Rijnstreek L Het Rijkszuivelstation heeft thans zeer modern gebouw unstleven m Leiöen Mariaschool teLeidschendam officieel in gebruik genomen Auto te water uÊVESTlGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN dinsdag 15 september 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 VREEWIJKSTRAAT, LEIDEN Opening door Minister op 6 October Het staat er een beetje achteraf, het gebouw van het Rijkszuivelsta tion in de Vreewijkstraat te Leiden, en daarom is het begrijpelijk, dat slechts belanghebbenden met het be staan van deze instelling op de hoogte zijn. Het Rijkszuivelstation heeft bovendien nooit de behoefte gevoeld reclame voor zichzelf te ma ken, temeer niet omdat het zó slecht gehuisvest was in een veel te klein gebouw, dat men zich eigenlijk schaamde. Maar nu binnenkort het 50-jarig bestaan gevierd wordt en ter gelegenheid daarvan het nieuwe ge bouw, dat onlangs gereed gekomen is, door de Minister van Landbouw in gebruik gesteld zal worden, wilde de directie ons wel een blik achter de schermen gunnen om iets te vertellen over het belangrijke en veelomvat tende werk, dat daar verricht wordt. Gezien de belangrijke plaats, die de zuivel in de Nederlandse economie inneemt in 1952 was Nederland 't eerste exportland ter wereld voor ge condenseerde melk, het tweede voor kaas, het derde voor boter en het vierde voor melkpoeder is het be grijpelijk, dat er een strenge controle moet zijn op samenstelling en kwa liteit der producten. Vandaar, dat het georganiseerde bedrijfsleven zelf diverse controlestations heeft opge richt, die op hun beurt onder centraal rijkstoezicht staan om een deugde lijke en uniforme werkwijze te waar- BOSKOOP „Nut en Sport". Om zoveel mo gelijk gezonde dieren te fokken, hield de pluimvee en konijnenfokkcrsver- eniging „Nut en Sport" in haar club lokaal bij de heer P. v. d" Toorn een keuring van konijnen geboren in 1953.. Het geheel geleek een kleine veemarkt. HAZERSWOUDE (H. R.) K.A.J. De K.A.J. van de paro chie St. Michaël heeft de parochia nen bij de opening van het winter- programma een kostelijke avond aangeboden, Voor een flink bezette zaal werd het traditioneel geworden Cabaret opgevoerd. „The Old Rhine Players", die te vens als cowboys op het toneel ver schenen, speelden zeer verdienstelijk. Ook tie twee zingende broertjes maakten de zaal aan het gieren, waarna dr. Adeldend met zijn medi um Rosio het publiek verbaasden door met hun staaltjes op het gebied van hypnose en telepathie. De alom- bekende Loa Loa Hawaiians brach ten de toeschouwers voor enkele ogenblikken aan de Stille Zuidzee, waarna Coly Verné, de reis voortzette naar de bergen van Tyrol. De clown „Toppy' 'maakte met zijn dolle stre ken een vrolijk einde aan deze suc cesvolle avond. LANGERAAR NAAR DE MISSIE Een dezer dagen zal een Lange- raars meisje, Gerda Otto, vertrekken naar Houte Katanga, Belgisch Con go, als leken-missie-helpster. In de omgeving van koper en ura nium mijnen gaat zij zich daar wijden aan de uitoefenii^g van Sociale werk. De vereniging van de leken-missie helpsters heeft tot doel groepen van leken-missionarissen te vormen. Zij groepeert jonge meisjes die, gans haar leven opdragend aan God, door hun missiewerk getuigen wensen te zijn van zijn liefde tot de mensen. Zij willen een zo soepel mogelijk werk tuig zijn, om deel te nemen aan de zending van de bisschop. Zij staan volledig in dienst van de Bisschop pen-missionarissen en in het bijzon der van de inlandse bisschoppen Zij hebben niet tot doe? werken te stichten, die haar toebehoren. On der leiding van haar herder wijden zij haar krachten aan het vorm'en en in stand houden van een inlandse katholieke elite, waarborg en voor waarde voor de inworteling der kerk in de schoot van een volk. NIEUWVEEN Ongeval op voetbalveld. Tijdens de Zaterdagmiddag gespeelde wed strijd op het terrein van Nic. Boys wilj? de ongeveer 14-jarige Jan Aker boom even een bal halen. Hierbij viel hij, en kwam zo ongelukkig te recht, dat hij zijn rechterarm brak Nadat hij door enkele aanwezige leden van de E.H.B.O was verbon den, werd het slachtoffer naèr huis vervoerd, alwaar dr. Quartel de ver dere verzorging op zich nam. Biljarten. De uitslagen van de voortzette wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap der biljart ver. Dito, waren als volgt: A. v. Eijk L. Resting 2—0; J Pieterse'nA. Straathof 02; H. LeliveldG. Keij- zer 02; G. Keijzer—A. v. Eijk 0—2. Geb.: Petrus Nicolaas Maria z. v. N. J. Baars en M. C. Klijn; Marinus Leedert z. v. D. Kalshoven en M. M. van Donk; Hendricus Corn el is z. v. C. J. de Graaff en A. M. yan der Brink; Gerard, z. v. B. A. J. Romeijn en P. A. van Leeuwen. Getr.: H. L. Zwakkenbos, 32 j. en F. F. A. Schoorl, 29 j.; J. Goedhart 25 j. te Ter Aar en L. F. Vossepaal, 28 jaar. borgen. Dit rjjkstoezicht nu is de taak van het Rijkszuivelstation te Leiden. De bij dit Rijkszuivelstation aan gesloten botercontrolestations hebben het recht tot het opleggen van het rijks-botermerk. Hetzelfde geldt voor de kaascontrolestations, hetgeen de buitenlandse afnemers de garantie geeft, dat zij slechts de beste kwaliteit 'kopen. Modern laboratorium. Deze controle eist een groot appa raat in de vorm van een laborato rium waarin monsters worden onder zocht én verder wetenschappelijke onderzoekingen worden verricht, ter wijl het Rijkszuivelstation pok werk zaam is op het gebied van consump- tiemelk. Het oude gebouw bood veel te wei nig plaats voor het steeds groeiende aantal afdelingen, reden waarom er in de afgelopen jaren enige particu liere huizen bij het Rijkszuivelstation getrokken werden. Het bleef echter een zich behelpen; 2elfs op de zolders werden laboratorium-ruimten inge richt. Tenslotte was de toestand practisch onhoudbaar geworden en werd er besloten een grote nieuwe vleugel aan te bouwen, aan welke werkzaamheden thans een einde ge komen is. Insinders kennen de oude situatie niet meer terug! In het nieuwe ge bouw; dat drie verdiepingen telt, vindt men thans een gr cot aantal zeer moderne ingerichte laboratiria, die zowel wat licht, lucht en ruimte als wat betreft de apparaten aan de hoogste eisen voldoen. Het personeel, dat thans uit ruim 50 personen be staat, waaronder 7 academici en 25 analisten, verricht .daarin talloze voor een leek onbegrijpelijke en zeer inge wikkelde proeven, die alle ten doel hebben de kwaliteit van de zuivel te controleren. Op 6 October zal dit nieuwe ge bouw tijdens de viering van het gou den feest officieel in gebruik geno men worden, waarbij talrijke auto riteiten op het gebied van de zuivel aanwezig zullen zijn. GEM. AANKONDIGING VERZETTING ZATERDAGSE MARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de algemene dagmarkt, welke ge houden zou worden op Zaterdag 3 October 1953, zal worden gehouden op Vrijdag 2 October te voren. 292 AFSLUITING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de weg langs de molen „De Valk" en de Valkbrug op 17 September a.s. gesloten zullen zijn,voor alle verkeer. Leidato verwelkomde 10.000ste bezoeker Gistermiddag om half vijf is mej. Timmermans uit Katwijk als tien duizendste bezoeker(ster) van de Leidato in de Stadsgehoorzaal ge huldigd. Zij werd met haar verloof de, de heer Van der Perk uit Rijns burg, op het podium geroepen en kreeg van het bestuur een groot aantal geschenken. Voorzitter A. Sanders droeg het ene fraaie cadeau na het andere aan. Mej. Timmer mans werd er bijna verlegen van. Vcoral, toen de band-leider Tom Erich zijn orkest in de steek liet om de gelukkige bezoekster een kus te gaan geven! Daarna was zij de ere gast op de tentoonstelling en leidde de heer Sanders haar rond langs al le stands. Hedenmiddag wordt reeds de 15.000ste bezoeker verwacht en mor gen de 20.000ste. Vanavond treedt het gezelschap Les Gars de Paris op voor het maken van studio-opnamen. Eerst wordt er een repetitie gehou den, daarna volgen de opnamen, die Vrijdagmiddag om 12 uur uitgezon den zullen worden. Leidsch Politie- Muziekgezelschap Het was een goed verzorgd en mooi programma, dat het „Politie-muziek- gezelschap" gisteravond in „Oud- Hortuszicht" uitvoerde onder leiding van kapelmeester Dick Anderson, Het weer was iets milder dan Zon dagavond, toen het R.K. Harmonie gezelschap een tuinconcert voor ga- nodigden gaf; en nu 't minder koud was, waren er ook meer mensen. Niet zodra werd de marche „Stead fast and Frue" van Feike gespeeld of men wist, dat ons politie-corps goed op dreef zou zijn deze avond. Het dra matische werk van Paul Gilson „Ri chard m" biedt de nodige moeilijk heden, maar vergissen wij ons niet, dan heeft kapelmeester Anderson zijn mannen (op een onlangs gehouden concours), voor de klasse uitnemend- had tot de overwinning geleid. In een geslaagd arrangement van Bo- quet hoorde men de Suite de Valse „Amour Tzigane". Lehar was vol doende componist om te weten hoe hij een wals met smaak en charme moest schrijven en de uitvoering was uitstekend. Nogmaals een paar fon kelende machen van Ney en Starke en dan de Ouverture van de opera ,Nabucco" van Verdi in arrange ment van Delhaye. Bravo, voor de keurige wedergave; alweer een ge slaagd concourswerk. Hierin een uit- DE ZILK Over de kop. Een motorrijder uit Hillegom slipte in de bocht bij Kerkvliet, sloeg over de kop en kwam in de struiken terecht. Hij bekwam een gecompliceerde beenbreuk. Na een noodverband werd het slachtof fer naar de Mariastichting gebracht. Dinsdag 15 September. De verkeersongevallen zijn de laat ste dagen weer niet van de lucht. Gistermiddag om drie uur vond er weer een plaats op het drukke Le vendaal, ter hoogte van de Kraaier- straat. De 66-jarige voetgangster O. B. wonend in de Barbaras'-eeg, weifel de bij het oversteken en werd toen aangereden door een motorrijder, die dit ondanks krachtig remmen niet kon voorkomen. De oude dame brak haar rechter bovenarm en liep een hersenschudding op Zij werd door de E,H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, evenals de nvotorrijder, die enige schaafwonden opliep. Hedenavond om 8 uur is er weer repetitie van de R.K. Leidse Harmo niekapel in de zaal Maria Gijzensteeg. Aller opkomst dringend gewenst. Morgenavond van zeven uur half negen kan men zich bij de heer G. Stolp, Kooilaan 19, Leiden .tel. 251, aanmelden voor deelname aan de avondcurssen marsepein, garne ren en suikertrekken van de Ned- Banketbakkersvereninging, afd. Lei den en omstreken. Het R.K. Alma Materkoor heeft de aanmelding van nieuwe leden open gesteld voor mede te werken, aan het moderne werk „A child of our Time" van Michael Tippett. De uitvoering zal plaats hebben op 4 Februari a.s in de Stadsgehoorzaal, met begelei ding van orkest Aarzelt dus niet lan ger en geeft U morgen of uiterlijk volgende week Woensdag op, om' dit mooie werk, met zijn ontroerende spirituals mede te zingen, aldus schrijft ons het bestuur. Vooral jonge stemmen, bas, tenor, alt en sopraan, jongelui die met eind examens van school zijn gekomen en dus nu wat meer tijd hebben, word en- gevraagd ter versterking van dit cul turele koor, dat onder beproefde lei ding van haar dirigent reeds zo'n goed klinkende naam verworven heeft. „De muziek geeft aan de ziel een wa re innerlijke beschaving en maakt een deel uit van de opvoeding van een volk," hebben wij eens bij Gui- zot gelezen. Mogen vele nieuwe le ien zich melden voor jongere» speciaal tarief lot verrijking van zichzelf en om straks velen te laten genieten van dit prachtige koorwerk. STADSKOK. Burgerlijke Stand Geboren: Martha Maria Helena, dr. van Th. J. Meijer en A. P. Hoger- vorst; Hermanus Willem, zn van J. H. Bonarius en H. M. van Oosten; Elisabeth, dr van J. Siera en F. Boom Ida Maria, dr van G. C. Guleij en B. de Graaf; Robertus, zn van G. J. van der Beek en J. Oudshoorn; Jo hanna, dr van C. Schouten en G. van der Zwart; Janna Elisabeth Maria, dr van A. H. G. de Does en E. M. Rozier; Johannes Josephinus Pauli- nus zn van J. Dijt en G. Th. F. van der Lubben; Joseph Marie Roland, zn van J. A. de Rooij en M. G. M. van de Ven; Catharina Alida Johan na, dr van J. Stouten en J. H. Bra- ma; Theodoor Christiaan zn van P. L. Schoonheim en H. M. van der Linde; Josephine Emilie Henriëtte, dr. van W. L. Langenberg eri E. E. M. van Eecke; Hendrik Cornelis, zn van J. F. van Druten en T. Vernet; Jacob Cornelis zn van P. van Beien en M. Ouwehand. Gehuwd: J. F. Bal jeu en C. Smit; M. van Dijk en A. W. Benning. Overleden: B. G. de Gunst, man 71 jr; K..Souveryn, huisvr. van den Hollander 67 jr; J. J. Veilbrief, zoon 22 jr. stekend voorgedragen solo op de so praan saxofoon dat terecht extra applaus uitlokte. Op 'n militair signaal bouwde Franz von Suppé zijn leven dige ouverture „Cavalerie Légère'' en met genoegen constateren wij dat de kapelmeester verschillende genres be heerst en zijn opvatting, tempi en dy namiek op zijn orkest weet over te brengen. De lang niet gemakkelijke marche „Engeland-vaarders" van Schild was het slot van dit geslaagd tuinconcert, waarmede men blijkens het opgewekt applaus zeer ingenomen was. Een aardig moment was 't toen de voormalige dirigent, de heer Bol- derdijk, in de muziektent kwam en de heren muzikanten toesprak. Met een vrolijke marche, gedirigeerd door de 2e kapelmeester, de heer Held, ging men voldaan naar huis. J. Kortmann. Laatste Berichten STAKINGEN IN ITALIë. In Italië heeft't merendeel van de 650.000 textielarbeiders Dinsdag voor 24 uur het werk neergelegd, nadat onderhandelingen met de werkgevers over een nieuwe arbeidsovereen komst waren mislukt. Tot de staking was door de christelijk-democrati- sche, de communistische en de so cialistische vakbonden gezamenlijk opgeroepen. Bovendien zullen in de volgende week opnieuw hier en in de textielindustrie stakingen wor den gehouden. Voorts zullen er waarschijnlijk in het komende weekeinde geen bladen verschijnen, aangezien drie vakor ganisaties van drukkers haar leden hebben opgeroepen Zaterdag en Zondag het werk neer te leggen om betere arbeidsvoorwaarden en een betere betaling van overwerk af te dwingen. VOORHOUT Inzittende redde zichzelf Gisteravond ongeveer 9 uur is door onbekende oorzaak een luxe wagen, bestuurd door de heer J. v. G. uit Wassenaar, in de Leidsche Vaart ge reden en totaal onder water verdwe nen. De bestuurder deelde mede, dat de wagen over de kop sloeg en de Leidsche Vaart in schoot. Hij wachtte tot de wagen geheel vol water was gelopen zodat de druk minder was. Hij kon toen het portier openen en naar de kant zwemmen. Hij liep naar café de Bonte Koe, waar hij van dro ge kleren werd voorzien.. De wagen is in beslag genomen voor een technisch onderzoek. WASSENAAR WEVÏ SLIJKHUIS GAAT VOETBALLEN Naar wij vernemen heeft de beken de athleet Wim Slijkhuis zich dezer dagen aangemeld als werkend lid van de S.y. „Wassenaar". Slijkhuis zal deel uitmaken van een der Zater dagmiddagelftallen van deze vereni ging. A.s. Zaterdag speelt hij zijn eerste wedstrijd, vermoedelijk in het 2e of 3e elftal. KATWIJK AAN DEN RIJN KRV. In het nieuwe bestuur van KRV zijn de functies onderling ver deeld als volgt: H. Fennes Nisz. secr., Jac. J. Remmerswaal penn. (de heer C. van Resteren was reeds als voor zitter gekozen) en de heren G. Klin kenberg en W. Harreveld commis sarissen. Tevens is besloten dat elk bestuurslid de belangen van een elf tal op zich zal nemen en wel als volgt: W. Harreveld 1ste elftal, G. Klinkenberg het 2de, Jac. J. Rem merswaal de junioren en H. Fennes de aspiranten. Gisteren was het voor katholiek Leidschendam weer een zeer bijzon dere dag, omdat na jaren van onder handelen de nieuwe Maria-school kant en klaar kon worden opgeleverd en in gebruik genomen. Deze gebeur tenis is met luister geschied. In de morgen werd in de parochie kerk een Plechtige H. Mis opgedra gen, tijdens welke de schoolkinderen ter H. Tafel naderden. Daarna had de inzegening van de school plaats. Pastoor H. van der Ven sprak het openingswoord waarin hij zeide, dat aan het onderwijs van de kinderen steeds grotere eisen worden gesteld. Twintig jaren was de Maria-school in een houten noodgebouw onderge bracht, dat reeds lang niet meer vol deed aan het geven van onderwijs. Spr. bracht dank aan het gemeente bestuur, dat aan de bouw van de nieuwe school zijn volle medewerking heeft verleend. Ook de architect, de heer Van Rossum uit Delft, en het bouwbureau Waleveld uit Haarlem ontvingen een woord van grote waar dering, omdat zij alles in het werk hebebn gesteld om de school op tijd op te leveren. Op plechtige wyze werd daarna de school ingezegend door deken D. Bont van Zoeterwoude. De eerwaarde zusters zongen daarbij de liturgische gezangen. Na de inzegening hield deken Bont een toespraak en wenste katholiek Leidschendam geluk met het bezit van deze prachtige nieuwe school. Voor de katholiek is het doel van de school niet alleen gelegen in het leren van het A-B-C, maar voor het ka tholiek volksdeel culmineert de school in de christelijke opvoeding. De dag van heden, waarop de Kruisverhef fing wordt gevierd, moge voor deze school het symbool zijn de zegeningen van het Kruis ook aan de leerlingen deelachtig te maken. Een woord van hulde bracht spr. aan de grijze oud-herder van de paro chie, pastoor M. Kammers, die als initiatiefnemer voor de bouw van de ze school zeer vele moeilijkheden heeft weten te overwinnen. Waardering van burgerlijk gezag. Burgemeester Banning, als verte genwoordiger van het burgerlijk ge zag, verklaarde daarna dat hij het volkomen eens is met de uitspraak Gevestigd in de week van 7 tot cn met 12 September. L. Adriaansche, leraar lich. opv., Boshuizerkade 82; J. H. M. Alsem, Breestr. 16; M. L. Bakker, Morsweg 138; G. C. van Bemmel, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. C. T. van den Berg, St. Jorissteeg 40; J. de Best en fam., stucadoor, W. Singel 101; J. M. Boerdam, 1.1. verpleegster. Rijns- burgerweg 10; J. Bonsel, arts. Vondel laan 34; J. C. Borché, analyst, Dw. Ha venstraat 1; C. B. Bot, Leeuwerikstr. 37; Wed. C. te Nijenhuis en fam., Leliestr. 126; W. C. de la Court en fam., mach. bankwerker, Boshuizerkade 106 E. Dick- hoff, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; P. H. Dieges, Plantsoen 93; A. J. Dolke made, Kloksteeg 14; M. T. van Dooren, Noordeinde 50; G. Doorn, Rijnsb.weg 10; G. C. Droogh, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; G. Dijkhuis. J. Lievensstr. 22; E. van Ekeren, Rapenburg 131; W. A. Entzinger, militair, Zeemanlaan 36; M. I. van Exter, Breestr. 121a; A. A. M. Frissen, onderwijzeres, Hogewoerd 132; P. J. M. van Gestel, Uiterstegracht 37; G. J. de Graaf, stempelmaker, Van Speijkstr. 33; A. A. Grieder, echtg. van Reijnvaan, Papengracht 22; C. G. M. de Groot, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10; I. van der Have, ass. der belast., Stiel tjesstraat 43; J. B. Hendriks, Zoeterw.- ?ingel 68; N. van den Heuvel en fam., :entrifugist. Herensingel 46; J. T. Wisse Heijn, Haarl.str. 224; A. A. Hirsch, Marislaan 29; M. den Hollander, radio monteur. Roodb.str. 28; J. J. Huizinga, Haarl.str. 247a; M. A. W. Imkamp, Nwe Rijn 25; M. J. Janzen, tuinier, Trans- vaalhof 18; E. M. de Jong, 1.1. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; L. de Jong, onder wijzeres, Roodenb.str. 41; H. M. E. de Jonge, Bilderdijkstr. 13; T. C. Rijsbergen —Jonker, Celebesstr. 43; G. M. J. yan Kempen. O. Vest 171; R. Keij en fam., text, industrieel, H. Morsweg 50; A. C. Kloen, onderwijzeres b.l.o., H. de Groot straat 8; F. Kloosterman, stationsarbei der, Sumatrastr. 44a; A. A. Knoppers en fam., v. Ledenberchstr. 2; K. E. Kors, l.l. verpleegster, Rijnsb.weg 10; P. F. Kuyl, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; M. Kwakkelstein, hulp in de huish., W. Singel 27; H. Kwerreveld en fam., filiaalhouder, Doezastr. 6; J. Kwestro, adm. ambtenaar, v. Speljkstr. 48; D. M. T. TotenLaros, Rijnsb.weg 44; H. H. van der Lee, brugwachter NS. Coorn- hertstraat 7; G. C. M. van Leeuwen, hulp in de huish., Plantage 8; J. Lotte, Borgerstr. 5; L. Lürsen, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; S. L. Maitimo, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; M. C. H. J. Martens, Roodenb.str. 30; A. H. van der Meer. 1.1. instrumentmaker, Bloemisten laan 38; P. Melissant. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. E. Montagne, IJ. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; G. Keekstra De Mooij, Leliestr. 94; J. M. Ophof, 1.1. verpleegster, W. Singel 27; M. E. van Opstall, P. J. Blokstr. 6; A. E. du Per ron, W. Rozenstr. 26; A. Pette, Kastanje kade 28; G. E. J. Pieterse en fam., arts, H. Rijndijk 4; R. W. F. van de Pol, ma rinier. Noordeinde 2a; G. P. Pols, a.b. C 5429, ligg. Langegracht t.o. nr. 188; A. Pot, röntgen ass., Steenschuur 7a; II. Ras, Hogewoerd 84; J. T. Rempt, IX kapster, Roodb.str. 18; L. A. Rempt, in- pakster, Roodb.str. 18; C. P. de Geus, grondwerktuigk. KLM, Haagweg 56; C. Reijngoudt, Raamsteeg 13 AA. Riedel, I.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; L. A. Roos, ingenieur, Korevaarstr. 11c; E. van Rossum, huishoudster, Roomb.weg 14; H. van Rijswijk, off. mil. adm., Morsstr. 62-64; J. Schoemaker en fam., text.arb., Mirakelsteeg 27; C. S. Schram, O. Rijn 23; N. Snoeker, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; A. C. S. Steinz, W. Singel 95; A. M. Swaalf, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; M. Velds, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; W. B. Verbrugge, hulp in de huish., Hartmanstr. 2; M. E. Vis, lief dezuster, Hogewoerd 57; A. A. Zelden- thuisVan -der Voorn, huishoudster, Groenesteeg 80; M. A. Voppen, dienst bode, Reitzstr. 4; M. C. van Bommel Vos, Boshuizerkade 97; D. de Vos. 1.1. verpleegster. Herengracht 35; F. Vrij- ling, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; W. Walrecht, serg. Ie kl„ Morsstr. 62-64; C. Warmond, Off. Leger des Heils, Bankastr. 20; H. W. Wilzing. 1.1. verpl., Rijnsb.weg 10; O. L. O. de Witt Wijnen. Langebrug 19; B. A. Wittich, J. van Goijenkade 15; T. van Wolde, huisschil der, Evertsenstr. 29; H. J. van Wijlen, ass. personeelschef, Boshuizerkade 85; W. J. C. Wijnands, Noordeinde 50; M. C. M. T. Zaat, hulp in de huish., Haarlem merstraat 172. Vertrokken in de week van 7 tot en met 12 September. L. C. Affourtit, Steen straat 45, Bergambacht, Parallelweg 16; S. J. Bertel, Morsweg 14, 's Gravenhage, Celebesstr. 15; P. Th. Braakman. Peli kaanstraat 1, Groot Brittannië; H. van den Brink, Rijnsb.weg 10, Nederhorst den Berg, Voorstr. 35; A. Chaudron en fam., Marnixstr. 27a, Den Helder, Duin roosstraat 31; E. L. GallantCohen. Nw Rijn 108, Indonesië; G. H. van Dalen, Herengracht 17, Wassenaar, Oldenbarne- veldweg 15; J. H. Dorgelo, v. 't Hoff- straat 2a, Tiel, Ambtmanstr. 8; G. van Driel en fam., aan boord „Adriana", ligg. Langegracht t.o. 248, Beilen, aan boord „Adriana"; J. H. M. Driessen, De Sit terlaan 114, Nijmegen, Berg en Dalseweg 81; M. G. F. Eleveld, Gortestr. 64, Den Helder. Buitenhaven 5; J. van Es, Ma- doerastraat 13. Middelburg, Veersesingel 148; S. E. Geerlings, Rapenburg 123, Wassenaar, St. v. 's Gravesandeweg 1; T. Giberius, Groenhovenstr. 26, Eind hoven, Aalsterweg 205; W. J. C. M. 't Hart, P. de la Courtstr. 62, Voorhout, Leidsevaart 2; W. H. Th. Heimig, v. Slingelandtlaan 9, Arnhem, Amsterdam- seweg 222; J. Heijloo en fam., H. Mors weg 76, Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan 10; A. van den Hooff, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Juffermansstr. 2; J. Hus, W. Singel 27, 's Gravenhage, Houtrustweg 452; A. J. Kret, Mauritsstr. 5, Krimpen aan de Lek, Dorpsstr. 5; G. Kroonen- berg, H. Rijndijk 201, Voorhout, Leidse vaart 2; C. J. van der Laan, W. de Zwij gerlaan 153, Zeist, Amersfoortseweg 41c; C. van Leeuwen, R. en Schiekade 76, Lisse, Kanaalstr. 260; G. M. Lindeman, J. v. Goijenkade 38, 's Gravenhage, Fr. Hendrikplein 25; A. H. Machielsen, v. d. Brandelerkade 30, Lochem, Dr. ten Bok- kel Huiningweg 17; E. H. Th. Merlijn, Diefsteeg 6b, Amsterdam, Vrolikstr. 206; r. R. J. H. Mulder. Maredijk 167, Dor drecht, Noordendijk 157 zw.; M. C. C. de Mooij er, R. en Schiekade 16, Den Helder, Buitenhaven 5; E. A. van Papendrecht, 1 Octoberstr. 1. 's Gravenhage, Riouw- 5traat 25; A. M. van Peski, Schelpen kade 36, 's Gravenhage, Sijzenlaan 41; M. W. E. Peters, Noordeinde 50, Delft, (nsulindeweg 242a; C. Petit, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 12; W. H. Ramak en fam., Haven 10, Leider dorp, Burg. Brugplein 3; W. Rooden- ourg en fam., Lammens.weg 27, Zeist, Van Ostadelaan 4; F. de Roos, Soemba- ;traat 62, Leiderdorp, Acacialaan 23; J. F. Rulof en fam., Meerburgerkade 32, Voorhout, Pr. Bernhardstr. 40; L. J. de Rijder, W. Singel 27, Rotterdam, Eben- naezerstraat 93c;'A. D. J. Saeij, Veilmg- <ade 2, Nederhorst den Berg, Dammer- veg 112; N. Schelling. Schelpenkade 41, Eindhoven, Harmoniestr. 16; G. de Schipper, Rapenburg 59, Wolfphaarts- üjk, Papcweg 146; C. E. Scholten, W. Rozenstr. 22, Deventer, v. Twickelostr. 1; M. A. HoukesSmittenaar, Herenstr. 73, Barendrecht, Dorpsstr. 60; P. van der Steen en fam., Cobetstr. 3, Venezuela; J. Faapken, Oude Rijn 3, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 31; C. L. van der Touw, Zoeterw.singel 39, Rotterdam, Zuidplein 325; P. J. van Tussenbroek, Vliet 43, s Gravenhage, Beeklaan 333; A. F. G. Vasen en fam., W. Singel 15. Voorscho len, Pr. Bernhardlaan 36; J. van der Veen, Herengracht 33-35; Zwolle, Ter Borchstr. 1; J. M. S. Veldhuis en fam., Pieterskerkhof 38, 's Gravenhage, Mar- xoniestraat 87; H. M. Veldman, R. en Schiekade 67, Frankrijk; J. Vink, De Wetstr. 9, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 13; A. Vreeken en fam., Kapteynstr. 22, Utrecht. Fregatstr. 68; A. Vullings en lam., Rijnsb.weg 50, Baarle-Nassau, Eikelenbos B 109aBaron A. J. C. van Wassenaar, Nwe Rijn 35, Wassenaar, 31oemcamplaan 15; H. C. Wesselius, Costerstr. 5, Rijnsburg, Katwijkerweg 20; J. W. Westenborg. Fagelstraat 26, Rotterdam, Schieweg 117a; H. M. Borg manZwart, N. Beetsstr. 52, Amster dam, Vesspuciusstr. 88 L betreffende het doel van de katholie ke school. Spr. protesteerde tegen de geest van perfectionisme en de amb tenarij, waardoor de scholenbouw zo zeer bemoeilijkt wordt. Thans is er geen ingewikkelder geval denkbaar dan het bouwen van een school. Na de eerwaarde zusters te hebben toegewenst, dat de school moge groeien en bloeien en niet alleen goede Nederlanders, maar ook dege lijke katholieken moge afleveren, voerde de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Du Chateau het woord, Marktberichten LEIDEN, 15 Sept. Varkens. Aan voer: 319 vette varkens. Prijzen: zware 2.02—2.05, lichte 1.85—1.98 zeugen 1.801.85 per kg. levend gewicht. Handel goed, enkele boven notering. Eovcndien twee nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 15 Sept. Kaas. Aanvoer 167 parijen. Notering: 1ste soort 2.152.22, 2de soort 2.08 2.19, extra kwaliteit 2.44. Handel kalm. ROTTERDAM, 15 Sept. Vee. Aangevoerd: 4055 (5573) totaal, 750 vette koeien, 987 (281) gebruiksvee, 145 vette kalveren, 357 (151) graskal veren 466 nuchtere kalveren, 214 varkens, 215 biggen, 161 paarden, 69 veulens, 616 schapen, 75 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.64— 2.74, 2.50- -2.64, 2.20—2.34, vette kalveren 2.40—2.50, 2.302.40, 2.102.30 er kg. levend gewicht, graskalveren 320—280—200, nuch tere kalveren 57—5045, biggen 524842, slachtpaarden 1.75, 1.70 1.65 per kg. levend gewicht; veulens f 375—325—225, schapen 90 8075, lammeren f 7565607 kalf- en melkkoeien 1050925 825, varekoeien 720—620—570, vaarzen 800—725—600, pinken 525475—375 per stuk. Vette koeien aanvoer groter, handel lui, prijzen als vorige week, prima's bo ven notering, vette kalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prij zen lager; graskalveren aanvoer rui mer, handel matig, niet geheel prijs houdend; nuchtere kalveren aanvoer grotex-, handel levendig, prijshoudend; biggen aanvoer even minder, handel kalm, prijzen onveranderd; slacht paarden aanvoer iets meer, handel stroef, prijzen als vorige week; veu lens aanvoer kleiner, handel rede lijk, niet geheel prijshoudend; scha pen aanvoer groter, handel williger, niets hoger :n prijs; lammeren aan voer groter, handel williger, iets stijver in prijs; melk- en kalfkoeien aanvoer als vorige week, handel stil prijzen onveranderd; varekoeien aanvoer gewoon, slepend, als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel stil, prijzen onveran derd; t.b.s. aanvoer iets meer, handel redelijk, prijshoudend. TER AAR, 14 Sept. Groente. snijbonen 4.206.40, idem B 2.10 —2.20, kassnij bonen 8.10—9.60, idem stek 5.40, stokprinsessebonen 3.60 6.30, stamprinsessebonen 5.10 5.60, spekbonen 1.60—3.20, witte pronkers 1.60—2.70 alles per 10 kg., tomaten A 24—33 cent, idem B 28—37 cent, idem C 20—24 cent, idem CC 20 cent, idem bonken 20—25 cent, waspeen 13—16 cent, idem 2 6—7 cent, idem stek 3 cent, rode kool 13 _16 cent, groene kool 6—8 cent, put jes kool 7 cent, witte kool 6 cent, andijvie 5—9 cent, uien 78 cent, kroten 58 cent, postelein 15 cent, spinazie 15 cent, rabarber 4 cent al les per kg stoofsla 40 cent per kist, sla 1 59 cent, idem 2 34 cent, bloemkool 1 22—36 cent, idem 2 12— 20 cent, idem 3 810 cent, komkom mers 1118 cent alles per stuk, sel derij 2 cent, bospeen 10—12 cent alles per bos,. Meloenen 736 ct per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 14 Sept. Groente. Aardbeien 5359 cent, idem 2-ons doos 6471 cent per doos je, kropsla I 5.60—9.50, idem II f 2.505.30, andijvie 11—14, bloem kool 835, breekpeen 8, tomaten A 22—27, idem B 23—31, idem C 2023, idem CC 20, pronkbonen 1219, stambonen f 2362, stok- pi-insessen 52—72, kassnij bonen 95105 per 100. Bloemen. Herfstasters 68 cent, Asters 1018 cent, Dahlia's 4 16 cent, Irissen 1322 cent, Samaria 1224 cent, Sept. geel 1020 cent, Precose 1322 cent, Chatsworth 20 26 cent, White Shirley 3036 cent p. bos, Chrpsanthen: Gift 11 cent, Champion 5--13 cent, Corona 47 cent, Horwood 611 cent, Daydream 59 cent, Millersdale 511 cent, Migoli 49 cent, Am. Aanwints 89 cent. Rayonanten 1319 cent, Per fection 814 cent, Anjers 513 cent per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3