Radio' „Laat ie fijn zijn Enorme belangstelling voor Oranjefeesten te Noordwijk De nieuwe Peltenburg 17 REGENJASSEN SPECIALE AANBIEDING nette Jongen of Meisje Agent gevraagd N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen Enige Electrische Lassers, Autogene Branders en Aanbouwers VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 2>E LE1DSE COURANT EERSTE BLAÜ PAGINA 3 Ondanks het vrij sombere weer, heeft Noordwijk-binnen gezellig de Kroningfeesten gevierd. Het feest, dat reeds Dinsdag- en Woensdagavond met enkele spelen en vermakelijkheden was ingezet, vond gisteren met de vele en goed georganiseerde volksspelen zijn hoog tepunt en naast het traditionele tob betje steken, het ringrijden met di verse voertuigen, het kussenslaan en andere spelen, was wel de grote at- tracte de Ronde van Noordwijk op Cfetsen voor senioren en junioren, waarvoor een duizendkoppige be langstelling bestond. De uitslagen der spelen was als volgt: Ringsteken versierde rijwielen: 1. 3. H. v. d. Ploeg. 2. Tini de- Elzen. 3. Jan Bierman. 4. Nico Duursma. 5. Gre v. d. Holst. 6. Riet v. Rliyn. Versiering: 1. Tini de Elzen. 2. Gre v. d. Holst. 3. Wim de Elzen. 4. Rina de Haas. 5. Jan Landman. Kussenslaan. (Heren): 1. Frans Westerop. 2. Thom v. d. Holst. 3. Wim v. d. Holst. 4. H. Schmall. Dames: 1. Rie Turnhout. 2. Nel Steenvoorden. 3. Willy Steenvoorden. 4. Gre Rietmeijer. 5. Gerda de Rid der. Tobbetje steken: 1. Julia Groenen dijk. 2. Jac. Roeleveld. 3. Nelly Zon neveld. 4. Nelly Hermans. 5. Frans Rietmeyer. Ringsteken op Bromfietsen: 1. Wim v. Wetten. 2. v. d. Ploeg. 3. H. Vink. 4. P. J. Smit. 5. Fr. Westerop. 6. Nelly v. Rhijn. 7. Terlaak. Schietwedstrijd: 1. Arie v. Egmond 99 p. wisselbekker. 2. D. A. Luschen 98 p. 3. A. J. v. d. Zalm 98 p. 4. Jan Vink 97 p. D. v. d. Hoonaard 97 p. 6. W. Wassink 97 p. 7. P. Borst 96 p. 8. C. Tissing 96 p. 9. J. B. Goudriaan 95 p 10. J. v. a. Hooiaard 94 p. 11. G. Koele wijn 94 p. 12. Jac. v. Beelen 93 p. 13. J. de Mooij 93 p. Ringrijden paard en wagen: 1. P. Ruigrok. 2. J. J. Hoogeveen. 3. R. v. Duin. 4. J. Landman. 5. J. Bohemen. AFSCHEID KAPELAAN B. v. d. SPEK. Gisteravond had in het Juvenaat het officiële afscheid plaats van ka pelaan B. v. d. Spek, die benoemd is tot kapelaan van de St. Agathaparo- chie te Beverwijk. Dat kapelaan v. d. Spek in zijn 4-jarig verblijf te Noordwijk veel vrienden heeft ge maakt, bleek uit de overgrote be langstelling op deze afscheidsavond. Vooral de jeugd was talrijk. Kap. Har tog, die de scheidende priester door een haag van welpen en ka jot ters de zaal in loodste, sprak zijn groot genoegen uit, dat zovelen aan wezig waren. Persoonlijk dankte spr. zijn collega voor de prettige wijze van samenwerking. Het was wel treffend, dat in de rij van sprekers het eerst sprak de jeugdige K.J.B.'er Jac. v. Ruiten, die de scheidende ka pelaan bedankte voor Èijn werk voor de beweging. Namens de Kath. Middenstand sprak de heer L. A. G. Alkemade, die dank bracht voor de grote stuw kracht van de kapelaan om de Kath. Middenstand op een hoger plan te brengen. De heer F. Lincel sprak namens de R.K. Voetbalvereniging S.J.C. en maakte een vergelijking met de ronde van Noordwijk. Ook kapelaan Spek heeft zijn ronde in Noordwijk met glans afgelegd in de zielzorg en het verenigingsleven, ir het bijzonder voor S.J.C. Hij twijfel de er niet aan, dat als morgen het startschot klinkt in Beverwijk, hij ook daar zijn ronde met glans zal winnen. De heer S. W. Neefjes bracht dank namens de Ulo-jeugd en zijn mede leraren, voor de grote belangstelling, welke de kapelaan steeds heeft ge toond voor het onderwijs. Joop v. d. Zalm dankte-namens de N.K.J.B. en herinnerde aan de op richting van de Lourdesgroep. Als laatste kwamen de misdienaars en een welp voor het front om de scheidende priester te danken. Kap. v. d. Spek dankte zeer ge troffen door de spontanieteit van de gesproken woorden en aangeboden attenties, waarbij hij vooral dank bracht aan de heer Jos de Mooy voor de grote steun steeds ondervonden in het Jeugdwerk. Zijn mede-kape laan bracht hy dank voor de vriend schappelijke omgang. Versiering: 1. A. W. v. d. Holst. 2. P. Ruigrok. 3. J. Landman, plus mooist geheel. 4. H. J. Heemskerk. 5. J. J. Hoogeveen. Ronde van Noordwijk op tourfiet- sen. Senioren 15 ronden 18 3/4 k.m. Deelnemers 25: 1. C. v. d. Berg. 2. Jac. v. d. Niet. 3. G. v. d. Wiel. 4. J. Groenewoud. 5. A. Turk. Tijddduur 37 min. 27 sec. Junioren 35 ronden 43 3/4 k.m. Deelnemers 34. 1. A. Vink (heren fiets). 2. A. v. Oosten. 3. Leo Caspers. 4. A. Alkemade 5. W. v. Bohemen. 6. Fr. Steenvoorden. Tijdduur 1 uur 17 min. 38 sec. Dat er veel belangstelling bestond, bleek wel het beste uit de vele be schikbaar gestelde premie's. Bij de senioren wonnen de pre mies: C. v. d. Berg 3 stuks, L. Plug 2, Jac. v. d. Niet 3, C. Peschier 1, J. Th. Zwetsloot 1, G. v. d. Wiel 3, G. v. Weeghel 1 plus prestatieprijs. Bij de junioren wonnen de pre mies A. v. Oosten 9 stuks, A. Alke made 2, N. Schmall 6, E. Groene woud 3, F. Heemskerk 1, P. Chris- tiaanse 2, W. v. Bohemen 3, Leo Cas pers 4. Th. Siemerink 1. Hardrijden met autotjes. (Meisjes): 1. Annie Oostdam. 2. Annie v. d. Klugt. 3. Gerda Caspers. 4. Lies Al kemade. Jongens: 1. Huub Verhoeven. 2. Si mon de Haas. 3. Wim Schelvis. 4. Jan Beugelsdijk. 5. Jaap Smit. Ringsteken versierde auto: 1. Wil ly v. d. Horst. 2. Wim Westerop. 3. Frans Westerop. 4. Hans Vink. 5. P. v. d. Meer Jzn. Versiering: 1. Hans Vink. 2. J. Bierman. 3. Nico Duursma. Hardrijden met attracties voor da mes en heren boven 16 jaar: (heren): 1. H. Vink. 2. Jac. Roeleveld, 3. Leo Smit. 4. Wil v. d. Holst. 5. P. J. Smit. Dames: 1. Riet Noordermeer. 2. Gerda de Ridder. 3. Ria Ruigrok. 4. Ada de Ridder. 5. Willy Zonneveld. Hukasch. Voor de jaarlijkse gro te Hukasch tentoonstelling van bloembollen in bloei getrokken in huis, kas of schuur kan m'en zich a.s. Zaterdag opgeven bij de heer Jos. de Mooy, Voorstraat of Jo de Haas aan de Duinweg 15. De benodigde bloembollen zullen t z.t. gratis aan de deelnemers wor den uitgereikt. Sportmiddag. Zondag a.s. houdt de R.K. Sportvereniging „M.G.V." te Noordwijk haar jaarlijkse sportmid dag. Als bijzondere attractie zal MGV de dames van een zusterveieniging uit Heerlen HCON ontvangen. Te 14 uur vangt deze sportmiddag aan en zullen de dames HCON I KGV I elkaar in een handbalwed strijd bekampen. De Gymnastiekvereniging GIOS uit Noordwijkerhout verleent haar wel willende medewerking. MGV zal tevens met GIOS een mas sale gymnastiekoefening doen. De finale van de clubkampioen schappen 1953 van de athetiekafde- ling Zullen, binnen de ontmoeting HCON IMSV I, veel spanning bren gen. NOORD WIJKERHOUT AFSCHEID KAPELAAN VROKLAGE. Gisterenavond heeft de St. Jozef- parochie afscheid genomen van kape laan Vroklage, die is benoemd tot ka pelaan der nog in oprichting zijnde parochie van de H. Catharina te Am sterdam. De zaal van het Jeugdhuis was stampvol, toen pastoor v. d. Waarden de bijeenkomst opende en als eerste de scheidende kapelaan toesprak. Spreker dankte hem voor de prettige omgang in de pastorie en voor zijn priesterlijke arbeid in de parochie. Aan zijn dankwoorden voegde pastoor zijn goede wensen toe voor het zware werk, dat kap. Vroklage in zijn nieuwe parochie wacht. Hierna voerde een lange rij van spreeksters en sprekers het woord om de-vertrekkende aalmoezenier c.q. geestelijk adviseur te danken voor zijn werk in de St. Jozefparochie en hem het allerbeste-te wensen in zijn nieuwe werkkring. Jeanne v. d. Eist sprak namens de Jongeren Gemeen schap, Corrie Hoogeveen namens de congregatie, mevr. v .d. Bosch na mens de K.A.V., welke kap. Vrok lage als eerste geestelijk adviseur heeft helpen oprichten, de heer Jac. Duivenvoorden namens de K.A.B., de heer Geerlings namens de R.K. Mid denstandsvereniging, de heer A. Buis namens de R.K. Landarbeidersbond bond St. Jozef, de heer J. v. d. Voet namens de R.K. aLndarbeidersbond en tenslotte de heer v. Buijtenen na mens de Sportvereniging „GIOS". Allen deden hun woorden van dank en hun goede wensen vergezeld gaan in een afscheidscadeautje. Tenslotte richtte kapelaan Vrokla- i het woord tot de aanwezigen. Na zich tot pastoor v. d. Waarden en ka pelaan v. d. Zwaan gericht te heb ben om hen te danken voor de har telijke vriendschap, verklaarde spre ker, dat hoewel het afscheid hem zwaar valt hij toch met plezier zijn zware doch mooie taak zal aanvaar den in de nieuwe parochie. Na in het kort verteld te hebben onder welke omstandigheden hy in de nieuwe wijk van Amsterdam, waar nog geen kerk, geen pastorie, geen school, geen jeugdhuis is, moet gaan werken, vroeg hij de parochianen van St. Jo zef om, ook al vergeet men een een maal vertrokken kapelaan vrij spoe dig, steeds te blijven bidden voor de priesters in het algemeen. Van zijn kant beloofde spreker ook voor de St. Jozefparochianen te blijven bid den. Nadat pastoor v. d. Waarden de bij eenkomst had gesloten namen allen met een handdruk afscheid van kap. Vroklage, die morgen zijn ruime ka mer in een grote pastorie zal verwis selen voor een kamertje in een klein arbeidershuisje in Amsterdam. Als alles goed gaat zal hij met zijn pas toor tegen Kerstmis 1954 dit kamer tje weer kunnen verwisselen voor een echte pastoriekamer. Zaterdag morgen zal hij de H. Mis opdragen in het sousterrain van een kruideniers winkel, binnenkort zal een nood- kerkje gereed zijn en hopelijk ook met Kerstmis 1954 de eigenlijke pa rochiekerk. Broeder Stanislaus in het zilver De Sint Bavo-Stichting vierde we derom een zilveren professiefeest en wel varu broeder Stanislaus (in de wereld K. Dijkman, uit Utrecht). Se dert een paar jaar is de jubilaris als verpleger werkzaam bij de ernstige patiënten. Hij behoorde tot de Con gregatie van de Broeders van Els- hout, welke in zijn geheel is over gegaan naar de Broeders van Liefde. De feesten hebben twee dagen ge duurd. De le dag was het feest voor interne personeel en de patiënten. Het begon met een feestmaaltijd voor verpleegden en personeel. Om half een werd de jubilaris ingehaald. Te 3 uur was er gelegenheid tot felici teren waarna de R.K. Toneelvererfi-. ging „Jaja" een toneelvoorstelling gaf. Opgevoerd werd „De betoverde heuvel". De opvoering was best en de gastspeelster vertolkte op sublie me wijze de vrouwelijke hoofdrol, 's Avonds bracht de Muziekvereni ging „De Harpe Davids" een muzi kale hulde. Op de 2e dag van de feestelijkhe den was er om 6.25 uur een H. Mis tot intentie van de jubilaris. Oin 9 uur droeg rector Van de Gent een plechtige H. Mis op, waaronder het zangkoor van de parochie uit Noord wijk aan Zee de 3-stemmige Mis van Jos Vrancken zong. Te 10 uur volgde een druk bezoch te receptie en verder werd de dag in feestelijke stemming door de broe ders met de familie van de jubilaris doorgebracht. Om half 8 bracht de R.K. Harmonie „Sint Jeanne d'Arc" een serenade, 's Avonds voerde het Marionettentheater van Bert Burg man de opera „Paljas" op, en werd een kort filmjournaal van de afgelo pen feesten, afgedraaid. HAARLEMMERMEER Geb.: Johannes Jacobus z. v. J J Moens en F. M. Appel; Maaike Annie d. v. D. Schouten en M. Salentijn; Elisabeth Josephina AiVor.etta d- v. C. de Jong en A. M. Kemper; Rudi Jchan z. v. W A. Bloeme* en D. J Snijder; Delia Yolanda Catharina d. v. A. H. Gouvernante en C. Heij- hoff; Elisabeth Trijntje d. v A. van Duyn en D. van Delft; Margaretha Johanna Maria d. v J. Schaut en G. A. M. Nijman; Robert Arnold z. v. H. Mading ep JI. 'Ie Groot Heupner; Johan Albert z v. H. C. Otten en L. H. Wampfler; Cornelis Leonardus z. v. C. H. Lammerse en T. A. Pij« pers; Neeltje d. v. R. van Driel en J. Noorloos; Maria Helena Catharina Geertruida d. v. N. A. J. van Stave ren en E. A. Appelman; Theodorus Martinus z. v. A. A. Vermeulen en IVT. Hoogkamer; Anne Mieke d. v. A. n der Tol en N. Calandt; Marijtje v. J. Middelkamp en D. Koren stra; Antje Adrinan d. v. G. van Doorn en T. de Jong; Jan z. v. A. Boanzaaijer en C. Dokter; Madgare- tha Catharina Maria d. v. L. van Die- men en B. van der Klauw; Jan,Cer- hardt z. v. H. J. Vredenburg en T. J. Hagedoorn; Jan z. v. J Elshout en M. J. E. van Bommelen; Neeltje Dirkje d. v. G. de Graaff en G. Oudekerk, Ondertr.: Adriaan H. van de Kop pel, 27 en Marietje van Vugt, 27 j.; August Ottenhoff, 35 j. en Anna C. Bogers. 31 j.; Evedt J. M. H. Hage- man, 27 j. en Teunje C. van der Lek, 19 j.; Jozua Geluk, 21 j. en Fredenka Bredewold, 24 j.; Johannes A. Hebly, 30 j. en Jacoba H. Vrijhof, 26 j.; Her- manus G- P- Bornhijm, 29 j. en Anna C. Ligthart, 23 jaar. Getr.: Johannes A. Wortel, 51 j. en Anna M. van Baarsen, 44 j.; Adrianus Witteman, 26 j. en Francisca H. Bouwmeester, 23 j.; Klaas Geer te, 24 j. en Berendina van Druten, 20 j.; Cornelis H. van Leeuwen, 30 j. en Margaretha W Beerendonk, 24 j.; Cornelis Bliek, 28 j. en Lena Kloot wijk, 24 j.; Jacobus P. Suidgeest, 27 j. en Petronella M. Mesman, 24 j.; Leendert Buis, 29 j. en Maria C. Si- m'oi», 27 j.; Cornelis Rasma, 25 j. en Willemina A. de Waal, 21 j.; Jan Wal- lert, 24 j. en Jacoba van Alphen, 20 jaar. Overl.: Hermanus C. Bos echtg. van: I. H. Fennis, 29 j.; Geertruida Rijke echtg van: J. T. Staats, 34 j.; Jacob Rijke wed. van: T. Huijgmans. HILLEGOM Zwemdiploma's. Diploma A meisjes: A. Langelaan, R. Zijlstra, J. Keizer, L. Braun, G. van Zanden, D. van Waveren, E. Voges, L. Vreeken, M. ten Brink, T. Goemans, E. v. d. Zande, T. van uin, I. Turkenburg, G. Rijnbeek, Mevr. Scholte, J. v. d. Voet, G. Klinkenberg, M. v. d. Werf, I. Cardol, J. v. Roode, E. Turken burg, I. Steenvoorden, M. Assen delft, T. Schlaman, F. Engel, L. den Hollander en I. de Vries. Diploma B meisjes: G. van Zanten, C. v. d. Pluym, T. Vreeken, H. van Til, M. Beijersbergen, I. Hulsebosch, J. v. Beelen, B. Bos, N. Buicks, A. v. d. Steen, A. de Groot, W. v. d. Lans, M. v. d. Lans, W. v. Engelen, I. Rus man, R. Bakker, L. Schuit, N. van Loon, I. Jansen, T. Rlsman, W. Jonkman, J. Rusman, R. Kalkers, A Spierings, A. v. d. Reep, L. Buckens, I. van Gemert en G. Klinkenberg. Diploma C meisjes: W. Cardol, A. Assendelft, G. Versteege, R. van Houten en A. Lips. iploma D dames: Mevr. Barnhoorn v. d. Loo, S. Spierings en A. de Vreeze. Diploma A jongens: C. B. Warmen- hoven, T. Warmerdam, P. Tensen, R. van Beek, W. Lieverse, H. Beukens, P. Braun, R. Hulsebosch, S. Warmer dam, H. Seijsener, G. Hylkema, J. Hylkema, Jac. Bakker, P. Verbeek, C. de Groot, J. Veen, A. Otte en J. v. d. Vat. Diploma B jongens: J. de Groot, H. v. d. Winkel, W. J. Fransdonk, F. J. Fransdonk, R. Hulsebosch, W. Lem, G. Hylkema, H. Voges, H. Beu kers, F. van Dam, K. Goemans, D. Schoneveld, C. de Groot en S. War merdam. Diploma C jongens: A. v. d. Akker, A. Elstgeest en H. van Etten. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjefeest. Door bijzondere omstandigheden is de uitslag van de behaalde prijzen voor de versierde en huis. Deze avonden waren dan uit sluitend voor katholieken toeganke lijk. Naar wij vernemen hebben de ze dansavonden tot de verwachte resultaten geleid en op grond daar van is besloten ook gedurende het a.s. seizoen weer tot het organiseren van zulke dansgelegenheden over te tan. Zondagavond a,s. wordt daarmee een aanvang gemaakt Vooraf zullen kaarten aangevraagd moeten worden, aangezien zonder kaart aan niemand toegang verleend zal worden. Bromfietser aangereden. Een jongen, die allerlei kunsten op zyn fiets uithaalde, reed op een gegeven ogenblik door zijn roekeloosheid de bromfietster mevr. J. R. W. wonende Veursestraatweg aan. Mevr. W. kwam daardoor te vallen en kreeg stukken aan bromfiets en aan haar kleding. De jongen ging op de vlucht en de politie tracht nu de kunstenmakende jongen op te sporen. Geboren-: Cornelis Petrus, z. van Th. W. van Boheemen en M. W. van der Krogt; Johannes Hubertus Ma ria, z. van W. A. van der Pijl en J. J. Verhagen; Geertruida Johanna, d. van J. M. Klerks en Th. A. van der Voort. Ondertrouwd: A. Zwerver en E. C. Priem. Getrouwd: L. G. Massaar en M. Da- men; P. J. Nieden te den Haag en E. H. C. van Oosten; N. A. van Leeu wen en P. M. Th. Mooijman. OEGSTGEEST Geb.: Marion Catharina d. v. J. J. Gouw en C. van Kraaijenga. Ondertr.: J. Oort. 25 j. Den Haag en W. H. Mak, 26 j.; A. van Belzqn, 27 j. en M. Louwerse, 29 jaar* Arne- muiden. Getr.: M. Matias en E .M. H. Vonk; J. C. Koordes en M. F. H. Heijmerik- se; J. van Marie en N. P. van 't Noor- dende. Overl.: D. den Hollander, 82 jaar. SASSENHEIM Geboren: Yvonne, d. van H. Broer en A. van Noort; Anna Maria Ja coba, d. van A. C. Krom en C. de Man. Ondertrouwd: J. Bootsman 27 j. te Hoofddorp en C. T. van der Vis. Getrouwd: J. van der Marei 27 j. te Katwijk en C. M. W. Honders 22 j.; W. Handgraaf 24 j. en G. Tj. Brou wer 20 j.; A. J. van Dorp 36 j. en J. J. M. Regter 26 j." Overleden: Meindert Albertus Scheffer 70 j. VOORSCHOTEN Geb.: Eddy z. v. H. Dragt en Ch. Pieper; Maria Sophia d. v. M. H. Ver- hoork en M. M. van Haastrecht; Vera Constance d. v. P. J. A. Smit en M. C. Verhaar. Overl G. M. van Maanen echtg. van: T. Minnee. 87 j.; A. M. Wielaart echtg. van: J. P. van Dalen, 65 jaar. WARMOND Nieuwe verkeersmaatregelen. De nieuwe verkeersmaatregelen, welke getroffen worden i.v.m. de totstand gekomen doortrekking van de Swei- landstraat, zijn thans in werking ge treden. Zij bestaan hierin, dat op het smalle gedeelte Herenweg tussen de Lockhorstlaan en de Spoorwegover gang voor auto's, welke rijden in de richting Leiden, een inhaalverbod geldt. Voors is dit gedeelte van de Herenweg voor auto's en bespannen wagens, komende van de richting Leiden, gesloten verklaard; dit ver keer moet de Sweilandstraat volgen. Het kruispunt Lockhorstlaan Sweilandstraat is voorrangskruising geworden ten gunste van het verkeer op de Sweilandstraat. Zuurstof-apparaat. De zuurstof koffer, welke tot dusver op het ge meentehuis gestationneerd was, is verlichte wagens in de lampionop- met ingang van heden geplaatst ten -- J huize van dr. Walenkamp, Dorps straat 45. In voorkomende gevallen kan men zich dus daar vervoegen voor het gebruik van deze koffer. WASSENAAR St. Josephkerk op urgentielijst Pastoor Versteegen van de St. Jo- seph-parochie heeft medegedeeld, dat er een goede kans bestaat, dat z(jn parochie in 1954 verplaatst zal wor den op de urgentielijst voor de kerk bouw. Dat zou betekenen, dat voor de zomer van 1955 de thans in ge bruik zijnde noodkerk vervangen zal worden door een nieuw kerkgebouw. Winterprogramma K.A.B. Het bestuur van de KAB heeft het pro- tocht eerst thans bekend gemaakt kunnen worden. Gezien het X:hitte- rend succes met een en ander behaald is vermelding hiervan alleszins nog gemotiveerd. Voor de wagens was de heer G. van Delft; 2 fa. Gebr. Haas noot; 3 P. Zuyderduyn, en 4 Henk Verhart. Voor de verlichting van de verschillende gebouwen heeft het be stuur vfe volgende prijzen beschik baar gesteld: 1 Hotel Restaurant De Roskam; 2 de Coöp. Boerenleenbank; terwijl een eervolle vermelding ver wierven „Het Wachtje". Slagerij Rietveld en bakkerij Breedijk. LEIDSCHENDAM DANSEN IN PAROCHIEVERBAND In het vorige winterseizoen zijn proeven genomen met het organise ren van dansavonden in het paro- gram voor het winterseizoen 1953 1954 bekend gemaakt. Het wordt op Woensdagavond 9 Sept. geopend met e^» vergadering, waarop gesproken wordt over het Europese federalisme. Op Zondag 27 en Maandag 28 Sep tember worden de leden feestavon den gehouden, die verzorgd zullen worden door de „Alkmaarse Kring van Kleinkunstenaars", in October komt de afdeling bijeen op de 14de. Er zal die avond een nog nader be kend te maken inleiding worden ge houden. Op Donderdag 12 November zal de diocesane voorzitter van de KAB, de heer Kortink, spreken over „Wat zijn de werkgelegenheden voor onze jeugd". De traditionele konijnenavond", waarop ten bate van „Herwonnen Levenskracht", ko nijnen zullen worden verloot, zal ge houden worden op Maandag 21 De cember. De jaarvergadering van de afdeling is vastgesteld op Woens dag 20 Januadi en de vastenavond vieringen zullen gehouden wordpn op 28 Ferbruari en 1 Maart. Evenals verleden jaar is de Maartvergadering vastgesteld op de feestdag van de Heilige Joseph, Vrijdag 19 Maart. Er zal die avond gesproken worden over huwelijk en huisgezin, terwijl ook de zegening der werktuigen zal plaats vinden. Op Donderdag 22 April zal de sluitingsavond van het. seizoen worden gehouden. De eerste kadervergadering in het seizoen op Woensdag 23 September a.s. zal gewijd worden aan het onder werp: interne verhoudingen in onze KAB. Het plan bestaat om als onderafde ling van de KAB een ontspannings vereniging op te richten die de leden gelegenheid beidt te klaverjassen, te biljarten, te schaken, te dammen, enz. Men kan zich hiervoor aanmelden bij de heren C. Corel, Havenplein 15 en J. G. de Heij, Schouwweg 20. „WASSENAAR OPENT HET NIEUWE HOOFDTERREIN A.s. Zondagmiddag zal de S.V. „Wassenaar" haar nieuwe hoofdveld in het Kerkehout in gebruik nemen. Zoals men weet, moest het vroegere terrein worden verlaten i.v.m wo ningbouw. Om 2 uur zal de bouwcommissie 't terrein en de tribune aan het bestuur overdragen. De tribune biedt 300 zit plaatsen en werd in zeer kfrte tijd opgetrokken, nadat bekend geworden was, dat de oude zitbanken door de schoonheidscommissie waren afge keurd. Om half drie speelt het eerste elftal van Wassenaar een wedstrijd tegen „Oud-Wassenaar". Geb.: Theodorus Hubertus Petrus z. v. C. T. Ruigrok van de Werve en M. J. Berntsen; Paulus Wilhelmus z. v. A. J. M» van Helmond en P. J. van der Hulst; Pieternella Hendrika d. v. C. Stigter en C. van Wijk; Astrid Ma rianne d. v. R. M. J. Breukers en G. M. B. Lampe; Johanna Hermhia d. v. H. Lanting en H. M. Lassink; Abra ham' Cornelis Evert z. v. J van Bie ten Paul z. v. P. R. M. J. Hanraets zen en H. H. van Wijngaarden; Maar- en R. B. Vermeen; Marcel Casper Willem z. v. E. W. M. H. Maessen en J. M. Hunger; Adriana Wilhelmina Maria d. v. G. Walraven en M. J. v. Tilburg; Maria Johanna Margaretha d. v. C. G. Knijnenburg en H. Scha per. Ondertr.: H. A. Behagel en A. R. Dijkhoffz; A. van Binnendijk en J. M. C. Geurts. Getr.: W. van Egmond en G. Star; E. Baart de la Faille en M. Waldop; J. M. Knijnenburg en M. J. C. Barn hoorn; G. Bloom en W. J. Knijnen burg; S. I. Brussee en J. Keus. ZOETERMEER Wit-Gele-Kruis. Wegens ziekte van Zr v. Hooff zullen de werkzaam heden worden voortgezet door Zr. Hofstede. Haar adres is Dorpsstraat 91. Tot commies ter secretarie (va cature Taillie) werd benoemd de heer J. Kakebeeke, le ambtenaar ter secre tarie der gemeente Borssele (Zld). VERBOND VOOR VEILIG VERKESR Geeft op alle borden acht die in Uw belang zfjn aangebracht. Dat is. zo'n echte volksuitdrukking, maar toch zit er een uiting van intense tevredenheid in. Dat beleven we thans ook, nu de nieuwe apparaten van PHILIPS, ERRES, FRIDOR, BLAUPUNKT, SCHAUB, e. a., beginnen binnen te komen. Straks zullen we er een tentoonstelling van hebben. GRAMOFOONS en GRAMOFOONPLATEN in enorme voorraden. waar iedereen zich thuis voelt, en vindt wat hij zoekt. KINDERJASJES vanaf 6 jaar I 9.75 Dames - Herenjassen Gr. Trenchcoat, beigq, R.A.F. Weerschijn, twee kleuren mantels, vanaf GABARDINE 2Uivci0l dames en heren, vanaf 19.75 [39.50 sportcolberts geruit en effen, vanaf pantalons gabardine, kamgaren, va. costuums tweed en kamgaren, vanaf costuums de betere soorten, vanaf 14.50 9.75 29.50 49.50 LEUNE - Janvossensteeg 67 - Tel. 22415 2* Aangeboden laag mo de! herenfiets 55, heren rijwiel als nieuw 70, kl. model damesfiets 60. Mooi damesrijwiel 70. ■Alles wordt onder garan tie verkocht. Rijwielhan del Achilles, Hogewoerd 9.1 2" Gevonden tussen Ven- nerr.eer en Oud-Ade, een dubbele motortas met in houd, tegen advertentie- kosten terug te bekomen. G. v. d. Hoorn, Voorweg 77, Nieuwe Wetering. 8568 2* Nest pannen, 5 stuks. 16 tot 24 cm., reseda, 14.95 alum, fluitketels vanaf 1.45, bekers, crème 24 cent, losse kopjes 28 ct. Bij ons kopen betekent geld besparen. Victorie-Bazar, Hogewoerd 3173. 8570 2* Antieke en ouderwetse meubelen te koop aange boden. Diverse ladekasten, kabinet, halfrond kastje, ronde en ovale eetkamer tafels, mahonie en eiken. Diverse kleine meubeltjes, secretaire, enz. Inkoop en ruilen. Fischer, Kerkstraat 45, Tel. 2648, Wassenaar. *2 Vuurspecie 0.25 per kg. Maak zelf uw kachel: vuurstenen, roosters, mica, pijpen, ellebogen, zakpij pen, schuifpijnen, haard platen, kolenschoppen, ko lenemmers, kachelhaakjes, haardenkit, enz. Pluym Zonen, Hogewoerd no 41, Tel. 21266. 2* Gouden Verlovings Da mes en Heren Ringen. In ruime keuze. Zonder inle vering. Op het graveren kan gewacht worden. Gou den' en Zilveren sieraden. Polshorloges. „De Goed kopere Zaak" maar betere waar. S. v. d Water en Zn. Haarlemmerstraat 185. GEVRAAGD: Leeftijd 1618 jaar, kunnende typen. Aanmelden directie: N.V. VREEKEN EN SCHUDEL, Papenstraat 5a Leiden. VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN door brandverzekering Mij. -te Amsterdam. Eventueel kleine portefeuille beschikbaar. Brieven onder no. 6843 bureau van dit blad. TE LEIDEN, VRAAGT Aanmelden schriftelijk Postbus 56, Leiden of persoon lijk bij de portier, Zoeterwoudseweg 1, Leiden, tussen 8 en 4 uur. 6830 ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3