Voor knellende gemeentegrenzen moet in vijf jaar oplossing gevonden worden SPAANS Leidse gemeenteraad vergaderde Na de installatie werden wethouders herkozen, commissie-leden benoemd Twee nieuwe K.V.P.-raadsleden unstleven m Leiöen Avondmis aan de Herensingel Schilderij voor slachthuiscantine WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 en communisten overgeslagen öe nieuwe gemeenteraad van Lei-1 d«n, die gistermiddag onder voorzit terschap van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot voor het eerst in openbare vergadering bijeenkwam heeft zoals wij gisteren nog in onze stadseditie konden berichten de heren Van Schaik (P. v. d. A.), Menken (K.V.P.), Jongeleen (P. v. d. A.) en Van der Kwaak (Prot. Chr.) met grote meerderheid tot wethouders herkozen. Er kwam dus geen verandering in de samenstel ling van het college van B. en W. Overigens hebben de nieuwe raads leden niet bepaald een boeiende ver gadering meegemaakt, omdat de eer ste vergadering van de nieuwe raad alleen maar belegd wordt voor de verkiezing van wethouders en léden van de talrijke commissies. De pu blieke tribune, die bij de aanvang geheel vol was, liep begrijpelijker wijze al vóór de theepauze langzaam leeg. Alle raadsleden, dus ook de her- kozenen, dienen bij de aanvang van de eerste vergadering de eed „Zo waarlijk helpe mij God almachtig" of de belofte „Dat verklaar en be loof ik" af te leggen. De eed werd afgelegd door de leden Aalders (K.V.P.), De Bree (KVP). Ten BroeK (K.V.P.), Van den Burgh (P. v. d. A.), Drijber (V.V.D.), Van Dijk (K.V.P.), Hagens (V.V.D.). De Hos- son (K.V.P.), Huurman (Prot. Chr.), Van Iterson (Prot. Chr.), De Kier (Prot. Chr.) Knetsch (Prot. Chr.), Knol (Prot. Chr.), Kortmann (K.V. P.), Van der Kwaak (Prot. Ghr.), Menken (K.V.P.), mej. Van Nienes (P. v. d. A.), mej. Noordman (K.V. P.), Questroo (Prot. Chr.), Stolp (Prot. Chr.), Van Stralen (P. v. d. A.) en Woudstra (Prot. Chr.). De belofte werd afgelegd door de leden mevr. BraggaarDe Does (P. v. d. A.), mevr. GoudswaardKnipscheer (V.V.D.), Van der Hoeven (P. v. d. A.), Van der Horst (P. v. d. -A.), Jongeleen (P. v. d. A.), Lardee (P. v. d. A.), Meester (P. v. d. *A.), Piena (P. v. d. A.), Van Schaik (P. v. d. A.), Schüller (P. v. d. A.), Somme- ling (P. v. d. A.), mevr. Vijlbrief (C.P.N.), Van Weizen (C.P.N.) en Zunderman (P. v. d. A.). Afwezig was de heer Gosling (P. v. d. A.). „Vooruitstrevend front". Hierna hield de voorzitter de ge bruikelijke inslallatierede, waarvan wij de tekst hieronder in haar geheel laten volgen. Toen de wethoudersverkiezing aan de orde gesteld werd, legde de heer Van Weizen namens de communis tische fractie een verklaring af, waarin gezegd werd, dat de commu nisten voor alle wetho'uders blanco zouden stemmen, naar aanleiding van het antwoord, dat de C.P.N. heeft gehad van de P. v. d. A. en de V.V.D. op haar voorstel met deze drie partijen een vooruitstrevend front te vormen en een ander coL lege van B. en W. te kiezen. Met het oog op de benoeming van leden in de raadscommissies herhaalde spr., dat wering van de C.P.N. een ern stige aantasting was van het recht, dat ieder raadslid' heeft om een aan deel te hebben in het voorbereiden de werk, dat de commissies ver richten. De heer Meester, nieuwe fractie leider van de P. v. d. A., had geen behoefte aan een lange discussie, maar wilde wel een verklaring ge ven van de afwijzing van het com munistische voorstel. Het geldt hier, aldus spr., een .principiële afwijzing van de „apenliefde" van de C.P.N. ten opzichte van de P. v. d. A. Spr. betwijfelde bovendien of- de C.P.N., die met de P. v. d. A. en V.V.D. een „vooruitstrevend front" wilde vor men, zelf wel vooruitstrevend ge noemd mag worden. Het aanbod is niet eens overwogen. Dit om dezelf de reden waarom de communisten in 1948 in bijna alle plaatsen uit de \yethouderszetels en raadscommis sies gestoten zijn na de communis tische verklaring ter gelegenheid van de putch van Praag. Op geen enkele wijze is de P. v. d. A. bereid met de communisten samen te werken tot samenstelling van. een ander college van B. en W. DE COMMISSIES. Na de verkiezing der wethouders kwam het langdurigste agendapunt aan de orde: benoeming van leden in de diverse raadscommissies. De uitslagen hiervan zijn: Commissie voor de strafverorde ning: Aalders, Van der Horst, Woud stra. Drijber. Commissie voor de financiën: De Hosson, Zunderman, Knol, Hagens. Commissie voor de Geneeskundi ge en Gezondheidsdienst: Kortmann, Goslings, Huurman, Goudswaard- Knipscheer. Commissie voor de inrichtingen „Endegeest" c.a.: Kortmann, Brag- gaar-De Does, Van den Burgh, Huur man. Commissie voor de Markt- en Ha vendienst: De Hosson, Lardee, Ques troo, Goudswaard-Knipscheer. Commissie voor het onderwijs: Van Dijk, Woudstra, Van Stralen, Drjjber. Commissie voor het Openbaar Slachthuis: Ten Broek, Lai-dee, De Kier, Drijber. Commissie voor de openbare wer ken: Ten Broek, Schüllei', Van Iter son, Hagens. Commissie voor de personeelsza ken: De Bree. Sommeling, Knetsch: Goudswaard-Knipscheer. Commissie voor de Sociale Zaken: De Bree, Piena, De Klei', Gouds waard-Knipscheer. Commissie voor de Stedelijke Lichtfabrieken: Van Dijk, Van der Hoeven, Stolp, Hagens. Commissie voor de Volkscrediet- bank: Noordman, Van Nienes, Stolp, Goudswaard-Knipscheer. Commissie voor het nazien der re keningen: Knol (voorzitter), De Hosson, Zunderman, Stolp. Hagens. Commissie voor het oud archief: Van den Burgh, Knol. Bovendien de niet-raadsleden prof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink en M. P. F. Meyer. Commissie voor het stedelijk mu seum „De Lakenhal": Ten Broek, Knol, Van Stralen. Commissie van toezicht op de ge meentelijke werkplaats: Knetsch, Van Nienes. Bovendien de niet- raadsleden J. Beekman en M. Kok. Verkeerscommissie: Meester, Aal ders, Van Iterson. Bovendien de niet- raadsleden J. H. A. Manders, J. J. F. van der Meer, A. Carton. N.V. Leidschc Duinwater Mij.: Tot commissaris werd benoemd de heer J. G. J. Verhey van Wijk. Als can- didaat voor de verkiezing tot com missaris op de aandeelhoudersver gadering werd benoemd de heer A. van Dijk (raadslid). Raad van Beheer van de Sport stichting: Noordman, Zundeirnan, Questroo. Commissie van advies betreffende Sociale Zaken: de niet-raadsleden mevr. F. W. Singerling-Stokhuijzen, de heer G. F. E. Kiers, rnevi*. E. C. M. Pley-Langezaal, mevr. G. A. Spie renburg-Beekhuizen, dr. mr. C. de Ru, prof. mr. J. V. Rijpperda Wierds- ma. College van Curatoren van het Gymnasium: de niet-raadsleden prof. mr. H. F. W. D. Fischei', mevr. C. G. de Jager-Galavazi, prof. dr. P. Th, Oosterhoff, prof. dr. P. H. van Laer, prof. dr. J. H. Waszink, ds. D. J. Vos- sers. Commissie van toezicht op mid delbare scholen: mr. C. J. Woudstra en de niet-i-aadsleden dr. K. Reits- ma, mevr. Th. C. W. van Roijen-Gra- tama, prof. dr. J. Haantjes, mevr. S. J. Schaper-Beukema, mevr. A. A. C. M. Huizinga-Schölvinck. Commissie van toezicht op de be waarscholen: de heer J. A. E. Aal ders en de niet-raadsleden mevr. C. J. Diepenveen-de Vos, mevr. J. H. Hutte-Ten Haken, de heer A. J. Duindam, mevr. M. C. de Vrind- K.V.P.-FRACTIE. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de K.V.P.-ge- meenteraadsfractie is de heer J A. van Dijk wederom tot frac- - tie-voorzitter benoemd. Secre- taris is de heer P. C. ten Broek, I Lammenschansweg 50; penning meester de heer J. A. E. Aal- ders. Thoolen, mej. J. Brouwer, mej. E. G. Bos, de heer T. L. Groenendijk, de heer J. C. Bazuin. Commissie van advies in culturele zaken: H. Zunderman en de niet- raadsleden prof. dr. D. J. Kuenen, mr. P. Cleveringa, ir. H. A. van Oer- le, A. J. van der Pompe, M. H. Zaal berg, P. Brouwer. Monumentencommissie: mej. A. J. van Nienes en de niet-raadsleden J. H. A. Manders, W. Zwart, ir. H. A. van Oerle, L. C. J. Roozen, ir. J. J. Terwen, ir. M. P. Schutte. AMERIKAANSE BEIAARDIER IN LEIDSE STADHUISTOREN Morgenmiddag zal er een concert gegeven worden op het carrillon van het stadhuis. De beiaard zal van 12 tot 1 uur worden bespeeld door prof. dr. Percival Price, beiaardier van de Universiteit van Michigan Ann Ar bor, USA, voorheen beiaardier van het parlementsgebouw te Ottawa, Canada. Het programma luidt als volgt: 1. Bewerkingen van instrumentale wer ken: a. J. S. Bach, Glockenspiel „Toc cata" Presto; b. Josef Haydn, An dante Symphonie met paukenslag; c. Frederic Chopin, Meno mosso uit Scherzo op. 39; d. Claude Debussy, Clair de lune. 2. Bewerkingen van vocale werken: a Frans Schubert, Serenade; b. Jo hannes Brahms, Sappische Ode; c. Benjamin Britten, „There is no rose" A ceremony of carols. 3. Beiaardcomposities: a. J. C. Me-Jde Mater Amabilisschool, dit heden- Woensdag, 2 September. Dat de vacantie nog steeds door ons hoofd speelt, is gisteren weer eens duidelijk gebleken, toen wij bericht ten, dat mtenties voor de Rozen kranskruistocht bezorgd konden worden in de bus van Lorentzkade 23. Het moest namelijk Kamerlingh On- neslaan 23 zijn! Ondertekening is niet nodig. Hedenavond om 7 uur Ro zenkranskruistocht in de St. Petrus- kerk. Morgenmiddag om half drie wor den de bejaarden van de St. Petrus parochie weer verwacht op de socië teit in de Vroolijcke Arke, Lange Pieterskerkkoorsteeg 15. En het bestuur van de R. K. Zwem vereniging „De Leidse Golfbrekers" deelt mede, dat er voorlopig helaas geen kleine meisjes opgenomen kun nen worden, omdat het anders on mogelijk wordt (door het grote aan tal) behoorlijke zwemles te geven. Dit geldt special voor het eerste meisjes uur van de Golfbrekers om tien over vijf, maar ook op de overige zwem- uren van de vereniging zijn er nog maar zeer zelden plaatsen over. Daarom moeten de leden, die slechts zelden komen of een kwitantie wei geren, er rekening mee houden, dat hun plaatsen door anderen kunnen worden ingenomen. Aldus het be stuur. Mogen we er nog even aan herin neren, da meisjes, die zich op wil len geven voor de nieuwe cursus van alleen verantwoordelijkheid en nauw gezetheid vereist, maar waar ook ka rakterologische factoren een belang rijke rol in spelen, omdat de smeer der nu eenmaal met alle mensen, die de vele machines bedienen, te maken heeft. Op lofwaardige wijze heeft de heer Wassenaar zich van zijn taak gekweten en heeft hij zich als een rustig en prettig mens doen kennen. De directeur, de heer J. van Deven ter, ontving de jubilaris en zijn echt genote. Spr. getuigde van zijn waar dering en ging de levensloop van de jubilaris na. Met de beste wensen voor de toekomst in gezin en werk kring, bood de directeur mevr. Was senaarBeekman een fraai bouquet anjers en de jubilaris de zilveren V.T.-legpennirxg en een gratificatie aan. Namens de jubileumcommissie uit de spinnerij sprak de heer Jac. Stouten waarderende woorden, die hij vergezeld deed gaan van een arm bandhorloge. De heer J. Th. Hensing, lid van de voorlopige ondernemings raad, huldigde met enkele sympa thieke woorden de jubilaris, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. STADSKOK. notti, Prelude; b. Percival Price, Fantasie (quasie una sonate breve). 4. Keuze uit opera's: a. W. A. Mo zart, „Ein Madchen oder Weibchen" uit de Zauberflöte; b. Hector Berlioz, „Serenade de de Mephistoles" uit de Damnation de Faust; c. Guiseppe Verdi, „Caro nome" uit de Rigoletto. 5. Variaties op volksmelodieën: a. J. J. Viotta, De Zilvervloot; b. Iersch, The last rose of Summer c;. Duits, Muss i denn; d. Mexicaans, La Golon- drina; e. Engels, The vicar of Bray. avond tussen 7 en 9 uur kunnen doen aan de R. K. Vakschool, Galge water 1, Leiden? Een specialist op zijn gebied, de heer K. Wassenaar, herdacht gisteren het feit, dat hij gedurende een kwart eeuw in dienst is geweest van de N.V. Verenigde Touwfabi'ieken te Leider dorp. De jubilaris heeft de eerste zeventien jaren in de afdeling heke- larij gewerkt, Na de bevrijding kreeg hij de functie vart smeerder in de af deling spinnerij. Een taak, die niet Onder de negen nieuwe leden, die gistermiddag hun intrede hebben ge daan in de Leidse gemeenteraad, bevonden zich twee leden van de K.V.P.- fractie: mej. M. Noordman en de heer K. de Bree, die men op bovenstaan de foto in hun raadszetels ziet. (Foto.; „De Leidse Courant"). DE ERNST VAN ERNST. Men zou de in 1900 overleden En gelse schrijver Oscar Wilde kunnen verwijten, dat zijn werken niet veel meer zijn dan spitse citatenboekjes, waaraan elke werkelijke interesse in de mens ontbreekt en dat hij zelf decadent en immoreel was; maar men zal moeilijk vol kunnen houden, Installatie-rede van de burgemeester Financiële verhouding tussen rijk en gemeente is nog niet geregeld MU GIJ DOOR DE WET bij het aanvaarden van het raadslid maatschap voorgeschreven eden of verklaring en beloften hebt afge legd, wens ik U van harte met uw lidmaatschap geluk. Gij zit hier. omdat de bui-gerij van Leiden in u blijkens uw verkie zing vertrouwen stelt. Dit feit is ver heugend, maar geeft ook zijn ver antwoordelijkheid, omdat gij de zaak van anderen waarneemt. Gij zult er dus acht op moeten slaan, dat gij de in uw handen gelegde belangen op de juiste wijze behartigt. Het is dan ook noodzakelijk, dat gij, op welke wijze dan ook, een levendig contact met de burgerij onderhoudt, omdat gij alleen op die wijze weten kunt, wat er onder de burgerij leeft. Anderzijds zit gij hier, omdat gij u zelf voor deze taak beschikbaar hebt gesteld. Ook dit is een verheugend feit, dat telkens weer mannen en vrouwen bereid zijn zich in te zet ten voor de publieke zaak. Deze taak is zwaar en veeleisend; ander zijds is ze wondermooi en schenkt ze veel bevrediging. Ik sprak van een zware taak en dat is het inderdaad. De raad immers staat aan het hoofd van de gemeente en aan hem is de regeling en het bestuur van de huishouding der ge meente overgelaten. De raad be paalt dus in welke zin de gemeen te wordt bestuurd. De voorbei-eiding en de uitvoering van 's raads beslui ten kan men echter moeilijk in han den van de raad zelf leggen. Daar toe heeft men het college van bur gemeester en wethouders. Reeds hierom hebben de wethouders als verti-ouwensmannen uit de raad een zeer belangrijke functie. Daarnaast worden zij geroepen om vele en be langrijke regelingen, in het bijzon der van de landsoverheid. uit te voe ren, voorzover deze uitvoering aan de gemeente is opgedragen. Alleen al omdat de raad thans de wethou ders zal kiezen, is de eerste verga dering de belangrijkste te noemen. Voorts noemde ik de taak van de raad veeleisend. Men is er nl. niet mee klaar om regelmatig de verga deringen bij te wonen. Ook in de voorbereiding der te nemen beslui ten hebben de raadsleden een werk zaam en intensief aandeel als lid van de diverse commissies. De her benoemde leden weten dit zeer wel en de nieuwe lec.en zullen het spoe dig gewaar worden. De opeenvol gende colleges van burgemeester en wethoudei-s hebben de werkzaam heid van de commissies dan ook al tijd zeer op prijs gesteld. Deze waardering is er zeer zeker ook voor de arbeid van die leden van diverse commissies, die niet te vens lid van de raad zijn, maar recht streeks uit de burgerij voortkomen. Het is verblijdend, dat bij zovelen uit de burgerij belangstelling be staat voor de publieke zaak; zoveel belangstelling, dat men belangeloos bereid is zijn schouders te zetten onder het ele werk, dat gedaan moet worden. Als men mij vraagt, wat de raad nodig heeft, om haar grondwettelijke taak naar behoren te kunnen ver vullen, dan zou ik willen antwoor den: armslag. In één opzicht heeft de wetgever voor de nodige armslag gezorgd, nl. wat betreft de tijd. Deze raad krijgt niet minder dan 5 jaren toegemeten, en is in dit opzicht enig onder zijn broederen. Kreeg de eerste na de oorlog door de burgerij gekozen raad slechts drie jaren ter beschik king en heeft de vorige raad 4 jaren gezeten, thans heeft de raad 5 ja ren voor de boeg. Hier ligt een unieke kans om veel tot stand te kunnen %rengen! De armslag van de gemeente kan beknot worden, loordat de z.g. „ho gere" organen niet voldoende de autonome rechten van de gemeente eerbiedigen. Van tijd tot tijd voelen we ons in dat opzicht bedreigd, al mag met voldoening worden gecon stateerd, dat de symptomen minder ernstig en minder veelvuldig zijn dan de eerste jaren na de bevrij ding. Waakzaamheid blijft echter geboden! Voorts is financiële armslag nodig. Op dit punt gaat het pad der gemeen te niet over rozen. De begroting voor het dienstjaar 1954 moet worden aangeboden, zonder dat de wet, die de financiële verhouding van 1953 en volgende jaren regelt, er is. Dat deze onzekerheid belemmerend werkt, be hoeft geen betoog. Niet zonder re den gaat de wex, er van uit, dat de begroting vóór de aanvang van het betrokken dienstjaar is vastgesteld en goedgekeurd en het is u bekend met hoeveel krachtsinspanning wij er naar gestreefd hebben de wet op dit punt na te komgn. Was de hoop le vendig, dat deze krachtsinspanning zou worden beloond door een spoe dig goedgekeurde begroting, het heeft niet zo mogen zyn, want zij werd halverwege het begrotingsjaar teruggezonden met verzoek haar aan te passen aan het ontwerp van wet tot herziening van de financiële verhouding! Het is duidelijk, dat de gemeente op deze wijze niet weet, waaraan zij toe is en het voeren van een doelbewust, op de toekomst ge richt, beleid wordt bemoeilijkt. Ove rigens moet worden afgewacht, of de komende wet de behoeften van onze gemeente bevredigt. Tenslotte heeft onze gemeente drin gend behoefte aan ruimtelijke arm slag. De gemeente-grenzen gaan meer en meer knellen, terwijl aan één zijde de ontwikkeling van dc gemeente reeds abrupt moest wor den afgebroken. Van harte is te ho pen, ja, het is noodzakelijk, dat nog tijdens de zittingsperiode van deze raad de mogelijkheid wordt gescha pen om voor de gemeente Leiden een harmonische ontwikkeling te waar borgen! Na zo in vogelvlucht de algemene aspecten, die zich bij de aanvang van uw zittingspsriode openbaren, te hebben overzien, wordt het tijd om aan de slag te gaan. Ik hoop, dat de beraadslagingen zich zullen kenmer ken door ernst, rust en wijsheid. Met de wens, dat Gods zegen op onze arbeid moge rusten, verklaar ik de raad van de gemeente Leiden voor geïnstalleerd. LESSEN: Corr., Conv., Lit. P. H. v. U L DEN Rijksdipl. Tolk-Vertaler, Beëd. PLANTSOEN 65 - TELEFOON 26558 (Advertentie) dat Engeland na Shakespeare een groter blijspel-auteur bezeten heeft. De verfilming van een van zijn co medies kan men deze week in Ca sino gaan genieten. Film in de ware zin van het woord is het niet ge worden. Regisseur Anthony Asquith heeft eigenlijk gelukkig na de vele mislukkelingen op dit gebied van deze comedie, die op de dialo gen drijft, niet meer willen maken dan een vertilmd toneel, daarin bij gestaan door een uitstekende rolbezet ting met o.a. Michael Redgrave, Edith Evans en een lieftallige Joan Greenwood. De inhoud van deze onnavolgbare comedie weer te geven, zodat de le zer een juiste indruk krijgt, lijkt ons onbegonnen werk. Gaat u zelf eens kijken op welk een sublieme wijze men er in ge slaagd is, een stukje van het Vic toriaanse tijdperk nieuw leven in te blazen. U zult overrompeld worden door de verrukkelijke charme van dze schijnbare lege tijd en liever willen vergeten, dat het toch deze fin de siècle was, waarin het com munisme zijn voedingsbodem vond en waaraan Oscar Wilde, aan de drank verslaafd en ir. de diepste armoede ten gronde ging. Niet al te jeugdige personen kun nen deze kleurenfilm tot Vrijdag a.s. gaan zien en er een genoeglijke middag of avond aan beleven. Z. H. Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft aan de priester van de pai-ochiekei'k aan de Herensingel te Leiden de gunst toegestaan om op de eerste Vrijdag van de maand des avonds een H. Mis te celebreren. Deze Mis zal om half tien worden opgedragen; er is gelegenheid om on der deze Mis dus ongeveer 10 uur) de H. Communie te ontvangen. Voorwaarden zijn: A) men kan maar eenmaal op een dag de H. Communie ontvangen. B) na zeven uur mag men niet meer eten. C) men mag koffie en thee drin ken tot 9 uur. D) alcoholische dranken mag men niet drinken. E) water mag men drinken zelfs tot vlak voor het ontvangen van de H. Communie. Deze Avond-Mis is voor iedereen toegankelijk. Burgerlijke Stand Geboren: Geertje d. v. D. Beijer en H. J. Boom; Maria Margarehta Lena d. v. J. L. Buijn en A. J. C. Bij; Jennifer Irene d. v. J. Gerretsen en J. J. Emmen Riedel; Frans z. v, G. Dubbeldeman en C. W. Bonte; Florentina d. v. J. van Goudoever en E. E. Vonck; Albertus Johannes z. v. P. J. Duyndam en J. P. C. de Korte; Ronald z. v. B. Wiersma en H. C. E. Teljeur; Pieter z. v. F. Geer- lings en D. Ph. Gaillard; Louise Ma ria Gerarda Josina d. v. G. C. B. de Frankrijker en J. A. Timmermans. Overleden: P. de Munnik vrouw. 78 j.; C. Retel wed van: Kettenis, 74 j.; M. Bijleveld zoon, 32 jaar. Marktberichten WOERDEN, 2 Sept. Kaas. Aan voer 220 partijen. Prijzen: le soort 2.11—2.18, 2e soort f 2.03—2.10, extra kwaliteit tot 2.45 per kg. Handel kalm. Zoals wij gisteren reeds berichtten, is gistermorgen de geheel gerestau reerde cantine van het openbaar slachthuis te Leiden officieel heropend. Ter gelegenheid daarvan bood de heer J. P. van der Holst (links), voor zitter van de buurtvereniging „Groenoord",c een schilderij aan, voorstel lend een aantal paarden, dat door de exploitant, dc heer G. Ravensbergen, dankbaar werd aanvaard. (Foto: „De Leidse Courant").

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3