DUINSTREEK Sneeuwwitje danste met de sprookjesprins /m Zoeterwoude nam afscheid van kapelaan Nieuwenhuizen VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 HTLLEGOM Gouden bruiloft Het echtpaar J. W. AartsLemmers, wonende in de Kortenbachstraat 10, zal op 2 Sep tember zijn 50-jarige echtvereniging vieren. De gouden bruidegom is 74, zijn bruid 72 jaar. Aarts is een tikje hardhorend, overigens nog flink. Van zijn 11e tot zijn 68e jaar heeft hij bij de bloemisten gewerkt. Thans tui niert hij nog uit liefhebberij bij de éerw. Zusters. Moeder verzorgt keu rig het huishouden; alles glimt en blinkt. Hun huwelijk werd gezegend met 9 kinderen; hiervan zijn er nog 6 in leven, allen gehuwd. Niet minder dan 37 kleinkinderen zullen mede Woensdag 2 September tot een mooie feestdag voor de gouden jubilarissen maiken. DE ZILK Dubbel feest Gisteren vierde het echtpaar PijpersWaasdorp, wo nende aan de Regenvlietweg, een dubbel feest. 25 jaar getrouwd en 25 jaar vader aan de post. De 10 kin deren toonden hun grote liefde voor de „Zilverlingen". De directeur van het postkantoor te Hillegom met kantoorpersoneel en bestellers gaf acte de présenge en stelde Pijpers ten voorbeeld in diens activiteit. En natuurlijk zeer mooie cadeuax. Pols gebroken De 15-jarige Van de P. viel van de schommel en brak een pols. Nadat de dokter de breuk had gespalkt, werd het meisje naar het ziekenhuis overgebracht. DE KWAKEL Indeling voetbalcompetitie. Door de Amsterdamse voetbalbond is K.D.O. I ingedeeld in afd. 3 B. De samenstelling is als volgt: B.W.B., F.I.T., J.V.V.O., K.D.O.Oosterpark, R.C.A., T.O.B. K.D.O. II is ingedeeld in Res. 3e klasse met Herenmarkt 2, St. Pan- cratius 3, Ambon 2, Goldstar 3, K.D.O. 2, L.O.C. 2, O.V.V.O. 5, R.A.P. 4, Swift 6, Watergraafsmeer 6. KATWIJK Het bloemencorso Harmonie komt in „Glippertje" In aansluiting aan het bloemen corso Rijnsburg-Katwijk-Noordwijk heeft de VW alhier nog verschillen de feestnummers op het programma staan voor Diensdag 25 en Woensdag 26 Augustus. Te 3 uur nam. zal fiet bloemencorso in Katwijk arriveren, aankomende uit Noordwijik. In mas sa's zullen corsages worden uitge reikt. Des avonds is er een lampion optocht welke ditmaal iets buitenge woons zal worden. Door de medewerking van de Kat- wijkse zakenmensen wordt deze op tocht opgeluisterd door de volgende zes muziekcorps-en; Werkmans Wils kracht, de kapel van de N.Z.H.T., de Postharmonie, de Sint. Franciscus ventallige onderwijzer te mogen over gaan heeft de Minister gunstig be schikt. Genoemd bestuur vraagt nu medewerking voor uitbreiding der school met één leslokaal waarvoor één der lokaliteiten van het Parochie huis in bruikleen kan worden gege ven. B. en W. stellen voor dit ver zoek toe te staan. LEIDSCHENDAM Gouden bruiloft. Op Vrijdag 4 September a.s. zal het echtpaar P. van Els wijkMerbis de dag her denken, dat het 50 jaar geleden is, dat zij in de echt verbonden werden. NOORD WIJK Kon. Mij v°or Tuinbouw Gister avond vergaderde de Kon. Mij. voor Tuinbouw onder voorzitterschap van de heer P. de Groot. Deze sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst en de vele ingezon den bloemen en planten. Hij vestigde de aandacht op de komende bloemen corso's, uitgaande van de veilingver eniging „Flora", welke ook door Noord wijk zal trekken, en die van Aalsmeer, welke haar hoogtepunt vindt in het stadion te Amsterdam. Bij de inzending was een collectie fruit van de heer Pennings uit het Langeveld, een keurcollectie bloeien de rotsplanten van de heer P. van Bohemen, een pracht exemplaar Franse Geranium, gekweekt door mej. L. Kommer en als grote merk waardigheid een goed rijpe vijg uit de tuin van mevr. van Konijnenburg. Het voornaamste onderwerp was wel de komende excursie naar Rot terdam. Dank zij een goede relatie is het gelukt, toestemming te krijgen voor het bezichtigen van een grote mailboot, terwijl ook op het pro gramma staan een bezoek aan het Groothandelsgebouw en Blijdorp met een rondvaart door de havens. Tij dens de vergadering werd de bus ge heel volgeboekt. Een zeer uitvoerige bespreking van het ingezonden materiaal was uiterst leerzaam en interessant. Een grote verloting besloot deze zeer geslaagde avond. Onderscheidingen Gladiolen-show. Op de jaarlijkse tentoonstelling van de Engelse Gladiolen vereniging, gehouden in de Royal Horticultural Society Hall te Londen behaalde de firma Konijnenburg en Mark de eer ste prijs, de gouden medaille voor haar inzending. Nog een drietal Noordwijkers wa ren op deze show met waardevolle inzendingen vertegenwoordigd en wel de firma H. Salman en Zn., Gebr. Vink en C. S. van Dobben de Bruyn. Laatstgenoemde behaalde een gouden medaille voor de meest verdienste lijke inzending. Jeugdhengel wedstrijd. Morgen- raai en C. Krayenoord; Hermanus G. z. v. W. J. Groenewoud en A. Re- wijk; Neeltje, d- v. C. Kaptein en J. P. Wassenaai; Frederik, z. v. F. van Veen en M. Stuijvenberg; Agnes J. P., d. v. P. W. G. Zoutenbier en E. J.'Wulfinghoff; Mattheus J., z. v. P. J. Duvel en C. A. Lamirrers. Ondertr.: P. C. Boeken, 34 jaar en M. L. Dudok, 21 jaar; J. A. M. v. d. Weijden, 26 jaar en M. H. Broedert, 26 jaar; E. A. Steeman, 20 jaar en C. v. d. Zwan, 16 jaar. Getr.: J. de Haas en C. M. de Haas. Overl.: Jacobus Valentgoed, 76 jr.; Louis P. J. Savalle, 68 jaar; Johanna A. Hazenoot, 8 jaar. NOORD WIJKERHOUT 25-JARIG JUBILEUM Dr. VERSéLEWEL DE WITT HAMER. Omtrent het 25-jarig jubileum van dr. Versélewel de Witt Hamer, ge neesheer-directeur van de Psychia trische Inrichting „Sancta Maria", wordt nog het volgende bericht: Vele telegrafische en schriftelijke felicitaties kwamen in de loop van de dag nog binnen. Ook ontving de jubilerende arts veel cadeaux, voor namelijk door de patiënten zelf ver vaardigd. In de feestzaal van de stichting had des middags een feeste lijke bijeenkomst plaats waarin de jubilaris op spontane en hartelijke wijze werd gehuldigd door het per soneel en de patiënten. Geopend werd met een feestlied, waarna dr. Pijn- acker, geneesheer, in zijn openings woorden de geschiedenis van het ge sticht en al de jaren dat dr. de Witt vanaf de oprichting er werkzaam is geweest de revue liet passeren. Voornamelijk schetste hij de rust en de grote tact, welke altijd van de ju bilaris is uitgegaan. De hoofdinspec teur van het krankzinnigenwezen, dr. Pameijer, bracht in een rede dank namens de inspectie voor al het vele, dat de jubilaris in de afgelopen 25 jaar in het belang van» de naar de geest lijdende mensheid heeft ge daan. In het dankwoord, dat hierna de rector van de stichting sprak, wees deze op de eenvoud van dr. de Witt en de goede verhoudingen welke er op „Sancta Maria" heersen, mede door het toedoen van de jubilaris. Deze geestige speech werd met luid applaus door de aanwezigen onder streept. Op originele wijze werd door het mannelijk personeel, verpleesters, assistenten en patiënten, een feest wens ten tonele gebracht Men pres teerde het om per vliegtuig op het podium te arriveren! Een alleraardigst stukje „De Eend jes" werd vervolgens door kinderen opgevoerd. Tot slot volgde de clou van de middag een revue schetsjes uit het leven van de jubilerende geneesheer- directeur opgevoerd door verpleeg sters en patiënten. In zijn- dankwoord vergat de ju- voor de traditionele Jeugdhengelwed- strijd. Met muziek en vlag voorop vertrekken de deelnemers vanaf het Sportpark aan de v. Panhuysstraat naar de Haarlemmervaart. Deel kunnen nemen alle jongens Drumb*and!"dè RUVK.7hraónfe""allen j en meisjes tussen 10 en 14 jaar; ze TTi u hilaris letterlijk niemand. Hij zei, middag heeft de Hengelsportverem. allen veel te veel voor hem 'de2e hadd«> gedaan. Voornamelijk te Leiden en U.NX te Katwijk. behoeven niet in Noordwijk te wo- dankte hij al de patiënten, die zoveel zelf vervaardigde cadeaux hadden aangeboden. Vermelden wij nog dat Zondag j.l. de dokter reeds in de intieme kring van de zusters-religieusen was ge huldigd. Het was een mooie dag voor de Het vertrek is te half <1 vanaf del1?™, zodat ook badSasties kunnendirecteur, die 25 lange jaren lief en net vertreK is te naif a vanal ae deeinemen. I !eed van Sancta Maria heelt mede_ Karei Doormanlaan. De route is ver der: Zeeweg, Badstraat, Sluisweg, Boulevard, naar de Zuid en vervol gens door dit dorpsdeel terug naar de Boulevard, waar de stoet wordt ontbonden. Te 10 uur is er aan de Boulevard, door genoemde zes corp sen, een Taptoeparade. Dit wordt iets groots. Ruim 400 muzikanten werken hier aan mee. Het publiek wordt verzocht de rijweg vrij te houden en de autobezitters aan de boulevard worden vriendelijk verzocht hun auto's ergens anders te parkeren. Uit Leiden zullen extra trams rij den en de R. K. Harmonie komt en gaat per Leids Glippertje. Het komt er dus alleen op aan, dat het weer wat meewerkt en zo ja, dan belooft het iets buitengewoons te worden. Woensdag beginnen in de morgen weer kinder-strandfeesten met ver schillende spellen en wedstrijden. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. In de Rijnstraat, ter hoogte van de Roskam, kwam een vrachtauto in de nauwe bocht in on zachte aanraking met de juist pas serende tram. En de auto, èn de tram liepen materiale schade op, maar de chauffeur heeft een bonnetje te goed. Raadsvergadering. De raad de zer gemeente zal op Maandag 24 Aug. a.s. des avonds te half acht o.a. de volgende punten behandelen: Be zoldiging van het gemeentepersoneel; Bouwrijp maken van het „Molen- blok"; Bezwaren tot herziening van het uitbreidingsplan voor gronden ten Zuiden van het kanaal; Verlenen van een crediet voor verbetering van de verlichting van het P. H. Kanaal. B. en W. dezer gemeente heb ben van Ged. Staten bericht ontvan gen, dat in openbare vergadering zullen worden behandeld de inge diende bezwaren inzake de herziening van het uitbreidingsplan dezer ge meente betreffende de gronden ten Zuiden van het Uitwateringskanaal. B. en W. stellen aan de raad voor dit college in bedoelde vergadering te doen vertegenwoordigen door de Wethouder van Openbare Werken, de heer H. P. Bloot, en de directeur van Gemeentewerken de heer Pries ter. De verlichting langs het P. H. Ka naal is volgens B. en W. onvoldoen de, vooral als des avonds door rede rijen moet worden overgewerkt. Mits dien stellen B en W. voor 10 nieu we lichtmasten aan te brengen; kos ten 6600.Het aantal leerlingen aan de St. Jozefschool zal per 1 Sep tember gestegen zijn van 152 tot 173. Op een verzoek van het R. K. School bestuur o»m aanstelling van een bo- Geboren: Maarten, z. v. M. Amme- gemaakt en, mede door wiens toe- Openluchttheater „Overbos" Voorhout Kleine matrozen zongen Woensdagavond werd te Voorhout in het Openluchttheater „Overbos" door een groep meisjes van de gym nastiekvereniging „Teylingen" te Sas- senheim onder leiding van de heer Meijll, een opvoering gegeven van het sprookjes-ballet „Sneeuwwitje". Het sprookje werd in twee taferelen ten tonele gebracht, afgewisseld met het optreden van het „Haags-Matro- zenkoor" onder leiding van de heer Van Elf eren. In een kort openingswoord door de voorzitter van de Stichting Open luchttheater Overbos te Voorhout, burgemeester drs. C. J. N. de Graaff, werd nog even teruggegrepen op de voorgaande opvoeringen van het spel „De heks van de Galgeberg". Hier over was enige critiek in de couran ten verschenen. Spreker memoreerde, dat de opzet van het openluchtthea ter te Voorhout door de Stichting was opgezet om in de toekomst te komen tot opvoeringen op hoog niveau. Men moet echter niet vergeten, dat het spel: „De heks van de Galgeberg" ge schreven is voor amateur-toneel en dat practische moeilijkheden slechts dit begin, deze entrée mogelijk maak ten. De middag-uitvoering van be doeld spel werd echter beoordeeld door beroeps-artisten, zijnde deelne mers aan het juist te Voorhout te houden congres. Dat dergelijke des kundigen uiteraard een hogere ar tistieke daad verwachtten, is te be grijpen. Daarmede zijn wij het volko men eens. Voor de opbouwende cri tiek zijn wij zeer gevoelig en hopen in de toekomst daarmede ons voor deel te doen. In ons openluchttheater zal ongetwijfeld in de toekomst vele malen genoten kunnen worden van hoge artistieke opvoeringen. Men zal echter m.i. de streek-resultaten op cultureel behoorlijk niveau zeker niet mogen» verwaarlozen. Het eenvoudige stuk als „De heks van de Galgeberg" zal daarom niet licht vergeten worden, want een ieder, die de avondvoorstelling heeft bezocht, heeft naar men ons van vele kanten heeft doen blijken, volop ge noten. Hierna werd met 't programma een aanvang gemaakt door het optreden van het Matrozenkoor, dat een drietal liederen» ten gehore brachten. Hoewel hier en daar kleine onjuistheden naar voren kwamen, was het een genot om naar dit koor te luisteren. Vooral de sopraan-stemmen waren fijn te noemen, terwijl de alten zorgden voor een prachtige ondertoon. Hierna volgde het eerste gedeelte van het sprookjes-ballet. Gezet in een stemmige verlichting, met tegen- de achtergrond de prachtige bebos sing, kwam dit zeer goed tot z'n recht. De meisjes gaven blijk, met veel ernst dit ballet te hebben inge studeerd. Het dansen van de koningin was in dit tafereel wel het beste ver zorgd. Vervolgens trad het Matrozenkoor ten tweede male op, en met hun Ne- delandse en Franse liederen, oogstten- zij zeer veel bijval. Wij zien dan ook zeer gaarne dit koor in Voorhout terug. Na een korte pauze, werd het twee de tafereel van het sprookjes-ballet ten tonele gebracht. Onder zeer stemmige muziek deed de wel wat kleine groep „Elfjes" wat schuchter haar entrée. Sneeuwwitje gaf aardige dansen te zien, doch de opvatting was wel wat te vrij. De prins echter gaf blijk een goed dan seur te zijn en speelde zijn rol met overgave. De kabouters deden het niet onverdienstelijk en hun»rhythmi- sche bewegingen waren zeer geloof waardig. De boze heks gaf blijk, haar niet zo gemakkelijke rol goed te ver vullen. Haar dansen waren goed in gestudeerd. Vooral een bewegelijke verlichting zou hier veel nuttig ef fect hebben afgeworpen. Ten slotte zij vermeld, dat de dans door de prinses en de prins wel tot het beste gedeelte van deze genotvolle avond behoorde. Op een enkele uitzonde ring na, waren de costuums zeer smaakvol gekozen. Zeer voldaan ver liet het publiek dit mooie openlucht theater. De Oranjefeesten. Zoals wij on langs meldden zullen de Oranje- Volksfeesten dit jaar worden gehou den op 8, 9 en 10 September a.s. Het bestuur van de Oranjevereni ging is er dit jaar weer in geslaagd attractieve kermisinrichtingen voor het Lunapark aan te trekken. Het Lunapark komt nu definitief in de Boekhorst tussen de R.K. Kerk en de St.—Jozef jongensschool. De Oran jevereniging moest het oude kermis- terreincbij de Hoogstraat prijs geven niet omdat daar ter plaatse wordt gebouwd doch enkel en alleen om het feit dat er geen voldoende elec- trischer krachtstroom was. De enige mogelijkheid bleef toen het terrein idr deBoekhorst. De Lichtfabrieken hebben daar een nieuw transforma torenhuisje ingericht en een nieuwe kabel, doorgetrokken, waardoor er voor alle vermakelijkheden voldoen de stroom zal zijn. Het is een ideaal terrein* niet veel verder van het cen trum van het dorp verwijderd dan het vroegere terrein. De kinderfeesten beginnen Dins dag 8 September om twee uur n.m. In tegenstelling met andere jaren wordt met instemming van de hoof den van scholen en op verzoek van enkele van deze hoofden, door iedere school apart de spelen georganiseerd op de pleinen der scholen, zodat de spelen niet meer in de straten- van het dorp gehouden worden en de ouders gemakkelijk weten waar hun kinderen aan de verschillende spe len deelnemen. De. gebruikelijke ronde van Noord wij kérh out wordt wederom op Woensdagmiddag gehouden. Consultatiebureau voor zuigelin gen. Het bestuur van het Wit Ge le Kruis is er in geslaagd in ver band met het aan mevr. Planteijdt overkomen ongeval een vervang ster aan te trekken, als medisch leidster van het consultatiebureau voor zuigelingen. Te beginnen Woensdag 26 Augus tus a.s. zal er wederom bureau wor den gehouden. In het wijkgebouw wekelijks, waarvoor dan overeenkomstig de reeds eerder gepubliceerde regeling - Zondag tevoren na de 2 laatste H.H. Missen nummers kunnen worden afgehaald aan het wijkge bouw. OEGSTGEEST Geboren. Maïgaretha M, d. van P. G. Huls en van Ria; Maarten, z. van M. Prins en C. M. van Wijn gaarden. Getrouwd: W. Brinkgreve en H. Krieger. Ondertrouwd: J. C. Koordes 37 en M. F. H. Heijmeriks 36 jaar; B. D. Schippers 22 jaar en E. M Alt, 24 jaar; I. L. Goei 30 jaar en G. G. N. The 24 jaar; C. H. Heijdt 25 jaar en A. Cobbijn 23 jaar; G. J. van Diemen 25 jaar en E. J. van der Poel 21 jaar. Overleden G. J. van Berkel, 34 j. SASSENHEIM J. O. MATZE f Gisteren overleed in de leeftijd van 78 jaren, kalm en overgegeven aan Gods Wil, de heer J. O. Matze, oud- hoofd der R.K. Uloschool. Door het overlijden van de heer Matze is een markante persoonlijkheid ontvallen aan -_de Sassenheimse gemeenschap. Sinds 1903, dus meer dan 50 ja ren, is de heer Matze in Sassenheim woonachtig geweest en heeft hij een actieve rol gespeeld in de samen leving. Na enige jaren als onderwijzer werkzaam te zijn geweest, resp. in Gouda, Zoetermeer en Zaandam, kwam hij op 1 Januari 1903 als hoofd der toen opgerichte R.K. Jongens school naar Sassenheim. De school groeide en werd een belangrijk leer- en opvoedingsinstituut in ons dorp. In 1922 werden» de kopklassen gevormd, waarin het onderwijs voor het "groot ste deel op zijn schouders rustte. In September 1936 verliet hij de school en genoot nog vele jaren vah zijn pensioen. Bij het afscheid van de school werd de heer Matze begiftigd met Tiet gouden erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice". De heer Matze was een bizondere persoonlijkheid. Overtuigd en prin cipieel katholiek diende hij het on derwijs op onnavolgbare wijze. Zijn taak aan de school verrichtte hij met grote toewijding en schitterend succes. Streng voor zich zelf, had hij het, recht streng te zijn voor ande ren. Zijn strengheid werd getemperd door zijn kennis van de menselijke zwakheden. Zijn werk had zijn liefde en het was zijn vreugde en trots, dat dit werk onder Gods zegen steeds meer tot ontwikkeling kwam. Naast zijn onderwijstaak bekleedde de heer Matze in zijn werkzaam le ven nog vele functies. Wij noemen: directeur van het R.K. Zangkoor; voorzitter der R.K. Kiesvereniging; lid, _later voorzitter van het Burger lijk Armbestuur en vele andere. J. O, Matze is opgeroepen door de Heer van leven en dood. Zijn krach tig gestel werd de laatste jaren on dermijnd door een kwaal, die hem langzaam sloopte. De leeftijd der sterken heeft hij echter ruim over schreden. Moge God in Zijn goedheid Zijn dienaar dpnemen in de Hemel, waar hij de^rust moge genieten, die hy in zijn leven niet gekend en niet gezocht heeft W. WEUSTEN. Een uitvinder van dertien jaar VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Opgebroken weg Andrew Schryver, 13 jaar, uit Epsom in Surrey, en op school te Oxford, neemt met eigen gemaakte modellen deel aan de tentoonstelling voor mo delbouwers, de Model Engineer Exhibition, die in Londen wordt gehou den. Andrew, die lid is van de wetenschappelijke club op zijn school, demonstreert hier een torpedoboot, bestuurd door radio, in de New Hor ticultural Hall, waar de tentoonstelling wordt gehouden. VOORHOUT Was het in de afgelopen jaarverga dering der Coöperatieve Boerenleen bank, welke in het voorbije voorjaar werd gehouden, de leden even ter ore gekomen, dat „de Bank" het volgend seizoen het 50-jarig bestaan hoopte te vieren, thans worden voor de viering toebereidselen getroffen. Er is door het huidige bestuur en de Raad van Commissarissen een comité aangezocht uit de leden, om dit heu gelijke feit feestelijk te kunnen vie ren. De datum van oprichting dateert uit de maand April van het jaar 1904. Want toen „de Bank" ging heten, was een simpel en klein geval, het welk thans is uitgegroeid tot een groot bankgebouw. WASSENAAR TWEEDE DAG VAN WASSENAARS FEEST. Ook de tweede en laatste dag van het Wassenaarse feest hebben vele ingezetenen en belangstellendftn van buiten de gemeente kunnen genie ten van een afwisselend en aantrek kelijk feest programma. 's Morgens concentreerde de be langstelling zich rond het Burcht plein, waar de traditionele ringrijde- rij en gehouden werden met versier de tweewielige voertuigen. Behalve het ringsteken zelf werden prijzen toegekend voor de mooist versierde wagens. De eerste prijs voor de ver siering kreeg A. Hooymans, de twee de K. van Santen en de derde J. Bloe mendal. Bij het ringsteken toonde N. Vollebregt met zijn dame zich de beste. Hij werd op de voet gevolgd door resp. K. van Santen en N. Oos- terveer. «Om 3 uur 's middags vertrok van de Prinsenweg het bloemencorso, dat weer een groot aantal inzendingen telde. Bij de kinderinzendingen wa ren weer alleraardigste steppen en karretjes en fietsjes. Een groep van 12 kinderen, gekleed als Tiroolse meisjes, kreeg een eerste prijs. Ook een fraaie van bloemen vervaardigde helicoptère kreeg een eerste prijs (kinderen Vogels). In de afdeling auto's zonder recla me kreeg een fraai met bloemen en vlinders versierde personenauto van de heer J. Luyten een eerste prijs. De zwarte Cadillac, waarmee de Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstreken deelnam werd met een tweede prijs bekroond. Interessante inzendingen telde de afdeling reclame. Bakkerij Coster deed mee met een stoet in meelzak ken geklede kinderen voor een bak kerskar. Opticien v. d. Kley won een eerste prijs in de afdeling personen auto's met reclame. IJshandel Ver- kley legde beslag op de eerste prijs in de afdeling bestelauto's. Bij de vrachtauto's keerde de jury de eerste prijs toe aan Markiezenbe- •drijf S. v. d. Ham, dat op een auto een compleet huis gebouwd had. In deze zelfde afdeling waren nog ver tegenwoordigd de Wassenaarse Red dingsbrigade, met een compleet be mande reddingsboot en de Nationale Christen Geheelonthoudensvereni- ging. Zij kregen resp. de tweede en de derde prijs. Bij de diverse tenslotte was een aardige inzending van de Kajoma en J.G., die een eerste prijs kreeg. In de middag werd voor automo bilisten door de Wassenaarse Motor club een puzzlerit door Wassenaar georganiseerd, met daaraan verbon den een behendigheids wedstrijd op het terrein aan de Berkheistraat. Winnaar werd J. B. Proper. Op de tweede en derde plaats eindigden resp. C. van Leeuwen en C. de Groot Jr. Gisteravond speelden op het Plein de Boerenkapel van Excelsior en de Accordeonvereniging D.V.S. populai re muziek. Intussen kwam het ker misvermaak in de Berkheistraat op volle toeren en deze pret duurde tot r.a middernacht. Gisteravond heeft Zoeterwoude in het parochiehuis afscheid genomen van kapelaan C. Nieuwenhuizen, die na twee jaar in de St. Jans-parochie te zijn geweest, overgeplaatst is naar de St. Petrusparochie te Rotterdam. Het parochiehuis was geheel be zet, toen onder het zingen van een hulde- en afscheidslied, begeleid door de St. Jansfanfare, de schei dende kapelaan door een erehaag van sporters van S.J.Z. en gidsen naar zijn plaats werd geleid. De voorzitter van de Kath. Raad van Overleg, de heer Q. H. Onderwater, opende de bijeenkomst en getuigde, dat de feestelijke versiering, en de spontane medewerking voor deze avond een uiting van grote dank baarheid is jegens de priester, die hier twee jaar gewerkt heeft. Een waardering, die zich niet tot woor den bepaalt. De parochianen en alle organisaties hebben een belangrijk bedrag bijeengebracht als geschenk bij het afscheid, dat door spr. onder daverend applaus onder couvert werd overhandigd. Don Boscowerk Deken Bont spreekt dankbare woorden voor het werken voor de parochie. Uw ijver is op de eerste plaats uitgegaan naar de opgroeien de jeugd. Voor dit schoon Don Bos- co-werk vooral brengt de deken har telijk dank, de hoop uitsprekende dat dit werk grote vruchten zal blij ven geven. Vervolgens sprak de voorz. van de L.T.B., de heer J. J. J. Noordman, die vooral dankte voor de steun bij de organisatie van de Oogstdankdag en het initiatief om door de jonge ren zelf muziek en toneel te laten beoefenen. Ook de voorz. van de Hanze, de heer A. Jac. van Bennekom dankt, vooral voor de ijver tot dc jongeren waardoor de oprichting van de K.J. M.V., dat nooit gelukte," tot stand is gekomen. Namens de K.A.B. dankt de voorz., ob heer J. H. v. d. Ploeg voor al wat de geest, adviseur voor de kath. ar beiders en hun gezinnen heeft ge daan. De heer J. Schouten, oud-hoofd van de school dankt voor de onder richting van de leerlingen. De gidsen zingen een aardig lied je en bieden daarbij de scheidende aalmoezenier een kist sigaren aan. Afgewisseld door fanfaremuziek volgen de sprekers elkander op. De heer L. v. d. Geest namens S.J.Z. om te getuigen van de grote stuw kracht en leiding en vooral voor de geweldige initiatieven die van ka pelaan Nieuwenhuizen zijn uitge gaan. Voor de N.K.J.B. brengt de voorz. de heer Koos Paardekooper dank voor de altijd zo bekwame leiding en steun. Voor de H. Familie dankt de heer C. van Leeuwen. Het directeurschap van kap. Nieuwenhuizen heeft grote bloei in deze godsdienstige vereni ging gebracht. Pater van Beurden hou, een zeer geestige toespraak: het vraagstuk van twee jaar geleden: een nieuwe kapelaan, heeft goed voldaan. Voor de samenwerking met de jeugdver enigingen van de Kruisherenparochie en vooral voor de persoonlijke vriendschap dankt spr. hartelijk. Na een korte pauze neemt kape laan Nieuwenhuizen het woord om te danken, voor zoveel waarderende woorden en de mooie gift. Er zal nog wel eens een zekere - weemoed op mij vallen als ik daar terugdenk aan al het goede van Zoeterwoude. De schone plechtig heden, zoals onze deken die steeds verzorgt en vooral uwe volgzaam heid en bereidwilligheid zal ik niet vergeten. DRIE KOORZANGERS VIEREN HUN 40-JARIG JUBILEUM Op Zondag 30 Augustus zulleij de heren Arn. van der Poel, Chr.' M. van der Meer en C. van Veen hun 4ö-jarig jubileum als koorzanger vieren. De plechtige Hoogmis zal te hun ner intentie als Mis uit dankbaar heid worden opgedragen, waarna de jubilarissen met hun familie bij een gemeenschappelijk ontbijt in de zangerskring gehuldigd zullen wor den.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8