DUINSTREEK Keuringsdienst van Waren was ook in 1952 zeer actief Oranjefeest te Zoetermeer weer schitterend geslaagd DINSDAG 8 SEPTEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Dinsdag 8 September. Hedenmorgen om half elf heeft er •n merkwaardige plechtigheid plaats gevonden, waard om even vermeld te worden. Want op dat uur werden de spoorbomen aan de Rijnsburger- weg, die reeds enige weken geheel buiten gebruik zijn, uitgegraven en door een kraanwagen weggesleept. Hiermede is ook deze herinnering aan de overweg-ellende verdwenen. De Leidenaars zien nu met verlan gen uit naar het ogenblik waarop het nieuwe viaduct in gebruik genomen kan worden. Zaterdag heeft de R.K. Korfbal vereniging „Six'' het seizoen geopend met een gezellige avond, waarvan het begin in beslag genomen werd door een korte en zakelijke leden vergadering. Daarna vermaakten de leden zich met sjoelen, kaarten en ta feltennissen, afgewisseld met een dansje. Kortom, er hing zo'n echte prettige ondefinieerbare stemming, die kortweg „sfeer" genoemd wordt en die de leden het gevoel geeft sa men een gemeenschap te vormen. Begrijpelijk daarom, dat verschillen de aanwezigen zich als lid of dona teur opgaven. Wie dit goede voor beeld wil volgen, kan terecht bij H de Kruys, Melchior Treublaan 43 of bij mej. R. Meyer, Cobetstraat 9 Nieuwsgierigen kunnen ook eens komen kijken op de training, iedere Donderdagavond om half acht in de gymzaal Krauwelsteeg. Leden van „Six", van wie nog niet de maat ge nomen is. worden verzocht zich morgenavond tussen 8 en 9 uur vervoegen bij mej. R. Bresser, De Laat de Kanterstraat 33. De R.K. Bridgers worden nog maals attent gemaakt op de bridge drive, die morgenavond om kwart voor acht wordt gehouden -door de Bridgeclub voor R.K. „O. O.". Aan melden tot half acht in „Royal" aan de Doezastraat. De Pluimvee en Konijnensportver eniging „L.P.K.V" heeft met grote meerderheid besloten het lidmaat schap bij de Raad van Beheer te doen beëindigen. De vereniging is thans aangesloten bij de Ned. Ko- nijnenfokkersbond en bij de Ned. Pluimveefokkersbond. In November zal er een clubter toonstelling worden gehouden in „Oud-Hortuszicht", R.K. Hande's AVONDSCHOOL Onze buitengewone resultaten, Verzekeren veilige studie Dir,: Rijnzichtweg 24, Telefoon 20313 Oegctgeest (Advertentie). Burgerlijke Stand Geboren: Angelina Maria d. v. A.' U: Spadon en A. Rozier; Rudolfinus z. v. C. Brussee en C. W, de Meij; Martien z. v. M. van der Heijden en M. Honsbeek; Barend z. v. J. Boon en A. Rolink; Elisabeth Laura Sylvia d. v. C. Vinkestijn en J. J. Nolles; Elisabeth Jacoba d. v. A. M. Beeren- fenger en P. C. A. Colpa; Yvonne Ingrid Yolanda d. v. D. Kuneken en A. H. Arbouw; Johannes Martinus Hevdrik z. v. J. M. H. Ottenhof en M. Delfos; Adrianus Carel z. v. M. G. Sterk en A. Roetman; Johanna d. v. W .F. Meijers en P. Nievaart; Wiebe Anne z. v. M. Foppen en A. Lemstra. Gehuwd: D. H. Beij en J- J. de Wïttè. Overleden: A S. O vermeer huisvr. van: de Vogel, 39 j.; D. J. Nuesink wed van: Driessen, 76 j.; J. M. Bree- veld vrouw, 73 j.; A. F. Moseman man 53 jA. B. Bernhard zoon, 1 jaar. Vrijdag wordt de „Leidato" geopend Zoals bekend wordt a.s. Vrijdag de Leidato geopend in de Stadsgehoor zaal te Leiden, de Leidse Industrie, Detailhandel en Ambachtstentoon- stelllng, waarvoor 40 standhouders hebben ingeschreven. Nader verne men wij nog, dat de opening om half drie zal geschieden door burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot. Naar verwachting zullen de gezant en de handelsattaché van Zuid- Afrika bij de opening aanwezig zijn. Dit in verband met de grote reclame campagne voor Kaapse wijn, die in Leiden start en door het hele land zal gaan. De tentoonstelling zal dagelijks, be halve op Zondag, van 2 tot 6 en van 7 tot 11 uur geopend zijn. Iedere dag zullen er bekende radio-orkesten op treden, terwijl er twee modeshows per dag gehouden zullen worden, op Woensdag- en Zaterdagmiddag afge wisseld met kleutermodeshows en b-alletdansen. Vrijdagavond wordt er een televisie-uitzending gegeven van de IJsrevue, die momenteel in het Haagse Scala draait. Gedurende de tentoonstelling zul len de exposanten demonstraties ge ven op huishoudelijk en industrieel gebied. waarop konijnen en sierduiven te zien zullen zijn. Misschien ook hoenders; dat hangt af van de over heidsmaatregelen inzake de pseudo- vogelpest. Het secretariaat wordt vanaf heden waargenomen door de heer D. de Geus, De Goeiestraat Leiden. De visvereniging „Ons Clubje" hield Zondag haar tweede dames wedstrijd in de Vliet. Het weer was bijzonder mooi, maar de vangst matig. De uitslag luidt: 1. mevr. L. v. Weerleev. Zeist (met grootste voorn), 2. mej. R Heruer, 3e mevr. J Zwart—Weerlee 4. mevr. J. Wal- laardZv/art, 5 mevr. B. v. d. We teringv. Weerlee, 6. mevr. Kruijtv. Weerlee, 7. mevr. M. Devi- léWallaard, 8. mevr. N. Wallaard Wetering 9. mevr. C. Willemse Zwart. 10. mevr; J. v. Weerleev. Tongeren. Laten de nieuwe leerlingen van de Avondtekenschool van de Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden, er vooral aan denken, dat de aanmelding moet geschieden op Breestraat 66, a.s. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdag avond, teLkens van 7 tot 9 uur. De Hoofdstad-Operette van Meyer- Hamel brengt a.s. Vrijdagavond de beroemde operette „Wiener Blut" van Johann Strauss in de Leidse Schouw burg, natuurlijk weer met Ruth Rho- den, Otto Aurich, Fritz Steiner en andere bekende grootheden. Het ar rangement is van de dirigent Freddy Salten. STADSKOK. „Het Zonnelied" naar Franeker Het was tijdens het eerste lustrum feest van „Het Zonnelied", dat pas toor Max v. d. Schoot dit R.K. Ge mengde Koor uitnodigde om eens 'n uitvoering te geven voor zijn paro chianen te Franeker. Zondag deed zich hiertoe een mooie gelegenheid voor. Pastoor v. d. Schoot vierde die dag n.l. zijn veertigjarig klooster- feest. Zo vertrok dan „Het Zonnelied" Zondagmorgen om 6 uur uit Leiden naar Franeker, waar men om half tien arriveerde. Om tien uur droeg de jubilaris een plechtige Hoogmis op, die door „Het Zonnelied" werd bij gewoond. 's Middags was er een fees telijke bijeenkomst in het parochie zaaltje. Als eerste trad op „Het Zonnelied", dat, onder leiding van de heer A. Martijn en aan de vleugel de heer Hage, het Ave Verum van Mozart zong, gevolgd door het Mag nificat van Andriessen en het Preis Dir Gottheit van Mozart. Hierna zong mej. v. Barneveld op verdienstelijke wijze een gedeelte uit Die Schöpfung van Haydn. Na dit muzikale optreden was het de beurt aan de jeugd van Franeker, die met declamatie, versjes en dansjes de pastoor huldigde. Daarna kwam wederom „Het Zonnelied" voor het voetlicht met 11 Lombardi en Nabucco. Dat dit alles bijzonder gewaardeerd werd door pastoor v. d. Schoot bewees wel zijn ontroerend dankwoord aan het einde van de mid dag. Nadat de inwendige mens ver sterkt was, vertrok „Het Zonnelied" om half zeven weer naar de Sleutel stad, waar men om één uur 's nachts arriveerde. Zij, die door dit succesvolle optre den en deze bijzonder goed geslaagde dag, zich voelen aangetrokken om lid te worden van „Het Zonnelied", kunnen zich opgeven bij mej. A. its, Hoge Morsweg 163, Leiden. Aan het jaarverslag 1952 van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem (waaronder ook Lel den en omgeving resorteren) ontle nen we, dat het aantal inwoners in dit keuringsgebied op 1 Jan. 1953 tot 624.365 gestegen was (1952: 619.084) en dat er in dit gebied 25.414 inspec ties werden verricht (1951: 22.811). Bij deze inspecties moesten 750 par tijen wegens zeer slechte kwaliteit worden afgekeurd (1951: 1016). Er is dus een verbetering te constateren. Deze verbetering wordt voor een deel toegeschreven aan het feit, dat de z.g.n. „Korea-voorraden" langza merhand opgeruimd zijn en dat de meeste winkeliers wat voorzichtiger geworden zijn met hun inkopen. Ook aan de inspectie van de voer tuigen van levensmiddelen, vooral die van bakkers en melkhandelaren, werd weer de nodige aandacht be steed. Opvallend groot is nog het aantal wagens, aldus het jaarverslag dat een te onverzorgde indruk maakt. In totaal werden er 196 processen- verbaal opgemaakt (1951: 151). Het grootste aantal had betrekking op overtredingen van het melkbesluit (61). Bovendien vele op het brood- besluit (52), het consumptie-ijsbesluit (30) en het vlees- en vleeswarenbe- sluit (29). Ten aanzien van het consumptie-ijs wordt opgemerkt, dat er 596 mon sters werden getrokken. Hiervan vol deed 42 in meer of mindere mate niet aan de eisen (1951: 36 zodat er nog geen verbetering in de hygië nische kwaliteit van het ijs te con stateren is. Enige voorbeelden. Zowel in Voorhout als in Alphen aan den Rijn en in Voorschoten werd melk met water aangetroffen. In Noordwijk werd onafgedekte melk vervoerd. In Katwijk werden aard appelschillen naast de melk vervoerd. In Leiden werd gekookte rookworst met kunstmatige Ideurstof ontdekt en in Voorschoten boterhammenworst met te hoog watergehalte. Dit zijn slechts enige voorbeelden uit een lange lijst. Voldoende echter om de zekerheid te krijgen, dat de Keu ringsdienst actief is en het publiek zo goed mogelijk beschermt tegen de verkoop van niet volwaardige pro ducten. Corsettenshow in Den Burcht De corsettenshow van de firma Warnecke in de grote Burchtzaal schijnen een traditie te worden. Een bij de dames gewaardeerde traditie, want de middag- en avondshow trok ken gisteren zeer grote belangstelling en voor de show van vandaag schijnt men ook al volgeboekt te zijn. In samenwerking met de Wala-fa- brieken heeft men ook dit jaar weer een zeer verzorgd en instructief ge heel weten samen te stellen. Vijf mannequins toonden, wat voor slan ke, wat voor volslanke en wat voor gezette figuren het meest aanbeve lenswaardig is, waarbij erop gelet was, dat er heel wat dames met een kleine beurs zijn, die óók goed ge kleed willen gaan. Dit jaar viel de nadruk op de baleinloze corsetten en de gaines, waar blijkbaar steeds groter vraag naar is. Een en ander werd getoond op een geheel vernieuwde „gardero be" voor de mannquins, zodat het ge heel zeer verzorgd aandeed. Bijzonder spectaculair waren het ijzeren corset uit de tijd van Konin gin Elisabeth van Engeland en het crinoline-corset uit 1850. De in Ame rika opkomende mode om gekleurde corsetten te dragen inspireerde sa- manstellers van de show tot een de monstratie van het corset van de toe- o komst. Voorlopig'zal men in Ne-' 13 October-,' 2 Maart derland althans wel bij de oude, 1 beproefde degelijkheid blijven; hoog stens zal men tot groter verfijning overgaan, waarop de voortekenen reeds wijzen. De zaal was smaakvol aangekleed. De commentaren werden dit jaar op uitstekende wijze verzorgd door mevr. Van Vught. Hoe U met fl. 24.- in het bezit kunt komen van een één of twéépersoons Verend Interieurmatras «ten wij zien en bespreken wij met U op de ••LEIDATO** van 11-16 Sept. in de Stadsgehoorzaal ADR. VAN 00Y Jr. Breestraat - Tel. 20890 Toonkunst-orkest is is weer gestart Dezer dagen is het Toonkunst- Orkest wederom het nieuwe muziek- seizoen begonnen met de eerste repe titie. Een korte huishoudelijke ver gadering ging aan de repetitie voor af, waarin zeer prozaische onderwer pen als jaarverslagen, 'kasverslagen werden voorgelezen en goedgekeurd. Het orkest telde in het afgelopen jaar 46 vaste medewerkers en stond onder leiding van de dirigent Henk Geirnaert. Bij verschillende gelegen heden werd door het orkest mede werking verleend, o.a. aan de slot- avond van het Leidse Juweel, aan de jaarlijkse Dodenherdenking en aan de leerlingenuitvoering van de Mu ziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst. De uitvoering van de Joh. Passion mag afzonderlijk wel met •e genoemd worden. De financiële toestand van het or kest is gezond'. De eerstvolgende maanden zullen in het teken staan van de uitvoering van „A child of our time", een modern Oratorium van Michael Tippett, geschreven voor 4 vocale solisten, 'koor en orkest. Als de voortekenen niet bedriegen, zul len de orkestleden interessante en aangename maanden te wachten staan. Goede instrumentalisten zfcn steeds welkom. Iedere Vrijdagavond wordt er gerepeteerd in het gebouw van de Muziekschool Rapenburg 22. Concertenseries. De Maatschappij voor Toonkunst heeft voor haar concertserie 1953-'54 geëngageerd het beroemde Paganini- kwartet (20 October), de bekende Franse pianiste Jeanne Marie Darré (9 December), terwijl op 4 Februari een uitvoering gegeven zal worden door het „Alma Mater Koor" (Lei den) en de „Stem des Volks" uit Voorburg, in samenwerking met het Toonkunstorkest van het oratorium „A child of our time" van de En- :lse componist Tippett. Voor de Jeugdconcerten werden geëngageerd driemaal het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse (resp. op 13 October, 2 Maart en 28 April) en eenmaal de Franse' pianiste Jeanne Marie Darré (9 December). Dit seizoen wordt een proef geno men met het geven van twee jeugd concerten per middag, in verband met de zich steeds uitbreidende be langstelling, die hiervoor onder de jongeren bestaat. Een verheugend teken! DE ZILK Vacantie-bof. In verband met de aanleg van centrale verwarming in de R.K. School is de vacantie met een week verlengd. Aanrijding. Doordat de bestuur der van een spitmachine uit Hille- gom bij 't uitrijden van een zand weg naar de rijweg niet uitkeek werden 2 meisjes, die langs fietsten, aangereden. De dokter behandelde de bekomen verwondingen; de rij wielen beliepen vrij ernstige bescha- dingen. De onnadenkende bestuur der vergoedt de schade. LEIDSCHENDAM Portefeuilles verdeeld. De bur gemeester en de nieuw gekozen wethouders hebben de werkzaam heden aldus verdeeld: de burge meester zal de afdelingen finan ciën en de bedrijven behandelen, wethouder P. G. M. Groenewegen blijft openbare werken beheren en wethouder H. de Ruyter zal onder wijs en sociale zaken voor zijn reke ning nemen. DE KWAKEL Geboren: Eva Elisabeth Maria dr van J. J. Zaal en M. A. T. C. van Rijn. Wouterus Johannes Maria zn van P. A. van Tol en G. A. Bakker. Jacob Arie zn van C. Nagtegal en M. Kluis. Ondertrouwd: Willibrordus Huber- tus van Haaster en Maria van Eg- mond. Jacobus Johannes van Leeu wen en Helena Ferdinanda Omtzigt. VOORSCHOTEN Opening Sociëteit ouden van dagen. Op Woensdag 9 September a.s. om half twee wordt door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers het clublokaal voor de „Bejaarden van Voorschoten" geopend. Dit lokaal be vindt zich in de oude Openbare School aan de Schoolstraat. De U.V. V. rekent erop dat vele ouderen van deze gelegenheid tot gezellig samen zijn gebruik zullen maken. De bur gemeester zal een kort openings woord spreken. Voorlopig zullen de ze bijeenkomsten gehouden worden ééns per veertien dagen en wel op Woensdagmiddag. NOORD WIJKERHOUT Opnieuw verkiezing wethouder De raad van "Noordwijkerhout komt hedenavond te half 8 in spoed eisende vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m.: benoeming van een wethouder en een voorstel van bur gemeester en wethouders tot wijzi ging van artikel 9 van de met de gemeente Voorhout gesloten over eenkomst betreffende de waterleve ring. In de vorige raadsvergadering werden tot wethouder gekozen de heren J. v. d. Voet en C. Th. de Groot, beiden K.V.P. De heer J. v. d. Voet (ook in de vorige gemeenteraad wethouder) werd gekozen met 12 stemmen, 1 stem blanco. Bij de eerste stemming over de an dere wethouderszetel was de uitslag: De Groot 5, Geerlings 1, Janssen 3, Ruygrok 4 stemmen. Bij de daarop volgende vrije stem ming (omdat geen der candidaten de volstrekte meerderheid had behaald) was de uitslag: De Groot 6, Janssen 3, Ruygrok 4. Daarop volgde een herstemming tussen de candidaten D, Groot en Ruygrok. De heer De Groot verwierf 7 stemmen, de heer Ruygrok 5. blanco 1. De heer De Groot werd als 'wet houder gekozen verklaard. Bij nadere bestudering van de in gewikkelde stemming bleek, dat hierbij afgeweken was van de bepa ling van de Gemeentewet, dat bij herstemming tussen twee candida ten, de candidaten zelf niet mee mo gen stemmen. De heer De Groot heeft zich bereid verklaard te bedanken, opdat, zon der het oponthoud, dat aan de on- geldigverklaring van een raadsbe sluit is verbonden, de Raad van Noordwijkerhout met spoed de weer ontstane vacature van wethouder kan aanvullen. HILLEGOM Burgemeester verhuisd. In ver band met de bouw van de nieuwe ambtswoning voor de burgemeester heeft deze met zijn gezin voor f maanden intrek genomen in het be nedengedeelte van de villa „De Drie sprong", Wilhelminalaan 70 alhier. VEILIG VERKEER Laatste Berichten Italiaanse verbolgenheid Italië heeft officieel het zwijgen be waard over de redevoering van maar schalk Tito, maar het is wel heel dui delijk, dat men in geheel Italië ern stig verbolgen is over het Zuidslavi- sche voorstel tot oplossing van het 10 netelige probleem van Triëst. Men verwacht echter, dat premier Pella Zondag in een rede Tito van repliek zal dienen. Ook in Zuidslavië heeft men de laatste dagen weinig meer van het probleem Triëst kunnen bemerken. Gisteren kwam het Zuidslavische par lement bijeen voor zijn laatste zitting voor de algemene verkiezingen, wel ke later in het jaar zullen worden gehouden. Ook tijdens deze parle mentsvergadering was er geen enkele aanwijzing, dat de kwestie Triëst de politieke gemoederen in Zuidslavië in beroering heeft gebracht. Algemeen verwacht men, dat Italië langzamerhand zijn troepen en tank divisies uit de streek langs de Zuid slavische grens zal terugtrekken. Nog steeds wordt er door Amerika en door Engeland diplomatieke druk uitgeoefend op de regeringen te Ro me en te Belgrado. Het staat wel vast, dat vooral Engeland poogt om de spanning te verminderen, door te wijzen op Tito'.- verzekering, dat hij bereid is om te onderhandelen over een regeling van het geschil over Triest. Of zulks voldoende is om Italië gerust te stellen, staat nog te bezien. Niet in de laatste plaats door het mooie weer zijn de Zoetermeerse Oranjefeesten, die Vrijdag en Zater dag werden gehouden een succes ge worden. Vrijdagavond om 6 uur wer den de feesten ingeleid door een gro te wielerwedstrijd. De burgemeester loste op de J. L. v. Rijweg het start schot. Een ploeg deelnemers van 14 tot 17 jaar startte om zes uur, de deelnemers van 18 jaar en ouder startten om half zeven. Deze uitsla gen luiden als volgt. Junioren 1. A. de Vree; 2. C. Kuhlman en 3. T. Ro denburg. Senioren: 1. H. de Groot; 2. J. Brouwer en 3. C. Bolleboom. Om half acht vertrok het muziekge zelschap „Kunst en Vriendschap" versterkt door een drumband van Nutricia als begeleiding van de lam pionoptocht. Voor de ambtswoning van de burgemeester werd een sere nade gebracht. De burgemeester hield een korte toespraak en er werd een driewerf hoera uitgebracht op H.M. de Koningin. Voordat de op tocht werd voortgezet werd nog het Wilhelmus gespeeld. Vervolgens werd nog een muzika le wandeling gemaakt door de ge meente, waarna men zich naar het feestterrein aan de Vlamingstraat begaf. Door de damesleden van de rolschaatsenclub „Hollandia" werd een grote gecostumeerde rolschaat- senshow gegeven. Voor dit schouw spel van kunst en charme bestond een zeer grote belangstelling. De be langstelling ging zover, dat het be paald rustig was bij de overige ver makelijkheden op het feestterrein. Het bleef op het feestterrein de ge hele avond druk. In het dorp was het vrij rustig; alleen de vermaak- centra's hadaen wat aanloop. De etalagewedstrijd is helaas geen suc ces geworden. De uitslag hiervan luidt: Ereprijs: C. Fischer en J. A. Vollebregt. Ie prijs: C. Fiscïier en Wed. G. A. Oosterom. 2e prijs. B. Pieterse en J. Vos. Een eervolle ver melding verwierf J. C. Henneken. Zaterdagmorgen werden de fees telijkheden voortgezet met de kin derspelen. Omstreeks 9 uur stelde zich een grote kinderschare op in de Jan Hoornstraat. Hier kregen de kin deren een ballon en vandaar ging on der muzikale begeleiding de optocht naar het feestterrein aan de Vla mingstraat. Wethouder Lamens hield daar eerst een korte toespraak tot de kinderen. Tenslotte werd een te legram gezonden aan H." M. de Ko ningin, waarvan de inhoud luidt: „De schooljeugd van Zoetermeer, in feestvreugde bijeen ter herdenking van de vijfde verjaardag van Uwe Majesteits troonbestijging betuigt U hulde en trouw en bidt Uwe Maje steit en de Koninklijke familie Gods zegen toe". Vervolgens werden de ballonnen, die de kinderen hadden ontvangen opgelaten. De uitslag van deze wedstrijd wordt zodra mogelijk bekend gemaakt. Daarna togen de kinderen aan het spel. 's Avonds om half acht werd er een feestmars gemaakt door he* dorp. Op het feestterrein was het eivol. Een grote menigte was op de been en er werd een ruim gebruik ge maakt van de diverse vermakelijk heden. In de diverse café's werd ge danst en de keel gesmeerd. De open luchtvoorstelling mocht zich ook op een flinke belangstelling verheugen. Het traditionele vuurwerk was van prima kwaliteit. Om ca. half twaalf werd het laatste stuk vuurwerk ont stoken en togen de feestgangers langzamerhand huiswaarts. 520ste STAATSLOTERIJ HOGE PRIJZEN 1500 11594 16919 18363 1000 2989 19402 400 2921 5581 6763 200 2056 2914 3538 3859 5712 7547 8063 8269 8333 9115 9648 16526 16703 16715 17256 18214 19600 19713 21358 21665 21907 Pryzen van 80. 1022 128 251 263 403 486 516 529 606 608 664 681 757 793 859 860 868 880 911 965 2180 317 367 514 J81 626 677 782 810 832 856 901 981 3054 072 086 092 128 159 191 280 293 349 352 396 531 610 678 763 864 940 993 4011 129 151 255 394 425 583 781 813 817 847 878 912 925 8183 228 250 540 605 612 660 707 787 863 -J 884 6012 079 087 162 202 230 252 413 472 542 656 662 682 772 7007 021 025 043 095 132 262 370 597 733 817 881 901 8075 097 174 256 383 480 496 616 619 706 8021 062 243 356 386 649 673 738 751 819 10093 160 278 370 413 510 511 525 544 608 758 837 874 956 960 983 1005 014 084 106 147 175 303 308 326 340 413 467 468 500 524 612 629 666 676 680 I 688 729 733 743 752 784 804 844 906 926 2021 041 058 078 108 114 156 229 250 279 321 344 365 368 396 436 458 525 548 551 589 662 714 774 775 837 844 850 878 929 80O5 025 041 056 062 065 069 076 091 113 163 279 286 325 344 397 415 464 465 481 503 552 562 616 642 666 695 737 738 750 755 761 790 793 796 890 905 973 992 996 4027 032 060 081 082 093 105 133 135 155 160 163 184 185 259 273 285 316 335 346 351 418 429 455 537 566 581 614 617 639 653 670 691 706 707 712 715 753 831 860 906 920 923 938 963 993 5046 052 053 061 063 084 106 114 155 165 177 236 253 254 280 315 372 413 460 468 513 544 554 601 658 667 676 687 688 728 734 738 781 831 846 847 935 962 6028 046 080 091 121 224 289 292 294 313 314 387 398 408 410 422 428 439 456 466 467 470 473 485 545 612 638 660 711 713 755 766 786 792 830 868 933 938 964 983 7085 090 092 144 154 182 258 300 330 335 359 376 378 386 414 417 448 471 489 511 520 553 595 606 609 614 644 676 684 770 808 828 832 843 853 861 878 926 940 944 956 9034 086 089 132 138 163 186 195 250 260 279 308 313 318 413 464 474 492 497 504 517 541 555 556 561 562 573 616 624 687 705 743 748 772 786 346 847 865 875 007 908 911 943 974 987 994 10011 047 065 076 085 096 113 119 217 240 268 282 297 345 350 355 377 444 456 473 476 489 509 545 609 613 688 713 714 764 790 806 807 826 903 922 11018 040 052 090 137 152 153 167 190 219 229 255 263 295 324 353 354 358 364 390 412 424 455 456 485 498 543 630 661 677 11049 076 12035 093 643 678 13039 065 922 972 4e klasse 14e lijst 081 110 275 396 614 933 250 305 315 474 545 550 555 592 735 744 800 123 313 329 335 352 459 499 711 14023 070 167 176 289 377 516 748 784 824 17092 381 18048 055 410 419 19035 038 653 673 20034 057 648 675 21120 131 425 568 449 477 555 870 951 073 146 226 253 264 278 289 403 441 445 621 672 729 768 795 914 065 298 316 393 442 466 576 589 681 720 779 944 061 107 228 374 386 388 466 622 746 839 870 976 196 226 282 283 291 292 321 369 572 591 626 664 751 873 998 685 687 759 782 799 800 828 846 864 865 953 955 211 232 12059 061 303 338 558 572 776 860 13003 027 151 154 361 363 551 567 686 694 847 848 854 234 253 282 298 356 371 386 396 400 437 548 549 723 741 748 769 898 899 978 983 096 114 116 135 299 315 325 350 427 434 506 543 618 625 689 664 704 710 729 756 780 827 835 841 917 997 998 2U2 207 217 222 243 250 259 264 362 384 390 402 432 469 492 532 585 593 629 658 666 668 675 677 684 687 705 733 752 799 865 873 701 721 876 888 1 l 085 090 i 249 274 404 419 14011 093 313 328 543 57U 682 683 915 927 15001 006 007 121 141 225 278 284 320 322 353 458 461 493 515 528 550 857 884 16004 061 377 382 175 191 200 215 374 404 432 440 580 591 603 629 739 757 773 799 062 225 226 228 279 286 315 824 397 410 474 477 500 544 546 551 586 686 714 725 758 772 789 795 884 885 900 902 932 933 935 944 509 511 7111 758 18018 039 291 298 532 551 765 771 19039 070 225 248 470 506 798 805 20028 041 427 445 731 766 863 867 953 973 21020 023 295 301 511 541 753 760 044 071 088 337 393 409 519 583 599 813 823 899 059 062 064 308 340 371 558 561 585 822 826 876 085 091 128 260 304 328 509 534 556 837 891 919 068 079 121 458 518 522 777 785 798 868 872 887 078 132 393 420 611 626 890 897 137 169 377 386 585 642 937 951 t 131 261 301 i 435 474 486 642 688 707 934 977 984 140 188 235 438 472 490 667 717 756 953 959 994 190 199 211 396 417 418 660 721 780 977 991 326 415 421 640 668 697 815 817 841 910 918 941 057 061 070 085 143 238 251 267 318 395 403 434 443 474 478 482 592 606 634 637 647 696 733 749 768 795 832 861 911 952 988 Prijs van 200: 19713 moet zijn 19716; Nieten: 13238 moet zijn 13228. fS1 Heren U kiest zelf of wij lichten U gaarne voor hoe uw haar het best valt of zit! Kapsalon de Mors- poort Ernest Langezaal, gedipl. kapper, 1ste Bin nenvestgracht 29, t.o. de Morspoort, naast Wijkge- bouw. 8646 Door vertrek aangebo den Philips radio in nieu we staat, 3 golfb. spotprijs f 95.—, merk gleestofzui ger 125 volt met slang en hulppot, prima zuigend Uiterstegracht 10, (bij de Nieuwe Rijn). 8636 X Te koop aangeboden een Opel Supersise geen Oliegebruik, Benzine 1-10, bekleding en lak in prima staat, moet weg wegens aanschaffing grotere wa gen. Te zien Emmalaan Oegstgeest, Tel. 21304. Vanaf heden demon streren wij met de nieuwste A. G. A. Petroleum radia tor, verbruik 2% ct. per uur, hoog warmte-?ende- ment, volkomen reukloos, volgens Centr Verw.-sys- teem 142.50. „Mulka", Doelensteeg 911, Telef. 23348 (aan het Rapenburg) Een B. E. S. petroleum kachel is reukloos, heerlijk warm en U kunt er ook op koken ƒ49.50; brandt 7 u. op 1 Liter, 1-pits gascom- for 4.95. „Mulka", Doelen steeg 9—11, Tel. 23348, (aan het Rapenburg). Haardkachel te koop aangeboden. Prijs billijk. Zeemanlaan 16. 8629 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuz9 in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16, Tel. 26854. Adverteert In dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3