RIJNSTREEK Ten slotte ook Frankrijk Gezellige Dansavond NOORD WITK Brigade-magazijn. Naax wij vernemen zal Maandag a.s. begon nen worden mat de bouw van het Brigade magazijn voor de Noord- wijkse Beddings Brigade. Het ge bouwtje zal gebouwd worden op het Golfterrein in de onmiddellijke om geving van het gebouw van de mo torreddingsboot „Curt Carlsen". Het werk zal worden uitgevoerd door de fa. v. d. Loo voor de somma van 10940.60. Een lang gekoesterde wens zal hiermede in vervulling gaan nml., dat de N.R.B. thans een goede huisvesting krijgt. Geboren: Astrid M. Chr. dr van M. P. v. Beek en J. G. Turk; Govert S. 'H. zn van G. de Roos en J. H. Ot ter; Heiltje C. dr van A. Cramer en C. S. Glasbergen; Willem P. zn van C. v. d. Zwan en J. Rooijen. Ondertrouwd: W. J. de Groot en C. Varkevisser, D. P. Barnhoorn en J. A. Crist.; U Glasbergen en C. P. Berbee. Getrouwd: M. P. A. Koot en M. M. W. v. d. Plas; W. v. d. Plas en G. v. Weeghel; P. Cl. Boeken en M. L. Dudok van Heel; G. J. Steenvoorden en A. C. Vink; H. C. Heemskerk en M. M. A. v. d. Plas; B. Landman en Kr. v. d. Luyt. Overleden: E. Th. v. Beek, 61 jaar geh. met F. H. Harteveld; P. A. Groe ne weg 68 jaar geh. met H. Steen voorden. OEGSTGEEST Géboren: Geertruida Frederika, dr van L. van Duijvenbode en E. van Leeuwen; Robertus Franciscut. zn van H. P. Ober en H. H. J. Peeters; Ronald zn van P. Vera en A. Rij. Ondertrouwd: P. Gravekamp 26 jr en J. F. Pelupessy 26 jr te Leiden; H. de Jong 24 jr en M. W. Alblas 27 jr te 's Gravenhage; W. H. J. Roes 42 jr te 's Gravenhage en E. van der Putten 37 jr. Getrouwd: J. M. Vullers en H. Ph. de Graaff. WASSENAAR SCHEEPVAARTVERKEER GESTREMD. Voor de bouw van een nieuwe brug over de Wassenaarse- of Zijlwetering zal een afdamming worden geplaatst, waardoor de scheepvaart in deze wa tering met ingang van 28 September 1953 tijdelijk zal worden gestremd. Na Zaterdagmiddag 4 u. wende men zich voor doktershiulp in spoed gevallen tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, tel. 2697 en J. C. de Neef, Van Heeckerenstraat 7, tel. 4018. Van Zaterdagavond tot -de vol gende week Zaterdag wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken waargenomen door Apo theek „De Burcht", Joh. de Witt- straat 9, tel. 3806. ZOETERMEER Bouw politiebureau Tegenover het Wilhelminapark op de hoek van de JulianalaanBernhardstraat ver rijst thans het nieuwe politiebureau. Dit gebouw zal dienen als groeps- postbureau met een huisvestingsca paciteit voor twee gezinnen. Naast de twee woningen komt een kamer voor de postcommandant met daar naast een werkkamer voor de groeps commandant en voorts twee cellen, een stalling en enkele bergruimten. Dit gebouw zal in December a.s. in gebruik enomen worden. Particuliere woningbouw De laatste maand stijgt de belangstel ling van de particulieren voor de bouw van woningen. Door 15 parti culieren werd een aanvraag inge- ALPHEN AAN DEN RIJN Geb. Theodora Elisabeth, d. v. Thijs Booy en Elisabeth van Leeuwen; Nanda, d. v. Johan Hartwigsen en Geesien Klinkhamer; Anna Elisabeth d. v. Wiggert Krap en Jorina C. v. d. Wal; Maaike, d. v. Johannes Mul der en Janna O. Korteland; Willem, z. v. Jan v. d. Bosch en Jacoba Schel lingerhout. Ondertr.: Petrus J. van Schie, 27 jaar, en Geertruida Margaretha Straathof, 27 jaar; Anthonie M. de Bruin, 23 jaar, en Masje Stapper, 21 jaar. Getr.: Gosse Linting, 25 jaar, en Maria Straver, 24 jaar; Gerrit van den Boom, 22 jaar, en Trijntje Kap- teijn, 19 jaar; Marinus H. van Leeu wen, 27 jaar, en Dirkje Kleijn, 22 j. Overl.: Johanna Winkel, 72 jaar, wed. van Geerard H. Felix; Willem Hoogstrate, 89 jaar. BODEGRAVEN Schaakkampioen In het seizoen 19521953 is in de Bodegraafse Schaakclub voor het eerst gespeeld om de fraaie wisselbeker, die bur gemeester J. Croles ter beschikking stelde voor degene, die 't kampioen schap van Bodegraven zou behalen. Het is dan gelukt aan de heer N. Veerman, die het heeft weten klaar te spelen, de heer M. Scheer te ont tronen. De huidige winnaar is pas twee jaar lid en heeft nog pas en kele jaren studie van het schaak spel gemaakt. Een bijzondere felici tatie waard. Esto. A.s. Zondag zal voor het eerst in de voetbalhistorie Esto haar plaatselijke concurrent Bodegraven 1 voor de competitie ontmoeten. Van een derby is moeilijk wat te voor spellen. De bezoekers hebben het voordeel van meer routine e:. zij treffen een zwakte Esto-voorhoe- de, waarin gOulzetter Zinko ont breekt. Aanvang 2.30 uur. Esto 2 gaat naar Gouda om Donk V te tref fen. Esto 3 bekampt in Nieuwveen de reserves van Nic. Boys. Geb.: Johannes, z. v. J. 't Hoog Van Leeuwen; Geertruida M., d. v. N. WalravenVan Peperstraten; Willem, z. v. W. Verweij—Doornik; Sijgje Arma, d. v. J. Voordouw Verboom. Ondertr.: Piet van Yperen, 24 jaar en Toontje Ooms, 24 jaar. Getr.: Cornelis Klever, 20 jaar en Neeltje van Wijk. 19 jaar. diend om gemeentelijk bouwvolume op welke aanvragen gunstig werd beschikt. Tengevolge hiervan zal, wanneer het door de algemene woningbouw vereniging „Beter Wonen" ingedien de plan voor de bouw van 42 wonin gen wordt verwezenlijkt, in 1953 aan particulieren geen volume meer be schikbaar kunnen worden gesteld. R. K. Schaakvereniging „Zoeter- meer" Er was Donderdagavond weer een prettige sfeer op de schaak club. Zes partijen zijn er gespeeld en dat er serieus gespeeld werd blijkt wel hieruit, dat niet minder dan 3 partijen niet konden worden uitgespeeld en afgebroken zijn. Het resultaat was: M. van Saveren 'H. Houtman 1—0; J. OpdamA. Stig afgebr.; J. KalisvaartA. Nühn afgebr.; J. v. d. BiggelaarA. C. v. Dijk 01; G. P. v. d. BroekTh. v. Galen Sr. 01; Th. van Galen Jr. J. v. d. Arend afgebr. BOSKOOP 30 Jaar ,,Nut en Sport". De Bos- koopse Ras-pluimvee en Kohijnenfok- kersver. „Nut en Sport" organieeerde ter gelegenheid van haar 30-jarige be staan een feestavond in het R.K. Ver- enigings-gebouw. In zijn openings woord heette de voorzitter allen harte lijk welkom, in het bijzonder de heer J. J. Worius uit Den Haag, afgevaar digde van de N.B.K.V. en de afgevaar digden van zusterverenigingen. Ver volgens gaf spr. een overzicht van het wel en wee in de afgelopen 30 jaren. De ver. heeft meermalen aan de rand van afgrond gestaan doch steeds was het de overblijvenden gelukt haar weer nieuw leven in te blazen. Na de bevrijding waren er nog 4 bestuurs leden en 5 gewone leden over, welke vrijwel geen dieren meer hadden. Spoedig groeide dit negental tot 17 en thans telt Nut en Sport 175 leden. De rest van de avond werd gevuld met het optreden van de heer P. Snel- leman, conferencier-humorist, met de heer Vergeer aan de piano, het mond- accordeon-gezelschap „Gicroma's, Sjo- vé, goochelaar en de heer Van Eijk zanger. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap van Boskoop werden de volgende partijen gespeeld: Groep 1: W. D. van EsJ. Hooger- brug 20, H. van KlaverenH. Glazenborg 20, J. v. d. BergJ. Mesman 2—0. Groep 2: Anth. TrimpC. v. d. Hoorn 20, E. EkelschotD. Lank- huyzen 11. Geb.: Gertruida Marine d. v. M. Vuyk en G. Pas; Adrianus Bartholo- meus Maria z. v. Ph. J. van Zoest en M. C. de Jong;'Philippus Adrianus Jozef z. v. Ph. J van Zoest en M. C. de Jong; Maria Geertruida Ida d. v. P. G. Kuyf en M. A. van der Werf; Elisabeth Maria d, v. H. A. Boekraad en L. M. Sneyder; Adriana Francina d. v. A. Blanken en T. Koetsier. Ondertr.: Arie C. Dullaart, 33 j. en Cornelia J. D. de Bruyn, 29 j. Cor nelis M. Meiderwijk, 35 j. en Klaas je L. Loef, 29 jaar. Getr.: Jan Hoogeveen en Lena van Heeren; Jan Marinus Scheffer en Neeltje Maria Kok. de crediteuren. HOOGMADE Zware hooibergbrand Gistermiddag omstreeks half zes is door nog niet met zekerheid vast gestelde oorzaak brand uitgebroken in de hooiberg van de veehouder Jac. W. van Tol te Hoogmade. Het vuur greep snel om zich heen en in enkele ogenblikken was de hooiberg een vuurzee en bestond er groot ge vaar voor de aangrenzende woning met rieten dak, waaruit al enkele vlammen sloegen. De gealarmeerde brandweer van Hoogmade kon echter, dank zy de voortvarende medewerking van de buren en voorbijgangers, het vuur tot de hooiberg localiseren en hier door de woning behouden. Ook de later arriverende brandweer van Woubrugge gaf nog water, doch men was de brand grotendeels reeds mees ter. Inmiddels was de gehele inboedel reeds bij de buren ondergebracht. De kap van de hooiberg brandde Pech en geluk Meevallertje voor twee Leiderdorpers Het wat voor de twee jeudige Lei derdorpers P. Peereboom en W. G. v. Leeuwen, die een vacantietocht per fiets maakten door Engeland, wel een zeer onaangename gewaarwor ding ten door onbekende oorzaak brand uitbrak in de fietsen-berg- plaats van de jeugdherberg Cleve Hill, waardoor 29 rijwielen verwoest werden, ook die van de jongens. Deze brand was de eerste van een serie van drie, welke op drie achter eenvolgende nachten plaats vond en de politie voor een raadsel stelden. Ook de vacantiegangers stonden voor een raadsel en wisten niet wat zij moesten beginnen. Zij waren reeds besloten te gaan liften, toen een En gelse familie uit Birmingham aan bood hun twee fietsen te lenen. Tij dens hun reis naar Birmingham be zochten zij in Stratford de openbare bibliotheek en lazen daar in een krant dat de B.S.A.-fabrieken had aange boden alle 29 rijwielen te vergoeden. Kort daarna ontmoetten zij twee Belgen, die zij ook reeds in de jeugd herberg hadden leren kennen en wier fietsen eveneens waren verbrand. Zij hadden de nieuwe fietsen van de B.S.A.-fabrieken reeds ontvangen. Onmiddellijk togen de Leiderdorpers naar Birmingham en meldden zich aan de fabriek. En ook zij mochten niet alleen een nieuw karretje in ontvangst nemen, doch werden ook nog uitgenodigd voor een diner met de directie. In de beste stemming, met ieder een prachtig Engels rij wiel met versnellingsnaaf, konden zij hun vacantietocht, die bijna in rook was opgegaan, voortzetten. De looncompensatie In de* bij eenkomst van de Stichting van de Arbeid is tussen de werkge vers- en werknemersvertegenwoordi gers geen overeenstemming bereikt over de hoogte van het percentage, waarmee per 1 Januari aanstaande, in verband met de huurverhoging en de afschaffing van de verbruiksbe- perking, de lonen en de salarissen dienen tc worden verhoogd. Naar de Volkskr. verneemt zouden de bestu ren van het NW, van de KAB en van het CNV zich nog Vrijdagavond met een gezamenlijke, uitvoerig ge documenteerde nota tot de Raad van Ministers hebben gewend. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn hedenochtend de Raad van Bestuur in Arbeids zaken en de Raad van Vakcentralen voor een bespreking ten departe- mente van Sociale Zaken opgeroe pen, DISTRICTSCOMMISSARIS IN VERZEKERDE BEWARING. Bij een door de overheid gehou den controle in de boeken van het borgstellingsfonds voor Gouda en omstreken miste men een bedrag van 300. Het bestuur van het borg stellingsfonds heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie te Gouda, op grond waarvan de 58-jarige districts commissaris van de bond borgstel lingsfonds voor Gouda en omstreken in verzekerde bewaring is gesteld. Naar men ons var de zijde van de politie nog mededeelde, zal een accountantsonderzoek in de boeken van het borgstellingsfonds worden verricht. geheel uit en naast waterschade is ook aan het hooi, dat gedeeltelijk werd uitgegooid schade toegebracht. De verzekering dekt de schade. LEIMUIDEN Zilveren jubileum. Op Donder dag 24 September zal het 25 jaar geleden zijn ,dat de heer J. F. van Velzen in dienst kwam bij de fa. C. Th. Beuk en Zonen. Met onderbreking van enkele ja ren voor magazijnwerk en expeditie heeft de jubilaris deze kwart eeuw zijn dienst voor de fa. verricht als bezorger van brood en kruideniers waren. Ter gelegenheid van dit jubileum zal aanstaande Dinsdag door de fir ma een feestavond worden aangebo den aan het personeel. De speldjesactie van de Santos heeft opgebracht ruim 33. NIEUWVEEN Biljarten Gisteravond werden de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap der biljartvereniging „Dito" voorgezet. De uitslagen waren als volgt: A. J. van Trigt wint van J. Gieling; J. Pietersen wint van J. Bader; J. van Eijk wint van A. van Eijk; H. Leliveld wint van J. van Eijk; A. Straathof wint van A. van Eijk; A. J. van Trigt wint van G. J. v. d. Berg. Nic. Boys Zondag wacht het eerste elftal wederom een zware taak. Het gaat Zwervers in eigen huis bezoeken en zal waarschijnlijk weinig pleizier hebben van dit uit stapje. De reserves zullen er goed aan deen, hun beste beentje voor te zet ten. Zij ontvangen om half drie Esto 3 uit Bodegraven, een tegen stander waar niet mee valt te spot ten. De dameshandbal heeft na de zware wedstrijd van vorige week een welverdiende rust. ROELOFARENDSVEEN CHRYSANTHENTENTOONSTEL- LING OP 3 EN 4 OCTOBER. Gisteravond kwam de kernclub van veiling en L.T.B. in de Pancra- tius-zaal bijeen i.v.m. de organisa tie van de jaarlijkse tentoonstelling van Chrysanthen, welke is vastge steld op 3 en 4 October a.s. in de veilinghallen te Roelofarendsveen. Allereerst was de bedoeling om de animo te peilen, alsmede om de technische details onder de ogen te zien. Dit laatste werd gedaan door de heer H. J. Wesselman, die wederom de tentoonstelling zal arrangeren. Op deze tentoonstelling kan iedere kweker inzenden, terwijl besloten werd om naast chrysanthen ook an jers, dahlia's, colanchoës, cyclamen enz. te exposeren. Voorts zullen di verse handelskwekers met een stand aanwezig zijn. Het aantal benodigde vazen zal tijdig moeten worden op gegeven. TER AAR Dam- en Schaakvereniging. Uit slagen van de gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie welke tevens gelden voor het kampioen schap van Ter Aai'. Schaken: Jac. RietveldM. Heijns 0—1; B. Rietveld—H. Af tink 10; B. RietveldJ. W. W. de Bruijn 20. (2 part.) Dammen: W. van VlietW. van der Starren 0—2; A. HartveldJ. Muhr 20; D. SpekH. C. A. Broer 2—0. Frankrijk zal Oostenrijk over 1954 geen bezettingskosten in rekening brengen. Dit is gisteren door het Franse ministerie van buitenlandse zaken te Parijs meegedeeld. Engeland, Amerika en Rusland hebben hier al eerder van afgezien. Raad van Europa in de televisie De raadgevende vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg heeft gistermiddag haar debat over de Europese politiek onderbroken om een plechtige bijeenkomst te houden in verband met het feit, dat de door de raad opgestelde Conventie voor de Rechten van de Mens van kracht is geworden, aangezien tien van de vijftien leden van de raad deze con ventie hebben geratificeerd. De plechtigheid in de vergaderzaal werd uitgezonden per televisie. Het was de eerste keer, dat het televisie publiek de raadgevende vergadering in actie heeft kunnen zien. Deze gebeurtenis viel toevallig sa men met het besluit van de culturele commissie om de volgende week de discussie te openen over een televi sieplan, waarin maatregelen zullen worden voorgesteld ter vergemakke lijking van de oprichting van eea Europees televisienet. Men hoopt te vens, dat de Raad van Europa zelf gebruik zal kunnen maken van de fa ciliteiten der televisie, om aan haar werk grotere bekendheid in Europa te geven. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN. 18 Sept.. Groente. Bloemkool I 1524. idem II 815.Waspeen I 8 15.idem II 6.107.10, Bospeen ƒ18—23.—Sla 2.60—4.70, Stoofsla ƒ911.Princessebonen ƒ3862. Snijbonen 4049.Pronkbonen ƒ16—32.—Kroten ƒ4.40—7.25, Gele kool 10.6011.10, Komkommers 8- 15.Tomaten ƒ2529.Andijvie 10.70—13.60, Selderie 4.50—6.60, Peterselie 2.703.10, Groene kool ƒ6—8.80, Rode kool 11.20—11.50, Spinazie 3940.Breekpeen 6.20 —6.40, Kervel ƒ2.10—3.20, Breek peen 4.405.20, Prei 12.9014.10. ROELOFARENDSVEEN, 18 Sept. Bloemen.. Asters 0.040.12; Herfstasters 0-030.07; Asp. Dlumo- vis 0.200.55; Dahlia's 0.070.18; Zin nia 0.050.09; Chastity 0.080.21 Serenade 0.100.18; Precose 0.09 0.17; Bright 0.100.16; Chartsworth 0.10—0.21; Shirley 0.18—0.35; Sept. Geel 0.080.15; Beryl 0.120.2: per bos. Rayonnant 0.090.15; Millersdale 0.03—0.06; Samaria 0.03—0.05; Migoli 0.030.06; Champion 0.040.10; Hor- wood 0.040.07; Perfection 0.050.08; Blossom 0.040.07; Mosquito 0.12— 0.16; Wendy 0.130.15; Samaria 0.10 0.18; Anjers 0.040.15; Cyclamen 0.500.85 per stuk Groente. Aardbeien 0.370.46; idem 2 ons 0.57—0.67; Kropsla I 5.10 12.60; idem II 2.505.90; Andijvie 7.0010.00; Bloemkool 8.009.00; Sel derij 4.00—5.00; Tomaten A 20.00— 23.00; idem B 20.00—24.00; idem C 20.00—21.00; idem CC 20.00; Snijbo nen 24.0049.00; Kassnijbonen 60.00 —75.00; Stambonen 32.00—55.00; Stok- prinsessen 42.00—66.00; Pronkbo nen 12.0018.00; Augurken A 101.00; Dansles voor R.K. jongelui uit Leiden Indeling in uw eigen milieu 11 AANVANG DER CLUBS NA 3 OCTOBER Inschrijving Dag. 117 uur Rijnzichtweg 44 Zondags 311 uur Dinsdag, 9.3011 uur, gevorderden Woensdag, 7.30 uur Beg. 9 uur Tango. Donderdag, 7.30 uur Beg., 9 uur gev. Zaterdag en Zondag, 6 uur, Beginners Clubhuis OEGSTGEEST St. Willbr. Gebouw 7.30 begin. (Alleen nog plaats voor Dames) 9 uur Tangoclubs (13 lessen) LEIDEN, Clubhuis 4.30 uur Beg. 3 uur Tango. Inschrijving aan de zaal BESLOTEN CLUBS Vraagt inlichtingen I a.s. Zondag 811 uur, St. Ant. Clubhuis, Mare 43, Leiden Entree f. 1,35. Toegang onder voorbehoud tletefeantjea DANSSCHOOL HENNY BOES - Oegstgeest - Rijnzichtweg 44 - Telefoon 25439. - Speciaalschool voor R. K. jongelui Ud -SAN PERSONEEL <2* Biedt zich aan flink R. K. Meisje voor halve dagen G. J. van der Meer, Westeinde 14, Roelofarends veen. 2 Gevraagd in een zaak van Luxe en Huishoude lijke artikelen een flinke Winkeljuffrouw, bekend met het vak. J. v. d. Geest, Langestraat 70, Wassenaar, Tel. 2986. 446 <2* Dame, R. K., 35 jaar, neemt gaarne de zorgen voor een bejaard echtpaar of oude dame op zich, v. g. g. v„ huiselijk verkeer ge wenst. Br. onder no. 8696 bureau van dit blad. <2* B.z.a. R.K. huishoudster 38 jaar, in een goed millieu. Brieven onder no. 8803 bureau van dit blad. 2 Zo spoedig mogelijk gevraagd een net R.K. meisje voor 2 dagen per week bij P. den Haan, Kwakelsepad 26, De Kwa- kel.504 2 Wordt gevraagd net R.K. meisje voor dag en nacht bij J. Veenboer, Hoofdstr. 178, Santpoort, Tel. K 2560 - 8223. 2 Gevr. bekw. metselaar, bekend met betonwerk. Vervoegen: Boshof 7, Lei den. 8811 2 Gevraagd jongeman niet beneden 18 jaar, in bezit van motorrijbewijs. Brieven onder no. 512 bur. van dit blad. 2* Gevraagd een net R.K. meisje pl.m. 17 jaar in ge zin met kleine kinderen. Br. onder no. 518 bureau van dit blad. 2* Flink meisje gevraagd van half 96 uur, moet gezond zijn. Dinsdags vrij. Zaterdags tot half 4. Be grip voor kinderen. Pret tige, op den duur zelfstan dige werkkring. Goed loon. Tel. 26638 tussen 6 en 7 uur. 487 <2* Nette werkster biedt zich aan voor de Dinsdag middag en Woensda de ge hele dag. Br. onder no. 8800 bur. van dit blad. <2- 17-jarige bakkcrsleer- ling, 3 j. zodanig werk zaam z.z.g. omstr. Nov. geplaatst in Banketbak kerij, liefst in omg. Leiden. Brieven onder no. 503 bur. van dit blad. 2* Meisje gevraagd. Gevr. een net zelfstandig wer kend meisje. Mevr. Ding jan, Hoge Rijndijk 1. 2 Biedt zich aan een fl. zelfstandige werkster voor 2 dagen per week. Brieven Noordeinde 20. Leimuiden. AANGEBODEN 2" Mooie haardkachel te koop aangeboden. Te be zichtigen Vishandel Nep- tunus, Haarl.straat 252, te Leiden. 8792 2 Te koop aangeboden mooie keukenkastjes, ean- rechtfrontjes dakkapelko zijnen, meterkastjes, hou ten hekjes enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. van den Akker, Korevaarstraat 31^ Leiden. 476 2 Te koop aangeboden binten, battings, vloerhout kraalhout, regels, latten enz. enz., ramen met en zonder kozijnen. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeter - woude. 2 Aangeboden: een goede studiepiano. J. Koek. Noordeinde 51, Roelof arendsveen. 8809 2* Muziek maakt lange avonden kort en gezellig. Les op alle instrumenten. Accordeon, blaas-instru- menten enz. 10.— p. mnd. Guitaren, banjo's, mando lines f 5.per maand. Zonder vooruitbetaling uw eigendom. Dagelijks in schrijving. Gratis prospec tus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, telefoon no. 24358. FILIPPO NERI„ 2* Prima grasmachine, electrische wasmachine m. wringer, divanbedden, kas ten, ledikanten, ameuble menten, eiken en old- finish schuiftafels, matras sen, kleden, vloerzeil, bu reau's. haarden, kachels, kinderwagens, pijpen, elle bogen, vuurspecie. Koopt inboedels. Pluyrn, Hoge- woerd. Tel. 21266. 2 Te koop: Aangeboden 100 R.R. sierteeltverg. A. Te huur 200 R.R. Sierteelt- verg. A. Te bevragen c.v. N. Bakker Hzn., Roelof arendsveen. tel. 487 K 1713. 2* Te koop: kinderwagen 25,handnaaimachine 25.wringer 12,50, bankschroef f 15,keu kentafel 5,opklapbed 15.2 rood pluche fau teuils met 4 stoelen 55. kinderrijwiel 25,divan 25.strijkplank f 6, lits-jumeau compl. ƒ35. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2* Dakpannen. Te koop rode en blauwe Tuiles du Nord, Oud-Hollandse en verb. Hollandse pannen, geneel nieuw. Aann. en Hond.-bedr. Nic v. d. Ak ker, Miening 33, Zoeter- woude. 476 2* Naaimachone te koop, in pracht salonkast, uit stekende staat. Tevens een handnaaimachine. Te zien: Westkanaalweg 17, Lange- raar. 8790 2 Te koop: kachels ƒ15, 2 armfauteuils met 4 stoe len 29,babyledikant 7,50, rijwielen 19, clubfauteuil f 5,vloer kleed 45,ledikanten 7,50, 2-persoons bedstel ƒ35.1-pers. 15,2 le ren armfauteuils f 10, Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2 Aangeboden: net dege lijk kosthuis voor 1 of 2 personen, liefst werkende stand, vrije kamer, prima kost, was en alles inbegre pen 19,per week. A. A. Grofobee. Balistraat 64, Leiden (Kooi). 2* Perzisch kleed, haard, radio's, fraai Perz. kleed 2x3 m., haarden, kachels, als nieuw kolenfornuis, gas fornuizen, baden, badgey- sers, radio's, schrijfma chines, linnenkasten, an tieke kastjes, bureaux, boekenkasten. Nwe Rijn 60, tegenover Watergteeg, Tel. 22150. 2 Directiekeet aangebo den pl.m. 7,5 x 3,5 m. Dub belwandig. Zeer geschikt voor voetbalclub, geheel uitneemibaar. Br. onder no. 8796 bur. van dit blad. GEVRAAGD 2 Antieke Mahonie ronde tafel en Mahonie stoelen, canapé, tafeltjes enz. Ook Wortelnoten kabinetten, bureaux enz. Mag bescha digd zijn. Br. onder no. 447 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: Sierteelt- verg. A en B., warme en koude bak. kas en waren- luis Groententeeltvergun- ning, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen, Telefoon 487 K 1713. 2 Piano ter overname gevraagd. Betaling direct. Brieven merk. kleur, prijs no. 8804 bur. van dit blad. TE HUUR 2 Zaal te huur voor brui loften, partijen enz. Alle consumpties kunnen wor den meegebracht. Koffie zetmachine aanwezig. W. F. van Wijk, Hogewoerd 106, tel. 24414. 8722 2 Zeer mooie zonnige kamers, gelegen aan de H. Rijndijk met 3 ramen aan de straat, voorzien van stookgelegenheid en aparte kookgelegenh. Br. onder no. 8808 b'ur. van dit blad. 2 Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften en partijen, met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Alle consumptie kan wor den medegebracht. Zeer billijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig. A. de Groot, Plantage 2. Tel. 26820. DIVERSEN 2 Verloren: een gouden polshorloge en enig geld, tussen Leiderdorp en Wou brugge, Tegen beloning s.vjp. te bezorgen onder no. 508 bur. van dit blad. 2 Teken- en Schilders academie Ars Aemula Na turae. Inschrijving van nieuwe cursisten voor mo del-, schilder- en teken klassen. Prospectus ver krijgbaar bij de heren Spij ker Gangetje 1; Volkers, Stieltjesstraat 37 en Berg man, Rapenburg 112. 469 2 Losse gedroogde visjes voor de kat. Lust elke kat graag, per 250 gr. 35 cent. Vlieland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50 Turfmolm voor een droge kattenbak. 2 Wasmachine Verhuur- inrichting „Hoovi". Wilt U zeker zijn van een goe*ie machine, bezorging op tijd en service? Dan bij „Hoo vi" bestellen! Stadhou derslaan 16, Tel 22182. 2 Engels. Aanvang van de nieuwe cursussen in groepsverband of privé. Snelle, eenvoudige metho de voor emigranten. Con versatielessen, ook voor niet-emigranten. Lia Lam berts, Lerares Engels M.O., Franchimontlaan 12, Lei den, Telefoon 20315. 8791 2 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij ook buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3 2 Zoutloos of zoutarm diëet? Wij kunnen U hel pen aan vele smakelijke zoutloze artikelen. Pinda kaas. smeerkaas, planten- margarine, dieetzout, gist- extract, ^crackers, sanovite, matzes, volkorenbrqod, ontbijtkoek, sportbeschuit, beschuit, literatuur. Re formhuis Ligthart, Ter- weeweg 84, Oegstgeest. 2 Heeft U? minder pret tige ervaringen, probeer het dan eens bij ons. Wij geven een betrouwbare voorlichting en hebben grote keuze Zwitserse merkhorloges voor elke beurs. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. 2 Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien. Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities. Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 2. Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rylès-erva- ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a. Tel 26584. 2 Zwoegen, ploeteren, sloven.... al dat wasdag- gemier wordt wasdagple- zier, door de Leidse Was- mach. Verhuur Modern, Franchimontlaan 64 bij de Sitterlaan en Margrietstr. 7 vanaf 1.25 per gehele ochtend, middag of avond. Tel. 22880. 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen, antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop alle soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 2 Kret's Erkende Bonds- Autorijschool, nieuwste les auto's 4.50 per uur f 4.50. Halen en brengen gratis. Verhuur van auto zonder chauffeur f 20 per dag. Gerrit v. d. Laanstraat 4, Tel. 30429, Leiden. 8751 2 Uw vulpen defect, komt met ons eens praten, wij repareren alle merken en noteren de laagste prijzen, Reparaties worden binnen 2 uur afgeleverd. Halpa Vulpen Service, Haarlem merstraat 64, naast ziekhandel Guldemond. 2 Monopoly Nederlandse uitgave. Het spel der spe len. Een prachtig gezel- schaps/pel voor jong en oud. Onderhoudend, span nend, leerzaam, amusant. Prijs Zes Gulden. Voorts vele andere spelen. Pa pierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Muziekliefhebbers. Populaire gram.platen van 0,50 af. Koffergram. van 20.af. Philips radio's van 25.af. Electr. mo toren, gew. motoren, veren radio's, lampen en onder delen, luidsprekers, accor deons, naalden. Janvossen- steeg 41, Leiden. 2 Luxe autoverhuur met en zonder chauffeur. Ook Volkswagens. Allernieuw ste materiaal. Tevens ver huur van Solexen. J. v. d. Wilk. Hoogmadeseweg 31, Leiderdorp, Tel. 23556. 2 Betere Muzieklessen. Vanouds aanbevolen adres Muziekinst. D. van Wouw, Rapenburg 1. Telef. 20458. Piano, Accordeon, Guitaar (solo, slag en hawaiian). Mandoline, Banjo, Viool, Dwarsfluit. Geen contract- verbintenis. Uitsl. privéles- sen. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. 8795 2 Gem. betalingsvoor waarde. Voor solide perso nen verkrijgbar op gemak kelijke betalingsvoorwaar den. herencostuumc, da mes- en herenregenjassen, mantels, dekens enz. Br. no. 8799 bur. van dit blad. 2 Alt op de Mare heeft Simplex motorrijwiel met 98 cc sachsmotor 95,Id. met 74 cc Sachsmotor. Voor zelf te monteren, Motobecane met Sachs motor 100,Butagaslam- pen 30,Perfektus-ver- gassers 12.50 en 13,50. 2 Hartevelt Jenever 6,08 p. 1.. Brandewijn 6,18 p. 1., Citroen 5.95 p. 1., Oude Hartevelt 7,25 p. 1. Beleefd aanbevelend Jan van der Hulst, Oud Ade, tel. 289. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3