DUINSTREEK Alexandra in Morandi di Giovanni reed op knipperlicht Tegen onvoorzichtige stuur man werd één maand geëist Nieuwe R.K. aan Rijndijk Lagere Landbouwschool Zoeterwoude-Leiderdorp VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 yfc -ElLtofc GUUKANI EERSTE BLAD Politie van Lisse had tolk nodig Alexandra in Morandi di Giovanni, een bulkend-rijke gravin uit Milaan, knalde met haar pittige crème gele Lancia over Lisse's omleidingsweg. Aan boord van de stationcar bevon den zich nog enige signorine en sig- nori en het gezelschap was in een bovenste-beste stemming. De weg was best;.de Lancia produceerde een oergezond geluid onder de motor kap en het leven van een gezelschap bulkend-rijke Italianen dat door Europa trekt is trouwens ook zo slecht nog niet. Tot aan de Kanaal straat ging alles uitstekend, maar toen v/as daar ineens een bewoner van de Haarlemmermeerpolder en die stak de snelweg over met een gemoedsrust, alsof hij nog nimmer van snelle Lancia's en levensgevaar had vernomen. Het bekwam hem slecht: want hij reed met zijn fiets de Lancia in de flank. Gravin Alexan dra schrok zo hevig, dat ze met een wilde ruk het stuurwiel naar links •leurde en de Lancia gehoorzaamde prompt. Helaas voor signora Alexan dra in Morandi di Giovanni: ze kon de plotselinge wending van de wa gen niet snel corrigeren en ging met gierende banden boven op de ijze ren paal van een der daar staande knipperlichten. De paal boog met een met lamp en al op de grond als of het een rietstengeltje was, terwijl Wat lezers schrijven Vragen rond de Warmonder Tol In Uw blad van gisteravond las ik tot mijn grote verbazing, dat er plan nen bestaan in een vergevorderd stadium nog wel om het tolrecht af te kopen van de eigenaresse van de Warmonder Tol voor een bedrag van 295.000. In het verleden is er meermalen sprake geweest van een proefproces, dat inzake de Warmonder Tol was uitgelokt, maar een uitspraak is nim mer in de pers bekend gemaakt. Is er werkelijk een proefproces gevoerd of heeft men dit te elfder ure niet laten doorgaan? Kunt U mij in dat geval ook zeggen, wat de reden daar van was? Vervolgens is er nog de kwestie van de tarieven. Juristen waren enige tijd geleden van mening, dat de eigenaresse van de Warmonder Tol niet het recht had, om zelf de tarieven voor fietsen en auto's vast te stellen, aangezien deze vervoer middelen niet bestonden in de tijd, dat het recht voor het heffen van tol werd gegeven. Het Provinciaal be stuur heeft toen tarieven vastgesteld voor deze vervoermiddelen, maar de eigenaresse van de tol, die dit recht van de Provincie betwistte, stoorde er zich niet aan en bleef haar eigen tarieven heffen. Er werd toen be- wèerd, dat door toepassing van art 13 van de Verenwet 't veerrecht ver vallen kon worden verklaard, indien naar aanleiding van ingekomen klachten de tolgaarder ondanks aan drang van Ged. Staten bleef weige ren zich aan de vastgestelde tarie ven te houden. Dergelijke klachten zijn destijds inderdaad ingediend o.a. ook door de A.N.W.B. Nu had ik verwacht, en vermoede lijk met mij nog vele anderen, dat er krachtig ingegrepen zou worden, maar in plaats daarvan is de tol gaarder doorgegaan om zijn eigen ta rieven te heffen, hetgeen als ik het raadsverslag van Warmond in Uw blad goed begrijp geleid heeft tot het afkopen van het tolrecht voor een sommetje van bijna drie ton. Kunt U ook mededelen, of dat verhaal over artikel 13 van de Veren- wet achteraf op een onjuiste inter pretatie van het betreffende wets artikel bleek te berusten! Als dit niet het geval is, blijkt het mij vreemd, dat de overheid onderhan delingen begint met iemand, die in overtreding is en dit ook hardnekkig blijft. U dankend voor de plaatsruimte en eventuele beantwoording van de gestelde vragen. J. C. v. MOLENDORP. Naschrift redactie. Wij vrezen, dat we de schrijver van deze brief geen bevredigend antwoord kunnen geven. Bij het beoordelen van deze kwestie moeten wij evenals hij onze gegevens putten uit de publi caties, die over deze kwestie zijn ge daan, terwijl de besprekingen la ten we ze noemen van interne aard die hebben plaatsgevonden tussen overheid en de eigenaresse van de tol, ons ook niet bekend zijn. Wel kunnen wij medelen, dat er geen proefproces gevoerd is. Als re denen werden daarvoor destijds op gegeven de hoge kosten, de lange duur van een dergelijk proces en de onzekere uitslag. Over de toepassing van artikel 13 van de Verenwet op de door U aan geroerde kwestie durven wij geen uitspraak te doen. De juristen, die hier een mogelijkheid zagen om de tol op te ruimen, hebben hun uit spraken beperkt tot persconferen ties, maar een gerechtshof is er nooit aan te pas gekomen voorzover wjj weten. Van verschillende kanten is er echter steeds op gewezen, dat men aan een minnelijke schikking le voorkeur gaf, omdat deze het meest bevredigend-gevend zou zijn voor het rechtsbesef. de stroomlljnbumper van de Lancia lichtelijk verkreukelde. De politiemannen kregen het even moeilijk, toen de gravin haar spraak waterval in werking stelde; ze ver- storiden er uiteraard niets van. Ge lukkig kwam er een heer langs, die de Franse taai goed machtig was en zo kon men tenminste nog een pro cesverbaal opmaken volgens de re gels van de kunst. Om even op de bewoner van de Haarlemmermeer terug te komen: hij kwam er nog tamelijk goeaf. Een flinke bloedende hoofdwond was het gevolg, maar dr. Duymaer van Twist legde er gauw een stevig ver band om. Sedert gisterenmorgen is gravin Alexandra erg wantrouwend als ze knipperlichten ziet.... Gemeenteraad Hillegom De raad van Hillegom vergaderde gisteravond. Afwezig met kennisge ving de heren Turkenburg en Ver- steege. Verzoek medewerking bouw van een nieuwe school va® de Ver. voor Chr. Volksonderwijs. De heer Stokman vraagt of het verzakken in 1948 ook al merkbaar was. Is de zaak thans goed bekeken en verantwoord? Volgens berichten in de krant zou de afgedankte school bestemd worden voor de R.K. Lagere Tuinbouwschool; spr. wenst hiervoor een goede bestemming en wet de afgedankte school. De voorzitter zei: Deze zaak is ook voor B en W zeer onprettig. Met uw wenken zal rekening worden gehou den. Of het gevraagde de gelukkig ste oplossing is, is de vraag; doch, de beoordeling van het beleid is niet aan ons. De heer van Egmond vroeg: Is dit verzoek wel volledig? Behoort er geen gymnastieklokaal bij? Dit is de 3e schoolaanvrage zonder een Gym lokaal. De voorz.: Wij hebben alleen te maken met de aanvrage, meer niet. Benoeming directeur en leraren gemeentelijke Avondnijverheids school. De heer Van Lierop had voor werktuigkundige gaarne iemand uit de gemeente. De voorz. gaf aan, waarom dit niet is geschied; men is niet tegen de persoon, maar hij is te jong. La ter komt deze wellicht in aanmer king. De heer Van Lierop bestreed het argument uit ervaring. Het komt aan op de tact. De heer Degenaars miste de heren Metzlar en Van de Rotte; hij vroeg ook de gelegenheid, om de werk stukken aan de ouders te laten zien. De voorz. zeide: De verhouding der leraren onderling was vorig jaar niet zoals die. had moeten zijn. Ons bereikten klachten en daarom zijn sommigen weggegaan. Een nieuw corps is wenselijk. De heer Van de Rotte is onbevoegd voor dit onder wijs. Voor hetgeen laatstgenoemde gepresteerd heeft, hebben B en W grote waardering. Tentoonstelling der werkstukken zal gehouden wor den. Tot directeur werd benoemd e heer F. Belle; voor metaalbewer ing de heren J. L. M. Butot en A. Langius; voor Ned. taal W. Kuil te Hillegom; voor Wiskunde en Werk tuigkunde F. E. R. Lange te Haar lem; voor Bouwkunde J. Trouwee te Leiden en voor Autotechniek P. van Dijk te Overveen. Straatverlichting Molenbuurt. Het gevraagde crediet werd verleend. D« heer Bakker brengt het ver keer in de Hoofdstraat hierbij ter sprake. De voorz. zou hiervan wel een agendapunt kunnen maken; wellicht komt het nog als een „praatavondje". De heer Van Lierop wees op een artikel van de nieuwe directeur van O.W. inzake de bebouwing; mensen zijn blij gemaakt met een dode mus. De voorzitter achtte het interview van de directeur ook niet verstandig. De heer Van Lierop zeideik schaam me dood. Laten we toch eerst eens straten en riolen aanleg gen en dan gaan bouwen. Voor be ter gesitueerden moet gelegenheid gegeven worden tot bouwen; ze gaan al Hillegom uit. Spr. dacht ook aan de 12 middenstandswoningen aan de Irenelaan. De heer Imthorn staat volkomen achter de heer Van Lierop. Na ampele discussies werd beslo ten de terreinen nog voor 1 jaar te verhuren: De heer Van Lierop wenste aantekening, te hebben te gengestemd. Ten slotte werd nog besproken de zaak van de concierge W. v. d. Werff aan het Medisch Centrum. B en W wensen nog geen ambte lijke fuctie te scheppen; er moet een speciale regeling komen. De concier ge heeft vrij wonen, vuur en licht. Hij wordt arbeidscontractant. HAARLEMMERMEER Wedstrijd bloemenschikken. Vier meisjesverenigingen uit Haarlem mermeer hebben dit voorjaar een cursus in het bloemschikken gevolgd. Dezer dagen heeft een groep van 27 méisjes het geleerde in een onder linge wedstrijd gedemonstreerd. De stukken, die zij maakten in aanwe zigheid van 250 bezoekers, waren zeer fraai. De prijzen werden gewon nen door de dames J. v. Mil, B. Mills, R. v. d. Geest, An Bulk, Fia Stok man, Gré de Wild en M. Westijn. Geb.: Elisabeth, d. v. N. Smit en G. Ramp; Cornelis Wim, z. v. J. P. Ren tenaar en K. Groen; Maria Gerarda, d. v. C. van Diemen en M. P. Hui- berts; Teunis, z. v. J. H. van Rijswijk en J. de Smit; Joannes Petrus Maria, z. v. C. L. van der Salm en J. C. M. Bontje; Marianne, d. v. P. Grosscurt en M. A. Heijkoop; Aletta Johanna, d. v. J. Verhoevèn en F. A. Meijer; Minne Jan, z. v. P. Lettinga en A. Volbeda; Sipke, z. v. S. de Wit en E. Markus; Marmanus Johannes, z. v. H. L. Wesseling en G. T. de Jong; Nico- laas Leonides Maria, z. v. A. A. ,M. de Wit en A. T. M. Bosch. Ondertr.: Leonard us Arends, 26 jr., en Cornelia Theresia Tulen, 26 jr.; Gerard Schmale, 27 jr., en Jannetje Neeltje van Steensel, 29 jr.; Pieter Kolle, 28 jr., en Maartje Doelman, 26 jr.; Hendrik Oussoren, 28 jr., en Margaretha Bax, 28 jr.; Aart Entho ven, 43 jr., en Neeltje Cornelia Hon- koop, 30 jr.; Peter Heijstek, 37 jr., en Catharina Kemper, 31 jr.; Dirk Keij- zer, 28 jr., en Meina Yvonne Gros- feld, 22 jr. Getr.: Gerardus Johannes Alfon- sus Maria Meekel en Guurtje Johan na Cornelia Burgers; Cornelis Com-1 pier en Anna Maria van der Pejjl; Willem de Flart en Gijsberta Willem- sen; Adriaan de Vries en Maria Bok horst; Hendrik Pieter van Klaveren en Geertje Cornelia van Elderen; Denis William James Howard en Hester van Riel; Hendrik Helena Kroon en Pietertje Jongsma; Egber- tus Jozephus Jan Maria van Weezen- broek en Pieternella Heikens; Joan nes Theodorus Keisers en Jansje Adriana Pruissen. Overl.: Cornelis van Damme, 86 jr., wedn. van C. Kroezen; Bernardus Martinus Huibertus Bense, 83 jr., wedn. v. J. C. W. Brienen; Jan Vos, 55 jr., eohtg. v. D. van Rijswijk; Jo hannes Verbeek, 45 jr., echtg. v. A. W. Spaans; Wilhelmus Franciscus Plas, 61 jr., eohtg. v. R. C. C. Rueh- ling; Jan Struik, 44 jr., echtg. v. T. KATWIJK Gouden jubileum van P. van Rijn De heer P. van Rijn, chef van de incassodienst bij de gemeentebedrij ven, vierde gisteren het heuglijke feit, dat hij vóór 50 jaar in dienst kwam bij de gemeentebedrijven. De jubila ris begon als leerling-fitter, op 12-ja- rige leeftijd en klom op tot chef van de incassodienst. Een der zalen van het Jeugdhuis aan de Voorstraat was voor deze hul diging feestelijk versierd. Op en rond het podium was een zee van bloemen, van verschillende instanties. De gou den jubilaris werd tegen 3 uur van zijn woning in de Van der Vegtstraat per auto afgehaald. In de feestzaal, die geheel bezet was (we zagen het voltallig college van B en W., de directeur van de bedrijven, predikan ten, en zeer vele particulieren, vrien den en bekenden en het voltallig per soneel van de gasfabriek. Directeur Blom heette de jubilaris en alle aan wezigen welkom en gaf daarna het woord aan de burgemeester, die het wel een zeer grote uitzondering noemde 50 jaar in eer. bedrijf werk zaam te zijn. In deze moderne tijd kan men zich dit moeilijk meer in denken. Maar de heer Van Rijn nam een bijzondere plaats in in het bedrijf. Ook in het maatschappelijk en ker kelijk leven was de heer Van Rijn een leidende functionaris. In verband daarmede heeft het H. M de Konin gin behaagd de gouden jubilaris de gouden medaille van Oranje Nassau toe te kennen. Dit is een zeer bij zondere onderscheiding en we zijn allen verheugd dat U deze onder scheiding is waardig gekeurd, aldus de burgemeester. Hij spelde, onder applaus, de jubilaris de gouden me daille op. Daarna nam de voorz. van de Commissie van de Bedrijven, wet houder Kleen, het woord, die na ge wezen te hebben op de regelmaat en orde welke er bij het werk van v. Rijn steeds heersten, hem namens de Kerkeraad een enveloppe met in houd overhandigde. De Directeur van de Bedrijven, de heer Blom, ging na wat er alzo in deze ">0 jaren is ge schied en veranderd. Hij prees de ju bilaris om zijn werkzaamheid en ac curatesse. Ook de boekhouder, de heer Nic. Haasnoot, sprak in deze geest. Vervolgens sprak de heer A. Hart kamp, als oudste meteropnemer, die de jubilaris namens de meteropne- mers een schitterende fruitmand aan bood. Dan de heer Van Duyn, de voorzitter van het Jubileumfonds, die hem namens dit fonds een couvert I Aanvaring brug te Woubrugge Een maand gevangenisstraf is gis termorgen door de officier van justi tie bij de arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage geëist tegen de stuurman G. Bouland uit Amster dam. Verdachte was ten laste gelegd, dat hfj op 21 Augustus van het vorige jaar op hoogst onvoorzichtige wijze door de ophaalburg over de Woud- wetering te Woubrugge is gevaren, zodat zijn schip de salonboot „De Kaag" in aanvaring kwam met de kap van de brug. De gevolgen van deze aanvaring waren ernstig. De kap van het zonne dek, die een gewicht van twee ton had, raakte uit haar voegen schoof naar achteren en kwam op de passa giers terecht, van wie er verscheide ne gewond raakten. Op de boot, die een geregelde dienst tussen Amster dam en Avifauna onderhield, brak een paniek uit. Ook de kapitein en de stuurman raakten de kluts kwijt en vergaten zelfs de schroef uit te schakelen. De stuurman zat na de aanvaring te huilen. Sommige passa giers- waren in het water gesprongen en werden door bewoners van Wou brugge weer op het droge gebracht. Drie passagiers moesten met ern stig inwendig letsel naar een Leids Ziekenhuis worden overgebracht en twee werden naar een ziekenhuis in Amsterdam vervoerd. De slachto' fers leden onder meer aan een g scheurde lever, een zwaar besch digde milt en gebroken armen ribben. In deze zaak waren een vijftiental getuigen opgeroepen, onder wie po litiemannen, die procesverbaal had den opgemaakt en passagiers. De chef-brugwachter uit Woubrug ge, C. van 't Wout, verklaarde dat „De Kaag" met te grote snelheid de brug was gepasseerd. Men had <jlit bij vroegere doorvaarten ook reeds geconstateerd en kapitein en stuur man hierop opmerkzaam gemaakt. Hun reactie was echter een veel betekenende tik tegen het hoofd ge weest. Onder de passagiers, die als getuigen werden gehoord, bevonden zich ook een paar slachtoffertjes van ongeveer 10 jaar, die in alle vrijmoe digheid vertelden, wat zij hadden meegemaakt. De reder van het schip, A. Zwaag, wees er, evenals de stuurman op, dat de boot een zekere snelheid moest hebben omdat het schip anders niet te besturen was. De officier citeerde in zijn requi sitoir een rapport van de commissie binnenvaart rampenwet, waarin ge constateerd werd dat verdachte een te grote snelheid had gehad bij de doorvaart en dat hij zowel als de k:apitein, die ook terecht had moeten staan, maar niet verschenen was, het hoofd waren kwijt geraakt. Hoewel de officier wilde aanne men, dat de stuurman misschien op le kapitein had vertrouwd, achtte ij hem toch verantwoordelijk voor •ze navigatie en eiste één maand vangenisstraf. De rechtbank zal /er 14 dagen uitspraak doen. met inhoud aanbood. De heer G. Vooys bood een fruitmand aan. De jubilaris dankte voor de konink lijke onderscheiding, dat hem ten deel gevallen was en alle sprekers voor de goede wensen. VOORSCHOTEN Hoofdonderwijzer viert 40-jarig jubileum Het was gisteren groot feest op de R.K. Jongensschool, aangezien de heer A. W. C. van Dongen, het hoofd van deze school, 40 jaar bij het on derwijs was. Nadat 's morgens een H. Mis uit dankbaarheid was opge dragen, werd de heer van Dongen in de school door de kinderen en feestelijke wijze onthaald, waarbij hem een horloge als geschenk van de jeugd werd aangeboden. Om half elf verzamelden zich in zijn huiskamer verschillende autori teiten voor de officiële huldiging. Namens het schoolbestuur sprak pastoor J. Th. van Bemmelen zijn waardering uit voor hetgeen de heer van Dongen in de 11 jaar dat hij in Voorschoten werkzaam is, voor de school gedaan heeft. Spreker weehop de bescheidenheid van de jubilaris, die van een deugd bijna een ondeugd geworden is. Hij bracht de heer Van Dongen dank voor al hetgeen hij voor de Katholieke Jeugd van Voor schoten heeft gedaan. Namens het Gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was door de loco burgemeester, de heer G. Schrama, de wethouder, de heer J. J. Dekker Morgen is de officiële opening Voor de L.TJB. in het bisdom Haar lem is het Zaterdag weer een bij zondere dag, omdat dan het nieuwe schoolgebouw aan de Rijndijk te Zoe terwoude-Leiderdorp, welk gebouw bestemd is voor het lagere landbouw onderwijs, officieel in gebruik zal worden genomen. De onder wijs vereniging van de L. T.B. zal het uiteraard altijd als een evenement beschouwen, wanneer zij een nieuwe school kan openen, maar in dit geval zit er nog een heel apart kantje aan. De verwezenlijking van de plannen voor déze school heeft heel wat hoofdbrekens gekost en is uiteindelijk te danken aan taai vol houden. Want, toen de plannen in een vergevorderd stadium waren, werd er in Leiden een neutrale la gere landbouwschool opgericht. En kele mensen uit L.T.B.-kringen wer den uitgenodigd om in het bestuur zitting te nemen en daarmede zou de R.K. school van de kaart zijn gegaan. Maar de katholieke landbouwers gingen op de uitnodiging niet in en toonden aan, dat zij op redelijke gronden een eigen school vroegen. Tenslotte heeft men ingezien, dat dit verzoek niet geweigerd kon worden en daarmede kwam de vergunning los. Alles bijeen is daar een hele tijd mee gemoeid geweest. In Maart van dit jaar is pas met de bouw begonnen en is het mede te danken aan de voortvarendheid van de bouwers, dat het gebouw en cjè woning van de directeur nu al gereed zijn. Aan de buitenkant ziet de nieuwe school er aardig uit. Het is eigenlijk jammer, dat ze een beetje verscho len ligt tussen de huizen. Van de weg af trekt alleen de mooie directeurs woning met de gezellige groene blin den de aandacht. De school zelf ligt daar achter. Voor de .leerlingen van deze vierjarige cursus, welke tot op heden gegeven werd in een zaaltje te Leiderdorp is de nieuwe toestand een hele vooruitgang, evenals voor de directeur, die nu niet meer door weer en wind van Zoetermeer naar Leiderdorp behoeft te fietsen. De school heeft een ruime hal met een vloer van tegels en een grote directeurskamer. Er is een lange gang, waaraan twee prachtige leslo kalen zijn gelegen, die volgens de laatste snufjes zijn ingericht. Die lo kalen maken een pretttige indruk. Er zijn grote ramen, die het licht ruim toegang geven. Trouwens de verf, welke men in de lokalen heeft gebruikte is voor het merendeel in lichte pasteltinten gehouden, en ook hierdoor krijgt het geheel een gezel lige sfeer. De laboratoriumtafel met 2en gas-, water- en electrische aan sluiting zal men in lagere landbouw inrichtingen niet veel aantreffen. Het tafeldek is van het onkwetsbare formica, zodat er nog wel eens ge morst mag worden. Een gasverwarming zal in het win terseizoen de koude verdrijven. Een leuk idee was het, om een kast te maken van uitsluitend deu ren. De ene deur is in lokaal één, de andere in lokaal twee. Wanneer er dus in beide lokalen les gegeven wordt, kunnen de leraren uit de kast halen, wat ze nodig hebben, zonder eerst elders een les te moeten sto ren. Naast de reeds besproken afde- ingen zijn er in de nieuwe school nog een leermiddelenkamer en literaard enkele toiletten. Bij de bouw heeft men echter re ining gehouden met een eventuele uitbreiding in de toekomst. De mo gelijkheid bestaat tot uitbreiding met twee lokalen. Ook is er gelegen heid tot het aanleggen van een proef vel dj e achter de school. De werksters, die het gebouw schoon moeten houden, zullen geen klagen hebben. De gang en de hal hebben zoals wij reeds zeiden een vloer van tegels en de lokalen en directeurskamer zijn voorzien van parket. De nieuwe school zal Zaterdag a.s. om 10 uur worden ingezegend door deken D. Bont. Vooraf zal om 9 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de kerk van Meer burg. De L.T.B. kan met recht trots zjjn op deze nieuwe onderwijsinrichting. en de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, sprak de heer Schrama zijn bewondering erover uit, dat de heer van Dongen 40 jaar het „gejoel van een school kinderen had getrotseerd." De heer J. H. Krooshof, wees in zijn toespraak namens de hoofden van de andere Voorschotense scho len, op de goede verstandhouding, die er steeds onderling heeft bestaan. De heer P. Karremans wenste de heer van Dongen geluk namens het personeel van de school. Na een en kel voorval aangehaald te hebben, typerend voor de humor van de ju bilaris en na gewezen te hebben op de grote tact, die de heer van Don gen heeft' bood spr. een boekwerk aan. Tenslotte bood pastoor Van Leeu wen uit Zoeterwoude-Leiderdorp bisschoppelijk inspecteur in het bis dom Haarlem, zijn gelukwensen aan. De heer van Dongen sprak van de innige samenwerking en de vriend schap met de leden van het school bestuur, hij dankte het gemeentebe stuur voor de zo voorname deputa tie en wees er op, hoe inderdaad de collega's in Voorschoten zo goed sa men kunnen werken, doordat zij al len eikaars grote taak zagen. Het was spr. een doorlopend genoegen ge weest in Voorschoten te werken. 's Middags hebben velen gebruik gemaakt van de gelegenheid het ju bilerende hoofd der school geluk te wensen. De heer W. v. d. Ley, onderwij zer aan de ds. Fortgensschool is in gelijke functie aan een Christelijke school in Den Haag benoemd. WASSENAAR VW-kantoor gesloten. Het in lichtingenkantoor van de VVV-Was- senaar, dat in de afgelopen zomer maanden in het HTM-wachthuisje aan de Lange Kerkdam was onder gebracht, is thans gesloten. De open stelling enkele maanden geleden was een proefneming. Deze proef is vol ledig .geslaagd. Het inlichtingentur. blijkt in een grote behoefte te voor zien. Men kan zich voor eventuele inlichtingen nu wenden tot het se cretariaat: Narcislaan 1. Kind aangereden. Het 3-jarig zoontje van de fam. v. H., stak plot seling de Oostdorperweg over en werd aangreden door een auto, waar van de bestuurder dpor krachtig remmen erger wist te voorkomen. Het knaapje kwam er met een hoofd wonde goed af. Politie-agenten bevorderd. De Burgemeester van Wassenaar heeft de agenten van politie H. Haverkotte, J. W. Sleeking en P. Werkman be- vorrder tot hoofdagent van politie. Wassenaars Damgenootschap. Het Wassenaars Damgenootschap bracht het er op de eerste compe titie-avond heel slecht af. Het tweede tiental verloor met 164. De uitsla gen zijn: DCL 1WDG 1 146: Mertens P. Gijsbertse 1—1; Franken—C. van Dijk 20; OlivierC. Waardenburg 1—1; J. LaterveerJ. Lodewijks 11; ReydenJ. Vermeulen 02; W. LaterveerA. Vermeulen 11; v. d. BeekN. Noort 20; B. Lateveer H. v. Boxcel 20. Kamerik 1—WDG 2 164; C. Hil- gemanC. Stigter 20; H. v. Ooste rumJ. Mulder 20; G. van Koorten W. C. van Laar 2—0; L. BlokC. Knijnenburg 20H. Hilgeman—Th. Orie 11; A. van OosterumA. v. d. Berg 20; J. NapN. Knijnenburg 11; J. KraanJ. Weekhout 20; M. v. KoortenO. Th. Rijsdijk 20; M. Nap—W. Pool 0—2. Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor doktershulp tot de artsen: H. W. Plink, Lange Kerk dam 56, tel. 2075 en B. A. Geerlins, Storm van 's Gravensandeweg 4, tel. 2137. - Van Zaterdagavond tot de vol gende keek Zaterdag heeft de Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel 2402, ayond-, nacht- en Zondags dienst. Geb.: Nora Josephina, d. v. J. van Tol en G. J. Korbee; Anna Maria Catharina, d. v. J. A. Remmerswaal en A. P. Remmerswaal; Wilhelmina, d. v. C. L. Seijn en G. Glasbergen; Christina Clara Maria, d. v. G. W. v. Mierlo en C. J. W. M. van Hijningen 7

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2