bioscopen Duinstreek Leiden helpt Nieuwe Tonge Stabiel karakter op arbeidsmarkt J te kas te bewonderen. Ga eens kij Verdwaalde verpleegstertjes wachten morgen nng op tl ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 UC LCIU5E COURANT EERST E BLAD PAGINA 3 r* 7 L J I Een 'kleine tweehonderd kinderen t,n aus OORae ]euga hebben dan ook aan de vacantie- bezigheden deelgenomen. De Leide- naars kregen de indruk, dat de ge hele Nieuwe Tongense jeugd mee deed, want wanneer zij een kind in het dorp tegen kwamen was het al tijd een bekende van de „club" die op z'n „Nieuwe Tongens": „héééé juf" of „héééé meneer" zei. Er was voldoende ruimte ter be schikking voor het werk: in de grotë zaal van het fraaie Dorpshuis kon den de grotere jongens en meisjes tezamen zijn, terwijl de kleinen zich konden ophouden in de aangrenzen de lokalen van de frisse moderne kleuterschool. In deze ruimte is veel aan handenarbeid gedaan. De jeug dige Nieuwe Tongenaren bleken er al gauw verzot op te zijn en met trots namen zij de zelf gemaakte voorwerpen mee naar huis. Voor spel en sport in de open lucht was er het sportveld en het schoolplein. Het sportveld was zoals te begrij pen niet in een beste conditie, maar gebruikt is het toch. Op verzoek van de burgemeester van Nieuwe Tonge werd er op de drie achtereenvolgende Zaterdagen iets op touw gezet, dat ook voor de volwassenen aantrekkelijk was. Op 1 Augustus zijn de Leidenaren toen Ook in de door Leiden geadopteer de gemeente Nieuwe Tonge op Goe- ree-Overflakkee wordt hard gewerkt aan het herstel van de materiële schade welke teweeggebracht werd op de le Februari van dit jaar. Vooral ook aan het herstel van de dijken nabij Nieuwe Tonge, te weten bij „Hoek St. Jacob" wordt heel hard gewerkt. Kort geleden werd in de pers melding gemaakt van de gigantische bouwwerken welke al daar verricht worden. „Dijken dichten verder?" is de vraag, die gesteld wordt in een bekende uitgave van de „Nederlandse Bond voor sociaal-cultureel vor mingswerk". Namelijk: wat moet er gedaan worden in de maatschappe lijke- en oulturele sectoren van de door de watersnood getroffen ge bieden? De burgemeester van -Nieuwe Tonge heeft aan Leiden gevraagd om naast de hulp voor de materiële opbouw ook hulp te leveren voor de culturele opbouw. Op zijn verzoek heeft de gemeente Leiden zich gedurende deze vacantietijd aller eerst ontfermd over de Nieuwe-Ton- gense jeugd: de Leidse Jeugd Actie heeft tezamen met het Leidse Volks huis een drietal weken vacantiebezig- heden voor de jeugd georganiseerd. Enige jeugdleiders en jeugdleid sters van verschillende richting heb ben zich achtereenvolgens naar Nieuwe Tonge begeven en daar de jeugd tussen 6 en 16 jaar een naar algemeen oordeel ter plaatse pret tige vacantie bezorgd. Het probleem van de schoolvrije jeugd deed zich bijzonder sterk voor. Immers onder normale omstandigheden helpen veel kinderen tijdens hun schoolvacantie mee op het land. Nu de boeren wer keloos voor hun hofsteden zitten is er echter vanzelfsprekend voor de (12) is geheel toe te schrijven aan het inschrijven van enkele seizoenar beiders en scholieren, die na het ge nieten van hun vacantie thans een arbeidsplaats wensen in te nemen. De arbeidsmarkt vertoont nog steeds een stabiel karakter, jeugd ook niets op het land te doen. De vraag naar geschoolde krach- j ten voor "de Bouwnijverheid en de Metaalnijverheid duurt nog voort. In I de Bouwnijverheid richt de vraag zich voornamelijk op timmerlieden. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen nam toe, nd. van 139 tot 1 163. Ook in deze periode is de stij ging vrijwel geheel toe te schrijven aan de aanmelding van jeugdigen. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten bleef vrijwel gelijk en om vat hoofdzakelijk huishoudelijk- en kantoorpersoneel. met een filmapparaat naar het Dorps huis getogen en hebben voor jong en oud gedraaid. Op 8 Augustus heeft een Leids Volleybalteam gespeeld tegen een team Amerikanen, die in Nieuwe Tonge verblijven voor hulp diensten bij het opbouwwerk. De laatste Zaterdag deed Alblas- serdam prachtig mee door met een uitstekende volksdansgroep te ko men. Al het materiaal, benodigd voor de handenarbeid voor jongens en. meisjes, alsmede het spel- en sportmateriaal, dat gedurende deze drie weken gebruikt werd, blijft nu als geschenk van Leiden in Nieuwe Tonge achter. Immers, ook als de dij ken weeh „safe" zijn, moet het grote en kleine culturele werk voortgaan! ZELDZAIME PRACHT IN DE HORTUS BOTANICUS. Jammer, dat eigenlijk maar zo be trekkelijk weinig Leidenaars tot nu toe de unieke kans aangegrepen heb ben, de exotische Victoria Regia in de grote kas van de Hortus, in bloei te zien. Te weinig beseft men helaas wat een voorrecht het is, door mid del van de Hortus Botanicus, kennis te kunnen maken met planten en bloemen, waarover zovele anderen slechts kunnen lezen en dromen. Zo zal men zich moeilijk een voor stelling kunnen maken van een plant als de Victoria Regia, waarvan bijv. de bladeren in enkele dagen uit groeien tot grote, door luchtgevulde tribben versterkte, schotels van meer dan twee meter middellijn, zonder (dit wonder gezien te hebben. Er zijn verder nog zoveel andere tropische planten, als het suikerriet !en vleesetende planten in deze gro- te kas te bewonderen. Ga eens kij- i ken en U zult U een ogenblik kunnen i I wanen in een land,_waar geen''kil- Op 15 Augustus stonden bij het n y -n het icht slaat en Arbeidsbureau Leiden ingeschreven j een zomer werkelijk een zomer is. 822 geheel werklozen, terwijl daar- j Vanavond van 9II uur heeft U enboven 128 personen tewerkgesteld daarvoor de ïaatste gelegenheid, waren op DUW-objecten. j De zeer geringe stijging van de werkloosheid in de afgelopen periode ROYAL TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V. TE LEIDEN Opgericht is de „Royal Typewriters (Holland) N.V." te Leiden, ten doel hebbend het vervaardigen, kopen, verkopen, huren, verhuren, herstel len, importeren en exporteren van schrijfmachines, onderdelen enz. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 2.000.000, verdeeld in 2000 aande len van 1000. Geplaatst zijn 95 aan delen, waarop 20 pet in contanten wordt gestort. De directeur is de heer A. W. Wil bur, commissarissen zijn de heren F. P. Rijan, B. D. Sarret, F. H. From- ming, H. Radtcke en J. Schoo. 6DE AVONDMUZIEK Op Maandag a.s. om 8.30 uur zal in de Pieterskerk de 6e Muziek avond worden verzorgd door Adr. Blankenstein. Het programma ver meld de volgende werken: 1. Pre ludium en Fuga D-dur (J. C. Bach); 2. Orgelkoraal „Schmücke dir, o liebe Seele" (J. C. Bach); 3. Fanta sie in A-dur (G. F. Telemann); 4, Noël (N. le Bègue), b. Les Cloches, (idem), c. Noël X (Cl. Daquin); 5. Choral II (C. Franck); 6. Intrade, gefigureerd Koraal en Fuga, over Ps. 33 (Adr. Blankenstein). Aan de uitgang collecte voor het Orgelfonds. HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied ran on roerende goederen 8ouw-sn Makelaarsbedrijf v.d. Drift Oude Vest 29 Leiden Telef. 20513 (Advertentie.) Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondigingen 8 uur 's avonds „Liefdesvreugd" Van de R.K. E.H.B.O., afdeling Leiden ontvingen we vanmorgen het bericht, dat deze hardwerkende afdeling er in geslaagd is, nog een paar honderd verdwaalde verpleeg stertjes te vergaren, die morgen ochtend naast de soldaatjes op de kerkpleinen van Leiden en Oegst- geest op u zullen wachten. De voor raad verpleegstertjes zal te herken nen zijn aan een collecteur (trice) met een E.H.B.O.-armband. En dan wordt het morgen een dag van eindeloos wachten, totdat mor genavond om 8 uur de K.R.O. het liefdesgeheim van de verpleegster tjes en de soldaatjes zal verklap pen. DERDE ORDE BEDEVAART HEILOO. Zondag 6 Sept organiseert de Derde Orde Federatie een nationale bede vaart naar het Mariaoord in Heiloo. Tertiarissen en belangstellende kun nen zich voor deelname opgeven bij Evert Castelein Boerhaavelaan 13. Tel. 26954. Zondagsdienst Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door dr. de Bruijne, de Graaff, Hartman, Simons, Verbrugge. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Aug. 13.00 uur tot Zaterdag 29 Aug. 3.00 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, tel. 21060 Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274 VOORHOUT E. H. B. O.-pleisters. Zolang de voorraad strekt kan men E.H.B.O.- pleisters afhalen by de heer J. W. Jansen, Boerhaavestraat 10, Voor hout (lid van best. Kath. Thuisfront). VOORSCHOTEN Voor spoedgevallen kan men terecht bij dokter M. v- d. Stoel, Veur- seweg 20, tel. 356 en zuster van Driel, Leidseweg 13?, tel. 888. ZOETERMEER AFSCHEID VAN KAPELAAN SCHUT. Onder grote belangstelling van de Zoetermeerse parochianen opende pastoor Voorham de afscheidsavond van kapelaan Schut. Eerst memoreer de spreker de kapelaan als vriend en huisgenoot van een oude pastoor. „De oude dag vraagt steeds jong, enthou siast leven om zich heen en dit heeft kapelaan Schut mij gegeven. Hij hield de verstarring van de oude dag tegen en hield me beter bij de nieu we tijd en de nieuwe geest". Pastoor dankte hem voor de huiselijkheid en de gezelligheid die hij in deze drie jaren van hem had ondervonden. Hierna herdacht de pastoor de werk zaamheden van de kapelaan op gees- Burgerlijke Stand Geboren: Hanna Elisabeth d. van J. van Klarenbosch en E. G. T. Beek- wilder; Marian d. van W. Brouwer en C. T. de Winter; Martha Alida Ber-1 telijk -terrein en bedankte hem voor nardina d. van A. E. Habraken en A. van Ulden; Wilhelm Arend z. van J. H. Boom en M. C. Leij en dekker; Wilhelmina Adriana Gerardina d. van M. Tilsma en J. van Rossum; Gerrit Pieter z. van K. Knol en W. C. Versteegh; Charlotte Wilhelmina d. van H. C. Sparnaaij en G. Eick- hoff; Elisabeth Hendrika d. van J. H. Juffermans en H. E. Eichhorn; Eduard z. van W. C. Nobel en L. Kooren; Jeannette d. van P. H. Marks en C. H. M. Langezaaï. Overleden: P. Filippo huisvr. van Windhorst, 30 j.; J. H. van der Vos man 48 j. alles wat hij in de parochie met jong enthousiasme had gedaan. Be halve zijn mooie preken en spreek beurten waarvoor hij van God een bijzonder talent had gekregen, wist hij ook in een gewoon alledaags on derhoud de mensen iets vruchtbaars en verheffends mee te geven. Als aal moezenier van het jeugdwerk wist hij goede leiders aan te trekken en op te leiden en dit was van zeer groot belang voor het jeugdwerk. De pas toor spoorde de aanwezigen aan, in stand te houden datgene wat tot stand was gebracht. Ook als priester in de kerk en in zijn privé leven kon de pastoor hem niets dan lof toezwaaien en hij hoop te dat hij in zijn nieuwe werkkring op dezelfde wijze zou voortgaan. Hierna voerde de heer G. v. Leeu wen uit naam van alle katholieke or ganisaties het woord. Hij dankte de kapelaan uit de grond van zijn hart voor al hetgeen hij voor de organisa ties heeft gedaan. „Wij in Zoeter- meer zullen U niet licht vergeten maar omdat het met allen gemakke lijker is aan één persoon te denken dan andersom, hebben de organisaties het U gemakkelijk gemaakt nog dik wijls aan Zoetermeer te denken". Hierbij werd door een welp en een kabouter aan kapelaan Schut een schrijfmachine met oorkonde over handigd. De heer Van Leeuwen sprak de hoop uit, dat de kapelaan ook in zijn nieuwe werkkring de K.A.B. tot een machtig bolwerk zou helpen ma ken met aan de spits Christus' Kruis. Daarna sprak juffr. Swalbach de kapelaan toe om hem namens de kin deren van de eerste klassen te dan ken voor zijn catechismus-lessen aan de kinderen, met wie hij zo goed overweg kon. Tevens bracht zij hem dank voor zijn werk aan de biblio theek als adviseur. Meester van Velzen, hoofd van de R.K. jongensschool, dankte de kape laan tevens namens de R.K. meisjes school voor zijn vele lessen. „U voel de de jeugd aan. U wist de jeugd te boeien en de juiste snaar te treffen. Een stoffelijk blijk van waardering bieden wij U niet aan maar de kin deren zullen blijven bidden, dat U in uw nieuwe werkkring veel goeds moogt tot stand brengen". De kapelaan, geroerd door zoveel warmte en hartelijkheid, nam nu het woord. Hij voelde dit afscheid zwaar en hij wist niet dat Zoetermeer hem zo na aan het hart lag. Onbekend ge komen, wist hij nu alle straten en 1 slopjes, alle deuren met klompen er voor, alle ziekbedden. Iedere paro chiaan" was hem nader gekomen in deze 3 jaren. Hij had hier werkelijk met liefde en blijdschap gewerkt en dit afscheid van zyn eerste parochie viel hem zwaar. Op de eerste plaats dankte hij de pastoor,, die hem als priester hier grootgebracht had en wiens wijze lessen hij nooit zou ver geten. Ook als vriend en huisgenoot had hij 3 gelukkige jaren doorge bracht. Dan dankte hij allen voor de prettige en hartelijke samenwerking die hij in deze parochie had mogen ondervinden. Het voornaamste echter was, dat hij hoopte iets van Christus gebracht te hebben ira de harten van de parochianen, wat toch eigenlijk zijn roeping was en hij hoopte dat God net zo tevreden zou zijn als de sprekers van deze avond. Hierna sloot de pastoor de officiële avond en sprak de hoop uit, dat de vriendschap tussen hen zou blijven bestaan. Daarna kregen alle aanwezigen de gelegenheid de scheidende kapelaan de hand te drukken". Onder grote ont roering nam de kapelaan nu voor goed afscheid van zijn parochianen. Zoetermeer zal hem en hij zal Zoe termeer nooit vergeten. Puzzlerit. De afdeling Zoeter meer v. „Herwonnen Levenskracht" houdt op Zaterdag 29 Augustus a.s. een puzzlerit voor wielrijders. Deel nemers kunnen zich opgeven bij H. v. Well, Dorpsstraat 18. Inleggeld 0.50. Voor het Koningin Wilhelimna- fonds voor de kankerbestrijding wordt in de periode 29 Augustus tot en met 5 September de jaarlijkse in- zamelings- en propaganda-actie geor ganiseerd. Laatste Berichten PAUL VAN TIENEN GEARRESTEERD Vanmiddag om kwart over twaalf is de 31-jarige leider van de Natio naal Europese Sociale Beweging (N.E.S.B.) in zijn kantoor aan de Koninginneweg 177 te Amsterdam gearresteerd. Aan de arrestatie ging een lang durige huiszoeking vooraf. Talrijke bescheiden van de N.E.S.B. werden in beslag genomen en gelijktijdig meegenomen. HULP AAN GRIEKENLAND Op girorekening 777 van het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis was gisteravond 72.383.85 ten behoeve van de hulp aan Grieken land geboekt. Daarvoor was de stand 65.252.27. De uitvoer van tomaten naar En geland zal in de komende week ver moedelijk geheel ophouden, in ver band met de stijgende aanvoeren van Engelse natuurtomaten. De Neder landse uitvoer heeft dit jaar lang ge duurd, omdat het Engelse product laat rijpte. Van 1 Augustus af werd 3.300 ton Nederlandse tomaten naar Engeland uitgevoerd, welke export op contin gentsbasis in nauw overleg met de Engelse autoriteiten geschiedde. Nu Engeland en Yersey voldoende voor de eigen markt produceren, zul len de Nederlandse tomaten na 23 Augustus wel van de Engelse tafel verdwenen zijn. Nederland voerde na 16 Juni tot op heden onder beperkende bepalin gen 13.500 ton tomaten naar Enge land uit. DOOR BLIKSE1V1 GEDOOD Bij een kort doch hevig onweer werd vanochtend de 20-jarige M. de Jong te Sneek door de bliksem getrof fen en gedood. VAN DER NEUT BLIJFT IN HECHTENIS. Het hoge hof van Neder-Saksen te Celle heeft besloten de hechtenis van Van der Neut, een der uit Breda ont snapte oorlogsmisdadigers, te verlen gen, in afwachting van een beslis sing over zijn uitwijzing naar Neder land. ENTEZAM WEIGERT PORTEFEUILLE VAN BUITENLANDSE ZAKEN. Naar vernomen is, heeft Nasrollah Entezam, de Perzische vertegenwoor diger bij de V. N. de portefeuille van buitenlandse zaken in het kabinet- Zahedi geweigerd. DE LEIDSE Casino vertoont deze week de re prise van de indrukwekkende oor logsfilm „Iwo Jima". Na een 40-ja- rige Japanse bezetting werd dit eilandje in het verre Oosten tijdens de laatste oorlog door de Amerikanen veroverd en onder deze troepen be vond zich volgens het filmverhaal, een in Nieuw Zeeland getraind on derdeel dat de hardvochtige training van een beroepssergeant maar matig had kunnen waarderen. Wanneer de hitte van de strijd de manschappen echter dreigt te verzengen, komen zij tot de ontdekking hoe waardevol de barre opleiding is geweest en tus sen commandant en troep groeit een band van waardering en begrip. De. film is tot tragedie voorbe stemd en het hoogtepunt vormt de dood van de sergeant tijdens de ge vechten om het kleine eiland. De spanning en de sfeer van de film zijn niet bestand voor jeugdige toeschouwers, daarom oordeelt de K.F.C. 18 jaar en ouder. Om de jeugd in de vacantie-maand toch van 't witte doek te laten profiteren, draait Casino in de middaguren een kinder film, waarin cowboys en Indianen de nodige spanning in de zaal zul len brengen. Lido. Een kostelijke lachfilm de vacantiegangers in regentijd een uitkomst! draait deze week in het Lido-theater onder de titel „Hij, zy en de auto". Het is een Engelse film met Oinah Sheridan, Kenneth More en Kay Kendall in de hoofdrollen en laat ons de jaarlijkse reünie zien van oude auto-modellen zo rond het jaar 1900. Een merkwaardige verzameling in derdaad met twee op de voorgrond terdende modellen, van twee vrien den, wier vaders maar wat trots op hun wagens geweest moeten zijn. De onderlinge na-ijver der vrienden vindt haar einde in een weddenschap, wie de wedloop van Brighton naar Londen zal winnen. En natuurlijk wordt het een in teressante race met tal van vermake lijke incidenten, waarom men sma kelijk kan lachen.. De wijze, waarop de twee vrienden deze race volbren gen, zal ieder tot voldoening stem men. De film is toegankelijk voor perso nen boven 14 jaar. Luxor wil ons deze week in „Toen stond de aarde stil" doen geloven, dat wanneer de vliegende schijf ons op een goede dag voorgeschoteld wordt, deze wel eens een vredesapos tel van een andere wereld zou kun nen bevatten. In deze film nl. komt een derge lijk persoon met zijn apparaat in Washington terecht. De man in kwestie heeft, om ons van zijn vre deswil te overtuigen, zoal^ trouwens de meester vredebrengers, een dwangmaatregel in de vorm van een alles vernietigende robot ach ter de hand. Dat deze robot gelegenheid krijgt enige staaltjes van zijn kunnen ten beste te geven, zal niemand, die be denkt dat het een Amerikaanse film is, verwonderen. Het loopt tenslotte nog vrij goed af, zodat de vredebrenger met een gerust, doch inmiddels doorschoten hart naar zijn planeet terugkeert. De vlotte manier waarop dit fan tasierijke gegeven op het doek wordt gebracht, kan personen vanaf 14 jaar, op regenachtige vacantiedagen, de nodige afleiding bezorgen. In het voorprogramma uitgebreid nieuws en een alleraardigst teken filmpje. Trianon: Enige maanden geleden heeft Leiden Don Camillo, de merk waardige Italiaanse dorpspastoor, in de trein achtergelaten, nadat hij door zijn bisschop naar een afgelegen pa rochie in de bergen was overge plaatst, omdat hij zijn vriend en politieke aardsvijand Peppone tijdens een van de vele vechtpartijen een zware tafel naar het hoofd gegooid had, hetgeen de geestelijke overheid een ietwat te krachtig apostolaat vond. In dezelfde trein vindt Leiden Don Camillo deze week in het Tria- nontheater weer terug. Zijn nieuwe parochie kan de forse pastoor maar matig waarderen en ook in het dorp gaan de zaken zonder Camillo niet naar wens. De politieke veten tus sen de „reactie" en de communis ten worden onoverbrugbaar, niemand wil meer trouwen en de mensen wei geren zelfs om te sterven of kinde ren te krijgen, omdat Don Camillo er niet is. Radeloos lóópt de communistische burgemeester Peppone tenslotte naar de bisschop, Don Camillo komt terug en dan herneemt het leven in het kleine dorpje weer zijn oude gang: De pastoor vecht weer lustig met de burgemeester, wederzijds pogen de partijen elkaar weer voor onaange name verrassingen te stellen en on danks alles vinden zij weer steun bij elkaar als er wérkelijk een groot gevaar dreigt of als de een de ander in moeilijkheden weet. De zegetocht, die de originele Don Camillo in de wereld van het boek en de film begonnen is, schijnt nog lang niet ten einde. De wijze, waarop deze „bokser voor-Christus" met zijn gouden hart de belangen van O.L. Heer verdedigt en zo nu en dan poogt zichzelf en zelfs O. L. Heer om de tuin te lei den; en de uitbeelding van de Ita liaanse communist, die „Leve Mos kou" roept en tegelijkertijd klaar staat om de snodaard, die een kwaad woord over de Paus zegt, een pak rammel te verkopen, blijkt de bios coopbezoeker blijkbaar meer te waar deren, dan de humbug uit Amerika. Het liep gisteravond al storm en dit zal nogw3l even voortduren. Don Camillo is terug in Leiden en zeer velen zullen deze terugkeer met enthousiasme begroeten. K.F.C. alle leeftijden. Rex. „Hard als graniet." Het be gin van deze film is wat gerekt, doch wanneer het verhaal van het leven van de jonge David Williams een maal draait is het zeer interessant te zien hoe het leven van deze jon gen uit een groot gezin ondanks de liefde en zorgen van zijn ouders en een jonge lieve vrouw een misluk king werd om daarna na een jaren lange harde innerlijke strijd een groot succes te worden. Nog voordat de jonge David in zijn onderhoud kan voorzien wil hij trouwen. Ondanks de tegenwerking van zijn ouders en die van het meis je zet hij door. Al spoedig raakt hij verzeild bij een bende clandestiene alcoholstokers, waar natuurlijk veel geld te verdienen is. Bij een over val van controle-ambtenaren beschie ten zij dezen, waarbij een ambtenaar gedood werd. Omdat Williams de beste schutter is wordt aangenomen, dat hij de moord gedaan heeft en tot 30 jaar dwangarbeid veroordeeld. In zeer goed spel wordt door James Stewart het sterke innerlijke protest weergegeven omdat hij van de zes schutters als de dader is aangewe zen. De zwaarste disciplinaire straf fen verdraagt hij als een brok gra niet, zijn leven is alleen wrok, pro test en verbittering. Wanneer de ge vangenis-directeur Peoples het met mildheid probeert, ontdekt hij, dat Williams tijdens de zware onmense lijke celstraffen een ontwerp ge maakt heeft van een nieuw automa tisch geweer. Peoples zag uit dit werk de eerlijke ijverige mens in hem, waaruit een uiterst interessante, boeiende geschiedenis volgt, welke in zijn bevrijding en succes eindigt. Toegang voor personen boven 14 j. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 21 Augusctus Groente. Bloemkool I 1424, idem II 811, bospeen 1622, sla 6.209.50, waspeen I 9.5018. idem II 66.50, princessebonen 20 42, snijbonen 2836, andyvie 9 —16, rabarber f 46, selderie 5.20 6.30, pronkbonen 1719, kom kommers 913, kroten 78, pe terselie 1.405.90, uien 613, rode kool 5.106.10, tomaten 20 43, vroege aardappelen per kist groten 2.403.40, idem Drielingen f 1.80—2.—. ROELOFARENDSVEEN, 21 Aug. Groente. Aardbeien 2e oogst 55 67 cent, kropsla I 11.4020.30, id. II 6.60—12.70, andyvie 7—9, to maten 2034, breekpeen 89, snijbonen 2032, pronkbonen 12 13, spekbonen 1424, stambonen f 2023, stokprinsessen 2037, Augurken A 83, idem B f 41, idem C f 24, idem D I f 17—18, idem D '12—13, idem E 3.—, idem CD 7—3. Bloemen. Asters 8—16 cent, Statice 615 cent, Gladiolen 1224 cent, Scabiosa 622 cent, Dahlia's 616 cent, Asparagus Plumovis 39 70 cent, Zinnia 78 cent, Montbresia 1017 cent, Chats worth 3642 cent, Anjers 26 cent, Rayonanten 613 cent, Millersdale 713 cent, Migoli 8—13 cent, Sweetheart 36 cent, Per fection 1'519 cent, Lelies 69 cent. TER AAR, 21 Aug. Groente. Snijbonen 23.20, idem kas f 3.10 3.70, stokprinsessebonen 2.40 3.30, idem B f 2.10, stambonen 2.20 3.00, idem B 2,002.10, spekbo nen 1.602.40, witte pronkers 1.201.40, alles per 10 kg., toma ten A 2736 cent, idem B 2537 ct., idem C 2330 cent, idem bonken 22 —24 cent, waspeen 8—12 cent, andij vie 915 cent, zilveruien 2228 cent, idem groot 69 cent, postelein 45 cent, spinazie 24 cent, rabarber 9 ct., uien 810 cent, aardappelen 1011 cent, rode kool 11 cent, groene kool 6 cent, sjalotten 11 cent, alles per kg., sla I 614 cent, idem n 35 cent, bloemkool I 2029 cent, idem II 11 —18 cent, idem III 810 cent, kom kommers 813 cent, alles per stuk, selderij 56 cent per bos, Augurken: fijn 1.fijnbasterd 47 cent, bas terd 24 cent, grof A 1718 cent, grof 1213 cent, GD 78 cent, E. 3 cent alles oer kg. Peren: Clapps Favorite 1017 cent. Appelen: Gravenstijners 10 cent, zoete appelen 710 cent, handappelen 17 cent, alles per kg., druiven 3940 cent per half kg., me loenen 3660 cent per stuk. VINKE VEIN, 21 Aug. Groente. Tomaten 2030 cent, postelein 4 ct., stambonen 2027 cent. stokprincesse bonen 2032 cent, snijbonen 20—36 cent, pronkbenen 1215, waspeen f 811, spinazie 612 cent, andyvie 1216 cent per kg., peen 1119 cent per bos, sla 310 sent, bloemkool 8 21 cent, komkommers 310 cent, bleekselderie 2325 cent per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3