l DE PLAAT, ÜS BIOSCOPE N Handels- en slachtvee, dat op de Vebo bekroond werd kunstleven in Residentie Orkest Leiden moderne eiöen brengt in werken Ervaringen uit de praktijk der melksanering die ons hart gestolen heeft K* en O* zette toneelseizoen in Paddestoel op „Ons Eiland» ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Hier volgen de bekroningen van de gisteren gehouden Vebo-tenoonstel- ling van handels- en slachtvee. We vermelden alleen de namen van de eigenaars der bekroonde dieren met er achter de ereprijs (E) of eerste prijs (le). Afgewisselde vette koeien: K. A. Siereveld, Den Haag, E, kampioen; E. C. Westgeest, Den Haag, le; A. L. de Groot, Zoetermeer E; J. de Graaf, Leiderdorp E; A. J. de Groot, Zoeter meer E; S. van Schie, Warmond (E); Fa. Burg Bol, Den- Haag E. Vette koeien met niet meer dan 6 tanden: A. J. de Groot, Zoetermeer E; K. A. L. de. Groot, Zoetermeer le; Vette koeien, met niet meer dan vier brede tanden: Gebr. van Leeu wen, Hoogmade le; W. Roest, Ter Aar le; A. J. de Groot, Zoetermeer E; C. Blom, Bergen N.-H. le. Vette koeien met niet meer dan 2 brede tanden: K. van Leeuwen, Warmond E; A. L. de Groot, Zoeter meer le; W. Roest, Ter Aar E; A. J. de Groot, Zoetermeer E; A. Q. Cloosterman, Scheveningen le; O. de Kok, Nieuw Vennep le. Groepen: A. J. de Groot, Zoeter meer E. Dikbillen slachtrijp 2 brede tanden: N. D. Enthoven, Nieuwe Vennep le. Geuste koeien niet afgewisseld, het meest geschikt voor de mesterij: N. D. Enthoven, Nieuw Vennep E; H. Cohen, Wassenaar E; H. Roetert, Zwammerdam E; A. J. de Groot, Zoe termeer E; W. van< Santen, Wasse naar le. Vette klaveren: C. J. van Egmond, Woubrugge le; F. R. M. Tettero, Nootdorp le; Jac. Biemond, Abbe- nes E; Gebrs. Roest, Leimuiden le; G. L. de Groot, Zoetermeer E; F. R. M. Tettero, Nootdorp dikbil le; Nic. v. d. Mey, Voorschoten dikbil E; Gebr. Zeestraten, Hillegom le. Varkens 90 tot 100 kg.: J. v. d. Maarl, Hoofddorp le; W. Pappot, Haarlem E. Vette schapen: H. Keesom, Texel le. T.B.C.-vrij.e Kalf koeien: Fa. Tette ro, Nootdorp E. T.B.C.-vrije Gras-dikbillen: F. R. M. Tettero, Nootdorp le. V. .;a!Mè; KAAS-EXPOSITIE Zoals gewoonlijk was de afdeling Kóas op de Vebo-ten toonstelling v/eer verdeeld in een afdeling Goud se en een afdeling Leidse kaas. Er waren in beide rubrieken twee groe pen: Meikaas en Julikaas. Goudse kaas: Klasse A tot 7 kg., Julikaas: C. N. v. d. Akker, Leimui den, 97 pnt.; C. G. van Leeuwen, Zoeterwoude, 93 pnt.; eervolle ver melding H. L. Heemskerk, Rijnsater- woude, 90 pnt. Klasse A tot 7 kg., Meikaas: C. v. Vliet, Alphen aan den Rijn, 96 pnt.; G. van Hulst, Voorschoten, 92 pnt.; eervolle vermelding: C. N. v. d. Ak ker, Leimuiden, 87 pnt.; G. v. d. Hulst. Voorschoten, 87 pnt.; L. Ver geer, Alphen aan den Rijn, 86 pnt. Klasse B, 70 kg., Julikaas: L. P. Hillenaar, Hoogmade, 92 pnt.; L.- Cle mens, De Kaag, 92 pnt.; eervolle vermelding: A. v. d. Marei, Nieuw koop, 88 pnt.; N. v. d. Poel. Zoeter woude, 87 pnt.; C. N. v. d. Akker, 86 pnt. Klasse B, 710 kg., Meikaas: C. N. v. d. Akker, Leimuiden, 94 pnt.; H. v. d. Meer, Woubrugge, 92 pnt. Klasse C, 1015 kg.. Julikaas: G. J. Belt, Zoeterwoude, 94 pnt.; W. C. v. d. Geest, Oud Ade, 92 pnt.; eer volle vermelding: H. C. v. d. Geest, Warmond, 90 pnt.; Th. Zwetsloot, Hoogmade, 90 pnt.; A. J. Berg, Zoe terwoude. 87 pnt. Klasse C, 1015 kg.. Meikaas""C. Kempenaar, Aarlanderveen, 100 pnt.; P. Molenaar, Kamerik, 96 pnt.; C. H. v. d. Meer, Hoogmade, 96 pnt.; eervolle vermelding: C. J. Verlaan, Oud Ade, 92 pnt.; G. J. Belt. Zoeter woude, 86 pnt.; H. C. v. d. Geest, Warmond, 86 pnt.; L. C. v. d. Geest, Oud Ade, 86 pnt. Klasse D, boven 15 kg., Julikaas: eervolle vermelding: N. v. d. Poel, Zoeterwoude. 86 pnt. In Meikaas was in deze klasse geen inzending. Klasse A, tot 6 kg., Julikaas: C. C. van Leeuwen, Zoeterwoude, 95 pnt., eervolle vermelding: J. Heems kerk, Lisse, 90 pnt. Klasse A, tot 6 kg., Meikaas: P. Overdevest, Zoeterwoude, 96 pnt.; S. P. Pennings, Noordwijkerhout, 94 Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden pnt.; eervolle vermelding: Gebr. van Vliet, Voorschoten. Klasse B, boven 6 kg., Julikaas: A C. van Schie, Hoogmade, 98 pnt.; D. A. van Rijn, Warmond, 96 pnt,; S. P. Pennings, Noordwijkerhout, 95 en 93 pnt.; eervolle vermelding: Gebr. van Schie, Warmond, 91 pnt.; W. Kohne, Leidschendam, 90 pnt.; N. P. Heemskerk, Oud Ade, 90 pnt.; P. Overdevest, Zoeterwoude, 86 pnt.; J. P. van Hulst, Oud Ade, 86 pnt.; J. Warmerdam, Warmond, 86 pnt. Klasse B, boven 6 kg., Meikaas: A. C. van Schie. Hoogmade, 93 pnt.; A. Straathof, Rijpwetering, 93 en 91 pnt.; eervolle vermelding: C. Wasse naar, Noordwijkerhout, 90 pnt.; A. J. v. d. Poel, Zoeterwoude, 87 pnt.; Gebr. van Schie, Warmond, 87 pnt.; J. P. v. d. Hulst, Oud Ade, 87 pnt.; Hoewel het Residentie-Orkest, dat volgens het rapport van de Prins Bernhardstichting aan de spits staat van alle Nederlandse orkesten wat het aantal uitvoeringen betreft, in plaatsen buiten Den Haag zichzelf be perkingen heeft moeten opleggen om dat een te uitgebreid tournée het peil van de uitvoeringen dreigde aan te tasten, is Leiden aan dit lot ontko men. Er komen dus ook dit jaar weer acht concerten in de Stadsgehoorzaal en wel op Donderdagavonden. Zoals men weet, zijn deze concer ten in Leiden in het afgelopen jaar uitverkocht geweest en wie het nieu we programma ziet, twijfelt er niet aan, of ook dit jaar zal het stormlo pen. In de door Willem van Otterlo gedi rigeerde programma's is een werk uit de laatste dertig jaar opgenomen, ongeacht het land van herkomst. De soliste in het eerste concert, 15 Octo ber, is Elise Cserfalvi, viool. Dan worden uitgevoerd de symphonie no. 99 van Haydn, het Adelaideconcert van Mozart, Tzigane van Ravel en Feste Romane van Respighi. Dit laat- laatste is dus het bedoelde moderne werk. Jan Odé speelt op 5 November on der meer een pianoconcert van Ravel, waarna op 25 November Gaspar Cas- sado solist is in het celloconcert van Schumann. Dan wordt ook uitge voerd de derde symphonie van Saint- Saëns met Hammondorgel-begelei ding. De tweede concertmeester, Adrien- ne de Smet, speelt op 10 December het vioolconcert in E van Bach en de eerste rhapsodie van Bartók. Voor de eerste maal voert het Residentie Orkest dan de Orchestervariationen van Blacher uit. Hoewel de melksanering voor Leiden nog niet in een accuut stadium ge komen is, worden er van de zijde der oppositie reeds zoveel misprijzenden geluiden gehoord, dat de bevolking zo langzamerhand het idee krijgt binnenkort mét de sanering haar vrijheid te verliezen. Om deze reden heeft gisteren de saneringscommissie een vergadering belegd, waarin ook enige ervaringen uit de de praktijk der sanering te horen waren. De klant blijft koning. De voorzitter, de heer S. van Eg- mond, gaf een duidelijke uiteenzet ting over doel en nut van deze ratio nalisatie. „Het belang der sanering is twee ledig," zo begon hij, „zowel de ver koper als de consument hebben er voordeel van." Om dit te illustreren gaf de heer Van Egmond een voor beeld uit de praktijk. Hoeveel maal ziet men niet 's avonds nog een melkboer op weg naar zijn klanten. Iedereen zal duidelijk worden, dat beiden hier de dupe van zijn. De klant, omdat hij de melk veel te laat krijgt en het voedzame nat dan bovendien door de lange rit nog aan kwaliteit ingeboet heeft. De melk boer, omdat hij met tijdgebrek, gro te slijtage en een te gerinpe omzet te kampen heeft. Vele van zijn late consumenten zijn namelijk zgn. halve klanten, die ook nog een an dere melkboer aanhouden. Met als gevolg, onhoudbare toestanden, klant kwaad over te late onfrisse melk, de melkboer knorrig en hondsmoe. Door de in voorbereiding zijnde sanering," zo vervolgde de heer Van Egmond, „moeten inderdaad oude relaties verbroken worden, maar ook dit wordt sterk overdreven. Slechts 50 pet. van de huisvrouwen zal aan een ander gezicht moeten wennen. Als er toch nog onenigheid zou ont staan, dan zal men zich tot een ad viescommissie kunnen richten, die de klant eventueel een andere melk boer zal aanwijzen. De klant is en blijft koning," zo besloot de heer Van Egmond. In toepassing een volledig suc ces. Hierna kwamen de heren J. van Schalk en T. Stahlenhoef aan het woord. Beide hebben op het gebied der melksanering resp. te Utrecht en Soest, hun sporen verdiend. „De melksanering in Utrecht is nu 1^ jaar oud en een volledig succes. Nie mand zou meer anders willen," dus de heer Van Schaik. Hij legde er verder de nadruk op, dat in Utrecht, Soest en 200 andere gemeenten in Nederland de klanten voor de mid dag hun melk kunnen hebben. Volgens de heer Stahlenhoef zijn mc-lkboeren die zich tegen de sane ring verzet hebben, van hun eenza me melkweg teruggekeerd. Nadat er nog gelegenheid was tot het stellen van vragen werd de ver gadering gesloten. Op 7 Januari treden als solisten op Theo van der Pas en Gerard Henge- veld. Het programma vermeldt con cert voor twee piano's van Mozart, en concert voor twee piano's en slag werk van Bartók. Stevan Bergmann zal op 28 Januari een pianoconcert van Tsjaikowsky vertolken. Ook de vijfde symphonie Beethoven wordt dan gespeeld, met misschien nog een Nederlands werk. Als modern werk komt 18 Februari op het programma voor een viool concert van Rawsthorne. Voorts het Conserto grosso in G van Handel, symphonie in drie delen van Stra- winsky en Slavische dansen van Dvorsjak. Jan Prins, fluit, en de in Parijs zo veel furore makende Daniel Wayen- berg zijn de solisten in het laatste concert, op 11 Maart. Op het pro gramma staan, Fluitconcert van Jurr, Andriessen, symponie van Walton en eerste pianoconcert in D vap Brahns. Een nieuwtje op gramofoonplaten- gebied is nog, dat in October de eer ste platen van het Residentie Or kest in Amerika door Columbia wor den uitgebracht. Het orkest draagt dan de naam The Hague Philharmonic Orchestra. GEM. AANKONDIGING BEPERKING SCHEEPVAART VERKEER OUDE VEST. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat^met ingang van 21 September 1953 de doorvaart van de Marebrug, gedurende pl.m. 8 weken zal worden vernauwd in die mate, dat schepen, breder dan 5.80 meter niet zullen kunnen passeren. 525 Thans weer bijna 1.000 werklozen Op 12 September 1953 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden 996 geheel werklozen ingeschreven, terwijl daar- enobven 111 personen tewerkgesteld waren op D.U.W.-objecten. Verdere voortschrijding der afstoting van ar beidskrachten uit de conservefabrie- ken en de hotelbedrijven leidde tot stijging van het aanbod, n.l. 875 tot 996 (pl.m. 121). Daarentegen is het een verheugend verschijnsel, dat de plaatsingsmogelijkheid in de nijver heid nog steeds gunstig is te noemen. In de metaalindustrie en de bouw nijverheid en in mindere mate in- de meubel- en textielindustrie bestaat belangstelling voor goede arbeids krachten. Vertoont dus in algemene zin de werkloosheid een ongunstiger beeld, dan enkele weken geleden, toch dient niet te worden vergeten, dat de stijging uitsluitend aan seizoenfacto ren is toe te schrijven- en dat een ver gelijking met vorig jaar (1659 op het overeenkomstige tijdstip) leert dat de werkgelegenheid zich gedu rende 1953 zeer bevredigend heeft ontwikkeld. De vraag daalde, hetgeen eveneens een gevolg is van seizoen invloeden, doch is nog altijd bevredi gend en richt zich, zoals reeds werd opgemerkt, op vaklieden. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwensteeg van 221 tot 245. De be ëindiging van het seizoen in de hotel- bedrijven is hieraan niet vreemd. De vraag onderging geen wijziging van betekenis. LAATSTE AVONDCONCERT IN DE HOOGLANDSE KERK. Het programma van de laatste Avondmuziek in dit seizoen op Maan dag 21 September a.s. om 8.30 uur in de Hooglandse kerk, door mevr. Rensink (zang) en Adriaan Blanken- stein (orgel) luidt: 1. Canzon-a, J. S. Bach (orgel); 2a. Ich halte treulich still, J. S. Bach (zang); b. Gott lebert noch, J. S. Bach (zang); 3. Meinem Jesum lass ich nicht, Joh. G. Walther (orgel); 4. Es weidet Seine Herde, G. F. Handel (zang); 5. Orgelkoraal, Flor Pieters (orgel); 6a. Wat vreugd' hoor ik uyt 's hemels zalen, bew. Anth. van der Horst (zang); b. Jezus' Bloemhof, bew. L. Mortelmans (zang); 7. Koraal, Bicinium I en II, Air, Ricoroare, uit Partita over Psalm 8, Ant. van der Horst (orgel). Met „Muizen en Mensen" dé Het was inderdaad een uitsteken de inzet van het toneelseizoen van K. en O., deze opvoering van „Mui zen en Mensen", gisteravond in de Leidse Schouwburg. De voorzitter van K en O, de heer H. de Wilde, constateerde met voldoening, dat niet minder dan vijf avonden nodig zullen zijn om allen, die dit spel willen zien, tevreden te stellen. Een extra avond is op 5 October inge last, eveneens voor groene kaart houders. De inhoud van het werk van John Steinbeck, is Leiden niet meer on bekend. Vooreerst dan Max Croiset, die het spel vertaalde, en er in een soort eenmans-toneel mee op Leidse planken kwam. En daarna door een gelijknamige film. Desal niettemin is de belangstelling voor het oorspronkelijke toneelwerk niet verflauwd integendeel zelfs. En wij moeten erkennen: volkomen te recht, want de toneelopvoering met volle bezetting heeft ongetwijfeld al le kwaliteiten om de aandacht te boeien en zelfs te ontroeren. Het is de geschiedenis van twee mannen, twee broers, van wie de één 'n lichamelijk oersterke maar leiding van zijn broer George. Maar de sterke Leunie, die een goedig ka rakter heeft en gek is op alles wat klein en tenger is, raakt steevast in moeilijkheden, omdat hij zijn kracht niet de baas is. De broers trekken ruw door Amerika als arbeiders op ranches en dat zijn, volgens de au teur, de eenzaamste kerels van de wereld. Zij hebben geen gezin. Ze horen nergens thuis. Ze komen op een ranch, werken een paar centen bij elkaar en dan gaan ze de stad in en maken hun centen op. Maar dat willen Leunie en George niet. Zij willen een eigen boerderijtje en daar dromen ze van. Maar zoals met alle dromen, gaat ook deze in rook op, want Leunie raakt in onoverko melijke moeilijkheden. Dat Max Croiset in deze opvoering waarvan hij de regie voert, de rol van George bezet, is nauwelijks te verwonderen. Hij tekende de steeds in angst voor de stommiteiten van Leunie levende broer ten voeten uit, Met het grote succes was voor Ko van Dijk als de zware, sterke maar domme Leunie, die zo van ko nijnen en jonge hondjes hield en al les dood kneep. De belangstelling voor deze uit stekend verzorgdè voorstelling van het Rotterdams Toneel is zeer zeker ger echtvaardigd. In de Leidse binnenstad, waar wij een thuis en woon gevonden hebben, ligt precies tegenover ons kamerraam een van die ge legenheden, waar niet Zeus, maar Bacchus de scepter zwaait. Wanneer de natuur verstilt en zich gereed gaat maken om van een verdiende nachtrust te ge nieten, begint dit oord tot leven te komen en deze ontwaking gaat met zoveel misbaar gepaard, dat de gehele buurt er van staat te trillen op zijn grondvesten. Want in dit rijk van Bacchus staat een mooi-glimmende kast, die de onhebbelijke gewoonte heeft om tegen betaling van een kwartje de gramofoonplaat te spelen, die de storter erg toepas selijk vindt om er zijn geestrijk vocht bij in te nemen Zo gingen wij een jaar geleden 10 maal per avond naar de speel tuin en ontelbare keren per avond hoorden wij hoe een over- voelige en jankende meneer ver telde, dat zijn hart schreeuwde en stierf en dat allemaal om wil le van een juffrouw. Daarna poogden een meneer en een jongedame ons aan de lopende band te overtuigen hoe heerlijk een Aprilmaand in Por tugal wel is en momenteel woont er in die glimmende kast een verschrikkelijk vervelend knaap je, dat zo'n slordige twintig keer Dp een avond zijn vader om een verhaaltje zeurt en in plaats van een verdiend pak slaag een ant woord terug ontvangt. Zo leven wij al jarenlang op intensieve wijze mee met de mu zikale uitspattingen in dat rijkje van Bacchus, maar als de voor tekenen niet bedriegen, zullen we spoedig, althans enkele minuten per avond, van deze muzikale evenementen verstoken blijven. Want in Amerika, het land waar de gevaarlijke kast werd uitgevonden, zijn er lieden, die schijnbaar ook in te overvloedige mate de zegeningen van dit on- iing hebben ervaren. Om de minnaars der rust nu ook eens tot recht te laten ko men, heeft men een plaat in de handel gebracht, die drie minu ten niet speelt. Op deze ge niale en begerenswaardige plaat staan alleen maar groeven, maar er is geen schreeuwende min naar of kwijnende juffrouw op gezet. Indien Bacchus er graag eentje voor zijn rijk tegenover onze kamer hebben wil kan hij gratis een exemplaar van ons krijgen en wanneer hij ons een avond lang m'aar genoeg treitert met het dwingende gezanik van het naar een verhaaltje snakkende jongetje, dan zijn wij zelfs in staat om zijn glimmende kastje helemaal met deze onnavolgbaar mooie plaat vol te stoppen. KRONUS. Met een lampionoptocht, waaraan vele kinderen deelnamen, is gister avond het nieuwe opzichtershuisje van de speeltuinvereniging „Ons Eiland" in gebruik genomen. De R.K. Leidse Harmoniekapel verleende hierbij muzikale medewerking. Op de speeltuin aangekomen trad een kaboutertje uit de optocht naar voren, die opzichter Van Zeist toe wenste, dat hij in zijn paddestoel buisje goed beschermd zou zijn tegen regen, wind en kou. Daarna ver richtte het ventje de symbolische opening met een grote 'kartonnen sleutel. Voorzitter B. Broers sprak harte lijke dankwoorden tot allen, die aan de bouw hadden meegewerkt in hun vrye uren, speciaal architect A. Land- DE Lido. In de film „Berlijn, stad van avontuur" maken de toeschou wers kennis met een jongexnan, Si mon Halder genaamd, die in de na- oorlogsdagen de schuld op zich neemt van een moord op een Brits soldaat, die een geneesmiddelendepót be waakte. Hij is tot deze bekentenis ge komen, omdat de dader van de moord hem vertelde, dat zijn verleefde, strijdster in het ondergrondse ver zet, gedood was. Geen waarde meer aan het leven schenkend nam hij daarom de schuld op zich van deze moord. Vanwege zijn jeugd worct hij niet ter dood maar tot levenslang veroordeeld en.als dan blijkt, dat zyn verloofde niet dood is, begint de lange strijd om zijn onschuld te be wijzen. Hij ontsnapt uit de gevange nis en de lange weg van de achter volging van de werkelijke daders wordt ingezet. Daarbij wordt hij op zijn beurt achtervolgd door Britse en Duitse politie, maar het recht zege viert tenslotte, ook al vallen er nog verschillende slachtoffers. Een boeiend gegeven inderdaad en voortreffelijk gespeeld door Derk Bogarde, Mai Zetterling en Philip Friend, die het moeilijke leven van vervolgde en achtervolgde tot in alle bijzonderheden laten zien* en wier spel grote bewondering afdwingt. Door de K.F.C. boven 18 jaar ge keurd. Casino. De Engelsen zijn nu eenmaal gek op films, waar ze aan vankelijk met grote angstogen uitko men om dan later in de nacht, hun omgeving met kreten te verrassen. We gunnen hun dit plezier, maar in de film „De Madonna van de zeven manen" hebben ze het een beetje te bont gemaakt. Hier werd namelijk een waar voorval (en wat is ongelo felijker dan de werkelijkheid?) voor de leus genomen. Het handelt over een dame, die als gevolg van een hevige schok, zicht baar gestoord over het doek wan delt. In het begin schijnt ze echter een vrij regelmatige en beminde echtgenote en moeder te zijn, maar dan door een geheugenstoornis komt ze in een andere wereld terecht, waar ze echter ook zeer welkom blijkt. Re delijkerwijs hebben beide partijen nogal bezwaren en door deze bezwa ren komt de film tot een bloedig eind. Phillys Calvert en Patricia Roe doen hun best, en Stewart Grans ger zet een paar maal zijn borstkas geven, waaruit zeer spannende ver wikkelingen ontstaan. De film is toe laatbaar voor volwassenen. uit, wat altijd een imposant gezicht blijft. Ons lijkt ze wat langdradig deze madonna met haar zeven ma nen. Hadden het er geen zes kunnen zijn? Luxor heeft deze week een aardige Toegang uitsluitend voor strikt avonturenfilm, „De lokkende wilder- volwassenen. nis". In technicolor wordt de geschie denis vertelt van een jongen, die in een practisch ontoegankelijk moeras gebied zijn hond gaat zoeken. Ieder- Rex. Onder de titel „Het vierde masker" is het bekende boek Kansas City Confidential verfilmd, waarin een van de meest opzienbarende bankovervallen van Amerika wordt verteld. Foster, een om politieke redenen ontslagen politieinspecteur, heeft tot in de kleinste bijzonderheden een overval op de Northwest Bank te Kansas City ontworpen. Hij engageert drie beruchte gangsters en de overval slaagt uitstekend, doordat zij een bloemenauto welke iedere morgen voor een winkel naast de bank stopt precies hebben nagemaakt. De chauf feur van de echte bloemenauto wordt natuurlijk door de politie gepakt en op hardhandige wijze dooreengeram- meld om een bekentenis los te krij gen. Nadat echter de gecopiëerde auto gevonden is blijkt zijn onschuld en trekt de chauffeur er zelf op uit om de daders op te sporen. In Mexico weet hij een van de daders, Pete Bar- ris, te vinden; deze wordt echter kort voor de verdeling der enorme buit door de politie doodgeschoten. Om Ook van de best te profiteren besluit de chauffeur zich voor Harris uit te een schrijft hem bij voorbaat af, maar de jongeling vindt ondanks slangen, panters en krokodillen toch wat hij zoekt. En dat niet alleen. In het on herbergzame gebied blijken zich ook nog een vader en dochter te bevin den, die ten onrechte aangeklaagd wegens moord niet naar de be woonde wereld durven terug te ke ren. De rest laat zich gemakkelijk raden. Met de nodige moed en op offering weet de jongeman vader en dochter in ere te herstellen en stapt als de laatste moeilijkheden zijn opgelost met het charmante meis je uit de wildernis in de huwelijks boot. Het verhaal, dat niet bepaald vol verrassende wendingen is, wordt opgevrolijkt met reptielen en andere aangename diertjes, die bij iedere ge legenheid hun indrukwekkende gif tanden of klauwen laten zien. Om te griezelen. Liefhebbers van dit genre kunnen hun hart ophalen. Boven 14 jaar. Trianon: Programma door de K.F. C. ontoelaatbaar verklaard. man voor het ontwerp en mevr. Kaak voor de geschonken lantaarns. Ook de heer Filippo, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigin gen, feliciteerde „Ons Eiland" met deze aanwinst. Namens het dames comité bood mevr. Broers enige ge schenken aan. De eerste prijs in de optocht werd behaald door de groep „Zwaan kleef aan", de 2e door de groep De Ruyter- straat, de 3e door de groep Ooster straat. (Foto: N. v. d. Horst). DAHLIA- EN FRUITEXPOSITIE. De leden van de Dahlia-vereniging Joh. Mater en de Amateursfruitteelt- club „Ir. Sprenger" hebben zich in de achterliggende weken op hun volkstuin weer ingespannen in- het kweken van dahlia's en fruit. Het resultaat daarvan ziet men op de he denmiddag in het clubhuis van de Speeltuinvereniging Oosterkwartier geopende dahlia- en fruitexpositie. Een prachtigs collectie dahlia's in vele variëteiten en fruit om van te wa tertanden is hier bijeengebracht en smaakvol gearrangeerd. Uit alles spreekt de bijzondere zorg en toewij ding, waarmede deze producten-van eigen-grond zijn opgekweekt. Een waardevolle aanvulling van deze ex positie vormt de vogelshow van de eerst kortgeleden opgerichte vereni ging Avibus. De tentoonstelling is he denavond tot elf uur en morgen van 10 tot 10 uur geopend. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Frans, z. van J. Posthuma en W. H. Bosma; Hendrik, z. van H. J. P. van Baaren en J. Fi lippo; René Emile, z. van W. Th. van Hugten en H. J. Hopman; Janko, z. van F. Breed veld en G. Lepelaar; Maria Cornelia, d. van A. Brak en J. Rietveld; Wilhelmina, d. van J. van Zeijst en M. G. Bleyie; Theodora Ja- coba Gemma, d. van N. van der Meij en I. C. J. van Rijn; Meria Ferdinan- da, d. van W. van' der Veer en M. F. Hakkaart; Martine Louise, d. van M. Wassenaar en L. C. van Veggel. Overleden: A. Boerfijn man 73 j.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10