Districtsvergaderingen nog steeds niet tot vergelijk over het plan-Burgwal Nieuwe nederlaag van Arsenal Eerste klassers begonnen aan nieuwe competitie Sjaak Kraan, G. van Wijk en Willem van Staveren opnieuw kampioen MAANDAG 7 SEPTEMBER 1953 9E LEIDSE COURANT I WEEDE BLAD PAGINA 2 De bespreking van de agenda van de komende bondsvergadering heeft tijdens de in Krasnapolsky te Am sterdam onder leiding van de heer G. Kruyver gehouden jaarvergade ring van het district West I van de KNVB nogal wat tongen in beweging gebracht. Vooral over het plan- Burgwal en alles wat daarmee sa menhangt werd breedvoerig gedis cussieerd. De heer J. P. van Balen Blanken, sprekende namens de eerste klassers, bracht naar voren; dat z.i. de- inde ling van 5 x 12 eerste klassers het gunstigste was. Bij een verminde ring van het aantal eerste klas sers zal, zo zei hij, een groot stuk propaganda voor de voetbalsport in Nederland wegvallen en daar zal men vooral in 't Oosten en Noorden de weerslag van ondervinden. De voorzitter van de vereniging van tweede, derde en vierde klassers in dit district, de heer J. A. W. Berg- velt, stelde hier tegenoverdat men een en ander, zoals in het plan-Burg wal staat vermeld, niet regionaal, doch landelijk moet zien. „En wij voelen er niet voor", aldus spreker, „om weer naar de tijd van de „mar garine-eerste klassers" terug te gaan." Hij verklaarde voorstander te zijn van de doorvoering van het plan- Burgwal en zeide, dat de vereniging van tweede, derde en vierde-klas- sers in geen geval accoord zou gaan met het voorstel, dat een indeling van 5 x 12 eerste klassers inhoudt. Ook het inmiddels door het KN VB-bestuur afgewezen protest van KFC, UW, de Kennemers en de Spartaan inzake de indeling van de tweede klasse B in district West I kwam ter sprake. Deze verenigingen zijn het er niet mee eens, dat, nadat dit vorig jaar ook reeds is gebeurd, dit seizoen opnieuw in deze klasse tien clubs inplaats van elf, zijn on dergebracht. De heer Bergvelt dien de een motie in. waarin het bonds- bestuur uitgenodigd wordt de inde ling van de tweede klassers te her zien. Deze wordt met algemene stem men aangenomen. ƒ2200,voor prof-wedstrijd. FrankrijkN ederland De voorzitter van district West II, drs. W. Reyseger betreurde het i: zijn openingswoord de vergadering te moeten mededelen, dat in district West II in het afgelopen seizoen meeste strafzaken (321) en de mees te straffen (404) voorkwamen. Een record van twijfelachtiee waarde en hij verzocht de bestuursleden de spe lers tot meer sportiviteit aan te sporen. Bij de besprekingen van de voor lopige begroting 1954 stelde de heer Brinkman (VUC) vragen naar een bedrag van ca. ƒ2200,— dat uitge trokken werd voor het bezoek van enige officals aan de prof-wedstrijd Frankrijk—Nederland, te Parijs ge speeld. Hic-rbii werd door de voor zitter medegedeeld, dat slechts hij zelf en de heer Kruyver de bond te Parijs hebben vertegenwoordigd en dat in het genoemde bedrag ook de spelersuitrusting der Nederlandse profs was begrepen. Zeer uitvoerig stond men bij de in afwijking van het plan-Burgwal voorgestelde competitie-indeling der le klasse van 5 x 12 clubs stil. Zo wel voor- en tegenstanders van doorvoering van het plan-Burgwal hielden vurige pleidooien, waarbij duidelijk tot uiting kwam, dat het voor de rust in de bond zeer wen selijk is, dat de z.g. pyramide-inde- Iing weer over de gehele linie dient te worden ingesteld. Slechts DHC, HBS. Excelsior RFC, VUC en Em ma spraken zich voor 5 x 12 eerste klassers uit. De heer Timmerman (Neptunus) zag nog meer in het voorstel van district Zuid I, dat 6 x 12 eerste-klassers tot doel heeft De voorzitter deelde verder een vragensteller mede, dat de wed strijd Frankrijk—Nederland (profs) te Parijs moest worden gesueeld. omdat naast' de benefiet-wedstrijd NederlandDenemarken ook de Franse voetbalbond had aangeboden een wedstrijd vOor-het Rampenfonds te spelen. Het Competitie-program liet echter geer ruimte meer voor een wedstrijd in Nederland, weshalve de wedstrijd in Frankrijk moest worden gespeeld Te Deventer in de vergadering van het district Oost van de KNVB, was de hoofdschotel der vergadering eveneens een bespreking van het plan-Burgwal, waarbij de eerste klassers en de lagere clubs lijnrecht tegenover elkaar bleken te staan. De heer E. Landaal uit Apel doorn, voorzitter van de Oostelijke eerste klassers, hield een lang betoog, waarin hij o.m. poneerde, dat het voornaamste motief voor het plan- Burgwal de verbetering van het spelpeil is geweest. Daarvan is z.i. niets terecht gekomen, evenmin als van een betere competitie-opbouw. Met het plan-Burgwal wordt naar de mening van de heer Landaal, het professionalisme in de hand ge werkt. Er vloeit bovendien een ver mindering van het aantal eerste klassers uit voort, wat inhoudt, dat de steminvloed der eerste klassers in de bondsvergadering vermindert. Hij deed tenslotte een beroep op de lagere clubs het voorstel der eer ste klassers (vijfmaal twaalf eerste klassers) op de bondsvergadering te steunen. De heer Ascherman, voorzitter van de 2e, 3e en 4e klassers verklaar de, dat het lagere voetbal wenst, dat het plan-Burgwal zonder ver traging wordt uitgevoerd. Als er on rust in de bond is, dan is dat de schuld van de eerste klasesrs, zo zei hij. Terugkeer der profs. In de jaarvergadering van het dis trict Noord is slechts één concreet besluit genomen, dit naar aanlei ding van de beslissing van het KN VB-bestuur, dat had bepaald, dat de teruggekeerde exberoepsspeler Roo senburg eerst in 1955 weer voor Sneek mag uitkomen, dat wil zeg gen twee jaar en vier maanden, na dat hij zijn professional loopbaan beëindigde. Eenzelfde tijd vertoefde hij ook in Italië. De heer Galis (Ve- locitas) nam hiertegen scherp stel ling. Hij vond een dergelijk besluit onjuist en kwam met een voorste] inhoudende dat een teruggekeerde beroepsspeler binnen een jaar weer de amateurs-status terugkrijgt. Het voorstel werd met bijna algemene stemmen aangenomen en zal op de komende bondsvergadering als agendapunt worden geplaatst. Er is natuurlijk ook hier weer uitvoerig van gedachten gewisseld over het plan-Burgwal en het nieuwe voor stel om te komen tot 5 x 12 eerste klassers. De heer Hekman (VEK) een van de voorstellers, pleitte nog eens warm vooi de aanneming van dit nieuwe voorstel. „Wordt het plan- Burgwal aangenomen, dan zou het Noorden zeker nog meer eerste klas sers verliezen. De tweede klasse zou overbevolkt geraken en er zou vcor allen geen plaats zijn om in het noorden te spelen, hetgeen overigens nu reeds het geval is maar dan nog veel erger zou worden. Bij de behandeling van de agenda voor de bondsvergadering werd vrij wel uitsluitend gesproken over de voorstellen van de le klassers en van de heer Timmermans c.s. resp. tot instelling van 5 x 12 en 6 x 12 eerste klassers. e heer Panis verdedigde het voorstel der le klasers. Hij wees daarbij op de grotere verwijdering, welke was ontstaan en op de wense lijkheid om in pais en vree te leven. Het spelpeil achtte hij niet primair en hij vroeg zich af of het wel in het belang was van het Nederland se voetbal, d?+ het noorden geheel werd leeggezogen. De heer Timmermans betoogde daarna, dat hetgeen de heer Panis gezegd had eigenlijk pleitte voor zijn voorstel, daar bij instelling van 5 x maal eerste klassers, los van de districten, het noorden nog verder worden leeggezogen en bovendien 'n chaotische toestand in de districten zal ontstaan. Terugkeer naar de dis tricten was voor de rust in de bond z.i. de enige oplossing. Beide voorstellen werden afzon derlijk in stemmng gebracht, doch geen van de twee kon een meerder heid behalen. De heer Panis wilde nog een motie indienen waarbij Zuid I zich tegen plan-Burgwal verklaar de, hetgeen uit de besprekingen wel was geleken, doch het werd ge wenst geacht zich hierover thans niet uit te spreken. Van de Engelse velden 13 Gelijke spelen, Willem II topscorer Eerste klasse A: NECWagenin- gen 13; AjaxHeracles 31; Leeu wardenRCH 32; Stormvogels Elinkwijk 31; Enschedese Boys Zwolse Boys 50; OosterparkersD WS 05; Be QuickHaarlem 05. Eerste klasse B: EnschedeGVAV 32; De VolewyckersHeerenveen 3—3; EDO—'t Gooi 3—1; DOS—VSV 02; Go AheadRigtersbleek 32; Sneek—Blauw Wit 1—4; AGOVV— Vitesse 24. Eerste klasse C: HBS—BW 0—4; SVV—Xerxes 2—3; Brabantia—WV 2—2; WH '16—Bleijerheide 5—7; NACLonga 10; SpartaEmma 2—3; Sittardia—PSV 2—3. Eerste klasse D: Willem IIMau ri ts 60; EBOHFeyenoord 11; RBCEindhoven 00; Juliana Limburgia 11; NO ADDHC 44; ExcelsiorHermes DVS 32; MW ADO 2—2. Ajax versloeg Heracles: 3-1 Slechte positie van dure clubs Het roemrijke Arsenal, kampioen van de League en van de Engelse clubs wellicht degeeh met de in drukwekkendste staat van dienst, heeft het ook deze Zaterdag niet tot een zege kunnen brengen. En zelfs niet tot een gelijk spel want een doel punt in de laatste minuut van de klei ne vleugelspeler Johnny Hancocks hielp Wolverhampton aan zijn eerste overwinning na de oorlog op Arsenal op het terrein van Highbury. De gun ners vertoeven nu in de laagste regio nen met slechts twee punten uit zes wedstrijden Zestigduizend toe- schouwers zagen de Arsenal-rechtbui- ten Don Roper een doelpunt maken, en ook midvoor Holton schoot een maal raak. Maar deze twee goals wa ren niet voldoende tegen een ploeg, waarin veel meer verband zat, die be ter speelde en die een verdiende zege boekte. Arsenal is niet de enige grote club, die in nood verkeert, want Manches ter United en Sunderland, waarvan de voorhoede 150.000 pdst. heeft ge kost, hebben slechts een puntje meer vergaard dan de gunners. Dank zij een 30 overwinning op de Spurs heeft de leider in- de eerste divisie West Bromwich Albion zijn voorsprong vergroot tot drie punten. Deze ploeg, die slechts één punt in zes wedstrijden heeft verloren, speel de weer in topvorm met de vroegere amateur international George Robb als uitblinker. Blackpool won met 31 van Huddersfield en bezet de tweede plaats. Stan Mortensen hand haafde zijn record van minstens een goal per wedstrijd door met een kop bal het eerste doelpunt te maken, en de andere Stan, de beroemde Mat thews, bracht het publiek weer in verrukking met zijn dribbles en schijnbewegingen. Mortensen heeft nu in vijf wedstrijden negen maal het net gevonden, maar de topscorer De voetbalcompetitie van de K.N.V.B. in het nieuwe seizoen is Zondag begonnen. Heracles speelde in Amsterdam tegen Ajax en moest een 31 nederlaag incasseren. Het moment, waarop de doelman van de Almeloërs vcor de derde maal moet zwichten. De Ajaxied Ditmeyer was de maker van dit doelpunt. KROUWS BRAK EEN BEEN. De links achterspeler van DHC, Frans Krouws, heeft het voetbalsei zoen niet al te best ingezet. In de eerste klasse wedstrijd NO ADDHC kwamen de middenvoor van NOAD en bovengenoemde speler in botsing, waarbij Krouws een been brak. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. TEYLINGEN—E.H.S. 3—2 Teylingen toonde in strijd tegen de nieuwe 3e klasser EHS, dat de training haar invloed niet mist. Na een kwartier wist de linksbuiten der gasten keeper Giele te verrassen (10), maar Koning wist voor Tey lingen gelijk te maken (11). De thuisclub slaagde er vervolgens in een corner te forceren, Scholte zette de bal vooi het doel, v. Elk tikte het leer door en v. Kesteren passeerde de EHS-keeper onhoudbaar (21). Na de thee kreeg Teylingen het hard te verantwoorden en niet zon der geluk slaagde de achterhoede erin haar doel schoon te houden, totdat zij voor een doelpunt van de EHS-rechts- buiten moest zwichten (22), doch opnieuw wist Teylingen en nu voor de laatste maal de leiding te nemen (32), waarmede het einde kwam. Verdere uitslagen zijn: Teylingen n—EHS II 5—5; Teylingen III— EHS ni 3—3; Teylingen IV—VNL 1—5. Nationale zeilkampioenschappen op de Westeinder Op de Westeinder Plassen bij Aals meer zijn het afgelopen weekend de na tionale zeilkampioenswedstrijden gehou den in de 12 M2 Sharpie-klasse, de Dra- kenklasse, de Regenboogklasse en de Pampusklasse. Hoewel het weer zeer fraai was, stónd er op Zaterdag te wei nig wind voor regelmatige kampioens wedstrijden. Het waren dikwijls drijf- partijen, waarbij het geluk van een gunstig vlaagje de volgorde der zeilers op de meest grillige wijze telkens weer veranderde. Zondag blies „een frisse koelte" uit het Noordoosten over de plassen en toen kon er voortreffelijk ge zeild worden. Het was echter zeer jam mer, dat het wedstrijdcomité de gehele dag bij een vóór de windse start en finish volhardde, terwijl het zo mooi anders had gekund op dit ideale wed- strijdwater. Voor het behalen van de kampioens titel waren vijf wedstrijden vastgesteld met een speciale puntentelling, waarbij voor elke deelnemer de slechtste wed strijd verviel. Nadat Zaterdag twee wedstrijden waren gezeild, werd op Zon- dat dit vijftal voltooid. Sjaak Kraan in de 12 m2 Sharpie-klasse. G. van Wijk in de Drakenklasse en Willem van Sta veren in de Pampusklasse prolongeer den hun titel, terwijl de uitslag in de Regenboogklasse nog niet bekend is ge worden, daar Cor van Staveren en Johnny Hofland met een gelijk aantal punten eindigden. Bij de Sharpies zag het er na de eer ste race voor Sj. Kraan maar somber uit. Hij eindigde als 5de. Zijn grote rivaal W. Guldemond kwam het eerst over de finishlijn, gevolgd door J. C. J. van Staveren. Toen ook de 2de race door een ander, n.l. B. Ott, werd gewon nen, dacht iedereen, dat Kraan de mo rele klap wel niet boven zou komen. En sportief gezegd werd hem die klap van harte gegund. Al zo lang heeft men het tegen de Oudeweteringer moeten afleg gen. In de 3de race op Zondag echter kwam de ommekeer. Guldemond werd op de finishlijn door Sj. Kraan versla gen. Toen nam hij ook de 4de wedstrijd nog voor zijn rekening, zodat zijn kan sen weer uitstekend waren. In de 5de en beslissende race kwam Guldemond wel als eerste binnen, maar op de tweede plaats zat Sj. Kraan, en dat was voldoen de voor de kampioenstitel. Uitslag: Tot. pnt. Sj. Kraan 5 2 1 1 2 3182 W. Guldemond 1 4 2 5 1 2881 B. E. Ott 3 1 3 3 7 2553 J. C. J. v. Staveren 2 7 5 2 4 1881 B. Kraan 6 3 7 4 3 1450 A. Roland Holst.. 4 6 4 7 6 1024 R. Kremer 7 5 6 6 5 830 In de Drakenklasse heeft J. R. van den Berg op Zaterdag een schitterende gooi gedaan naar de titel, met 2 eerste plaatsen lag hij royaal aan de kop. Op de tweede dag echter nam G. van Wijk alle drie de wedstrijden voor zijn reke ning en was er. De finish van de 4de race was opwindend. Niet minder dan 5 jachten kwamen naast elkaar naar de finish toe en eindigden met gering on derling verschil. Uitslag: Tot. pnt. G. van Wijk 2 6 1 1 1 3715 J. R. v. d. Berg ..1 1 3 4 5 2937 S. Bakker 4 2 6 3 2 2335 W. van Duijl 3 3 2 5 4 2159 H. Verduijn 6 5 4 7 3 1460 J. C. Hofkes 5 7 7 2 8 1326 J. Bier 8 4 5 6 6 1159 J. R. Blickman 7 8 op 8 7 519 In de Regenboogklasse stak C. v. Sta veren goed van wal met een overwin ning in de 1ste wedstrijd en een 2de plaats in de volgende wedstrijd. Hofland was resp. 4de en 5de. De Friese zeiler C. J. de Jong, die als favoriet was ge start nam een 3de en een 1ste plaats. Toen Hofland op Zondag in de 1ste wedstrijd won en Theunissen in de 2de wedstrijd, werd de situatie al erg on overzichtelijk. De laatste race moest de beslissing brengen. Dat Hofland die won was voor Van Staveren nog niet zo erg. Maar Van Staveren eindigde nu hele maal achteraan. De grote sensatie werd het, dat Hofland en Van Staveren in punten aantal precies gelijk kwamen. Het wedstrijdcomité wist niet tot een oplossing te komen, zodat de kam pioenstitel in deze klasse nog niet be kend is geworden. Uitslag: Tot. pnt. J. Hofland 4 5 1 5 1 2715 C. v. Staveren 1 2 5 2 6 2715 C. J. de Jong 3 1 4 6 3 2460 F. Theunissen 7 6 2 1 4 2335 J. C. v. d. Velde ..2 3 3 4 5 2159 L. de Wit 5 7 6 3 2 1761 J. Sieverts 6 4 nietgest. 628 In de Pampusklasse heeft W. v. Sta veren zeer regelmatig gevaren. Door dat hij in de eerste 3 wedstrijden tel kens op de 2de plaats eindigde, bleven Damme en Huisken zeer gevaarlijke concurrenten voor hem. In de vierde race kwam hier de kentering, toen Huis ken wegens een aanvaring de strijd moest opgeven en v. Staveren won. Damme liet in de beslissende wedstrijd ook al zijn kans voorbijgaan door ge heel in de achterhoede te eindigen. Uitslag: Tot. pnt. W. v. Staveren 2 2 2 1 3 2613 J. P. Damme 1 4 1 3 5 2437 C. Huisken 5 1 4 op 1 2215 A. Volker 4 5 3 ,2 2 1835 G. Biesot 3 3 5 4 6 1261 P. J. Zaaijcr uitgesl. 6 6 5 4 659 ZEILV. BRAASSEMERMEER. De resultaten van de j.L Zaterdag en Zondag gehouden nationale kampioen schappen zijn weer een groot succes ge worden voor leden van deze vereniging. W. van Staveren en Sjaak Kraan uit Oudewetering en G. van Wijk uit Wou- brugge behaalden de kampioenstitel resp. in de Pampus, 12 m2 Sharpie- en Drakenklasse evenals het vorige jaar. De vierde kampioen van het vorige jaar: Cor van Staveren, eindigde weliswaar op de eerste plaats, maar in punten ge lijk met J. Hofland, zodat de titel in de Regenboogklasse nog niet bekend is. Dat zal bij de seizoensluiting, de Na- Braassem op 26 en 27 September nog maals een laatste krachtmeting worden tussen de Braassemer kampioenzeilers en hun concurrenten. van de League is nog altijd John- Charles van Leeds, die voor de ge lijkmaker tegen Stoke zorgde en op een totaal van elf doelpunten kan bo gen. In de tweede divisie versterkte Doncaster zijn positie aan de kop met een sprekende 41 overwinning op Huil. De club heeft nu twee punten voorsprong op Nottingham Forest, Westham en Everton. Eerste divisie: ArsenalWolver - hamptom Wanderers 23; Blackpool Huddersfield Town 31; Cardiff City Sunderland 1ChelseaShef field Unied 12; LiverpoolPreston Nort End 15; Manchester City Manchester United 20; Middles broughBurnley 13; Newcastle UnitedBolton Wanderers 23; PortsmouthAston Villa 21; Shef field WednesdayCharlton Athletic 12; West Bromwich AlbionTot tenham Hotspur 30. Tweede divisie: Birmingham City- Leicester City 12; Blackburn Ro versNottes County 20; Brentford Bristol Rovers 03; BuryEverton 22; Derby CountyLincoln City 41; Nottingham ForestRotherham United Argyle 11; West Ham Uni ted—Fulh am 31. LISSE—LENIG EN SNEL 2—5. In een aantrekkelijke vlot gespeel de wedstrijd heeft Lisse met haar sterkste opstelling een stevige neder laag tegen Lenig en Snel geleden. Het duurde niet lang of doelman Baak werd kansloos gepasseerd door de zeer snelle rechtbuiten van Le nig en Snel. Van deze zelfde speler volgden nog voor de rust een tweetal doelpunten. De Lisse-aanval had bo vendien weinig geluk met haar tal rijke schoten, daar verschillende ma len het houtwerk het moest ontgel den. Ondanks het harde zwoegen- van Lisse zag Lisse zich voor een 30 achterstand bij de rust geplaatst. Met goede moed trokken de Lisse- naren in de tweede helft weder ten aanval, maai voorlopig wist de hechte Lenig en Snel-achterhoede zich te handhaven. Toen veranderde het aspect van de wedstrijd toen Lis se binnen enige minuten twee .fraaie doelpunten scoorde. Het eerste doel punt kwam na goed samenspel tussen v. d. Voort en Bon, waarbij laatstge noemde een zuiver schot inzond, dat doel trof en een minuut hierna wist v. Kesteren het leder langs de uitge lopen doelman in het net te plaatsen. Lisse rook de gelijkmaker, maar de bezoekers die even onthutst schenen te zijn, wisten zich snel te herstellen. De kans voor Lisse was verkeken, toen de midvoor, die snel was doorge broken er 42 van maakte. Een pe nalty werd vervolgens tegen de Lis- se-lat geschoten en kort voor het einde bracht de rechtsbinnen de stand op 62 vo:r .benig en Snel, door welk resultaat zij op fraaie wijze de door Lisse uitgeloofde 11 voetbal shirts hebben veroverd. WARMUNDA—ALPHIA 2—1. In Warmond speelden Warmunda en Alphia als besluit van het oefen programma een nuttige oefenwed strijd. Na een kwartier spelen wist de linksbinnen van d* thuisclub de score te openen, waarna.de Alphia- middenvoor na een overwicht van zijn elftal gelijk maakte (11). Door een misverstand in de ^lphia-verde- diging werd het weer 2—1. In de tweede helft was Alphia over het algemeen wel iets sterker, maar dank zij stug verdedigen van de defensie der thuisclub bleef succes voor de Oranje-voorhoede verder uit. KLASSE-VERSCHIL TUSSEN ASC EN PW. ASC speelde gisteren een oefen- westryd tegen de Enschedese 3e klasser PW. De gasten werden fi naal onder de voet gelopen, hetgeen doet zien, dat het voetbalsepl tussen een Westelijke 4e klasser en een Oostelijke 3e klasser toch wel heel verschillend moet zijn. Bij de rust leidde ASC reeds met 70, het ein de kwam met 110.... Tevoren hadden de reserven van beide ploegen elkaar ontmoet. Deze strijd werd door de Leidenaars ge wonnen met 31. VVSB JUNIOREN EN ADSPIRANTEN HEBBEN EEN EIGEN TERREIN. Dank zij de welwillende medewer king van de St. Bavostichting is het bestuur van VVSB er in geslaagd voor de voetballende jeugd vajn Noordwijkerhout een eigen terrein te bemachtigen. Prachtig omgeven door bomen en vrij van alle stoornissen kunnen zij nu de voetbalsport be oefenen. Zaterdagmiddag om twee uur heeft de geest, adviseur, kapelaan van der Zwaan, temidden van vele juioren en adspiranten en bijna het gehele jeugdbestuur van VVSB, opgesteld in het midden van het veld, het nieu we terrein ingezegend. Na deze eenvoudige, doch zinvolle plechtigheid bracht de geest, adviseur dank aan de St Bavostichtin-g en aan het bestuur en sprak hij de hoop uit, dat de jongens zouden tonen, zoveel weldaad en werk waardig te zijn. Hierna sprak de heer Braun, na mens de voorzitter van VVSB, die bericht van verhindering gezonden had. Hij zeide, blij te zijn eindelijk van deze zorg af te zijn en hoopte, dat de resultaten zouden blijken, nu zij op zo'n- mooi terrein mochten spe len. Ook de heer van Duin, voorzitter van het jeugdbestuur, dankte Vader Overste en alle broeders en hy hoop te de St. Bavostichting door deze royale medewerking later als dank te kunnen aanbieden goede en sportieve senioren. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de Zaterdagcompetitie van de K.NV.B. luiden: West II: 3e klasse A: Quick BoysCSVD 31; 's-Gravenzandee Sportver.Monster 01; Excelsior MaassluisRijnsburgsche Boys 11; ZwaluwenNoord wijk 42. 4e klasse A: BodegravenRCL 03; LeidenSVOW 61; Woerden Sportlust 06; RouwkoopVWS 0—0. ALPHEN—DES 2—3. Hoewel met enkele invallers spe lend heeft Alphen gisteren op eigen terrein toch nog goed partij weten te geven tegen- de sterke Amsterdam se derde klassei DEC. Nadat de gasten de score geopend hadden wist Leeuwenhoek de par tijen weer op gelijke voet te bren gen (11). Het overwicht van de gasten wisten ze nog voor de rust in een tweetal doelpunten uit te druk ken, zodat gerust werd met de stand 1—3. In de tweede helft daalde het spel peil aanmerkelijk. In de 25ste minuut slaagde Post er in de achterstand te verkleinen (23). Verder bracht men het evenwel niet, zodat het einde kwam met een verdiende 32 zege voor de bezoekers. ALPHENS XI-TALOLYMPIA 1—5. Het Alphens elftal speelde Zater dagmiddag ten bate van het jubi leum-comité van de Leidse scheids rechters een wedstrijd op het Al phen-terrein tegen de vierde klasser Olympia uit Gouda. Van de zijde der Alphense spelers bestond voor deze ontmoeting niet al te grote belangstelling, zodat tal van reserves moesten worden opgesteld. Het hierdoor nog al verzwakte elf tal der Alphen aren kon in de eerste helft slecht partij geven-, en deze werd afgesloten met een 11 stand. Het Alphense doelpunt werd door Wittebol gescoord. In de tweede helft speelde er nog slechts een elftal na melijk dat der Gouwenaren. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat deze de stand wisten op te voeren tot 15, waarmede tenslotte ook het einde kwam. L.D.W.S. WINT 3e PRIJS LDWS nam gisteren deel aan een tournooi georganiseerd door de ver eniging Concordia te Hillegom. Tegen ETO (4e kl. K.N.V.B.) speel de LDWS gelijk (2—2) maar verloor met strafschoppen, en in de strijd om 3e en 4e prijs wonnen de oranje blau wen van Concordia (4e kl. K.N.V.B.) met 42. Gisteren werd het jaarlijkse Vete- ranentournooi gehouden ditmaal ge organiseerd door Lugdununv. Lugdunum won de le prijs; LDWS werd 2e; Rodenburg 3e en UVS legde beslag op de 4e prijs. LFC had zich voor de finale teruggetrokken. Na afloop heeft de voorzitter van Lugdifhum de heer J. Bredeveld de prijzen uitgereikt. Haastrecht 2—GDS 1 2—1. Het is GDS niet gelukt de eerste compe titiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Gedurende de eerste helft was, na een weifelend begin, GDS sterk in de aanval. Het zat de voor hoede echter niet mee. Kort voor de rust krijgt 'de rechtsbinnen van GDS de bal in vrije positie toegespeeld en maakt geen fout (01). Na de hervatting zijn de rollen to taal omgedraaid. Nu is het al Haas trecht wat de klok slaat. Het wordt een waar bombardement op het GDS doel en het is maar goed dat de Haastrecht voorhoede veel te hoog mikt. De gelijkmaker komt wanneer GDS een strafschop tegen zich krijgt welke wordt benut (11). Kort voor het einae ziet Haastrecht nog kans de bal in het doei te werken, waardoor GDS de eerste competitie wedstrijd op het nippertje heeft ver loren. GDS 2—Donk 4 4—4; GDS A— ONA B 70; Boskoop CGDS B 1—2. Boskoop—Nieuwerkerk 13. Boskoop is in de nieuwe competitie niet bepaald best gestart, het moest op eigen terrein een 31 nederlaag incó^seren. De rust kwam met dubbel blank. Na de hervatting ging het niet veel beter, Nieuwerkerk kwam steeds gevaarlijker voor de thuisclub-veste. Toch wist de achterhoede met de deze middag prominente d-oelverdediger Spaurman lang stand te houden. De druk v/erd echter te zwaar en uit een mooie open aanval schoot de linksbinnen van de gasten onhoud baar voor Spaarman in (01). Na 20 minuten werd hij van dichtbij voor de tweede maal verrast en keek Boskoop tegen een 20 achter stand Door een grove fout in de Bos koop-achterhoede werd het 03 en was het pleit beslecht. Uit een korte opleving wist midvoor Loef in de laatste minuut met een hard schot de eer nog te redden (13). Overige uitslagen: NSVBoskoop 2 10; Boskoop 3NSV 2 52; Bos koop aDonk a 10; Zwervers a Boskoop b 50; Boskoop cGDS b 1—2.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6