RIJNSTREEK DUINSTREEK School- en zwemwedstrijden voor de jeugd van Alkemade Dwaaltocht per fiets DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 DE LEI USE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Einde van avontuurlijke auto-tochtjes i Aan de avontuurlijke en gevaar lijke auto-tochtjes van een drietal 16- jarige Alphense jongens is wellicht te vroeg naar hun zin een einde ge komen. Zij hadden de gewoonte om onrechtmatig gebruik te maken van andermans autp's en daarmee tochten te maken in de streek. Vroeger was zulks hier te lande slechts in zoverre strafbaar, dat diefstal van benzine (slechts voor het verbruikte kwan tum) kon worden tenlaste gelegd. Thans wordt dit feit met zware boete bestraft. Sinds enkele dagen verdwenen hier en daar -geparkeerde auto's, welke later elders in de gemeente weer werden teruggevonden. Zo miste de oliehandelaar L. Schouten onlangs voor zijn woning in de Hoofdstraat zijn luxe wagen, 'welke hij zeker meende daar te heb ben geparkeerd, des avonds. Maar waar hij ook voor alle zekerheid zocht, de wagen was onvindbaar. Een aangifte bij de politie volgde. De auto werd later teruggevonden in de Ruijsdaelstraat. Een soortgelijk geval deed zich de zer dagen ook voor met de auto van de manufacturer C. Ketel, wiens auto van de Rijnkade werd weggere den, zonder dat iemand zulks op merkte. De jongelui hadden het in beide gevallen vrij gemakkelijk. De portieren waren niet gesloten en het conctactsleuteltje vonden ze waar ze het nodig hadden. De auto van de heer Ketel werd de andere morgen in het Hazeveld onbeheerd teruggevon den. Als gewoonlijk ging het drietal gezamenlijk op reis en trad een van hen als chauffeur op. De andere twee konden niet rijden. De nodige papie ren bezaten ze uiteraard geen van drieën, want afgezien nog van het „kunnen" rijden, wettelijk mogen ze het pas op 18-jarige leeftijd doen. Maar ze reden graag, zeiden ze tegen de rechercheur, die hen eens aan de tand ging voelen, en daarom kon den se waarschijnlijk de tijd niet afw/chten. De knapen wacht nu wel licht een zware strafen de auto bezitters worden hiermee gewaar schuwd hun auto steeds af te sluiten en dit zeker te doen in de avonduren! DE NIEUWE COMMISSIES /Tijdens de eerste vergadering van ie nieuwe raad werden de onderschei dene commissies als volgt samenge steld: Commissie van bijstand voor de in dustriële ontwikkeling: De heren W. Brouwer, Ph. H. Rogaar en G. Ges man, plaatsvervangers de heren A. Honout en A. Kroon. Water- en Lichtbedrijven: De he ren W. Geerlof, A. Kroon, W. S. v. d. Meent en A. v. d. Akker, plv. J. C. Duin en L. C. Slootjes. Grondbedrijf: De heren A. F. Ruijs- i senaars, G. Goedhart, C. Verduin en voortvloeiende belangen behartigd. Hun weigering, zonder dat daarvoor redelijke argumenten worden aange voerd, achtte de heer Duin gelijk aan een acte van onbekwaamheid. Daar om wilde hij zijn benoeming nog even overwegen. Overigens gingen alle benoemden met hun functies accoord. De raad werd als volgt in drie afd. verdeeld: I. J. C. Verduin, J. v. d. Lee, W. S. v. d. Meent, J. C. Duin en A. Honout. II. P. Verdonk, W. Geer lof, G. Gesman, H. v. d. Akker en Ph. H. Rogaar. III. G. Goedhart, A. F. Ruijssenaars, A. Kroon, W. Brouwer en L. C. Slootjes. Alphense Schaakclub Onder voorzitterschap van de heer A. H. Hooijer, hield de Alphense Schaak club in het IJsclubgebouw haar jaar vergadering. De heer drs. M. Verburg, schaak kampioen van Alphen, had de bur gemeester Schokkingbeker voor een jaar veroverd. Deze werd met een toepasselijke speech aan de winnaar uitgereikt. Aan de heer C. Brunt viel de eer te beurt voor de tweede maal de wis selbeker van1 de zomer-competitie te veroveren. De jeudige deelnemer W. de Ruiter kreeg voor de beste prestatie in het afgelopen seizoen de derde wissel beker. De heer A. H. Hooijer werd als voorzitter herkozen. De heer C. Brunt, die zich niet herkiesbaar stel de, werd vervangen door de heer drs. M. Verburg. Ook de penningmeester werd herkozen. „Wie wint de pot?" een gezellige noot tussen de zeer zakelijke mo ment door, bracht de winnaar van de hoofdprijs in het gelukkige bezit van een taart. Na breedvoerige discussie werd de competitieregeling, volgens voorstel van de heer drs. M. Verburg, aange nomen. Het was gisteravond feest in de speeltuin Oudshoorn en wel om twee redenen. Opa Russenberg, de opzichter van de tuin, herdacht zijn 82ste geboortedag en het bestuur stelde bij deze gelegenheid een nieuwe familieschommel in ge bruik, welke de naam van de oude heer draagt. Door de kinderen werd de heer Rusenberg in optocht om 7 uur van zijn huis gehaald en naar de tuin ge bracht. Hier sprak de voorz. van de tuin, de heer A. Penders, woorden van waardering tot de jarige en ter zijnar ere stelde hij de nieuwe aan winst van de tuin, een grote zes persoons familieschommel, in ge bruik. Onder groot gejuich maakte de heer Rusenberg met zijn klein kinderen het eerst gebruik van dit nieuwe speelwerktuig. L.TJ3. In hotel „Toor" hield de pl. afd. van de L.T.B. haar eerste vergadering van dit seizoen. De hebben gemaakt, ontvingen een klei ne verrassing. De heer P. Tuyn, oud-bestuurslid, kreeg van de voorz, dankwoorden te horen. De heer M. v. d. Laarse, die momenteel als lid het langst in de vereniging meewerkt, werd door de heer Zuidam toegesproken en mocht een geschenk in ontvangst nemen. BOSKOOP FESTIVITEITEN ROND GOUDEN JUBILEUM VAN DE HARMONIE CONCORDIA. Door het bestuur van de Harm. Concordia is ter herdenking van haar gouden jubileum op Zaterdag 5 Sep tember a.s. het volgende programma voor een te houden marsconcours en jubileumconcert samengesteld: Alle deelnemende verenigingen verzamelen zich v.a. 14.30 uur in het Veilingsgebouw. Om de 20 minuten marcheert een vereniging vanaf dit gebouw via de Koninginneweg, Zuid kade en Julianastraat naar het wed- strijdparcours-terrein aan de Wilhel- minalaan, die voor deze gelegenheid is afgezet. Op het concours-terrein worden de corpsen naar hun presta ties beoordeeld, waarvoor fraaie prij zen beschikbaar zijn, o.a. een grote bronzen medaille van H. M. Koningin Juliana en een beker geschonken door de Oranjever. „Boskoop". Aan de deelnemende verenigingen en drumbands is het verzoek gericht om gezamenlijk de „Feestmars" van v. d. Glas uit te voeren, gedirigeerd door een der juryleden. De drumbands zullen hieraan voorafgaande enige militaire marsen uitvoeren. Deze uit voering vindt plaats in de muziek tent bij de hefbrug. Na deze massale uitvoering wordt de concours-uitslag bekend gemaakt. Te 20 uur wordt in de tent die evenals de omgeving feestelijk verlicht zal zijn, een con cert gegeven. Hieraan werken mede: Het Chr. Dameskoor „Hosanna"; de Chr. Gem. Zangver. „Hosanna"; het mannenkoor „Die Gouwe Sanghers"; Drumband „Concordia" en de Herm. „Concordia". Bij wijze van experi ment zal het mannenkoor „Die Gou we Sanghers" met begeleiding van Concordia, onder leiding van de heer G. van Beek twee nummers uitvoe ren, terwijl het dameskoor en het ge mengd koor van Hosanna mede zullen werken aan de grote taptoe. ROELOFARENDSVEEN KOSTER J. VERSCHIE IN HET ZILVER. Hoewel de eigenlijke jubileumda tum 16 Juli was, hoopt de heer Jan Verschie op 8 Sept. zijn zilveren ju bileum te vieren als koster in de pa rochie van St. Petrus Banden, te Roelof arendsveen. Deze late viering houdt verband met de ernstige ziekte van de broer van de jubilaris, pastoor H. Verschie, in Juli. Gelukkig is de zieke thans in zoverre hersteld, dat de viering door gang kan hebben. Koster Verschie heeft, zoals alle kosters, een veelzijdige taak. Als wij zijn voorliefde voor het een of het onder moeten noemen, dan denke wij aan de bedevaart naar Kevelaer. Bij na ieder jaar heeft hij aan deze jaar lijkse bedevaart deelgenomen. 23 Ja ren heeft hij de kerk gediend onder het pastoraat van pastoor J. G. Onel en de laatste twee jaren onder pas toor Schoenmaker. Ongetwijfeld zal het mooiste moment van de viering van zijn jubileum zijn de plechtige H. Mis, die op 8 Sept. des morgens te 9 uur tot zijn intentie wordt opgedra gen. Voorts zal het hem deze dag natuurlijk niet aan belangstelling ont breken. Naast de vele gelukwensen en waarderende woorden zal koster Jan Verschie deze dag ook letterlijk in de bloemetjes worden gezet. W. S. v. d. Meent, plv. J. v. d. Lee v00rz., de heer J. van Niekerk, zette en A. Honout. i oa. uiteen de huidige situatie bij Gemeentewerken: De heren A. v. d, ^vita Nova". I.v.m. gerezen moeilijk- Akker, J. v. d. Lee, G. Gesman en A, Honout, plv. Ph. H. Rogaar en A. Kroon. Financiën: De héren G. Goedhart, A F. Ruijssenaars, W. S. v. d. Meent en W. Brouwer, plv. de heren L. C. Slootjes en J. C. Duin. Onderwijsaangelegenheden: De he ren A. F. Ruijssenaars, W. Brouwer, A. Kroon en Ph. H. Rogaar, plv. de heren J. C. Duin en G. Goedhart. Strafverordeningen: De heren L. C. Slootjes, P. Verdonk en C. Verduin, plv. de heren A. Honout, G. Goed hart en J. v. d. Lee. Overleg in ambtenaren en werklie denzaken: De heren A. v. d. Akker, W. Geerlof, P. Verdonk en A. Ho nout. Sociale Zaken: De heren W. Geer lof, Ph. H. Rogaar, A. F. Ruijssenaars en P. Verdonk. Woonruimte-commissie: De heren A. F. Ruijssenaars, G. Gesman en J. C. Duin, als raadsleden en de heren H. Brokaar en W. van Beijeren uit de burgerij, plv. de heren W. v. d. Bijl en J. v. d. Lee (raadslid). Inzake subsidiëring van jeugdvere nigingen: De heren W. Geerlof, Ph. H. Rogaar, J. v. d. Lee, A. Honout, W. S. v. d. Meent en A. Kroon (het oorspronkelijk aantal van vijf leden is nu op zes gebracht. Hierbij ver zocht de heer Geerlof het gelijk aan tal weer oneven te maken en op ze ven te brengen. Het college nam dit in overweging en zal nader beslis- Als gedelegeerden van het gemeen tebestuur werden benoemd in de be sturen van de Nutsstichting tot ver betering van de Volkshuisvesting, de heer A. v. d. Akker, van de woning bouwvereniging „Eensgezindheid", de heer L. C. Slootjes; van „Volksbe lang", de heer A. Honout; van de woningbouwvereniging „Alphens Be lang", de heer A. Kroon; van de wo ningbouwvereniging „St. Joseph", de heer P. Verdonk; van de speeltuin vereniging „Bloemhof", de heer A. Kroon; van „Oudshoorn", de heer W. S. v. d. Meent; van Kindervreugd, de heer W. Geerlof; van de Stichting Alphense Rijwielvierdaagse, de heer A. Kroon; van de ver. Alphens Zwembad, de heer W. Brouwer; van de Chr. Lagere Landbouwschool, de heer G. Goedhart; van de Chr. Tech nische school, de heer W. Geerlof; van de Landbouw Huishoud school, de heer C. Verduin; in de contact commissie voor de sport, de heer G. Goedhart; tot lid van het alg, bestuur van de Stichting „Oud Alphen en Omstreken", de heer W. Geerlof. Bij de samenstelling van de com missie voor de woonruimteverdeling, vezocht de heer J. C. Duin zijn be noeming in beraad te mogen houden. Het speet hem, dat de heren W. S. v. d. Meent en Ph. H. Rogaar niet in die commissie werden gehandhaafd. Zij hebben van begin af aan de daaruit heden is in de loop van de Woensdag te Leiden, in de Stadsgehoorzaal een vergadering gehouden om de moei lijkheden onder ogen te zien. Door de L.T.B. wordt opnieuw een kader cursus georganiseerd teneinde de deelnemers dieper inzicht te geven van de vraagstukken met betrek king tot het agrarisch leven. Het pl. bestuur zal trachten deze cursus in Alphen aan den Rijn te doen houden voor de gehele Rijnstreek. Opgaven kan men richten, dus uit de gehele streek, aan secretaris, de heer Joh. C. Vink, Prins Hendrikstraat 76a, tel. 2208 te Alphen aan den Rijn. De voorz. had ook nog herinnerd aan het gunstige vorgaande jaar, mede dank zij de verhoging van de melkprijs met 2 ct., door bemoeiingen van de organisaties via het C.M.C. Voor de bedevaart naar Heiloo, op Dinsdag 15 September gaven velen zich op. Spoedige aanmelding kan alsnog geschieden bij de secretaris. De intentie van deze bedevaart luidt: Eenheid van beginsel en handelen. Om 10 uur wordt de plechtige H. Mis opgedragen door kapelaan J. P. v. Beukering uit Amsterdam, die te vens de predicatie zal houden. Om 12.30 uur vindt de St. Willibrordus- hulde plaats voor de kleine of ge nadekapel. Om 3 uur houdt pastoor H. A. J. Drost uit Schoórl een rede. Om 14 uur wordt de bedevaart met plechtig Lof met processie en pre dicatie van de Bondsadviseur Jac. v. d. Hoogte uit Amsterdam. In Nov. wordt dit jaar wederom de oogstdankdag geauden. Het pro gramma hiervoor zal het bestuur nog nader uitwerken. „Hou-vast" in het goud. De Gymnastiekvereniging „Hou-Vast" hield Woensdagavond int het IJsclub- gebouw haar 50e jaarvergadering, welke geleid werd door de directeur - voorz., de heer P. Zuidam. De ver gadering werd bijgewoond o.m. door de heer E. v. Elk, een der oudste le den en mede-oprichter van „Houd- Vast". De heer H. de Looij, penn., had wel iswaar een belangrijk saldo, maar de voorz. lichtte toe, dat er nog vele uit gaven voor de deur stonden. Tot leden van de nieuwe kascon trole-commissie werden benoemd mevr. N. Flaman-van Vierzen, Tony Vermeij en de heer L. v. d. Hoek. Wegens periodiek aftreden wer den de heren H. de Looij en J. van Hart herkozen. In de vacature van de afgetreden secretaris werd op be stuursvoorstel gekozen de heer J. v. Eijk. De dames S. v. Eijk, C. Zuidam ,A. Zuidam, A. Reijneker, Th. v, Heijnin- gen en de heer P. Meijerink, die zich voor de vereniging verdienstelijk Ondanks het feit, dat van de zijde der ouders slechts matige belangstel ling werd getoond, mogen de school- zwemwedstrijden, die in het zwembad van Paviljoen „de Brasem" plaats vonden een groot succes genoemd worden. Aan de krachtmeting werd deel genomen door alle cholen van Oude en Nieuwe Wetering en Roelof- arendsveen. Om de wedstrijden te animeren waren van de zijde van het gemeentebestuur, in samenwerking met de verschillende schoolbesturen, een aantal prijzen in het vooruitzicht geteld en we kunnen wel zeggen, dat om deze prijzen fel is gestreden. Het ging er overigens sportief aan toe, want de supporters aan de wal moedigden niet alleen hun school- of klasgenoten aan, maar juichten even zeer voor de tegenstanders. Ondanks dit vele lawaai mag de commissie er echter op bogen, dat het geheel een ordelijk verloop had. Na afloop van de wedstrijden wer den alle kinderen in Qpn grote kring opgesteld en sloot de gemeente-secre taris de heer W. A. van Harteveld dit zwemfeest.. Spreker constateerde, dat in de achter ons liggende maanden onder leiding van het badpersoneel goed geoefend is, doch hij was niet tevreden over het kleine aantal jon gens, dat aan de wedstrijden had deelgenomen. Van de zijde van de meisjes was de belangstelling veel beter. Spr. merkte op, dat in dit waterland een A-diploma niet voldoende geacht kan worden. Ieder jaar wordt door de ge meente een belangrijk bedrag be schikbaar gesteld voor de instand houding van het zwembad en er mag verwacht worden, dat voor deze bad gelegenheid een evenredige belang stelling wordt getoond, temeer, daar onder de leiding van het badperso neel behoorlijk kan worden beoefend. Hierna volgde de prijsuitreiking door de heer van Harteveld, die een vriendelijk woord had voor elke win naar. Tot slot werden de gisteren be haalde zwemdiploma's uitgereikt door de heer Stekermans. De grijzen werden gewonnen als volgt: 25 M. schoolslag voor meisjes be neden de 8 jaar: 1 Lida Kuiper; 2 Hilie Zegers; 3 Cootje Knotnerus. Groep I. 25 M. schoolslag voor meisjes: 1 Thea v. d. Meer; 2 Nelly Roessen; 3 Annie Langhout. Groep H idem: 1 Sina Zoet; 2 An nie v. d. Meer; 3 Rietje Turk. Groep Hl idem: - Ina v. Heek; 2 Tiny Turk; 3 Lientje Bouwmeester. Extra prijs. 25 M. schoolslag voor meisjes: Willy v. d. Meer. 25 M. schoolslag voor jongens: 1 Benny Vonderbank; 2 Hans Hoogen- boom; 3 Adr. Bouwmeester. 50 M. schoolslag voor jongens: 1 Herman Schouten; 2 Kees Verhaar; 3 Kees Horsman. 50 M. schoolslag meisjes: 1 Jopie v. Ruiten; 2 Gerda Roeloffs; 3 Fiet- je Turk. Extra prijs 50 M. schoolslag: Joke v. d. Meer. 25 M. borstcrawl meisjes: 1 Riet Loos; 2 Corrie Buschman; 3 Ria de Jeu. 25 M. rugcrawl meisjes: 1 Ria Lud- lage; 2 Ria de Jeu; 3 Miep Krispijn. Extra prijs 50 M. borstcra.wl meis jes: Jo v. d. Zwet. Aan de estafette wedstrijd om de meisjes-wissel beker werd door 24 meisjes van te zamen 6 scholen deel genomen. Winnaar werd evenals vo rig jaar de R.K. Meisjesschool uit Roelofarendsveen. De winnende ploeg Dahlia-kwekers gaan de degen kruisen Morgen de speciale dahliakeu ringEn de jury, die in de Cen trale Aalsmeerse veiling gaat uitma ken welke firma zegevierend met de wisselbeker op zijn basis zal terug keren, krijgt het morgen stellig niet cadeau. Daar zullen alle erkende experts op dit gebied present zijn met hun nieuwste en beste aanwin sten. U zult daar stands zien van Leidse inzenders, van Oegstgeestse kwekers, van specialisten uit Hille- gom, Noordwijk en Aalsmeer, uit 't Gooi, van de Veluwe, enz. Wie er een beste kans op de wis selbeker maakt?Ach, zelfs de dahlia-geleerden trekken een voor- hoofd-vol-diepzinnige rimpels als ge hun deze vraag stelt. Want ook zij kunnen niet zonder meer een dahlia aanwijzen, die tot het kleine groepje van favorieten zal behoren. Vaak is de uitslag ook voor de vakman een verrassing. En het is daarom, dat ook de insiders ieder jaar weer met belangstelling naar de uitslag van deze keuring uitkijken! We hopen er U Zaterdag méér van te vertellen. Jong, Riet Loos en Jo v. d. Zwet De 2e beker werd gewonnen door de Chr. School te Oude Wetering. De ploeg bestond uit: Lenie Vreeken, Ans de Wit, Miep Krispijn en Ger da Roeloffs. De wisselbeker voor jongens werd gewonnen door de R.K. School te Roelofarendsveen, die ook vorig jaar op deze beker beslag wist te leggen. De ploeg bestond uit: Kees Verhaar, Harry v. d..Meer, Herman Schouten en Tinus Zaal. De 2e prijs was voor de Chr. School te Oude Wetering. HAZERSWOUDE Geb.: Wilhelmus Maria z. v. C. A. M. de Groot en C. A. van der Hulst. Overl.: Petronella Filippo echtge note van: G Windhorst, 30 jaar. NIEUWE-WETERING CULTUREEL CENTRUM. Ingevolge een besluit van 20 Juli j.l. van de gemeenteraad van Alke made werd aan de nog op te rich ten stichting „Cultureel Centrum" te Nieuwe Wetering het oude R.K. schoolgebouw verkocht. Inmiddels is de goedkeuring van Ged. Staten hier op nog niet verkregen. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van het Oranjecomité is over de toe komstplannen gesproken en werd bij raming vastgesteld dat voor 12.000 aan het gebouw veranderd moet worden, alvorens het aan zijn be stemming kan voldoen. De bedoeling is, dat de diverse verenigingen hun wekelijkse repetities hierin zullen houden. Of de exploitatie rendabel zal worden blijft nog een open vraag. Aangezien het comité nog niet over voldoende gegevens beschikte, heeft men besloten de verkiezing van een bestuur en het opmaken van de stichtingsakte uit te stellen tot over 3 weken. NIEUWVEEN Spaarbank Gedurende maand Augustus werden door 48 personen gelden bij de Rijkspostspaarbank ingelegd tot 'n bedrag van ff 3813,50. Gedurende hetzelfde tijdvak werd aan 12 personen 523,terugbe taald. Er meldden zich twee nieuwe spaarders aan. „De Keet" verdwijnt. Het hou ten gebouw van de Prov. Waterstaat aam de Oostkanaalweg, bekend als „De Keet" gaat verdwijnen. Dit gebouw dat in 1908 werd ge bouwd, was eerst jaren in gebruik bij de Prov. Waterstaat als kantoor gebouw en werd later gebruikt als woonruimte. Sinds enige tijd staat dit gebouw leeg en is dezer dagen verkocht. Met de sloop er van is een begin gemaakt en naar wij vernemen zal het in dezelfde trant worden op gebouwd te Apeldoorn, waar het dienst zal doen als kantoorgebouw van een firma handelende in grof ijzer. NOORDEN Oranjefeesten Dit jaar zullen de Oranjefeesten gehouden worden op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Sep tember. Programma Dinsdag: 9 uur Ope ning door burgemeester M. P. v. d. Weyden, zanghulde door de school kinderen, daarna een nummertje door de fanfare; 9.30 uur: Optocht schoolkinderen vanaf „De Roos"; 10 uur: Kinderspelen en kindertrac- tatie; 2.30 uur: Vliegerwedstrijd, met verschillende prijzen, o.a. voor de grootste en kleinste vlieger als- uur: Olympische^ spelen; 7.30 uur: Volksspelen, waarbij ieder wordt uitgenodigd. „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd". Programma Woensdag: 9.30 uur: Autoped-race voor de schoolgaande jeugd; 10 uur: Eerste officiële de monstratie van de Noordense rui terij „St. Martinus"; 1.30 uur: 7e Ronde van Noorden, deelname vanaf 16 jaar, op te geven voor 5 Septem ber bij G. v. d. Helder; 7.30 uur: Stoelendans voor dames. Diverse vermakelijkheden, als mede een danstent zijn op het ter rein aanwezig. Alle inwoners wor den verzocht, die dagen te vlaggen. OUD-ADE De heer Th. Uljee volgde een cursus voor broodbakkerspatroon en slaagde te Haarlem voor het eind examen. OUDE-WETERING Schoolzwemmen. Mede door het mooie weer was het voor het badper soneel van Zwemvereniging „De Bra sem" een heugelijke dag. Niet min der dan 133 kinderen wisten giste ren een zwemdiploma te behalen. Een 25- tal werd afgewezen. Voor al diplom-a D bleek moeilijk te zijn, want geen van de candidaten wist dit te halen. Ook voor diploma C wa ren de resultaten niet zo gunstig. De geslaagden zijn: Diploma A.: Lientje Bouwmeester; Leine Schijff, Margaretha van Eg- mond; Thea v. d. Zwet; Paula Bak ker; Ida Vermey; Thea Koek; Rinie de Jong; Willy v. d. Meer; Rietje v. d. Meer; Ria Stockmann; Betsy Klomp; Ida Roeloffs; Loekie Kranen burg; Greta Möhlen; Mady Hors man; Doortje Lohman; Jopie Roes sen; Josefien v. Ruiten; Conny v. Wieringen; Ina v. Heek: Riet Vuyk; Corry Akerboom; Coba Zoet; Nanda Hoogenboom; Jopie Möklen; Rietje Windhorst; Corrie v. Haastrecht; Rietje Schouten; Jopie Zoet; Tineke Remm-eltz; Alberta- Remmeltz; Hilda Zeegers; Annie Langhout; Martha Hoogenboom; Tiny v. d. Voet; Nelly Roessen; Ietje Koek; Thea v. d. Meer Corry Witjes; Lenie v. d. Zwet; Cor- cie v. d. Haak; Mieta van Berkel Cootje Knotnerus; Corrie Nederveld; Ina Warmerdam; Greetje v. d. Berge; Annie v. d. Meer; Lyda Kuiper; Adri Kranenburg; Jopie v. Hameren; Trudie Koek; Beo de Wit; Jannie v. Ruiten; Lena Turk; Corrie Verhaar; Tinie v. Vliet; Agaath Vreeken; Door tje Huigsloot; Nelly Warmerdam; Herman Schouten; Adrie v. d. Meer; Co van Heek; Jac. Rinie; Jan Ver haar; Rudi v. Berkel; Piet de Jong; Willy Droogh; Benny Vonderbank Fins Koek; André v. d. Meer; Tonny v. d. Meer; Jos Rinie; Nico Deen; Jos Oomen; André Bouwmeester; Gerard de Jong; Arend de Wit; Gerard v. d. Meer en Piet Kabsburg. Diploma B: Lenie v. d. Meer; Mie- ke v. d. Berg; Jany Kranenburg; Diny de Blaay; Ria van Leeuwen; Rietje Turk; Sina Zoet; Tina Turk; Rietje Roessen; Tiny v.d. Voet; Em my Schouten; Greetje v. Egnrond; Rietje Schouten; Cilia Akerboom; Thea v. d. Zwet; Doortje Lohman; Corrie v. Wieringen; Corrie Ver haar; Corrie Witjes; Lientje Bouw meester; Sjaantje Dobbe; Madi Hors man; Cprrie v. d. Haak; Corrie Aker boom; Thea Kotk; Ria v. d. Meer; Adri v. d. Meer; Hans Hoogenboom; Jan Verhaar; Rudi van Berkel; Rob bie van Berkel; Harry v. d. Meer; Emiel Koek; Riet v. d. Zaal en Kees Huigsloot. Diploma C: Lida v. d. Meer; Rietje Schrama; Corrie Buschman; Rikie v. Wieringen; Rietje v. d. Meer; Cilia Akerboom; Riet de Jong; Rita Klein; Magda van Berkel; Elka van Leeu wen; Rika Verhaar en Wim v. d. Meer. Muziekvereniging „Door Gunst Verkregen'. Een dezer dagen zal hdt fanfarekorps een muzikale rond gang houden door Oude- en Nieuwe Wetering. Tijdens deze rondgang zal worden gecollecteerd voor nieuwe marstrommen, die wegens het toene mende ledenaantal dringend noodza kelijk zijn. ZOETERWOUDE De directie van het humoristisch maandblad „Wat zegt U?" organiseert in samenwerking met de K.A.J. van« Zoeterwoude 13 Sept. a.s. 'n dwaal tocht per fiets naar Haarlem en van daar door de prachtige bossen en duinen van Kennemerland naar een voor de deelnemers onbekende be stemming. Op deze plaats wordt er een interessant cabaretprogramma in de openlucht aangeboden, waarbij o.a. de bekende radio-artist Harry Moo- ten (kampioen in Nederland van de beroepsaccordeonisten) zal optreden. Het vorig jaar slaagde een dergelijke tocht uitstekend. Tijdens de tocht wordt aan alle deelnemers (deel neemsters) gratis een consumptie aangeboden. Het gaat er in deze tocht beslist niet om, wie het snelste rijdt. Er zijn prachtige prijzen n.l. o.a. 2 rond vluchten per vliegtuig boven Am sterdam (of prijzen van dezelfde waarde naar keuze), herenshirts, da mesblouses, sokken, nylonkousen, luxe dozen bonbons, pakjes sigaret ten enz. De deelname staat open voor iedereen, die minstens 16 jaar is. Het inschrijfgeld bedraagt voor hen die zich vóór Maandag 7 Sept. opgeven 0.85. daarna 1.De deelnemers vertrekken pl.m. 9 uur uit Zoeter woude. Daar dit de laatste gelegen heid is in dit zomerseizoen, verwach ten we een zeer talrijke deelname, zowel van in als van buiten Zoeter woude. Men kan zich schriftelijk en mondeling opgeven en verder alle in lichtingen verkrijgen bij J. de Boer, Schenkelweg 11, Zoeterwoude. ZOETERWOUDE De heer Th. J. Paardekooper Az. slaagde te Haarlem voor het patroonsexamen brooodbakker. ZEVENHOVEN WETHOUDERSVERKIEZING. Zoals wij gisteren reeds mededeel den zy'n de heren H. C. de Groot en J Rademaker tot wethouder gekozen. De uitslag van de eerste stemming was H. C. de Groot (4) en J. G. v. d. Weyden (3); de tweede J. Radema- Robbie v./ Berkel; Guus Zwartelé; ker (4) en L. Kool (3). SASSENHEIM Zwemdiploma's. Onder zeer slechte weeromstandigheden zijn Za terdag de examens voor de zwemdi ploma's afgenomen. Hieraan werd deelgenomen door personen uit Lisse, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voor hout en Noordwijk. Hier volgen de geslaagden: Jongens. Diploma zwemproef: Ru dy Goudeket, Piet v. d. Lans, Peter P. Vlaming, Nico Dames, Kees Sna- terse, Theo Simons, Bas v. d. Tang, Leo Alkemade, Jan Alkemade, Henk Oudshoorn, Rut Blom, Adri J. Turn hout, Diploma geoefend zwemmer: Han Nauta, Arnold Simons, Aat Keijzer, Frans Verhoef, Maarten Benschop, Jan v. Egmond, Peter P. Vlaming, Nico Dames, Piet Laros, Bas v. d. Tang, Jan Alkemade, Leo Alkemade, Jaap Schulte. Zwemvaardigheidsdiploma I: G. Vermeij Jr., Kees Bons. Meisjes: Dilpoma zwemproef: Lies- beth v. Nobelen, Neeltje Pauw, Jo v. d Ploeg. Bets v. d. Meij, Riet Stoop, Friedy Beniers, Betty in der Rie den, Ineke de Meulder, Willy v. Rui ten, Ineke Beckers, Helmy Smit, An- nemieke Otto, Joke Reeuwijk, Ineke v. d. Meij, Monique v. Dinthen, Vera Mielo, Elly Alkemade, Ans Turnhout, Liesbeth Bruggeman, Joke Uphoff, Annie Werkhoven, Ria v. Emmerik, Jo Hobo. Diploma geoefend zwemster: Jo v. d. Ploeg, Gonny de Melder, Thea Duivenboden, Helmy Smit, Ineke de Meulder, Jónny Schalk, Grietje Ben schop Betty Blom, Henny v. Velzen, Annie Werkhoven. Zwemvaardigheidsdiploma I: Greetje v. Klaveren, Trudy Geer- ling, Henny v. Keulen, Joke Bak ker, Bep Buschman, Hanna v. Dijk, Joke v. d. Aart, Hanny de Vogel, Willy v. Klateren, Henny Broug, Rita IJsselmouden, Ineke Wösten, Li- bestond uit: Joke v. d. Meer; Riet de mede de mooiste en origineelste; 3selot Wösten, Prynie Meershoek. WARMOND Concerten De harmonie „St. Matthias" zal op Vrijdagavond 8 uur en de fanfare „Warmonds Fanfare" zal Zaterdagavond 8 uur een con cert geven in de muziektent op de Baan. Dit worden de laatste open bare concerten van dit seizoen. Geb.: Richardus D. A., z. v. A. G. van Leeuwen en J. H. Reijken; Adnanus G. M., z. v. Chr. J. de Win ter en A. van Tongeren; Apolonia J., «V v«..Th' H' van Tongeren en M. W. Rijnbeek; Johanna G. M., d. v P. J. Heemskerk en J. M. C. Hoog duin; Anna M. A., d. v. P. W. van Rijn en C. M. v. d. Poel; Johannes, z. v. A. J. Oostdam en M. H. Ba- rends; Paulus G. J„ z. v. Th. A. Duünhoven en A. M. Schakenbos! ZOETERMEER UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD KINDERSPEELTUINEN. Adr. v .d. Bosch, Voorweg 91a le prijs 10.ballon neergekomen te Bretleben-Sachsen-Anhalt; Jopie Stoop, Molenstraat 77 2e prijs f5.— en Jan Prins Jan Hoornstraat 31 3e prijs 5.beide ballonnen zijn neergekomen te Göttingen, grenspaal tussen Oost -en Westzöne; Walter Sluiter, Molenstraat 104 4e prijs 2.50; Arie Keppel, Stationsstraat 224 5e prijs 2.50. De volgende 5 win naars ontvangen een boek t.w. Arie Westhoek, Rokkeveenscheweg 2, Ri- nus van Vliet, Molenstraat 153, Jaap du Clou, Stationsstraat 129, Freddy Wilderom, Jan Hoornstraat 78 en Koos van der Helm, Voorweg 167. De prijzen worden beschikbaar gesteld door de Fa. Gebr. v. d. Spek, Sta tionsstraat 208 en moeten aldaar worden afgehaald op Donderdag 3 September a.s. des namiddags van half zes tot half zeven.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2