behalve het bestuur van de plaatselijke afdeling en leden van de examen-commissie, was ook burge meester Croles aanwezig. De geslaag den vormden een groep van enkele honderden jongens en meisjes van diverse scholen, die het nodige geroe zemoes in de zaal braken. Ook vol wassenen, die geslaagd waren voor het bromfiets-examen waren geno digd. De voorz., de heer Th. v. Ghe- sel Grothe, sprak het openings- en welkomstwoord en wees op het steeds toenemend aantal slachtoffers van 't verkeer, vooral onder de jeugd. Dage lijks valt een kind in Nederland ten offer aan onveilig Verkeer. Hij ver geleek het verkeersonderricht hier met dat in Amerika, waar, men veel meer doet en de ongevallen aanmer kelijk heeft weten te verminderen Daarna volgde de uitreiking van diploma's en speldjes. Een candidaat kreeg een extra pluimpje, omdat hij zowel in schriftelijk als practisch ge deelte geen fout had gemaakt. Dit was J. Uitenbogaard. De film, die daarna vertoond werd of liever vertoond zou worden-— maakte het slot van de avond tot een pech uurtje. De film brak ver scheidene malen af, en de geluids installatie werkte niet, dat was jam mer voor de overigens interessante en leerzame avond. BOSKOOP Biljarten. De Driesprong A. speelde een zeer spannende wedstrijd tegen Anti-Poedel A 2 en wist in de laatste minuut een gelijk spel 33 uit het vuur te slepen. De Dr. B. 3 boekte een fraaie over winning tegen Centrum B. 2 uit Nieuwerkerk door te winnen met 72. De teams B. 1 en B. 2 speelden tegen elkaar en deelden broederlijk de punten 44. Geb.: Antonius Maria z. v. P. P. Rijnbeek en M. M. Verlaan; Albert Johan z. v. J. A. Kuit en J. A. Kos ter; Eva Cornelia d. v. J. Laros en S. P. Harkes; Petronella Maria d. v. N. de Wit en A. Luiten. Ondertr.: Jacques van Helde, 25 j. en Theresia C. Verleun, 19 j.; Jan van Dijk, 33 j. en Johanna J. de Mik' 26 jaar. Getr.: Antonius G. Pouw, 26 j. en Anna M. M. Blom, 28 j.; Gerardus J. Zalmstra, 26 j. en Johanna J. M. Bos bergen, 27 j.; Theodorus van den Berg, 24 j. en Cornelia J. Moerings, 21 j. Cornelia M. Meiderwijk, 35 j. en Klaasje L. Loef, 29 jaar. ABBENES Mej. G. van Oostrom slaagde te Haarlem voor diploma typen. HAZERSWOUDE (H. R.) Bescherming Bevolking. Gister avond opende de burgemeester een vergadering in het parochiehuis „St. Joris", welke als doel had het op richten van een blokploeg van de B.B. Aanw. waren o.m. de heer Ros, de Kringcommandant van de B.B. en de heer 'Stroo, propagandist. De burgemeester bedankte allen voor de opkomst, vooral de leiding van het zangkoor, dat de leden ver lof gaf om naar de vergadering te gaan. De burgemeester verklaarde het doel van de B.B. Aan het eind van de avond tekenden, na enkele discussies, allen voor de voorlopige bereidverklaringen. NIEUWKOOP R.K. Middenstand. In café „De Hollandse Leeuw" kwam de R.K. Middenstandsbond bijeen. Bij de opening sprak de voorz. zijn spijt uit over de betrekkelijk gerin ge opkomst ondanks het belangrijke agendapunt, betreffende een even tueel te houden middenstandsbeurs. Deze kwestie werd evenwel zeer uit voerig besproken. Tijdens de bespre king van het winterprogram werd medegedeeld, dat dit jaar een feest avond zal worden gehouden in Aar- landerveen. voor de omliggende af delingen. Voorts werden nog behan deld de acties, welke weer onderno men zullen worden in het volgende zomerseizoen ten aanzien van het vreemdelingenbezoek. L. T. B.-vergadering. De leden vergadering van de R.K. Land- en Tuinbouwbond, welke werd gehou den in hotel „Het Vliegende Paard" was niet best bezocht. De voorz. herdacht het overleden lid Jac. Nieuwenhuizen. Van de heer L. J. Splinter te Ze venhoven is een schrijven binnenge komen om een prijsje beschikbaar te willen voor de te Zevenhoven te houden fokveedag.. De voorz. stelt voor een medaille te laten vervaar digen. Enkele leden zijn hier beslist op tegen, waarom het voorstel in stemming wordt gebracht. Net grote meerderheid besluit men het voorstel van de voorz. te doen uitvoeren. In verband met de aanstaande vak groepvergadering van de L.T.B. te Haarlem worden enkele voorstellen en gedachten naar voren gebracht ter behandeling op die vergadering. De heer A. J. Verhaar wenst, dat de L.T.B. zich er eens voor zal spannen om het zgn. ,oude" C.M.C.-geval tot een oplossing te brengen. De voorz. meent, dat het hoofdbestuur daar ook wel geen raad op zal weten, niet temin zal het verzoek worden door gegeven. De heffingen op de kaas e.d, vond de heer Van Zoest, moe ten zo langzamerhand maar eens verdwijnen en hij verzoekt er op aan te dringen, dat de L.T.B. daaraan medewerkt. Ook de areaalheffing op de aard appelen bleek een doorn in het oog van de akkerbouwers te zijn. De heer Van Zoest meende, dat toeslag op aardappelen voorlopig wel niet nodig zal zijn, welke bewering door de heer Markman, secr. der vereni ging, werd bestreden, waarbij op merkend, dat de tuinders het vorige jaar ook niet konden vermoeden, dat het in dit jaar weer zo slecht zou zijn. De prijzen aldus de heer Mark man zijn afhankelijk van wereld markt. Ook de tarwe-regeling zag de heer Van Zoest graag afgeschaft, want dat is z.i. volkomen overbodig, Deze zienswijze echter overbodig. Deze J. Verhaar niet met hem en wees in dit verband op voorraden in de Ver Staten van Amerika. De heer Verhaar meende, dat het wel goed ging: toezicht op de tarwe en beheer sing van de prijzen voor de telers. De vergadering geraakte in een gedachtewisseling over de algemene toestand, waarbij de loonsverhoging ter sprake kwam. Hierbij bleek nog steeds weer, dat men eigenlijk te weinig met de zaken op de hoogte is om te kunnen oordelen, want wan neer wat dieper op de kwesties werd ingegaan en de moeilijkheden ook van andere zijde werden belicht dan begreep men ook weer beter de situatie. De heer Schoonderwoerd vroeg het bestuur er voor te zorgen, dat de bedevaart naar Heilo voortaan wordt gehouden met de Zuidhollanders. NIEUWVEEN Biljarten. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap voor de biljartver. „Dito" waren als volgt: J. BaderJ. v. Eijk 20; A. Straat hofJ. Gieling 20; A. v. Eijk- A. J. v. Trigt 2—0; G. J. v. d. Berg A. v. Eijk 20; H. LeliveldA J. v. Trigt 02; L. KestingG. J. v. d. Berg 0—2. ROELOFARENDSVEEN Feestavond en diploma-uitreikimg E.H.B.O. In café Heemskerk gaf de E.H.B.O. voor haar leden een feestavond. Voorz. Th. Witjes sprak een welkomstwoord. Dr. E. G. A. M. Muskens, reikte aan 24 geslaagde leden het diploma uit. Hij feliciteerde zijn leerlingen met het behaalde succes en drong er op aan, dat de E.H.B.O. zich nu toe gaat leggen op het houden van wedstrij den. Ook loco-burgemeester C. v. d. Meer sprak de geslaagden toe en noemde het werk van de EHBO een daad van naastenliefde. Nadat de koffie geserveerd was, betrad mevr. v. Velzenv.d. Meer het podium om namens de vereni ging aan de heren docenten dr. Mus kens, dr. Postma de heer D. Lek en mevr. Dalhuizen, alsmede aan de as sistenten uit Hoogmade, bij een keu rig op rijm gesteld dankwoord enkele mooie cadeaux aan te bieden. Mevr. Muskens kreeg een prachtig bouquet bloemen, Nadat nog enkele toepasselijke gedichten waren voor gelezen bleef men nog enige tijd bijeen. Voor opluistering zorgde mej. Corrie Zwetsloot en de heer Koos v. d. Meer. Het diploma werd uitgereikt aan: mevr.: Van Velzenv. d. Meer; me vr. Schootenv. d. Zwet; mevr. PloegLoman; mej. A. Dalhuizen; mej. A. Koek; mej. Jo v. d. Zwet; mej. Annie Poel; mej. Cok Poel; mej. Jopie Witjes; mej. Annie Hoogen- boom; mej. Riet v. d. Meer; mej. Tonny Hoogenboom; mej. Do Hoo- genboom; mej. Riet v. d. Meer; mej. Henny Koek; mej. To Spruit; mej. Bep v. d. Meer; mej. C. v. Emmerik; j. Annie v. Velzen en aan de heren Nic Neyman; Kees Comen; Arie v. Velzen; Siem v- d. Laan en Leo Hille- brand. ZOETERWOUDE De heer N. C. van Velzen be haalde te Amsterdam het vakdiplo ma Brandstoffenttiandelaar. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Succes voor geitenhouder. Op de fokveedag te Alphen a. d. Rijn, gehouden op 30 September j.l. be haalde onze plaatsgenoot, de heer C. P. Splinter in de afdeling" geiten met zijn 2-jarige geit Grada II een eerste A prijs en tevens het kam pioenschap, hetgeen ongetwijfeld een mooi succes genoemd mag worden. Dammen. De Leiderdorpse Damclub is gestart. Deze week wer den de eerste onderlinge wedstrijden gespeeld, waaraan tevens het kam pioenschap van Leiderdorp verbon den is. De uitslag van de wedstrij den is als volgt: Hoofdklasse: J. v. d. ZwanG. Nachtegaal 20; C. de Koning—W. de Wolf 11; A. v. d. ZwanC. Dee genaars 20; Q. HassefrasW. van Heusden 20; J. v. SandijkC. de Koning 20; A. J. v. TolC. Meine- ma 02; Abr. DorsmanR. Marbus 02; J. J. HassefresP.Vervark 20 Eerste klasse: A. VonsJ. Goed hart 20; A. de HaasW.v. Eek 1—1 J. GoedhartW. v. Eek 02; J. Co- lijnJ. v. Heusden. Marktberichten LEIDEN, 2 Oct. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 55 melkkoeien, 220 vette koeien, 181 varekoeien, 23 graskal veren, 28 vette kalveren, 42 nuchtere kalveren, 650 vette schapen, 450 wei- deschapen, 974 vette lammeren, 32 varkens (zeugen), 167 schrammen, 588 biggen, 1 paard, 6 veulens, 2 geiten, totaal 3429 stuks. Prijzen: fokstieren 30040, slachtstieren 750990 per stuk, per kg. schoon gewicht 2.302.45; melkkoeien 8001020, vette koeien f 8201020 per stuk, per kg. schoon gewicht 1.90—2.60; vare koeien 525700, vaarzen 525 780, pinken 300480 per stuk; vette kalveren per kg. levend gewicht 2.00 2.30, nuchtere slachtkalveren 3855 per stuk, per kg. levend gewicht 1 201.40; vette schapen 8090; weiaeschapen 7590, vette lamme ren 7099, zeugen (drachtige) 200350, schrammen 5090, big gen 2840, veulen 200330 per stuk. Handel: stieren, melk-, vette en vaaarkoeien, vaarzen, pinken en gras kalveren flauw; vette kalveren traag; schapen, lammeren vrij goed; zeugen, schrammen en biggen slepend; TBS- afd. 11 stuks. Kaas. Aangevoerd 55 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse: extra kwal. 2.40, le kwal. 2.17—2.24, 2e kwal. 2.08— 2.16 en Leidse: le kwal. 2.11 per kg. Handel lui. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 Oct. Groente. Bloemkool I 1320, id. 11 6—10, princessebonen 37—38, waspeen I 818, idem II 66.10, kroten 5.00—6.10. groene kool f 6.40 —7.70, Rode kool 5.10—7.90, selde rie 5.605.80, breekpeen 3.40 5.10, peterselie 2.703.90, tomaten 2023, komkommers 2023, uien 2.603.60, pronkbonen f 2027, bospeen 1418, andijvie 5.109.50 VINKEVEEN, 30 Sept. Groente. Peen 815 cent per bos; sla 36 ct., bloemkool 818 cent, bleekselderij 517 cent per stuk; pronkbonen 12 25 cent, snijbonen 3944 cent, groene kool 8 cent, prei 10—11 cent, stambonen 3049 cent, andijvie 6 8 cent, tomaten 2030 cente postelein 1012 cent, rode kool 78 cent.e kas- snijbonen 4366 cent en waspeen 1314 cent per kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3