k L Nieuw seizoen van K*R*0* unstleven in Leiöen Diploma uitreiking Typografen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Eindhovens bedrijfje zorgt al 130 jaren voor hoge hoofdzaak Niet onder één hoedje te vangen! Eindhoven heeft, behalve de Phi- strieën binnen z'n veste, die wel niet striën binnen zijn veste, die wel niet zo groot zijn, maar op hun beurt toch ook wel eens de aandacht ver dienen. Juist dezer dagen, nu Eindhoven zijn bevrijding vierde, werd daar de 59.000ste hoge hoed geproduceerd in een bedrijf, dat aan 25 ambachtslie den werk geeft en zijn herkomst te rugvoert tot 1820. De hoedenmakerij behoort tot de ambachten, die reeds van ouds hier gevestigd zijn, zoals die van de wijn stekers, de wevers en de klompen makers. Er zijn thans nog slechts 3 of 4 bedrijven of bedrijfjes in Neder land, welke hoge hoeden vervaardi gen. Het hier genoemde kan er 250 tot 300 stuks per week maken en ex porteert na de oorlog o.m. naar Zwe den, Denemarken, Duitsland en Ca nada. In het bijzonder schijnt er veel vraag te zijn naar hoge hoeden in Toronto, Montreal en Vancouvre. Men kan er u de geschiedenis van de hoge hoed tonen aan de hand der verschillende modellen uit de loop der jaren. Ze worden er vervaardigd in alle kleuren en afmetingen, en het ambachtelijk werk is practisch nog weinig veranderd. Bijna alles wordt met de hand gedaen. Een slappe, moltonnen rand wordt stevig gemaakt door het inpersen met »en heet strijkijzer van schellak. mallen wordt de bol gevormd en de zacht zijden bekleding als een muts daar op geplakt. Al persend en vormend ontstaat het model met de randen, waarna de fournituren door meisjes worden opgenaaid. Carton of iets dergelijks, ter versteviging komt er niet aan te pas. En hoevelen hebben zich in de af gelopen 130 jaar niet onder een van die 50.000 hoedjes van het Eindho- vense bedrijf laten vangen en heb ber. door het dragen van zo'n hoge hoed niet onbewust de faam van de ze industrietak „hoog" gehouden. TE VER VAN HUIS. Een 32-jarige inwoner van Stap- Aken naar het graf van zijn daar in 1943 bij een bombardement om het leven gekomen vader willen zoeken. Hij werd na zijn aanhouding door de Duitse politie in voorlopige hechte nis genomen, welke twee dagen duurde. De rechter achtte daarmee zijn vergrijp voldoende geboet. Wel kreeg hij ook nog een kleine boete, omdat hij iets teveel Nederlands geld bij zich bleek te hebben, toen hij werd gearresteerd. KINDJE IN VLAMMEN OMGEKOMEN. Bij een brand in een boerderij te Wanneperveen is Zondagochtend een tweejarig meisje om het leven geko men. Omstreeks zes uur, toen de ouders inhet land aan het melken waren horst, die zijn vacantie doorbracht in brak de brand uit. Het meisje kon Vaals, werd j.l. Woensdag zonder niet meer worden gered. De boerde- paspoort aangetroffen op Duits ge- rij brandde geheel uit. De oorzaak bied. Naar zijn zeggen had hij in van de brand is nog niet bekend. SPREKEN kost goud Het gerechtshof te Amsterdam .heeft vanmorgen een 36-jarige boek houder uit Haarlem wegens het ver raden van firmageheimen veroor deeld tot een geldboete van 300 subsidiair 2 maanden gevangenis straf, zoals ook het vonnis luidde van de Haarlemse rechtbank, waar tegen in appél was gegaan. De pro cureur-generaal had 1000 subsi diair 2 maanden geëist. Verdachte was er van beschuldigd, een volledi ge klantenlijst en enige recepten voor de vervaardiging van veevoe der van zijn vroegere werkgevers te hebben overgelegd aan de firma bij wie hij later als boekhouder in dienst was getreden. Vertelwedstrijd voor zilveren en koperen echtparen Tijdens een persconferentie heeft Wat tenslotte het muzikale deel van de staf van de K.R.O. vandaag hethet K.R.O.-programma betreft, kan Werk voor het Egyptische hof De vroegere Wafdistische minister president Moestafa Nahas en zijn echtgenote zijn gistermorgen vroeg te Cairo onder huisarrest geplaatst. Zij zullen voor het pas opgerichte re- volutionnaire gerechtshof, dat de taak heeft „verraders en samen zweerders tegen het regiem te von nissen", terecht staan. De beschuldi ging tegen het echtpaar is niet be kend gemaakt. Ook Hafez Affifi, de vroegere chef van het kabinet van ex-koning Fa- roek, en ambassadeur te Londen, is onder huisarrest gesteld. Te Alexan- drië zijn drie leden van Faroeks vroegere hofhouding gearresteerd, namelijk Karim Tabet, Faroeks vroe gere adviseur in perszaken, die van zwendel wordt beschuldigd, prins Abbas Halim, 'n achterneef van Fa- roek, die tijdens de oorlog tegen Pa lestina bij het beruchte wapenschan daal betrokken zou zijn geweest, doch door een burgerlijk hof werd vrijgesproken, en dr Ahmed al Na- kib, de vroegere directeur van het El Mouassa ziekenhuis, die ook van corruptie wordt verdacht. Verder zijn gearresteerd Ibrahim abdel Haddi, premier in de tijd dat de Saadisten de macht in handen, en Ibraham Farag, een Wafdistische oud-minster. Later werden nog ge arresteerd Ismail Almiligy, een broer van ex-premier Haddi, luitenant-ko lonel Saad edin el Soenbati, een vroegere politie-offcier en Mandouh Riad, de vroegere Saadistische mi nister van handel. Hamid Goa, dt vroegere vice-voorzitter van de Saa distische partij, is in Assioet gear resteerd en naar Cairo overgebracht. Ten slotte zijn ook gearresteerd Mahmoud Soelieman Gnannam, de vroegere Wafdistische minister van handel en Kamel el Kawish de oud- procureur-generaal, die indertijd het wapenschandaal verborgen zou heb- gehouden en ontslagen werd toen Naguib de macht overnam. Ordeverstoringen in Atjeh Maandagmiddag deden onbeves tigde berichten de ronde, volgens welke op drie plaatsen in Atjeh, na melijk Langsa, Lho Seumawe en Leu- laboh, ordeverstoringen hebben plaatsgevonden. Volgens het dagblad „Merdeka" zouden een aantal leden van de gewapende macht bij de or deverstoringen betrokken zijn ge weest. In een hoofdartikel schrijft „Merdeka" over Atjeh: „De situatie in Atjeh is niet bevredigend. Men mag aannemen, dat er een toestand is ontstaan, welke niet meer door de regering zal repressief moeten op- allang stiefmoederlijk behandeld. De regering zal represseif moeten op treden en wij weten niet, hoe dan de gevolgen zullen zijn. West-Java werd een probleem, daarna Zuid-Ce- programma voor het nieuwe seizoen ontvouwd. Ofschoon de bestaande verhouding tussen de verschillende rubrieken vrijwel ongewijzigd is ge bleven en ook de indeling van het programma weinig veranderingen heeft ondergaan, is er nochtans veel nieuws te melden, dat voornamelijk is te vinden in de vormgeving, die welgeslaagd kan heten en die aan ieder het zijne geeft. Reeds was bekend gemaakt, dat in de loop van de winter een politiek forum wordt gehouden. Wij hebben nu vernomen, dat de uitzendingen daarvan in verschillende plaatsen van het land zullen geschieden en dat het forum telkens wordt uitge breid met een plaatselijk deskundige. Ook andere katholieke organisaties zullen aan hun trek komen. In de rubriek „En nu mijn geval" zal Louis Beumer de K.A.B. voor de mocro- foon te stellen vragen beantwoorden; de katholieke boeren en tuinders krij gen een eigen rubriek „Wij van het land" en voor de R.K. middenstand zal Wouter Perquin rtu en dan spre ken over het middenstandsbeleid. Terwijl de Radiodokter om studie redenen even verstek moet laten gaan, wordt nochtans over medische onderwerpen gesproken, en wel on der de titel „Ouders en kinderen" „Op het spreekuur van de school arts" komt mevrouw H. Ydema-Del- lewijn uit Didam in de rubriek voor de vrouw aan het woord en verder zal ook de Schoolradio aandacht be steden aan de volksgezondheid. Kan 'n haan 'n ei liggen"? Met deze taalkundig bedenkelijke vraag zal dr. J. Starink zich wenden tot een radioklasje van de drie ra dio-medewerkers Kartha Doyle, Wim Quint en mr. W. Wagenaar. Deze drie zullen in het land fouten tegen de taal opsporen en voor de micro foon hopelijk een levendige discussie ontwikkelen. Van radio-Chicago zal een aantal klankbeelden over het atoomvraagstuk worden overgeno men. Oud-minister Van den Brink is aangezocht voor het bespreken van het vraagstuk der overbevolking. Wie iets wil weten over zijn pa troon, kan om de veertien dagen 's Zondags na de Hoogmis luisteren naar de bekende hagiograaf prof. dr. W. Lampen O.F.M. De Zonnewijzer zal voortaan voornamelijk aan de Missie zijn gewijd. Na zijn reis door het Heilig land zal Dom B. Broek berd O.S.B. op de Zondagmiddagen spreken en opnamen geven onder de titel „Op de paden van het Nabije Oosten". De rubriek luisterspelen en klank beelden bevat verschillende werken van betekenis; we noemen: Tom Bouwer over dr. Poels „een profeet in Heerlen", Toon Rammelt over „De lof van de polder". Bernard Verhoe ven over Alberdingk Thym. „De klop op de deur" van Ina Boudier-Bakker zal in vier delen worden weergege ven. Van de bijzondere uitzendingen noemen we de viering van het 50- jarig bestaan van de Kath. Mijnwer- kersbond, een vertelwedstrijd in ver band met de band tussen de katho lieke Universiteiten van Nijmegen en Leuven, een streekdag over Zuid- Holland, een Volksgezondheidsweek week reeds dezer dagen en drie gro te acties, namelijk voor de kerk op de Grebbeberg, voor „De Zonne bloem" en voor de Missie. Dat „Negen heit de klok" is ver nieuwd, heeft men intussen kunnen waarnemen; op 31 October volgt reeds de 200ste Klok na vijf jaren, hetgeen feestelijk zal worden gevierd, evenals het eerste lustrum van de Bietenbouwers. ,,'n Mens kan wat meemaken!" Onder deze titel wordt dè grote wedstrijd van het seizoen gegeven. Elke Zaterdag na de Klok zullen drie zilveren en koperen echtparen met elkaar kampen om de titel van beste vertellers. Wekelijks zijn drie huis kamers van vierende echtparen met de studio verbonden. Een jury zal het beste verhaal belonen met een prijs van 400; alle anderen ontvangen troostprijzen. Een ander nieuw experiment biedt de Schoolradio. Tijdens de Volksge zondheidsweek worden vijf katholie ke scholen, uit elk Bisdom één, met de studio, waar de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid een radio examen zal afnemen. Alle schoolra dio-klassen in Nederland zullen de gang van zaken kunnen volgen. Ook hier is een prijs toegezegd. Overigens zullen ook andere jeugduitzendingen meer betekenis krijgen, b.v. met een cursus E.H.B.O. en met opdrachten wedstrijden. Elke maand zal dr. Kat met zijn jongenskoor het kerkelijk lied propageren. Over „Kinderen en zal Maria Emich een paedago- worden aangekondigd een serie uit zendingen van ernstige muziek. Jon ge Nederlanders zullen Nederlandse muziek uitvoeren; er volgen oratoria en opera's, van welke laatste er en kele door de Nederlandse Opera van uit de Stadsschouwburg te Amster dam worden doorgezonden. Van de aangezochte solisten zijn er verschil lende uit het buitenland. Ook aan de lichte muziek zal aandacht worden besteed; het programma „Na het eten noten toe" is een succes gebleken, reden waarom deze rubriek wordt voortgezet. VOORSCHOTEN DE VEURSEWEG-KON. JULIANA- LAAN EN LEIDSEWEG WORDT VOORRANGSWEG. Bij besluit van Ged. Staten van Z.-H. dd 25 Aug. 1953 werd het ge deelte provinciale weg Rijswijk-De Vink, met zijtakken naar den Deyl en de Lammebrug als voorrangsweg aangewezen. Ged. Staten hebben B. en W. verzocht te willen bevorde ren. dat door de raad ten aanzien van de verkeerstraverse, gelegen tussen de Zuid-Westzij de van de Pa pelaan en de Noord-Oostzijde van de verbinding van het Burg. Verne- depark met de Leidseweg en derhal ve omvattende een gedeelte van de Veurseweg, Schoolstraat, Kon. Ju- lianalaan en een gedeelte Leidseweg een soortgelijk besluit wordt geno men. Naar de mening van B. en W. ligt het voor de hand, dat de in de kom van het dorp gelegen verkeers traverse, verkeerstechnisch van de zelfde rang dient te zijn als de daar op aansluitende weggedeelten. In verband met bovenstaande zal de ge meente 30 wettelijk voorgeschreven verkeerstekens moeten plaatsen. Voor dit doel wordt gevraagd 1200 beschikbaar te stellen. Gemeenteraad. Vrijdagavond a.s. komt de raad in vergadering bij een. Agenda o.a. Het aantal leden van de Commissiën van Bijstand zal worden uitgebreid. Tevens zullen in deze vergadering de leden en de plaatsvervangende leden worden be noemd. Voorts komt er een voorstel tot verlenging van de subsidie van 100.aan de Federatie Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening. Het verlenen van medewerking aan toekenning van premies ingevolge de Premieregeling Woningverbetering en woningsplitsing 1953. Het aangaan van kasgeldleningen in de jaren 1953 en 1954. Het overnemen om niet van de Woelwijklaan. Het aanwijzen als voorrangsweg van de door de bebouwde kom lopende verkeers- straverse. In gebruikgeving van de gemeentelijke lokaliteiten. Ingebruikgeving gemeentelijke lo kaliteiten. Het College van B. en W. stelt voor de gemeentelijke loka liteiten tegen het onderstaande ta rief in gebruik te geven: Het gymnastieklokaal en het in de toekomst te bouwen gymnastieklo kaal tegen het tarief van 1.50 per uur. De grote zaal van het ambachts huis ƒ1.per uur. De lokalen van de openbare school, per lokaal 1. per uur en de lokalen der voormali ge openbare school, per lokaal voor ƒ1.per uur. Oud-plaatsgenoot geneesheer-di recteur. De heer A. Fortgens, chi rurg, is benoemd tot geneesheer-di recteur van het Diaconessenhuis te Rotterdam. Noord nam wraak. De damver- vereniging „D.E.S." hield haar jaar lijkse wedstrijd tussen Voorschoten Noord en Zuid. De Noordelijke namen ditmaal geducht wraak voor de nederlaag van vorig jaar en ver sloegen de Zuidelijken te veroveren. De gedetailleerde uitslagen luiden: M. StormJ. van Bemmelen 11; G. H. Oostergo—G. Weggen 11; S. H. Zitman—W. van Egmond 20; R. StormJ. M de Bruyn 20; J. J. v. d. VeldenJ. Oosterom 02; J. v. d. Hulst—C. v. d. Munt 2—0; H. Som- merR. van Delft 20; R. Politiek C. v. d Munt 20. A.s. Woensdag wordt een begin ge maakt met de onderlinge wedstrij den waarvoor fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld. ZOETERWOUDE 25-Jarig jubileum. Op 21 Sep tember was het 25 jaar geleden, dat de heer H. de Vreede bij Oosthoek Zoon N.V., Betonfabrieken te Zoeter- woude in dienst trad. De jubilaris werd ten huize van de heer Oosthoek ontvangen, alwaar hij door directie en bedrijfsleiding werd toegesproken. Hierbij werd hem een gouden horloge, alsmede een me daille met oorkonde overhandigd. De echtgenote van dë jubilaris mocht 'n bloemstuk in ontvangst nemen. De jubilaris bracht de verdere dag in de familiekring door. In de namid dag werd hem in de cantine door het gezamenlijk personeel een armstoel en bloemen aangeboden. „Het uur der verrukking" Eerste abonnementsvoorstelling „Zijn wij wat de omstandigheden van ons gemaakt hebben of zijn wij wie wij geweest zouden zijn, als de omstandigheden zulks niet verhin derd hadden?" Met andere woorden: zijn wij anders als de omstandighe den zich toevallig wijzigen of komt ons ware ik juist dan naar voren? Dat is het thema, dat Anna Bonacci in het blijspel „Het uur der verruk king" heeft uitgesponnen; een the ma, dat zich door zijn vaagheid uit stekend leent tot het houden van al lerlei speelse bespiegelingen, tot het uiten van spitsvondige gedachten- spinsels en blijkens dit spel ook tot het bedenken van ondeugende situa ties. Het gaat hier om twee vrou wen, de één de toegewijde echtgeno te van een Engelse dorpsorganist, een ingebeelde, sterk egocentrische man, en de ander een vrouw van luchtiger allure. De laatste zou nooit gedacht hebben, dat zij nog ooit zover zou komen, dat zij de avances van een man zou afwijzen en de eerste zou nooit geloofd hebben dat er op een moment zoveel frivoliteit uit haar naar voren zou kunnen komen. In dat éne buitengewone uur zien zij echter plotseling hoe er een ander in hen schuilt; het leven gaat verder, maar ieder van hen heeft iets begre pen. Anna Bonacci heeft dit gege ven, dat gemakkelijk zeer precair had kunnen worden, met vrouwelijke tact behandeld, en de „Haagsche Co- Burgerlijke Stand Geboren: Catharina dr van P. van Egmond en A. Schijf; Annetta Mar- garetha dr van P. van Rootselaar en J. Rijsdam; Hendrika Johanna, dr van P. Robijn en E. Stikkelorum; Hans zn van J. C. van Pruissen en H. van Tintelen; Harmen, zn van T. J. Slijkhuis en B. Veldhuis; Iris Rose Simone, dr van S. N. Koomen en R. M. van Nimwegen; Bernardus Jo hannes zn van B. J. Voskuil en M. Gorree; Lena Johanna dr van H. van Duuren en L. Velthuijsen; Theo zn van M. Lampers en E. C. Th. van Rooteselaar; Arie Wouter, zn van W. van Wijngaarden en M. Eikelen boom. Overleden: J. van Egmond wedn., 82 jr; J. C. van den Burg wed. van Stijger 66 jr; H. Keunen, man 77 jr; M. E. W. Zalme wed van Sirks 69 jr; van 't Hart wed van: van der Meer 68 jr; H. F. A. M. Walenkamp, wedn. 74 jr; A. van der Vaart huisvr. van: Corpel 62 jr; N. A. de Kreek, man, 49 jr; L. J. Zeegers, huisvr. van Tachtig procent van bromfietsers zijn gevaar voor motorisch verkeer Strenge straffen geëist De Officier van Justitie in Zutphen, mr. J. C. Donker, heeft een strenge waarschuwing laten horen aan brom fietsers, die zich onbehoorlijk op de weg gedragen. Tachtig procent van de bromfietsberijders zijn, zo meent mr. Donker, niet capabel om aan het gemotoriseerde verkeer deel te ne men en hiervan worden de bona fide weggebruikers de dupe. Mr. Donker meent nu een mogelijk heid gevonden te hebben bromfiet sers, die een ongeluk veroorzaken, van de weg te verwijderen. Intrek ken van een rijbewijs is niet moge lijk, maar in Zutphen hoorden twee dames, die ernstige ongelukken ver oorzaakt hadden, voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen zich eisen, die on middellijk ondergaan moeten wor den wanneer zij binnen drie jaar weer op een bromfiets rijden. Daar bij eiste de Officier flinke geldboe tes. „Verkeersimbecielen" In het eerste geval betrof het „een der treurige gevallen van moderne verkeersimbecielen". zoals de presi dent van de rechtbank het noemde. Mevr. Z. uit Apeldoorn stak op een snelle bromfiets de weg over zonder voldoende uit te kijken, waardoor een motorrijder mët haar in botsing kwam. „Ik was mijn zinnen kwijt, toen ik de motor zag", verklaarde de ver dachte. De gevolgen waren vreselijk De motorrijder werd zodanig ge wond,' dat hij zijn gehele leven in valide zal blijven. De eis was honderd gulden boete of 25 dagen hechtenis, toewijzing van I de civiele vordering van ongeveer 1150 gulden en bovendien een maand voorwaardelijk met de genoemde bijzondere bepaling. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. De verdachte verklaarde in hoger be roep te zullen gaan. „Wist ik ook niet" Weinig begrip voor de daad van de motorrijder, die haar leven redde, maar die ten gevolge van haar on- JCo-ite GOLF lebes en West-Borneo en nu Atjeh",gische rubriek verzorgen in het pro- aldus „Merdeka". gramma „Moeders wil is wet". De bromfietser W. H. v. d. O. uit Rotterdam is gisteren tegen een auto opgereden en aan de gevolgen over leden. Een explosie heeft zich voorgedaan in de werkplaats van een warmte technisch bureau te Winterswijk. De arbeider W. Th. A. uit Aalten werd hierbij gedood. De overige arbeiders kwamen met de schrik vrij. De 45.000ste inwoner van Zaan dam, die gisteren in het gezin Dolle man begroet werd, kreeg van de burgemeester een spaarbankboekje van 100,— aangeboden. Twee onderofficieren, een van de Nat. Reserve en een van de Luwa zijn in arrest genomen, omdat zij beiden ƒ3000,hebben verduis- I terd. voorzichtig rijden voor zijn leven verminkt is, had de andere verdach te, mevrouw. B. uit Arnhem'. Zij ver oorzaakte een ongeluk in Wilp, waar zij zo maar een voorrangsweg over stak terwijl er een motorrijder na derde. Toen de president haar hier over onderhield en over de voorrangs- regels sprak, riep de verdachte ver baasd uit: „Oh, maar dat wist ik ook niet, dat het zo moest". De Officier eiste in dit geval twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met de ontzegging van het recht op een bromfiets te mogen rij den voor de tijd van drie jaar. Daar-1 woonachtig te Leiden, G. M. J. Berk, bij vroeg hij 300 gulden boete of 50 LeidschendeJn, J. Hoek, Katwijk, A. medie", welke het spel gisteravond als eerste in de serie Abonnements voorstellingen opvoerde, heeft er on der regie van Cees Laseur een frisse, vlotte vertolking van gegeven, ge heel in overeenstemming met de in tentie van de schrijfster. PquI Steen bergen gaf de figuur van de ver waande organist levenswarmte en een weelde van tintelende kleür- schakeringen, een uitstekend gespeel de creatie. De beide vrouwen, die een rol in zijn leven hebben gespeeld in dit „uur der verrukking", waren Elisa beth Andersen als de echtgenote en Enny Meunier als de lichte Géral- dine, twee geheel verschillende vrou wentypen, welke met goed begrip en zwierig kunstenaarschap op het to neel werden gezet. De entourage van de verschillende bijfiguren vol deed heel goed; er waren geen zwak ke plekken, zelfs niet onder de dienstmeisjes. De voorstelling, die tot bij mid dernacht duurde, vond een goed ont haal, terwijl aan de beide genoem de dames bloemen werden aange boden. Gisteravond vond in het „Gulden Vlies" de jaarlijkse diploma-uitrei king plaats aan de jonggezel-zetters en drukkers. De heer P. Merkelijn, voorzitter van de Districts Opleidings Commis sie, sprak de gediplomeerden en hun ouders toe. Hij wekte de jonggezel len op, niet bij de zo pas verworven pakken te gaan neerzitten, maar, na tuurlijk na een welverdiende va cantie, ook van de verdere oplei ding druk werk te maken. Ontwikkeling is nu eenmaal de sleutel der toekomst. Als wij onze ex port op grafisch gebied willen hand haven en vergroten, zullen we over prima vakmensen moeten kunnen beschikken, aldus de heer Merkelijn. Nadat hij nog speciaal de leermees ters voor hun onmisbaar werk be dankt had werden de diploma's uit gereikt. Hierna voerden verschillende afgevaardigden het woord. De heer Th. J. W. Blauw, hoofdcontroleur van de Vereniging voor Vakopleiding wenste de D.O.C. geluk met de gun stige uitzondering, die zij ten opzich ten van de slechte resultaten elders in het land maakt. Immers 19 van de 21 candidaten behaalden hier het di ploma. Verder boden nog de heren H. de Graaf, 2de voorz. van de afd. Leiden van de Alg. Ned. Grafische Bond, K. J. de Bree, bestuurslid van de R.K. Grafische Bond en een afge vaardigde van de werkgevers hun gelukwensen aan. Men bleef hierna nog geruime tijd feestelijk bijeen. De gediplomeerden zijn: Jongezel drukker in het boekdruk- kersbedrijf: W. Bavelaar, F. L. H. Corta, J. A. Schreuder, C. J. de Wit, allen te Leiden, H. Duijm, Sas- senheim, A. Zandvliet, Noordwijk. Jonggezellen in de illustratiebedry- ven: J. de Bruin, P. J. van der Lin den, K. Molenaar, H. H. Noordeloos, H. v. Oosten, allen te Leiden. Jonggezel-handzetten in het boek- drukkersbedrijf: J. Buis, G. Eiker bout, F. A. Eradus, A. Fasel, B. A. Koek, L. Koek, P. de Koning, J. La- court, M. Lems K. J. Revet, jillen dagen. A. v. Leeuwen, Lisse. Gevestigd in de week van 14 tot met 19 September. S. Amadio, secreta resse, Joh. de Wittstr. 36; W. A. Benink, mach.bankwerker, Pasteurstr. 22a; J. van den Berg, boekhouder, H. de Vriesstraat 64; J. E. van WijlenBloemsma, Bos- huizerkade 85; M. L. da Costa Gomez, Korevaarstr. 8a; D. /f! van Dam, Plant soen 9b: A. H. G. E. Driessen, steno typiste, Rijnsb.weg 29a; J. Duivesteijn, H:ogl. Kerkgracht 56; A. LancelVan Eeuwijk, Zuidsingel 6; J. J. van Eil en fam., contr. bedr.ver., Tomatenstraat 29; A. M. Engelfriet, J. v. Goijenkade 27; A. Erentreich, korp. KL., Morsstr. 62-64; E. C. Ernst, apoth.ass., W. Singel 52; D. de Feij, militair, Da Costastr. 74; H. Fran ken, dienstbode, Pieterskerkhof 36; P. F. van Gils, timmerman, Haarl.str. 44; K. W. H. de Groot, opz. PTT, Maredijk 34a; W. C. M. Guinée, religieuse, Pietersk.- choorsteeg 15; B. Hartstra, röntgenass., Roodborststr. 2; A. Hazevoet en fam., boekhouder, Lammensch.weg 119; A. J. L. A. Hessing en fam., Lijsterstraat 19; D. M. Heijnis, 2e Binnenv.gracht 8a; J. J. van Houte, J. v. Goijenkade 30; G. M. van Huet, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. J. van der Hulst, Beestenmarkt 1; T. J. G. Jansen, commies NS, Rijnsb. weg 29b; D. Kiers, spoorwegbeambte, Dahliastr. 22a; J. Kol en fam., stuurman grote vaart, Boshuizerkade 86; J. J. van Koperen en fam., stoker, W. Rozenstr. 46; J. W. Kronenburg, Boshuizerkade 18; H. van der Linden, timmermansknecht, Musschenbroekstr. 8; H. P. van Luik, techn. ass. TNO, Morssingel Ha; G. J. Lut, chef lederhandel, Breestr. 156; T. N. van Luijk, med. analyste, Thorbecke- straat 7; J. H. W. Mak, Da Costastr. 18; M. C. Maijor Polak, Groenhovenstr. 15; G. Moolenbeek en fam., gipsverband- meester, Kapteynstr. 22; A. W. A. Hof- kesNieuwland en fam., Boshuizerkade 102; M. A. Ober, R.K. Priester, P. de la Courtstr. 73; I. Ouwerkerk, monteur, Middelstegracht 30; M. J. van der Pas, Lokhorststr. 21; Wed. E. PlaatzerPas- schier en fam., Breestr. 19; A. C. Paulen, W. Singel 97; E. M. Philippi, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; A. E. Prins, hulp in de huish., Du Rieustr. 27; C. Prins, v. Limb. Stirumstr. 31; M. J. van Riel, secretaresse, W. Singel 27; J. Riet veld, Kanaalweg 24; P. Robijn, stations- arbeider NS, v. d. S. Bakh.laan 27; G. C. Rooijackers, vertegenwoordiger. Lee mansstraat 31; M. A. F. Rugebregt, ver pleeghulp, Steenstr. 55a; T. Schaafstra, Verl. Nassaustr. 2; M. E. Schendelaar, Ambonstr. 11b! IJ. Smit, Fagelstr. 26; A. M. M. van der Spek, huishoudster, 3 Octoberstr. 51a; B. A. Spruit en fam., Roodenb.str. 10; J. B. E. Stokhuyzen, Rijnsb.weg 114; T. van Strien en fam., Nieuwsteeg 31; B. Tebrugge, arch, amb tenaar, Maredijk 6; N. E. Thorbecke, onderwijzers, Boerh.laan 19; N. M. J. Toers Bijns, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; H. A. M. Toten, ass. accountant, Rijnsb.weg 144; A. Versloot, analyste, W. Singel 99; L. L. Versloot, apoth. ass., W. Singel 99; F. de Vink en fam., kor poraal, Uiterstegracht 95; Wed. J. W. KooiVlasveld, L. Morsweg 49; H. L. de Vos, exped.knecht, 3 Octoberstr. 17a; A. M. de Vries, correctrice, Rijnsb.weg 18; W. de Vries, Rijnsb.weg 18; G. A. BroeninkVan der Wal, Valdezstr. 3; J. P. Warns, Maredijk 139; A. J. Wevers en fam., fabr.arb., Marnixstr. 43; P. S. Wielinga, Nwe Rijn 28; E. T. M. de Wit, Noordeinde 50. Vertrokken in de week van 14 tot en met 19 September. H. E. BosmanBak ker, Nieuwstr. 36, Zwitserland; A. B. Bekker, Maredijk 72, Bodegraven, Bui tenk 6P. M. van Bemmelen, Boerhaave- laan 26, Groningen, Rodesingel'28a; J. Benschop, 3 Octoberstr. 61a, Zwitserland; G. Beijes, Rapenburg 59, Assen, Alte- weertstraat 43; J. J. J. Bik, Herenstr. 146, Katwijk, Overryn 7; C. J. Boasson en fam.. De L. de Kanterstr. 15, Israël; J. P. Bonnet, Schelpenkade 57a, 's Her togenbosch, Achter het Stadhuis 10; G. A. Brandt en fam., Oranjegracht 32, Vlaardingen, v. d. Spiegelstr. 54a; F. Brandt Corstius, Plantsoen 93, Utrecht, Adr. v. Ostadelaan 147; A. Coblijn, Rijnsb.weg 10, Delft, Nwe Plantage 20; H. W. Colstee, Fagelstr. 38, Winterswijk, Wooldseweg 57; E. van Crevel, Oude Rijn 25, 's Gravenhage, 2e Schuijtstr. 151; H. W. Demmink, Oude Rijn 43a, Sas- senheim, Parklaan 55; A. Donkers, P. J. Blokstr. 37, Medemblik, Meerlaan 40a; P. Droogers, Levendaal 82, Apeldoorn, Frankenlaan 70; N. Drost, De M. van Streefkerkstr. 2, Rotterdam, Schieweg 81a; E. C. van Essen en fam.. Rapenburg Maastricht, Aylvalaan 19; J. D. Grinbaum en fam., Rijnsb.weg 54, Is raël; J. Groeneveld, De Genestetstr. 116, Leiderdorp, Spanjaardslaan 10; L. E. Heine. H. Morsweg 118, Est ca, B 6; A. A. Holt, Groenhovenstr. 11, Bloemendaal, Ernst Casimirlaan 88; A. Holwerda, H. Rijndijk 34, Oostdongeradeel, Anjum B318; Th. J. A. Hosman, Breestr. 111, Driebergen-Rij senburg, Hoofdstraat 177; Indonesië. F. W. van Houten, Druivenstr. 45, De venter, Ceintuurbaan 100; M. C. Huese, Rapenburg 122, 's Gravenhage, v. Moers- selestraat 11; J. van Ispelen, Lammen- schansweg 88, Den Helder, Buiten haven 5; H. Iwena, W. Singel 94, Oegst- geest, Nassaulaan 50; D. C. de Jong en fam., Haagweg 43, Oegstgeest, Marelaan 52; H. Kindt, St. Buysingstr. 10, Leider dorp, Acacialaan 31; W. Klaij, Formosa- straat 14, Wassenaar, Prinsenweg 80; W. F. Klootwijk, Waardgracht 132, Amster dam, Utrechtsestr. 30 hs.; C. A. Kluyver, Rapenburg 123, Delft, Nieuwelaan 3; W. G. Koelewijn, echtg. Vinkesteijn en fam., Pr. Wilhelminastr. 4, Alphen a. d. Rijn, Hoorn 240; W. P. Koolhaas, Nieuwsteeg 39, Breda, Vierwindenstr. 3; P. J. Kos- tense en fam., O. Herengracht 21a, Voor schoten, Vondelstr. 3; A. Kuiper, Rijns- burgerweg 31b, Rotterdam, Hoflaan 128; S. A. J. M. Landman, Zoeterw.weg 138, Roermond, Voogdijstr. 20; S. T. Liauw, Herenstr. 118, Indonesië; L. C. Linthorst Homan, Nieuwsteeg 31, 's Gravenhage, v. d. Burchlaan 40; A. Loef, Rijnsb.weg 73a, Arnhem, Prümelaan 17; C. M. Meij- nen, O. Rijn 23, Harderwijk, Bruggestr. 35; J. L. Mulder, Soembastr. 63, België; M. A. E. C. Notermans, Zoeterw.wèg 138, Venlo, Heutzstr. 2; C. Nouwen, J. v. Goyenkade 44, Rhenen U., Cuneraweg 375; W. J. Nugter en fam., Transvaal- hof 5, Katwijk, Dahliastr. 23; J. A. Otte- vanger, Fruinlaan 8. 's Gravenhage, Gr. Hertoginnelaan 95; G. Ouwejan, Rijnsb. weg 10, 's Gravenhage, v. d. Neerstr. 99; B. F. J. A. Pols en fam., Morsweg 174b, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 69; Wed. C. KostenseRecourt, O. Heren gracht 21a, Voorschoten, Vondelstraat 3; H. A. Reekers, Breestr. 87, Haarlem, Gr. Houtstr. 109; C. M. de Koning—Van Rooden, Kersenstr. 21, Zoeterwoude, Vrouwenweg 21; M. C. Ruijgers, Pieters- kerkchoorsteeg 20, Maastricht, Oranje plein 5a; J. Schmal, Hoogl.kerkgracht 17, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 46; A. M. C. Schuitemaker, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Warmonderweg 72; H. Servaas, Falckstr. 8, Leiderdorp, Eiken laan 2; J. H. Speel en fam., De Genestet- straat 69, Schiedam, P. Potterstr. 29a; E. A. Verlaan, Nieuwe Rijn 16, Hazers- woude, Voorweg 78; T. C. Vlaander, Vinkenstr. 6, Terneuzen, Axelsestraat 4; A. G. Voorhoeve, Rijnsb.weg 101, Wage- ningen, Bowlespark 15; H. J. Voors, O. Rijn 23, Heemstede, Torenlaan 6; J. J. Vreeburg, Herengracht 22, Amsterdam, Minervalaan 14; J. N. Vijlbrief, Jac. Catslaan 63, Vlissingen, Glacisstr. 82; S. J. KagenaarDe Wilde. 3 Octoberstr. 18a, Koudekerk a. d. Rijn, Hogewaard 156; G. J. J. van Wimersma Greidanus, Rapenburg 8, 's Gravenhage, Laakkade - wijtenburg, Thorbeckestr. 46,

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2