Oost-Duitsland een onbewapende bufferzone Noord-Koreanen met praal ontvangen te Moskou Aanslag op sultan van Marokko ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953 SE LEIUSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ZAL MOSKOU DAAROP INGAAN? Adenauer's christen-democratische partij heeft een plan bekend gemaakt, waarin wordt voorgesteld, een met West-Duitsland te herenigen Oost- Duitsland onbewapend te laten. Zodoende zou een bufferzone tussen het Westen en Rusland geschapen worden en tegelijkertijd zouden aan Rus land verschillende veiligheidswaarborgen moeten worden verschaft. Tevens zijn experts bezig aan plannen voor de uitbreiding van het han delsverkeer tussen West-Europa en de landen van het Sovjet-blok. Het voor Rusland bedoelde plan komt in feite hier op neer, dat Mos kou accoord zou moeten gaan met een hereniging van Duitsland, en wel zodanig dat alleen West-Duitsland tot het militaire gebied van het Europese leger (en dus: van het Atlantisch Pact) zpu behoren: En.de Russi sche troepen zelf zouden zich moeten terugtrekken achter Duitslands Oos telijke grens. De kans, dat het Kremlin hierin zou toestemmen, lijkt op het eerste gezicht bijzonder gering. Bepaalde waarnemers echter, onder wie de bur gemeester van West-Berlijn, Ernst Reuter, achten het toch mogelijk, dat Rusland ja zal zeggen, vooral indien daar een verruiming der handelsrela ties tegenover wordt gesteld. Hun uitgangspunt is, dat de Russen thans na de gebleken Oostduitse ontevredenheid met het rode regiem de hoop hebben laten varen, dat zij ooit Oost-Duitsland zullen kunnen gebruiken als springplank naar een onder rode invloed voltrokken Duit se hereniging. Volgens deze zegslie den zou het Kremlin, de vastbeslo tenheid van de Oost-Duitsers om her enigd te worden met het Westen ziende, ten slotte „eieren voor zijn geld kiezen". Er dient op te wordeni gewezen, dat deze plannen nog niet de offi ciële goedkeuring van Adenauer heb ben gekregen, doch zij beantwoor den wel aan de denkbeelden, die de kanselier kort na zijn verkiezings zege ontvouwde. En er blijkt uit, dat men aan> West- duitse zijde poogt, met concrete plan nen uitgerust te zijn voor het geval het dit najaar toch nog tot een be spreking tussen de ministers van Bui tenlandse Zaken der Grote Vier zou komen over het Duitse vraagstuk. Duizenden daklozen De bevolking van het door een aardbeving getroffen gebied van Cy prus durfde in de loop van Vrij dag weer naar de huizen terug te keren. Uit vrees voor nieuwe aard schokken had zij in het open veld de nacht doorgebracht. Vele men sen uit de drie verwoeste dorpen zijn naar de stad Paphos getrokken v/aar zij op de pleinen kamperen. Het aantal daklozen wordt op 3000 geschat. Het hulpverleningswerk verloopt thans vlot. Er zijn voldoende tenten en voedselvoorraden aangevoerd om de ergste nood te lenigen. Britse militairen zijn met het opruimings- en herstelwerk begonnen. Uit een voorlopig rapport van de Griekse regering over de aardbe vingen op de Ionische eilanden wordt medegedeeld, dat er 459 per sonen zijn omgekomen; 21 personen worden nog vermist en 912 werden OPVOLGSTER VAN BRUG DER ZUCHTEN Flink feestprogramma voor Alphenaren bij opening van de Koningin Julianabrug men vernield, waardoor ruim 93.000 personen dakloos zijn geworden. Ruim 25.000 huizen zijn volko- Opvolger van geiieraal Clark President Eisenhower heeft Vrij dag generaal John Huil benoemd tot opvolger van generaal Mark Clark als opperbevelhebber van de strijkrachten der V.S. en de V.N. in het Verre Oosten. Generaal Hull is 58 jaar. Officieel zal hij zijn nieuwe functie op 30 Oc tober aanvaarden. Op die dag zal generaal Clark de militaire dienst verlaten. Generaal Hull is reeds twee jaar onder-stafchef van het leger. BEKEERDE" krijgsgevangenen Frank Noel, een Amerikaanse persfotograaf, die na 32 maanden communistische gevangenschap in Korea, op vrije voeten is gesteld, heeft Vrijdag bij aankomst te San Francisco verklaard, dat de commu nisten „door drukuitoefening en met het doen van fantastische beloften" een twintigtal Amerikaanse krijgs gevangenen hebben weten te bewe gen zich niet te laten terugzenden. Noel verklaarde, dat de commu nisten voornemens zijn dit twintig tal te gebruiken voor een reis met propagandistische doeleinden door Oost-Europa. Hij achtte het moge lijk, dat zij ook naar Groot-Brittan- nië zouden worden gezonden. Noord-Korea moet een satelliet-staat worden Radio-Moskou meldt, dat de Noordkoreaanse premier, maarschalk Kim H Soeng, die Donderdag met een delegatie in de Sowjet-hoofdstad aankwam, Vrijdag door de minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, is ontvangen. De Sovjet-Unie schijnt van plan te zijn om van Noord-Korea een satel lietstaat te maken en de invloed van Mao ste toeng in Korea te beperken. Dit is af te leiden uit het bezoek van de Noordkoreaanse minister-president, Kim ir soen,, aan Moskou. Hij is daar ontvangen met een eerbetoon, dat het Kremlin alleen uitstalt voor machtige bevriende staatshoofden en dan nog alleen maar, als zij komen om beslissingen van omvang te nemen. Het uiterste, waartoe het Kremlin is gegaan, is een uitnodiging aan de Chinese ambassadeur in Moskou, Tsanj wang toean, aanwezig te zijn bij de receptie van' Kim door Malen kof, Molotof, Kroesjef, secretaris generaal van de communistische par tij Rusland, maarschalk Boelgaistin, Mikoyan en Saboerof, allen leden van het Presidium, namen aan de recep tie deel. Tijdens deze receptie had Kim geen woorden genoeg om de „hulpverle ning van de Sovjet-Unie aan Noord- Korea" te prijzen. Over de hulp, die communistisch China had verleend, sprak hij niet. Zijn bezoek aan Mos kou volgt slechts enkele weken na een grootscheepse zuivering in Noord- Korea, waarin alle hoge Noordko reaanse communisten, die fian nauwe re banden met communistisch China de voorkeur gaven, verdwenen, ge arresteerd werden of zelfmoord pleegden. RECE NTE AARDBEVINGEN DANK VOOR RUSSISCHE STEUN. Kim, die de reis van Korea naar Moskou per trein heeft afgelegd 10 dagen sporen werd in de Sov jet-Russische hoofdstad ontvangen door Molotof, maarschalk Boelganin en Gromyko. Met veel ophef hebben radio-Moskou •- de officiële Sovjet dagbladen „Prawda" en „Iszvestia" verkondigd, dat Kim sindsdien reeds een onderhoud heeft gehad met Ma lenkof. Bij zijn aankomst in Moskou hield Kim een korte toespraak, waarin hij zei, dat hij gekomen was om Rusland te bedanken voor de steun, die het heeft verleend bij de strijd tegen de U.N.O. en „om kwesties te bespreken, die moeten leiden tot een verstevi ging van de banden tussen Noord- Korea en Sovjet-Rusland". Volgens een mededeling van de Sovjet-rege ring is het de bedoeling „de econo mische en culturele samenwerking uit te breiden. Rusland aldus deze verklaring is bereid Noord-Korea nog meer financiële steun te geven dan het tot nu toe reeds heeft ge daan. In gezelschap van Kim bevin den zich de plaatsvervangende lei der van de Noordkoreaanse commu nistische partij, Hen il len, de mi nister van buitenlandse zaken, neraal Nam il en de minister van economische wederopbouw Dat het Kremlin een grootse diplo matieke parade heeft georganiseerd ter ere van Noord-Korea was te ver wachten, sinds de Verenigde Staten na de wapenstilstand met Zuid-Korea een verbond van hulpverlening heb ben gesloten en steun hebben toege zegd bij de wederopbouw van het ge teisterde land. Opmerkelijk is echter, dat commu nistisch China buiten de besprekin gen wordt gehouden in zoverre, dat geen enkele Chinese minister bij de onderhandelingen aanwezig zal zijn. Heldendaad voorkwam ramp In het Oostenrijkse aardoliege- bied heeft in de nacht van Donder dag op Vrijdag een opzichter, een zekere Wilhelm Wallisch, door held haftig optreden een ramp voorko men. Toen hij n.l. ontdekte, dat door een breuk in een leiding uitstro mend gas in brand was geraakt, wierp hij zich op de breuk, waaruit een vlam van tien meter hoog spoot, op deze manier de vlam met zijn lichaam verstikkend De opzichter is met ernstige brandwonden overdekt in een zie kenhuis opgenomen. Schilder reed op hem in Vc-oï de Op de nieuwe sultan van Marok ko, Moulay Mohammed ben Arafa, is gisteren op een wel zeer ongewo ne wijze een aanslag gepleegd. Toen de sultan zich gisterochtend te paard van zijn paleis naar de Touarga mos kee begaf, waar hij voor het eerst sinds zijn troonsbestijging in gebed zou voorgaan, werd hij plotseling door een auto omvergereden. De sultan bleef ongedeerd, doch de aanvaller werd door een lid van de „zwarte lijfwacht" neergeschoten. De aanslag gebeurde omstreeks het middaguur ir.- de hoofdstraat van Ra bat. Omringd door zijn Moorse sol daten en leden van zijn regering, o.w. de 103-jarige groot-vizier, Moham med el Mokri, reed de sultan naar de moskee. Op het moment, dat de stoet een van de vele zijstraatjes passeerde, schoot een auto, die in dit straatje had staan wachten, naar voren, in de richting van sultan. Een sergeEi.majoor van de lijf wacht, die langs de weg stond te kij ken, begreep onmiddellijk, wat de chauffeur van plan was, en hij sprong op de treeplank en rukte het portier open. De chauffeur greep echter een lang mes en trachtte daarmede de majoor van zich af te houden, terwijl hij tevens het gaspedaal op de plank drukte en met grote snelheid recht op de sultan afreed. De vorst werd door de schok van de botsing op de grond geworpen, doch de soldaten, die van alle kanten toeschoten .hielpen de sultan onmid dellijk overeind, en het bleek spoedig dat hij geen enkel letsel had opgelo pen. Alleen het paard had een been gebroken. Inmiddels worstelde de majoor hef tig met de aanvaller. Een ander lid van 's sultans lijfwacht greep echter zijn sten-gun en schoot de aanvaller neer, waarbij hij eveneens de majoor en nog een ander lid van de lijfwacht verwondde. Aanvaller was schilder. De identiteit van de man kon niet onmiddellijk worden vastgesteld, daar hij geen papieren bij zich had. Later werd hij echter geïdentificeerd als Allal ben Abdallah een 28-jarige schilder uit Rabat, en het bleek te vens dat zijn vrouw een verre bloed verwante is van de Alaouites, een fa milie uit wier midden 18 generaties lang sultans zijn voorgekomen. VERKEERDE VRIENDSCHAP. De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te 's Gravenhage heeft gis terochtend bevestiging van het von nis van de rechtbank gevorderd te gen de 21-jarige C. Ph. V., zonder be roep uit Den Haag, die was veroor deeld tot een gevangenisstraf voor de duur van één jaar met aftrek van preventieve hechtenis omdat zij, hoe wel zij dit hardnekkig ontkende, en thans ter zitting bleef ontkennen, een meineed zou hebben gepleegd. Verdachte zou een valse verklaring hebben afgelegd ten gunste van haar vriend Van O. toer. deze voor de rechtbank te 's Gravenhage terecht stond omdat hij ƒ3000.zou hebben verduisterd. Een vroegere vriendin, mevr. C. J. S., die ter zitting getuigde, had dit geldsbedrag aan Van O. in bewaring gegeven. Van O. verklaarde dit geld in een café te hebben teruggegeven in te genwoordigheid van V. V. had latei- bij een herkenningsproef mevr. niet herkend. De raadsvrouwe van verdachte, mevrouw mr. Nanning-Groenemeyer, opperde in haar pleidooi de moge lijkheid dat Van O. zijn vriendin V. had bedrogen- en het geld, in haar bijzijn niet aan mevr. S. maar aan een medeplichtige, die hij aan V. voorstelde als mevrouw S., had ge geven. Pleitster verzocht vrijspraak we gens gebrek aan bewijs en onmid dellijke in vrijheidsstelling van ver dachte. Na raadkamer wees het hof het verzoek tot- in vrijheidsstelling af. Het hof zal op 25 September a.s. ar rest wijzen. GEZIN ONVERZORGD ACHTERGELATEN. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisterochtend de zaak behan deld tegen de 34-jarige magazijnbe diende J. B., te 's-Gravenhage, die in beroep was gekomen tegen 't vonnis van de rechtbank drie maanden gevangenisstraf hem opgelegd om dat hij schuldig was geacht aan het opzettelijk in hulpeloze toestand brengen van zijn vrouw en kinderen. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir dat hij verdachte schuldig vond aan dit misdrijf. Hij noemde B. een onmaatschappelijk mens. De pro cureur-generaal requireerde vernie tiging van het vonnis van de recht bank, omdat de vorm ervan niet juist was en oplegging van dezelfde straf. Verdachte had zijn vrouw en kin deren in de stee.k gelaten en was gaan wonen bij een vriendin, de 45- jarige schoonheidsspecialiste G. B. uit Den Haag, die ter zitting als ge tuige a décharge werd gehoord Deze vriendin had voor verdachte een autorijschool opgericht, waarvoor hij kon werken. Verdachte bleek nooit alimentatie te hebben betaald en zou hebben- geweigerd dit te doen. Voorts werden ter zitting een amb- Nu de dag van de officiële inge bruikname van de nieuwe brug over de Rijn te Alphen, de Koningin Ju lianabrug, nadert, maakt de gemeen te zich op om een feestgewaad aan te doen. En niet ten onrechte. Deze brug, een bouwwerk van voortref felijke architectonische kwaliteiten, krijgt een meer dan locale functie. Zij werd gebouwd voor rekening van de gemeente doch zij zal aan nationale betekenis winnen, naar mate ook de toekomstige grote ver keerswegen, er op zullen aansluiten. Niettemin ontveinzen de Alphena ren zich niet, dat dit millioenenwerk, dat de beide Rijn-oevers samen bindt, voor de gemeente zelf even zeer aan belangrijkheid zal toene men, naarmate de plaats zich zal uitbreiden. Een brug bouwt men nu eenmaal niet voor heden of mor gen, maar haar functie zal vooral in de toekomst ten behoeve van industrie en handel wel overduide lijk blijken.. De ontwerper van de brug, ir. J. D. J. Waardenburg, de toenmalige directeur van gemeente werken, heeft van een brede visie op de toekomstige ontwikkeling van Alphen aan den Rijn blijk gegeven, terwijl de voormalige burgemeester mr F. M. A. Schokking het was, die de bouw op zo voortreffelijke wijze heeft verdedigd. Zijn opvolger, d( huidige burgemeester Ed,. C. Wit schey, borduurde op hetzelfde the ma voort. Opening door commissaris der koningin. Dat de commissaris van de konin gin, mr. L. A. Kesper, bereid is ge vonden de officiële opening op Don derdag 17 September te 3 uur te ver richten, getuigt van de betekenis van de brug voor de provincie. Burgemeester Witschey noemde het op de daartoe gehouden pers conferentie, een daad van groot en wijs beleid van de gemeenteraad om tot de bouw te besluiten. Alphen vormt in de Rijnstreek een belangrijk knooppunt van wegen v. provinciale en landelijke betekenis, wegen welke het snelverkeer moeten verwerken van Zuid naar Noord en van West naar Oost. En dit verkeer, dat met de dag toeneemt in aantal, omvang en gewicht, kan straks van deze brug gebruik maken. De zwak ke schakel, gevormd door de brug der zuchten, die zoveel onaangenaams van locale en interlocale aard al heeft veroorzaakt, zal dan zijn weg genomen. Burgemeester Witschey legde er de nadruk op, dat het Alphens ge meentebestuur wel waardeert de wens van het Rijk. dat Alphen aan den Rijn maar moet industrialise ren, iets wat men hier overigens ook wel wil, maar het kan niet delen het inzicht van de overheid, dat de ge meente alle kosten daaraan verbon den, voortvloeiende uit verbetering van wegen, aanleg van bruggen en wat dies meer zij, hetgeen toch in belangrijke mate ook in het belang van de provincie moet worden geacht, zelf en alleen moet dragen. Enkele bijzondedheden heeft voorts de directeur van gemeentewerken, de heer L. J. van Vliet, medege deeld. Kosten en materiaal. Tot de bouw heeft de gemeente raad besloten in zijn vergadering van 28 Maart 1950. De eerste aan besteding, van de bovenbouw, vond 13 Dec. plaats, de aanleg van het grondlichaam en van de opritten werd 21 Dec. 1951 aanbesteed, het maken van de viaducten op 3 Maart 1952 en de bestrating van de oprit ten op 21 Apri 1953. Deze werken werden achtereenvolgens gegund aan de fa. Du Croo en Brauns te Amsterdam voor ƒ228.400 G. van Herk te Nieuwerkerk a. d. IJssel voor ƒ225.000; de fa. P. Bokhoven te Gouda voor f 579.300: de firma Oudenis en Turkenburg te Alphen aan den Rijn voor ƒ90 000. In to taal bedragen de kosten van het kunstwerk ƒ1.122.700. tenaar van sociale zaken en een amb tenaar van het Gewestelijk Arbeids bureau gehoord. De verdediger bepleitte nietigver klaring van de dagvaarding en zeide voorts dat opzet bij het plegen van het' misdrijf niet aanwezig was ge weest. Het hof zal op 25 September a.s. arrest wijzen. Voor de opritten werd 70.000 m.3 grond verzet. De viaducten zijn ge construeerd in gewapend beton. Er is 2800 m3 beton en 300.000 kg. ijzer verwerkt. Bij de vaste overspanning is ge bruik' gemaakt van voorgespannen betonliggers. Het beweegbare ge deelte, wegende 57.450 kg. is groten deels gereed gemaakt in de werk plaatsen te Amsterdam, per schip aangevoerd en in twee gedeelten met een drijvende bok op zijn plaats gebracht. Na het aanbrengen van dek en ballast weegt dit deel 161.500 kg. De constructiehoogte, d.i. de hoog te van onderkant ligger tot boven kant dek, bedraagt 1060 m. De doorvaarthoogte is 4.44 m., de doorvaartwijdtje is ca. 14 meter. De brug is electrisch beweegbaar, doch kan in noodgevallen met handkracht worden geopend en gesloten. Met de bediening van de brug is als chef aangesteld de heer Van Heij- ningen, die tot dusver een overzet veer op dezelfde plaats verzorgde. Voorts heeft hij nog een viertal as sistent-brugwachters. Welk een ingrijpende wijzigingen de bouw van deze brug o.m. voor de A.N.W.B. teweeg brengt wordt het best geïllustreerd door het feit dat er niet minder dan 22 wegwijzers, richtings- en voorrangsborden moe ten worden gewijzigd of nieuw wor den aangebracht. Openingsprogramma. Het programma voor de openings plechtigheid vermeldt de ontvangst om 2 uur ten raadhuize van de ge nodigden. Onder hen zal zich, behal ve de commissaris van de Koningin, mr. L. A. Kesper en de leden van Ged. Staten, de plaatselijke wethou ders en raadsleden, besturen van or ganisaties, ook nog bevinden de ont werper van de brug. ir. J. D. J. Waardenburg, uit Voorburg, mr. F. M. A. Schokking, de burgemeester van Den Haag, afgevaardigden van de steden Rotterdam, Leiden, Haar lem, Amsterdam en Utrecht, welke gemeenten zo nauw bij de tot stand- koming hiervan zijn betrokken, als mede tal van personen en functio narissen die op enigerlei wijze tot de verwezenlijking van de brug heb ben bijgedragen. Deze gebeurtenis legt de gemeente, behalve op andere wijze, ook nog voor het nageslacht vast door mid del van een legpenning. Deze fraaie in brons uitgevoerde penning is vervaardigd door de beeldhouwer I. J. Pieters te Rhoon bij Rotterdam. Ze verbeeldt een nimf, zich verhef fend uit de Rijn, terwijl ze een brug op de beide oevers plaatst. De keer zijde toont in het midden het wa pen van Alphen aan den Rijn, met als bijschrift Alphen a. d. Rijn cen trum randstad Holland. Het rand schrift vermeldt: „Geen stroom be dwing' d' ontwikkeling". Beide teks ten zijn geschreven door de Alphen- se wethouder, de heer A. J. Dekker. Voorts geeft de penning een kleine plattegrond van de gemeente weer, waarop de centrale functie van Al phen a. d. Rijn duidelijk in tekening is gebracht. Tenslotte zijn in de rand, geografisch gezien de wapens ge graveerd van de steden Rotterdam, 's-Gravenhage, Leiden, Haarlem, Amsterdam en Utrecht, zijnde de randsteden ten opzichte waarvan Al phen aan den Rijn en dus ook de nieuwe brug, een centrale betekenis heeft. Wethouder Dekker deelde ons nog mee, dat het mooi gestoken houten wapen van de voormalige gemeente Oudshoorn, welke gemeente in 1918 (Dec.), dus bijna 35 jaren geleden met Alphen en Aarlanderveen tot één gemeente is samengevoegd on der de nieuwe naam Alphen aan den Rijn, aangebracht zal worden in de westelijke muur van het viaduct aan de lage zijde, aan de Hooftstraat. Bij verandering van bestuur werd dit wapen, toen het oude raadhuis van Oudshoorn, bij de Heulbrug werd verkocht en voor particuliere doeleinden bestemd, afgehaald en voorlopig bevestigd in de openbare school aan de Oudshoornseweg, daar er geen ander voor dit deel var. -de gemeente respresentatief gebouw daartoe kon worden aangewezen, tot het gemeentebestuur thans in de ge reedkoming van deze brug een ge rede aanleiding heeft gevonden het wapen daarop te doen bevestigen. Na de officiële ontvangst ten raad- huize begeeft het gezelschap zich omstreeks 2.45 uur naar de brug, aan de Oudshoornse kant, dus in het Hooftstraat gedeelte. Vertegenwoor digers van handel, industrie en mid- De gedenkpenning, die op de nieuwe brug zal worden aangebracht. (Voor verklaring zie artikel). (Foto: Lux, Alphen). denstand, alsmede leerlingen van de hoogste klassen der plaatselijke scholen, formeren daar een optocht. Het Marine Luchtvaartcorps van het vliegveld Valkenburg zal voor de muzikale opluistering zorgen, ter wijl in de namiddag de plaatselijke muziekcorpsen „Arti et Religioni", „Crescendo" en „Door Samenwer king Sterk" (Aarlanderveen) deze taak zullen overnemen. De optocht zal zowel des middags als des avonds door de gemeente trekken. In Avifauna of elders zal daarna een officiële bijeenkomst plaats heb ben. De brug wordt feestelijk ver licht, evenals de officiële gebouwen. Op het Toussaintplein zullen de middenstanders een z.g. „pret-markt" houden. De feestverlichting in de gemeente duurt tot en met Zater dagavond. TOESTAND ROND AVIFAUNA. In tegenstelling tot berichten, waarin beweerd wordt, dat de raad van Alphen in geheime zitting be sloten zou hebben een hogere som dan 400.000 te bieden voor de aan koop van Avifauna, vernamen wij hedenmiddag, dat de gemeente haar besluit handhaaft om niet hoger te gaan dan 400.000. De curatoren van hun kant hou den vast aan het bedrag van 485.000. Rode haan stak de kop op. Ten huize van de familie H. A. Overbeek aan de Kortsteekterweg stak om streeks 10 uur de rode haan dreigend de kop op. De vrouw des huizes zocht iets in een lade met een brandende lucifer. Plotseling vloog een filmrol in brand. Een hoge steekvlam dreig de nog ander materiaal aan te tasten, doch gelukkig slaagden andere huis genoten er in, het gevaar spoedig te keren. De gealarmeerde brandweer behoefde niet op te treden. Schietwedstrijden. De Alphense gemeente- en reserve politie heeft gisteren schietwedstrijden gehouden te Velp tegen de gem. politie aldaar. Als corps won Velp de eerste prijs. Individueel werden de Alphenaren het best geklasseerd. Hoofdagent v. d. Steen schoot 49 van de 50 met ge weer en kreeg de eerste prijs. De reservist P. Rozestraten was nummer een met pistoolschieten. De corps chef van Velp, hoofdinspecteur Se- ninga, reikte de prijzen uit. De Zondagdienst der doktoren wordt waargenomen door de heer P. Stehouwer, arts, Wilhelminalaan 41, tel. 2170. NIEUWKOOP BRUG DER ZUCHTEN. Nieuwkoop heeft ook zijn brug de zuchten. Het is de brug over de Voorwetering bij het Meijepad. Groot is het aantal personen (zelfs 'n keer vier op een dag), dat van die brug af een duik in het water neemt. Zo'n onvrijwillig bad valt meestal ten deel aan de wielrijders, omdat een van de pedalen achter een stang van de brug blijft haken. Gisteren zagen we weer een Ha genaar met fiets en al kopje onder gaan. Hij zei getroffen te zijn door de vriendelijkheid van de Nieuwko- pers. Niet minder dan drie Zuid- eindse huismoeders boden hem droge kleren aan, hij ging echter naar het adres, waai' hij gelogeerd was. Zijn bril was van het gezicht geslagen en bleek onvindbaar. Het zijn niet alleen vreemdelin gen, die op een dergelijke manier kennis maken met de brug. Ook ver schillende Nieuwkopers kunnen er profiteren. Een goede raad kunnen we geven aan fietsers: Stap (desnoods met 'n zucht) van je karretje af en ga te voet over deze brug der zuchten OUDE-WETERING Muziekvereniging „Door Gunst Verkregen". Bij goed weer houdt de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" hedenavond een muzi kale rondvaart door de Oude Wete ring. De reeds eerder gehouden collecte voor de marstrommels heeft opge bracht 254,

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2