Meerburg kwam niet verder dan een gelijk spel Engeland won de Trophy, Tsj. Slowakye Zilveren Vaas Het plan-Burgwal in de KN V B-vergadering Warmunda versloeg ook Teylingen; 3-2 Arsenal, met Tommy Lawton' speelde gelijk MAANDAG 21 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT x vVËEDE BLAD PAGINA 2 Ondanks 4-1 voorsprong op S.J.C. In een wedstrijd, rijk aan spanning en sensatie, is het SJC gelukt een 4 1 achterstand in te lopen. Bij deze stand ging spil Groenewoud naar vo- ven en de druk op de achterhoede van Meerburg werd zo zwaar, dat deze soms in een soort paniekvoetbal ver viel. Daarbij werd het gemis van Bas de Jeu op de linkshalfplaats sterk gevoeld, en pas toen de stand 43 was, werd P. Zandbergen in de ach terhoede gehaald om deze te verster ken. Het was echter toen al te laat, want SJC, dat als het ware het ge lijke spel rook, speelde steeds fana tieker. Er werd snel en goed gespeeld van weerskanten, waarbij Meerburg ge leidelijk het spel meer in handen nam. Bij een doorbraak zet Vink de bal goed voor doel, doch de vrij staande Groenewoud schiet hard over. Goed combinerend gaat Meer burg opnieuw ten aanval en als P. Zandbergen Romijn de bal toespeelt lost deze een schot waarbij de bal buiten bereik van de keeper van de lat weer in het veld terugspringt en voor de voeten van de toestormende v. Wetten komt, die door de gladheid van het veld de bal niet onder con trole kan krijgen en een prachtkans gaat verloren. SJC werkt zich dan wat las en in deze periode krijgt Meerburg een vrije trap te nemen. Th. Zandbergen plaatst de bal prach tig voor het doel over alles heen. Ra zend snel spurt J. Zandbergen er achteraan en, hoe het gebeurde zal niemand precies hebben gezien, maar voor de handen van de uitlopende keeper die de bal net wilde grijpen flitst hij de bal weg en de bal ligt een ogenblik later in het net (10). Plotseling weer een prachtig opge bouwde aanval van Meerburg, uit de achterhoede opgezet. Van voet tot voet, zodat er geen tegenstander aan te pas kan komen, komt de bal bij Rom^n. Deze geeft even fraai over naar rechts, waar J. Zandbergen de bal opvangt en met een hard diago naal schot de stand Op 20 brengt. Direct hierop krijgt SJC een corner te nemen en als de verdediging even ZAND VOORTMEE UWEN— LUGDUNUM 2—3 Lugdunum heeft gisteren een over winning weten te behalen in eon wedstrijd, waarin groen-wit steeds in de meerderheid is geweest. Jammer genoeg bracht de eerste helft een periode van gemiste kansen en waar de Lugdunum-achterhoede met Hoek stra aan het hoofd van geen wijken wist, kon ook de thuisclub niet tot doelpunten komen. De rust kwam met 00. De tweede helft begon met een fel aanvallend Lugdunum. Teeuwen, in bijzondere vorm, wist met snelle aan vallen steeds de achterhoede van de thuisclub uit elkaar te spelen en uit een goede voorzet van zijn voet, kop te Mizeé fraai in (01).Bijna direct hierna was het Filippo, die de stand tot 02 kon opvoeren. Een kleine verdedigingsfout kost groen-wit een tegenput (12), ter wijl even later uit een strafschop de stand gelijk komt (22). Even wordt Lugdunum uit de ver dediging gedrongen, maar een snelle uitval van Teeuwen doet de bal bij Verhoeven komen, die zich geen ogenblik bedenkt en de kansen weer doet keren (2—3). Snel gaat het spel op en neer met Lugdunum steeds in de meerderheid, echter blijven doelpunten uit en on der grote spanning kwam het einde. DJSALHPIA 1—1. Ook de tweede wedstrijd heeft Al- phia niet in een overwinning weten om te zetten, doch wat voor de Oran je-witten belangrijker is, zij heeft een geheel ander partijtje voetbal laten zien, dan vorige week in haar thuis wedstrijd. In deze wedstrijd werd weer met volle overgave gespeeld en het samenspel was weer prachtig. De schotvaardigheid liet echter nog wat te wensen over en als ook het com bineren wordt afgewisseld met lange passes, dan zal Alphia nog tot betere prestaties komen. Alphia was direct na de aftrap de meerdere en met goed samenspel ging zij de gastheren te lijf. Na een paar keer tegen de lat te hebben geknald, ondernam Alphia weer een aanval en een fraaie voorzet volgde; de Rot terdamse spil sloeg vallende de bal met de hand weg. Van Ëgmond over zag de situatie snel en voordat de achterhoede van DJS zich had her steld, schoof hij de bal keurig door naar rechtbinnen Bouthoorn, die van deze fraaie kans gretig gebruik maak te en Alphia na 35 minuten een 0 1 voorsprong verschafte. Seton van DJS weerde zich geducht en wist en kele hoekschoppen te forceren, maar hoe fraai deze ook voor het doel wer den geplaatst, de Alphia-achterhoede greep resoluut in. Tot de rust onder ging de stand geen wijziging meer. Na de hervatting kregen we aan vankelijk een gelijk opgaande strijd te zien, waarin de beide achterhoeden de situatie meester bleven. Doordat de beide kanthalfs van Alphia niet voldoende mee optrokken, verkre gen de gastheren enig overwicht, doch Bouthoorn en Uithol hielden stand. Seton bij DJS ging ten einde raad naar de rechtsbinnenpl-aats. Een kwartier voor het einde kreeg de thuisclub een vrije trap te nemen. De linkshalf v. d. Graaf plaatste de bal in de doelmond en doordat de Alphia- doelman te vroeg uit zijn doel kwam, verdween de bal in- het verlaten doel ,(1-1). te lang wacht met ingrijpen is het Vink, die onhoudbaar inschiet (21). De tweede helft, waarbij SJC het windvoordeel heeft, brengt al direct een verrassing. Als SJC aftrapt neemt Meerburg de bal over en Th. Zand bergen plaatst naar J. Zandbergen, Koelewijn omspeelt en een scherpe voorzet geeft. De bal belandt bij Romijn, die opnieuw voor doel plaatst en nu is het Janson, die hard inkogelt (31). Bij een volgende aanval kogelt Romijn rakening over de lat. SJC komt echter meer en meer opzetten en een vrije schop van J. Groenewoud wordt door Pelk gevan gen. Diens uittrap belandt opnieuw bij Groenewoud, die weer een ge vaarlijk schot lost, waarmee Pelk de grootste moeite heeft. De druk op het Meerburg-doel wordt steeds groter en daardoor wordt een overtreding gemaakt wat haar een penalty kost, die recht op Pelk afgevuurd wordt, die de bal vangt. Bij de volgende aan val van Meerburg speelt Turk op zijn keeper terug, die vlug weer uit trapt, doch niet ver genoeg. J. Zand bergen vangt de bal op, omspeelt de hele achterhoede en kogelt op nieuw in (41). Dit wordt SJC te bar. Groenewoud gaat paar voren en sticht herhaaldelijk verwarring in de Meerburg-verdediging. Als SJC een corner te nemen krügt, laat v. Mil de bal tussen zijn benen doorgaan en het leer verdwijnt voor de verbaasde ogen van Pelk in het net (42). Er is dan nog twintig min. te spelen en SJC dringt Meerburg geheel terug. Als Groenewoud doorbreekt wordt hij vastgehouden en onverbiddelijk, wijst de scheidsrechter naar de ge vreesde plaats. Opnieuw strafschop en nu wordt er geen fout gemaakt (43). Het laatste kwartier staat Meerburg met man en macht te ver dedigen en het ziet er naar uit, dat zij de druk kan weerstaan. Bij een doorbraak ontstaat zelfs nog een mooie kans om te doelpunten als J. Zandbergen weer eens mooi voor doel plaatst. De bal komt geheel vrij bij de invaller Redegeld, die op de linksbuitenplaats stond, maar hope loos faalde. De tijd is reeds verstre ken als C. Alkemade uit een vrije schop de bal afgemeten voor de voe ten van de midvoor plaatst die on- middelijk een kogel lost en daarme de stand gelijk maakt (44). Als Meerburg aftrapt blaast de scheids»- rechter het einde. WASSENAAR—BMT 2—1. Niet zonder moeite is Wassenaar gistermiddag op eigen terrein BMT met 21 de baas gebleven. De ster ke wind, die Wassenaar in de eerste helft tegen had, deed vdel afbreuk aan het spelpeil. Aan spannende mo menten voor beide doelen heeft het echter niet ontbroken. Na een kwartier bij voorbeeld kreeg BMT achter elkaar drie hoekschop pen te nemen, die elk een gevaarlij ke sttuatie voor het Wassenaarse doel opleverden. Tweemaal wist een der achterspelers van de thuisclub op de doellijn redding te brengen. Deze drie corners werden in de loop van de eerste helft nog door 6 andere gevolgd. Wassenaar daar entegen kreeg slechts 2 hoekschop pen, maar de tweede, enkele minu ten voor de rust, leverde een doel punt op. Linkshalf G. Buytelaar werkte de bal via een kluwen spe lers het Haagse doel in (10). BMT startte de tweede helft met een offensief, dat na 2 minuten reeds de gelijkmaker opleverde, eveneens uit een corner. Rechtsbuiten K. Loo- man nam deze hoekschop. De bal kwam scherp voor het doel en H. Hoogman scoorde (11). BMT bleef geruime tijd in de meerderheid, totdat na een kwartier ongeveer, weer uit een corner, het beslissende doelpunt ontstond. De hoekschop werd door P. Remmers waal genomen en via een opeenho ping van spelers belandde het leer achter doelman Jansen. Aan beide zijden deden zich nog enkele kansen voor. Midvoor v. d. Steen van Wassenaar miste op en kele meters afstand van het BMT- doel een fraaie kans en aan de an dere kant bracht doelman Oostrum op meesterlijke wijze redding, toen linksbuiten Damen een voorzet van Looman inkopte. De stand bleef on gewijzigd. 14 Gouden medailles voor Ned. motorrijders Aan het einde van de vierde dag werd officieel medegedeeld, dat onze langenoot Jansema inderdaad twin tig strafpunten had opgelopen we gens moeilijkheden, welke hij met de ontstekingsinstallatie had. Langeveld was, zoals reeds gemeld, ook die dag uitgevallen, doordat zijn motor was verbrand, zodat Zaterdagmorgen de 17 Nederlanders de vijfde dag met een blanco lijst begonnen. Dit is een gunstig aantal in vergelijking met het totaal aantal deelnemers, dat nog met 0 strafpunten in de strijd ligt (155). By de Vaas-teams hadden na de vierde dag de volgende teams geen strafpunten: Nederland B, Tsjécho- Slowakije A en B, Duitsland, Polen B, Zweden B en Engeland A. Drie Nederlandse clubteams zijn eveneens de vierde dag zonder straf punten doorgekomen, nl. de Ronde Venen (Wilnis), „Ons Genoegen" (IJsselmonde) en de M. C. Haarlem mermeer. Ook de vijfde dag (Zaterdag) is een zware dag geweest. Hoewel het weer evenals de voorafgaande dagen prima was en men zich in een sub-tropisch klimaat waande, hebben de deelne mers onverminderd te kampen gehad met slechte, harde, stoffige wegen met vele losse stenen. De stand bij de trophteams was na de vijfde dag officieus nog ongewijzigd. Bij de Vaasteams hebben er Zater dag weer 2 ploegen strafpunten op gelopen, nl. Duitsland, doordat een deelnemer bij de start niet kon weg komen en zich heeft moeten terug trekken. Ook Zweden-B heeft straf punten opgelopen. Er waren dus nog 5 strafpuntloze vaasteams over nl. Nederland B (met rijders Piet Knij- nenburg, Priem Rozenberg en Mar- tien den Haan), Tsjecho Slowawije A en B Polen B en Engeland A. Een nieuwe tegenvaller trof Neder land Zaterdag: Flip Haaker heeft de zelfde moeilijkheden met zijn ont steking gekregen als zijn teamgeno ten Jansema en Drikus Vee. Hij heeft zolang moeten repareren, dat hij meer dan een uur te laat aan de volgende controle kwam en daardoor moest uitvallen. Alle andere Nederlanders (16 in totaal) waren Zaterdagavond nog straxpuntvrij. Knijnenburg's lot heeft aan een zijden draadje gehangen. Hij had te kampen met een gebroken tankbout en alle pogingen om zijn tank vast te maken faalden. De tank stootte tijdens het rijden lek, maar ondanks dat, is het hem toch gelukt, met een blanco puntenlijst de finish te bereiken. Ook Ab Koning had het niet ge makkelijk. Hij verloor enige spaken uit zyn achterwiel, doch arriveerde evenals Knijnenburg tijdig aan de finish en kon, doordat hij wat tyd over had, nog gaan repareren. DE LAATSTE DAG. Het is het Nederlandse B-team niet mogen gelukken beslag te leg gen op de Zilveren Vaas, de op één Andere voorstellen afgewezen Bij de Zaterdagmiddag in „Krasna- polsky" te Amsterdam gehouden bondsvergadering van de KNVB was het voorstel inzake de competitie indeling der eerste klasse een der voornaamste punten van behande ling. Er was een voorstel van een acht tal personen ingekomen om te ko- I men tot een competitie-vorming van In een spannende en sportieve wed strijd is het Warnrunda gelukt de vol le buit te veroveren. Beide elftallen met enkele invallers, waarbij Teylin gen wel het meest gedupeerd was, daar keeper Gielen plotseling door familieomstandigheden was verhin derd, waarvoor de oud-keeper Leo Hoogervorst onder de lat stond, die zich voor de rust wel wat onwennig gevoelde, hetgeen al spoedig door twee doelpunten kenbaar werd. Nadat beide voorhoede kennis hadden gemaakt, met de keepers, werd het spel hoofdzakelijk in het middenveld gespeeld, hoewel Warmun da steeds de bal met forse trap pen naar voren schot, wisten de backs van Teylingen hun veld te beheer sen. Een hard ver schot van de links buiten van Warmunda liet Hooger vorst uit handen vallen juist tegen de toelopende midvoor van Warmun da, die de bal in het doel liep (10). Teylingen zette hierna enige mooie aanvallen op, welke ten koste van enige corners werden weggewerkt, hetgeen de Warmunda-achterhoede HPSV—BLAUW ZWART 1—0. Als spelers en supporters van Blauw Zwart aan de gisteren ge speelde uitwedstrijd tegen HPSV onplezierige herinneringen bewaren, dan is dat hoofdzakelijk te wijten aan de ronduit slechte leiding van scheidsrechter Ramkema. Toen by een spannende situatie voor het HP SV-doel linksback Van Dijk niets an ders meer kon doen dan de bal met de hand keren, weigerde de arbiter een strafschop toe te kennen, ook toen de HPS V-grensrechter bevestig de, dat hier van hands sprake was. Toen P. van Rhijn zich keurig had vrijgespeeld en op het punt stond een doelpunt te maken, werd hij op hardhandige wijze ten val gebracht. De scheidsrechter kende HPSV een vrije trap toe. En toen de Blauw Zwarter Cor Noordover, by een on schuldige botsing met een tegen stander naar deze HPSV-er later zelf verklaarde het veld werd uit gestuurd, was de maat vol. Het Blauw Zwart-bestuur heeft protest aangetekend, zowel tegen het niet toekennen van de strafschop, als tegen de leiding van scheidsrechter Ramkema in het algemeen. De straf schop werd, na afloop van de stryd, genomen, miaar jammerlijk gemist. Het protest zal niettemin behandeld worden. Wat de wedstrijd betreft, na een stroef begin veroverde Blauw Zwart langzaam maar zeker een zeker over wicht in het veld, dat echter niet in doelpunten kon worden uitgedrukt door het prachtige werk van de Haagse doelman Meyer. 1 Minuut na de hervatting kwam HPSV op zeer fortuinlijke wijze aan het eerste en enige doelpunt. Een tam schot van linksbinnen Pronk liet doelman Van Leeuwen glippen (1 0). Blauw Zwart zette alles op alles en was niet voor het Haagse doel weg te slaan. Corners werden er in series genomen, maar tot een ver diend tegenpunt kwam het niet. Jam mer was, dat sommige HPSV-ers, on der de druk van het Blauw Zwart- offensief tot hard spel hun toevlucht gingen nemen. goed was toevertrouwd. Weer is het Warmunda, dat door toedoen van rrridvoor Kuis de Teylingen-kee- per voor de tweede maal laat mis grijpen (20). Kort voor de rust krijgt Teylingen een corner te nemen, deze komt mooi voor doel, van Elk kopt tegen de paal, doch Van Kèste- ren schoot opnieuw in (12). Na de thee zien wij een gelijk op gaande strijd, waarbij Teylingen wel het beste spel speelde doch de voor hoede kreeg bij de Warmunda-de- fensie geen kans. Doch als Zoet de bal mooi aan Van Elk geeft werkt deze zich door alles heen en weet juist de bal over de uitlopende keeper in het doel te plaatsen (22). Als ieder denkt aan een gelijk spel wordt Warmunda een penalty toegewezen wegens hands van Verdegaal. Kuis zal het vonnis vellen, doch onder ademloze stilte vliegt het schot naast. Kort voor het einde is het de rechts buiten van Warmunda, die de bal hard tegen de paal schiet de bal komt juist voor de vrijstaande Van der Drift, die onhoudbaar inschiet 23). Het einde kwam met deze stand, waarmede Warmunda zeker tevreden kan zyn. 5 x 12 eerste klassers. De heer J. P. van Balen Blanken verdedigde het voorstel met de be kende argumenten de eerste klas sers willen zich handhaven, vrees voor het tot stand komen van een hoofdklasse, angst voor verande ring van de stemmenverhouding in de bondsvergadering, onjuiste getals verhouding tussen het aantal eer ste en tweede klassers bij doorvoe ring van het plan-Burgwal enz. terwijl de heer B. Meyer voor het lagere voetbal de tegenargumenten liet horen en nog naar voren bracht, dat er onrust heerst bij de tweede klassers, nu de eerste klasser zich blijven verzetten. Laatstgenoemde spreker hoopte, dat er nu eindelijk eens een streep kon worden gezet onder deze discussie, welke reeds vele jaren over deze materie op de bondsvergadering worden gevoerd. Nadat de heren G. Been en J. J. Dijkstra nog waarschuwingen had den laten horen voor de eventuele gevolgen, voortspruitend uit de door voering van het plan-Burgwal, bleek bij de stemming, dat slechts 35 af gevaardigden zich voor het voorstel om de eerste klase te vormen uit 5 x 12 clubs hadden uitgesproken en 63 tegen. Gezien deze stemming sprak het vanzelf, dat slechts 8 afgevaardigden voorstander bleken te zijn van het voorstel, ingediend, door de heren G. P. J. Timmermans c.s., om de in deling van de competitie eerste klas se te wijzigen in 6 x 12 met invoe ring van een volledige automatische promotieregeling. De heren Timmermans c.s. hadden dit voorstel in hoofdzaak ingediend, omdat zij een verdergaande ont wrichting van de districten willen te gengaan, terwijl volgens de voor stellers het bestaansrecht van de zuidelijke tweede klassers op het spel staat. Bij de rondvraag opperde de heer Van de Engelse velden Tommy Lawton heeft zyn aandeel gehad in het gelijke spel, dat Arsenal thuis spelend, bevocht op Manchester City (2-^-2). Mar Charlton Athletic deed wel heel verdienstelijk werk door West Bromwich Albion, tot nu toe ongeslagen in- de League, op eigen terrein n.b., met 32 te overwinnen. De midvoor van Charlton, ed Zuid- Afrikaanse speler Stuart Leary won de wedstryd voor zijn club met een schitterend doelpunt in de 66e mi nuut. Tussen twee haakjes, sedert 21 jaar had Charlton niet op het terrein van de Albion kunnen winnen. Liverpool, die al heel laag geno teerd staat op de ranglijst, sloeg Burnley met niet minder dan 40. Midvoor Louis Bimpson scoorde de vier doelpunten in de eerste helft van de ontmoeting. Tommy Lawton heeft inderdaad een groot aandeel gehad in het gelij ke spel, dat Arsenal op de City be vocht. Mén moet niet vergeten, dat Lawton de laatste jaren in tweede en derde divisie heeft gespeeld en dat de overgang naar Arsenal wel wat plotseling is gegaan. Maar- in dit mi lieu heeft hij toch voldoende van zijn capaciteiten gedemonstreerd om te geloven, dat Arsenal, nog steeds on deraan de ranglijst, zal herleven. Overigens ontkwam de City maar op het nippertje aan een nederlaag. De gelijkmaker werd pas in de laatste minuut van de wedstryd gescoord. Niet minder dan 65.000 toeschouwers woonden op Highbury de match bij. Het kopwerk van Lawton was af, maar hij ondervond niet al te veel steun bii zijn teamgenoten. In de tweede helft hinkte hij een beetje. Later bleek, dat hij zijn rechterenkel had geblesseerd. Doug Lishman, de linksbinnen scoorde beide doelpun ten voor Arsenaal, maar het tweede doelpunt was tot stand gekomen na goed voorbereidend werk van Law ton. Het kostbare Sunderland-team leed een 41 nederlaag tegen Portsmouth en staat thans onderaan, tezamen met Arsenal. De internationale midvoor Trevor Ford was niet in het Sunder- land-elftal opgesteld. Huddersfield Town sloeg Sheffield United met 63 en is thans tot de tweede plaats op geklommen, met twee punten achter stand op de Albion. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalManches ter City 32; Blackpool"Wolver hampton Wanderers 00; Cardiff CityBolton Wanderers 11; Chel seaAston Villa 12; Liverpool Burnley 40: Manchester United Preston North End 10; Middles broughSheffield Wednesday 41; Newcastle UnitedTottenham Hots pur 13; PortmouthSunderland 41; Sheffield UnitedHuddersfield town 36; West Bromwich Albion Charlton Athletic 23. Tweede divisie: Birmingham City Fulham 22; Bristol RoversLin coln City 01. BurySwansea Town 12; Derby CountyHull Citp 2—0: Doncaster RoversOldham Athletic 10; Leeds UnitedWest Ham Uni ted 1—2; Luton TownLeicester City 22; Notts ForrestStoke City 54; Plymouth ArgyleRotherham Uni ted 02; BrentfordNotts County 00; Blackburn RooversE verton 0—0. M. Koolhaas het denkbeeld om een neutrale commissie te benoemen met de bedoeling, dat deze het plan- Burgwal nog eens rustig zal bestu deren, een suggestie, waarvoor niet "veel animo bestond De beroepsspelers. De algemene vergadering van dis trict Noord stelde voor aan beroeps spelers, die naar de amateurstaat willen terugkeren, één jaar wacht tijd op te leggen en niet, zoals nu gescheidt, een wachtperiode naar het inzicht van de commisise voor'ama teurisme. Afgevaardigden waren van oordeel, dat als een professional weer toegelaten kan worden als amateur, met andere woorden, als hij in periode van zijn professionalspel geen oneerbare daden had gedaan, niemand een langere wachttijd dan één jaar mag hebben. De aangele genheid werd overigens verder aan het bestuur overgelaten, dat elk geval afzonderlijk zal bekijken. Afgevaardigden interpelleerden het bestuur, welke maatregelen waren genomen ten aanzien van de uitla tingen, gedaan door rector Boy mans op de jaarvergadering van de afdeling Limburg van de KNVB, Sittard gehouden. O.a. had rector Boymans mededelingen gedaan over het verkopen van wedstrijden, oneer lijkheden en overtredingen van de amateurbepalingen. Ir. Hopster antwoordde, dat deze aangelegenheid ernstig wordt onder zocht en dat informaties worden ingewonnen. Niet voor niets heb ben wij subcommissies van de com missie voor amateurisme en ver scheidene zaken worden ernstig on derzocht. Men kan er van op aan. dat het bestuur de aangelegenheid de^elyk zal behandelen. De .heer P. Odekerken knoopte aan de onderhavige kwestie nog een beschouwing vast, waarin hij het be stuur van de bond verweet altijd maar te vragen om rapporten en be- wiizen. Maar dat is niet zo belang rijk, aldus de heer Oderkerken, want het kwaad is er toch. Bewij zen of geen bewiizen men moet een en ander zien als uitvloeisel van verkeerde maatschappelijke opvattin gen en bovendien, het karakter spreekt in derg. aangelegenheden een stevig woord mee. HANDBAL. NSVRKAV. NSV verloor de toss met het gevolg dat zij eerst tegen de wind op moest tornen; dit bleek echter geen beletsel om op volle toeren te be- na belangrijkste prys van de Inter nationale Motorzesdaagse, welke te Gottwaldov werd gehouden en waarvoor Zondag het laatste traject werd afgelegd. Met Tsjecho-Slowakije A en B, Polen B. en Engeland A was het Ne derlandse B-team zonder strafpun ten gebleven, zodat de snelheids proef dt beslissing moest brengen. Piet Knijnenburg, die met Priem Rozenberg en Martien den Haan het B-team vormden, was zeer snel van start gegaan en op een gegeven ogen blik had hij een grote voorsprong op zyn concurrenten. Op de plaats, v/aar de Nederlandse officials zich langs het parcours hadden opge steld, stopte de BSA-ryder plotseling om te vragen hoeveel ronden hij nog moest rijden. „Ik heb mijn ketting namelijk een paar maal vreemd horen kraken, zie je", voegde hij er ter verduidelij king aan toe. Enkele ogenblikken later had hy spijt te hebben gestopt, want toen hij zijn 500 cc-machine weer optrok, gaf zijn voorketting de geest en eigenlijk was het Neder landse team reeds op dat moment voor de Zilveren Vaas utigescha- keld. Knijnenburg repareerde blik semsnel, maar niet snel genoeg om te kunnen voorkomen, dat hy 3 of 4 ronden verspeelde. Het is n.l. nog niet zeker of de man uit Wassenaar 3 of 4 ronden in de snelheidsproef tekort is gekomen. Zijn het er 3 ge weest dan krijgt hij 9 strafpunten aangetekend en ontvangt hij de zil veren medaille, zijn het er 4 dan zul len 12 strafpunten op zyn lijst wor den geschreven en zal hij met de bronzen plak genoegen moeten ne men. De jury zal omtrent een en ander nog een beslissing nemen. Zo kwam de Zilveren Vaas zonder veel strijd aan de A-ploeg van het orga niserende land Tsjecho-Slowakije, dat met 125 cc CZ-motoren als eerste eindigde. De strijd om de Trophy ging ook op de laatste dag nog steeds tussen het Engelse en het Tsjechische team. De Engelsen hielden hun lei schoon en wonnen de Thophy met Tsjecho- Slowakijk met 1 strafpunt op de tweede plaats, Duitsland met 220 derde en Zweden met 300 vierde. De internationale zesdaagse van 1954 zal dus vermoedelijk in Engeland wor den gehouden. Brouwer reed snelheidsproef met gebroken sleutelbeen. In het laatste traject van onge veer 214 km. zaten nog een paar moeilijke stukken, die enkele valpar tijen tot gevolg hadden. Tot de slachtoffers behoorde Brouwer, de BSA-rijder uit Wilnis. Toen hij goed en wel op zijn motor zat, had hij een stekende pyn in een van zijn schou ders, maar met een verbeten gezicht reed hij het traject uit' en daarna ook de snelheidsproef. Toen pas bleek, dat Brouwer al die tijd met een ge broken sleutelbeen had gereden Van de 21 Nederlanders, die Dins dag j.l. waren gestart, hebben 14 rij ders de zes dagen zonder strafpunten volbracht. Dat wil dus zeggen, dat Nederland 14 gouden medailles mee naar huis neemt. De rijders, die te zamen dit zeer hoge percentage van 66 percent bereikten, zijn: M. Rozenberg (Maastricht) met Matchless 500. M. den Haan (Strijen) met Maico 175, P. Bestebreurtje (Ba- rendrecht) met CZ 150, J. W. Haa ker (Badhoevedorp) met Jawa 250, C van Rijssel (Den Haag) met Ja wa, C. van Ewiik (IJsselmonde) met Maico 175, D. C Groeneveld (IJssel monde) met Victoria 250, A. Koning (Oosterwoide) met Matchless 500, F. J. Vos (Dordrecht) met Matchless 500, J. Markus (Amsterdam) met Maico 175, C. Schreuders (Haarlem mermeer) met Maico 175, H. G. Pel- likaan (Den Haag) met DKW 260 cc., B. H. Olie (Waddinxveen) met BSA 500 en de Rotterdamse motor agent L. van der Noll met zijn pas sagier H. A. In 't Veld met BMW 600. Jansema en Veer, die reeds straf punten hadden opgelopen, kregen er op de laatste dag nog een aantal bij, waarmee het totaal van Jansema op 45 en van Veer op 37 strafpunten kwam. Dat betekent dus brons voor de Hengelo-er en de Borculo-er Brouwer, die door zijn blessure niet de zilveren medaille ontvangen. Van de 21 Nederlanders vielen dus 18 rijders in de prijzen. (1—0). RKAV die wel gehandicapt was door dat zij met een speelster tekort in het veld stond kon het speltempo, dat NSV ontwikkelde, lang niet volhouden. De NSV-keepster had een gemakkelijke 1 taak. Voor de rust heeft zij maar één Jjj 'f- schot behoeven te houden, haar tegen- 1 standster kreeg handen vol werk en kon niet verhinderen, dat het aantal doel-1 punten steeg tot 4. Na de rust was het niet veel anders. NSV toonde zich su perieur in het veld en de Aalsmeerse dames moesten volstaan met achter de bal aan te lopen, slechts een enkele aan val werd gelanceerd, die werkelijk ge vaarlijk werd. NSV was nogar worpvast en voerde de stand geleidelijk op tot 70. RKAV, dat de moed niet opgaf, zag haar moeite na een kwartier beloond, na een lange ren met een directe en ver rassende worp werd de NSV-keepster gepasseerd (71). Nog drie maal wist NSV te scoren en met een ongekende 101 overwinning had NSV gezegevierd. NSV 2NIO 1 1—2. SCHERMEN. Te Leiden werden gisteren de Zuid- Hollandse voorwedstrijden voor he na tionale kampioenschap floret heren ge houden. De uitslag luidt: 1. Terweer (T. W.) 15 gewonnen partyen; 2. C. van Uden (Vrije Wapenbroeders) 13 gew. part.; 3. Van Es (Vr. Wapenbr.) 13 gew. part.; 4. Wagemans (Vr. Wapenbr.) 11 gew. part.; 5. Berloth (Clubhuis te Werve) 9 gew. part.; 6. Quartano (Cyrano) 9 gew. part.; 7. Schotmans (Vr. Wapenbroe ders) 9 gew. part. Alle zeven genoemde schermers zul len deelnemen aan de wedstrijden om 't nationaal kampioenschap, die 4 October te Amsterdam worden gehouden. In het Selhurst Park te Londen werd een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de amateurteams van Engeland en Zuid Afrika. Zuid Afrika won met 40. Op overtuigende wijze heeft Frank rijk de wedstrijd tegen Luxemburg in de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap gewonnen. Met 61 (rust 41) werden de Luxembur gers op eigen terrein geklopt door een elftal, dat gedurende de gehele wed strijd een klasse beter was. Op overtuigende wijze heeft het Tsjechisch voetbalelftal te Praag van Zwitserland gewonnen. Met 50 werden de Zwitsers verslagen, nadat de gast heren bij de rust met 10 de leiding hadden gehad. De wedstrijd, welke voor 48.000 toeschouwers werd gespeeld, stond onder leiding van onze landgenoot Karei van der Meer. De interland handbal wedstrijd tus sen de damesploegen van Oostenrijk en Nederland, welke te Salzburg werd ge speeld, is in een 43 overwinning voor de Oostenrijkse dames geëindigd. De ruststand was 31 voor Oostenrijk. In een officieuze ontmoeting heeft het Nederlands heren handbalelftal met 1712 van Oostrijk verloren. De rust stand luidde 75 voor de Oostenrijkers. In de lawntenniswedstrijd Frank rijkNederland voor dames won het Franse team met 112. De op de links van de Haagsche Golf- en Countryclub te Wassenaar ge speelde golfwedstryd tussen Nederland en België is door de Belgen met 63 gewonnen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6