Gestolen ring lag bij vrienden voor étalage Vijf K.V.P.-raadsleden dienden schriftelijk hun ontslag in ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1953 0E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 LEIDSCHENDAM Zoals wij Woensdag reeds bericht ten heeft de verkiezing van de heer P. G. M. Groenewegen tot wethouder van openbare werken een ernstig conflict veroorzaakt in de fractie van de K.V.P., waartoe de heer Groene wegen zelf ook behoort. De afspraak in de fractie was dat een van de beide tot nu bezette wethouderszetels zou worden afgestaan aan een der andere partijen. Door een geheime stemming werd tevens met 5 tegen 3 stemmen vastgesteld dat de zetel van openbare werken aan de AR-partij zou toebedeeld worden. Afgesproken werd tevefns dat een commissie uit de K.V.P.-raadsfractie overleg zou plegen met de andere raadspartijen. Van groot belang is te vermelden dat de beide aftredende wethouders, zoals mr. Dietz in de raad verklaarde, zich onvoorwaarde lijk hadden verbonden bun zetel ter ■beschikking te stellen. Hangende het overleg met de andere fracties deel de de heer Groenewegen aan de K.V.P. fractie-voorzitter mede, dat hij zich niet aan de door de meer derheid genomen beslissing gebonden achtte. De meerderheid van de frac tie bleef echter vasthouden aan de rechtsgeldige meerderheidsstemming. Toen achteraf bleek, dat de heer Groenewegen of de heren v. d. Bosch en Boer zich achter de rug om van hun eigen K.V.P.-fractie, ook met de andere partijen in verbinding had den gesteld om de herbenoeming van de heer Groenewegen te bewerkstel ligen, brak het conflict in de K.V.P. uit. De meerderheid van de fractie beschuldigde de minderheid, dus de heren Groenewegen, v. d. Bosch en Boer van politiek onfatsoen, waar tegenover de heer Groenewegen in bracht, dat de raadsleden Langeveld Meester en Van Veen niet compe tent zijn om over de belangrijkheid van de portefeuille van openbare werken te oordelen. Het conflict nam derhalve in hevigheid toe. De grootste grief tegen de heer Groenewegen bleef echter, dat hij in strijd met de afspraak in de fractie toch de andere partijen bewerkt heeft dat hij weer tot wethouder .be noemd zou worden. Voor de heer Groenewegen gold alleen de stem ming in de raad. De meerderheids stemming in de fractie had voor hem en voor de heren v. d. Bosch Boer geen waarde meer. In de raadszitting van Dinsdag j.l. heeft de heer mr. Dietz het gehele verloop van deze netelige kwestie uit de doeken gedaan en daarbij namens de K.V.P.-raadsleden Copray, Lange veld, Meester en Van Veen medege deeld dat zij, indien de heer Groe newegen tot wethouder zou benoemd worden, dit op grond van de in de fractie genomen besluiten niet kun nen accepteren en hun raadslidmaat schap ter beschikking zullen stellen. Gisteren hebben genoemde heren hun ontslagaanvrage schriftelijk in gediend zodat het conflict dat zeer veel opzien heeft gèbaard, nu onher roepelijk is geworden. Aan het bestuur van de rijkskies kring Leiden zal nu de vraag wor den voorgelegd in hoeverre het op treden tegen het meerderheidsbe sluit van zijn fractie oirbaar is. Naar wij verder vernamen staat •het nog te bezien of de 5 K.V.P.- leden die de plaatsen van de 5 aftre dende leden zullen innemen, het raadslidmaatschap zullen aannemen, LISSE BLOEMBOLLEN-DIEFSTAL. Ongenode gasten hebben uit een loods ten nadele van de heer J. C. een partijtje bloembollen ont vreemd ter waarde van ongeveer 100.Genoemde kweker, die deze bloembollen, gekocht op de kerkevei. ling, juist thuis had gekregen, heeft van een en ander aangifte gedaan bij de politie. K.A.V. De K.A.V. van Lisse heeft haar leden een gezellige dag bezorgd, door Donderdag j.l. er een i dagje op uit te trekken per autobus. Omstreeks 8 uur in de morgen werd vanaf het K.A.B.-gebouw gestart in de richting Amsterdam. In Aalsmeer aangekomen werden op de eerste plaats de veilinghallen bezichtigd. In de gemeente Amstelveen was het tijd voor de koffie met koek, waarna de tocht werd vervolgd naar Amster dam. Na een leutige tocht door Am sterdam toog men naar Hilversum, waar in de „Anna's Hoeve" de mid- 0-boterham werd genuttigd. Men ging vervolgens naar de hei om deze in volle bloei te zien. Er werd ook menig bosje geplukt, om mee naar Lisse te nemen. Renswoude werd de pleisterplaats om de thee te nuttigen, waarna via Utrecht naar Montfoort werd gereden, waar gedineerd werd. Tegen 11 uur was men weer in Lisse. De tocht was zeer geslaagd. NOORD WIJK EERSTE NEOMYST IN PAROCHIE „MARIA TER ZEE" Als eerste neomyst van de paro chie Maria ter Zee, zal morgen pater St. Janson te 9 uur zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. Hedenavond te kwart voor zeven zal de neomyst aan de grens van de parochie in de Van Panhuysstraat worden afgehaald, waarna, vooraf gegaan door muziek en een stoet broedjes, pater Janson naar de kerk wordt begeleid, waar om half acht een plechtig Lof zal worden gecele breerd. De heer J. C. M. Duyndam be haalde gisteren te Rotterdam het Kappers- vakdiploma. Geboren: Johannes, z. van J. Haze- noot en J. M. Hoek; Barend, z. van E. Looren de Jong en G. A. P. Versluis; Marrigje L., d. van W. v. Klaveren en J. Duijndam; Hendrikus A. M., z. van A. J. v. d. Drift en M. M. Kamp man: Gerarda M. C., d. van J. Th. Romijn en A. W. v. Tol; Cornelis J. M., z. van C. J. J. Zonneveld en G. M. Schuijt; Monica C., d. van J. v. d. Poel en C. G. Vallentgoed; Maria G., d. van H. G. v. Gent en A. C. de Groot. Ondertrouwd: M. de Heus 30 j. en M. Plug 24 j W. Hazenoot 25 j. en L. v. Roon 22 j.; B. Landman 24 j, en Kr. v. d. Lugt 20 j. Getrouwd: J H. M. A. v. d. Wey- den en M. H. Broeders. Overleden: Dirk Koelewijn 83 j. NOORDWIJKERHOUT Volksspelen. De Oranje Vereni ging houdt heden Zaterdagavond 5 Sept. in Café Brama van 710 uur de inschrijving voor de Volksspelen welke 9 en 10 Sept. a.s. georganiseerd worden. STOMPWIJK GOUDEN FEEST VAN COOP. BOERENLEENBANK. Het gouden feest van de Coöp. Boerenleenbank te Stompwijk wordt Woensdagmorgen begonnen met een H. Mis voor de overleden leden om 7 uur. Om half negen volgt een Plechtige H. Mis uit dankbaarheid'. *g Middags is er van 2.304.30 recep tie in het Blesse Paard. Woensdag en Donderdag zijn er feestavonden in het Blesse Paard. Aanvang 7.30. De kaarten, die aan de leden werden toegezonden zijn strikt persoonlijk. De avond wordt verzorgd door het cabaretgezelschap van Daan Hooy- kaas. VOORSCHOTEN WETHOUDERSPORTEFEUILLES VERDEELD. B. en W. hebben in principe be sloten de taken als volgt te verde len: Burgemeester, algemene zaken en financiën, wethouder Schrama: onderwijs, soc. zaken en gem. over leg: wethouder Dekker: bedrijven en openbare werken. VEEL BELANGSTELLING VOOR FLORALIATENTOONSTELLING. De Floraliatentoonsteling, waarop men de door de schooljeugd gekweek te planten kan zien, trekt steeds meer de belangstelling van het pu bliek. Het was gisteravond vol in het Gebouw voor Christelijke Be langen toen de tentoonstelling ge opend werd. De voorzitter van de commissie, de heer B. Hoogwerf Kroon, toonde zich in zijn kort ope ningswoord hierover zeer verheugd. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven opende de tent.-onstelling en merk te op, dat het in stijgende lijn gaat, deze keer is het de vijfde maal, de inzendingen worden steeds beter en ook het aantal planten dat weer te ruggebracht woidt, evtoont een lichte stijging. De percentages van de teruggebrachte planten over de verschillende schouen waren: R.K. Jongensschool 16 pet.; R.K. Meisjes school 26 pet.; Openbare school 26 pet.; Hervormde school 41 pet.; Ds. Fortgensschool 44 pet.; School met de Bijbel 48 pet. (die in het bezit van de jaarlijkse oorkonde kwam). De burgemeester riep de hulp in van ouders en onderwijzers om de jeugd liefde voor de natuur bij te bren gen en om op deze manier ook voor te zorgen dat het weinige natuur schoon, dat Voorschoten bezit, niet vernield wordt. De tentoonstelling zelf is de moei te van een bezoek zeker waard en wordt schitterend aangevuld door inzendingen van plaatselijke kwe kers en bloemisten, waaaronder een kostbare en schitterende inzending cactussen van J. Kroon, ook de in zending van de aardewerkfabriek Groeneveld trok zeer de aandacht er stond menig kostbaar stuk bij. De plantsoenendienst die de tentoon stelling ingerich* heeft, kan er trots op zijn dat alle inzendingen, ook die van de kinde.ren zo goed tot hun recht kornet. Deze prijzen (:n vo'soroe) zijn ge wonnen door: Rode begonia: Henk Dahlia-wisselbekers zijn weer verdeeld De strijd om de dahlia-wisselbe kers is weer gestreden. Nadat de jury gisteren in de Centrale Aalsmeerse Veiling enige uren temidden van een ongekende dahlia-weelde had rondgestapt, startte ir. Honig min. Mansholt was verhinderd ten overstaan van vele kopstukken uit dahlia- en bloembollenwereld de nationale tentoonstelling. De Belgische firma's, die hadden ingeschreven, lieten weten, dat het voor hen geen zir had om te komen, daar de bloemen te veel van het weer hadden geleden. De fa. Bruidegom uit Baarn gooide dit keer wel zeer hoge ogen. Met Carnaval, een felrode geel-gepunte serfii cactus werd de wiseibeker voor de beste binenlandse aanwinst in de wacht gesleept. De jury kende hier 148 punten toe. Op de tweede plaats volgde de fraaie oranje House of Orange van Gebrs. De Ruyter, Oegst geest, met 144 punten Ook de wissel beker voor de beste buitenlandse dahlia ging naar de fa. Bruidegom, nl. met Gunyah Glory, een grote diep-purperen semi cactus. Ballego Zn Leiden volgde op de tweede plaats met de enorm grote Croydons Masterpiece. De plaquette voor de beste klein- bloemige aanwinst sleepte ook de fa. Bruidegom in de v/acht met de ge heel witte halskraagdahlia Cheru- bino. De plaquette voor de beste pompon werd veroverd door de fa. Geerlings uit Heemstede met de lila purperen Janny v. d. Eist. Rest van de uitslagen: Gouden daille plus de medaille van H.M. de Koningin- K. Maarse, Alsmeer. Gou den medaille en de medaille van ZK.H, Prins Bernhard: W T voort, Aalsmeer. Gouden medaille en de plaquette van de minister van Landbouw: D. Bruidegom, Baarn. Gouden medaille en de beL-er van d« gemeente Aalsmeer: J Ballego Zn. Leiden. Gouden medaille plus de medaille van Aalsmeer's burge meester: N Peters Hilleeom. Gouden medaille plus d-- medaille van de Amerikaanse Dahlia Society: G. Aartsen, Beverv/i-k Gouden medail le en de plaquette der Amstelflora: C. S. Weijers Zn.. Hillegom. Kleine gouden medailles werden toegekend aan de groepen van Gebrs. de Ruvter Oegstgeest, M. v. Oosten, Den Haag. L A. Hoek, Den Haag en C. Geerlings, Heemstede. Na een jaar werd diefstal opgelost Toen cn Haarlemse dame dezer dagen op bezoek was bij kennissen, die een juwelierszaak hebben, zag zij plotseling in de etalage een kostbare ring liggen, die haar heel erg bekend voorkwam; deze was haar namelijk een jaar geleden ontstolen. Toen zij haar gastheer vroeg, hoe v. Noort, Piet Roodenburg, Hinde Moraal, Nelle de Bruin. Witte Bego nia: Anneke Bakker, Fred. Steen winkel, Anneke Berkhout, Jo Jozias- se, Heieen Berkhout. Margriet: Guus Oskam, Ankie Parlevliet, Wim v. Noort, Nico Oskam, Anneke v. d. Valk. Salvia- Guus Oskam, Fred Steenwinkel, Jan Melsen. Henny Bakker, Hinde Moraal. Geranium: Cok v. Noort, Tonny v. d Valk, Jan Józiasse. Ria Verboom. Willy v. d. Hoek. Fuchsia: Lia Spiegelaar. Riet Roodenburg. Marianne v. d. Waard, Aneke Roodakkers, Annemieke van Adrichem. Coleus: Paul Krooshof. Heieen Brekhout Leina Maart, Frank Hameetman, Ruud Krooshof. Ieder kind kon hoogstens twee prijzen winnen De jury bestond uit mevr. v. d. Hoevende Leeuw de Jongh en de heren B. Hoogerwerf Kroon en v. Zeggelen. De heer C. v. d. Peet is geslaagd voor het examen gasfitter, de heer A van Belle voor het examen he renkapper. De medische dienst wordt Zon dag waargenomen door dokter H. Olthuis,, voor een wijkzuster kan men zich wenden tot zuster Dammers. VOORHOUT ZIJ WAREN EVEN NAAR HET FEESTTERREIN. Het echtpaar v. d. Plas, onende in het hartje van het dorp op geen honderd meter van af het feestter rein, wilde op de avond van de tweede feestdag nog even een kijkje gaan nemen en genieten van de ge zellige feestvreugde. Zij zijn onge veer anderhalf uur weggeweest. Toen zij thuiskwamen zagen zij tot hun verwondering, dat ongenode gast (en) zioh toegang verschaft hadden tot hun woning. Verimst werden 'n pols horloge, een halsketting en een por- temonnaie met pl.m. 25, De politie heeft de zaak in onder zoek. WARMOND Harddraverij. Voor de korte baandravery, welke a.s. Woensdag gehouden zal worden en waarbij het kampioenschap van Nederland verre den wordt, staan 24 paarden inge schreven w.o. O Maryke, Notre Da- Octavia, Ooststar, Leatore A, Miss A e.a. Voor verdere bijzonderhe den zie men de advertentie. WASSENAAR TWEE NEDERLANDERS IN TIROL ERNSTIG GEWOND. Bij de nadering van een vrachtauto heeft de 37-jarige bestuurder van een scooter A. B. uit Wassenaar in een scherpe bocht nabij Wattens in Tirol de macht over zijn stuur verloren. Zowel hij als zijn duopassagier A. W. H. uit 's Gravenhage kwamen te val len en liepen ernstige verwondingen op. Zij zyn in het ziekenhuis te Inns bruck opgenomen. ZOETERMEER R.K. Schaakvereniging. Na de vorige week gehouden jaarvergade ring is de club deze week weer be gonnen met de club-competitie's 1953/'54, waarvoor niet minder dan 6 partijen gespeeld zijn, waarvan 1 af gebroken. Er wordt nu gespeeld in de bovenzaal van H. v. Well iedere Donderdagavond van 8 tot 11 uur. Eventuele belangstellenden en ad- spirant-leden zijn steeds welkom. Uit slagen der gespeelde partijen: G. de VreeM. J. v. Staveren 1—0; H. Co- mijnTh. v. d. Meer 1—0; J. v. d ArendsTh. v. Galen Sr. 10; J. Op damA. P. Nuhn VzVz\ P. Scholtes —Th. v. Galen Jr. 1—0: B. Tilburg G. P. v. d. Broek, afgebroken. deze aan de ring kwam, vertelde de ze dat enige maanden terug een vrouw in zijn zaak gekomen was, op een moment, dat hij niet thuis was. Deze vrouw vroeg zijn echtgenote een ring te taxeren, maar daar deze die kunst niet machtig is, werd de ring achtergelaten. De dame was nooit meer terugge keerd. De vrouw van de juwelier wist zich nog een vaag beeld van de klant voor de geest te halen. Vrij spoedig herkende de beroofde dame daarin haar werkster, die on middellijk na de diefstal al verdacht werd maar toen vrij-uit ging, omdat de ring niet bij haar gevonden werd, De politie onderwierp de werkster aan een nieuw verhoor en thans viel de 31-jarige vrouw vrij spoedig door de mand. Zij bekende en is in arrest geno men. boekbespreking Het geheim van Edwin Drood. Laatste roman van Charles Dickens. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Charles Dickens heeft in 1870 het geheim van Edwin Drood met zich mee in het graf genomen, want het verhaal het laatste van de grote schrijver bleef onvoltooid. Het verhaal breekt plotseling af op het moment, dat de auteur door een be roerte werd getroffen. De lezer kan niet anders doen dan het hoofd bui gen en het betreuren, dat een geniale schepping, zo meesterlijk begonnen, niet 'kon worden afgemaakt. „Het ge heim van Edwin Drood" is aller minst een document, dat ons het ver val doet gevoelen van een ouder wordend talent, integendeel: de stijl en de compositie van dit fragment zijn zeldzaam brillant; deze# „Un- vollendete" is een meesterwerkje, dat bij voleinding één der hoogte punten van Dickens' oeuvre gewor den zou zijn. Dickens had het plan opgevat, voor het eerst van zijn le ven een misdaadroman te schrijven, in de trant van de criminele romans van zijn vriend Wilkie Collins, wiens verhalen toentertijd een grote op gang maakten. Hij had reeds een zorgvuldig geconstrueerde misdaad op papier gezet de moord op Ed win Drood en daaromheen de kos telijke figuren geschaard, die by de ontrafeling van de boze opzet een rol zouden spelen de organist John Jaspers; de lugubere houdster van een opiumkit, die waarschijnlijk met behulp van de dronken steen houwer Durdles, de droge Grewgious en Dick Datchery (de man alleen, die van zijn geld leeft), de sleutel tot het raadsel zou hebben gevon den; de dwaze opgeblazen Thomas Sapsea en de malle juffrouw Twink- leton, echte Dickens-typen. Men heeft getracht op allerlei wijzen de oplossing van het geheim te recon strueren, maar niemand is er in ge slaagd; slechts de geniale pen van de grote schrijver zou hebben 'kun nen voltooien wat hij zo fascinerend en vernuftig begonnen was. In de Prisma-uitgave van dit on voltooide werk is dan ook niet ge tracht om de sluier, welke de dood over het geheim had geworpen, otp te heffen. Het verhaal is gelaten zo als het was, als een eerbiedige hulde aan de gevallen meester. Zonder enige verplichting DANSLES ZATERDAG Hedenavond in 't St. Willbr. Geb. Oegstgeest Beginners 7.30 uur (25 lessen). Tango 9 uur (13 lessen) kunt u ook inlichtingen verkrijgen (Dagelijks van 11-7 uur) over onze „speciale" dansclubsI DANSLES ZONDAG (MORGEN) in het Clubhuis Mare 43, Leiden. Tango 3 uur (13 lessen) Beginners 4.30 uur (25 lessen). Sassenheim: K. S. A., Maandag 3 uur R.A.'veen: St. Pancr. zaal Dinsdag 8 uur Noordwijk: Casino (in voorbereiding) Wassenaar: R.K. Ver. Geb. Donder da 7.30 uur Leidschendam: Hotel De Zwaan Vrijdag 8 uur. BESLOTEN DANSCLUBS VOORBEREIDING Dansschool HENNY BOES, Oegstgeest, Rijnzichtweg 44, Tel. 25439. Speciaalschool v. R.K. jongelui - FILIPPO1 NERl" Gezellige dansavond! a.s. Zondag 811 uur, In Hat Clubhuls Mar* 43 Loidan. Toeg. onder voorbehoud. Entree f.1.35 PERSONEEL 2 Gevraagd Meisje voor diverse werkzaamheden. Wasserij Nijssen, Maredijk 131 Leiden. 8606 2 Terstond gevraagd pri ma koek- en banketbak ker, zelfstandig kunn. wer ken Kwaliteitsbakkerij: M. C. Hulsebosch, 's Gra- vendamseweg 28, Noord wij kerhout. 6948 2 Gevraagd net dagmeis je, zelfstandig kunnende weiken, boven 18 jaar, de Kempenaerstraat 12, Oegst geest. 8609 3? Wordt gevraagd voor direct of later flinke werk ster voor Maandag om de 14 dagen en iedere Vrijdag P. de Wit, Weipoortseweg 7, Zoeterwoude. 6955 2 Bakkersleerling of ge vorderd gevraagd bij N. J. v. d. Hoeven, Haarlemmer weg 25, Leiden. 8584 2 Gevraagd een net meis je in klein gezin, voor dag of dag en nacht, veel vrij. Br. onder no. 8558 bureau van dit blad. 2 R. K. Weduwe, 60 jaar, biedt zich aan voor huis houdster. Br. onder no. 8556 bureau van dit blad. f7» r. K. Boerenzoon, oud 15 jaar, biedt zich aan voor alle werkzaamheden. Br. onder lett. J. aan R. Paauw Kantoorboekhandel, Roe- lofarendsveen. 8599 2 Spoedig gevraagd een boerenknecht, goed kunn. melken. A. P. van Haaste ren, Leidseweg 388 Voor schoten. 8572 2 Net R. K. Meisje, 21 jaar, biedt zich aan voor de huishouding, liefst bij kinderen voor dag en nacht Br. onder letter H aan R. Paauw, Kantoorboekhan del Roelofarendsveen. 2 Gevraagd voor zo spoe dig mogelijk een R. K. Huishoudster in gezin met 6 kinderen. D. Stravers, Soembastraat 2, Oegst geest. 6945 2 Aankomende jongen gevraagd om in het metsel vak opgeleid te worden. P. Buschman, Noordeinde 205, Roelofarendsveen. 2 Bijverdienste door op hangen van reclame-biljet voor uw raam (beneden huis). Schrijven onder no. S888 bureau van dit blad. 2 Gevraagd hulp in de huishouding. Zeemanlaan 13, Leiden. 8582 32» Gevraagd per 15 Sept. een R. K. Meisje, v. d. en n. in boerengezin met 6 jonge kinderen in omge ving Sassenheim. Br. on der no. 8579 bureau van dit blad. AANGEBODEN 2 Muziekschool Zwaag, dagelijks inschrijving, les od alle instrumenten Vraagt gratis prospectus. Instrumenten in bruikleen of od gemakkelijke condi ties. Korevaarstraat no. 5. Leiden, Tel. 24358. 6895 2 Motorrijwiel te koop aangeboden, merk Eysink, 150 cc. of te ruilen voor bromfiets. Te bevragen Goddijn, Hoge Morsweg 108, Leiden. 8593 2 Te koop: Clubfauteuils f 15,Handnaaimachine 37.50, rijwielen 25. babyledikant f 7.50, vier stoelen 25.vloerkleed 35 opklapbed 10. ledikanten f 7.50, 2 pers. oedstel f 35.1 pers. 17.50, wringer 12.50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 2 Aangeboden in prima staat zijnde motor merk D. K. W., inhoudende 200 cc. Bouwjaar '39. Goed on derhouden en prima in de lak. P. v. d. Berg, Schip- pervaartweg 17, Noord wij kerhout. 6949 2 Electrische Wasmachi nes vanaf 3.Wringers vanaf f 1.Stofzuigers vanaf 2.50, kachels vanaf 2.per week. Grote sor tering, eigen financiering. Vrijblijvend inlichtingen en gratis op proef. Brieven onder no. 8597 bureau van dit blad. 2" Gladiolen drogen. Nog gelegenheid in onze snel- droog-inrichting. Proefon dervindelijk bewezen te zijn het beste voor de ge zondheid van uw gladiolen. H. K. van Klaveren, te Rijnsburg. 6938 2* Aangeboden D. K. W.. Motor 98 cc. jaar '39, pas gereviseerd, zeer snelle machine, keurig verzorgd. Uiterstegracht 117, Leiden. 2 Axminster tapijt 2x3 zeldzaam mooi 148,5 oud-Hollandse stoelen, ge heel gaaf en prima onder houden f 110.3 over gordijnen zwaar donker groen velours, hoog 1,70 breed 1.90 m. f 48.Was senaar, Janvossensteeg 60, Tel. 20143. 8605 2 Handnaaim., Haard, Rund- clubs en Rundlede- renbank, Mechels eiken pra-chtdressoir, eiken zwa re uitschuiftafel, Hoogte- zon, merk Hannou, electr. boortol, prima stofzuigers enz. W. F. Kooreman, N. Kijn 9, afloop Visbrug. Te lefoon 23261. 8607 2 Te koop: knappe da mesfiets f 22.50, grote ka mer belatum 22.50, eiken ledikant met auping spir. ;iö, eiken salontafels ƒ15 per stuk, 3 inmaakpotten 10.6 Mechelse stoelen 40, bureaustoelen 7.50 per stuk. stel overgordij nen f 12.50. Te bevragen Janvossensteeg 51. 8601 2 Aangeboden Singer Electrisch inzak naaima chine (ook als trap te ge bruiken), ringspoel, prijs zeer billyk. Te zien tussen half zes en acht uur. H Morsweg 102, Leiden. 8604 2 Te koop aangeboden 100 R. R. Sierteeltverg. A. te huur 200 R.R. Sier teeltverg. A. Te bevr. c.v. N. Bakker Hz. Roelofarends veen, tel. 487 K 1713. 2 Aangeboden: Haard, Wieg en Kinderwagen, alles in prima staat. Na 7 uur 's avonds, Rijnstfur- gerweg 62a, Leiden. 8595 DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God voo* genezing door de yoor spraak van de H. Maagd Maria, door het bidden van de krachtdadige Noveen van de 3 Weesgegroeten. 2 Van Particulier te koop regenjas, leeftijd 10 jaar, div. jurkjes, schoenen mt. 40, enkele japonnen rnt. 42 Prijs billijk. Br onder no. 8555 bureau van dit blad. 2 M. J. Nout, H. Rijndijk 42, tel. 26466. Dames- en Herenkleding n. maat. Afd. bontwerkerij. Rep. van alle soorten bontwerk. Da mes laat van Uw oude bontmantel een modern kort manteltje maken. 2 Te koop: 2 etalage-vi- trines. Afmetingen 112 x 54 x 170 cm.(hoogte). Glas in lood, eikenhout, glazen leggers, schuifdeuren, ge schikt voor banketbakkerij Te bevr. Botermarkt 13. 2 Alt op de Mare heeft groen dames Nelsonrijwiel, trommelremmen 200. damesrijwiel remnaaf 65, damessport 92.50, idem trommelremmen 120. hoog heren Gazellerijwiel met lamp 100.heren- rijwiel 35,meisjesrij wiel 85.8603 2 Gashaard. Radio's geij- sers, bureaux, linnenkas ten. boekenkasten, bank stel, kastjes, dubbel ge bogen porceleinkast, ko lenhaarden w. o. openhaar den, keuken en badgeii- sesrs, 2-zits bankjes' en 13 lits gasradiator, Nieuwe Rijn 60, tegenover Water- steeg. Tel. '22150. 8^76 2 M. J. Nout, H. Rijndijk 42, tel. 26466. Dame6- en Herenkleding naar maat. Afd. kinderkleding. Teddy Bear jasjes 45 cm. lang m. inleg, dubbele capuchon in div. kleuren f 32.50, kleine stijging per maat. 8563 2 Huiskamerkacbcl te koop gevraagd, moet in prima staat zijn. Br. onder no. 8557 bureau van dit bl. 2" Een bruiloft? Dan naar Cor Barning, Humorist, Accordeonist, Conferen cier. Billijke prijs. Tevens corresp. adres voor dans- orkest „De Willo's", Storm Buysingstraat 31, Leiden, bij de Lage Morsweg. 2* Wasmachine Verhuur- inrichting „Hoovi". Wilt U zeker zijn van een goede machine, bezorging op tijd en service! Dan bij „Hoo vi" bestellen! Besteladres: Stadhouderslaan 16, Tele foon 22182. 2* Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel 26584. 2* Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen. antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop aile soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 3? Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 U heeft steeds dc juis te tijd met een horloge van de Uur werk kliniek. De mooiste keuze met onze bekende garantie. Horlo ges in alle prijsklassen. Metalen horlogebanden reeds voor 2.25. Lage Rijndijk 8. 6819 2 Küiderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 2 Vuurspecie 0.25 per kg. Maak zelf uw kachel: vuurstenen, roo6ters, mica, pijpen, ellebogen, zakpij pen, schuifpijnen, haard platen. kolenschoppen, ko lenemmers, kachelhaakjes, haardenkit, enz. Pluym Zonen, Hogewoerd no 41, Tel. 21266. 2 Roode Kruis colonne, Afd. Leiden: Oproep voor de opleiding tot helper of helpster bij het Roode Kruis, minimum leeftijd 18 jaar- Maandagavond, 7 Sep tember 1953 om 8 uur wor den belangstellenden ver wacht bij de prop. film avond in het Acad. Zie kenhuis, gratis toegang. 2 Zwoegen, ploeteren, slovenal dat wasdag- gemier wordt wasdagple- zier, door de Leidse Was- mach. Verhuur Modern, Franchimontlaan 64 bij de Sitterlaan en Margrietstr. 7 vanaf 1.25 per gehele ochtend, middag of avond. Tel. 22880. 6908 2 Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien volgens eenvoudige me thode bij ervaren Lerares. Ochtend-, middag-, avond lessen. Inschrijving nieuwe leerlingen Dinsdag, Woens dag, Donderdag. M. L. Epskamp, Gedipl. Lerares H.C.V., Plantsoen 11. 2 Binnenkort een gezel lige avond of familiefeest je? Zorg die avond het middelpunt te zyn! De Volle Neef, Diefsteeg 19, adviseert U gaarne met zijn grote sortering schertsar- tikelen en goocheltoeren. 2 Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien. Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities. Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 2 1 persoons tuimelbcd 90 c.m. 52.—, bijpassen de ombouw met aange bouwd linnenkastje, zeer mooi 89.Mooi gaaf no ten damesbur., minist tre, oud, maar niet antiek f 55.Wassenaar Jan vossensteeg 60, tel. 20143. 2 Gemakkelijke betalings voorwaarde: Voor solide personen verkrijgbaar op gem". betalingscondities; herencostuums, dames- en herenregenjassen, man tels, dekens, enz. Vraagt inlichtingen. Br. onder no. 8583 bureau van dit blad. 2 Muziekliefhebbers! Po pulaire gram. platen van f U.50 af koffergram. van 20 af. Philips radio's van 25 af. Electr. motoren, gew. motoren, veren, ra dio's, lampen en onderde len, luidsprekers, accor deons, naalden, Janvossen steeg 41, Leiden. 8596 2 Hoe kom ik aan een Rijbewijs voor auto, mo tor, scooter of motorcar rier? Bij ons vlug en goed koop. Gedipl. Instructeurs. Leidse Autorijschool, Mare dijk 159, Tel. 21280, Lei den. 6910

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7