Bouw van de (ophaalbare) Marebrug zal ongeveer anderhalf jaar duren Een prachtig uitstapje van de Leidse kath+ invaliden RIJNSTREEK VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 VIJF LEIDSE BRUGGEN VERDWIJNEN Door dc Mare-demping zijn drie bruggen overbodig geworden Toen enige jaren geleden de Mare-1 kwestie in de Leidse gemeenteraad kwam, werd het probleem aldus ge steld: de Mare behouden en vijf brug gen vernieuwen of de Mare dempen en twee nieuwe bruggen bouwen. Men beeft het laatste gekozen. In middels zijn de Lange Mare en Stille Mare gedempt, waardoor drie brug gen overbodig werden: de Hartebrug in de Haarlemmerstraat (wie wist, dat de kerk naar de brug genoemd is?), de St. Nicolaasbrug achter de kerk en de Touwersbrug in de Oude Vest. Blijven nog de Alkemadebrug over de Korte Mare en de grote Ma rebrug over de Oude Singel. Beide zullen geheel vernieuwd worden; de eerste is reeds verdwenen. De Hartebrug ligt nog wel in de Haarlemmerstraat, maar haar leven is slechts een kwestie van dagen. Het ter plaatse enigszins oplopende weg dek zal gelijk gemaakt worden met het niveau van de Haarlemmerstraat, die thans ook daar de normale breed te krijgt, zodat er dubbele tramrails gelegd kunnen worden en het links rijden van de tram in de richting Blauwpoortsbrug binnenkort tot het verleden behoort. Een zeer gevaarlijk verkeerspunt zal hiermede verdwij nen. De St. Nicolaasbrug, die over de Lange Mare de verbinding vormde tussen de Clarasteeg en de Vrouwen- kerkkoorsteeg, is reeds verdwenen Niets herinnert er meer aan. De Touwersbrug in de Oude Vest ligt er weliswaar nog, maar ook haar (grijze) leven zal van korte duur zijn. Ook daar zal het niveauverschil in het wegdek verdwijnen. Auto's moeten omrijden. De werkzaamheden voor de ver nieuwing van beide andere bruggen zijn reeds in volle gang. Over de Oude Vest wórdt momenteel een noodbrug gelegd, evenals over de Korte Mare. Beide zullen slechts die nen voor voetgangers en eventueel wielrijders, die hun fiets aan de hand houden. Voor het overige verkeer betekent dit dus stagnatie en omrij den. Op 14 September moet de hulpbrug over de Oude Vest klaar zijn. Het wordt een ophaalbrug, zodat het scheepvaartverkeer niet gestremd wordt, zij het dan, dat de eerste acht weken van de afbraak der oude brug de doorvaartbreedte van 6.30 meter tot 5.30 meter beperkt wordt. De nieuwe Marebrug, waarvan' de bouw anderhalf jaar zal duren, wordt een ophaalbrug zoals de andere brug over de Oude Vest bij de Pelikaan straat. De breedte wordt tien meter, waarvan zeven meter rijweg en twee trottoirs van anderhalve meter. De doorvaartbreedte zal acht meter wor den. Vaste Alkemadebrug. vaarthoogte van 1.90 meter. Aange zien de scheepvaart in de Korte Mare niet van grote betekenis is, behoefde er geen nieuwe ophaalbrug gebouwd te worden. De werkzaamheden zullen hier ongeveer een jaar duren. Onder tussen kan het lichte verkeer gebruik maken van bovengenoemde nood brug. De afdeling bruggenbouw van de dienst van gemeentewerken heeft dus de handen vol werk. Toch vindt men nog gelegenheid om verder te kijken en reeds worden er plannen ontwor pen voor de bouw van een nieuwe Turfmarktbrug, een basculebrug in de geest van de Blauwpoortsbrug, die nodig zal zijn in de nieuwe we£ van het Rijnsburgerweg-viaduct via de Veemarkt naar de Prinsessekade. Het is momenteel nog niet te zeggen wan neer aan de bouw hiervan begonnen wordt. Aangenomen mag echter wel worden, dat deze brug er over vijf jaar zal zijn, wanneer de Veemarkt verplaatst, de oude Beestenmarkt uit gehold en de Turfmarkt verbreed zal zijn. (Foto: „Leidse Courant") Burgerlijke Stand Geboren: Fiorina Johanna, d. v. G. Burger en A. H. C. Lindhout; Mar- garetha Hendrika Geertruida, d. van B. W. Huiberts en M. G. van der Veek Willy, d. van A. Otgaar en J. Breg- man; Rachel, d. van K. van der Zwaan en E. Brand; Virgenie Dina Maria, d. van E. Martinot en F. H. M. van der Krabben. Ondertrouwd: H. G. Buer en S. J. Jellema; J. Bogaard en J. M. Albers; J. van Dam en E. Moenen; J. C. Fles en C. W. van Berkel, G. J. de Graaf en H. van Kampen. J. A. de Jong en P. Lagendijk; J. Kagenaar en S. J. de Wilde; B. Lagendijk en C. J. M. Baan; G. A. Lotte en T. Vos; P. Pardon en W. Massaar; W. F. Prevoo en M. Blok; A. B. Verberne en T. J. M. van Ha- mersveld. Overleden: C. P. M. M. van der Klaauw dochter 1 jaar; P. J. Staf- feleu man 31 jaar; G. J. A. van Burg, dochter 18 jaar. GEM. AANKONDIGING W erk verdeling van B. en W. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis: I. dat zij hebben besloten de werk zaamheden van hun College als volgt te verdelen; De Burgemeester zal zich belasten met de behandeling van de zaken be treffende de Politie, de Brandweer, de Militaire Zaken, de Burgerlijke Stand, de Bevolking, het Oud-Ar chief, het Stedelijk Museum „De Lakenhal", de Leidsche Duinwater Maatschappij en de Inrichtingen „Endegeest" c. a. Wethouder Van Schaik zal zich belasten met de behandeling van de zaken betreffende het Onderwijs, de Culturele Zaken en de Sportbelan- gen. Wethouder Menken zal zich belas ten met de behandeling van de za ken betreffende de Sociale Zaken, het Armwezen, de Gemeentelijke Werkplaats, de Algemene Personeels zaken, de Volksgezondheid (Genees kundige Dienst en Badhuis) en de middenstandsbelangen. Wethouder Jongeleen zal zich be lasten met de behandeling van de zaken betreffende de Gemeentewer ken. het Bouw- en Woningtoezicht, de Volkshuisvesting, de Stadsontwik keling, de Wederopbouw, het Grond bedrijf, de Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst, de Industfiebelangen, het Verkeer en de Verdeling van Woon ruimte. Wethouder Van der Kwaak zal zich belasten met de behandeling van de zaken betreffende de Finan ciën, de Belastingen, de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit, het Openbaai Slachthuis, de Markt en Havendienst en de Volkscrediet- bank. II. dat bij ongesteldheid of afwe zigheid van de Burgemeester deze wordt vervangen door Wethouder Van Schaik. Indien deze verhinderd is, door Wethouder Menken, bij ver hindering van Wethouder Menken 1 door Wethouder Jongeleen en bij diens verhindering door Wethouder Van der Kwaak. Leiden, 2 September 1953. 6875 Gevonden Voorwerpen Sleutels, handschoenen, wanten, broche, gymschoen, kinderstep, luchtfilter (motor), vulpen, porte- monnaie, vacantiezegels, kinder handtasje, etui voor bril, herenre genjas, kinderschoentje, hoes voor parapluie, alpino muts, muntbiljet, bril, rozenkrans, ziekenfondskaart, padvindersriem, halsketting (paar- len), pakje inhoud kinderkleding, haarborstel, armband, hoofddoek, ceintuur, kinder jasje, windjack, grijs linnen tas met inhoud, tuinslang, bedlaken, zak inhoud tarwebloem, zonnebril, zakagenda, studieboek, spaarkaarten, couponboekjes, zak- kam, colbertjasje, reistas met in houd, wieldop van wagen, aapje (speelgoed), jopper, broekje nieuw (geel), rijwieltasje, sjaal, zwem broekje, badbak, foto-toestel, vulpot lood, geldsbedrag, zilveren ring, vaarboom, vulpen en vulpotlood in étui, rood hek, regenmantel, kinded- kleding, steunzool, nylonkous, rug étui, rood hek, regenmantel, kinder mandje, vishengel met schepnet, doosje met inhoud, capuchon, pad- vindersfluit, damesschoenen, dop van benzinetank, rand met glas van hor loge, rol tekeningen, herenhoed, bankbiljet, boodschappentas, gas kraan (koper), schoolétui, actetas met inhoud, vierkleuren vulpotlood. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureu van Politie, Zonneveldstraat 10, op Woensdag en Zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 16.00 uur. Vrijdag 4 September. Op onze ochtendwandeling door Leiden zagen we gisteren twee sche pen, die zich handig door de talrijke stadsbruggen wrongen, beide gela den met in totaal vier nieuwe vlieg tuigen, bestemd voor de Marine Luchtvaartdienst in Valkenburg. De vliegtuigen zijn afkomstig uit Ame rika en zullen op het vliegveld in elkaar gezet worden. U begrijpt na melijk wel, dat zij gedemonteerd vervoerd werden. Het waren toestel len van het merk Avanger, he- stemd voor verkenning en vernieti ging van duikboten, uitgerust met één motor, twee mm. kanonnen en torpedo's of dieptebommen. Aan de buik bevindt zich een radarkoepel. Ziezo, dat weet u alweer. Vervolgens moet u weten, dat er morgen in Leiden een grote collecte ten bate van het Roode Kruis wordt gehouden. De gehele opbrengst komt ten goede aan de slachtoffers van de natuurramp in Griekenland. Wie zich nog herinnert hoe het buiten land ons heeft geholpen bij de wa terramp, zal automatisch flink in zijn beurs tasten om de Griekse slacht offers, wier ellende velen in het filmjournaal wel gezien zullen heb ben, enigszins te lenigen. Aangezien het succes van een stratcollecte gro tendeels afhangt van het aantal col lectanten (trices) doet het Roode Kruis, afd. Leiden, een dringende oproep om aan de collecte mee te werken. De collectebussen worden morgenochtend vanaf 8 uur en he denavond tussen 7 en 9 uur uitge reikt in het gebouw Rapenburg 24. Er is nogal eens geklaagd, dat de verkeersborden op de Boter- en Vis markt te lang blijven staan nadat de markt al afgelopen is, zodat het rijverbod er opgeheven zou kunnen worden. Er zal thans echter nauw lettend toegezien worden op tijdige plaatsing en verwijdering, overeen komstig de politieverordening, dus Woensdagavond om 6 uur en Zater dagavond om 7 uur. Momenteel houden drie Leidse kunstenaars een tentoonstelling in Den Haag: Giselle van Essen-Kuster, Will H. Tweehuysen en Meindert Zaalberg, de twee eersten met schil derijen, de laatste met aardewerk. De tentoonstelling wordt gehouden in de kunstzaal Plaats. Hoewel het weer aankondigt, dat de zomer afgelopen is en de herfst in het verschiet ligt, zijn we toch nog niet in de stemming om aan verga deringen te denken. Op één uitzon dering na. Want vanmorgen ontvin gen we bericht, dat er op Dinsdag 22September a.s. in Den Burcht te Leiden een bijeenkomst wordt ge houden, waarop de Ned. R.K. Vrou wenbeweging en de Ned. R.K. Mid denstandsbond alle kath. midden- standsvrouwen van Leiden en om geving heeft uitgenodigd. Een vergadering van middenstandsvrou wen dus. Nog nooit beleefd! Van daar dat we er met spanning naar uitzien. Mevr. B. Kortekaasden Haan zal er spreken over de hou ding van de kath. vrouw in het ge zinsleven, waarna rector Kraakman het zijne zeggen zal over de hou sing van de kath. middenstands vrouw tegenover zaak, organisatie en maatschappij. We zijn benieuwd! Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Keereweer in dienst trad van de lakenfabriek J. J. Krantz Zoon N.V.. Om elf uur werd de jubilaris met familie ten kantore ontvangen, waarbij de buitengewone hoedanigheden var de heer Keere weer belicht werden. Door de heer A. Krantz werden hem daarbij eni ge fraaie en nuttige geschenken overhandigd. Vervolgens sprak de heer W. D. van Kampen enige waar derende woorden, speciaal er op wijzend, dat de heer Keereweer steeds voor het bedrijf en hem ge reed stond en overhandigde hem na mens enkele employé's een geschenk. Tenslotte bracht de heer M. C. Broers hem namens de personeels vereniging dank voor zijn collegiale houding en prettige samenwerking met alle leden van het personeel, onder overhandiging van een ge schenk. Zijn dochtertje mocht ook in de cadeaux delen en ontving enige dozen bonbons. De heer Keereweer dankte zichtbaar onder de indruk in het bijzonder de directie en hoopte, dat hij nog vele jaren in het bedrijf werkzaam mocht zijn. De heer A. de Keizer- tijdelijk schrijver ten kartèonre der directe belastingen te Leiden is met ingang van 1 Augustus 1953 benoemd tot adjunct-commies van 's Rijks Belas tingen. De heer H. J. van Katwijk, tijdelijk schrijver ten kantore der di recte belastingen te Leiden is met ingang van 1 October 1953 benoemd tot schrijver van 's Rijks Belastim gen in vaste dienst. Ook voor de St. Lodewijksgroep (St. Petrusparochie) is de vacantie afgelopen. Morgen worden de wel pen en verkenners weer op de nor male uren op de bijeenkomst ver wacht. Zij beginnen natuurlijk alle maal morgenochtend om kwart voor zeven met de verkennersmis! Als we gisteren niet zo verstrooid geweest waren, hadden we u zeker al eerder verteld, dat Woensdag avond de 8-jarige P. V., die in de va cantie een groenteman mocht helpen, op de Sitterlaan van een paard ge vallen is: dat hij even zou wegbren gen. Hij verwondde z'n arm en werd door de E.H.D. naar het ziekenhuis gebracht. Tenslotte nog dit. De R.K. Volley- balver. „Cycloon" gaat met frisse moed weer aan de training begin nen, voor het eerst morgen op de gewone tijden. Het bestuur rekent er op, dat alle leden zullen komen, te meer omdat er enige belangrijke me dedelingen gedaan zullen worden. STADSKOK Het is de laatste jaren een tradi tie geworden, dat in de eerste week van September de leden van de Ned. R.K. Invalidenbond „St. Liduina',' afd. Leiden en omstreken, een uit stapje maken. Woensdagmorgen haalden drie bussen de leden van huis, waarna gezamenlijk vertrok ken werd vanaf het St. Petruskerk plein. Het weer was prachtig, de stem ming in de bus direct voortreffelijk en het uitzicht schitterend. Jong en oud begonnen een liedje te zingen, anderen lachten om een grap en weer anderen genoten van de mooie natuur. Zo ging het over Gouda op Zeist aan, waar de eerste aanleg plaats was voor een kopje koffie. Spoedig werd de speeltuin bezet en vermaakte men zich op schommels, wippen, enz. De foto's zullen straks wel uitwijzen hoe de leden zich er geamuseerd hebben! Na een pauze van anderhalf uur ging de tocht verder naar Amers foort, waar de leden in wier mid den zich ook de geestelijk adviseur, kapelaan C. Thomas, bevond een uitstekende maaltijd alle eer aan deden. Nog geruime tijd bleef men er bijeen, totdat om vier uur weer het startsein klonk. Spoedig reden de bussen in de richting Hilversum, waar het gezelschap om half zes op Anna hoeve arriveerde. Helaas ver dween toen de zon en begon het te regenen, maar de gezelligheid werd naar binnen verplaatst en onder het genot van een kopje thee was de stemming al spoedig weer op peil, getuige het enthousiasme waarmede er gezongen werd. Voor de laatste maal gingen de deelnemers weer in de bussen en toen reden zij op Leiden aan, waar het gezelschap om negen uur aan kwam, met vreugde terugdenkend aan een heerlijke dag. De 85 leden dankten mevr. Van Ulden en de chauffeurs voor hun uitstekende zorgen en kunnen niets anders doen dan alle andere kath. invaliden aan sporen zich eveneens als lid aan te melden op Rapenburg 22 of op Kort Galgewater 2. Ook bij kap. Thomas, pastorie Lorentzkade 16, kunnen nieuwe leden zich melden. ALPHEN AAN DEN RIJN P. v. d. A. EN DE RAADCOMMIS- SIES Naar wij vernemen kan de P.v.d.A. zich moeilijk neerleggen bij de be slissing van de raad omtrent het be zetten van de diverse commissies. Aanvankelijk was een overeen stemming bereikt, doch door de ver kiezing van het partijlid van de raad, de heer G. Nijman tot wethouder, waren de raadsleden genoodzaakt de verdeling van de commissies te her zien. Dit geschiedde tijdens de raads vergadering van 1 September, toen de heer Ruijssenaars (KVP) verzocht had ruggespraak met elkaar te mo gen houden Hiertoe zijn de raadsle den in de kamer van B. en W. bij eengeweest en hadden, na beraad slaging van ruim een uur, het resul taat bereikt, zoals wij dat Donderdag publiceerden. Hieruit blijkt, dat de P.v.d.A. maar karig bedeeld is in de diverse com missies. Slechts in de commissie belast met de woonruimteverdeling heeft een der leden, de heer J. C. Duin 'n plaats gekregen, doch voor hem moest de heer Ph. H. Rogaar, P.v.d.A., die al jaren in deze commissie had geze ten, ruimte maken. Ook dit laatste kan de goedkeuring van de raads fractie van de P.v.d.A. moeilijk weg dragen. Door de heer Duin is hier over een opmerking via het college tot de raad gericht in dezelfde verga dering van 1 Sept. Toen verzocht het zijn benoeming in plaats van de heer Rogaar, in beraad te mogen houden. Het ziet er nu wel naar uit, dat een herziening van bedoelde stemming zal worden verzocht. Veertig jaar bij belastingen. Dinsdag 22 September hoopt de heer J. C. Zwijgers, rijks-ambtenaar bij de directe belastingen alhier, zijn 40-jarig jubileum bij 's Rijks belas tingen te herdenken. Na eerst in di verse gemeenten werkzaam geweest te zijn is de heer Zwijgers ongeveer 15 jaar te Alphen aan den Rijn, waar hij als deurwaarder van genoemde dienst zijn werkzaamheden aanving. Zilveren jubileum. Zaterdag 5 September herdenkt de heer C. v. d. Zee Aarkade 38 te Alphen aan den Rijn zijn 25-jarig jubileum bij de Motorenfabriek van de N.V.D. en Joh. Boot. BOSKOOP ONVOORZICHTIG KIND AANGEREDEN Toen de heer G. S. uit Boskoop, met zijn auto uit de richting Alphen aan de Rijn komend over de Goudse Rijweg reed, stak plotseling het 5- jarig dochtertjs van de familie P. de weg over. S. trachtte het kind door een slin gerende beweging mis te rijden, doch kon niet voorkomen, dat zij door de auto werd geraakt. De verwondingen bleken van dien aard, dat een te hulp geroepen dok ter overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk achtte. In dit geval trof de bestuurder niet de minste schuld. ZILVEREN PROFESSIE FEEST VAN Zr. LOYOLA EN Zr. GABRIELE Woensdag j.l. was het de dag van het 25-jarig professiefeest van zr. Loyola en zr. Gabriële. Zr. Loyola is sinds 1939 te Boskoop werkzaam als hoofd van de lagere school, behalve gedurende de jaren 19451950, en heeft uit dien hoofde vele Boskopertjes onder haar hoede gehad. Zr. Gabriële is gedurende de laat ste twee jaar als lerares werkzaam aan de naaischool. De laatste schooldag voor de va cantie werd de kinderen van de la gere- en van de naaischool, een feest dag bereid in het R.K. Verenigings gebouw. Woensdag werd de feestdag meer intiem in het Zusterhuis gevierd, 's Morgens werd ter intentie van bei de zusters een H. Mis opgedragen in de zusterkapel, terwijl in de kerk de H- Mis werd opgedragen met dezelf de intentie. Vele leerlingen en oud leerlingen waren aanwezig. Leidse Universiteit BENOEMINGEN AAN LEIDSE- EN GRONINGSE UNIVERSITEIT Bij K. B. is aan dr. T. A. Springer, wetenschappelijk ambtenaar le klas se aan de Rijksuniversiteit te Leiden met ingang van 21 September 1953 wederom opdracht verleend om aan deze Universiteit onderwijs te geven in de wiskunde. Bovendien is aan dr. A. A. Prins, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, opdracht verleend om ge durende het tijdvak van 1 October 1953 tot en met 15 December 1953 aan de Rijksuniversiteit te Groningen on derwijs te geven in de Engelse taai en letterkunde. Prof. dr.. C. J. Gorter, directeur van het Kamerlingh Omnes-Labora- torium der Rijksuniversiteit te Lei den, zal het internaionale congres over theoretische natuurkunde, dat van 14 tot en met 22 September te Tokio en Kyoto in Japan wordt ge houden, bijwonen. De organisatie voor wetenschappelijk onderzoek in Indonesië (OPIPA) heeft hem uitge nodigd, in aansluiting op deze reis wetenschappelijke voordrachten te houden in Djakarta, Bogor Bandung, en Djokja. De Stichting Culturele Samenwerking zal hierbij medewer king verlenen. ROELOFARENDSVEEN AFSCHEID KAPELAAN J. POEL. Dc parochianen van „Maria Presen tatie" waren Donderdagavond in gro ten getalen naar den Burcht gekomen om afscheid te nemen van haar 1ste kapelaan J. Poel, die precies twee jaar geleden zijn eerste benoeming als kapelaan te Roelofarendsveen kreeg. Om aan dit afscheid de droe ve kanten wat af te schaven,, had men een prachtige bloemenversiering aangebracht. Dit nam niet weg, dat reeds de eerste spreker, de heer W. A. van Harteveld, die tevens deze bijeenkomst presideerde, namens de parochiële jeugdbeweging het een minder aangname taak noemde om een afcheidswoord tot de vertrek kende kapalaan te spreken. Spr. re sumeerde allereerst het vele werk door kapelaan Poel in deze nog jonge parochie verricht. Vooral het jeugd werk had zijn zorg. Met hart en ziel heeft de kapelaan voor de parochie gewerkt, vooral voor de jeugd. Spr. roemde zijn werk voor het beschik baar krijgen van 't jeugdgebouw, de inrichting en de financiële zorg hier voor. Namens de jeugd bracht spr. dank voor dit alles en namens hem personolijk voor de prettige wijze van samenwerken. Doordat de loco burgemeester van Alkemade ver hinderd was, bracht de heer Van Harteveld ook namens het gemeen tebestuur de waardering over voor het werk van de scheidende kape laan. Vervolgens was er een rij spre kers en spreeksters, die beurtelings hun waardering en lof toezwaaiden aan de scheidende kapelaan en hun woorden veelai van een prachtig cadeau vergezeld deed gaan. Namens het Jeugdwerk was dit A. J. van Velzen, voor de N.K.J.B. de heer J. Pouw, voor de beide meisjes congregaties mej. Trees Otte, de heer Dalhuizen namens de nog jonge speeltuinvereniging, de heer C. Boeker als voorz. van DOSR, de heer C. Hoogenboom namens tafeltennis vereniging „Sparkler", de heer J. Eeckman, die een door hem geschre ven geschiedenis der parochie over handigde, en de heer C .v. Klink namens de textielarbeidersbond. Een aardig moment was het, toen alle misdienaars ten tonele versche nen en een van hen, Tim v. d. Meer, zijn dank namens allen uitsprak en een passend cadeau aanbood. Ont roerd nam de kapelaan met een handddruk afscheid van zijn misdie naars. Intussen deed de tafel waar achter kapelaan Poel was gezeten denken aan pakjesavond met Sinter klaas, maar de klap op de vuurpijl kwam nog, toen de heer Van Harte veld namens de gehele parochie, daarbij de nadruk leggend op de spontane wijze waarin ook Nieuwe Wetering zoals steeds hierin heeft bijgedragen, een geschenk onder cou vert overhandigde. Oók pastoor S. Ligthart bracht de vele verdiensten van kapelaan Poel voor de parochie naaf voren. Tegen uw opvolger, die dezer dagen kerk en pastorie bezich tigde en het er allemaal aardig vond uitzien, heb ik gezegd: „Ja en toen kapelaan Poel kwam was het alle maal nog bagger". Zo is het ook met uw werk voor de parochie geweest. Toen gij hier kwam was er bijna nog niets, en nu is er reeds een rij van sprekers geweest van jeugdwerk en verenigingen die u hun dank kwa men brengen, omdat gij dit alles in het leven hebt geroepen. Tot slot sprak pastoor als zijn wens uit, dat kapelaan Poel hem in de toekomst nog vele malen zal bezoeken en hij ook in Bovenkarspel zijn zegenrijke priesterlijke arbeid met het zelfde succes zal kunnen voortzetten. Tot slot sprak kapelaan Poel een dank woord tot alle spreker, ook voor de ontvangen cadeaux. Tot slot richtte kapelaan zich tot de pastoor, die hij dank bracht voor de opleiding in het parochiewerak en zijn hartelijkheid in de omgang. T.a.v. zijn opvolger vroeg kapelaan aan de parochianen de zelfde medewerking en bereidwil- ligheid, waarmede zij hem waren te gemoet getreden. In groten getale kwamen hierna de parochianen met een persoonlijke handdruk afscheid nemen van hun kapelaan. Tijdens deze avond bracht het dameszangkoor o.l.v. de heer G. Kuipers, met enkele zangnummers enige afwisseling. Laatste Berichten LEIDSCHENDAM Vijf KVP-ers bedanken officieel voor de raad De vijf K.V.P.-raadsleden te Leid- schendam t.w. mr, Dietz, Copray, Meester, Langeveld en Van Veen, die in verband met de gang van za ken bij de wethoudersverkiezing aan kondigden voor hun lidmaatschap van de raad te zullen bedanken, hebben het niet bij een dreigement gelaten. Vandaag hebben zij in over eenstemming met de voorschriften hun ontslag schriftelijk ingediend. De onaangenamheden waren ont staan, toen deheer Copray, die door vijf van de acht K.VJP.-leden werd gesteund in zijn candidatuur voor wethouder het veld moest ruimen voor de heer De Ruijter, die de stem men verwierf van drei partijgeno ten (K.V.P.'ers en de overige le den van de raad, voor zover deze niet behoorden tot de K.V.P.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2