Koningin bezocht „Slem' P. Jasperse Vliegtuig, Kantoor- Ofiieiding pont. BLONI'S Middenstand Handelscorr. Ned. Mod.Talen Eng. tonv. Mulo Boekhouden Steno-Typen ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 H.M. de Koningin heeft gistermid dag een officieel bezoek gebracht aan de internationale tentoonstelling, Schoen, Leder Mode 1953" S.L.E.M." te Waalwijk. Even na half vier arri veerde H. M. op het tentoonstellings terrein, waar de Commissaris van de Koningin van Noord-Brabant prof. dr. J. E. de Quay, de burgemeester J. P. L. M. Teijssen van Waalwijk aan de Koningin voorstelde. Bij het betreden van het tentoonstellingster rein overhandigde Ireentje, het vijf jarig dochtertje van de burgemeester, in het bijzijn van haar moeder bloe men aan koningin Juliana. Ook de leden van het dagelijks bestuur der tentoonstelling werden hier aan de vorstin voorgesteld. Door een haag van verkenners be gaf zij zich vervolgens naar het res taurant paviljoen. Een 25-tal geno digden werd daar aan Haar voorge steld, o.w. de griffier der Staten en leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, het dagelijks bestuur der gemeente Waalwijk, het hoofd bestuur der tentoonstelling en de Waalwijkse kunstschilder Theo van Delft, die vele portretten van H. M. heeft geschilderd. Koningin Juliana feliciteerde de heer van Delft naar aanleiding van zijn 70ste verjaardag lie hij vandaag vierde. De burgemeester van Waalwijk te vens voorzitter van de internationale tentoonstelling gaf vervolgens een kort overzicht van de betekenis en groei van de schoen en lederindustrie in Waalwijk en omstreken van 1903 tot 1953. De Koningin bezocht hierna diverse stands in de expositiehallen. Na de twee laatste expositiehallen te hebben bezocht, alwaar ook een volledige schoenfabriek in werking was, werd aan H. M. door Rietje Teijssen, een ander dochtertje van de burgemeester, voor elk der prinses jes en'paar schoentjes en een tasje aangeboden. Om omstreeks half zes verliet H. M. het tentoonstellingster- rem. Op uitdrukkelijke wens van H. M. is de tentoonstelling tijdens het be zoek geopend geweest, opdat zij zich daar gewoon onder het bezoekend publiek zou kunnen bewegen. Aan de burgemeester van Waalwijk verklaar de de Koningin versteld te staan over wat Waalwijk hier gepresteerd had. Dat deze tentoonstelling zo groots was opgezet had zij niet verwacht. De koningin was gekleed in een blauw-grijze robe, rose hoed, stola in dezelfde kleur en metaalleren schoenen (metallise). WIE KRIJGT ER TWEE TIJGERS ALS BUREN? Twee Surinaamse tygers komen Zaterdagavond met het M. S. Ban- j tam van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd uit Indonesië in Rotterdam aan. De tijgers zijn ditmaal niet ge adresseerd aan een dierentuin maar aan. een particulier adres. De Koningin zal tot het einde van deze maand met de jongste twee Prinsessen op het Loo verblijven. De Prins zal de volgende week enkele dagen naar het Zoute in België gaan om daar het internationale concours hippique bij te wonen. Op 31 Augus tus zal het Koninklijke gezin in pa leis Het Loo verenigd zijn om de ver jaardag van Prinses Wilhelmina te vieren. EENHEIDSCONGRES K.V.P. Het Congres 1953 van de Katho lieke Volkspartij zal in het teken der „Eenheid" staan. Dit Congres wordt gehouden Za terdag 7 en Zondag 8 November in „Tivoli" te Utrecht. In dezelfde zaal, waarin dr. Schaep- man in 1897 er in slaagde de afge vaardigden van de toe nog be staande Katholieke Kiesverenigingen, die verenigd waren in Provinciale Bonden en Centrales van Katholie ke Kiesverenigingen, op de door hem ontworpen proeve van een program te verenigen: in dezelfde zaal, waar in precies een halve eeuw geleden de politieke organisatie der Katho lieken werd opgericht in de zaal dus, waar de eenheid der Katholieke Nederlanders op politiek gebied werd gesmeed, zal die Eenheid, die in deze 50 jaren niet steeds onbedreigd ge weest is, wederom aan de orde zijn en van verschillende zijden worden belicht. Zaterdagsmorgens zal da voorzit ter een rede houden. In de namiddag zijn er, gelijktij dig twee sectievergaderingen waar resp. het eendrachtig streven op so ciaal-economisch gebied en op het terrein van onderwijs en cultuur zal worden gedemonstreerd. Daarna af zonderlijk een sectie-vergadering, gewijd aan de internationale en su- pra-nationale politiek. Na de drie sectievergaderingen volgen de discussies afzonderlijk en gelijktijdig over elk der drie onder werpen. 's Avonds 2c plenaire zitting met een rede over Schaepman door prof. dr. Rogier. Zondag 8 November 's morgens volgt het parlementair verslag door prof. mr. C. P. M. Romme. „VIRGO" VLOTGESLEEPT Het ongeveer 5000 ton metende j Zweedse schip „Virgo" dat in de rampnacht was vastgelopen op de Vliehors bij Vlieland, is vanochtend omstreeks zes uui vlotgesleept. I Het lag aanvankelijk in de bedoe- j ling de „"Virgo" naar Amsterdam te slepen, maar wegens de slechte j weersomstandigheden wordt 't schip thans naar de redt van Terschelling gebracht. Stichting R.K. Ambachtsschool wil in Alkmaar niet lukken De Raad blij. zich verzetten De stichting „St. Willibrord" te Alkmaar, die reeds jaren bezig is om te komen tot de oprichting van een R.K. Ambachtsschool, gaan de zaken nu niet direct voor de wind. Twee jaren terug kon haar verzoek geen genade vinden bij het college van B. en W. met het gevolg, dat de ge meenteraad het eveneens verwierp. Enige tijd geleden wilde de stich ting wederom een poging wagen en nu schenen de kansen gekeerd, want B. en W. steunden het verzoek en maakten er een voorstel van. In de gemeenteraad beland, strandde de poging andermaal, daar de stem mingsuitslag 1212 was, hetgeen het verzoek weliswaar niet verwierp, maar ook niet inwilligde. Er zal nu over enige tijd wederom een stemming gehouden worden, maar zoals de zaken thans staan, zal de uitslag dezelfde zijn, waardoor het voorstel dan wettelijk verworpen zal zijn. De stichting is voornemens na de tweede stranding van haar verzoek in de gemeenteraad beroep aan te tekenen bij Gedep. Staten, maar dit kost tijd, zodat voorlopig geen R.K. Ambachtsschool in Alkmaar geopend zal' \vorden. RIJKSWEG HOEVELAKEN— EEMNES DOORGETROKKEN Onvoorziene omstandigheden voor behouden, zal op Maandag 24 Augus tus a.s. de doortrekking van de rijks weg HoevelakenEemnes, van de Wakkerendijk tot aan de bestaande rijksweg AmeisfoortAmsterdam, voor het verkeer worden opengesteld, zo deelt de A.N.W.B. mede. Bromfietsenbond over bromfietsenvraagstuk Het voorlopig bestuur van de Ne derlandse Bromfietsbond, die Don derdag 13 Augustus j.l. werd opge richt, heeft gezien het grote aantal gunstige reacties, dat na de oprich ting werd ontvangen, besloten reeds nu ten aanzien van enkele problemen zijn mening kenbaar te maken. Het stelt zich hierbij op het standpunt: 1. Dat het bromfietsvraagstuk zo veel mogelijk moet worden opgelost met inschakeling van de bromfietser en met behulp van verkeersweten schap en voorlichting. 2. Dat de bromfiets in beginsel even grote rechten op de weg heeft als alle andere vervoersmiddelen. 3. Dat eventuele overheidsmaat regelen de popularisering, de inbur gering en de technische ontwikkeling van de bromfiets niet mogen belem meren. Hatelijk. Noorse filmster: „En toen werd me vijftig duizend gulden aangeboden als ik wilde blijven". Journalist: „Kwam dat aanbod uit Noorwegen of van de Amerikaanse maatschappij, waarvoor U werkt?" Aanbeveling. „Natuurlijk, U kunt deze auto op afbetaling kopen, maar dan zou ik toch graag even en kele papieren van U zien. Ik ken U namelijk niet". „Oh, hier hebt U een dwangbevel van de inspecteur van de belastin gen". Vluggerd. „Goed, ik zal je die tien gulden lenen, als je ze niet lang houdt". „Wees daar-maar niet bang voor, ik geef ze meteen weer uit". Kop op. Optimist: Houd de moed er in, kerel! Het leven is nog niet zo slecht als het er uitziet". Pessimist: „Nee, maar het ziet er toch maar naar uit". Kennersblik. Missionaris: „Waarom kijk je me zo aan?" Kanibaal: „Ik ben de inspecteur van de keuringsdienst voor etenswa ren, mijnheer". Zonderling. Hij: „En nu geef ik die chauffeur ontslag. Vanmiddag heeft hij me weer bijna vermoord". Zij: „Kom lieveling! Geef hem nog één kans". Zo gaat het. 'Bediende: „Mijn heer ik ben morgen vijf en twintig jaar in uw dienst. Zou het mógelijk zijn, dat ik.... eh...." Directeur: „Maar man, in je vorige loonzakje zat toch een loonsverho ging van vijf en twintig procent?" Bediende: „Neem me niet kwalijk, mijnheer. Mijn vrouw heeft er niets van gezegd". Rare houding. Vriend: „Waarom heb je die generaal zo'n eigenaardige houding gegeven?" Beeldhouwer: „Dat is mijn schuld niet. Het was oorspronkelijk bedoeld als ruiterstandbeeld, maar halverwe ge het werk, kwgm de commissie tot de ontdekking, dat zij het paard niet kon betalen". Jongen met toekomst. Vader: „Pietje, je bent een vies varkentje! Weet je wat een varkentje is?" Pietje: „Ja vader ,dat is een kindje van een groot varken". Wist er van. Jongeman: „Weet je zuster, dat ik vanavond kom?" Jongetje: „Ik denk van wel. Ze gaat tenminste de deur uit". Verandering. „Zal ik U eens wat vertellen, buurvrouw? Mijn man en ik gaan in een betere buurt wonen". „Wij ook!" „Gaat U ook verhuizen? Wat toe vallig!" „Nee, wij blijven juist hier". Langer. Moeder (aan tafel): „Pietje, ik wilde, dat je eens ophield om alles eigenhandig van tafel te ne men. Je hebt toch zeker een tong?" Pietje: „Ja moeder, maar mijn arm is langer". Vreemd. Een klein fabrieksbaas- je, dat op de rand van het faillisse ment stond sloot 's morgens om ne gen uur een brandverzekering af en 's middags ging zijn fabriekje in vlammen op. De verzekeringsmij., die enige achterdocht koesterde, schreef hem de volgende brief: „Mijn heer, U sloot om 9 uur de verzekering af en pas drie uur 's middags brak er brand uit. Kimt U een bevredigende verklaring geven voor dit opont houd?" 4. Dat het voor een gunstige ont wikkeling van de bromfietserij nood zakelijk is, dat maatregelen en voor schriften voor alle merken en typen bromfietsen gelijk zijn. 5. Dat de regeling van 1 Augustus 1953 het bromfietsenvraagstuk nij pender heeft gemaakt en ten spoe digste moet worden herzien. 6. Dat de 14.jaarlijkse belasting voor bromiietsen dient te vervallen, tenzij dit geld wordt besteed aan de aanleg, de verbetering er het on derhoud van voor bromfietsen ge schikte rijbanen. 7. Dat, bij voldoening van de bromfietsbelasting per kwartaal, de extra administratiekosten dienen te vervallen. GEHEIME SMOKKELBENDE IN TOURINGCAR De chauffeur van een Valex Val- kenburgse touringcar werd gisteren te Vaals betrapt op een poging om koffie naar Duitsland te smokkelen. Hij had zes kg. van deze smokkel waar verborgen in een geheime berg plaats, welke onder een bank was aangebracht. De touringcar is met het oog hierop door de douane ver beurd verklaard. Zij was met toe risten uit Valkenburg op weg naar Duitsland. Deze toeristen konden later hun reis vervolgen met een an dere bus uit Valkenburg. Leer ook perfect dansen bij HENNY BOES, U is dan pas verzekerd van een gezellige en leerzame winter Sassenheim: a.s. Maandag, 8 uur, K. S. A.-Gebouw Roelofarendsveen: a.s. Dinsdag, 8 uur, St. Pancratiuszaal Wassenaar: Donderdag, 3 Sept., 7.30 uur, R.K. Ver. Geb. Leidschendam: A.s. Vrijdag, 7.30 uur, Hotel de Zwaan. Noordwijk: twee clubs in voorbereiding 10 besloten club in voorbereiding. Inl. en inschr. dagelijks. ZATERDAGAVOND-CLUBS le les 29 Aug. Oegstgeest, St. Wïllibrordusgebouw 7.30 Beginners 9 uur Tango ZONDAGMIDDAG-CLUBS Leiden, Clubhuis Mare 43. le les 30 Augustus. 3 uur Beginners 4.30 uur Tango. Gezellige dansavond a.s. Zondag 811 uur. Clubhuis, Mare 43, Leiden Entree f. 1,35 Toeg. onder voorbehoud Dansschool HENNY BOES - Oegstgeest - Rijnzichtweg 44, Telef. 25439 - Speciaalschool voor R.K. jongelui ARTS HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT. trein of boot moet U zijn by De Groot Bekend om zijn 7-persoons grote luxe auto's Beestenmarkt 3, Tel. 23300 Up-to-d.t. „Vakoplaldlngan" aanil.ep ULO, HBS, MMS a.d. 15 SEPT. AANVANG STENO-TYPISTE Typan - Stano- Handalikannli- Kantoortachnlek. SECRETARESSE a. BUREAU-SECRETARESSE al> Stano-Typlfta, banavans Eng. Stano; Nad. an Eng. Hand, corraip.; Alg. Orlêntatla. Duur 6 mad b. DIRECTIE-SECRETARESSE BOEKHOUDER CORRESPONDENT VOOR BETER ONDERWIJS UITSLUITEND BREESTRAAT 89 A TEL. 23757 PERSONEEL "S* Gevraagd een nette R. K. Vriendin, van buiten', werkende stand, 18 jaar. Br. onder letter L aan agent J. Borst, Hazerswou- de. 6352 MIDDENSTANDSDIPLOMA Echtgenote van een mid denstander te Leiden vr. iemand die in staat is haar aan huis les tegeven, ter opleiding van het Midden standsdiploma. Br. onder no. 6374 bureau van dit blad. ALLE SOORTEN GLASPLATEN 2 Nette leerling of ver gevorderde gevraagd. Bak kerij, Automatiek J. H. S. Jaspers, Morsweg 104, Lei den, Tel. 24737. 8414 2 Er biedt zich aan meis je voor hulp in de huis houding, Boerhaavestraat 45, Voorhout. Tel. K 2532 no. 7586. 6378 2 Gevraagd Dienstbode in een prettig gezin. Met prima salariëring. Br. onder no. 6371 bureau van dit blad. f7 Bakkerij. Gevraagd net te gevorderde Bakkersbe- dienle bij Brood- en Ban ketbakkerij C. J. v. d. Meer Rijndijkstraat 4, Leiden. 2 Gevraagd een nette aank. kruideniersbediende voor wijk- en winkel werk. in of extern. B. N. van Steijn, Herenweg no. 40. Warmond. 6369 2 Nette Werkster ge vraagd voor drie ochten den per week van 9 tot 12 uur, liefst Woensdag, Vrij dag- en Zaterdagmorgen. Kapteijnstraat 27, Leiden. 2 Gevraagd: net Winkel meisje. Aanm. na 8 uur: Van Kesteren, Levensmid- delenbedryf, De Sitter- laan 89. 8399 Door inruil aan ie bieden een Ford 1952 type Mainline, gelopen 35.000 km. in staat van nieuw een Vauxhall Velox 1951 een Vauvhall Velox 1950 Automob. Bedrijf Hofstraat 17, Rijnsburg. Tel. K 1718—3341* Tel. K 1710—31920 2 Gevraagd net R. K. meisje voor alle dag. C. de Jong, Langeweg 11, Roe lofarendsveen. 8406 2 Net R. K. Meisje biedt zicli aan, voor de dag. N. Koolloos, Voorweg 111, te Nieuwe Wetering. 8406 2 Aankomende jongen gevraagd P. Buschman, metselaar, Noordeinde 205. Roelofarendsveen. 8407 AANGEBODEN 2* Te koop aangeboden dubbel panel, centraal gel. midden in Leiden, met gegarandeerde kamerver- huur voor minstens 6 pers., 2 keukens, prima winkel ruimte, grote berging voor wagens, rijwielen, opslag plaats, verplichte overna me inventaris enz. Brie ven onder no. 6282 bureau van dit blad. 2* Damesfiets aangebo den in prima staat, even tueel ruilen voor heren fiets, Leidseweg 22, Oud- Ade. 6368 2 Te koop Radio met in gebouwde Pick-up met Pla- tenwisselaar en 35 platen (Top Hits) alles in prima staat. Te bevragen na 8 uur Hogewoerd 40, Tele foon 30118. 8396 Wilt U in snel TEMPO studeren onder deskundige en Rooms Katholieke leiding? IOO% SLAAGDEN IN 1953. Wilt U ook tot deze behoren vraagt dan vrijblijvend prospectus aan bij de R.K. HandelsavondschoolJ. MEIJS, Rijnzichtweg 24, Oegstgeest, fel. 20313, TH. SCH0LTE, Apothekersdijk 25, Leiden, Tel. 24644 2* Solexverhuur, het nieuwste model, J. v. Po- lanen, Kuipersteeg no. 10, Leiden t. o. de Hema, Tel. no. 31534. 8410 2" Te koop: Melkventers wagen op luchtbanden. Mooie wagen in prima con ditie, prijs billijk. Lange- vaart 58, Rijnsburg. 6363 2 Gashaard, Radio's, Bad- geijsers enz. Prima gas haarden, radio's, badgeij- sers, haarden, kachels, fauteuils, kasten, verster kers, filmprojectietoestel- lne, prima brandkast 135, gasfornuizen, 125 volt elec tro motor. Nieuwe Rijn 60, tegenover Watersteeg, Te lefoon 22150. 8405 2 Aangeboden gestoffeer de grote kamer met balkon en kleine kamer of keuken (stromend water), eerste etage voorzijde aan de Warmonderweg, Leiden voor dame of heer alleen. Br. onder no. 8402 bureau van dit blad. 2 Te koop: Wringer f 9, Trapnaaimachine f 45. Vloerkleden 19 en 35, gangloper 15, ledikanten 7.50, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. 17.50, Rijwielen f 25, kinderauto f 12.50, Nieuw Hobbelpaard f 12.50 Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 2 Te koop: Schrijfbureau 27.50, babyledikant 7 50 driewieler fietsje 6.50, Babytafelstoel 12.50, Kin derbox 6, Dienstboden- kast f 12.50, opklapbed f 15.rookstoel 12.50, steps 5.divan 19. Sjoelbak met schijven 12.50, Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen Win kelhuis). 8398 2 Kret's erkende Bond- Autorijschool. Nieuwste lesauto's. Halen en bren gen gratis 4.50 per uur 4.50. Gerrit v. d. Laan straat 4 (bij Leuvenstraat), Tel. 30429, Leiden. 8373 Opleiding voor 1 en 2 jarige opleiding Ex. '53 en' 54 2 Goed dansen kenmerkt beschaving. Leert het cor rect in juiste Eng. stijl. Cursusprijs tot en met 1 Sept. f 15.Gezellige R. K. Clubs, Dansschool H. J. Visser, Plantage 7, Lei den. Tel. 24781. 8404. GEVRAAGD 2 Gevraagd: Sierteelt- verg. A en B., warme en koude bak, kas en waren- ïuis Groententeeltvergun- ning, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen, Telefoon 487 K 1713. TE HUUR 2 Te huur aangeboden: kampeertenten 2. 3, 4 en 6 per^oons (ook lient gewicht dubbeldaks), luchtbedden en kooktoestellen. Vraagt folder met opgaaf van huurperiode. H. R. Troost, Haven 14. Leiden, tel. 21664 2 Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz. All* consumtie2kan worden medegebracht. Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, Tel. 26820. DIVERSEN 2 Woningruil. Aangebo den woning Utr Jaagpad, Leiden, best. uit: voor- en achterkamer met toog, 1 slaapkamer, zolder, gr. tuin schuur, ruilen vooï grotere woning in Leiden of Oegst geest. Br. onder no. 8395 bureau van dit blad. 2 Wilt U? een goed be trouwbaar horloge kopen, kom dan bij ons. Wij heb ben grote keuze Zwitserse merkhoiioges voor elke beurs engeven 100 service. Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8, Leiden's beste Speciaalzaak. 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen. antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop alle soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 4131 2 Engels. Dagelijks in schrijving voor lessen, aanvang September. Con versatie voor emigratie enz. Handelscorresponden tie voor praktijkdiploma. Vlugge vorderingen. W. Verboog, leraar Engels V T. H., Steenschuur no. 18, Tel. 25335. 8325 2 Goed dansen leren 15.U verdient 10. als U zich vandaag nog laat inschrijven, want na 1 Sept. is de cursusprijs f 25.Betaling in ter mijnen. le Les beginners Zaterdag 5 Sept. Dans school H. J. Visser. Plan tage 7, Leiden, Tel. 24781. Gezellige R. K. Clubs. 2 Patronenpapier 75 x 100 cm., vier vel 25 ct„ 150 cm breed, per vijf meter 65 ct„ patronenboeken, ra derwieltjes, metermaatjes, kleermakerskrijt. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. 8411 2 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Telef 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 3917 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a. Tel 26584. 9647 2 Prima schoolschriften, 36 bladzijden, 12 ct„ zes stuks 60 ct.. Voorts ruitjes-, milimeter-, teken, dictaat-, boekhoud-, herbarium en schoonschriftcahier. Proef- werkblocs, schetsboeken, tekenpapier, Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn no. 11. 8411 2 Kaftpapier. Prima Goud ronné 62 x 75 cm., 10 ct., zes vel 50 ct., gehamerd kaftpapier, fraaie pastel tinten 50 om. breed, vijf meter 50 ct., 12 schrifteti ketten 10 ct., Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 8411 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities. Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 2 VVij betalen de hoogste prijs voor oud goud. zilver, diamant en antieke voor werpen. Vertrouwd adres „Het Ringenhuis". J Hoo- gervorst, Morsstraat no 9, tel. 24920. Twee meisjes-studenten (zusters) zoeken ongemeubileerde of gedeeltelijk gestoffeerde kamers in Leiden of Oegstgeest, bij voorkeur in hetzelfde huis. Brieven onder no. 8384 bureau van dit blad. 2 Gem. betalingsvoor waarden: Voor solide per sonen verkrijgbaar dames- en herenkleding, wollen dekens, enz. op wekelijkse of maand, betaling. Brie ven onder no. 8401 bureau van dit blad. 2 Voor de School! Houts kool, tekenhouders, pen houders, potloden, ball points, pennen, penselen, puntbeschermers, kleur potloden, driehoeken, gra denbogen, passers, linialen, wieken, schuifmaatjes, pin cetten, tekenpunaises, te kendozen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn no. 11. 8411 2 Reuze Schoolpakket. Inhoud: schoolschrift, noti tieboekje, kladbloc, gum, inktlap met zeem, pot loodslijper, penhouder, pen, potlood. Alles prima kwa liteit. Compleet slechts 95 cent. Alleen bij Paddenburg Papierhandel, Nieuwe Rijn no. 11. 8411 2 Prima schoolétuis slechts 1.35, schoolagen da's. huiswerkboekjes, cel lophane plakband, aard- rijkskundeschijven, klad- biocs, inktlappen, gum, potloodslijpers, inktvloei, tekeninkt, kleurpastels, waterverf, plakkaatverf, verfdozen, verfbakjes, enz. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 8411 2 Wasmachine Verhuur- inrichting „Hoovi". Wilt U zeker zijn van een goede machine, bezorging op tijd en service! Dan bij „Hoo vi" bestellen! Besteladres: Stadhouderslaan 16, Tele foon 22182. 2 Alt op de Mare heeft herenrijwiel met lamp 35.idem Gazelle 26", nisuwe banden, lamp 100, Meisjesrijwiel chroom wie len 85.Damessportry- wiel trommelremmen 120 Idem Nelson geen sport- model, groen, nieuw f 200.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8