Rijnstreek DUINSTREEK isje De 25.000e LEIDATO BEZ0EKERÖIER) hedenavond 2 Oralis Reizen naar Parijs Maatschappij van Tuinbouw opende het winterseizoen Sportmiddag Leidse Politie HERENHUIZEN Net R.K. Meisje 1. Flinke Verkoopster l Kousen reparatrice DE HAAS Alleenst. R.K. Meisje DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De heer Smit kreeg Amerikaanse medaille Be Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Leiden en omgeving, ontwaakte weer uit de „zomerslaap" en begon haar activiteiten met een geanimeerde ledenvergadering. De ze eerste vergadering werd tevens bezocht door een aantal mensen, die hun diploma in ontvangst konden nemen voor de met succes afgeleg de Algemene Tuinbouw YVintercur- sus en de cursus Materialenkennis. De voorzitter, de heer J. Jonker, gaf deze vakmensen-in-de-dop de raad om vooral met open oog en oor verder te gaan in dit vak, waar men jong aan begint, om er oud in tot de conclusie te komen dat men er eigenlijk nog te weinig van weet. Hij gaf de cursisten een pluim voor de volharding waarmee zij de cur sus hebben doorgezet. De afdeling nëeft een zilveren me daille geschonken aan de Leidse dah liavereniging „Johan Mater", even als aan de Aalsmeerse Dahlia-ten toonstelling, die reeds achtei de rug is. Zij zal dit jaar 25 subsidie ver lenen aan de Dagschool voor Bloem- sierkunst te Den Haag, die zij heeft helpen oprichten. Bij de verkiezin gen voor het hoofdbestuur zal de af deling Leiden de heren Riemens en Van den Brink resp. uit Den Haag en Baarn steunen. Een Amerikaanse Dahlia-Vereni ging zond de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een zilve ren medaille toe, met het oogmerk dat deze naar goeddunken van de maatschappij zou worden toegekend aan een verdienstelijk lid. De afdeling Leiden kreeg de be schikking over de medaille, die in dank aanvaard werd. De voorzitter maakte bekend, dat de actieve pen ningmeester, de heer Smit. mede voor zijn reeds bekroonde geheel nieuwe soort Dahlia's deze medaille kreeg toegewezen. Met het determineren van enkele vraagteken-inzendingen bloemen en fruit werd de kennersblik van de vakmensen ter vergadering op proef gesteld, waarmee men weer op het punt van vakkennis terug was, die deze winter in vele cursussen en an dere activiteiten zal worden door gegeven -en bevorderd. De mensen die hun vakmanschap met een diploma mochten boeksta ven waren: Diploma Algeimene Tuinbouw Wintercursus: C. J. v. d. Salm, Zoe- terwoude; J. Heemskerk, Kazers- woude; B. de Wit, Sassenheim; A. Beekman, Leiden; F. v. Leeuwen, Leiden; H. Griffioen, Voorschoten; A. P. v. Leeuwen, Warmond; I. J. J. Werk, Leiden; T. Perfers, Leiden; W. F. Verlind, Leiden; C. v. Wierin- gen, Leiden; P. B. Straathof, Rijn- saterwoude; E. Theelen, Leiden vertrokken H. v. d. Doe, Voor schoten. Voor het getuigschrift Materialen- kennis slaagden: D. Bloemendaal, Valkenburg; J. W. Ligtvoet, Leiden; T. v. Perfors, Leiden; H. Griffioen, Voorschoten; C. v. Wieringen, Voor hout; P. Visser, Wassenaar; A. Beek man, Leiden; W. Parmentier, Wasse naar: J. F. Kaltner, Sassenheim, B. de Wit, Sassenheim; I. J. J. Werk, Leiden; T. v. Leeuwen, Warmond; P. Mazurel, Leiden. De diploma's voor de tekencursus zullen later worden uitgereikt. In „De Harmonie" werd gis teravond de jaarvergadering gehou den van de Leidse K.J.M.V. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer M. v. d. Klugt, en na behan deling van enige andere punten der agenda, kwam de bestuursverkiezing aan de beurt. Herkozen werden de heren M. v. d. Klugt als voorzitter en B. Rijsbergen als 2e penningmeester, tevens als vertegenwoordiger der Leidse Jeugd raad, terwijl de heren N. Bergers en G. Alkemade, resp. als secretaris en penningmeester, tot nieuwe bestuurs leden gekozen werden, De verdere behandeling der agen da-punten had een snel verloop, zo dat het officiële gedeelte van de avond spoedig ten einde was.. Toen de voorzitter de vergadering geslo ten had, bleven de leden nog even ge zellig bijeen. J. GUSSENHOVEN 25 JAAR HARTEBRUG-COLLECTANT. Dinsdag heeft de heer J. Gussen- hoven, wonend aan de Oude Rijn, zijn zilveren jubileum gevierd als col lectant van de Hartebrug-parochie. Om kwart voor acht droeg pastoor N. Lohuis, O.F.M., een plechtige ge zongen H. Mis op. die door het vol tallige college van collectanten en door familieleden van de jubilaris werd bijgewoond. Nr de H. Mis ver enigde men zich aan een gemeen schappelijk ontbijt, 's Avonds werd het feest voortgezet in de Romanus- zaal, waarbij de vrolijkheid niet ont broken heeft! „St. Bonifacius" hield vergadering Op de ledenvergadering van de Ned. R.K. Bond van Transportarbei ders „St. Bonifacius", afd. Leiden, werd de medewerking van alle le den gevraagd voor de „Tour de Transport" een propaganda-race om nieuwe leden te werven. Van ieder lid wordt verwacht, dat hij zal trachten zijn ongeorganiseerde col lega's tot lid te maken. Slecht wan neer de rijen van de organisatie ver sterkt worden, zal het mogelijk zijn om een aantal redelijke verlangens doorgevoerd te krijgen. De geestelijk adviseur, pater S. van Swelm, O.F.M., hield een cause rie over staatkunde en staatsbe stel, waarin hij het staatkundig be leid van de regering uiteenzette. De voorzitter besprak vervolgens het winterprogramma van de Leidse K.A.B., dat er zeer aantrekkelijk uitziet, en spoorde de leden aan deze avonden bij te wonen. Ook de districtsbestuurder, de heer Spanjaard, was op de verga dering aanwezig. Hij besprak de werkzaamheden, die het hoofdbe stuur thans uitvoert ten bate van de leden. Bij de rondvraag kwam ter spra ke. dat er in het brandstoffenbedrijf ondefhandelingen gevoerd worden over een betere regeling voor de werknemers. Tei. aanzien van de 7 pet. loonsverhoging in het beroeps- goederenvervoer 'zijn er nog enige onduidelijkheden Er wordt aan ge werkt om die te verbeteren. Voorts kwam ook de melksanering ter sprake. De vergadering wees de sa nering niet af, al zal de toekomst nog moeten leren of deze ook in Leiden doorgevoerd kan worden. Na sluiting van de vergadering bleven de leden nog een uurtje bij een om gezellig een kaartje te leg gen. waarmede zij een gratis rokertje konden winnen. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia, d. v. B. Lam- brgts en E. de Ridder; Henricus An ton Robert, z. v. H. Verweij en L. J. M. Gijzel; Odilia Maria, d. v. W. J. Diels en G. A. Kortekaas; Jacob Jan, z. v. W. Dubbelaar en J. van Rijn; Johannes Petrus, z. v. B. J. Ouwerkerk en B. M. C. van Zijp; Geertje Johanna, d. v. J. de Roode en C. Beekman; Jan, z. v. W. Guijt en A. W. Keur. Gehuwd: J. Kagenaar en S. J. de Wilde; J. Bogaards en J. M. Albers; A. B. Verberne en Th. J. M. van Hamersveld; M. D. van Egmond en C. S. Tegelaar; G. J. de Graaf en H. van Kampen; F. van der Reijden en P. J. Korendijk; P. Pardon Wassenaar; J. Schellekens en M. M. van Velzen. Overleden: N. P. M. Dieben, wedn. 86 jaar; D. Oudejans, man, 73 jaar; Donderdag 17 September. Veel Hutspot moet u vandaag niet verwachten. Er is trouwens genoeg ander stadsnieuws, dat uw belang stelling waard is. We denken slechts aan de Leidse gemeentebegroting 1954, waarover u elders in dit blad uitvoerig lezen kunt. We weten, dat vele stadgenoten de neiging hebben dergelijke lectuur ongelezen ter zijde te leggen, omdat zij menen er niet mee te maken te hebben. Zij ver geten dan, dat de stad bestuurd wordt door mensen die zijzelf ge kozen hebben en dat deze raadsle den moeten beslissen over het wel en wee van de burgerij. Belangstel ling voor de gemeentezaken is dus niet alleen gewenst, maar dringend nodig. Pas wanneer de burgerij werkelijk meeleeft met de gemeen teraad en zijn doen en laten, kan de raad zich werkelijk de vertegen woordiger van de burgeij voelen. Daarom mogen wij onze lezers aan sporen zich eens te verdiepen in de jemeentebegroting, waarvan de tekst in ons blad met opzet zo kort eenvoudig mogelijk gehouden is om het voor iedereen begrijpelijk te maken. Tegelijkertijd mogen we ook uw bijzondere aandacht vragen voor de Vebo-tentoonstelling. die vandaag en morgen in Leiden wordt gehouden. Ook dit is iets dat vele Leidse le zers plegen over te slaan, omdat zij dit „echt iets voor de boeren" vin den. Niets is minder waar. De boe- is gebouwd, een keurig opzichters huisje in de vorm van een padde stoel. Het is nu bijna klaar en ter gelegenheid daarvan wordt er mor genavond een lampionoptocht gehou den. Start om zeven uur op het schoolplein Oosterstraat. Alle jon gens en meisjes worden verzocht een lampion mee te brengen. De R.K. Leidse Harmonie zal voor daveren de lampion-muziek zorgen. Zaterdag middag zal er op de speeltuin een kinderkennis gehouden worden met talrijke attracties. Morgen zal het feit herdacht wor den, dat de heer E. Munting Jr. 25 jaar geleden zijn loopbaan bij Ben ders Pianohandel aan de Hoogewoerd begon. Wegens huiselijke omstan digheden moest het feest van 1 Juli 1.1. worden uitgesteld. In de loop der jaren volgde de jubilaris zijn vader op als beheerder van het fi liaal. Bij elkaar wordt het toch nog een grote Hutspot, want we moeten u ook nog vertellen, dat gistermiddag om twee uur een 56-jarige timmer man op de Stadstimmerwerf bezig was hout te zagen, toen het blok plot seling wegschoot en de man met zijn rechterhand in de cirkelzaag terecht kwam. Zijn duim en wijsvinger wer den gedeeltelijk afgezaagd. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Zieken huis. STADSKOK. Begunstigd door zonnig najaars weer hield het Leidse politiecorps op het verzorgde hoofdterrein van de Leidse Hout onderlinge athletiek- wedstrijden, afgewisseld met een voetbalwedstrijd en een demonstratie slagbal en volleyball. Als wedstrijd leider trad op de politiesportinstruc- teur J. Westbroek, terwijl als sein gever en technisch adviseur de heer S. Meerburg zijn medewerking ver leende. Na de opening door de inspecteur D. J. Verzijden, werd begonnen met een demonstratie slagbal, direct ge volgd door de atletiekwedstrijden. Vooral de finale 100 meter en de 1500 meter hadden een spannend verloop. De uitslagen waren: 100 meter: 1. H. Bakhuis, 12.2 sec. 2. J. v. d. Sleet, 12.6 sec. 3. J. van Leeuwen 12.9 sec. 100 meter veteranen: 1. G. C. Klay, 14 sec. 2. H. Bosscher 14.4 sec. 3. J. v. Dorp 15 sec. 1500 meter: 1. D. J. Verzijden 5 m. 17 sec. 2. C. Onderdelinden 5 m. 19 s. 3. P. v. d. Sleet 5 m. 24 sec. 1500 meter veteranen: 1. K. Par don 6 m. 58 sec. 2. D. v. d. Bcogaart 7 m. 5 sec. 3. G. v. Delft 7 m. 10 sec. Hoogspringen: 1. D. J. Verzijden 1.52 m. 2. J. J. Bor 1.47 m. 3. J. Stuit 1.45 m. Verspringen: 1. P. v. d. Sleet 5.19 m.; 2. Th. van Leeuwen 4.82 m.; 3. H. Bakhuis 4.80 m. Kogelstoten: 1. P. J. v. d. Akker 9.14 m., 2. W. Kirpenstein 8.51 m., 3. J. van Leeuwen 8.33 m. 4 x 100 meter estafette: 1. Ploeg II Algemene Dienst; 2. Inspecteurs- ploeg. In de voetbalwedstrijd tussen het L.P.S.V.-elftal en de veteranen van ALPHEN AAN DEN RIJN Aflossing schulden van Avifauna Woensdagmiddag hebben in een vergadering van „Pro Avifauna", de vereniging waarvan het merendeel der concurrente crediteuren van het vogelpark lid is, de raadsman en de accountant van de familie Van den Brink enige verklaringen afgelegd. Het totaal der schulden in het fail lissement van de NV Britimy, de ex- ploitante van het vogelpark, be draagt 807.000, waarvan 563,000 aan preferente crediteuren en boe- delkosten en 244.000 aan concur rente crediteuren. Hiervan kan wor den afgetrokken een bedrag van 400.000, de koopsom van het door de gemeente Alphen a. d. Rijn ge kochte park. Resteert dus f 407.000. Vrijdagmiddag zal de verificatiever gadering worden gehouden. Daar zal een accoord worden aangeboden ten doel hebbende het faillissement van de N.V. Britimy opgeheven te krij gen en de crediteuren voor de volle 100% schadeloos te stellen. De volle winst uit de hoedenbedrijven, die in een commanditaire vennootschap zijn ondergebracht, zal worden uitgekeerd aan de N.V. Britimy, die op haar beurt hiervan uitsluitend uitkeringen zal doen aan de credi teuren en wel totdat de schuld ge- heèl is afgelost. Dit zal binnen tien VOORSCHOTEN Door voorvork gezakt. Gisteren- ren.' dié'hun bësTdoen "de' kwaliteit biddag is de heer v. d B toen hij van vee en zuivel zo hoog mogelijk Ifch van z«n. wark op het Postkan- op te voeren, doen dit weliswaar t00^ naar huls .!>eSaf do?r d_c v.0°r" niet in de laatste plaats voor hun eigen portemonnaie, maar toch even eens om de gehele bevolking van beter voedsel te kunnen voorzien. On getwijfeld zal dit streven van de boe ren gestimuleerd worden wanneer ook de niet-boeren belangstelling tonen voor hun werk, bijvoorbeeld door eens naar de tentoonstelling te gaan kijken en in ieder geval door te lezen wat de krant er over vertelt. Afgesproken? Ondertussen draait de Leidato door. Zoals te verwachten viel, werd gisteravond om negen uur de 20.000e bezoek(ster) verwelkomd. Het was mevr. Van der MeulénKuipers, wo nend aan de Rijnsburgerweg. Zij werd door voorzitter A. Sanders naar het podium gebracht, waar de nodige geschenken werden aangedragen: een driedelig tweepersoons bedstel met alle mogelijke toebehoren. De gelukkige mevrouw was er gewoon beduusd van! Als we ons niet ver gissen worden er hedenmiddag extra prijzen uitgedeeld aan de 22.500ste bezoeker(ster), waarna vanavond de 25.000ste pas goed in het zonnetje gezet zal worden. Wie, o wie, zal de gelukkige zijn? Morgenavond om elf uur gaan de Leidato-deuren voor de laatste keer dicht. Maar voordat het zover zal zijn, komt het Pijperscorps Kunst en Genoegen van half negen tot half tien een concert geven op het buitenbalcon van de Stadsge hoorzaal aan de Breestraat. Nu de schutting weggebroken is, kan men zien wat er in de afgelopen C. J. Kortenhoeven, man, 48 jaar. weken op de speeltuin „Ons Eiland' vork van zijn fiets gezakt. De heer d. B. reed met een flinke vaart op de Voorstraat toen de vork brak, hij schoot over de weg en kwam met zijn hoofd tegen de pui van een huis terecht. Met een hoofdwond en waar schijnlijk een hersenschudding is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Een dokter van het M.O.C. verleende eerste hulp. Geestelijke oefening voor SVLV. Voor de leden van de afd. voetbal van SVLV is er Zaterdagavond om 9 uur in de parochiekerk een Lof, waaronder de vroegere g.a. prof. A. J. v. Oosterom een korte toespraak zal houden. Zondagmorgen onder de H. Mis van 8 uur is er alg. H. Com munie, waarna een gezamenlijk ont bijt in het R.K. Verenigingsgebouw. Geboren. Johanna A. M., d. van A. C van Paridon en H. C. Hoek; Agatha J. M., d. van B. Kraan en J. C. van der Meij. Geboren te Leiden: Petronella M. J., d. van C. A Karremans en A E. Zoetemelk; Adrianus C., z. van M. G. Sterk en A. Roetman. Ondertrouwd: J. van Weizen 24 j. en H M. van Ast; A. Keereweer 32 jaar te Leiden en J. W. Teske 28 jaar; J. Rodenburg 25 jaar te Wassenaar en S. M. L. van der Marei, 23 jaar. Overleden. Henri Kadé, 85 jaar, echtgenoot van W. J. F. van Oeffel KATWIJK Bollenveiling. De jaarlijkse bloembollenveiling ten bate van de R.K. Kerk en haar instellingen had gisteravohd in het parochiehuis plaats onder leiding van de directie van Hobaho uit Lisse, notaris Ver hees met z'n staf en niet te vergeten de bekende afslager H. van Iterson uit Rijnsburg. Er werden niet alleen bloembollen en bijgoed tegen zeer hoge prijzen, aan de man (en de vrouw) gebracht, ook vele andere nuttige zaken, die in ieder huishou den onontbeerlijk zijn behoorden tot de aangeboden nummers. Voor alle artikelen werden hoge prijzen besteed. De totale opbrengst dezer veiling bedroeg niet minder dan 5040 Een bol met 2 schijven, een bijzondere variëteit „Oriëntal splen- ded" bracht 360 op. NOORDWIJKERHOUT Gehuwd: M. Geerlings en A. G. K. Kors; J. Heemskerk en J. J. van Dam; C. G. Nederstigt en C. v. d. Drift. deze vereniging waarbij de aftrap werd verricht door de burgemeester toonde de oude garde nog van wan ten te weten door slechts met 12 van de jeugd te verliezen. Na de volleyball-demonstratie reikte commissaris R. J. Meyer de prijzen uit, waarbij hij zijn grote tevredenheid betuigde over do acti viteit, waarmede sportinstructeur Westbroek de lichamelijke oefening bij de Leidse politie in betrekkelijk korte tijd had weten te stimuleren. Ploeg II van de Algemene Dienst kwam voor een jaar in het bezit van de Commissaris Meyer-wisselbeker. Onder de belangstellenden zagen wij o.a. burgemeester Jhr. mr. F. H. van Kinschot, de heer R. J. Meyer, commissaris van Politie en de heer D. W. v. d. Wal, hoofdinsp. van Po litie. jaar zijn beslag moeten hebben, waarna de op die datum nog niet be taalde vorderingen onmiddellijk op eisbaar zullen zijn, met de bepaling dat vanaf 1 September 1956 een rente van 5% per jaar zal worden vergoed over het dan eventueel nog niet af geloste bedrag van de schuld. De heer G. van den Brink zal als direc teur van N.V. Britimy aftreden, ter wijl in zijn plaats twee nieuwe di recteuren zullen worden benoemd, één door de crediteuren en één door de familie Van den Brink. De heer G. van den Brink zal niet als direc teur optreden, maar verklaart zich wel bereid alle door hem eventueel uit anderen hoofde te maken winsten aan de N.V. Britimy af te dragen ten gunste van de crediteuren van Avifauna. De ter vergadering van ,,Pro Avifauna" aanwezige concur rente crediteuren vertegenwoordigen een bedrag aan vorderingen van ruim 200.000. Zij verklaarden zich in principe bereid met dit accoord ge noegen te zullen nemen. GROOTSE BLOEMENHULDE VOOR 50-JARIG HOU VAST Tot slot van de feestelijkheden rond het gouden jubileum van „Hou Vast" is gisteravond in hotel Cen traal een zeer geslaagde receptie gehouden, die zich in een buitenge woon grote belangstelling mocht ver heugen. Niet minder dan ruim 4( bloemstukken werden het bestuur hierbij aangeboden, door practisch alle verenigingen ter plaatse, ook maar iets met sport te maken hebben. De beide bondsbestuurders boden elk een plaquette aan, waarna de verlegenwoordigers van diverse ver enigingen een schat van bloemen aandroegen. De heer P. -Zuidam nam de geluk wensen in ontvangst en bracht tot slot aan allen dank voor de betoon de belangstelling. Op deze receptie volgde een zeer geslaagde feestavond, waarbij optrad Kees de Lange en waar de band van de heer G. van Mild voor de nodige afwisseling zorgde. NIEUWKOOP De heer Nefkens had weer beet. en ving! Het is zo zoetjesaan geen bijzonderheid meer dat de heer Nef kens met een goede vangst thuis komt, maar daarom is het nog wel de moeite waard te vermelden, dat deze sportvisser uit Amsterdam, die anderhalve week geleden drie grote karpers ving, nu weer een karper van 24 pond aan de hengel heeft ge vangen. ROELOFARENDSVEEN Aardbeien naar Zweden en Engeland Het zal velen nog steeds vreemd in de oren klinken, dat men in Roe- lofarendsveen medio September aardbeiden exporteert naar Zweden, en sinds gisteren ook naar Engeland. Toch is dit het geval. Immers sinds jaren kent men in Roelofarendsveen de 2e oogst aardbeien, verkregei) door de z.g. korte dagbehandeling. Zelfs is het nu zo, dat gezien de steeds groter wordende belangstel ling in 't buitenland, de vraag sterk naar voren komt of uitbreiding van het uitgeplante areaal geen aanbe veling verdient. Temeer daar thans voor de honderden doosjes, welke de veilingklok passeren, een zeer be hoorlijke prijs wordt betaald. Zeer zeker is thans wel bevestigd, dat de benaming Veense aardbeien in bin- nen» en buitenland een goede klank 1 heeft gekregen. Bioscopen De films voor de komende week zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De Madonna der Zeven Manen", strikt volwasse nen. Lido: „Berlijn^ stad van avon tuur", 18 jaar. Luxor: „De lokkende wildernis", 14 jaar. Trianon: Programma afgekeurd. Rex: „Het vierde masker", vol wassenen. Laatste Berichten Het invloedrijke Engelse blad „Ti mes" heeft zich Donderdag naar aan leiding van de millioenennato in prij zende woorden uitgelaten over het herstel van de Nederlandse economie. Het blad wijst er op dat de Neder landse scheepvaart, handel, industrie en landbouw door de jongste wereld oorlog bijzonder hard zijn getroffen, Ook het verlies van de Oostindische koloniën betekende een zware slag voor Nederland. Doch het herstel van het land is „glansrijk" aldus de Times, en dit is te danken aan dezelfde eigenschappen van het Nederlandse volk, die dit jaar weer naar voren zijn gekomen bij het snelle en systematische terugwinnen van het gebied, dat bij de verschrik kelijke overstromingen van de afgelo pen winter verloren ging, zo schrijft de „Times". Marktberichten GOUDA, 17 Sept. Kaas. Aan voer 254 partijen. Prijzen: le soort 2.15—2.23, 2de soort 2.05—2.14, extra kwaliteit tot 2.50 per kg. Handel vlug. 's HERTOGENBOSCH, 16 Sept. Vee. Overzicht: groter aanvoer van rundvee, naar kwaliteiten kalf- koeien en kalfvaarzen was redelyke vraag en deze werden verkocht tegen goede prijzen. Melkvee kalme handel, prijzen moeilijk te handhaven. In zware kuiste koeien, die op de bie tenkoppen worden geplaatst, was reeds enige handel met goede prijzen, de mindere soorten kalme handel, prijzen zakkend. Jongvee slepende handel, de goede soorten nauwelijks prijshoudend, de mindere soorten da lende prijzen. Minder aanvoer van vette kalveren, de handel slepend met staande prijzen. Nuchtere slacht- kalveren minder handel met wat lagere prijzen drachtige zeugen trage handel met zakkende prijzen. Biggen en Lopers slepende handel, prijzen moeilijk te handhaven. Schapen en Zuiglammeren handel iets williger met vaste prijzen, aanvoer van slacht vee iets minder dan vorige week De handel in de beste kwaliteiten vaar zen verliep stug-duurder. Vette koeien slepende hanael, prijzen moeilijk te handhaven. Afloop vet vee traag. Worstkoeien duur. Slachtzeugen han del kalmer met iets lagere prijzen. LEIDSCENDAM, 16 Sept. Groente. Komkommers A 2225; kom kommers B 1216; komkommers C 89; komkommers krom 1014; To maten 2.503.80; Andijvie 10.60 12.40; Sla 3.00—9.80; Bospeen 15—22; Snijbonen 7298; Princessenbonen 4876; Spekbonen 3842; Pronk- bonen 22—31; Bleekselderij 68; Bloemkool 12—27; Uien 4.804.90; Spinazie 2250; Postelein 2632; Prei 1115; Rode kool 9.00—9.60; Sel derij 2.90.40; Aardappelen 7.60 9 60 Druiven 90—93; Perziken 714. ROELOFARENDSVEEN, 16 Sept. Bloemen. Asters 716; Dahlia's 1022; Irissen 2527; Herfstasters 411; Troschrysanthen: Chatsworth 1832; Serenade 2425; Shirley 23 35; Chastity 1629; Precose 1225; Sept. Geel 1021; Beryl 22—49; Rayo nanten 1019; Perfection 514; Mi- goli 49; Millersdale 39; Corona 3—7; Alfretton 4—12; Gift 5—8; No- ra 49; Daydream 4—9; White Hope 510; Horwood 410; Anjers 514 per stuk. LEID SCHEND AM 16 Sept. Beie ren. Aangevoerd 29600 Kipeieren. Genoteerd werd voor 600 eieren no*. 0 20.20—21.60, 4200 id. no. 1 ƒ19.65— 20.25, 1800 id. no. 2 18.60—19.15, 7800 id. no. 3 17.60—17.85, 8300 id. no. 4 15.40—16110, 6200 id. no. 5 ƒ1.40— 11.85, 700 id. no, 6 ƒ9.90—10.50. Ter markt waren tevens 20 kippen 2 3.40, 10 hanen ƒ2.903.80, 10 duiven 0.500.44, 30 konijnen 0.55—5.60. GEVRAAGD: Hoog loon. Hotel 's Mole- naarsbrug Alphen aan den Rijn. 361 Te KOOP: te bouwen a.d. Kanaalweg, hoek Hoge Rijndijk te Leiden. Inlichtingen bij M. VAN DRIEL, Lcrentzkade 35, Leiden. Tel. 24582. 342 Gevraagd per half October voor dag of dag en nacht. F. ZWETSLOOT, Over tocht 22, Bodegraven. 368 GEVRAAGD: Haarlemmerstraat 8082 Aanmelden van 6.15 tot 7 uur. 371 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Runderlappen vanaf 1.50 Gehakt, vanaf 1.45 Lamsvlees, vanaf 1.30 Rookworst deze week nog voor 1.20 WIJ GARANDEREN lst.e klas kwaliteit op al ons vlees en vleeswaren. Slagerij Van Der Zon zoekt betr. als huish. bij Heer alleen of kl. moederl. gezin. Kan goed koken en werken. Br. onder no. 363 bureau van dit blad. Gevraagd meerdere le en 2e Automonteurs (prettige werkkring met reiskostenvergoeding) MAREL'S Autobedrijf N.V. Rijksstraatweg 336340, Wassenaar Tel. K 1751-2545 Extra reclame 1 kg. Gehakt (Runder en Varkens, samen 2.55 Lamsvlees vanaf1.20 153 gr. Pekelvlees 0.59 ALLEEN MAREDÏJK 7 Adverteert in dit blad Voor U speelt het bekende radio-ensemble EDDY CHRISTIANI o.l.v. FRANS POPTIE m.m.v. MIRJAM Accordeonist COEN VAN ORSOUW Morgenmiddag en -avond groot SLOTFEEST met ensemble EDDY CHRISTIANI

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3