Pater Balduinus de Goede werd vijftig jaar geleden geprofest RIJNSTREEK Historische Leidse steen in muur van krant te Chicago ingemetseld Even aandacht voor Bisschop Buis ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1953 uc LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Morgen zal het 50 jaar geleden zijn, dat pater Balduinus de Goede O.F.M. geporfest werd. In 1927 kwam pater De Goede naar Leiden, waar hij directeur werd van de R.K. HBS. De wijze, waarop pater De Goede in Leiden gewerkt heeft, hoe hij met zijn school begonnen is in de Zee vaartschool en enige jaren daarna het nieuwe gebouw aan de Mariën- poelstraat kon betrekken, hoe hij veie jaren als directeur de HBS ge leid en tot grote bloei gebracht heeft, dit alles mag bekend verondersteld worden, nadat wij er in de afgelo pen jaren meerdere malen gelegen heid toe vonden hierover te schrij ven. Wij kunnen thans dus kort zijn en er mee volstaan pater Dé Goede, die enige jaren geleden zijn direc teurschap neerlegde nadat hij voor bereidingen had getroffen om de HBS in een Lyceum om te zetten, nog vele jaren in goede gezondheid toe te wensen. Hij kan er van ver zekerd zijn, dat honderden oud-leer lingen hem dezer dagen in hun gebed zullen gedenken. Het feest in Leiden wordt eerst op 3 of 4 October a.s. gevierd. Nadere mededelingen volgen. Pater E. Neefjes. Voor pater E. Neefjes. O.F.M. is het morgen 25 jaar geleden, dat hij profeessiefeest zal de jubilaris morgen- tinds kort kapelaan in de Hartebrug- parochie te Leiden, terwijl hij boven dien ook leraar is aan het St. Willi- brorduscollege te Katwijk. Ter gelegenheid van dit zilveren professifeest zal dé jubilaris morgen ochtend om kwart over tien een plechtige Hoogmis opdragen in de Hartebrug. De feestpredicatie wordt Het achterlijke wonderkind Dr. Mia Kellmer Pringle, het hoofd van het wetenschappelij ke centrum te Birmingham, heeft Donderdag op de weten schappelijke conferentie te Liver pool de kort'; geschiedenis ver teld van James, het „achterlijke" wonderkind. Op 7-jarige leeftijd sprak de jongen, die toen nog gene letter kon lezen, uitsluitend in hoog dravende bewoordingen, en op school werd hij dan ook steeds door de andere jongens uitge lachen. Toen werd besloten hem naar een school voor bui tengewoon onderwijs te Bir mingham te zenden. Hier zagen de ervaren onderwijzers echter al spoedig in, dat het geen ge woon geval betrof. Wanneer James een glas melk werd aan geboden zei .hij bij voorbeeld: „Dat is wel buitengewoon vrijge vig van de autoriteiten, wan neer men in aanmerking neemt, dat dit geen gewone onderwijs inrichting is". De oorzaak van de moeilykehden van de jongen bleek nervositeit te zijn. Hoe zenuwachtiger hij was', des te langere woorden placht hij te gebruiken. Nadat men hem eerst aan zijn nieuwe omgeving had laten wennen, leerde James binnen vier maanden lezen en schrijven. Hij bleek ook een ver bazingwekkende wetenschappe lijke kennis te bezitten. Nu, twee jaar later, leest de „achterlijke" James encyclopedieën, en zijn onderwijzers verwachten, dat hem een schitterende weten schappelijke loopbaan te wachten staat. gehouden door pater Wortelboer, rector van het college in Katwijk. Van een ot twee uur is er receptie in de pastorie en om 5 uur zal pater Neefjes een plechtig Danklof cele breren. Pater dr. S. van Egmond. Onder de paters Franciscanen, die morgen herdenken, dat zij 40 jaar ge- den geprofest werden, bevindt zich pater S. van Egmond van de St. Leonardusparochie, die moderator is van de Margaretha van Cortona- stichting aan de Haagweg. Het feest zal echter in strict intieme kring en op bescheiden wijze gevierd worden. Pastoor M. van der Schoot. Ook pastoor Max. van der Schoot in Franeker, oud-pastoor van de St. Leonardusparochie, viert morgen zijn 40-jarig professiefeest. Ter gelegen heid daarvan gaat het R. K. gemengd koor „Het Zonnelied", dat door pas toor Van der Schoot in de Haagweg- parochie werd opgericht, in Frane ker een concert geven. Pastoor Van der Schoot gaat bin nenkort in Faneker beginnen met de bouw van een nieuwe kerk, welke arbeid hem een extra zware last op de schouders legt, omdat op zijn ver jaardag 5 Maart zijn hele sa cristie uitbrandde en alle paramen- texi verloren gingen. GEM. AANKONDIGING STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 7 September 1953' het verkeer over de Marebrug, ge durende pl.m. 18 maanden zal zijn gestremd. Voor voetgangers en wiel rijders is gedurende deze periode een hulpbrug aanwezig. 6958 Neoniyst in Katwijk Verkeersregels zijn goud waard, Want uw leven is goud waard! Verbond voor Veilig Verkeer In het Theologicum van de missio narissen van het H. Hart te Stein (L) heeft een zoon van de parochie van de H. Johannes de Doper te Katwijk, C. Braun, vandaag de H. Priester wijding ontvangen. Volgende week Zondag zal de neomyst in de parochie zijn eerste plechtige H. Mis celebreren. ALPHEN AAN DEN RIJN SCHOLIEREN BEHAALDEN ZWEMDIPLOMA'S In het Alphens zwembad hebben Vrijdag een groot aantal leerlingen van de verschillende scholen hun proeven van bekwaamheid afgelegd ter verkrijging van een der zo fel begeerde diploma's. Diploma A werd behaald door: Miep Knaapen, Jacoba Snel, Ria v. d. Wilt, Christina v. d. Neut, Ineke Wij- ma, Gerry Verkerk, Ida Mooy, Wil ly Domburg, Dini de Ridder, Nelly Blanken, Gré Dekker, Doortje Koe- lewijn, Ria Verbeek, Janny Spruyt, Ida Boshuis, Johanna v. d. Woensel, Tineke Duin, Theodora Ponsioén, Elisabeth Schippr, Nel Kwakernaak, Margriet Bezemer, Tineke de Looij, Tineke Boot, Maartje Broekhuizen, Adri Hogenes, Ali van Straten, Leny Jansen, Maartje van Vliet, Adri de Jong, Suz Wille, Cristina de Jong. Diploma B: Rina Groenheijde, Ja coba Snel, Hendrika J. K. Tromp, Helena Kooy, Gerrie Verkerk, Agnes Kuster, Annie Ram, Maria Kroon, Rennie Roosloot, Roza Kouwenberg, Elly v. d. Lelie, Erica Cornet, Cor- rie Verkade, Theodora Ponsioen: Elisabeth Schipper, Hendrika Hei- verste jjn, Margriet Bezemer, Lia Tuijn, Rita van Veen, Janny v. d. Zaterdag 5 September. Gistermiddag om kwart over twaalf is de 6-jarige jongen E. B. wonend aan de Lage Rijndijk, op het kruis punt MunnikenstraatTrompstraat aangereden door een wielrijdster. Hij brak zijn linker onderbeen en werd na geholpen te zijn naar de ouderlijke woning gebracht. Ook aan de gidsen van de St. Jozef parochie wordt het sein gegeven, dat de vacantie ten einde is en de bij eenkomsten weer beginnen gaan. De hut in de school Van der Werffstraat heeft een goede beurt gekregen en zowel de gidsen als de kabouters gaan weer aan de slag .Meisjes uit de parochie, die zich bij de St. Blandina- groep willen aansluiten, kunnen zich melden bij guido Rie van Schagen, Waldeck Pyrmontstraat 72 (gidsen) of bij oehoe Annie van der Meel, Van der Duynstraat 40 (kabouters). Ten slotte nog dit: Voortaan weer iedere Zaterdagnvorgen om zeven uur grotps- mis Woensdagmorgen a.s. gaat in de Hartebrugparochie de Maria-congre- gatie weer beginnen. Voor de 25ste keer, dus een jubeljaar. De meisjes tot 17 jaar worden om 7 uur ver wacht, de dames van 17 jaar en ouder om kwart voor acht. De dix-ecteur, pater Hogenelst, zou het zeer prijs stellen wanneer de ouders hun steun zouden willen verlenen. Meis jes beneden de 17 jaar. die nog geen lid zijn, krijgen deze week een per soonlijke uitnodiging van een der be stuursleden voor de openingsverga den, kunnen zich melden bij mej. N. Paddenburg, Haarlemmertsraat 170, of a.s. Woensdagavond bij de aan vang van de congregatie bij de direc teur. Na vele weken ziet U vandaag weer de Kath. Agenda voor Leiden in ons blad opgenomen. Het Kath verenigingsleven begint weer te draaien Mogen we alle besturen nog eens bijzondere aandacht vragen voor deze agenda? Het is van groot belang, dat alle katholieken van Lei den wekelijks een volledig overzicht krijgen van alles wat er in een week op buitenkerkelijk terrein aan de hand is. Slechts met medewerking van de besturen kan deze Kath Agenda in stand gehouden worden! STADSKOK. neemt hij weer actief deel aan de, leiding. Tevens werd een volledige elftal commissie samengesteld, bestaande uit de heren M. Bezemer, W. J- Bergshoek, G. Ooms, B. J. v. d. Sluis en C. Vonk. ARC komt met 5 senioren- en 5 jeugdelftallen uit in de a.s. competi tie. Acht elftallen spelen in de on derafdeling van de KNVB, de Leidse Bond en het eerste en tweede spelen in de Zaterdagmiddag-competitie van de KNVB. Uitstapje K.A.V. De pl. afd. van de KAV maakte haar jaarlijks uit stapje. Deze keer was de reis naar Rotterdam, waar het Beurgebouw be zichtigd werd. Vervolgens reed men naar Breda en Oisterwijk. Na een wandeling door de bossen en langs de vennen werd de reis voortgezet naar 's-Hertogenbosch. Hier bezichtigde men de St. Jan waarna een kijkje werd genomen in de Raadskelder. In „De Postzegel" gebruikte men het maal, waarna via de feestelijk ver sierde Domstad Alphen aan den Rijn weer werd bereikt. De doktersdienst wordt a.s. Zon dag waargenomen door dr. H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Dr. W. van Wermeskerken neemt eigen dienst waar. Geboren: Dirkje, d. v. G. Braster Leden, Truus Kantebeen, Riet Wille, j^se; Jeannette Maria, d. v. en Diploma C: Janny van Zwieten, Gerda den Hartog, Jeany Verdonk, Hanna Basie, Nanny v. d. Lelie, Ria Hooijer, Dita v. Leeuwen, Carina Blok. Bondsdiploma D. Marian van Eg mond. Bondsdiploma E: Susanna v. d. Berg, Riet Schouten. Jongens, diploma A: Kees van Rok, Dik Koele wijn, Everard Korthals, Harry v. d. Jagt, George v. d. Heu vel, Jacob Hofland, Arie Goadhart, Wim Zoutman, Hennie Laterveer, Henk Smit, Bertus Spaans, Teun de Long, Tonny Ladendorf. Jaco bus Haak, Jacob Zwartendijk, Dirk van Dijk, Corneiis ten Brink, Wim van Vliet. Rein Vlieger, Rob Blok, Bernhard v. d. Snoek, Henk Wigge- mansen. Jongens, Diploma B: Cornells Rijswijk, E. Hofland, Addy la Grand, Wim Voskuilen, Gerard Hogerwerf, Jan Wortman, Ernst van Leeuwen, Kees Blauw, Enie Plantfeber, Jan v. Leeuwen. Lodewijk v. d. Bos, Catha- rinus van Leeuwen, Piet Sijpesteijn, Arie van Rijn, Dingeman Vochteloo, Piet Bakker, Coré Rijlaarsdam. Diploma C: Harry Klootwijk. Bondsdiploma D: C. v. d. Ent, P. van Kooten. A.R.C. Om gezondheidsredenen heeft de heer G. Schreuder bedankt voor de functie van voorzitter van de voetbalvereniging ARC. In de va cature koos de ledenvergadering de heer M: Bezemer. De heer Bezemer is eerder reeds voorzitter van ARC ge weest. Bij zijn bedanken werd hij tot ere-voorzitter benoemd. Thans Herinnering aan Pilgrim Fathers Met een bijzondere plechtigheid is dezer dagen de beroemde historische steen van de Pilgrim Fathers uit Lei den ingemetseld in de befaamde muur van historische en vermaarde stenen van het 36 verdiepingen hoge kran tenpaleis van „The Chicago Tribune" aan Tribune Square te Chicagi. Bij deze ceremonie heeft de Neder landse consul te Chicago, Willem H. Lambooy, een rede gehouden waarin hij er op wees, dat deze historische steen, die eens deel uitmaakte van het huis van de leider der Pilgrim Fathers, John Robinson te Leiden, dering van a.s. Woensdag. De leden geschonken is door de gemeente Lei en adspirant-leden tot 17 jaar krijgen den aan Chicago als een bewijs van een foldertje thuis. Dames bo- de nauwe banden die er bestaan tus- ven de 17 jaar, die lid willen wor- sen het Nederlandse volk en zijn HET STUDENTJE JAAPJE Wilt U geloven, dat het mij goed doet weer eens een praatje met U te hou den? Sinds 1935 niet meer gebeurd. Voordien, van 19251935, iedere Zater dagavond in deze zelfde dierbare Leidse Courant, toen de heer Th. Wilmer (waarom worden derge lijke kostbare mannen niet ouder?) er nog de scepter voerde. Ja, toen was „Pater '{Liefhebber" wekelijks prompt present om voor zijn nieuwe Missiehuis in Hoorn N.H. te „schooien" seigneur. Als men oud wordt, wordt men praat ziek. Om dan over de zaak van Uw Leidse Bisschop te beginnen: Katholiek Leiden wil het Vicariaat (Bisdom) van Monseig neur Buis adopteren. Adopteren betekent een kind in de familie opne men en, als voor een bloed-eigen kind, de vol ledige zorg ervoor op zich nemen. U ziet waar het heen moet? U had toch niet ge dacht, dat ik sinds 1935, toen ik naar hier verhuis- gegeven.Ja, mijn oud studentje, nu Bisschop Buis, heeft mij gevraagd of ik misschièn de adop tie-campagne in De Leid se Courant zou willen in luiden. En zodoende ben ik maar weer in mijn, nu wat verroeste pen ge klommen, op hoop dat Katholiek Leiden even welwillend zal willen ken nis nemen van deze ge dachten uit mijn kale, grij ze hoofd van nu. als van de hersensprongen uit mijn dartele bol van de jaren 19251935. Bisschop Buis wordt dus aan het offertje van de weduwe uit het Evangelie en hoe de Zaligmaker haar prees. De eerbied en genegenheid van de klei ne man voor zijn Leidse Bisschop behoeven niet onder te doen voor die van meer gefortuneerde Katholieken, en dus moet (en wenst) ook hij een kans te hebben om naar vermogen' te helpen. Er zal met Zelatricen en kaarten gewerkt wor den en alles zal zó gemak kelijk voor U gemaakt worden, dat alleen com pleet onvermogen mede- xiuuj.il iN.xi. ic „acjiuuicji - En. Leiden en Omgeving, b-et„„u' 5 alle hulde aan hoor. Voor Bisschop Buis om van te watertanden, wat ik in die jaren alleen al van U aan giften ontvan gen heb. Ik zit er nog van te likkebaarden aan mijn, nu grijze baard. O. L. Heer scheen plotseling te den ken, dat dat manneke daar in Hoorn eens extra ge holpen moest worden en heeft daar ook toen gro tendeels Leiden e.o. voor gebruikt. Hier, Leiden, nog eens een fikse hand en van ganser harte een „Gods beste zegen" voor wat U in die jaren voor Missiehuis Hoorn gedaan hebt. En daar zit ik me al die tijd maar over mijzelf te praten en laat zo maar een Bisschop wachten totdat Patertje Liefhebber uitge- kakeld is. Excuseer, Mon- Leiden gaat Missie van monseigneur adopteren de, ineens bekeeïu was en het „op Uw hart werken" verleerd was? Mijn oud-studentje (in het Studiehuis te Tilburg) Jaapie BuisHoe be staat het?" zegger, geloof ik, tegenwoordig. Ja. het was een gebeurtenis in mijn leven, toen ik mocht neerknielen voor Monseig neur Jacobus én zijn Bis schoppelijke zegen ont ving. Misschien heb ik vroeger Jaapie wel eens een tik tegen zijn broek geadopteerd door zijn ge boortestad. Dat betekent niet (ofschoon giften al tijd welkom zijn, ook van buiten Leiden) dat men nu, vandaag of morgen een aalmoes geeft voor zijn Missie. Het betekent regelmatig een som (metje, tje, tje) gelds bijdragen, zodat er voortdurend hulp aan Bjsschop Buis kan ge zonden worden. Ik zeg: „tje-tje-tje", omdat de kleine man ook moet kun nen meedoen. Denkt maar zelfs dan kan er ook al tijd nog gebeden worden, wat natuurlijk van U al len verwacht wordt. Verdere bijzonderheden worden door de Secreta ris van het Adoptie-Comi té meegedeeld. Dat is een lang praatje geworden. Ja, als men ouwe koeien uit de sloot begint te halenGoe de vrienden, dank voor Uw geduld. Misschien zal ik het nog wel eens op de proef stellen. U gaat toch Uw best "doen, nietwaar, voor Uw Leidse Bisschop? Gelooft maar, dat hij een harde dobber heeft. En ais zijn eigen, stadsgenoten hem zouden vergeten, wie zal er dan aan hem den ken? Missiehuis „Vrijland", Arnhem. Father Lefeber. Amerikaanse vrienden. Als er een land in Europa is, dat de vrijheid lief heeft, aldus consul Lambooy, dan is het wel Nederland en in dat opzicht staat het gelijk aan de Verenigde Sta ten. Het geschenk werd aanvaard door de directeur van het gebouw van de Tribune, Keith Capron, als een sym bool van geestelijke vrijheid, dat wordt gemetseld in de muren van een dagblad, dat bekend staat als de ver dediger van de persoonlijke vrijheid. De algemeen voorzitter van de „General Society of Mayflower Des cendants", colonel Waldo M. Allon, hield een rede waarin hij er op wees, dat de Nederlanders het zaad van de vrijheid redden en de stichting van de Verenigde Staten mogelijk maak ten, zoals het heden ten dage is, een natie gebaseerd op het Christendom. Col. Allen herinnerde aan de opoffe ringen en de ontberingen der Pilgrim Fathers in hun strijd voor de geeste lijke vrijheid, hun toevlucht in Ne derland, hun dapperheid op de zee reis met de Mayflower en hun ont beringen gedurende de eerste winter van hun verbl.jf in Amerika. Dat was het voorbeeld van de mannen waaruit Amerika is opgebouwd, zo besloot hij Verschillende afstammelingen van de Pilgrim Fathers hebben de cere monie bijgewoond. Verder waren aan wezig de kanselier van het Ned. Con sulaat-Generaal te Chicago Nico van Zelm, L. Ellsworth Laflin Jr., be stuurder van Illionois Mayflower So ciety, kapitein Martin Rog van de Oranje-lijn uit Rotterdam waarvan een der schepen de steen uit Rotter dam naar Chicago vervoerde, en Ha rold M. Holden, president van de Overseas Shipping Inc., vertegen woordiger van de Oranje-lijn in Ame rika. Burgerlijke Stand Geboren* A'nthonij Johannes, z van A. J. Bracht en B. de Winter; Netta Martine, d. van C. C. Vlam T. M. Klop; Johannes, z. van J. Be- kooij en H. Boehlee: Theodora Chris tina, d. van Th. J. Schrama en H. Geugjes; Hillegonda Louise, d. van H. Kolk en A. W. v. d. Heuvel; Pc- tronella Maria Johanna, d. van C. A. Karremans en A. E. Zoetemelk; Joze- fina Henrica Petronella, d. van C. P. van der Zijden en A. C. J. van Kuije- ren; Emile Herman Jan, z. van A. M. P. van Aelst en M. H. Mulder; Jo hannes Gerardus, z. van J. G. van de Water en A. L. de Haas. Overleden: J. G. T. van Elk, doch ter 1 dag. en M. van Diggele; Christina, d, K. van Keeken en J. H. Fikse; Jean nette Maria, d. v. A. Strookman en C. Klokman; Ellen Christina, d. v C. Hazebroek en Chr. H. Bergshoef; Marijtje, d. v. D. Stapper en K. Dui ker; Hans, z. v. H. A. Groene veld en A. van de Meent; Johanna Huberta, d v. H. Pol en A. B. Beenakker; Agnes, d. v. J. van Ommen en E. M. Lucke. Huwelijksaangiften: Gerrit v. Vul pen, 26 jaar en Maria Busser, 25 jaar; Gosse Linting, 24 jaar en Marie Strsver. 24 jaar; Gerrit van den Boom, 22 jaar en Trijntje Kapteijn, 19 jaar; Marinus H. van Leeuwen, 27 jaar en Dirkje Klein, 22 jaar. Huwelijken: Albertus J. Haver kamp, 26 jaar en Alida G. de Jong, 23 jaar; Jacob van der Leede, 32 jr. en Sijtje Putters, 21 jaar; Jan de Wit, 27 jaar en Antje Bergshoef, 24 jaar; Louis Beunder, 23 jaar en Klazina Kruit, 21 jaar; Arie van de Meent, 32 jaar en Nellie van der Sluis, 29 jaar. Overlijden: Wilhelmina M. J. Om- zigt, 79 jaar; Johanna Voorsluis, 70 jaar. Gemeenteraad Boskoop Voordelige lening De gemeenteraad kwam Vrijdag morgen in openbare spoedvergadering bijeen, aangezien B. en W. er in wa ren geslaagd wederom een aanbieding te krijgen voor een vaste geldlening, thans tot een bedrag van f 240.230, tegen een rente van 3 3/8% per jaar. Met de opbrengst van deze geldlening kan een schuldrestant er 31 Decem ber 1953 worden afgelost van een lo pende lening tot een gelijk bedrag aegen een rente van 4% per jaar. De looptijd en het aflossingsschenra van de aangeboden lening zijn gelijk aan die van de buitengewoon af te los sen geldlening: nl. tot en met 1978, niet opzegbaar van de zijde van de geldgever en versterkte of gehele af lossing door de gemeente in de eer ste vijf jaren niet mogelijk. Geduren de de daaropvolgende vijf jaren te gen een boete van 1 en daarna ge heel vrij. De zegelkosten bedragen 1800. W'ij hebben berekend .aldus B. en W., dat de thans aangeboden geldle ning ten opzichte van de lopende lening een totaal rente-voordeel ople vert van rond f 12.850. De kosten van sluiten rond f 2150, zodat per saldo 'n voordeel resteert van rond 10.700. Het voorstel van B. en W. om van de geboden gelegenheid gebruik te ma ken ondervond niet de minste te genkanting, integendeel, de raad in nieuwe samenstelling gaf .openlijk ley voor bromfietsen en motoren. Vanaf 9 uur tot het middaguur is er gelegenheid voor het maken van rondvluchten per helicoptere. Om 11 uur heeft de prijsuitreiking plaats ran de ingezonden kaas. Om 12 uur worden de ralley-deelnemers ten stadhuize ontvangen. Van half 2 tot half 5 is er een luchtvaartshow op het sportterrein in Oud-Bodegraven en opstijging van de ballon „Henri Dinant". Na tweeën vertelt de bal lonvaarder C. de Vos een en ander over de bouw van de ballon en de besturing. Vragenwedstrijd aangaan de de ballon. Om half 5 volgt de ma jestueuze start met een afscheids woord door de burgemeester. Een groot muziekcorps maakt om half 7 een mars door het dorp. Om half 8 heeft op het marktterrein een taptoe plaats, waarna klokke 8 het avond feest aanvangt. Circa 11 uur trekt een muzikale optocht naar het sport terrein in Oud-Bodegraven, waar 'n gandioos vuurwerk zal worden af gestoken. Al met al een programma, dat er zijn mag. Schoolarts benoemd Dr. W. de Vries te Wouden, schoolarts van Bo degraven en omgving is met ingang van 1 November a.s. benoemd te Rotterdam als leider van de School- artsendienst. NOORDEN Brug in aanbouw. Gisteren is in de Wetering naast de R.K. kerk de eerste paal geslagen voor de brug die de toegang moet geven naar het stuk je weiland van C. Baas waar straks 14 woningen op zullen verrijzen. Naar wij vernemen is de bouw van di# woningen nog niet gegund. RITP WETERING In Utrecht slaagde voor het vak examen behanger de heer L. C. Schrijver. TER AAR Geb.: Simon M. z. v. A. Valentijn en H. C. Vroonhof; Jacob P. E. z. v. C. Kempenaar en C. S. v. Vliet; Ga- briël D. A. M. z. v. P. L. A. van der Zon en Th. M. Delgijer; Wijnanda A. M. d. v. W. J. van der Hoorn en J. M. de Wit; Cornelia M. d. v. C. J. Pieterse en M. C. van der Hoorn; Corneiis S. J. z. v. D. Vrieswijk en M. van Eijk; Petrus J. Fr. z. v. W. cobus G. M. z. v. C. G. van der £M1 N. Akerboom en M. M. Sassen; Ja- en K. C. M. Otto; Elisabeth Q. d. v. W. A. Vermeulen en A. A. van Tol; Alida C. M. d. v J. L. H. Dobbe en S. S. Bosland; Theodorus M. z. v. J. Maurits en M. W. v. Velsen. Ondertr.: H. Griffioen, 54 j. en J. Pijper, 50 j.; J. Aaftink, 25 j. en Sj. Meeuwis, 26 j.; L. R. Uijttewaal, 27 G. A. Th. Poel wijk, 21 jaar. Getr.: J. A. Aartman, 26 j. en M. M. Borst, 24 i.; G. Knopperts, 22 j. en J. Schijf, 22 j.; G. J. Schellingerhout, 29 j. en J. Snijders, 24 jaar. Overl.: A. Th. M. Lek, 27 jaar. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN, 4 Septem ber. Bloemen. Asters 0.080.22; Anemonen 0.110.14; Dahlia's 0.08 0.18; Montbresia 0.10—0.14; Iirissen 0.18—0.23; Asp. Plumovis 0.17—0.48; Troschr ij santhen: Samaria 0.14 0.23; Precose 0.20—0.36; Mosquito 0.20 —0.29; Horwood 0.22—0.31; Chats- worth 0.30—0.35; Berijl 0.28—0.35; Sept. geel 0.220.32; Rayonanten 0.08 —0.18; Samaria 0.04—0.08; Millers- dale 0.06—0.12; Perfection 0.07—0.16; Corona 0.06—0.10; Migoli 0.07—0.12; Daydream 0.060.11; Horwood 0.07 —0.12; Lelies 0.07—0.08; Anjers 0.05 0.15; Cyclamen 0.951.15. Gro-ente: Aardbeiden 0.600.64; Kropsla I 20.90—38.60, idem II 4.90 —18.90; Andijvie .00—9.10; Bloemkool 11.00—35.00; Tomaten A. 24.00—37.00 idem B 27.00—40.00; idem C 20.00— 26.00; idem CC 20.00; Snijbonen 20.00 —51.00; Stambonen 25.00 42.00; Stok- princessen 32.00—49.00; Pronkbonen 12.0019.00; Spekbonen 17.00—18.00; Augurken A 73.0090.00; idem B 42.00; idem C 40.00; idem' Di 29.00; idem D 26.00; idem E 5.00; idem CD 21.00. Met ingang van volgende week zijn de veilingdagen van bloemen en groenten Maandag, Woensdag en Vrij- dag. Augurkenveiling tot nader order te kennen voor dergelijke aangele- j dagelijks. genheden zonodig iedere dag inj KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Sept. spoedvergadering bijeen te willen j Groenten. Bloemkool I 26—48; komen. idem H 1027; Princessenbonen 27 Jongeren afdeling van de K.V.P.|22AW^sPe?? 1 idem ll d- Reeds geruime tijd bestond onder i 7.10; Pronkbonen 2130; Selderie 3 de jongere leden van de KVP t. maten 2035; Sla 8.709.50; Kroten koop animo om te kom'en tot de op richting van een jongere afdeling. Tot nu toe was men echter nog niet zover gevorderd. Na de laatst gehou den Jeugdgemeenteraad werden verdere stappen ondernomen. Meer-pe^.Tï ^n' dere besprekingen werden gevoerd, 5.19—8.10; Uien 5.40—8.70; Groene kool 7.20—7.50; Rode kool 6.70—13.40 Kervel 2.10—5; Postelein 1012; Bos- TER AAR, 4 Sept. Groente. Snij- waardoor men «-"Di «bonen 5.70- dag 7 September de eerste officiële.7-8(" idem stek 3.40; Stampr.iisessen- vergadering zal worden gehouden inl*»"™ 2.30—3.70, ^okpnnse^enbo het R.K. Verenigingsgebouw aan de'nen 3-30-4.90, idem B 2.10-2.90. Rozenlaan. Om deze vergadering bij te wonen behoeft men geen lid te zijn, doch alle jongere KVP-ers wor den verwacht. Het eerste doel zal zijn om op de eerstvolgende Jeugdge- meenteraadsvergadering. welke waar schijnlijk zal worden gehouden op Vrijdag 11 December, beslagen ten ijs te komen. Vanzelfsprekend eist een dergelij ke vergadering enige voorbereiding waarom de vergadering van de KVP jongeren op 7 September zeker niet van belang ontbloot is met het oog op de te vormen jeugdgemeenteraad. BODEGRAVEN Officiéél feestprogramma Het gedetailleerde programma voor de feestelijke najaarsmarkt op Dinsdag as., is als volgt. Reeds om half acht 's morgens wordt door het tambour - corps „Triomf" reveille gehouden. Een uur later zal de Griekse kaasgod Aristaios per helicoptere landen bij de Nieuwe Markt. Om 9 uur wordt de Kaasmarkt geopend, waarna een partij kaas per helicoptere wordt aan gevoerd. Kwart over 9 volgt de ope ning van de Kaastentoonstelling. Tus sen 9 uur en half 11 arriveren de deelnemers van de Bodegravenrit voor kaashandelaren en van de ral- Spekbonen 2.80—3.20; Witte pronkers 1.201.60; alles per 10 kg. Tomaten A 0.24—0.40; idem B .0.290.41; idem C 0.21—0.26; idem CC 0.20—0.23; idem bonken 0.200,22; Spinazie 0.14 0.17; Kroten 0.040.06; Groene kool 0.06—0.08; Andijvie 0.05—0.11; Waspeen 0.08-0.09; idem stek 0.03; Rabarber 0.04; Aardappelen 0.09; Uien 0.090.10 alles per kg. Sla I 0.07—0.12; idem H 0.04—0,06; Bloem kool I 0.22—0.38: idem II 0.13—0.20; idem III 0.080.12; Komkommers 0.080.15; Knolselderij 0.12 alles per stuk; Selderij 0.020.04; Bospeen 0.14 0.15 per bos; Augurken fijn 0.95; fijnbasterd 0.49; basterd 0.40; grof A 0.28 grof 0.24 CD 0.20; AB 0.20; E 0.04 alles per kg. Meloenen 0.26 0.45 per stuk. Druiven 0.31 per Vi kg. VINKEVEEN, 4 Sept. Groente. Postelein 910 cent, spinazie 619 cent, andijvie 69 cent, stambonen 22—48 cent, stokprincessebonen 22 49 cent, snijbonen 2055 cent, kas- snijbonen 8086 cent, pronkbonen 1220 cent, waspeen 815 cent, groene kool 8 cent, tomaten 2036 cent per kg., peen 1418 cent per bos; bleekselderij 1218 cent, bloem kool 819 cent, komkommers 825 'cent en sla 3—11 cent per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3