Bedreiging van Katholieke ziekenhuizen Drees en Algera naar Zuid Afrika Gen. Gruenther „bliksemde" door Nederland Zaterdag Steeds meer kleuters zoeken de wetenschap Trein doodde twee kinderen Twaalf duizend op één concert Tilburgse raad weigerde haar politie-chef geschikte woning Wie mag samen met Clark in de film meespelen? Electrische trein stootte op groep spoorwegarbeiders We blijven bij Lambiek MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 i DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Gevaren van buiten en van binnen Het Katholiek ziekenhuiswezen on dergaat op het ogenblik een zeer ernstige crisis. Wanneer men de ont wikkeling van nabij volgt, dan dreigt zelfs de ondergang van het Katho lieke ziekenhuis. Wanneer niet de Katholieke ziekenhuizen in het maat schappelijk bestel gelijke rechten ver krijgen en door de overheid niet vol komen gelijkberechtigd worden be handeld met alle andere ziekenhui zen, dan is het niet mogelijk voor de Katholieke ziekenhuizen zich in de onrustbarende ontwikkeling te hand haven. Maar bovendien en met nog meer klem zeg ik, dat het Katholieke ziekenhuiswezen ten gronde gaat, wanneer wij niet alles in het werk stellen om juist die factoren, die de Katholiciteit van onze ziekenhuizen bepalen, met alle kracht tot hun recht te doen komen.Wij zullen er voor moeten zorgen, dat onze Katholieke ziekenhuizen de functie vervullen in de Kerk. waartoe zij geroepen zijn door deze ziekenhuizen te maken tot echte kernen van Christelijke boet vaardigheid. Dit was het beroep, dat rector San ders, secretaris van de Vereniging van Katholieke ziekenhuizen, Za terdag deed op de 400 toehoorders, die op het Congres van de vereniging te Maastricht bijeen waren. Rector Sanders heeft in een uitvoe rige en diepgaande rede de wezens kenmerken te vinden van het mo derne Katholieke ziekenhuis nage speurd. In het gewone Katholieke zieken huis overheerst de verzorging van de mens als geheel, als persoon in zijn verhoudingen tot de „Umwelt". En daardoor hangt de gehele genees kundige verzorging samen met de levensbeschouwing. Nu de weten schap ook ontdekt heeft, dat vele ziekten verband houden met de per soonlijke geschiedenis, treedt het geestelijk element nog veel meer in het geding en met name de per soonlijke houding van de mens te genover de levensproblemen. En hier stoot men op de schat der goddelijke openbaring. Het Katholieke mens beeld vormt de achtergrond, waar tegen de verzorging der zieken in het Katholieke ziekenhuis wordt be oefend. En dat brengt met zich mede, dat ook een principieel den kende staf, die de hiërarchie der waarden erkent en beleeft, deze ver zorging in handen behoort te heb ben. Als tweede factor, die het Katho lieke ziekenhuis zijn specifieke ka rakter geeft, noemde rector Sanders de charitatieye gedachte, die van oudsher het overheersende kenmerk was. Het is merkwaardig hoe in onze dagen deze trek geheel naar de ach tergrond is gedrongen. Rector Sanders zeide, dat alles in het werk moet worden gesteld om deze gedachten weer levendig te ma ken. Immers de grondslag van onze Katholieke ziekenhuizen is: de mede mens te helpen omwille van God. Dit helpen heeft niet alleen betrekking op de noden in het natuurlijk, maar ook in het bovennatuurlijk bestaan. Drie gevaren dreigen. Er zijn drie gevaren op dit ogen blik, die de caritas-geest onzer Ka tholieke ziekenhuizen bedreigen. Vooreerst komen in deze inrichtingen velen werken, die uitsluitend daar mede beogen hun dagelijks brood te verdienen: artsen, verplegenden, technisch en administratief personeel. Deze geest zal, tenzij het bestuur tij- De minister-president, dr. Drees en de minister van Verkeer en Water staat, mr. Algera, zullen Zaterdag 3 October a.s. per K.L.M. uit Neder land vertrekken voor een 10-daags bezoek aan Zuid-Afrika. Na een kort bezoek aan Johannes burg, waar het vliegtuig zal aan komen, zullen de ministers in de middag van 5 October naar Kaap stad vertrekken, waar enkele offi ciële bezoeken zullen worden afge legd en waar tevens door de Ne derlandse gezant een ontvangst zal worden georganiseerd. Ook zal een bezoek worden ge bracht aan het Krugerpark. Nadat de ministers op 11 October de Paul Krugerherdenking hebben bijgewoond en een redevoering van minister Malan zullen hebben be luisterd, hopen zij 14 October weer in Nederland terug te keren. Het is niet uitgesloten, dat een der ministers dit programma niet geheel zal kunnen afwerken en eer der naar Nederland zal terugke ren. De opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten generaal Gruenther heeft Zaterdag een „bliksembezoek" aan ons land en in het bijzonder aan Walcheren gebracht. De generaal deed dit naar aanleiding van de NAVO-vlootoefening „Mariner". Hij §prak o.a. met de admiraal „Bene lux", schout bij nacht Burghard. Zo- a;s is gemeld zal generaal Gruenther medio October een tweedaags offi cieel bezoek brengen aan Neder- laid. dig daartegen maatregelen weet te nemen, onze Katholieke ziekenhui zen ondermijnen. Vervolgens dreigt het gevaar van de kant van het institutionele, het massale. Naarmate de ziekenhuizen groter worden, dreigen de intermev selijke verhoudingen geobjectiveerd te worden. Gedragingen worden be heerst door regels en voorschriften, gewoonten en sociale normen met strafsancties. Een derde gevaar, dat hiermede nauw verband houdt, noemde rector Sanders. In het totale stelsel van sociale zekerheid dreigt de liefde ten onder te gaan. Functie in de Kerk. Maar naast deze drie factoren van Katholiciteit, die liggen in het maat schappelijke vlak zijn er nog andere, die samenhangen met de functie van het ziekenhuis in de Kerk. De zie kenzorg is een hulp voor de ziel zorg, want groot is het getal van hen, die in de nood de weg tot God terugvinden, Bovendien is de zieken zorg de beleving van het gebod der liefde jegens de noodlijdenden. Doch belangrijker is zij als voortzetting van het verlossingswerk, niet alleen van de ziel ,doch ook van het lichaam. De Kerk gelooft, dat ook dit lichaam zal worden verlost. Rector Sanders zag, dat de mo derne ontwikkeling zou kunnen doen spreken van een functie-verlies van de Kerk. Doch liever zou hij het een functie-verschuiving willen noemen. Hij riep allen op, vooral de bestu ren en de Katholieke Actie, zorg te dragen voor een herleving van de Katholieke geest in onze eigen zie kenhuizen. Wim Sonneveld verloor Zaterdag zijn wagentje Bij een autohandelaar te Apeldoorn meldden zich twee onbekende perso nen, die een zo goed als nieuwe auto, merk „Peugeot" te koop aanboden. De handelaar vertrouwde het zaak je niet en weigerde op de koop in te gaan. Hij noteerde evenwel het num- mer van de auto en belde onmiddel lijk de politie in Apeldoorn op. Spoedig bleek, dat de auto afkom stig was uit Amsterdam en eigendom van de artist Wim Sonneveld. De po litie ging op speurtocht en slaagde er, met aanwijzingen van de auto handelaar, in, beide onbekende per sonen in Lochem te arresteren. Het waren een chauffeur uit Barchum een koopman uit Lochem. Zij zijn naar Doorn overgebracht en later aan de Amsterdamse politie overgegeven, De auto is in Loenen aan het ka naal teruggevonden. De mannen had den haar v/egens gebrek aan benzine moeten achterlaten. DR. MUNTENDAM GAAT HEEN. De staatssecretaris van Volksge zondheid ,dr. P. Muntendam, heeft Zaterdagmorgen op een congres „over de culturele aspecten van de inpoldering der Zuiderzee" zijn aan staand vertrek aangekondigd. „Binnen enkele dagen zal ik mijn ambt als staatssecretaris neerleg gen en deze rede betekent mijn laatste optreden als zodanig in het openbaar, mijn zwanenzang", zeide dr. Muntendam. „Ik ben blij dit con gres, welks handelingen uitgaan ver buiten de grenzen der volksgezond heid, te hebben mogen openen. Ik hoop hierin te mogen zien de er kenning, dat ook de gezondheid van een volk mede de graad van zijn be schaving bepaalt". Dit congres is georganiseerd door de Stichting voor het bevolkingson derzoek in de drooggelegde Zuider zeepolders in samenwerking met het Isonevo (Instituut voor sociaal on derzoek van het Nederlandse volk). Aan de in „De Chr. Kleuterschool" gepubliceerde gegevens van het C.B. S. over het kleuteronderwijs in ons land wordt ontleend, dat in 1952 het aantal kleuters voor alle kleuter scholen steeg met 5000 of V/2 pro cent. In de laatste jaren bedroeg de stijging 25.000 kleuters. In 1952 bedrq^g het aantal kleuters, dat de scholen bevolkte, in totaal 364597 (186409 jongens en 178188 meisjes) en in 1953 in totaal 369886 kleuters (188876 jongens en 181010 meisjes). Het aantal ongediplomeer de hoofden plus onderwijzeressen was 1 Januari 1953 nog 25 pet. (vorig jaar 30 pet.). Het aantal ongediplomeerde helpsters bedroeg 65 pet. (vorig jaar 76 pet. Bij het openbaar onderwijs, dat zich in de grote steden concen treert, komen ongediplomeerden rela tief het minst voor. Bij het R.K. kleuteronderwijs in 'ons land is 79 pet. van de genoemde groepen gediplomeerd. Bij het Prot. Chr. kleuteronderwijs slechts 65 pet. Bij het openbaar kleuteronderwijs daarentegen 96 pet. Bij de opleidin gen tot onderwijzeres voor het B-di- ploma was de stijging sterk (27 pet.), terwijl voor het A-diploma een da ling werd geconstateerd van 4 pet. Het aantal geslaagden is voor alle VRACHTAUTO RAMDE MOTOR. Zondagmorgen om kwart voor 8 heeft zich te Oudorp bij Alkmaar op de Nieuwe Schermerweg een ernstige aanrijding voorgedaan, waarbij een 51-jarige motorrijder uit Amsterdam en zijn 49-jarige echtgenote als duo passagierse door een tot nu toe on bekende vrachtauto werden aange reden. De motorrijder kwam uit Alkmaar en reed in de richting van de Scher mer, toen naar hij later zelf ver klaarde een vrachtauto met open laadbak hem inhaalde. De auto zou te snel weer naar rechts zijn uitge weken, ten gevolge waarvan hij met zijn motor in het gedrang kwam. Hij raakte de wagen van achteren en kwam ten val. Zijn echtgenote liep ernstig letsel op en werd naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Haar toestand is zorgwek kend. De motorrijder zelf bleef on gedeerd. De vrachtwagen reed door. De rijkspolitie te Broek op Lan- gendijk stelt een onderzoek in en verzoekt de onbekend gebleven be stuurder zich te melden. diploma's gestegen, relatief het meeste voor het B-diploma. In het totaal waren in 1952 als hoofd of on derwijzeres bij het kleuteronderwijs werkzaam 8580 personen. Dit jaar in totaal 8952. Hét aantal leerlingen in opleiding bedroeg rèsp. 5811 en 5981. ECHTPAAR GEWOND BIJ VERKEERSONGEVAL. Bij een verkeersongeval te Laag- keppel is een 50-jarige inwoner van Deventer gedood en zijn vrouw zwaar gewond. Het echtpaar stak, volgens de po litie, per motorrijwiel de verkeers weg DoetinchemDoesburg over zonder op het verkeer te letten en zonder voorrang te verlenen aan een trolleybus van de N.V. Gelderse tramwegen op het traject Arnhem —Doetinchem. Zij werden door de bus gegrepen en zwaar gewond naar een ziekenhuis in Arnhem overge bracht, waar de man later is over leden. De toestand van de vrouw is nog zeer ernstig. Vermoedelijk be stuurde dé vrouw het motorrijwiel omdat zij een rijbewijs bij zich had en de man niet. De bus, die een ma tige snelheid had, werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. Vader bemerkte lichtsignalen niet Twee kinderen van eén landbouwer uit Neerbosch bij Nijmegen zijn Zaterdag op een onbewaakte overweg nabij Nijmegen door een trein ge grepen en gedood. De kinderen zaten op een door een paard getrokken v/agen. Hun vader werd slechts licht gewond. Toen de 50-jarige landbouwer uit Neerbosch Zaterdagmiddag met zijn piateauwagen de onbewaakte overweg nabij de St. Teunismolen onder Nijmegen passeerde, bemerkte hij niet de waarschuwende knipperlicht installaties, die de trein Nijmegen—Den Bosch aankondigde. De wagen werd gegrepen en de zevenjarige Albert en zijn tienjarige zusje Maria Christnina, die zich op de wagen bevonden, werden vrijwel op slag ge dood. De vader van de kinderen liep slechts lichte verwondingen op. Hij kon naar zijn woning ie Neerbosch worden vervoerd. GROTERE DOELTREFFENDHEID WORDT STUDIE-OBJECT VAN DE VAKBONDEN. De stichting tot opleiding van ar- beids-efficiency-adviseurs, die in het leven is geroepen door de raad van vakcentralen, begint op 1 October a.s. met een cursus voor vertegenwoor digers uit de vakbeweging. Het doel van deze cursus is deze mensen een full-time opleiding van een jaar te geven, teneinde de vakbeweging in staat te stellen zich een gefundeerd oordeel te vormen over de problemen van de opvoering van de productivi teit als zodanig en over problemen, welke hiermee zijdelings verband houden. De situatie is thans zo, dat de uit voering van collectieve efficiency- ondërzoeken zich buiten de vakbewe ging om dreigt te voltrekken. Wel zal de vakbeweging ingeschakeld wor den in de bedrijfstaksgewijze produc- tiviteitscentra, hetgeen ongetwijfeld van belang is, doch de vraag rijst, of zij over gespecialiseerde krachten be schikt, die dit werk aankunnen. Daar naast is nodig, dat de vakbeweging, over specialisten beschikt om de ar beiders voor te lichten en om toe te zien, dat de arbeidersbelangen niet in het gedrang komen. De verhoging van de productiviteit is voor een groot deel afhankelijk van het inzicht en de medewerking van vakbewe gingskader en leden. De huidige ont wikkeling wettigt de conclusie, dat de vakbeweging een eigen program ma moet ontwikkelen; hiertoe is de cursus georganiseerd. Zij zal gege ven worden in het N.V.-Huis te Utrecht; als docenten zullen optre den de hoofden van een aantal inge- nieursbureaux en hun naaste mede werkers. Aan de cursus zullen 32 vertegen woordigers uit de -vakbeweging deel nemen, verdeeld als volgt: N.V.V. 14, .KA.B. 10 en C.N.V.B. 8. De officiële Zaterdag heeft Utrecht aan geheel Nederland en aan geheel Europa ge toond, dat er bij de brede massa nog voldoende belangstelling voor goede muziek bestaat, wanneer men maar do mogelijkheid tot het beluisteren van een niet te zwaar programma opent. Twaalf duizend belangstellenden, een getal, dat waarschijnlijk in ge heel Europa nog nooit bij een zaal concert bereikt is, waren naar de ruime Jaarbeurshal gekomen, waar een programma van klassieke mu ziek, samengesteld door de stichting ..Stadsontspanning", werd gepresen teerd. Men had niet de zwaarste werken op het programma geplaatst Sla vische dansen van Dvorak, het Pel grimskoor uit Wagners Tannhauser, het Soldatenkoor uit Gounods Faust e.d. zodat ook de minder ingewij den de muziek konden volgen en waarderen. Er waren enkele werken, die niet direct bestemd waren voor de grote ruimte van de Jaarbeurshal, maar deze vielen toch geheel niet uit de toon, noch verslapten deze de aan dacht van het publiek. Dit buitengewoon goed geslaagde experiment, dat direct op hoog ni veau is opgezet, kan voor vele orga nisaties een aanwijzing en bemoedi ging zijn. GASTVRIJE MOLEN Een groep personen, die in onze Nederlandse molens belangstellen als cultuurmonument en zich verenig den in de stiching ,.De nieuwe Veen- molen", is er in geslaagd, „de nieuwe Veenmolen" of „Boschmolen", gelegen MINISTER WITTE BEZOCHT SCHOUWEN EN DUTVELAND. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, bracht Zaterdag een werkbezoek aan Schouwen en Duiveland. Na aankomst van de minister was er allereerst een bespreking op het stadhuis met het gemeentebestuur van Zierikzee. Hierbij bracht de mi nister duidelijk tot uitdrukking dat men voor toe te wijzen extra bouw volume alleen rekening zou houden met de gevolgen van de watersnood. Door Zierikzee werd bepleit het verstrekken van zodanig bouwvo lume dat reeds nu terugkeer van alle geëvacueerde gezinnen mogelijk is en er geen gebruik behoeft te worden gemaakt van honderden onvolwaar dige woningen te Zierikzee. Na deze bespreking met het gemeentebestuur volgde eveneens in het Zierikzeese stadhuis, een bespreking met het bestuur van de stichting Nieuw Schouwen en Duiveland. Door de stichting werd hierbij aangedrongen op een spoedige opbouw van de toe gezegde Finse en Noorse woningen en de woonketen. Na zijn bezoek aan Zierikzee, ver trok de minister naar verschillende andere gemeenten op Schouwen Dui veland, waar eveneens besprekin gen betreffende de woningnood ge voerd werden. Wroet werk Jongens hebben met som mige ouderen gemeen, dat ze graag in de modder wroeten. Maar in tegenstelling met de fi guurlijk besprokenen, brengen zij wel eens iets goeds naar bo ven. Zo, wist een knaapje bij Ste- venswaard een oude, zilveren beker uit de Maas te vissen. Hij zag er handel in en voor 100 si- garenbandjer verwisselde de be ker van eigenaar. Aan het toeval is het te dan ken, dat deze „wissel"beker, uit de 18e eeuw en kunstzinnig ver sierd, uiteindelijk in het museum van Stevens waard belandde. aan het kruispunt van de IJsclub weg en de Carel Reinierskade te Den Haag, aan te kopen en te restaure ren De molen is thans ingericht als ontvangstcentrum voor buitenlandse gasten. Gezin van negen personen reeds 3 jaar zonder thuis De Tilburgse raad heeft dezer da gen eens een verheffend staaltje van bekrompenheid gegeven, waarvan de commissaris van politie, die reeds 3 jaar deze functie in de weversstad vervult, de dupe is geworden. Sinds 1950 is de heer Eissens po litie-chef in Tilburg, maar in al die tijd heeft hij voor zijn uit negen per sonen bestaand gezin geen geschikt huis kunnen krijgen. De eerste tijd woonde hij op ka mers en kon slechts gedurende het weekend naar zijn gezin te Venlo.. Toen er na verloop van tijd maar Duizenden Limburgers vochten om de eer! „Ik ben moe, ik ga naar Gulpen", zei Olark Gable Zaterdagavond toen hij op het Maastrichtse stadhuis ont vangen was. De bevrijdingsheld in de film „The true and the brave" is nu dus in Zuid-Limburg, Ook de driehonderd figuranten dié de M.G.M.-film nodig heeft voor de intocht van de bevrij ders in de Limburgse hoofdstad zijn inmiddels na een ware veldslag voor de voormalige Dominicanerkerk ge kozen uit de zeer velen, die zich had den gemeld. Ook de acht „German- tanks" zijn Zaterdagavond in Maas tricht aangekomen en in de Domini canerkerk liggen stapels Duitse kle ren opgeslagen. Zaterdagmorgen Een gewonde en grote vertraging Een 48-jarige spoorwegarbeider uit Alkmaar is Zaterdag met vrij ern stige wonden naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam ver voerd, nadat hij ter hoogte van de overweg Oude Diemerlaan op het baanvak Amsterdam-Weesp was aan gereden door de electrische trein, die om 20.03 uit Amsterdam naar Bussum was vetrokken. De man was vlak voorbij de over weg met andere spoorwegarbeiders op de rails aan het werk met een zware drilboor, die zij niet tijdig kon den verwijderen, toen de trein nader de. Nog niet opgehelderd is de vraag of de bestuurder van de uit Amster- j dam naderende trein de arbeiders niet tijdig heeft opgemerkt, dan wel gemeend heeft, dat hij kon doorrij den, daar de arbeiders tijdig de rails zouden vrijmaken. Zeker is, dat de arbeiders het on geluk hebben zien aankomen, want zij probeerden door luid schreeuwen de bestuurder te waarschuwen. De ze zette de rem geheel aan, doch iets te laat. De trein reed nog juist tegen de zware drilboor voordat zij tot stil stand kwam en greep daarbij het slachtoffer, dat tegen de grond werd gesmakt. Aangezien de motor onklaar was geraakt ontstond er vertraging in het treinverkeer. Een reserve-trein ver trok later uit Amsterdam en nam de passagiers over. Via een ander spoor kon deze trein de reis naar 't Gooi vervolgen. Ook in omgekeerde richting was er circa een uur vertra ging. kwamen in Hoek van Holland reeds acht trolleys aan met camera's, lam pen enz. Er zou vandaag met de op namen worden begonnen, maar het weer zal wel te donker geweest zijn. De heer Gerard Rutten, regisseur van „Sterren stralen overal", en bij deze opnamen belast met de leiding over de Nederlandse spelers en figu ranten, deelde mede dat er ernstige plannen zijn om voor de kleine rol len Nederlandse acteurs en actrices in te schakelen. Namen konden uiter aard nog niet worden genoemd. Vier tot zes weken zal de M.G.M. met haar staf, materiaal en sterren door ons land trekken, van Maastricht over Sittard, dan naar Delft, Den Haag, Monnikendam, Friesland en slotte naar kasteel Nijenrode. geen verbetering kwam, noch hoop op het spoedig bemachtigen van èen geschikte woning, huurde de com missaris het bovenhuis van een win kelmagazijn, waar hij tijdelijk voor zijn gezin een woon kon vinden. Bij deze huurovereenkomst was echter de conditie gemaakt, dat be- ze woongelegenheid die in feite bedrijfsruimte is direct weer ter beschikking van de eigenaar moet werden gesteld, wanneer deze de ruimte nodig zou hebben. De burgemeester en de wethouders van Tilburg vonden deze toestand on houdbaar en de commissaris onwaar, dig. Daarom hebben zij maandenlang gepoogd hun stedelijke autoriteit aan geschikte woonruimte te helpen, maar alle pogingen faalden. Tenslot te werd besloten aan de raad voor te stellen een woning voor de commis saris te laten bouwen en hiervoor 'n iaten zien, en deze gelegenheid werd met beide handen aangegre pen. Het voorstel verwekte grote re devoeringen. Een van de raadsleden verklaarde flink: „Als de commissaris een wo ning belangrijker vindt, dan zijn functie, dan moest hij maar gaan." Een KVP-afgevaardigde wist het nog beter: „Het bouwen van deze woning is een verkapte salarisver hoging". Tenslotte wist een PvdA-afgevaar- digde nog een verbluffend staaltje van progressieve politiek te demon streren, toen hij zijn visie op het voorstel ten beste gaf. Het was hem opgevallen, dat de burgemeester verteld had, dat zowel hij als de ge meente, alle middelen aangewend hadden om de commissaris aan een woning te helpen. „En", zo meende deze politicus, „een commissaris ver dient zijn salaris en heeft daarnaast geen recht op extra belangstelling van de burgemeester of gemeente lijke instanties. Na al deze brede meningsuitingen kwam het voorstel in stemming en bedrag van 24.000 beschikbaar te werd met 2017 afgestemd, waar mede de Tilburgse gemeenteraad het veilige idee heeft, dat hij de lijdens weg van haar commissaris en zijn ge stellen, Doorwrochte debatten. En toen kreeg de raad de kans om zich eens van haar smalste zijde te Het nijlpaard heeft Zaterdag voor het laatst gezongen, maar Lambiek en met hem tante Sidonia, Suske en Wiske hebben nog meer noten op hun zang en stondén meteen klaar om opnieuw op avontuur te gaan. Lambiek rijdt een winkelpui aan puin, gaat bij tante Sidonia op bezoek en zit even later alweer tot over zijn oren in een heel vreemd avontuur doordat hij op zijn verjaardag een machinetje cadeau krijgt, die hem naar de 17e eeuw voert, toen de Grote Drie Musketiers leefden. Lambiek en tante Sedonia worden zelf musketier, maar erg veel geluk hebben ze niet. Het wordt vechten soms aan de lopende band en de meest geheimzinnige personen komen hen helpen of hun leven verduis teren. Meer kunnen we er echter niet over vertellen, want dan zou er voor Lambiek zelf niets meer overblijven en daarom geven we hem nu maar het woord. Vanaf morgen: „DE DOLLE MUSKETIERS". een nieuw avontuur van Lambiek, tante Sedonia, Suske en Wiske. @£/Y VERHRRL VRN RiDDE PL JKHEIDWkSKRRCHf ZELFVERLOOCHENING EN NOG RNDERE, HELRRS THRNS VERDWENEN DEUGDEN. QiERONDER STELLEN W'J RRN U VOOR ONGEVEER DE HELFT VRN DE EXCELLEN TE HOOFDFIGUREN.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8