RIJNSTREEK Alphen viert nog steeds W ilhelminafeest' VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Opening werd Bengaals verlicht De heer M. Karsemeijer heeft we gens ongesteldheid van de voorzitter, de heer W. A. Lam, Donderdagavond vanaf het bordes van het raadhuis te Alphen aan den Rijn een inleidend woord gericht tot de meer dan dui zendkoppige menigte die was saam- gestroomd om de opening van het tweedaags jaarlijks feest van de Wil helm ina-Vereniging luister bij te zet ten. Een zeer aparte luister droegen bij dit gebeuren ook de leden van het muziekcorps van de Huzaren van Boreel, die o.l.v. kapelmeester Rein- hcut van hun kunnen kwamen de monstreren en daarmede aan deze opening tevens een origineel en fees telijk karakter gaven. De stemming zat er meteen in, die nog in sterke mate werd verhoogd nadat de drommen aanwezigen zich op het ijsclubter rein, het feestterrein hadden bege ven waar de vele attacties reeds vol op hun variërende „klanken" het luchtruim inzonden. Nsdat de heer Karsemeijer waar derende woorden had gericht aan het adres van de heer W. A. Lam, die ge durende meer dan 40 jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan de W.V. vergaarde hij, dat i.v.m. de plaats ge vonden nationale ramp, het in het bestuur van de W.V. een punt van ernstige bespreking heeft uitgemaakt of het gewenst is de festiviteiten doorgang te doen vinden. Na rijp be raad en ingewonnen advies van de burgemeester heeft de gedachte, dat het volk één kan zijn in droeve da gen, maar dit ook moet zijn in blijde dagen, zeker als het gold het mee leven met het Koninklijk Huis, de overhand gekregen. Niet alleen van de burgemeester, die als vertegen woordiger van onge geliefde Vorstin gezien moet worden, maar ook van de ambtenaren heeft de W.V. in de loon der tijden in overvloedige mate medewerking ondervonden en hier voor meende deheer Karsemeijer in dc veertiger jaren van deze vereni ging in dankbaarheid niet acht.er te moeten blijven. Moge dit feest de banden van .ver knochtheid, van eensgezindheid en van verdraagzaamheid jegens het ge zag en als volk onderling verstevi gen was de wens waarmede spr. be sloot, nadat hij dank had gebracht aan de Huzaren van Boreel, de plaat selijke gymnastiek-verenigingen en leden van de Padvinderij, welke laat- sten, O.l.v. de heer P. Zuidam op zo een voortreffelijke wijze het feest van de W.V. met muzikale rondgang en mars door de gemeente, waarop een défilé voor gemeentelijke over heid en bestuur W.V. plaats vond, hebben ingeleid. Tijdens het sublieme optreden van de Huzaren zette Bengaals vuur, dat ontstoken werd in velerlei kleuren te- genover het raadhuisplein, de omge ving in een sprookjesachtige gloed. Mede hierdoor waren de „speelse be wegingen" van de mannen van Boreel tijdens het spelen van diverse num mers extra goed te volgen. Toespraak van de burgemeester. Burgemeester Ed. C. Witschey wenste voorz. Lam een spoedig her stel van gezondheid. Spr. betuigde zijn instemming met het besluit om dit jaar toch feesten te organiseren Ons volk heeft getoond een te zijn in rampdagen. Het moet ook kunnen tonen een te zijn bij feesten. Burge meester Witschey uitte zijn dankbaar heid over de regeringsperiode Koningin Wilhelmina en zijn vreug de over de troonsopvolging door een ander lid van het huis van Oram Koningin Juliana, die .thans enige ja ren aan de draden van onze historie verder werkt op een wijze die alle lof waardig is en waarvoor ons aller dankbaarheid gepast is. De burgemeester sprak de hoop uit, dat de weg gevonden moge worden die ertoe zal leiden, dat het het vol gend jaar één feest gevierd zal kun nen worden door één bevolking voor oris aller vorstin. De huzaren speelden hierna enkele nummers, o.a. „Wilt heden nu treden" en tot slot het Wilhelmus, dat door een duizendkoppige menigte stramme houding werd meegezongen, De burgemeester riep tenslotte een driewerf hoera uit op de Koningin.1 Hierna heerste tot ongeveer half twaalf op het feestterrein een ouder wets gezellige sfeer en werd van de diverse attracties en druk gebruik gemaakt. Vrijdagmiddag zijn er van 2.30 tot 6 uur op 't feestterrein kinderspelen, zoals mastklimmen voor jongens van 10 tot 14 jaar om fraaie prijzen, ge- costumeerde voetbalwedstrijd van verschillende elftallen uit de buurt verenigingen, kegelen op 5 meter lan ge kegelbaan voor meisjes van 10 14 jaar, brillenspel voor meisjes van 710 jaar. Vrijdagavond treden om 8 uur het „Ajax Trio" met accrobatiek en de Kentons op met hun trapeze-nummer aan de staande stelling. Zaterdagmorgen 7.30 uur (geza menlijk vertrek vanaf het Toussaut- plein) grote viswedstrijd in het Aar kanaal voor jongens en meisjes van- 1016 jaar. De prijsuitreiking vindt om 12 uur op het feestterrein plaats. Om 3.15 uur vangt de grote kinder optocht aan op het Toussaintplein. De route is Vondelstraat, Jongkindt Co- ninckstraat, Raadhuisstraat, Pieter Doelmanstraat, Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Zaalbergstraat, Sta tionsplein, Stationsstraat, Gaslaan, Dr. Lovinklaan Finish op het terrein. Henry Nolles verzorgt hierna aldaar een voorstelling van zijn poppen theater en ontvangen de deelnemende kinderen aan de optocht een tractatie. De muziekcorpsen „Crescendo" Alphen a. d. Rijn en „Excelsior" uit Boskoop luisteren het geheel op. De deelnemers moeten tussen half drie en drie uur bij de start aanwezig zijn. Zaterdagavond treden om 8 uur de Bertwinis op in een geheel nieuw balance-nummer met fiets en de Ken tons met een eveneens nieuw trape ze-nummer aan de staande stelling. Om 11 uur sluit een traditioneel groot schitterend vuurwerk de fees telijkheden van dit jaar. ARC WINT VAN ALPHIA EN IS BEKERBEZITTER. In een van beide zijden zeer matig gespeelde wedstijd is ARC er dit jaar in geslaagd beslag te leggen op de fraaie wisselbeker, door met 21 te zegevieren over het eerste elftal van Alphia. De wedstrijden om het kampioen schap van Alphen hebben dit jaar wel een enkele maal in de knel ge zeten, waaraan zelfs ook de beslis singswedstrijd van gisteravond niet kon ontkomen. Immers nu deze wedstrijd samen viel met "de opening van de feeste lijkheden van de Wilhelmina vereni ging kon het niet uitblijven, dat slechts een handje vol belangstel lenden zich op het Alphense Boys terrein rond de lijnen had opgesteld toen de aftrap werd gedaan. Al spoe dig bleek dat de invallers in beide elftallen van invloed waren op het spel. Wel was ARC in de eerste helft iets in de meerderheid en mede dank zij het falen van Alphias achter hoede, wisten de roodzwarten de eerste helft met een 20 voorsprong af te sluiten, dank zij doelpunten van Roest en Schollaardt. In de tweede helft waren de bord jes verhangen en was Alphia meer aan het woord. Het juiste schot ont brak echter. Na verschillende kan- -sen ongebruikt te hebben gelaten wist eindelijk Alphia de achterstand te verkleinen door "Slagter, die in het Alphia elftal zijn goede, indruk bevestigde. Verder kwam men ech ter niet en toen het einde daar was, had ARC de zege binnen gehaald en zich voor een jaar in het bezit ge stel van de wisselbeker. Het ontruimingsgeval. Ons be richt, dezer dagen, betreffende het ontruimingsgeval in de Torenstraat behoeft enige verbetering. De be trokkene, de familie Van Deuren, heeft ons n.l. er op geattendeerd, dat niet de heer Van Deuren Sr. de wo ning Torenstraat 22 had gekocht, ten behoeve van zijn zoon, doch dat de zoon het had gekocht ten behoeve van zichzelf en zijn zwager, de heer Van Gils. In het bericht is er voorts sprake van, dat uit wraak het behang van de uren was getrokken en de deuren uit hun scharnieren waren gelicht. Volgens verklaring van de heer Van Deuren Jr. is van wraak geen sprake. Het behang was verwijderd omdat mer, de kamers wilde behangen, alvo rens de beide jonge mensen de wo ning zouden gaan betrekken, terwijl voorts de deuren een nieuw verfje zouden krijgen en voor het gemak hiertoe van hun plaatsen waren ge nomen. ALKEMADE Geboren: Angelica C. M. dr van G. L. Olijerhoek en J. M. v. d. We reld; Johannes Th. A. zn van C. J. Hogenboom en C. M. van Berkel; Johannes H. zn van W. van Egmond en K. van Grootveld; Enerina M. A. dr van J. E. Koek en C. A. Volwater; Petrus J. J. zn van J. J. Koek en W. G. v. d. Wereld; Maria A. d., van J. Th. Wesselman en M. P. Bakker; An na M. dr van J. S. Bakker en Th. M. van der Zwet; Wilhelmina M. M. dr van J. H. Vink en P. M. Straathof. Ondertrouwd: J. C. Boeker en J. A. B. Hogeboom; W. H. Klootwijk en B. Langhout; L. J. P. van der Meer en E. A. van der Berg; P. J. Koek en Th. A. Wesselman; W. A. Wolvers en A. M. van Hameren. Gehuwd: D. J. Nijenhuis en N. Klomp; A. H. Uilenberg en A. E. Bisschop; J. N. Tulen en J. M. van der Stelt. Overleden: Nióolaas D. W. Kool, 73 jr; Marijtje Bouwmeester (wed. C. Turk) 86 jr; Petronella van der Meer, wed. W. Warmerdam, 75 jr. BOSKOOP „Irene"-feest was weer een groot succes. Begunstigd door de mooist denkbare weersomstandigheden, heeft de Buurvereniging „Irene" een volle dag feest gevierd. Het altijd on vermoeibare bestuur had na vele voorbereidingen een uitstekend pro gramma samengesteld, dat voor een groot gedeelte aan de jeugd was ge wijd. In de prille morgen werd aan gevangen met een kinder-optocht waarvoor zeer veel belangstelling be stond. De deelnemertjes (waarschijn lijk geholpen door volwassenen) ga ven blijk van vindingrijkheid, in de allereerste plaats op het gebied van versierde rijwielen en auto-peds. De optocht trok door het gehele „Irene"- rayon, wat om zijn uitgestrektheid voor vele van de kleinsten een wel wat zware opgave bleek, waarvan de meerdere uitvallers getuigden. Een welkome afleiding was dan ook het ijsje dat onderweg ter opfrissing werd aangeboden. In de middaguren werden op een bijzonder geschikt terrein van de heer Van Ooyen, kin derspelen gehouden. Hiervoor be stond van de zijde der ouders en be kenden eveneens een flinke belang stelling, terwijl de animo van de jeugd niets te wensen liet, wat geen verwondering behoefde te wekken, aangezien de mooie prijzen aanlokke lijk werkten. In de avonduren betraden de oude ren van „Irene" het feestterrein en wie die leden, hetzij van het manne lijk of vrouwelijk geslacht kent, weet wat het zeggen wil als „Irene" feest viert. Vooral het sprietlopen en ton- steken leidden tot uitbundigheid en als één der gegadigden „er naast zat" kende het gejuich geen grenzen. Tij dens deze spelen werd een puzzle-rit op rijwielen gehouden, waarvoor zich niet minder dan 34 deelnemers had den aangemeld. Het feest werd be sloten met een Blindenpaarden-race, die naast een vermakelijke kant ook een enigszins gevaarlijke zijde had, wat tot uitting kwam door valpar tijen. De prijswinnaars van de diverse spelen waren als volgt: Kinder optocht: 1. Attie de Jong (tot kalkoen omgetoverde step); 2. Lenie van Leeuwen (versierde step); 3. Toos Duits (versierd karretje, voor stellend bruidje); 4. Hans Kooy (ver sierde step met babyrozen); 5. Groep kinderen Oskam (bloemenmeisjes); Troostprijs Jannie van Rijswijk. Balletje lopen: 1. Jopie Nederhof; 2. Mieke Oosterwijk; 3. Anneke van der Hoorn, Zaklopen: 1. Piet Binken; 2. Jacob Pouw; 3. Tony van Veen; 4. Arie Blanken. Hindernislopen: 1. Joop Rodenburg; 2. Cor Pou^; 3. Wim Deelen; 4. Jo pie van 't Wout. Flessenrace: 1. Adrie Nederhof; 2. Els Bosman; 3. Betsie van 't Wout; 4. Henny Blonk. Driebeen-lopen: 1. Ria Nieuwe- steeg en Alie Nederhof; 2. Ria Koe mans en Ria Driehuis; 3. Wijnie Pouw en Berry Gelderblom. Tonste- ken: 1. Cor Pouw; 2. Alie Nederhof; 3. Cas Koemans; 4. Stieneke Hooft- man. Mastklimmen: 1. Adrie Pouw; 2. Ria Koemans; 3. Jan Deelen"; 4. Renske Gerkema. Uitslagen volwassenen: Sprietlo pen: 1. Ria Koemans; 2. Tinie Bij land; 3. Adrie Niesing; 4. P. Ver- donk. Tonsteken per rijwiel met da me: 1. W. Mulder; 2. J. Heemrood; 3. A Boot. Blindenpaarden-race met da me: 1. R. van Oyen; 2. A. Boot; 3. Jac. Zaal. Puzzlerit op rijwielen: 1. Verdonk; 2. H. van Dam; 3. A. Nederhof; 4. Adrie Bijland. Damclub. Traditiegetrouw hield de Damclub „Boskoop" voor ds aan vang van het nieuwe damseizoen, haar jaarvergadering in haar club lokaal bij de heer P. v. d. Toorn. Be sloten werd dat de onderlinge dam- competitie om het kampioenschap van Boskoop in het komende sei zoen, in twee groepen zal worden in gedeeld. De vergadering besloot het aantal klokken van 6 tot 10 uit te breiden. Daardoor kan bij competi tie-wedstrijden dan bij elk bord een wedstrijdklok geplaatst worden. De heren T. A. Venema en Jac. Schoen maker werden als bestuursleden her kozen. Geboren: Pieternella, dr van H. v. d. Bosch en C. G. Geers; Nicolaas, zn van F. Keizer en N. M. de Bruin; Jo hanna, d. van S. de Kooter en M. v. Es. Ondertrouwd: Gerrit Jan van der Hoek, 34 jr en Maria Louisa van dei- Wolf 32 jr; Adrianus Slingerland 28 jr en Aaltje Willemina Vermeul 23 jr; Gerardus Jozef Zalmstra 26 jr en j BEDRIJFSONGEVAL Een Zweedse kantoorbedien de moest onlangs in kantoortijd zo van ganser harte geeuwen, dat hij zijn kaak ontzette, waar door hij zijn mond niet meer dcon sluiten. Hij begaf zich per Itaxi naar een dokter, die het euvel verhielp. De rekening van de dokter bood de kantoorbe diende aan zijn werkgever aan, want, zo zei hij, het ongeval is in kantoortijd gebeurd en moet als bedrijfsongeval worden aan gemerkt.... December 1952 bijna 578 duizend gulden. De omzet op spaarrekening steeg van 519.000,tot 627.000, Aan voorschotten werd in 1952 ver strekt tot een bedrag van 52300, Per 31 Dec. 1952 bedroeg dit in totaal 240500,waarvan gedekt door hypotheek tot een bedrag van I 190300,— zijnde 79 De omzet op lopende rekening ver-1 toont nog steeds een stijg wide lijn! er een ware volksverzameling STADSNIEUWS KORTE TREINSTORING TUSSEN LEIDEN EN DEN HAAG Als gevolg van een storing aan de bovenleiding is er vanochtend tus sen zeven en acht uur enige vertra ging ontstaan in de treinenloop tus sen Leiden en Den Haag. De treinen werden op dit traject over enkel spoor geleid. De storing was spoedig weer opgeheven. Heden- en morgenavond zal er van 811 uur gelegenheid zijn, de bloeiende Victoria Regia in de Hor tus Botanicus te bezichtigen. Ook enkele andere verlichte kassen zul len voor het publiek opengesteld worden. Wij behoeven onze lezers nauwe lijks meer aan te sporen, deze kort stondige Oosterse pracht in ogen schouw te nemen. PERSONEELSVERENIGING „L.W.S." Woensdag te plm. 7 uur n.m. was Deze bedroeg in 1952 1688.000 te gen 1059.000.— in 1951. De totale omzet.bedroeg over 1952 6.100.000, met een aantal dagboekposten van 4800. De exploitatierekening zien: als rentebaten als rentelasten geeft 18895,— 14709,— rentewir.st provisie bruto-winst onkosten en afschijving netto winst In vergelijking met andere jaren, blijkt dat de Bank zich nog steeds uitbreidt De omzet op lopende re kening was over 1952 bijna 3 x zo groot als die in 1949 en 19 x zo groot als over 1947. Het saldo der spaar rekeningen bereikte zijn hoogste stand sinds 1947. Door de grotere om zet, door de grote inlage op spaar rekeningen en door de verhoging van de rente op spaarrekening over 1952 was de winst gering. Voor 1953 is de rente vastgesteld op 2.64% maar dan ook voor de bedragen boven 5000,wat een stimulans moet zijn om zoveel mogelijk bij de plaat selijke Bank te sparen. Nadat de Bank de aanwezige le den enkele verteringen had aange boden, sloot de voorzitter de verga dering onder dank voor de aanwezig heid der leden. OUD-ADE Jong; Ade. Zondag gaan de elftal len op tournooi bij Altior te Langeraar. Het eerste en tweede elftal vertrekken gezamenlijk om 11 uur, daar het tour nooi a la seconde afgewerkt moet wor den. ROELOFARENDSVEEN GRANDIOOS SLOT VAN VAC ANTIEBEZIGHEDEN. In de parochie „St. Petrus Ban den" is gedurende drie weken, dus een week langer dan in de parochie Maria Presentatie, een legertje lei ders en leidsters in de weer geweest Johanna'" Jacoba" Maria'Sostogën om aan de kinderen een prettige va- 27 jaar cantie te bezoi'gen. Hier stonden de Overieden: Aartje Verwaal, w. v. zorgen van deze vacantiebezigheden W. C. Boer, 84 jr; Geertruida Vuu- °n!*er j*e super-v.sie van pater C. van rens, e. v. D. J. Kamp. 52 jaar. voor een perfecte orgamsa- tie zorgde. Noemen wij b.v. het zoe ken van leiders, auto's, boten, de verzorging der tractaties, het finan- tiële beheer en wat dies meer zij. Natuurlijk werd hij hierin bijgestaan door een grote groep leiders en leid sters. De kinderen hebben dan ook rijkelijk genoten van alles wat hun in deze weken geboden was, en dat zij enthousiast en dankbaar waren voor dit geheel nieuwe, dat in hun leven gekomen was, bewezen zij wel in de slotphase, de optocht, welke als sluitstuk was georganiseerd. Niet minder dan 145 meisjes en 201 jon gens, bruingebrand door de zon en getooid met kleurige feestmutsen gingen, voorafgegaan door de mu- ziekver. „Liefde voor Harmonie" en begeleid door leiders en leidsters in optocht door het dorp, met als eind doel de Pancratiuszaal. Naast de talrijke kinderen en lei ders, hadden hier op het toneel plaatsgenomen pastoor Th. Schoen makers, pater C. v. Dijk, loco-bur gemeester C. v. d. Meer, gemeente secretaris W. A. van Harteveld, het hoofd der school M. Nieuwint en de onderwijzer E. Wagenaar. Als eerste nam pater van Dijk het woord, die dank bracht aan pastoor voor de hem gegeven opdracht om dit vacantie- werk te verzorgen, aan het gemeen tebestuur voor de verleende subsidie aan het grote corps van leiders en leidsters voor de goede zorgen en aan „Liefde voor Harmonie" en in- zonder aan de priesterstudenten voor medewerking in de administratie, alsmede aan deheer J. Klein, die voor auto's zorgde. Spr. deelde mede, dat de vacantiebezigheden een to tale uitgaaf gevergd hebben van 1243,81. Van het gemeentebestuur was een subsidie verkregen van 600 en het restant is door parochianen en kerkbestuur bijeengebracht. Tot slot concludeerde spreker, dat de vacantiespelen uitzonderlijk ge slaagd zijn. Pastoor Schoenmaker bracht dank aan pater van Dijk voor zijn ijver voor dit mooie werk. Loco-burgemeester C. v. d. Meer bracht dank voor de waarderende woorden aan het gemeentebestuur. Voor beide parochies zijn niet minder dan 144 leiders en leidsters nodig ge weest. Gezien de drukke seizoen werkzaamheden is er wel een bijzon dere medewerking geweest om alles voor elkaar te kunnen brengen. Tot slot bracht de talrijke jeugd in sa menwerking met „Liefde voor Har monie" als dank nog een muzikale ovatie, waarmede de vacantiespelen 1953 weer tot het verleden behoren. het v. d. Werffpark en vele voorbij gangers vroegen zich af wat er aan de hand zou zijn. Het personeel van de „L.W.S." ver zamelde zich hier om deel te nemen aan een „Stertocht", welke luidde: „Kent gij Uw Stad". Voor de tocht waren uitsluitend 4186,i verschillende nieuwe stadsgedeelten genomen. Ie controlepost was Tomatenstr. Lammenschansweg via Nieuwe vaart naar 2e controlepost. 2e Dozystraat; 3e Merwedestraat; 4e. Kortenaer- straat; 5e. Soembastraat; 6e. Falck- straat. 7e Meerhof. Na veel zoeken en vragen kon iedere deelnemer (ster) de controle posten bereiken, en keerden allen naar het eindpunt Leidsche Wolspin nerij N.V. terug, waar aan iedere deelnemer(ster) een blijvende her innering werd uitgereikt. Ook nu kon de Pers. Ver. „L.W.S." weer op een zeer geslaagde tocht terugzien. 209,— Laatste Berichten OOK TWEEDE VERDACHTE IN WOERDENSE MOORDZAAK BEKENT Nadat Chris B. uit Bodegraven verleden week bekende, de moord op de Woerdense agent Van Eek be dreven te hebben, heeft thans ook zijn broer Jan B. een bekentenis af gelegd. Deze bekende, dat hij zich tezamen met Chris aan verscheidene inbraken, onder meer te Harmeien, heeft schuldig gemaakt. Inzake de moord verklaarde Jan, dat hij met zijn broer de agent v. Eek ontmoette, die hen opwachtte. Jan verzekerde, dat hij voorop had gereden en niet wist, dat Chris een pisttool bij zich had. Plotseling hoorde hij achter zich schoten, die Chris afvuurde. Samen zijn zij daarop gevlucht. De gestolen goederen hebben zij op verscheide ne plaatsen verstopt. De recherche is thans bezig dez« goederen, deels volgens aanwijzing van de gebroeders B. op te sporen. MUTATIES BIJ DE K.R.O. Tot hoofd van de K.R.O. reportage afdeling is met Ingang van 1 Septem ber 1953 benoemd de heer Herman Fikkert, thans hoofd van de omroep dienst. Bovendien zal te zijner tijd nog een nieuwe radioverslaggever worden aangesteld. Als opvolger van de heer Fikkert is in de functie van hoofd omroepdienst aangesteld de heer Bert Radersma, thans omroeper. Als omroeper is in de plaats van de heer Radersma aangesteld de heer Fon Disch, thans medewerker aan het strijdkrachtenprogramma. LEIDERDORP Oranjefeesten op 29 Augustus. De Leiderdorpse Chr. Oranjevereni ging heeft ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wil helmina, een Oranjefeest georgani seerd dat zal worden gehouden op Zaterdag 29 Augustlus a.s. op de speelweide nabij de Groenedijk- straat.» Het programma vermeldt: Ringsteken per fiets voor jongens en meisjes boven 14 jaar; touwtrek ken over een sloot; boegsprietlopen ever een sloot. Om half zes wordt de Ronde van Leiderdorp verreden. Dit is een wie lerwedstrijd welke gehouden wordt op tourfietsen. Na afloop der ronde houdt de muziekvereniging „Con cordia" een muzikale rondgang door Leiderdorp. Vertrokken wordt van af Doesbrug met als eindpunt de Acacialaan waar Concordia nog tot half elf vrolijke muziek ten gehore zal brengen. Aanbesteding van 72 woonhuizen. Op Dinsdag 25 Augustus a.s., zal in het Dorpshuis, des morgens om 10 uur de aanbesteding plaats vin den van 72 galerij woningen te bou wen in het Zijlkwartier. Reeds ge ruime tijd geleden waren de plan nen voor deze woningen gereed doch eerst heden is toestemming gekre gen om de aanbesteding te doen plaats vinden, zij het echter dat van het voornemen om daar ter plaatse 104 woningen te bouwen moest wór den afgezien daar van de desbetref fende instanties geen meerdere bouwvolume werd toegewezen zo als gehoopt was. LEIMUIDEN Boerenleenbank. Bij de be stuursverkiezing werd de heer L. Treur als bestuurslid herkozen en de heer N. Koot als lid van de Raad van Toezicht. Uit de balans per 31 December bleek, dat er over 1952 een kleine winst gemaakt was ad 208,94, wel ke toegevoegd wordt aan de reserve, die thans ruim 1700,is. Dat er slechts een kleine winst gemaakt is, komt, doordat over 1953 d,e rente vergoeding voor spaarrekening zeer hoog gesteld was. Deze zal voor 1953 weer teruggebracht worden tot 2,r' pet. In het jaarverslag over 1952 gaf de kassier, de heer H. C. de Rijfc; het volgende overzicht: Het saldo der spaargelden steeg over 1952 met 67 duizend gulden en bedroeg per 31 SLEUTELKOORNIEUWS. Jongens van 8, 9 en 10 jaar, die lid willen worden van het Sleutel koor, om opgeleid te worden zangertjes van het St. Petruskoor, kunnen zich hiervoor opgeven bij de directeur, de heer H. A. Rijnbeek, De Sitterlaan 53, en de heer W. God- dijn, Witte Singel 102. De repetities beginnen a*s. Dinsdag 25 Augustus, Burgerlijke Stand Geboren: Arie z. van W. F. Kra mers en S. Kanbier; Aloysius Fran- ciscus Jules Maria z. van J. H. M. Kirch en M. A. F. Seegers; Arie z, van W. van Kuyk en S. Flippo; Pe trus Johannes Maria z. van J. G. A. van de Kooy en E. H. Klein; Anneke d. van F. de Vink en A. van der Blom; Johanna d. van C. de Ruiter en A. E. Heeren. Ondertrouwd: H. A. B. Alberts en A. Smits; D. H. Beij en J. J. de Wit te; A. de Bruin en E. N. Knol; P. A. J. Gortzak en P. C. Prins; J. A. Hof- kes en A. W. A. Nieuwland; W. Jor- dens en M. Barendse; D. Kraaij en Th. M. Donkers; M. A. Lancel en A. van Eeuwijk, L. van der Leek I. A. Roelandse; I. Rijsbergen en M. A. Zandvliet; C. Stol en P. Bies- broek; A. H. van der Voorn en H. Springer; G. Witteman en J. Pikaar D. van 't Zand en P. G. Dongelmans; S. Leenstra en C. van der Steen. Overleden: J. Pronk wedn. 78 j. Men moet stoppen en voorrang geven aan hel verkeer op de andere weg. Waaghals veroorzaakte ernstig auto-ongeluk VIER GEWONDEN Een automobilist uit Weert, die schijnbaar erg gehaast was, wilde gisteren een aantal auto's op de weg RotterdamUtrecht passeren meende dit het best te kunnen doen -door de ligusterhaag, die het linker weggedeelte van het rechter scheidt, omver te rijden en tijdelijk op het linker weggedeelte te gaan rijden. Deze roekeloosheid haalde hij uit, toen hij onder de tunnel bij Reeuwijk doorging en de verschrikkelijke ge volgen bleven niet uit. In volle vaart vloog hij tegen een Duitse auto op, waarvan het inzittende echtpaar zeer ernstig werd gewond. De waaghals zelf werd ernstig aan het gezicht gewond en zijn echtge note, die naast hem zat, liep beenver wondingen op. EXPEDITEUR VAN PTT KREEG ZES MAANDEN. Twaalf maanden gevangenisstraf (met aftrek), waarvan zes voorwaar delijk, en onder toezichtstelling van de R. K. Reclasseringsvereniging te Amsterdam, heeft de rechtbank te Amsterdam vanmorgen opgelegd aan de 40-jarige expediteur J. M. van der M., die, na 33 jaren in dienst van de PTT te zijn geweest, onlangs is ont slagen, verdacht van ontvreemding van stukken uit posttreinen. Ver dachte was in de val gelopen toen de postrecherche twee muntbiljetten, bestrooid met een fluorescerend poe der, per door hem begeleide post trein had laten verzenden. VAN ONZE ADVERTEERDERS VULPENKLINIEK G. WOLFSLAG De heer G. Wolfslag adverteerde deze week, dat het leed over het ruimtegebrek in zijn zaak, Bree- straat 145, geleden is. En inderdaad zullen de cliënten daarmede instem men, wanneer zij zien hoe het in terieur van de Vulpenkliniek in en kele weken tij ds een zeer belang rijke uitbreiding heeft ondergaan. In de loop der jaren was de zaak veel te klein geworden en men moest zich tussen vitrines en bergruimten doorwringen om de klanten te be dienen. Het interieur is thans om getoverd tot een der modernste op vulpengebied in ons land. Daarvoor liet de heer Wolfslag een vitrine showkast ontwerpen, waar men, er rustig bij zittende aan z.g. schrijfplateaux, de aan te kopen vulpen kan uitzoeken en proberen. Het fraaie interieur en de betim mering werden ontworpen en uit gevoerd door de aannemer A. van Muijen, de lichtinstallatie is van de N.V. Iemco, de centrale verwarming van fa. Jan de Nie en het schilder werk van fa. P. Marcelis. Kantoor, magazijn en werkplaats, achter en boven de winkelruimte gelegen, zijn alle even practisch in gericht en vooral de werkplaats met zijn moderne machines mag er we zen. Marktberichten LEIDEN, 21 Aug. Vee. Aange voerd: 20 stieren, 40 melkkoeien, 300 vette koeien, 45 varekoeien, 7 gras kalveren, 38 vette kalveren, 48 nuch tere kalveren, 160 vette schapen, 175 weideschapen, 574 vette lammeren, 27 varkens (zeugen), 240 schrammen, 396 biggen, 1 paard, 8 veulens en 12 geiten Totaai 2091 stuks. Pryzen: fok stieren 375475, slachtstieren 720 1060 per stuk, 2.302.50 per kg. schoon gewicht; melkkoeien 800 1040, vette koeien 8401090 per stuk, 2.152.75 per kg. schoon ge wicht; varekoeien 530750, vaarzen 600800, pinken./ 340500, gras- kalveren 200315 per stuk, vette kalveren 1.S02.45 per kg. levend gewicht, nuchtere slachtkalveren 40 65 per stuk, 1.201.30 per kg. le vend gewicht; vete schapen 80100 weideschapen 7085, zuiglammeren 6082, weidelammeren 4055. zeugen (drachtige) 200-340, schram men 6095, biggen 3250. veu lens 200425, geiten 1342 per' stuk. Handel alles matig. T.b.c.-vrije afd. 10 stuks. Kaas. Op de kaasmarkt waren aangevoerd Tl partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwaliteit tot 2,45, idem 1ste kwal. 2.172.25, idem 2e kwal. 2.102.16 en Leidse kaas le kwal. 2.13 per kg. Handel goed. TER AAR, 19 Augustus. Groente. Snijbonen 2.002.90, kassn ij bo nen 3.003.20, stokprincessebonen 2.903.80, idem B 22.20, stam- bonen 2.503.70, idem B 2.00 2.30, witte pronkers 1.201.30, spek bonen 1.602.30, alles per 10 kg., tomaten A 2435 cent, idem B 2535 cent, idem C 2027 cent, idem CC 2022 cent, idem bonken 2030 ct., andijvie 814 cent, groene kool 6 ct., witte kool 6 cent, aardappelen 910 cent, uien 611 cent, waspeen 810 cent, idem 2 6 cent, rabarber 6 cent, spinazie 11 cent, postelein 16 cent alle" per kg., Sla 713 cent, idem 2 35 cent, bloemkool 1 1822 cent, idem 2 1215 cent, idem 3 810 cent, komkommers 815 cent, alles per stuk, bospeen 1016 cent per bos. Peren: Claps Favorite 1215 cent, Herepeer 11 cent, Appelen: Kerswick 1114 cent, zoete appelen 1316 ct. idem val 6 cent alles per kg., drui ven 48 cent per 500 gram, meloenen 6676 cent per stuk, Augurken: fijn 99 cent, fijnbasterd 52 cent, basterd 2223 cent, grof A 1617 cent, grof 10 cent, CD 6 cent, E 3 cent alles per kg. 20 Aug Groente. Snijbonen 2.C0270, stokprincessebonen 2.00 2.50, witte pronkers 1.20, spekbo- nen 1.601.80, alles per 10 kg., uien 10 cent per kg. Augurken: fijn 1.03, fijnbasterd 47—50 cent, bas terd 24 cent, grof A 17 cent, grof 10—12 cent, CD 6—7 cent, alles per kilogram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3