BOEKHOUDEN RIJNSTREEK Gemeenteraad van Zoeterwoude beried zich over zwemmen en verlichting ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT .U'AUXU. BEAD - PAGINA 3 Eindpunt gele tram tijdelijk bij station Dubbelspoor bij Hartebrugskerk Naar wij vernemen is voor de gele tram (H.T.M.) een speciale dienstre geling ontworpen voor de periode, waarin de Hartebrug in de Haarlem merstraat tussen de Mare en Stille Mare gaat verdwijnen. Tijdens deze werkzaamheden kan de gele tram de Haarlemmerstraat niet passeren en daarom is het eind- I punt tijdelijk verlegd van einde Haarlemmerstraat naar het station. Het traject station-einde Haarlem- merstraat zal niet door bussen of op een andere wijze worden onderhou den. Het is te verwachten, dat deze pe riode in de maand September zal vallen. Hoe groot zij is, is niet met zekerheid te zeggen. Het werk zal in ieder geval wel enkele weken in be slag nemen. Van de zijde van de HTM deelde men ons verder mee, dat na het af sluiten van de werkzaamheden in de Haarlemmerstraat de dienst tot het gewone eindpunt onmiddellijk zal worden hervat. Het tramverkeer in de Haarlemmerstraat zal bovendien nog een naar de mening der HTM be langrijke verbetering ondergaan, doordat in de omgeving van de Har- tebrugkerk dubbele sporen worden gelegd. Dat is mogelijk door de verbreding van de straat op dit punt. Zoals be kend is, wordt daar nu op een lengte van enige tientallen meters over en- hel spoor gereden, een situatie, die inderdaad niet zonder gevaar is. DERDE ORDE BEDEVAART HEILOO. Zondag 6 Sept. Mariadag Heiloo. Tertiarissen en belangstellenden zijn van harte welkom. Opgeven bij Evert Castelein, Boerhaavelaan 13, Leiden, tel. K 1710—26954. JUBILEUM H. VAN DER WERF. Dinsdag 1 September a.s. zal de heer H. van der Werf, procuratie houder en chef der effectenafdeling van het kantoor Leiden der Amster- damsche Bank/Incasso-Bank N.V. de dag herdenken, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de toenma lige bankiersfirma Lezwijn Eige- man, welke in 1918 door de Amster- damsche Bank werd overgenomen. Op de jubileumdag is er ten huize, van de heer v. d. Werf, Zeemanlaan 23, gelegenheid tot gelukwensen. Diploma-zwemmen in de Zijl Als altijd waren vele ouders en vri,enden getuigen van deze jaarlijk se gehouden zwemdiploma's en het dient vermeld dat de „De Zijl" deze zomer niet minder dan plm. 300 ge slaagden bracht voor het zeer be geerde diploma Bijzondere vermelding verdienen hier zeer zeker de instructeurs t.w. H. Rol, en de dames C. Dorlijn en A. v. Westbroek. Deze avond slaagden: Meisjes A: Joke Groeneveld. Son- ja Jasperse; Ria Nagtegaal; Truusje v. Evert; Annie Hermsen; Willy La- court; Ali Hoogeveen; Mieke Stou ten; Leny v. d. Broek; Mirjam On- vlee; Hanneke v. Hofwegen; Anneke Bergman; Heineke Hettema; Truda Vissers; Anny Harmsen; Leny Bloe- mendaal; Tonny de Rijck; Beppie Bronsgeest; Willy v. d. Werf; Wilma v. d. Horst; Elly Bekooi; Janny v. d. Blom; Thea Kerkvliet; Heienen Kriek; Rika Koek; Ria Gerdes; Co ny Frank; Marianne Rijnsburger; Annelies Blankenstein; Greet Frank; Marianna Sweirens; Hanny Oostrom; Elliy Pietersen; Annemieke Pieterse; Marion Bink; Marijke Schinkel; Riekje Keyzer; Ada v. Vliet; Edie v. Vliet; Gonny v. .Stipdonk; Suze Haarland; Gertruda v. Sluys; Ria de Groot; Trudie Kettenis; Cara v. d. Burgh; Rietje Bakker; Joke Kerk- vlet; Fieta Rol; Miep Rol; Lia Sloos; Toos v. Helden; Willy v. d. Reyden; Ria Stuifzand; Margo Onderwater; Truusje Stuifzand; Leny Langezaal; Anneke Blankesteyn; Gerda Roden- bprg. Meisjes B. Elly Buurman; Riada Rijck; Sarie v. Waardhuyzen; Elly v. Zonneveld; Riet v. Waardhuyzen; Anneke v. Weelden; Ansje Filippo; Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankondigingen (Advertentie). Anja Honnef; Catrien Honnef; Cor- rie v. d. Horst; Coby Hogenes; An nie Derogee; Els v. Hofwegen; Elly Corba; Tiny Esderts; Geertje Ver- ra; Rietje Koek; Joke Krekvliet; Le ny Grobbee; Toos Jasperse; Anneke Siraa; Loes Shothuuyzen; Agnes V. Thiel. Jongens A: Peter v. Amsterdam; Arend Hansen; Bram Dreef; Leo v. Klink; Henk v. d. Meij; Piet Arnol- dus; Sjaak v. Veen; Jan Janson; Nico Ober; Piet Verhoeven; Gerard Kooymans; Jaap Vermeer; Piet van Klink. Jongens B: Gerrie Mulder; Nico Kooien; Bouw Kramer; Abram van Dam; Freddy Noppen; J. H. v. Hil- ten; Ton v. Wieringen; Peter Ba- rendse; Piet Onvlee; Peter Verra; R. Weerlee; W. Brakel; Sjaak van Veen. Zondagdienst der Huisartsen. A.s. Zondag 30 Augustus zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: van Alphen, de Graaff, Gaasbeek, Jasperse, Stoffers. Zondagsdienst Apotheken. Apoth. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; de Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Doktersdienst Oegstgeest: D. Held, Marelaan 36, tel. 24649. Assoc. In ld. clubs door SPECIALISTEN Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558 (Advertentie) ZILVEREN JUBILEUM Gisteren herdacht de heer L. H. Favier het feit, dat hij 25 jaar gele den in dienst trad bij de N.V. In tern. Handelmaatschappij .Jménex- co". In een feestelijke bijeenkomst van het personeel werd de jubilaris aller eerst toegesproken door de directeur de heer J. V/ Stoffers, die de eer lijkheid en accuratesse van de jubi laris in het licht stelde en hem dank te voor zijn plichtsbetrachting. Als blijk van waardering overhan digde spreker hem een blijvend aan denken, alsmede de medaille en het diploma van de Maatschappij van Handel en Nijverheid. Ook mevr. Favier werd in de hulde betrokken en ontving bloemen. Als tweede spr. voerde de voorzit ter der personeelsvereniging, de heer Jac. van Es, het woord, die dankte voor de prettige samenwerking ge durende zovele jaren ondervonden en deze liet zijn wensen eveneens verge zeld gaan van 'een cadeau en bloe men voor de echtgenote van de jubi laris. Onder het genot van een verversing bleef men nog gezellig bijeen, waarna de jubilaris de dag verder in huise lijke kring doorbracht. Wij mogen als bijzonderheid nog even vermelden, dat de jubilaris be hoort tot een familie, waarin reeds 'n 7-tal 25-jarige dienstjubilea zijn voor gekomen. Werkloosheid te Leiden dalende Op 22 Augustus 1953 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden 793 geheel werklozen ingeschreven, terwijl daar enboven 105 personen tewerkgesteld waren op D.U.W.-objecten. De werkgelegenheid blijft zich zeer gunstig ontwikkelen. Het aanbod daalde in de afgelopen periode van 822 tot 793 29). Deze daling is toe te schrijven aan de plaatsing van een aantal jeugdigen, voornamelijk in de metaalindustrie. De vraag blijft zich op vrijwel het zelfde niveau voortbewegen en is hoofdzakelijk gericht op vaklieden, vooral voor de bouwnijverheid en de metaalindustrie. Het aantal ingeschreven vrouwen daalde, n.l. van 163 tot 143 20) Ook hier is de plaatsing van jeugdi gen als oorzaak aan te wijzen. De vraag onderging geen wijziging van enige betekenis. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth, d. v. W. J. van der Waals en E. v. Dijk; Anna Maria Jacoba, d. v. A. C. Krom en C. de Man, Johannes, z. v. H. Spies en J. M. E. Sosef; Caecilia Martina, d. v. L. J. Binken en A. A. Fase. Overl.: N. M. M. van der Meer, zoon, 3 weken. Gisteravond vergaderde de raad van Zoeterwoude onder voorzitter schap van burgemeester H. J. J. I. Smeets. Alvorens de agenda te behandelen brengt de voorzitter hartelijk dank aan de loco-burgemeester, de heer G. P. v. Leeuwen, voor de uitnemen de wijze waarop hij tijdens zijn ver lof en verblijf in Indonesië de bur gemeester heeft vervangen en de be langen van de gemeente heeft be hartigd. De voorzitter doet de zeer verheu gende mededeling, dat voor het jaar 1953 een extra toelage van het Rijk is gekomen groot 47.937.—, waar dóór het mogelijk zal zijn enige bij zondere werkzaamheden uit te voe ren. Raadsbesluit nietig verklaard. Het schoolbestuur van de R.K. Par. School Zuidbuurt is in beroep gegaan tegen de afwijzende beschikking tot medewerking van de gemeente tot aanschaffing van o.a. leermiddelen voor het leervak biologie. Op dit be roep is thans een beslissing gevallen waarbij het besluit van de Raad is nietig verklaard en de raad de gel den tot een bedrag van 902.01 be schikbaar zal moeten stellen. Op het verzoek van B. en W. dd 7 April '53 om een extra contingent voor woningbouw, gemotiveerd als behoefte voor de landbouw en in- dustrie is afwijzend beschikt. Hetj college zal nu alles in het werk stel-: len in een volgend jaar de extra toe wijzing te verkrijgen. Het Watertje uit de misère. G.S. hebben het besluit tot herstel van het Watertje tot een bedrag van 33.000.goedgekeurd. Van de familie van der Post is een dankbetuiging ingekomen voor de belangstelling en het geschenk van het gemeentebestuur bij de viering van de 100ste verjaardag van mevr. v. d. Post-van Dalen. Zwemmen in de Noord-Aa. Aan de orde komt nu het rapport van de commissie uit de Raad inza ke het zwemmen. De voorzitter brengt hulde aan de commissie voor de spoedige en gron dige bestudering van deze zaak en voor het zeer uitvoerig rapport. Dit rapport waaromtrent wij een na dere beschrijving zullen geven stelt voor een Stichting te vestigen die een zwemgelegenheid aan de Noord-Aa tot stand zal brengen, af zonderlijk voor heren en dames en ook voor schoolgaande kinderen, waarbij de opzet is, dat het zwem men op andere plaatsen in de ge meente, met uitzondering van de"H. Rijndijk en de Weipoort verboden zal zijn. Er is een zeer uitvoerige medische brochure van de distr. schoolartsen- dienst verschenen welke geheel wordt voorgelezen en waarin voor al voor de gezondheid en bestrijden van ziekten enz. van kinderen het nut van de gymnastiek en het zwem men wordt aangetoond. Ook is een dringende aanbeveling tot de mogelijkheid van zwemmen van de kinderen ingekomen van het hoofd van de R.K. Meisjesschool in de Zuidbuurt. De heer Dorrepaal, voorzitter van de commissie, verdedigt het rapport tegen de aanmerkingen, in het prae- advies van B. en W. gemaakt. Als de stichting wil slagen zal de volle 2000.subsidie per jaar verleend moeten worden en moeten de ge meentenaren zich ten volle achter de plannen plaatsen, zegt de heer Dorrepaal. De heer Schinkel, voorz. van de Kath. fractie, merkt op dat het col lege van B. en W. bezwaar heeft ge maakt tegen de te lage post voor ren te en aflossing; daar kon tegenover geplaatst worden dat de ontvangst- post van 150.voor gezins-abon- nementen ook zeer laag is; dat zou den maar 40 gezinnen a 4.zijn. Spr. stelt voor de volle f 2000.te verlenen met de verwachting, dat deze subsidie op de duur lager kan worden. De voorzitter kan zich daarmede verenigen en wil in principe hiertoe besluiten. De heer' van der Ploeg wil aan de Stichting de zekerheid geven te kun nen rekenen op f 2000.subsidie. Wethouder van Leeuwen krijgt nu het woord, om het prae-advies te verdedigen. Spr. sluit zich aan bij de sympathie voor deze plannen, door de burgemeester reeds uitgesproken, om de excessen tegen te gaan, want deze zullen steeds erger worden. De voorgestelde rente en aflossing van een kapitaal van f 13.500.is met 575;zeker te laag geraamd. Met 4 komt de rente reeds op 520. en blijft er maar 55.over voor aflossing. De houten gebouwen heb ben een levensduur van 15 jaar dus moet de aflossing in 15 jaar geschie den. Als daar hogere inkomsten te begroten zijn, kan de rekening wel licht kloppend gemaakt worden. Na dat de voorzitter zich voor de subsi die verklaard heeft, wordt de mede werking tot een maximum van 2000.— per jaar toegezegd. De heer Onderwater informeert of het nog nodig zal zijn nieuwe ver ordeningen te maken om deze zaak scherp te stellen. De voorzitter acht de bestaande verordeningen vol- ■doende. Het Fin. Comité van het jeugdwerk in de Par. H. Kruisverheffing vraagt het jaarl. subsidie, welke wederom tot een bedrag van 350.verleend wordt. De aankoop van banken voor de R.K. School H. Rijndijk wordt toe gestaan. Aan mej. M. J. v. d. Post wordt op haar verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School. B. en W. zullen in de vaca ture trachten te voorzien. Tijdelijk is nu mevr. Witteveen aangesteld. Het plaatselijk Fotocomité krijgt een aanvullende subsidie. De foto's zouden aanvankelijk 0.85 kosten, doch de werkelijke kosten zijn nu 1.05 geweest, waardoor de subsi die met 523.74 verhoogd wordt. Ook de V.E.B.O. krijgt de jaarl. garantie van 2 Ys ct. per inwoner. De polderverordening wordt aan gevuld met een artikel, waarbij fruitkooplieden en ijscoventers de papieren om hun standplaats dienen op te ruimen; daartoe moeten zij steeds een doos of zak bij zich te hebben. De verlichting; op buitenwegen. Het door de Sted. Lichtfabrieken overgelegde plan tot uitbreiding van de straatverlichting heeft nu een to taal-begrotingsbedrag van 140.277. De Ommedijksche weg en de Gelder- woudse weg zijn uit het plan ge licht. De heer Dorrepaal verdedigt de verlichting van de Ommedijk als zijnde een doorgangsweg naar Bent huizen en Stomp wijk met gevaarlij ke bochten. De Weipoortseweg kost 25.000, zodat de Ommedijk te ver lichten wel gerechtvaardigd is. De voorzitter zet uiteen dat de be bouwde gedeelten het eerst aan bod zullen komen ter uitvoering. Om de plannen door te hoog begrotingscij fer niet te laten vallen, stellen B. en W. deze nu zo voor. De uitvoering zal toch niet zo spoedig in het ge heel uitgevoerd worden. Met de ver gelijking van de heer Dorrepaal zou de Nieuweweg en de Dr. Kortmann- straat voorbij het bebouwde gedeelte ook in aanmerking komen. Er is een nog niet door B. en W. behandeld adres ingekomen van de heer J. El- derhorst met motieven van wantoe standen langs de Dr. Kortmannstraat in de bebossing. Om nu alvast voor de meest nood zakelijke verlichtingen te kunnen komen wil de voorzitter het plan nu maar zo bepalen. De uitvoering komt toch op hetzelfde tijdsbestek neer. De heren Dorrepaal en Schin kel blijven aandringen op verlichting van de Ommedijk en de heer Onder water strijdt voor het Westeinde.. Nadat de voorzitter de verwach- ing heeft uitgesproken, dat de be groting voor 1954 door de extra bij drage wel enige mogelijkheden zal bieden, wordt het voorstel aangeno men. Voor de Ommedijk zullen op de bochten reflectoren geplaatst wor den. De heer van der Ploeg dringt er op aan, dat de verlichting van de Dr. Kortmannstraat voor de winter tot stand zal komen. De verkoop van 2000 M2 grond a 7.per M2 aan de R.K. Bouwver eniging wordt goedgekeurd. Alvorens de rondvraag te begin nen deelt de voorzitter mede dat het dek van de Schoutenbrug niet vast te maken is tegen het hinderlijke rammelen; de gaten zijn uitgesleten, zodat de platen verlegd moeten wor den. Het dek van de Steenbrug moest vernieuwd worden. De heer Onderwater vraagt be schikking over het bouwterrein aan de Zwetkade voor de jongveedag. Als de aanvrage inkomt, zullen B. en W. toestaan. Wethouder van Leeuwen wenst de burgemeester geluk met de behou den thuiskomst en het slagen van het bezoek aan zijn familie in Indo nesië. Afscheid. De voorzitter brengt dank aan de scheidende raad voor de behartiging van de gemeentebelangen. Spr. ge tuigt dat hem de leiding van de Raad niet moeilijk is gemaakt en somt de resultaten op van het 4-jarig beheer. Voor de grote toewijding, vooral in de commissies en het medeleven met hem persoonlijk en zijn gezin dankt de voorzitter hartelijk. De niet weer terugkerende leden van de Raad, de heren Schinkel, Van der Krogt en Tijssen wordt bijzonder dank gebracht. Hunne namen, zegt de voorzitter, zullen met ere aan de geschiedenis van de gemeente ver bonden blijven. De heer v. d. Velden dankt de voorzitter en richt zich tot de schei dende leden. Spr. zegt dat, er iets zwaars schuilt in het heengaan van de fractievoorzitter. Men heeft uit het oog verloren, dat de woonruim te-commissie niet uit één persoon, maar uit 5 personen bestaat. De com missie bleef ondanks alles op haar post, ondanks dat er 100 woningzoe kenden blijven. De heer Schinkel zegt, zich nu eenmaal tot de gemeentepolitiek aangetrokken volle belangstelling te zullen blijven geven en in de ver gadering wel niet meer aan de grote tafel, zeker aan de kleine tafel plaats te zujlen nemen. De heer Van der Krogt dankt voor de prettige samenwerking en voor de waarderende woorden door de voorzitter en de heer v. d. Velden gesproken. De heer Tijssen sluit zich bij de vorige sprekers aan. Gemeenteraad. De raad verga dert op Dinsdag te 19.45 uur. NOORD WIJK Ruiterdemonstratie. Ter opening van de Kroningsfeesten, zal morgen middag te 1.30 uur een Ruiterdemon stratie gegeven worden in 't Varkens- bos aan de Nachtegaalslaan door de Nachtgaruiters. Op hetzelfde terrein zullen op die middag te 4.30 uur het traditionele Touwtrekken plaats hebben, Een tweetal spelen, welke zeker veel be langstelling zullen trekken. Loop door Noordwijk Niet op 5 September, zoals aanvankelijk was vastgesteld, doch op Zaterdag 12 Sep tember zal de Loop door Noordwijk georganiseerd door de Politie-vere- niging, plaats vinden. De deelnemers worden te half 3 vervracht in de Landbouw op de Kon. Wilhelmina Boulevard. Deelneming staa* open voor inwoners van Noord wijk van 18 jaar en ouder. Muzikale roudwandeling Heden avond zal de „Echo der Duinen" de traditionele Prinses Wilhelminamars door de badplaats houden. Maandagavond is „Excelsior" voor nemens een lampionoptocht te hou den. Sluiting kantoren Donderdag 3 September zullen ter gelegenheid van de Kroningsfeesten de gemeente secretarie, het kantoor van de ge meente-ontvanger en dat van ge- 's nachts om een minuut over twaalf. Een vroegertje dus voor de nieuwe raadsleden. VOORSCHOTEN Postzegels voor Rode Kruis. De eerste week van September en ver der iedere Vrijdag en Zaterdag van diezelfde maand zal in het postkan toor alhier in een daarvoor ingerich te stand verkoop van postzegels plaats vinden waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Rode Kruis. In Voorschoten wordt de verkoop actie geleid door mevr. Korthals- Hamming, Leidseweg 196. Dames, die zich beschikbaar willen stellen om enkele uurtjes aan deze verkoop mee te werken, kunnen dit aan me vrouw Korthals opgeven. Geb.: Johny, z. v. C. F. W. Over- devest en J. Bouwmeester; Laetitia, d. v. W. G. Meijering en M. Visser; v. J. van Leeuwen en R. Pen; Theo doras M., z. v. M. P. van den Berg en M. Th. Brederode; Gerardus P. M., z. v. A. A. van der Meer en Chr. M. Duivenvoorde; Gerardus J., z. v. J. C. van Benten en J. G. Versluis; Maria C. G„ d. v. A. C. Broos en.M. H. Th. Jonkergouw. Geboren te Leiden: Maria G. W., d. v. C. Rovers en W. Broeders; Arie, z. v. W. van Kuyk en S. Flippo; Barthold J., z. v. A. Miert en M. in 't Hout. Ondertr.: Egbert Th. Vriesinga, 24 jaar en Jacoba J. Buitelaar, 23 jaar te Wassenaar; A. Snippe, 25 jaar, te Am sterdam en Grietje Boendermaker, 24 jaar. Geh.: Willem H. Rozendaal en Cor nelia J. Boomsluiter; Wieger Klaus, te Geleen en Johanna M. Kraay; Hen drik Kraay en Geertruida M. Los. Overl.: Teunis van Duijn, 77 jaar, Simone, d. v. D. A. Anker en J. C. echtg. van Niesje Dubbeldam: Jacob van der Meer; Willem, z. v. J. L. van Vriesinga, 60 jaar, echtg. van Baukje der Geest en G.C. Janse; Marius, z. Ivan der Kooi. ALPHEN AAN DEN RIJN AANBESTEDING 32 WONINGEN EN 4 WINKELS In hotel Centraal heeft de aanbe steding plaats gehad van het bouwen van 26 woningen aan de Tolstraat en 6 woningen en 4 winkels in een nog aan te leggen straat Zuidelijk van de Pieter Florisstraat. De woningen zullen worden ge bouwd onder leiding van architect W. Brouwer. De aanbesteding stond onder leiding van de voorzitter van de bouwvereniging „Alphen's Belang" voor wiens rekening het object ge bouwd zal worden. Er waren 13 biljetten ingeleverd met het volgende resultaat: A is in schrijving voor 6 woningen en 4 win kels; B is inschrijving voor 26 wonin gen en C is inschrijving voor de mas sa. Inschrijving voor A: Abr. Vonk, te Alphen, 87.500; Jac. v. Vliet te Aarianderveen, 82.465; E. B. Bla zer en Joh. Akerboom, te Rijnsater - woude, 77.500; C. van Dyk, Nieuw- veen, 77.290. Inschrijvingen voor B: Firma N. Smit te Gouda, 276.200; Firma C. v. Dijic te Nieuwveen, 250.330. Inschrijvingen voor C. de massa: Firma Joh. Westmaas te Alphen voor 349.500; N. Smit te Gouda, 347.836; H. Oudenes en H. Turkenburg te Al pher. 345.000. S. Tromp te Alphen 343.000; Gebr. A. en J. den Ouden te Alphen 338.753; Firma Gesman en Zoetemeijer te Alphen 336.890; W. van Beijeren en J. B. Snel te Alphen 336.000; Firma J. van Wieringen te Alphen 332.800; A. en J. Breur te Zwijndrecht f 324.800. De gunning is aangehouden. Protestants' onderwijs Sedert en kele jaren is de Chr Oranjeschool op gereformeerde grondslag aan de Zaal- bergstraat te klein om het toenemend aantal leerlingen te huisvesten. Het bestuur van deze school heeft thans een verzoek tot het gemeente bestuur gericht tot het oprichten van een bijzondere school voor g.l.o., die een verlengstuk zal worden van van eerstgenoemde school. Het ligt in de bedoeling de nieuwe school in plan West te doen bouwen. ALKEMADE Parochie Maria Praesentatio Zondag 7 uur Lof; Dinsdag 7.30 uur H. Familie, afd. Dames; Woensdag 10 uur plechtig gezongen Huwelijks mis; 7.30 uur Lof met gebed voor de weldoeners der kerk. Raadsvergadering. Op Dinsdag te 19.30 uur komt de nieuwe raad bijeen. Agenda o.a.: Verhuring van de Jeugdherberg de Kaag; Verkoop van een perceeltje grond aan N. W. Ver aar; Aanbieding gemeente-begroting, dienstjaar 1954. BOSKOOP A.N.A.B. In een drukbezochte vergadering van de afd. Boskoop van de A.N.A.B. is de volgende motie aangenomen: „De leden van de afd. Boskoop van de A.N.A.B. in vergadering bij een, spreken hun diepe teleurstelling titie werd besproken alsmede de reis gelegenheid van de elftallen, die over eenkomstig het vorige seizoen gehand haafd is. Besloten is, een trainingsfonds op te richten, waarvoor een aantal le den zich spontaan opgegeven hebben die zich belasten met het wekelijks ophalen van bijdragen van leden en supporters der vereniging voor dit fonds. De aftredende bestuursleden de he ren L. van Vliet, A.« van Dam en Jac. van Eijk werden herkozen, terwijl het bestuur werd uitgebreid met de heren W. Lenting en W. van Diemen. De heer L. van Vliet werd met alge mene stemmen weer tot voorzitter ge kozen. De nieuwe elftalcommissie ziet er nu als volgt uit: H. v. d. Linden, J. Wijfjes, A. Freijee, B. Vink en J. Pie terse. Dc geestelijk adviseur sprak een opwekkend woord toch vooral steeds met ere de kleuren van Nicolaas Boys te dragen en wees er vooral op er al len zorg voor te dragen, dat niet op nieuw achterstanden ontstaan in de contributie betaling. Bij de roncivraag kwam de kleed gelegenheid ter sprake, naar aanlei ding waarvan zich een zestal leden bereid verklaarden, deze kleedkamers nog voor de competitie een opknap beurt te geven. OUD-ADE Handbal-tournooi. Morgen orga niseert de R.K. Handbalvereniging Jong-Ade een tournooi, waaraan niet minder dan acht dames-elftallen deelnemen n.l.: DTS (Nieuwveen), NSV (Noorden), Altior (Langeraar), Concordia (Hillegom), Rapiditas (Katwijk), MMO (Hoogmade), Nio (Rijpwetering) en de organiserende vereniging Jong-Ade. Als het weer meewerkt kan het een mooie middag worden. Aanvang 12 uur 30. RIJPWETERING Reisje voor ouden van dagen Het snoepreisje voor de ouden van dagen is vastgesteld op Dinsdag a.s.. Maar Zondag is er eerst nog een uitvoering in café Bakker om de beurs van de penningmeester wat te spekken. Een pracht gelegenheid voor de jongelui om te laten zien hoeveel hun „voor vaderen én moederen" hun waard zijn meentewerken en de bedrijven ge- uit over de trage gang van zaken ten opzichte van de Contract-besprekin gen. Spreken verder uit, dat naar hun oordeel het geduld van de arbeiders uitgeput is en besluiten deze motie ter algemene kennis te brengen". sloten zijn. De amtenaar van de burgerlijke stand houdt deze dag voor aangiften zitting van 1111.30 uur. Zondagsdienst. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. HAZERSWOUDE Kruyt. De Duinrandapotheek is ge- j opend van 11.340—1 uur en van 4.30 Gemeenteraad. De raad komt 5.30 uur. De apotheek aan zee van bijeen Dinsdagavond om 7.30 uur. Op 11 306 uur. de agenda staat o.ra.: Toekenning van een vacanfie-uitkering aan het ge- 24 Geb.: Johannes Th. M. z. v. J. C. meentepersoneel; Wijziging van de Hoogkamer en J- C. Caspers; Jozef Lodewijk z. v. C. F. Peschier en J. C. Vink; Cahtarina d. v. W. v. d. Niet en J. van Duin; Gerardus R. P. J. z. v. P. S. Steenvoorden en H. H. Hooger- vorst; Johannes P. M. z. v. G. A. Geer- lings en J. Zonneveld. Ondertr.: M. P. A. Koot, 33 j. en M. M. W. v. d. Plas, 31 j.; H. C. Heems kerk, 27 j. en M. M. A. v. d. Plas, 27 j.; G. J. Steenvoorden, 25 j. en A. C. Vink, 26 j.; W. v. d. Plas, 27 j. en G. v. Weeghel, 24 j.; D. G. de Bruin, 26 j. en S. E. Hasper, 26 jaar. Getr.: C. van Duin en J. L. Verloop. Overl.: Seitske Boonstra, 68 j.; Max Robert Lang, 56 jaar. SASSENHEIM Nachtelijke raad De seizoendrukte in de Bollen streek, doet zich overal gevoelen, 's nacht om één minuut over twaalf, meenteraad. De raadsvergadering te Sassenheim, die gehouden moet wor den op 1 Sept. a.s. ter beëdiging van de raadsleden en verkiezing van de wethouders, zal in verband met ge noemde drukte niet plaats hebben 's avonds te aoht uur, maar begroting 1953. NIEUWKOOP Woningen te Noorden aanbesteed. Gisteren werden de 14 wonin gen te Noorden aanbesteed. Inge schreven werden als volgt: Fa. Heemskerk te Ter Aar f 160.990; Fa. D. C. van Kints te Langeraar 163. 222; Fa. C. van Dijk te Nieuwveen 165.700; Fa. A. C. Schutter te Noor den 166.849; Fa. Stam en Visser te Nieuwkoop 169.720; Fa. Ant. Kwak- kenbos te Nieuwkoop 170.000; Ge broeders Vink te Noorden f 179.390; en Fa. J. van Vliet Aarianderveen 195.000. Het werk is niet gegund. NIEUWVEEN Nic. Boys Onder voorzitterschap van de heer L. van Vliet kwamen Vrijdagavond de leden van de v.v. Nic. Boys in jaarvergadering bijeen. Het jaarverslag van de secr., de heer A. van Dam. kon ieders instem ming hebben. De heer C. Hogervorst bracht het financieel verslag uit, dat onbetwist getuigde van een zuinig beheer. De indeling van de nieuwe compe- HAAGSE POLITIERECHTER. Broers stalen rioolput. Een 20- jarige los-werkman en zijn 18-jarige broer uit Leiden moesten in het bankje voor de Haagse Politierechter verschijnen omdat zij op 12 Mei ten nadele van de gemeente een rioolput van een open terrein hadden gehaald. De jongste huurde een bakfiets en daarmee werd het ding opgehaald. Onderweg werden de knapen door de politie aangehouden. De oudste verd. was al vaker veroordeeld. De oudste verd. betoogde dat hij zien die dag verslapen had en zo de D.U.W.-bus had gemist. Om de dag verlies weer goed te maken had hij de rioolput meegenomen. Hij hield vol dat hij niet geweten had dat het diefstal was en ook de vader kwam pleiten dat de jongens niet de bedoe ling hadden- om te stelen. De oudsle verd. kreeg conform de eis een week gevangenisstraf, de jongste ƒ25. boete of 10 dagen en een week voor waardelijk. Boete voor drinkebroer. Als hij geld heeft om te drinken heeft h:-j ook geld om een boete te betalen, zei de officier van Justitie en hij eiste 40.boete of 20 dagen tegen een electro-technicus uit Leiden. Deze had op een Zondagavond in April op de Breestraat gereden terwijl hij onder de invloed van- sterke drank verkeer de. Hij had 5 a 6 borrels gedronken. De Haagse Politierechter veroordeel de hem tot 60.boete of 20 dagen. Laatste Berichten PROCES TEGEN N.E.S.B.- LEIDERS. Jhr. mr. J. W. van Iddekinge en mr. E. F. L. Steyns, beiden uit Am sterdam, zullen van heden af als raadslieden de vórige week gearres teerde NESB-functionnaxissen bij staan,. Mr. van Iddekinge zal de in Groningen gearresteerde mr. J. Wolt- huys en mr. Steyns Paul van Tie nen verdedigen. Maandag as. zal een volledige Ka mer van de Amsterdamse Recht bank bijeen komen om te beslissen of tegen de beide in bewaring ge stelde NESB'ers al of niet een bevel tot voorlopige rechtenis, dat dertig dagen van kracht 'is, moet worden uitgevaardigd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3